Me ELIG IWER AL ANO. LEN, at. TWEE BLADEN. 1 1 I I I, Zaterdag 11 April 1908, No, 1336. 1 S PETTEN. Huren. eroord, 'TM Tweede Blad. A m te, liËeltornis. HAAS. PORTHEMM, enz. Tonge. rieten, Rotterftai. hinde Jr. ,UV en RUSSEUS 1 ?r gij uwe Hen- aanschaft, vraagt t prijsopgaaf aan fabrikaat, in al- |oos loopen, laat (net een ljk Snow's aperga op de hak- SOHIMELSDIJK. afwerking. iwerij, Somniclsdijk. amin. No. 8, r. van W. Boekhoven). \it Randvleesch, Iioterhamworst. aaal gesneden. trollens verkrijgbaar. Rillijke prijken. bevolen. iele Ring, tnelsdijfe. - ■peering in 5n prachtcollectie ten ',efd aanbevolen. Ulelmaker, Haamtuigen met farniturenHoofd eis. Zweepen, Hal- het vak behoort van PERU aan- F bij iND. i«;azUn (tevens Middelharnis. solide |oTEN, PITCH kapokmatrassen ?len. valiteit- Ivaste Prijzen. i» contant. nieuwe ehleurde lines etc. reerende lüE. IN HOC S1GN0 WSES Dit nummer bestaat uit Officieel Medeelte. Toelating tot de Openbare School. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Somrnelsdijk brengen ter kennis van Ouders en voogden, die voor hunne kinderen en pupiilen in de maand Mei a s. toelating op de Openbare School verlangen le. dat zij zich onder overlegging der vaccine- bewijzou kunnen aanmelden ter Secretarie dezer Gemeente van 10—20 April 1908; 2e. dat alleen worden toagelaton kinderen die den leeftijd hebben bereikt van 6 jaar of dien bereiken uilen binnen zes mauuden na den dag der toelating 3e. dat na gemeld tijdstip geene toelating meer zal plaats hebben. Sommelsdjjk, 8 April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAEF. Plaatse» der vlag op den tore». BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Ooltgonsplaat zullen op Dins dag don 14 April 1908, des namiddags ten 3 ure, bij enkele insohrijving aanbesteden het pjaatsen der vlag op den toren dezer Gemeente, telkenmale als zulks door of van «ego den Burgemeester zal worden gelast, gedurende de jaren 1908, 1909, 1910. De vlaggestok moet worden bewaard door den aannemer. Insohrij- vingsbiljetten die den prijs per keer moeten vermelden, in te leveren ter Gemeente-Secretarie van Ooltgensplaat, voor Dinsdag 14 April 1908, des namiddags 2,30 uur. Ooltgensplaat, den 9 April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. Job. VAN PUTTEN. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Ooltgensplaat zullen op Dinsdag den 14 April a.s. des 's nam. ten 3 ure bij enkele inschrijving ter Gemeente secretarie aanbeste den de levering van circa 75 kub. M. fijn plaaltand te baggeren aan den Steenbergschen vliet, en van circa 25 Kub. Meter grat rivier zand, te baggeren aan het Bergsche veld alles te leveren op aan te wijzen plaatsen op de Kaai binnen de kom der gemeente Ooltgens plaat. De geheeie hoeveelheid moet voor 5 Mei a.s. geleverd zijn terwijl met het baggeren en aanvoeren van het, zand onmiddelijk na de gunning moet worden aangevangen. Inschrij- vitigsbiljetien der prijs per Kub. Meter vrij op den wal. Vermeldende voor elke partij afzonderlijk in te leveren ter Gemeente-secre tarie van Ooltgensplaat voor Dinsdag 14 April a.s. des 's nam. ten half 3. Ooltgensplaat den 8 April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Wethouder, Joh. VAN PUTTEN. J. VAN NOORDT. Aanbesteding grint Burgemeester en Wethouders der Gemeente Ooltgensplaat zu len op Dinsdag 14 April a.s. des 's nam. ten 3 ure bij enkele inschrijving ter Gemeente secretarie aanbeste den de levering van circa 130 M' zuiver ge- wasscben onderhoudsgrint groote 13 cM. te leveren