TWEE BIMEH. Zaterdag 4 April 1908. No. 1334. Tweede lïlad. KIEZERSLIJSTEN. IN HOC SI(tNO WSES Dit nummer bestaat uit Uit de Pers. Binnenland. Op alle Gemeentehuizen liggen tot 15 April a.s. de Kiezerslijsten ter inzage. Ieder die recht meent te hebben daarop te worden geplaatst, of daartoe aangifte deed, verzuime niet even te gaan zien of zijn naam er op voor komt. De ondervinding leert dat er ver gissingen kunnen plaats hebben, en zoo dit het geval is, hij reclameere vóór 15 April a s., opdat hij zich later niet beklage. 't Is een geringe moeite Plaatselijk Nieuws. Prijsraadsel. Bechtszaken. Idenburg. In onze kolonie Suriname heeft Gou verneur Idenburg een regeling van de Zondagsrust aan de orde gesteld, die nu, na kleine wijzigingen, door den kolonialen Raad is aangenomen. Dit is vooral met het oog op den geest, die in deze kolonie heerscht ten besluite van zijn gouverneurschap een we zenlijk succes. Toch bleek, ook afgezien hiervan, bij zijn vertrek wel, hoezeer men Idenburg in de kolonie op prijs stelde. Zijn afscheid lokte een ovatie uit, die duidelijk bleek niet gemaakt te zijn. Kort bleef hij er maar hij laat er een spoor van zijn arbeid achter, en hij won blijkbaar de harten. Toch zijn we in Nederland gelukkig, dat Idenburg weer herwaarts komt Noode hebben we hem deze 2^2 jaar gemist. Reeds meer dan eens ging onder ons het geroep op Ware Idenburg nog maar hier Thans komt hij. Hij is reeds geland, en toeft in Frank rijk. Moge zijn gezondheid, die leed, daar volledig herstel vinden, om hem hier in Mei een joyeuse entrée onder ons te bereiden. (Standaard.) Nabetrachting. Ontgoochelde werklieden. De 2. Werk mansbode* van het AJg. Ned. Werklieden verbond heeft een plaat. In een ministerieel bureau ziet men een groep oude arbeiders staan. Minister Kuyper is de deur al uit, minister Veegens is gereed om heen te gaan en daaronder 2. De verplichte verzekering tegen de ge volgen van ziekte, invaliditeit en ouderdom worden voorbereid. (Troonrede 1901, mi- nisterie-Kuyper.) »Aan uw oordeel zullen worden onder worpen regeling van de verplichte invalidi- teits en ouderdomsverzekering (Troonrede 1905, ministerie-De Meester) Het is even scherp als juist. Toch zal het Werkliedenverbond zich een volgende maal weer voor het karretje van 'n nieuwen Veegens laten spannen en zijn er nog altijd arbeiders die zulke leiding volgen. Zoo schrijft het socialistisch orgaan »Het Volk< Het blad vergeet echter dat het in 1905 braat heelt meegedaan om Kuyper met zijn ingediende wetgeving weg te kegelen en alzoo ook zelf de oorzaak is, dat weder 2lj2 jaar ongebruikt voorbijging. Doch ter zake. Wat zou er, vragen wij, wel omgaan in het hart van leden en voor gangers van het Alg. Ned. Werkl. Ver bond, die in 1905 stad en land afreisden, als zij bovenstaand plaatje in het orgaan van hun eigen Werkliedenverbond onder de oogen krijgen Of zouden zij zich weder laten beetnemen (De Drie Provinciën een jong meisje, waarvan de treurige gevol gen niet uitbleven. De echtbreker koopt een revolver. Lokt het meisje op een eenzame plek. Neemt haar heel lief in z'n arm, trekt met de andere hand zijn revolver en schiet haar dood. Hoe Gods Woord hier vonnist, is elk Treurig. In Land en Volk heeft Prof. Rolk van Amsterdam, een geheele serie artikelen geschreven over >de afstamming van den menscht De hooggeleerde heer handelt over half apen en mensch-apen spitneus apen en stompneus-apen over het gewicht der her senen van een aap enz., om dan ten slot te als ^resultaat* van veel studie ons te vertellen, dat »uit een groep van Ameri- kaansche apen de mensch en de mensch apen zich ontwikkeld* hebben Professor