lensburg HINGEN, TWEE BLADEN. BTIGEN MM pons. Zaterdag 18 April 1908. No, 1338. Tweede Blad. CR te 3 yersnelliiigsnaaf. |Telephoon 4 Plaatselijk Nieuws. uw inkoopen doet, ROTTERDAM. ïssen voor ScMMerp, enz. tafels f 1,25. Keu- lelen f 0,95, groote 6 prachtige Stoelen r of trijp f 18.—. ouwstoelen, Tabou- ères, Nachtkastjes, tige Spiegels f 1,25. t f 1,25 per paar, glas f 3,—. Penant- JWE1V. nkel KIPSTRAAT van den heer Prins n een Spiegel of een cadeau. der iu»and in. Overflakkee bij IMMELSDIJK. fraaierij. van een orzien. jiangeboden een jgbaar HUKKEN. 'fd aanbevo'en |geteekende be leefd aan voor iStreien van Lijfjes, enz. ehte feleuï'- Iles sajet ibevelend L) p.TM AN. gezocht tant kan de prijs ïwe Tonge. t Haringvl. )IJK. TS. a 4 |komen genezen st Siroop van Roode Hoest- |esmiddel tegen van de beste t. Onze groote Oreli schreef jp is zeer aan jielpt bijna on tote flacon f 1. lijk hij DIJKEMA Jdelharnis bij A. W. ZAAIJER pOOTS. ff, leien. ITS HOC SIGNO WSES Ren vltitss» Dit nummer bestaat uit Officieel Gedeelte. Invordering 's Rijks directe Belastingen. De BURGEMEESTER der Gemeente Souimels- dllk maakt bekend, dat het kohier No. 2 der Personeele Belasting over het dienstjaar 1908, invorderbaar verklaard op den 15 April 1908, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belasting schuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk, den 17 April 1908. De Burgemeester, DE GRAAFF. Uit «Ie aPeB'S. De Bruinisser Courant geeft een over zicht van de Burgemeesters-benoemingen op Flakkee, Duiveland en Schouwen. De Standaard dit aanhalende, schrijft daarover o.m onder het hoofdje DBurgeiiiecsters-benoeiuingciitf, het volgende Onder het Kabinet Kuyper heeft een libe raal statisticus gedurig lijsten gepubliceerd van benoemingen, die z. i. niet accoord waren. Sinds 1905 hield deze rekenaar hiermede op. Doch zie nu, wat men uit het eiland Schouwen meldt, met Duiveland en Flakkee. De Bruinisser Ct. wijst er op, dat de liberalen, nu er weer een Rechtsch Mini sterie optrad, den eiscb stellen, dat in een Gemeente, die politiek overwegend liberaal is, nu ook een liberaal burgemeester moet komen. Goed, zegt de redactie, daarmee gaan we op zichzelf accoord, mits ge denzelfden regel dan ook toepast, zoo de Gemeente antirevolutionair is. »Wij zouden met die redeneering groolendeels accoord gaan, indien de vrijzinnigen dien regel overal en ten allen tijde in toepassing brachten. De praktijk leert echter, dat zij die theorie alleen huldigen, wanneer de meerderheid der bevolking op hun hand is, en dat zij in 't omgekeerde geval ook den regel omkeeren 't Hier volgende staatje moge dit bewijzen. We namen een voorbeeld uit onze onmiddellijke omgeving, van de eilanden Schouwen, Duiveland en Flakkee, die tot ons kiesdistrict behcoren. Tot maatstaf der politieke richting diende de uitslag der verkiezing voor de ze Kamer waar de partijen in sterkte ongeveer tegen elkaar opwegen, noemden we de bevolking gemengd. Wegens de vacature lieten we Zierikzee nu er buiten. Politieke kleur Idem der van den bevolking. Burgemeester, geme igd vrijziunig vrij «innig vrijzinnig vrijzinnig anti-rev. gemengd vrijzinnig vrijzinnig anti-rev. en christ -hist anti-rev. vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig gemengd vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig anti-rev. anti-rev. anti-rev. anti-rev. anti-rev. anti-rev. anti-rev. anti-rev. vrijzinnig anti-rev. anti-rev. anti-rev. Stad a/t Haringvliet anti-rev. Uit dit staatje blijkt, dat van de 30 dorpen op onze eilanden 12 in meer derheid vrijzinnig, 15 beslist anti-rev. of christ,-historisch en 3 zoo wat half om half zijn. Naar den regel, dien de vrijzinnigen oor Zierikzee willen volgen, zouden er dus minstens t5 anti-rev. of christ.