op aan te wijzen plaatsen tp de haven binnen de kom der gemeente Ooltgensplaat, tdles vrij op den wal meting in het schip, levering voor den 15 Juli 1908. Haven en kaaigeld behoeft niet betaald te worden. Ooltgensplaat den 8 April 1908. Burge ueester en Wethouders voornoemd, De Burgem ester De Wethouder Joh. VAN PUTTEN. J. VAN NOORDT. Eerste Generale Schouw. Djjkgraaf en Gezwoieus der Polders het Oudelaud en Everdina onder Sommelsdij k maken bekend, dat zij op Dinsdag 5 Mei 1908 zullen houden eene algemeone Schouw over dijken, wegen, voetpaden, sloo'en, hekken, vleuken, zijlen, dammen en verder over al datgene waarover Schouw behoort te geschieden. Somrnelsdijk, 11 April 1908. ijkgraaf en Gezworens voornoemd, Do Secretaris, De Djjkgraaf, A. J. DE GRAAFF. K. DE GRAAFF. IOCOLAAD, en aanbevolen. Eerste Generale Schouw. Dijkgraaf en Gezworens van den Polder St. Christoffel onder SommelBdijk maken bekend, dat zij op Dinsdag 5 Mei 1908 zullen doen eeno algemeene Sobouw over dijken, wegen, voetpaden, slooten, hekken, zijlen, dammen en verder over al datgene waarover Schouw behoort te geschieden. Somrnelsdijk, 11 April 1908. Dijkgraaf en Gezworens voornoemd, De Secretaris, De Dijkgraaf, A. J. DE GRAAFF. K. DE GRAAFF. Binnenland. Vorstelijk initiatief. De landbouw mag zich in den laatsten tijd in meer belangstelling verheugen dan jaren geleden. Heeft de Regeering indertijd getoond °-a door de oprichting van proefstations het landbouwonderwijs te bevorderen, en de belangen van den landbouwer te ge denken, thans heeft Z. K. H. de Prins een blijk van belangstelling gegeven, dat den landbouwer doet zien welke hooge waarde aan de ontwikkeling en vooruitgang van dezen tak van Nederlandsche welvaart gehecht wordt. Door Prins Hendrik is het initiatief genomen eene organisatie in het leven te roepen, om het tentoonstellingswezen voor den landbouw te bevorderen. Wij twijfelen niet of de Nederlandsche landbouwer zal toonen, de vorstelijke belangstelling op prijs te stellen, en mee te willen werken aan belangen, die hem zelf inzonderheid betreffen. Wij laten hierbij den volledigen tekst volgen van het schrijven, door Z, K. H., volgens de „N. C aan de voorzitters van de groote vereenigingen op landbouwgebied gericht „Terwijl het onmiskenbaar feit is, dat in de laatste jaren een opgewekt leven valt waar te nemen onder de landbouwers, waartoe inzonderheid de krachtige ont wikkeling van het vereenigingsleven heeft bijgedragen, valt toch moeilijk te ont kennen, dat op bet gebied van het landbouwtentoonstellingswezen niet veel is te verbeteren. „Alhoewel door de provinciale land- bouwmaatschappijen of haar aldeelingen meermalen belangrijke tentoonstellingen zijn gehouden, waarvan de gunstigste invloed zich niet zelden deed gevoelen ook buiten de grenzen van de betrokken piovincie of streek, zoo heeft de ervaring, welke in het vorige jaar is opgedaan, op de met zulk een goeden uitslag bekroonde nationale- en internationale landbouwtentoonstelling alhier gehouden, duidelijk aan het licht gebracht van hoe groote beteekenis voor de ontwikkeling van den geheelen Nederlandschen land bouw aldus ingerichte tentoonstellingen kunnen zijn. „Zullen dergelijke tentoonstellingen, op regelmatige tijden terugkeerende, aan de Nederlandsche landbouwers de gelegen heid bieden, een overzicht te krijgen van den stand van het bedrijf, op een bepaald oogenblik zullen deze inderdaad hun zoowel uit wetenschappelijk als uit een practisch oogpunt tot leering strekken en den vreemdeling een