heeft ook uitgerekend, dat met de ontwikkeling van lagere en hoogere diersoorten tot 3>mensch« plus minus 28 millioen jaren zijn gemoeid geweest. Hoe knap, he Echt »wetenschappelijk Intusschen is het maar droevig, dat aan de openbare Universiteiten, die alleen door de belastingpenningen van heel de burgerij in stand worden gehouden, het onderwijs van de toekomstige leidslieden des volks aan zulke ^hooggeleerden* werd toever trouwd. De Vrije Westfries. lezer van Genesis bekend. De rechtbank gaf hem 15 jaar. Daarvan kwam hij in beroep bij het Hof, dat deze week dr. Ravensteyn als deskun dige hoorde. En toen was 't weer het oude liedje.* »Beklaagde is een individu, dat geestelijk niet tot volle rijpheid gekomen is,* zeide hij. Gelukkig kreeg hij den wind van voren. En de rechters én de adv.-generaal gaven dien deskundige te kennen, dat een aldus met duivels ovetleg en sluwe berekening, in koelen bloede handelend, »individu« wel degelijk tén volle verantwoordelijk wordt geacht voor zijn daden. En die eisch blééf vijftien jaar. Die het Hof, naar we hopen, ten volle bevestigen zal. Het rechtsgevoel wordt gekrenkt door dat ontoerekenbaar-yerklaren. (De Drie Provinciën.) Verschil van koers. Andere stuurlieden, dezelfde koers hoop ten sommige liberalen. Minister Heemskerk toont het anders. Het Vaderland meldt, dat hij aan in dienst zijnde vrouwelijke ambtenaren heeft doen weten, dat vermoedelijk* bij huwelijk, eervol ontslag volgen zal. En nieuw personeel, dat thans aangesteld wordt, krijgt direct als voorwaarde van aanstelling voor zooveel het vrouwen zijn de boodschap Huwelijk veroorzaakt ontslag. Over deze maatregelen zelve spreken we thans niet. Maar 't blijkt ook hieruit weer, dat ook degelijk de koers een andere werd. (Onze Courant.) Statenverkiezing Rotterdam III. De uitslag van de 1 April in Rotterdam III gehouden stemming voor de Prov. Staten is als volgt Aantal kiezers 5191. Aantal uitgebrachte stemmen 3460. Van onwaarde 30. Geldig 3430. Volstrekte meerderheid 1760. Mr. E. R, H. Regout (r. k.) kreeg 1620, mr. C. P. Zaayer (lib.) 1530, en dhr H. Spiekman (soc. dem.) 280 stemmen. Herstemming dus tusschen mr. E. R. H. Regout en mr. C. P. Zaayer. Bij de algemeene Statenverkiezing in 1997 was de uitslag van de eerste stem ming op r 1 Juni, in Rotterdam III de volgende Uitgebiacht 3888 stemmen. Van onwaarde 32. Geldig 3856. Volstrekte meerderheid 1929. Herstemming tusschen mr. M. J. C. Kolkman (r. k.) met 1795 en dhr. C. H. van Dam (lib. aftr.) met 1729 stemmen. De heer H. H. van Kol (soc. dem.) had 332 stemmen. Bij de herstemming op 21 Juni, werden u tgebracht 4016 stemmen. Van onwaarde 38. Geldig 3978. Gekozen mr. M. J. C. M, Kolkman (r. k.) met 2033 stemmen. De heer C. H. van Dam (lib. aftr.) had 1945 stemmen. Het oude liedje. In Leiden woonde een schilder. Getrouwd en vader van drie kinderen. Desniettemin kon de kerel geen meisje met rust laten, kreeg »verkeering* met Statenverkiezing Utrecht De uitslag van de Dinsdag gehouden stemming voor twee leden der Provinciale Staten in Utrecht II (Vacatures Van Ben- ningen en Reiger) is als volgt: Aantal kiezers 6198- Uitgebracht 3433 geldige stemmen. Volstekte meerderheid 1717. Op mr. M, W. L. S Bilderdijk (a-r) werden 1473 stemmen uitgebracht, op H. F. Kol van Ouwerkerk (lib,) 1112, op Mr. W. L. P. A. Molengraaf! (vrijv. dem.) 1023 en op P. de Haan (soc.