5 Vette Koeiee, 1 Lie- Advertentiën. Eerste Nederlandeshe Osider- ünie Paarden- en Veeverze- kering-Maatschappij Paarden, Tuigen, Fietsen enz. enz. m l?Barkf berichten. 25 JAAR Hommertje vaa Es Dd., Jacobus Simons, SCH3LDERSENECHT Herdershond. Herdershond. G. VlSdz." 16de JAARLIJ1SCHE VERLOTING. S bubze® n owjluwhü. den restauratiewagen dineerden, voor 200.000 Varia. Boek beoordeeling. Burgerlijke Stand. Berk en Seliool. Een sterlc Vooitiirtozün in. lichtraam en fleur, Een Wenteltrap, Kwartslag. Gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Laurens Mieaeisiraat 8. jlMmMIIMMIIIIIIIIMIIW Prijs per Lot 50 cents. 11 Loten voor f 5.-- TIEMAN lolejoller, SOIMBLBDIJK, 1MMM& I i nlm 1 meter van den wand, dood liggen. Den heer Speil kostte dit ongewensckte bezoek 1 stier, 2 koeien en 2 kalveren. Een dure reis. In den sneltrein Keulen—Brussel werd uit de koffers van kolonel sir Armstrong en echtgenoote, gedurende den tijd, dat ze in francs juweelen gestolen. Van den dader ontbreekt tot dusver elk spoor. Vreeselijke daad cenar moeder. Ven vrouw, zittende in den trein van Amsterdam naar Hoorn heeft, blijkbaar m een vlaag van waanzin, baar kind van 7 we ken bij bet station Avenhorn uit het por tierraam geworpen. Vee-plagen. Het vee dat thans te Den Ham (Overijsel) in de weiden komt, wordt zeer geplaagd door een lastig en gevaarlijk soort insect. Verscheidene beesten krijgen builen on der den hals en worden ziek, terwijl reeds een dier daarsan is gestorven. Vóór vele jaren werd daar hetzellde vei- schijnsel waargenomen. Voor trouwlustigen. Wie uit liefde trouwt, krijgt een huis vrouw wie uit eerzucht trouwt, krijgt een dame; wie om geld trouwt, krijgt een meesteres. Wanneer gij ziek zijf, zal uw vrouw u verzorgen, uw dame zal u komen bezoeken en uw meesteres zal naar uw toestand laten vernemen. Wanneer gij sterft, zal uw vrouw u beweenen, uw dame zal zich beklagen en uw meesteres zal over u in den rouw gaan. Knipt dit uit en stoekt het in uw vest zak Het alcoholgebruik iu Nederland in 1903. In 1907 werd aan accijns op het gedistilleerd de soin van 1 26,151,558 ontvangen tegen f 26,191,054 in 1906. In ronde cijfers werd dus'f40,000 minder opgebracht, wat wijst op een minder gebruik van 62,700 L. Ook de accijns op bier en wijn is afgenomen en wel met 1 50,000 (f 1.417,966 in 1907 tegen f 1,468,353 in 1906) en daar het azijnge- bruik vrijwel constant zal blijven, kan die f50,000 dusgrootendeels worden toegeschreven aan'een verminderd biergebruik. De wijn-accijns onderging een vermindering van bijna f20,000 (f 1.748,823 in 1907 tegen f 1,768,475 in 19061. Een vermindering in het gebruik dus van alle vormen van alcoholhoudende dranken, en al «.zijn de cijfers nog hoog, zeer hoog voor een klein landje, t geelt den drankbe strijders ioch hoop en moed voor de toekomst. Een hoogloopemle twist. Te Wartena kregen twee voorbijvarende schippers Vrijdag een zoo hoogloopende twist, dat de een den ander den neus af beet. De bloemen der Koningin. //Wat zouden ze tocli wel met die bloemen doen vroeg verleden week iemand te Apeldoorn, toen hij de Koningin met een aantal bloemen van Haar bezoek aan Zaandam zag terugkeeren. «Och,// zeide een ander, «die ruimen ze wel op.