beeld kunnen geven van wat Nederland als exporteerend land op landbouwgebied vermag, dan is het noodzakelijk ervoor te wakeD, dat de in het afgeloopen jaar opgedane ervaring niet teloor ga en dat een organisatie in het leven worde geroepen, wier taak het o.m. zal moeten zijn, die tentoonstellingen voor de toekomst voor te bereiden en te leiden. „Een zoodanige organisatie, aan de totstandkoming waarvan, indien ik mij niet bedrieg, steeds meer algemeen de behoefte wordt gevoeld, zal echter geen levensvatbaarheid kunnen hebben, zonder de krachtige en doelbewuste samenwerking van hen, aan wie vanwege de landbouwers zelf, hetzij in de ver schillende provinciën, hetzij over het geheeie land de behartiging van de belangen van den landbouw of van een zijner onderdeelen is toevertrouwd. „In de overtuiging, dat ook uw ver- eeniging met mij doordrongen zal zijn van het grocte belang, dat hierin voor de toekomstige ontwikkeling van den Nederlandschen landbouw is gelegen, wensch ik het initiatief te nemen tot het bijeenroepen van een samenkomst waar de grondslagen eener organisatie als bovenbedoeld zouden kunnen worden besproken en noodig ik u mitsdien uit, uw vereeniging op die bijeenkomst, welke ik mij voorsiel te houden op Donderdag 23 April a.s. des namiddags ten twee ure, iu het Koninklijk Paleis te Amster dam, door het zenden van éen afgevaar digde te doen vertegenwoordigen, u ver zoekende mij den naam en de woonplaats van dien afgevaardigde voor 10 April e k. wel te willen mededeelen." (get) HENDRIK, Prins der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg. 's Gravenhage, 2 April 1908. Motie. De Antirev. kiesv. „Nederland en Oranje" te Bolnes-Slikkeveer nam in haar Dinsdag gehouden vergadering, de volgende motie aan De Antirev. kiesv. „Nederland en Oranje'' te Bolnes Slikkeveer, kennis genomen hebbende van het ingezonden stuk der heeren v. d. Brink en Plantenga voorkomende in De Standaard van Maandag 6 Aprilverklaart volko men in te stemmen met den inhoud van dat stukdeelt de bezwaren dier broeders geheel, en besluit deze motie op te zenden aan De Standaard en De Rotterdammer. Bidden in de kazerne. De majoor Spanjaerdt Spechman, com mandant van het ze bataljon, ze Regement Infanterie te Maastricht, heeft de volgende dagorder uitgevaardigd »Ten einde tegemoet te komen aan een tot mij gericht verzoek, wordt door mij bepaald, onder eerbiediging overigens van ieders godsdienstige overtuiging, dat bij de maaltijden van de ongehuwde kor poraals en minderen, vóór den aanvang en na den afloop van het eten, een oogenblik stilte zal worden in acht genomen, opdat een ieder, die het wenscht, in de gelegenheid zij aan lafel te bidden.ee Van de gelegenheid om te bidden wordt door de meeste soldalen, zoowel voor als na den maaltijd gebruikt gemaakt, (L. K.) -- riaa^elijjk Nieuws. Soinmelsdijk. Door de loterijcommissie alhier, is Dinsdag J.l. in een der soliedste winkels te Rotterdam een prachtigen brik voor de verloting van 29 April a.s. aan gekocht. Door Gebr. de Haas is op de vee tentoonstelling \an Dinsdag een keurigen vetten os, bekroond met de 3de prijs, aan gekocht voor de consumptie. Dezen os was afkomstig van den heer G. L, Warnaer te Dirksland. Door M. v. d. Doel. is een verzoek schrift aan den minister van Oorlog gezonden om uitstel van opkomst van zijn zoon Teunis, milicien-verlofganger van 1908 welke gehouden is den 22de Juni a s. onder de wapenen te komen. Eenzelfde verzoek schrift is ingediend door P. van Lente, voor zijn zoon Cornelis. Middelharnis. De