-dem) 929 stemmen. De volstrekte meerderheid werd dus door geen der candidaten behaald. Alzoo her stemming voor beide plaatsen tusschen alle vier candidaten. Betoogingen ter Sumatra's Westkust. De Bataviasche correspondent van het Hbl. seint het volgende »AUerwege heerschte in het Padangsche gisting, in verband met de invoering der belasting in het gewest. Ter hoofdplaats Padang werd, zonder gevolg, in aanplak biljetten tot den prang sabil aangespoord. Te Fort De Koek werden twintig rad draaiers in hech'enis genomen. Eene com pagnie infanterie werd naar Loeboekbasoeng gezonden. De rust is hersteld.* De redactie teekent hierbij aan Of de laatste zinsnede alleen betrekking heeft op de troebelen in Loeboekbasoeng waar blijkens voorgaande berichten de bevolking de gehoorzaamheid aan het goevernement had opgezegd, dan wel op het geheele gewest, is uit het telegram niet recht dui delijk. Het recht is hier zóó duidelijk aan de zijde van het gouvernement, en dit stelde zijne eischen zóó laag, dat het niet te verwachten was, dat de geenszins van ver stand ontbloote Maleier zich daarvoor eventueele belangrijke offers zou getroosten. Het geheel komt ons dan ook, zooals gezegd, voor een opgeschroefde beweging te zijn, waarvan de touwtjes trekkers moge lijk niet alleen ter Sumatra's Westkust moeten worden gezocht. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram, is in de onderafdeeling Loeboekbasoeng van de Padangsche be- nedenlanden (waar verzet dreigde in ver band met de belastinginvoering in het gouvernement van Sumatra's westkust) de houding der bevolking verbeterd. Daaren tegen is in de Padangsche bovenlanden gisting ontstaan in het controleursressort Palembajan, afdeeling Again en in Laras Priangan van de afdeeling Tanah-Datar troepen zijn derwaarts vertrokken. Sommelsdijk. Dinsdag viel het 4 jarig zoontje van G. v. d. Nieuwendijk alhier in de volle haven met water. Het ventje dat reeds zinkende was, werd nog intijds door schipper J. v. d. Doel door middel van een lang hout behouden op den wal gehaald. Bij Kon. Besluit is aan Johannes Petrus Buijs, loteling van 1908, voor één jaar ontheffing van den werkelijken dienst bij de militie verleend. Zooeven ontvangen wij .Wan den Directeur der Ambachtsschool te Middel- harnis het bericht, dat de leerling J. van Kassei van Middelharnis, na afgelegd examen is geslaagd en toegelaten tot de 4e klasse der school behoorende bij het Genootschap M. S. G. te Leiden, welke school telken jare enkele leerlingen van Ambachtsscholen, dit jaar 11 uit ons geheele land, na verge lijkend examen onder bijzondere mooie condities opleid tot Electro Monteur, etc. Middelharnis. De aanbesteding door de Tram Maatschappij van remises kolen- loodsen en watervoorziening, ten dienste van de Tram, zoo hier als op anders plaatsen van Flakkee, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. van Dijk te Hardingsveld voor f 51460. Woensdag had de extra uitdeeling plaats aan de armen, van de opbrengst der uitvoering Bouwmeester. Aan ieder is f 2,50 uitgekeerd en aan A. Koppenaal, A. van der Stad en de Wed. Hartogs ieder f 5. De loteling W. Tielemans, die wegens ziekte verhinderd was gelijk met de andere lotelingen te vertrekken, is deze week naar Den Haag vertrokken en aldaar voor den Militairen dienst afgekeurd, Donderdagmiddag viel er bij het Tramwerk een paard bespannen voor een kipkar in een diep gegraven sloot. Door tegenwoordigheid van geest van de knecht, voorkwam hij ongelukken, door de kar los te pikken, anders had hij er onder geraakt. Het paard had men met eenige moeite spoedig op de kant. Als een bijzonderheid kunnen wij meedeelen, dat de zoon van J. Albrechts in de maand Maart van 10 kippen 210 eieren heeft geraapt. Donderdagmiddag toe 1 K. v. 