- hist, burgemeesters moett n zijn. Volgens staatje zijn er slechts 5. En toen Kuyper aan de regeering kwam, wau-n op het anti-revolutionaire Flakkee Bruinisse Brouwershaven Burgh Dreischor Duivendijke Eikerzee Ellemeet Haamstede Kerkwerve Nieuwerkerk Noordgouwe Noordwelle Oosterland Ouwerkerk Renesse Serooskerke Zonnemaire Sommelsdijk Middelharnis Oude Tonge Nieuwe Tonge Herkingen Dirksland Melissant Stellendam Goedereede Ouddorp Oohgensplaat Den Bommel vrijzinnig vrijzinnig christ.-hist, vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig 1 chnst.-hist. vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig anti-rev. anti-rev. vrijzinnig vrijzinnig vrijzinnig anti-rev. nu v< dit Dr. alle burgemeesters vrijzinnig. Die er nu zijn werden onder 't Ministerie- Kuyper benoemd. Onder 't vorige vrij zinnig Ministerie werden op de a n t i- revolutionaire dorpen Ooltgens- plaat, Den Bommel en Ouddorp weer vr ij zinnige burgemeesters benoemd Zoo is het. Nooit denkt een liberaal Kabinet er aan, om in een liberale Gemeente een anti revolutionair te benoemen. Maar is de Gemeente antirevolutionair, dan moet bijna altoos een liberaal op het Burgemeesterskussen. Twaalf vrijzinnige dorpen, vijftien anti revolutionair, en drie gemengd, en toch is de feitelijke uitkomst, dat er thans op deze eilanden, Zierikzee er buiten gelaten, 26 liberale burgemeesters zetelen, 2 Christ. - Hist., en 3 antirevolutionaire, terwijl Diet een van deze laatste vijf door een liberaal Minister is voorgedragen. En dan zijn er nog mannen van Rechts, die railleeren, als onzerzijds op zoo groven misstand gewezen wordt. «Christelijk.» Blij met een doode musch Dat waren de liberalen, toen ze gelezen hadden de Regeeringverklaring, waarmee mr. Heemskerk zijn ambtgenooteD en zich zelf aan de Tweede Kamer voorstelde. Och, wat hadden ze een schik Zie eeDs, zeiden ze, daar staat in die gansche Rede het woordje ^christelijk* niet. En kijk eens, zeiden anderen, we missen gansch en al de plechtige aanroeping van den Naam van God. En ze knikten goedkeurend. Zóo mochten ze het wel. Met zulk een Kabinet zouden ze 't nog wel klaarspelen. Dat was zoo geheel anders dan 't geen ze van dr. Kuyper gewoon waren. Blij, met een doode musch. 't Is waar, de Regeering heeft het woord ^christelijke niet genoemd en 't was mis schien voorzichtiger geweest, om 't juist wél te noemen, want de liberalen zuigen overal venijn uit. Maar wat een oolijke snuiters moeten die vrijzinnige toch zijn, om te meenen dat een Kabinet niet of heel weinig christelijk is, omdat het zich niet bij de eerste kennis making zoo noemt Hoe ongeloofelijk dom Als men 't zóo wil uitrekenen, hebben we vroeger zoogoed als nooit een libaraal ministerie gehad. Want zeiden of nooit werd dan in een Troonrede het woord MiberaaU of »vrij- zinnigs gebruikt. En als dat woord niet gebruikt wordt, dan is een Kabinet ook niet liberaal of vrijzinnig zeggen de heeren. Laat hen praten Om van de anderen te zwijgen]: wij kén- Den onze mannen een Heemskerk, een Tal- ma, een Idenburg, en wij zijn geen oogen- blik in ons vertrouwen geschokt, dat ze als Harer Majesteits raadslieden een chris telijke regeering zullen voorstaan. Wij wachten op hun daden. En wij wachten met gerustheid 1 'S' Wij voor ons spreken met volle vrij moedigheid van een »christelijk« ministerie. Dat is geen noodelooze prikkeling, Plagen en tergen met woorden zou zeer verkeerd zijn. Allesbehalve christelijk. Maar als men eerlijk zegt, wat men is, dan zou het tot niets nuts zijn, om dat goede gebruik na te laten, ten einde den tegenstander niet uit zijn hum te brengen. Zoo noemen wij ónze scholen ook ichris- telijke* scholen. Daar stooten onze tegenstanders zich aan. Want dat houdt in, dat de openbare school niet is ^christelijk*, zeggen zij. Natuurlijk, is ons antwoord. Dat bedoelen wij ook. Gelijk wij 't met volle vrijmoedigheid zeggen. Gij moogt uw school noemen ibuma- nistisch* of »neutraal« of wat dan ook, maar ^christelijk* moogt gij ze niet noemen. Gij moogt met dat woord niet sollen. Als gij u van dat woord meester maakt, dan is dat heel gewoon letterdieverij. Dat woord toch heeft een vaste beteeke- nis, die gij niet omkeeren moogt. Eeuwen en eeuwenlang is j>christelijk* ge weest al datgene, waarbij en waarin men den Christus erkende als den Middelaar en Verlosser, die door zijn eigen, dierbaar bloed al de zijnen heeft vrijgemaakt van den dienst der zonde en het oordeel des doods en voor hen het eeuwige leven heeft verworven. Dat is ^christelijk*. Niet wij hebben dien naam verzonnen. Maar die Naam r> Christus* en dat woord »christelijk« heeft alle eeuwen door die be paalde beteekenis gehad. Zóó hebben wij het gevonden. En wij, die zóó den Christus als Midde laar, Verlosser en Koning eeren, hadden dus het volle recht, dat woord »christelijk« te gebruiken. En het is niets dan woordverdraaing, als men voor iets geheel anders datzelfde woord gebruiken gaat. Als men 't plakt op een school, waar óf Christus' Naam niet wordt genoemd, óf Hem slechts menschelijke eere wordt ge bracht. En zoo ook als men het wil toekennen aan een Regeering, die niet den Christus als Koning, maar de menschelijke Rede als Koningin ten troon zet. Zeker misbruik is verkeerd. De naam »Christus« is ons heillig. En wat u heillig is, gebruikt ge niet te pas of te onpas, om ermee te geuren. Maar als 't pas geeft, verwachten we van ons ministerie niet slechts christelijke daden, maar ook een gloedvolle verdediging van het goed recht eener »christelijke« politiek. Een man als Heemskerk zal zijn tijd kiezen. Maar komt die tijd, dan zal hij spreken. Gelijk trouwens reeds bleek, toen hij de vragers verwees naar 'n Kuyper, Lohman en Schaepmanin wier voetspoor hij wan delen wil Alblasserwaard. De invloed der pers. In een Duitsch orgaan heeft de Fransche oud Minister Combes, de man van de beruchte scheidingswet, dezer dagen een artikel geschreven, waarin hij openlijk zegt, dat het de pers is geweest die door haar doelbewust arbeiden het geloof bij het Fransche volk heeft ondermijnd. Letterlijk schrijft hij „Zonder opschroeven kan men beweren, dat de radicale en socialis tische pers aan de Kerk twee derden misschien wel drie kwart harer geloo- vigen heeft ontrukt". Het geloof, zoo heet het voorts, was door de wijsbegeerte der achttiende eeuw slechts in de salons en in groote kostbare werken aangevallen, maar nü moest het „den geregelden stormloop der vrijdenkers in het populaire stuiversblad doorstaan." Ziedaar de volle waarheid uit den mond van een onverdacht getuige. Wat dunkt u, behooren we ook in Nederland niet op te houden met het steunen eener pers, die bedoelt af te breken wat elk belijder heilig is, en is het daaren tegen niet onze dure roeping de Christelijke pers te steunen (Vrije Westfries.) Onzedelijke lectuur. Het zou de moeite loonen eens na te gaan hoe op heel het politiek terrein de liberale partij haars ondanks telkens weer door hare daden erkent, dat het program der Christelijke partijen den juisten weg in velerlei opzicht aanwijst. Zoo trof ons het optreden van het Handelsblad* inzake de publieke onzede lijkheid. Dit liberale blad heeft de meening van een aantal vrijzinnige mannen gevraagd, wat er gebeuren moest tegenover de onzedelijke lectuur en het pornografisch prentwerk, dat men nu vcor veel winkelramen in de groote steden vindt uitgestald. Allen oordeelden, dat aan dien ver- dertelijken toestand een einde moet gemaakt. Dat het hoog tijd wordt dit vreeselijk be derf, hetwelk ons volk zedelijk achteruit brengt, te weren. Ons Christelijk ministerie, dat bij zijn eerste optreden een wet tegen de publieke onzedelijkheid heeft toegezegd, zal ervaren, dat de meening in vrijzinnige diDgen ken terde. Er is weer een punt aan de orde ge steld, waar