uitslag van de gehou- Vliegerwedstrijd voor Middelharnis en Som rnelsdijk op 8 April met de daaraan ver bonden prijzen is als volgtvoor de mooiste vlieger een extraprijs aan J. H. Deijs, een dominospel. Voor de grootste vlieger ie prijs: A v/d Plaat, een boek; 2eA Ketting een doos postpapier3e C Buur- veld een horlogeketting4e J Mijs een horlogeketting 5e J. Mosselman een inkt- stel 6e A Dorsman een spel7e A Jansen een schrijfdoos 8e P. Smit een portemon- naie 9e D. Dorsman een doos potlooden. Voor de hoogst staande vlieger ie prijsC, v Gent een boek2e F Deijs een ansichtalbum 3e M. Buth een mes 4e H Boeter een horlogeketting 5e P. Knöps een portemonnaie 6e C Noordijk een spel7e J de Koning een spaarpot 8e M de Jong een woordenboek 9e A. Jongejan een drinkkroes. Voor de verst staand* vlieger: ie prijs: G. Visser een boek; 2e H. Born een verfdoos3e L. v Es een inkt- stel4e J. Blok een horlogeketting5e J. Langbroek een doos postpapier6e J. Roodzant een spel7e J de Jong een griffeldoos 8e J Korteweg een atlas 9e J Razenberg een drinkkroes. Voor den stilst staatide vlieger ie prijs: C Nipius een boek; 2e. H. Dubbeld een ansichtalbum 3e A Hoogzand een mes 4e C. J Smit een horlogeketting 5e J v/d Sluis een schip 6e P. Rooij een spel7e A Smit een portemonnaie 8e W Knöps een schijfschieterge J. Jongejan een doos potlooden. Heden (V rijdagavond) acht ure heeft in de zaal van Bennemeer de vergadering plaats van de Aideeling van den Volksbond tegen drankmisbruik. Dat leden en begun stigers opkomen ter vergadering, en zoo hunne oprechte belangstelling in dien arbeid toonen mogen ook belangstellenden mede opgewekt worden daartoe, De Jonged'-chtersvereeniging Armen zorg hield Dinsdagavond hare jaarlijksche uitdeeliog van kleedingstukken aan verschil lende behoef ige gezinnen, en wel 70 klee- dingslukken en 20 thee- en zakdoeken. Dat een en ander dankbaar aanvaard werd, behoeft echter niet gezegd te worden. De inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Openbare scholen alhier zal plaats hebben op Dinsdag 14 April a.s. des na middags s uur, in één der schoollokalen. De lotelingen G Zoon, H. J. Reedeker, J. van Sliedrecht, G. van Groningen en M. Onderdelinde, die tot dienstplicht vier maanden behooren, zijn opgeroepen tegen 19 Mei om in werkelijken dienst te treden. Donderdagmiddag had in ons dorp een oploop plaats, doordat een zoogen. hardlooper, zonder dat hij daar permissie toe had, door de straten liep. Nadat de politie tevergeefsch jacht op hem gemaakt had, liep hij de Steenenweg in, verwisselde daar van kleeren en vertrok naar elders. Donderdagmiddag liep er een gebrek kige vreemdeling op de Oostdijk, waar hij plotseling ineen zakte. Bij nader onderzoek door den dokterwelke men inmiddels gehaald had, bleek, dat de man door een toeval was getroffen. Nadat men hem bij J. A. in huis bracht, is hij daar later weer bijgekomen. Heden (Vrijdagmorgen) toen de knecht van den landbouwer J. C. Born met een wagen over de Wilhelminabrug wilde rijden schrok het paard van de stoomfluit der »Onderneming«, en sprong op zij, zoodat de wagen wat al te hard in aanraking met de brug kwam, waardoor twee stangen der brug braken, en de stukken in de haven terecht kwamen. Verder liep dit incident zonder ongelukken at. Stad aan 't Haringvliet. De toelating van nieuwe leerlingen op de O L. school alhier, zal plaats hebben op 4 Mei a.s. De aanmelding door Ouders, Voogden of Verzorgers, dieDt te geschieden vóór of op 25 April 1908. In de eerstvolgende