't Hof in de Nieuwstraat bezig was den hit voor de kar te spannen, ging deze toen hij zich vrij gevoelde aan den haal, rende de z.g.n. Dronkemanspad door den Achterweg op, waar men het dier te pakken kreeg Op de voorloopig vastgesteld* kiezers lijst komen 692 namen voor, tegen 693 op de vorige lijst. Stad aan 't Haringvliet. Onze dorps genoot N. A. Voogd, volontair op de secre tarie, alhier, is benoemd tot klerk ter secretarie te Bergschenhoek Tegen M. K. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. De paarden van J. Jakobs, staande voor een wagen met ajuin geladen, schrok ken. Het incident liep echter zonder onge lukken af, daar alleen de lading van den wagen afviel, daar deze bijna kantelde. Tegen de gebroeders P. H en W. T., wonende onder de gemeente Middelhar nis, is door den gemeenteveldwachter proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der jachtwet. N og gelijkDe paarden van de Wed. L. Braber stonden los op het veld te wachten Het verlangen naar hun warmen stal werd hun op een gegeven oogenblik te machtig en zij holden als twee trouwe kameraden naar den stal terug. In hun woeste loop over den dijk mag het wel een wonder heeten, dat zij geen ongelukken veroorzaakten. Nieuwe Tonge.* Gedurende de maand Maart werden aan het Hulptelegraafkantoor alhier behandeld 237 telegrammen te we ten Verz. 77 binnl. en 25 buitenl. tele grammen. Ontv. 81 binnl. en 5 5 buitenl. telegrammen. Met de aangifte van kinderen aan de openbare school, hebben zich 38 nieuwe leerlingen aangemeld. Her kill geil. Het bestuur van de polders s>Oud-Herkingen« en »St. Elizabeth* brengt ter kennis van Ingelanden, dat vanaf heden ten kantore van de Secretarissen ter inzage is nedergelegd een ontwerp-besluit der Prov. Staten van Zuid-Holland, tot vaststelling van een reglement voor het waterschap Dijkring Flakkee* enz Bezwaren tegen het ontwerp behooren voor 1 Mei a.s. aan Ged. Staten van Z. H. schriftelijk te worden ingediend. Ter Gemeentesecretarie zijn kosteloos verkrijgbaar gesteld blanco aanvragen ter bekomen van vergunningen, betreffende de jacht en visscherij voor het seizoen 1908 1909. Melissant. De besturen van de polders Roxenisse, Gabriellina, Oud Melissant en Alteklein maken bekend, dat een ontwerp besluit der Provinciale Staten tot vaststelling van een reglement voor het waterschap Dijkring Flakkee, met daarbij behoorende memorie van toelichting, ten kantore van de secretarissen dier polders voor belang hebbenden ten visie liggen. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1908, ligt gedurende 5 maanden ter gemeente secretarie ter inzage. De volgende landweer verlofgangers zullen dit jaar voor herhalings-oefeningen moeten opkomenC. den Ouden, L. Soldaat, L. Bette, I. van Zielst, N. Mijnders, L. Keijzerden 4 Mei a.s. te Breda W. van Dijk en A. Otte den 26 October, en P. van Aalst den 19 October a.s. te Hellevoetsluis. Uit deze gemeente zijn thans 3 ploegen, te zamen 3 6 man, werkzaam aan de Tramlijn. Het loon bedraagt f 1,80 per dag. Dinsdag jl. woei een wagen van A. van D. van Dirksland aan den Molendijk omver. Met wat materieele schade liep het ongeval af. Ter Gemeente-secretarie zijn kosteloos blanco aanvragen verkrijgbaar gesteld, ter bekoming van Jacht en Vischakten voor het seizoen van 19081909. De landweerverlofgangers die dit jaar in werkelijken dienst moeten opkomen en meenen aanspraak te hebben op vergoe ding, moeten hunne verzoekschriften daartoe vóór 12 April, (gericht aan den heer Minister van Oorlog) ter Gemeente secretarie inleveren. Op de vastgestelde kiezerslijst voor 19081909 komen 263 kiezers voor. De vorige week brak bij A. v. O. een ernstige schoorsteenbrand uit. Door spoedig toegeschoten hulp wist men gelukkig het vuur tot den schoorsteen te beperken. Stellendam.