allen lunnen medewerken. Men zal misschien vragenwat is er nu specifitiek Christelijks in dit ontwerp, wij zijn er toch ook voor Maar daarop kan geantwoord, dat het ons verheugt, als men tot de erkenis komt dat wat van liberale zijde langen tijd louter als specifiek Christelijk werk beschouwd, en dus verwerpelijk werd geacht nu dan toch maar weer het eenig bruikbare blijkt. (N. Prov. Gr. Ct.) Onder het hooidje Verdraagzaamheid schrijft De Getuige Heel de vorige eeuw is daar om ons te leeren dat de vrij-zinnigen zeer verdraag zaam zijn. De verdraagzaamheid dier verdraagza- men Als onze oudjes daar eens over beginnen te praten, dan komt er wat los. Verdraagzaam waren die vrijzinnigen uit de negentiende eeuw. O zeker. Maar ze konden niet verdragen, dat een ander anders dacht dan zij. Uit naam der verdraagzaamheid bonden ze daar den strijd tegen aan. Maar kom, dat is nu uit den tijd. Zou je meenen. In Vlagtwedde, een dorp in Wester - wolde, in de provincie Groningen ijvert Ds. Ie Roy voor een christelijke school. Daar heb je het lieve leventje weer. Booze ingezonden stukken in de krant. En waarlijk, daar rinkelen de ruiten der Hervormde kerk, getroffen door steenen der verdraagzaamheid, geworpen door de armen der verdraagzaamheid. Nu is er wel hope, dat ook in Vlagt wedde de echte verdraagzaamheid wel groeien zal. Zoo men doorzet en een chris telijke school bouwt. Dat is meer gezien. Als er eerst maar een christelijke school is, dan beginnen vrijzinnigen langzamerhand waarlijk verdraagzaam te worden. 't Is jammer, maar ze moeten er me nigmaal toe worden gedwongen. Voortgaan met het bouwen van christe lijke scholen. Dat is onze leuze. Onder het hoofdje Nog niet tevreden, schrijft De Vrije West fries: Een artikel van de Standaard over »de vrije School voor heel de natie eindigt aldus Er mag in zake de school geen on gelijkheid tusschen burger en burger blijven bestaan. Niemand mag gedwongen worden, eerst voor eigen school en dan nog voor de openbare school te be talen. En dit onrecht gaat de wereld niet uit, eer alle geldelijke condities vol maakt gelijk staan. Indien dan ook de Liberalen zich inbeelden, dat we, na wat in 1905 ver kregen werd, reeds o, zoo tevreden zijn, en ons nu muisstil zullen houden, ver gissen ze zich ten eenenmale. We vragen om geen aalmoes, we vragen om ons rechten dat recht zullen we uitputten tot op den iaatsten penning. Met deze woorden zijn we 't hartelijk eens. Neen we zijn nog niet tevreden. Het ideaal is nog niet bereikt. Nog altijd worden we gedwcngen, eerst voor eigen school en daarna voor de openbare school te betalen, Dat is goed beschouwd, onrecht. Waaraan, zoo spoedig mogelijk een einde dient gemaakt. Sommelsdijk. De miliciensverlofgangers van de lichting 1905 van het 4 Regiment Vestingartillerie, welke gehouden waren om den 22 Juni a.s. onder de wapenen te komen, zijn op hun verzoek toegestaan om den 21 April a.s, tegelijk met de lichting van 1903, op te komen. De Landweerplichtigen die dit jaar gehouden zijn om onder de wapenen te komen zijn eene geldelijke vergoeding per dag toegekend vanP. Faasse f 0,90 M. van Lente f0,90; P. Moerkerk f 0,80 P. Kievit t 0,80 Jb. Groenendijk fo,8o D. de Mooij f 0,70 L. v. d. Slik f 0,70 Jb. Poortvliet f 0,60 en Johs. Vroegin- dewij f 0,50. Middelharnis. De beproevimg der brandspuiten zal plaats hebben als volgt De spuiten 1 en 2 op Dinsdag 28 April a.s. des avonds om 7 uur, en de spuiten 3, 4, en s, op Dinsdag 5 Mei a.s. des avonds om 7 uur. Woensdagavond had men de balda digheid om bij den heer J. Wildenboer een groote ruit in te werpen. De schuldi ge^) heeft men tot heden niet kunnen ontdekken. De miliciens der lichting 1904 M. S. Zeedijk, J. Viskil en A. Braber zijn opgeroepen om onder de wapenen te komen eerstgenoemde 21 April de twee anderen op 6 Juli a.s. Naar men ons meedeelt