« Dit laatste wordt door velen gedacht, maar is toch niet juist. Telkens na de aankomst op Het Loo neemt de tuinman de bouquetten en andere bloemstukken in ontvangst, wijl hij van II. M. in opdracht heeft daarvoor nauwlettend zorg te dragen. Eiken morgen worden de nog goed ge bleven bloemen afgesneden, op vaasjes gezet en in de verschillende kamers ge- plaats Dit wordt herhaald, tot de planten alle geheel uitgebloeid zijn, zoodat de Koningin deze bewijzen van genegenheid en hulde nog lang dagelijks kan zien. Ook de linten, welke daaraan bevestigd zijn, worden alle zorgvuldig bewaard. [N, v. d. D.J De verdwenen dochter. Van een jaoht over den oceaan naar de New-Vorksohe landingsplaats Hoboken tussohen 'n vader en zijn voortvluchtige doohter vertelt het „Berliner Tageblatt" het volgonde De voortvluchtige jonge dame Lena van Geis telt 18 lente's. Eenige dagen geleden verdween ze uit het ouderlijke huis in Nederland. Toen de moeder de kamer van haar doorzooht vielen haar eenige brieven in handeD, waarin een zekeren Mars mejuffrouw Lena vroeg naar Amerika over te steken om daar zijne eohtge- noote te worden. Dadelijk stormde pa naar Botterdam. Na eenige informaties kwam hij te weten, dat zijn doohter zioh op de „Potsdam" ingescheept had en dat het schip reedtVop zee rondzwalkte. Een der leden van de Compagnie maakte hem daarop opmerkzaam, dat hij in Chorbourg den Kaiser Wilhelm der Grosze nog kon halen, die ongeveer gelijktijdig met de Potsdam te New-York zon aankomen. Een half uur later was de vader weg naar Cherbourg, waar hij de snelle ooeaanboot bijtijds haalde. Toen hij in Hoboken bij New-York aankwam, vernam hij, dat do Potsdam nog niet was aangekomen. Eerst den anderen morgen 8 uur, liep de Hollandsobe boot binnen. Nauwe lijks had de boot aangelegd of oen elegant ge- kleede jonge man plde op Lena toe. De vader waohtte rustig op de Pier, tot zijn dochter aan den arm van den geliefde voorbijkwam. Toen legde bij de hand op haar sohouder on zeido lakonisch „Lena, wij gaan weer naar huis". Nadat het meisje van schrik flauwgevallen was en weer bijkwam vertelde ze, dat zo haar rijken New-Yorker had leeron kennen op een pleiz:er- reisje in Duitschland. Haar zonder den jongen man toe te staan verder een woord te wisselen, bracht de vader haar naar een rijtuig en reed naar New-York. Met de volgende boot deed de gevangen dochter de terugreis. Een gevallen reus. Beizigers, dio wel eens de Lek bij Culemborg zijn overgegaan, zullen zioh herinneren, dat op den Neerweg een eeuvvenoudo boom stond. Deze reus was hol en had van binnen ge meten een middenlijn van ongeveer 3 Meter. Menig zwerver heeft daarin beschutting tegen het weer, en nachtrust gevonden, want zeer gemakkelijk konden daar 2 a 3 personen in overnaohten en bleef er nog voldoende ruimte over om eten te koken. Het vorig jaar liebbon (man en vrouw) daar ongeveer een maand in gewoond. Vermoedelijk tengevolge van kwaadwilligheid is de boom van binnen geheel verbrand en heeft hij zooveel geleden, dat zijn val onvermijdelijk was. Een stukje stam van een meter hoog is al wat ovei bleef van het oons zoo maohtig gevaarte. Een vreemde geschiedenis heeft zioh dezer dagen in het Oldamt afgespeeld. Door den