vergadering van de Boerenleenbank zullen als Voorzitter en lid van den Raad van Toezicht periodiek aftreden de heeren J. C. van Oostende en L, Keijzer Sr. In de vergadering van Ingelanden van den Ouden Stadschen-polder, werd besloten den z.g.n. »Vrouwtjesweg« te begrinten. Dirksland. Een jongetje van den mole naar Waasbergen die op den molenwagen wilde klimmen, had het ongeluk om met eau der wielen in aanraking te komen, met dat gevolg dat de hulp van den docter ingeroepen werd en het ventje ge spalkt moest blijven liggen, Toen B. O. die met een paard de ronde deed, begon het dier te steigeren, waardoor het op zijn geleider zijn voet trapte, en dat lichaamsdeel bloedend ver wond werd. Een jongetje van eenen B had het ongeluk om in de Kerkgracht te vallen. Toevallig als men dat zoo noemen mag kwam de vrouw van L. Dijkgraaf voorbij, die het uit zijn benarde toestand redde. Naar verluidt heeit den beer G. L. Warnaer van hier op de tentoonstelling te Rotterdam 7 ossen aangebracht, die daar allen verkocht zijn, en waarvan een be kroond werd met den 3 den prijs, als het beste geschikt voor slachtvee. Ilerkingeii. Op de j.l. gehouden ten toonstelling te Rotterdam behaalde den Heer, J. Warnaer landbouwer onder deze gemeente den eersten prijs met een jaar ling Hengst (vader de Hengst Togo De Heer Warnaer mag dus nu reeds als zoovele anderen de vrachten plukken van de gróote moeite zich aangedaan ter ver betering van het paardenras op Flakkee. L.L week gebeurde het den land bouwer E. Kastelein dat zijn paarden schijnbaar eerder thuis wenschten te zijn als de knecht. Van de ploeg gespannen gingen zij aan den haal doch werden zonder ongelukken bij de hoeve gegrepen. Melissant. Woensdag maakten de twee oudste inwoners dezer gemeente, de Heeren Koring en Vermeulen, een tochtje door het dorp in de automobiel, waarmede recla me werd gemaakt voor het kleederenma- gazijn Nederiand te Rotterdam. Tal van ingezetenen waren van dit ritje getuigen. Stellendam.** De lotelingen Jan Zeedijk en Marinus Braber der lichting 1908 zijn tegen Dinsdag, 19 Mei as. des voorin. 9,45 ure opgeroepen, om te Dordrecht te verschijnen, ten einde bij de Militie inge lijfd te worden. De aangifte van kinderen tot toe lating op de O. L. School alhier moet door ouders of voogden geschieden voor of op Woensdag, 15 April a, s. bij het Hoofd der School. De milicien verlofganger A. van Oostenbrugge dezer gemeente der lichting 1903, dienende bij het 4e. Regt. Vest. Art. garnizoensplaats te 's Gravenhage is tegen Dinsdag 21 dezer in werkelijken dienst opgeroepen. Goedereede. De aangifte van kinderen tot toelating op de O. L. School alhier moet door ouders en voogden geschieden bij de plaatselijke schoolcommissie, welke daartoe op Zaterdag, 18 April a.s. van 11 tot 12 uur voormiddags zitting zal houden op het Raadhuis. De loteling Teunis Lodder der lichting 1908 is tegen Dinsdag i<g Mei a.s. opgeroepen, om des voorm. ten 9,45 ure te Dordrecht tegenwoordig te zijn, ten einde bij™de Militie te worden ingelijfd. Ouddorp. Mej. N. Lokerse heeft Woensdagavond in de zaal van Goedegebuur alhier eene lezing gehouden over de hooge noodzakelijkheid van het >Onderzoek naar het. Vaderschap.