is aan J. Noordijk zoolang zijn zoon in werkelijken dienst is 20 cent per dag toegekend. Op de Woensdagavond gehouden vergadering van aandeelhouders van de stoombootmaatschappij Goeree en Over flakkee is besloten over het afgeloopen jaar 1907 13 gulden per aandeel uit te keeren, of 5 pCt. Nieuwe Tonge, 16 April. Bij de gehouden afslag van 2 huizen met erf van de nalatenschap J. Giphart, dewelke wa ren ingezet door J. Muije op f 1155, zijn gemijnd door G. van Es landbouwer onder Sommelsdijk op f1175, waarvoor zij zijn gegund. llerkingen. Door de Heeren A. Mellissant, C. W. Bruggeman en A. W. Zoeteman is aan het Gemeentebestuur verbetering der Kiezerslijst gevraagd om reden zij op genoemde lijst niet voorkomen. De op 22 Maart jl. vastgestelde kiezerslijst bevat 127 namen voor de Tweede Kamer, 126 voor de Prov. Staten en 118 voor den Gemeenteraad. Belanghebbenden worden bekend ge maakt dat de toelating tot de O. L School is gesteld op 4 Mei a.s. Zij die hunne kinderen kosteloos wenschen geplaatst te zien gelieve daarvan kennis te geven ter Gem. Secretarie. (Zie publicatie Melissant. Bij publicatie is bekend ge maakt, dat op Vrijdag 1 Mei a.s. als nieuwe leerlingen tot de Openbare school zullen worden toegelaten de kinderen, die op dien dag den leeftijd van 5 jaar zullen hebben bereikt, terwijl de ouders die hun kinderen ter school wenschen te zenden daarvan voor Donderdag 2 3 April a.s. met opgaaf tevens of zij hunne kinderen gratis of tegen verminderd schoolgeld de school wenschen te doen bezoeken, ter Secretarie aangifte moeten doen. De ouders worden aangeraden voor tijdige aangifte te zorgen, daar de kinderen die niet zijn aangegeven in geen geval op de school worden toege laten. Woensdag geraakte het dochtertje van P. T. in de. sloot aan de Voorstraat. Door toegeschoten hulp werd de kleine weer spoedig op het droge gebracht. De millicien-verlofganger Th. Molenaar moet Dinsdag 21 April a.s. voor herha lingsoefeningen te 's Gravenhage onder de wapenen komen. De lotelingen H. Koole en P. Trommel zullen op Dinsdag 19 Mei a.s. te Dor drecht voor korte oefeningen bij het leger worden ingelijfd. Onze vioegere dorpsgenoot, de Heer A. Tieleman, werd deze week bevorderd tot sergeant bij bet Regiment Genietroepen te Utrecht. Bij de op Vrijdag 11. gehouden kostelooze inenting, werden 35 kinderen gevaccineerd. Stellendam.** De milicienverlofganger Pieter Jansen der lichting 1903, dienende bij het 4e Regt. Vest. Art. is tegen 21 April a s. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Hellevoetsluis. Aan den milicienverlofganger A. van Oostenbrugge is op zijn verzoek uitstel van opkomst onder de wapenen verleend tot den 7en September e.k. Tot leden der plaatselijke commissie tot wering van schoolverzuim zijn benoemd de heeren F. de Geus en F. van der Vlugt alhier. Tegen 24 Aug. a.s. is de milicien P. Sluij der lichting 1906, dienende bij het Korps Torpedisten, in werkelijken dienst opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Hellevoetsluis. Goedereede. De heer A. Goekoop alhier, luitenant ter zee ie klasse, is geplaatst aan boord Hr. Ms. torpedo- instructieschip Marnix en gedetacheerd bij den torpedodienst. Ondanks de lage marktwaarde wordt het ajuingewas door de landbouwers alhier algemeen opgeruimd, teneinde de hoopen van het veld te verwijderen. Men besteedt f 0.30 per 60 Kilo. De milicienverlofganger Jan Luime dezer gemeente der lichting 1903 is legen 3 Augustus a s. naar zijne garnizoensplaats Breda opgeroepen tot het houden van herhalingsoefenin gen Tengevolge van de betrekkelijk lage marktwaarde der garnalen, men besteedt pl.m. f3,per mand, hebben sommige schippers alhier de garnalenvangst reeds gestaakt en een begin gemaakt met de zeevisscherij. Gemeenteraad. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Middelharnis, gehouden op Donder dag i6 April, des nam. 2ll2 ure. Aanwezig alle leden, behalve de heer J. van der Koogh. Nadat de vergadering door den Voorz. geopend is, worden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: Ingekomen stukken. a. Van HH. Ged. Staten, goedkeuring wijziging Gemeente-begrooting. b. Een schrijven van het Bestuur van den bond van handeldrijvende en industrieelen middenstand aangaande de midden Europeesche tijdregeling. 't Welk voor kennisgeving wordt aangenomen. c. Van HH. Ged. Staten goedkeuring proces verbaal der kas van den Gemeente-ontvanger. d. Adres van den heer W. de Jong, aangaande het salaris der Onderwijzers. De Voorz. gaat hier niet op in, omdat dit straks in behandeling komt en wordt het adres tot zoo lang aangehouden. e. De Minister van Binnenlandsche zaken keert volgens Kon. Besluit f 500,uit aan deze gemeente tengevolge van de restauratie aan het Raadhuis. f. Een brief van den heer Vecht ais dankbe tuiging aan den Raad. De Voorz. verzoekt den Secretaris deze voor te lezen, 't welk voor kennis- geving wordt aangenomen. Alsnu is aan de ordeVerordening salaris der Onderwijzers. De VoorzitterIn verband der besprekingen van B. en W. hier al over gehouden, op hun vergadering, verzoek ik in de eerste plaats den Secretaris het adres van den heer W. de Jong voor te lezen, waarin deze een onbillijkheid den Raad voorlegt, die er bestaat volgens hem in het geven van lesuren, waar geen toelage voor wordt ontvangen. Na eenige bespreking hierover wordt besloten, de toelage acte fransch te brengen van f 50, op f 76,—. De Voorzitter verzoekt den Secretaris het ont werp verordening, regeling onderwijzers-salarissen voor te lezen, welke regeling als volgt is vastge steld Voor Hoofdonderwijzer der Jongensschool f 1600,— met vrije woning en tuin, voor Hoofd onderwijzer der meisjesschool f 1200,met vrije woning en tuin, voor Onderwijzers der jongens school van 1—5, f 600,—, van 5—10, f650,—, van 10—15, f 700,-, van 15-20, f 750,—, van 20 en meer f 825,Voor de Meisjesschool van 15, f 575,— van 5—10, f 625,—, van 10—15 f 675,—, van 1520 f 760,van 20 en meer f825,— enz. De Voorz. vraagt of een der leden hierover het woord verlangt, zoo neen, dan wordt dit besluit goedgekeurd en zal dit naar Ged. Staten worden opgezonden. Alsnu gaat men over tot stemming van een Regent voor het Weeshuis en worden alscandi- daten opgegeven de heeren S. van der Plaat en D. Slis. En worden als stemopnemers benoemd de heeren J. J. Slis en C. van der Sloot. De heer Born vraagt den Voorzitter of de Raad daar aangehouden is om een dezer candidaten te stemmen. De Voorz.: Ja, volgens het reglement wel. De uitslag der stemming is, S. v.d. Plaat 4 stemmen, D. Slis 3 stemmen en 2 blanco, alzoo gekozen den heer S. v. d. Plaat welke met zijn benoeming in kennis gesteld zal worden. De Voorz.Doordien er binnenkort een stem ming moet plaats hebben, voor een lid van den Gemeenteraad, ontstaan door het vertrek van den heer Kruithof, zullen wij overgaan tot bemoenen van een stembureau. De uitslag is dat op de heeren J. van der Slik 1 stem, J. J. Nipius 2 stemmen en op den heer Slis 6 stemmen worden uitgebracht, zoodat gekozen is de heer Slis. Doch deze geeft den Voorzitter te kennen, dat hij met Mei naar Den Haag toe gaat en zoodoende met den dag van stemmen niet thuis is zoodat hjj de benoeming niet aanneemt. De Voorz.: dat behoeft niet omreden dat dan een plaatsvervangend lid zitting neemt. Nu gaat men over tot stemming van een 2e lid en worden uitgebracht op de heeren Nipius 8, v. d. Sloot 5 en v. d. Slik 1 stem zoodat gekozen is den heer v. d. Sloot, en voor plaatsvervangers later worden benoemd de heeren Schilperoord en Nipius. Den heer Nipius brengt in 't midden dat hij liever had dat een van de andere jongere leden f .1. l;j tï 1

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3