Reiderwolderpolder (gem Pinsterwolde) reed een wagentje, waarin twee heeren gezeten waren. Bij het kanaal werd stilgehouden, een der heeren stapte uit, nam een koffer uit het rijtuig en liet dien in het kanaal vallen daarna werd vlug weggereden. Het geval was opgemerkt door drie porsonen, onmiddellijk werd nu met dreggen begonnen, doch tegen den avond was nog Diets opgehaald. Het rijtuig reed in de richting naar de Duitsche grens. Te Helmond heeft een man uit Antwerpen die'gescheiden van zijn vrouw leeft, zijn drie jarig kind, toen het naar school gebracht werd, opgelichthij sprong er mede op den trein, die naar Eindhoven vertrok, om het ver der naar Antwerpen mede te nemen. De echtgenoote, die daarvan de lucht kreeg, begaf zich terstond op den sneltrein, welke om 10 uur te Eindhoven aankomt en trof nog haar kind op den arm van den man, die juist wilde vertrekken. Een onverkwikkelijk tooneel volgde, waarbij de vrouw om haar kind streed, totdat de politie tusschenbeide kwam, die den man deed uil stappen en de moeder weer in het bezit van haar kind stelde. Pokken. Te Vlissingen is gisteren een geval van pokkan geconstateerd bij een Neder landsehen zeeloods. Een gewelf ingestort. Bij het afbreken van het voormalige kruithuis te Nijmegen, stortte Dindag- morgen een gewelf in. De werkman L., die het gevaar bijtijds ontdekte, wist zich door een spong te redden, doch werd aan armen en beenen gekwetst. Hij is per brancard naar het R.-K. ziekenhuis vervoerd. Een adder in 't gras. Men meldt uit Hilversum aan den //Ned.// Door een van de leerlingen der Hoogere Burgerschool te Hilversum is op het goed '/Groeneveld//, onder Eemnes, een groote adder gevangen. De onschadelijke ringslang komt veelvuldig in het Gooi voor, maar de adder, de eenige vergiftige slang in Neder land, werd daar sinds menschenheugenis niet meer gevonden. Het dier bevindt zich thans in bet Kabinet voor Natuurlijke His torie der school. Waar moet dat heen In de afgeloopen vier maanden zijn te Haarlemmermeer reeds 5 tweelinggeboorten aangegeven. Een der vaders deed zoodanige aangifte reeds voor de derde maal. In een vlaag van waanzin heeft te Langres een 18-jarig meisje, dochter van een landbouwer, haar moeder met een geweer doodgeschoten. Het meisje was reeds jarenlang eenigszins simpel geweest, maar nog nooit had men bemerkt, dat zij gevaar lijk was. Na haar daad schijnt zij zich daar van niets bewust te zijn. Men heeft haar thans in een gesticht ondergebracht. De goede Herder. Een reiziger in Palestina verhaalt «Ik trok den Anti-Libanon over. Het was een heldere zomerdag en dicht bij den middag. Vermoeid en verhit reed ik van een bar gedeelte der helling regelrecht in de schoone vallei van Heibon, en steeg bij eene kleine beek af, onder de schadnw van eene groote rots. Een groepje van vijftien tot twintig schaapherders was daar ook vergiderd, zich nedervleiende gedu rende de middaghitteen hunne kudde, uit verscheidene duizenden schapen be staande, vervulde bijna de geheele vlakte. Eerst speet het mij zeer, dat ik meu- schen en beesten in hunne rust kwam storen, maar toen het tijd werd om weder aan het weiden te gaan, verblijdde ik mij, dat ik daar was, omdat ik met belang stelling hunne