** Tengevolge van de afkeuring van den loteling A. van Lenten, zal de loteling Bastiaan van de Ree dezer gemeente der lichting 1908, in 1909 in werkelijken dienst worden opgeroepen. In plaats van 20 April a.s. zal de Heer Rijks-ontvanger zitdag in deze ge meente houden op Maandag 13 April e k. Goedereede. Behoudens tegenbericht zal de milicien-verlofganger M. van der Wende zich op 4 April a s. gedurende 4 maanden naar Bergen op Zoom begeven, ten einda bij het 3 e Regt. Infanterie onder de wapenen te komen. De miliciens-verlofgangers der Land - weer dezer gemeente zijn opgeroepen in werkelijken dienst als volgt Lichting 1903 en 1904 der Vesting- Artillerie tegen 12 October, lichting 1906 tegen 26 October en lichting 1907 tegen 19 October a.s., ganizoensplaats Hellevoet- sluis. Lichting 1903, 1904, 1906 en 1907 der Infanterie tegen 4 Mei a.s,, garnizoens plaats Breda. Als eene zeldzaamheid zij gemeld, dat door schipper G. de Keijzer, bevarende de tlazerschuit G. O. 36, in het Goereesche Gat, reeds een Griet is gevangen. De zeemilicien-verlofganger Johannes Troost der lichting 1906 is tegen 10 April a.s. in werkelijken dienst opgeroepen aan boord van Hr. Ms oorlogsbodem Malader te Hellevoetsluis. Tengevolge van de afkeuring van den loteling Jan van der Sluis der lichting 1908 zal aan de beurt van oproeping komen de loteling Jan Grinwis. A.s. Dinsdag 7 April, des avonds 7 uur, hoopt Mej Neeltje Lokerse uit Yerseke (Zeeland) in het hotel De Gouden Leeuw op te treden met het onderwerp Onder zoek naar het vaderschap*. (Zie advertentie.) In verband met de verlegging van de bedding der haven, zal deze vermoedelijk op Maandag 13 dezer worden afgesloten. Ouddorp. Het aantal kiezers op de vastgestelde kiezerslijst bedraagt thans 439 voor de Tweede Kamer, 438 voor de Prov. Staten en 419 voor den Gemeenteraad, terwijl ten vorigen jare op de kiezerslijst stonden: 422 voor de Tweede Kamer, 421 voor de Prov. Staten en 399 voor den Gemeenteraad, Tengevolge van de ongeschiktheid voor den Militairen dienst van den loteling J. C. Grinwis zal de loteing Poulus Neder- veld der lichting 1908 het volgende jaar in werkelijken dienst werden opgeroepen. Spijkenisse. Woensdag zijn tot candi daten voor den Gemeenteraad gesteld (in de vacature van den heer C. v. Holst) de heeren J. v. Holst door de liberale kiesvereeniging en E. Dekker door de Chr, hist, en Ant. Rev. De stemming zal vermoedelijk plaats hebben Vrijdag 10 April. Zaterdag 11. had de aanbesteding plaats tot het vernieuwen van een gedeelte der dorpsstraat. Er waren slechts twee inschrijvers, de laagste was iemand uit Vlaardingen. De oplossing van ons laatste prijsraadsel in dit winterseizoen is Pink-ster, Schip-breuk, Week blad, Brand-spuit, Hoog moed, Dief-stal, Rookverdrijver, Tafel la, Fa-bel, en Kachel-smid. We kregen van de 68 die hadden ingezonden, slechts drie goede, namelijk C. SLTJI, Sommelsdijk. W. BOEKHOVEN Jr., Sommelsdijk. J. NIEU WLA.ND, Scheveningen. Eerstgenoemde had zijn oplossing in dichtmaat ons toegezonden, wat we hieronder een plaatsje geven. Men mocht het ook in dichtmaat zetten, Maar 'tging mij zoo gemak'ljjk niet; Wil daarom niet te naarstig letten, Door welk persoon het is geschied. Een lichaamsdeel de pink, de dunste van de rij, Maar toch zij staat aan recht- en linkerzij. Een hemellichaam, dat staat toch zeker wel van [ver. Ziet naar het firnament, nabij de maan een ster. Een vaartuig, noem dit nu hier maar schip, Angstig ziet de stuurman, bevreesd voor eenen [klip. De voorstelling van een deel, neem nu deel, Dat wordt genoemd een breuk, 3/a is't geheel. Een tijddeei wat is dat; toen ik dat goed bekeek, Zoo dacht