* De zaal was met tal van belangstellenden gevuld, die blijkbaar met de rede instemde, althans naar men vermoed voor het grootste meerendeel Hoe neutraal zich ook de spreekster voor het publiek voor deed, toch deed het ons goed, dat hare overtuiging geput was uit Gods Woord; en dat zij niet met de hedendaagsche moderne theoriën van vrije liefde en van Malthus mede ging, »Niet de leer van Malthus, maar de leer van Christus* dat was haar belijden. Moge deze vrouw, welke den lande doortrekt om het volk te wijzen op de steeds doorbrekende zonde van verzaking van Gods Wet, nog veel zegen op hare pogin gen genieten. Donderdagmiddag geraakte de zwaar beladen wagen van de Gebr. Vermaas uit Middelharnis, in de pas aangelegde grintweg nabij den dorpsweg vast, zoodat met behulp van drie paarden de wagen er uit getrokken moest worden. Met de voorbereidende werkzaam heden tot het aanbrengen van éen water reservoir in verband met den tramaanleg, is onder deze gemeente reeds een begin gemaakt. Hellevoetsluis. Op last van B. en W. dezer gemeente is Woensdag j 1. de drink waterleiding afgesloten van de 2 4 woningen der Coöp. Bouwvereeniging „Woningwet" te Nieuw-Helvoet. Hierdoor zien 125 per sonen zich op eens verstoken van drink water daar bij deze woningen geen regen bakken zijn aangebracht. Het water der naastbijzijnde sloten kan niet worden gebruikt voor werk- of spoelwater, zonder groot gevaar voor besmetting op te leveren. De rede van deze afsluiting moet gelegen zijn in een geschil tusschen het Gemeentebestuur en de Bouwvereeniging over de vordering tot betaling van weggevloeid water, door een lek aan de buitenleiding, een vordering, waaraan de Bouwvereeniging tot op heden nog 'niet heeft voldaan. Rechtszaken. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken). Zitting van Dinsdag 7 April. Lotlngsdag. Het was op 16 October van het vorige jaar lotingsdag te Somrnelsdijk. Natuurlijk raakten verscheidenen boven hun theewater, want dat schijnt nu maar niet anders te kunnen, en zoo was het ook met een clubje visschers dat hossend en zingend door het dorp ging. Bat clubje was gekómen door de Enkele Ring, waar Yan der Sluijs woont, wiens zoon druk bezig was met het verzorgen van paarden. Tierend was men daar blijven staan en had ten slotte dezen zoon, M. van der Sluijs, gemolesteerd, waarbij de paarden schichtig werden en Yan der Sluijs gevaar-1'liep tusschen paarden en wagens beklemd te geraken. Van der Sluijs maakte de lawaaimakers attent op zijn positie, maar dat was olie in het vnur en Van der Sluijs Jr. moest het ontgeldeneen dracht slagen was zijn loon. Zijn vader moest hem ontzetten en zag toen, dat de 19-jarige. visscher M. Owonende te Mid delharnis, zijn zoon eenige slagen op het hoofd uitdeelde. Hij haalde een veldwachter; de geweldenaar werd gearresteerd en het Sommelsdieksche rel letje was hiermee grootendeels afgeloopen. Dinsdagmorgen had deze visscher zich ter zake van mishandeling te verantwoorden. Beklaagde ontkendeer was groote veiwar- ring geweest. Maar getuige Van der Sluijs herkende in hem den persoon, die dicht by hem stond en hem sloeg en ook de vader wees hem aan als den dader, want hij had het duidelijk gezien. Bekl.'k Hè 'm nie gesloge I Het O. M., waargenomen door mr. Star Busman, eischte voor beklaagde een gevangenisstraf van 14 dagen. Vervolg. De volgende zaak was een uitvloeisel van de vorige. Kort nadat de veldwachter J. S. Prederiks, den woesteling had aangegrepen, kwam de 21- jarige visscher L. van D., eveneens wonende te Middelharnis, zijn vriend ter hulp. Hij zou den veldwachter hebben aangegrepen en hem op den grond hebben geworpen, waardoor deze zijn lin kerknieschijf en zijn hoofd had gewond. Ook deze beklaagde ontkende. Hij had den veldwachter niet eens gezien. Wel later, toen had deze hèm aangegrepen en zijn mooie „boezeroen" gescheurd. Beklaagde had dit als „stnk van overtuiging" meegebracht. Intusschen was het getuigenverhoor van dien aard, dat volgens het O. M. het bewijs wel was geleverd en daarom werd een gevangenisstraf van 4 weken geëischt. Uitspraken. Heden werden de volgende vonnissen gewezen F. v. d. W., 29 jaar, koopman te Middelharnis, wegens eenvoudige beleediging, tot f 3 boete subsidiair 3 d°gen hechtenis. J. 