bewegingen kon gadeslaan. De herders stonden op, liepen tot in het midden der dichte drom van dieren en scheidden toen plotseling van elkaar, gaande in verschillende richtingen. Ik bemerkte dat de geheele troep zich bewoog als werden zij met haast en geweld hier en daar heen gedreven. Langzamerhand vormden zij breede rijen, die licht op de hielen hunner herders volgden, en oplet tend naar hunne stem luisterden. Ook bemerkte ik terwijl ieder schaap zijn weg zocht te midden der verwarde menigte, hoe sommige bij het hooren van 's herders stem van hem wegvloden, terwijl andere juist zooveel te harder op hem aanhup pelden deze laatsten herkenden zijne stem als van hun eigen herder, de eersten niet. In korten tijd waren zij allen verdwe nen en de fontein bleef geheel eenzaam. Geen enkel schaap of geit was bij de bron gebleven. Ik klom op eene hoogte, terwijl de echo's der bergen den verschillende klank van der herderen stem al zachter en zachter tot mij overbrachten, en daar bemerkte ik in de verte lange, o zoo lange en breede kudden schapen en geiten telkens met hun herder voorop. Hoe duidelijk werd mij toen de plaats uit Johannes X'/een vreemde zullen zij geenszins volgen maar van hem vlieden.// «En als hij hen uitgeleid heeft, gaat hij voor hen henen en zij volgen hem.// Terwijl ik daar nog altijd nederzat, dat liefelijk tafereel aanschouwende, werd eene andere Schriftuurplaats mij duidelijk. Een schaapherder geleidde zijne kudde langs een kronkelend pad tegen de vrij steile helling van een heuvel op. Achter hem draafden twee vroolfjke lammeren naast hunne moeder voort. In het eerst ging alles goed en sprongen zij lustig van steen tot steen maar spoedig werden zij moede en begonnen te vallen. Die arme kleine dieren blaatten angstig toen het pad al steiler en steiler werd. Zij geraakten ein delijk geheel achter en konden de kudde niet weder inhalen. De moeder blaatte ook en liep onrustig om hen heen. Maar wat hielp dat F Het beklimmen van dat pad was te moeilijk voor zulke zwakke krachten. Ook de moeder stond stil en blaatte al voort. Het was mij als zag ik reeds een grooten arend of gier op hen aanvallen. Er zweefden er velen om de toppen der rotsen. Maar neen, de stem van het hulpbehoevende schaap met de lammeren had reeds het oor van den herder bereikt. Hij zag om en bemerkte de bulpeloozen. In weinig tellens was hij bij het drietal. Toen nam hij de beide kleinen op. Het eene lam legde hij voor in de breede plooien van zijn kleed, dat door zijn gordel om zijn middel was verbonden, en het andere op zijn schouder en droeg ze toen vlug naar boven terwijl het moederschaap volgde. Hoe stil en veilig kwamen toen die lammeren de steile berghelling op 1 Hoe werd hier Jesaja's woord bevestigd#Hij zal Zijne kudde leiden als een herder, hij zal de lammeren in Zijne armen nemen en in Zijn schoot dragen.// Amsterdamsche Kerkbode.) Handboek voor de beoefening der Bijb. Geschiedenis van E. STOCK. 