ik bij mezelfeen tijddeei is een [week. Een deel eens booms, 't ligt dikwijls op ons pad, Wanneer het herfst is, en afvalt dan haar blad. Een heet verschijnsel, of brand zoo is het woord, Dien uitroep wordt met angst en schrik gehoord. Maar 't water toch, dat bluscht het vuur weer uit, Met kracht gevoerd door eene spuit. Het tegendeel van laag, is zeker toch wel hoog, Het werd des menschen val, toen Satan hen [bedroog. Een deugd in een soldaat, voor alle menschen [goed, Dit komt dan ook te pas, wanneer men heeft ook moed. Een sluike deugen iet zoo kan men velen noemen, Wanneer een dief betrapt wordt, zoo kan hij ['t niet verbloemen. Een dierenverblijf 't zij hok of kooi neem nu [maar «tal. Wees daar verzekerd van 't gaat lang niet [bovenal. Zwart is zijn kleeding en zwart zijn gelaat, Zie hoe een schoorsteenveger daar henengaat. Wilt gij voor hem nu een anderen naam, Neemt rookverdrijver, 't is twee te sa&m. Een huismeubel, een tafel heeft ieder in z'n huis, Want wie dit stuk niet heeft, woont zeker in [een kluis. Nu nog een noot, maar sla dit aandachtig ga, Dat men ze niet kan kraken, want 't is een la. Alweer een noot, ook deze kraakt men niet, Want 'tis een fa, zooals de lezer ziet; Een luidklinkende seingever, dit weet ik ook wel Wat hiermee bedoeld wordtnl. een bel. Een meubelstuk, dat warmte geeft, Kent ieder die een kachel heeft. Degene nu die 't maken kan, De naam is sinid van dezen man. Zoo is dan 't raadsel opgelost 't Staat op z'n Zondags uitgedost. Nu krijgen we er toch geen meer, Tot ziens dan tot een and'ren keer. Sommelsdijk. C. SLUI. De hoofdprijs, zes kamerstoelen, viel ten deel aan FOR. ILO, ioiMiuelsdijk. Voorts verkregen de beide andere goede oplos sers ieder een boek nl. J. Niedwland, Owen, Verhandeling H. Geest, W. Boekhovin Jr., De Negerhut, welke hunne prijzen kunnen afhalen. En nu, roepen we onze liefhebbers weder een „tot 't najaar" toe. We hopen dan weer een begin te maken, als de avonden zich daar, beter dan nu, toe leenen. B. Arrondlssements-I&echtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 31 Maart. Niet aanwezig was F. v. d. W., 29 jaar, koopman te Middelharnis, die J. C. Worrel op 24 Januari in een herberg te Ooltgens- plaat had toegevoegd de woorden »smeer- lap* en aborreltjeszuiper.* Daar beklaagde niet ongunstig bekend staat, werd zijn veroordeeling gevraagd tot f 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. J. 't M., 18 jaar, zeevisscher te Ouddorp, die in den avond van 14 Januari een bloempot en schoteltje, die stonden in het vensterkozijn van de woning van A. Schraver met zijn elleboog had n*er en stuk gewor pen. Hij was half en half dronken, zooals de bierhuishouder Schraver verklaarde, waarom hij hem, die in zijn inrichting spectakel maakte, daaruit had verwijderd. Beklaagde had geweigerd de door hem veroorzaakte schade te vergoeden. Eisch f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De rechtbank alhier veroordeelde heden H. A. v. A., 20 jaar, lossen werkman alhier, wegens vernieling, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis D. S., 26 jaar, vis- scher te Ouddorp, wegens mishandeling, tot f 1 o boete, subs. 1 o dagen hechtenis P. W. v. V., 44 jaar, landbouwer te Oude Tonge, wegens eenvoudige beleediging, tot f 10 boete, subs, 10 dagen hechtenis 5 J. J. v. K., 17 jaar, landbouwersknecht te Poelsbroek, wegens mishandeling van een hond, tot f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis; P. V., 22 jaar, zeevisscher te Vlaardingen, wegens diefstal van eenige schelvisschen (bij recidive), tot ééne maand gevangenisstraf.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3