't M., 18 jaar, zeevisscher te Ouddorp, wegens vernieling, tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. Werkoopiii^en, Op Maandag 13 April 1908, des namid dags ten 5.15 uur, te Herkingen aan de kaai, van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, ribben, latten, palen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 14 April 1908, des namiddags ten 5.15 uur, te Nieuwe Tonge aan den Noordlandschen dijk voor de herberg van J. O. Kievit aldaar, van etn groote partij nieuw gezaagd timmerhout, als planken, delen, ribben, latten, palen, enz. Deurwaar der GROENENDIJK. Uitslag Verkoopin^. Nieuwe Tonge. Met de gehouden veiling van 2 huizen met erf, van de na latenschap van J. Giphart zijn ingezet door J. Muije op f 1155,— Stellendam. De Woensdagavond in veiling gebrachte 2 huizen en een magazijn aan de Voorstraat werden ingezet als volgtde 2 huizen elk op f 1010, door H. Brinkman en het magazijn op f 740 door F. D. Holleman. Uitslag' Aanbesteding-. Ooltgensplaat. 8 April. Heden werd alhier door Burgemeester en Wethouders aanbesteedde levering van school behoeften der Openbare Scholen en Bewaarschool, ingekomen biljetten Perceel 1. JO. Groene wegen van Rotterdam voor f 261,65 L. Donkersloot, Wz. alhier, voor 236,85 M. Breur en zonen alhier voor 212,86 W. C. Meilink Zutphen voor 186,97 Perceel 2. M. Breur en Zonen voor f47,64 L. Donkersloot Wz. voor 41,44 J. Bachroek van Eist voor „36,25 W. 0. Meilink „32 08 Perceel 3. J. C. Groenewegen voor f46,411/, W. C. Meilink voor 42,70 M. Breur en Zonen voor 41,83 L. Donkersloot Wz. voor 83,23» ISiis^crlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Adam z. v. Krjjn v. d. Sluijs en Geertje VolwerkLena, d. v. Johannis de Waard en Teuntje Dubbeld. OndertrouwdPieter van Strien 24 j. te Vel- zen, en Teuntje van der Put 22 j.; Teunis Hugo v. d. Veer 23 j. te Ooltgensplaat en Pieternella Bakelaar 21 jaar; Maarten Gidëon 43 j. en A. Onderwater 41 j. te Dordrecht. Gehuwd: Jobannis Klaas v. d. Steenhoven 22 j. le Werkendam en Geertruide Lucretia Schilper- oord 24 j.; Jan Schol 23 jaar te Somrnelsdijk en WoutriDa Krijgsman 25 j. OverledenEen als levenloos aangegeven kind van Jacobs Johanna Hotting. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ondertrouwd Willem Nieuwland 50 j. wedn. van Etje Kommertje Louise van der Tak en Hermiua WettLoffvan Appeldoorn 47j ;|Abrabam Braber jm. 34 j. en Neeltje Maliepaard jd.29j. DEN BOMMEL. GeborenJozephus z. v. W. Buijs en M. Minnenherg. OverledenEen levenloos aangegeven kind van liet vrouweljjk geslaoht van M. Verkerke en D. RemisElizabeth jd. 3 rnnd. d. v. J. v. Dravik en J. P. Fes. OOLTGENSPLAAT. Geboren Gijsbovtus z. v. Simon van Nieu- waal en Maartje de Vos; Pieternella d. v. Pieter Hokke en Adriana BuscopPieternella d. v. Bartholomou8 Marcus en Cornelia v. Veen. Ondertrouwd Pieter Bieeman jm. 25 j. en Lena Duim jd. 22 j.Teunis Hugo v. d. Veer j.m. 23 j. en Pieternella Bakelaar jd, 21 j. van Middelharnis Johannis Jaoobus Dekker jm. 22 j. en Maria Catharina Vervloet jd. 19 j. I M ii| ill iij'V.B

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3