15de Aflev. Uitg. D. A. Da/men, Rotterdam. We volstaan met de herinnering, dat in deze laatste afleveringen het optreden van den Heiland in woord en daad geschetst wordt. Schrifstudie op de Jongellngsvereenl- ging. Leiddraad bij de behandeling der gewijde geschiedenis. I. Uitgave van de vereenig. „De Geref. JoDgelingsbond." Adres: G. FRANKEN te Rotterdam Vin- kestraat 68. Een werkje, voor de Geref. J. V. bestemd met een zeer belangrijke voorrede of inleiding (48 bldz.) onderteekend door den beer Job. C. Franken te Rotterdam. Die inleiding geeft een breed overzicht van en dieper inzicht in 't verschillend optreden van het Nederlandsch Jongelingsverbond en die der Gereformeerden, met de daaruit noodzakelijk voortvloeiende actie op en van de afzonderlijke vereenigingen. Dit standpunt eenmaal aangegeven, laat de schrijver het Ned, Jongelingsverbond los en bepleit voor onze eigen Gereformeerde ver- eenigingen het stelsel van opvoeding de methode van studie; enz. We kunnen in deze recensie op die uitnemende, helder geschreven, flink geargumenteerde Voor rede niet verder ingaanze is lezens-, overden- kens-, bestudeerenswaard. Dan volgt van bldz. 49 tot 140 de schetsmatige behandeling van de volgende onderwerpen De eere Gods; De Openbaring Gods. De Inspiratie. De Schepping Gods. Schepping en herschepping. Het Leven. Het zesdaagsche scheppingswerk. De Planten. De Dieren. De Schepping van den mensch. Schepping of ontwikkeling. Het menschelijk ge slacht. De Historie. Het beeld Gods. Het bewustzijn. De wil. Het Ik in den mensch. Voorzeker: uitnemende onderwerpen en van hoog gewichten geschetst met naarstige degelijk heid. Moge onze Jongelingschap zich beijveren om zich met de borst op de uitwerking toe te leggen en zoo een voor hem tamelijk volledig stuk werk te erlaDgen. Zegene de Heere den zoo gewaardeerden arbeid van den Schrijver. Staatsexploitatie van Spoorwegen in theorie en praktijk. (Overdruk van dag blad- en tijdschriftartiken.) Den Haag. MOUTON Co. In het voorbericht staat dit: De belangwekkende brieven, in „De Nieuwe Courant" verschenen, gewijd aan de exploitatie der Pruisische Staats spoorwegen, aan de Zuid Duitsche spoorwegen, de Belgische Staatsspoorwegen en de spoorwegen in Frankrijk schenen ons (d. i. de Vereeniging van Ned. werkgevers) toe van groote beteekenis te zijn voor de vorming van een oordeel over 't vraagstuk der Staatsexploitatie van Spoorwegen in 't alge meen. Daaraan voegden we toe het artikel, door den Secrt. der Vereeniging in „Onze Eeuw" (Maart 1907) over hetzelfde onderwerp geschreven. Dit bundeltje overdrukken moge strekken tot veler voorlichting over een ook voor ons Land zeer ge wichtig vraagstuk. Natuurlijk laat de stof niet toe, hier in bijzonder heden af te dalen. Maar dat 't tot uitnemenden voorlichting dient, daarvan getuigt de belangrijke inhoud. DIRKSLAND. Geboren Johanna, d. v. Aren Hameete en Adriana v. d. Meide; Willempje d. v. Adrianus de Ruiter en Trijntje den Hollander; Grietje d. v. Adrianus Gestel en LenaKasiander: Josina d. v. Jacobus Dijkman en Kaatje den Hollander. Gehuwd: Hans Jurgen Grauman jm. 29 j. en Grietha Slis jd. 28 j. Ondertrouwd: Cornelis de Jong jm. 34 j. en Martha Coenradie jd. 28 j.Jacob Riedijk jm. 21 j. en Willempje Grevenstuk jd. 23 j- OverledenMaria Nagtegaal ongeh. 03 j. Ouddorp. De gehouden Zendingsoolleclie in de Geref. Kerk heeft f 18,60 opgebracht. NEDERL. HERV. KERK. Beroepen: Te Ouddorp ds. Sand te Kam perveen. Te Amsterdam ds. Den Hertog te Hillegom. Te Benthuizen, dhr. Van Mont- frans, eand. te Nijkerk op de Veluwe. Te Garderen, dhr. Stegenga, Azn., cand te Apel doorn. Te Hasselt, ds. Prins te St. Maartons- dijk. Aangenomen: Naar Daarle, dhr. Jjos, cand. te Leiden. Bedankt: Voor Koekengen, ds. Van de Poll te Hendrik-Ido-Ambacht. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen: Te Fijnaard en Heiiningen, ds. Hagen te Ridderkerk. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Amsterdam ds. De Groot te Noordeiloos. Oude Tonge, 8 Mei. Granen. Tarwe per 80 kilo f8,75 a 10,Haver per kilo 7'/a a 8 cent. Erwten per Hl. f 9,50 a 10, Boonen per Hl. f9,a 9,50. Aardappelen per Hl. f 2,20 a 2,75. Ajuin per 60 kilo f 0,Paardepeen per 60 kilo f 2,20 a 2,76. Boter per 7a kilo 10,60. Eieren per stnk 3 cent. Botterdam, 11 Mei. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe (Essex-) por 100 kilo f10,a 11, Overige soorten per 100 kilo 1 9,25 a 10,25. De aanvoer was weder ruim, zoodat tot genoemde prjjs niet alles kon worden opgeruimd, terwijl uigezochte partijtjes boven de noteering liepen. Rogge per Hl. f 6,a 6,90. Iets flauwer. Haver per 100 kilo f7,30 a 7,80. Niet geheel op te ruimen. Een enkel partijtje daarboven. Boonen (witte) met weinig of geen handel. Boonen (bruine) per III. f9,a 14, Flauw en onveranderd, en tot die prijs niet geheel op te ruimen. Erwten (blauwe) per Hl. f9,50 a 10, Aardappelen. Zeeuwsche Bonten f 2,20 a 2,50, dito Blauwen f 2,40 a 2,60, dito Eigenheimers f 2,a 2,50. Brielsche Kralen f 2,75 a 3,—. Geldersohe Blauwen f 2,20 a 2,40, dito Bravo's f2,80 a 3,20. Alles per Hl. Weinig aanvoer en vraag. Eieren. Zeeuwsche f 3,50 a 3,60. OvormaaBche f3,60 a 3,80 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 338 vette Runderen, magere Runderen, 264 vette- en Gras kalveren, nuchtere Kalveren, 179 Schapen en Lammeren, 581 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezels. Koeien en Ossen van f 0,33 tot 0,38. Stieren 0,30 0,32. Kalveren 0,40 0,50. Sohapen 0,25 0,30. Lammeren 0,0, Varkens 0,227a 0,24. Lichte (v.export), 0,20 0,21. Alles per 1j1 kilo. Bij gewonen aanvoer van vette Runderen, was de handel zeer willigpuik beste gingen tot 38 cent. Van vette Kalveren was de aanvoer minder dan de vorige week, met tameljjk vluggen omzot. Wolvee met kleinen aanvoer en willigen handel. Varkens met kleineren aanvoer dan de vorige weok on vluggen handel. Amsterdam, 11 Mei. Vee. Aangevoerd 409 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 63 a 68, 3e kwal. 56 a 60 cent per kilo. 110 Melk- en Kalfkoeien f130 a 285 per stuk. 121 nuohtore Kalveren f 8 a 13 per stuk. 58 Schapen t 20 a 24 per stuk. 1137 Lammeren f8,25 a 9,25 per stuk. 377 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 44 a 46 cent, 2e en 3e kwal. 42 a 43 cent; (Geld. en Overz.) le kwal. 44 a 46 ct., 2e en 3e kwal. 41 a 43 ot. per kilo. Aardappelen. Friesehe Blauwen f 2,20 a 2,50. Friescke Borgers f 1,80 a 2,10. Friesehe Bonten f 2,15 a 2,60. Zand Eigenheimers f 1,70 a 1,80. Zeeuwsche Blauwen f 2,40 a 2,80. Zeeuwsche Bonten f 2,40 a 2,80. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,a 2,60. Duitsche Hamburgers f 1,65 a 2, Geldersche Bonten f 1,90 a 2, Geldersche Blauwen t 1,90 a 2,10. Alles per Hl. Malta's 6 a 77a cent per kilo. Aanvoer 5 ladingen. PER TELEGRAAF. Rotterdam, 12 Mei. Vee. Aangevoerd 43 Paarden, 1 Veulens, 1 Ezels, 657 magere Runderen, 762 vette Runderen, 968 vette Kalveren, 497 nuch'ere Kalveren, 0 Graskalveren, 5 Schapen of Lammeren, 15 Varkens, 255 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,38. Stieren 0,31 0,34. Kalveren 0,45 0,527,. FRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 80 a 280 Kalfkoeien f 210 a 290 Stieren 70 a 165 Pinken 80 a 130 Graskalv. a Vaarzen 95 a 185 Paarden 60 a 160 Slachtpaarden a Fok nuchtere Kalveren f 12,a IS, Slacht 6,— a 12,—. Biggen 5,— a 12,—. por week 1,10 a 1,30. Handelvlug. Boter. Aangevoerd 133 7a vaten 55 /ja 276 stukken a 7> kilo. Prijzen le kwal. 50, 2e kwal. 48, 3e kwal. 46 ct. Voor stukken werd besteed a kilo 70 a 75 ct. Grasboter per kilo f 0,50. Eieren. Aangevoerd 48,897 stuks. Kippeneieren f 2,95 a 4,per 100 stuks. Eendeneieren 4,10 a 4,15 100 Ganzeneieren 8,50 a 9,100 Zoo de Heere wil en wij leven hopen onze geliefde ou ders JOHANNIS DE TOS Cz. EN LEENTJE DEN BRABER Ld den 19 Mei a.s herdenken waarop zij voor in 't huwelijk traden Hunne dankbare kinderen. Oolfgensplaat 11 Mei 1908. den dag te S Heden overleed zacht en kalm na een smartelijk en lang durig lijden,onze geliefde Echt genoote en Moeder, Mej. in den ouderdom van 49Y2jaar- Oude Tonge, 7 Mei 1908. P. VAN SCHOUWEN. Pa. VAN SCHOUWEN Pd. T. VAN SCHOUWEN Pd. Heden overleed zacht en kalm na eenlangdurigengedul- dig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer in den ouderdom van ruim 80 jaren. Uit aller naam, A. M. SIM'ONS-VOETEN. Oude Tonge10 Mei 1908. Eenige en algemeene kennisgeving. Zoo spoedig mogelijk een gevraagd. Voor geruimen tijd werk bij L. DORSMAN Lz Schilder te Ooltgensplaat. tónt Te koop gevraagd een goede vertrouwde AdresWed. J. L. VAN OOSTEN- BRUGGE, Stellendam. TE KOOP voor een prijsje 2,85 X El® Meter buitenwerks, en Adres W. BOEKHOVEN, Sommels- dijk. SOMMEL8DIJK. Handel inIJzerwa- waren en Machineriën, Naaimachines, Rijwie len enz. Haarden en Kachels. Vraag Catalogus en Prijs courant. H.H. Deelnemers dezer Maatschap pij, die kennis mochten nemen van reeds geplaatste ot nog te verwachten berichten van de hand der Heeren Frans Schaap Jr. of D. P. Eindhout omtrent de Maatschappij en haren Directeur J. Folkerts, kunnen zich, desverlangd persoonlijk, ten kantore der Maatschij Laurens Reaelstraat 1 alle door hen gewenschte inlich tingen verschaffen. 's Gravenhage, 30 April 1908. Namen den Raad van Commissarissen, Mr. H. N. C. Baron VAN TUIJL VAN SEROOSKERKEN, Voorzitter. A. VAN LEEUWEN, Onder-Voorzitter. A. A. POL VLIET, Secretaris. zullen de BSOOFSRPIf IJZEN zijn van de op 85 Jshïs® a.s. te houden verloting te BMIVTELOfóRO. De 5 VETTE IA «MIMEN vertegenwoor digen een waarde van Ondermeer zullen verloot worden Van deze op 21 Februari 1908 Koninklijk goedgekeurde en SOLIEDE VERLOTING, zijn de Loten verkrijgbaar bij en bij de Agenten in geheel FLAKKEE. W Haast U met het lcoopen van Diutclsche loten. Koopt ze vroegkoopt ze vroeger dan het vorige jaar, want toen waren er twee dagen vóór de trekking geen loten meer te koop. A

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3