Aanbesteding. SJitsiay ierkoopi/ifj. De veelbesproken en aangekondigde bieten kwestie te dezer plaatse heeft ten gevolge gehad dat omtrent too gemet door Joh. Hanson te Middelharnis verte genwoordiger eener Belgische fabriek is gecontracteerd geworden voor f12,60 per 1000 Kilogram. Melissanl*. Onze vroegere dorpsge noot dhr. A. Sieling ambtenaar ter Sec retarie te Zalt Bommel werd met ingang van 1 April benoemd tot GemeenteSecretaris en ontvanger te Bleiswijk. Goedereede. In deze streek wordt een begin gemaakt met het contracteeren der bieten. Op vast contract wordt 12.25, op gehalte f 12.50 de 1000 kilo besteed. De prijs is f 2.per 1000 kilo hooger dan 't vorig jaar. De miliciens A. van Heest en J. Tanis dezer gemeente der lichting 1908 zijn bij de Zeemilitie ingedeeld. De Vorige week had de echtgenoote van J. v. d. H. alhier het ongeluk, in de volle haven te geraken. Gelukkig was spoedig hulp bij de hand, die haar uit deze benarde positie verloste. Van den landbouwer D. Breen alhier is in verband met het kalven een stuks rundvee gestorven. Assurantie dekt gedeel telijk de schade. Hüllevoetsluis. Vrijdagmorgen reed de kapitein van den staf C. van Tuinen alhier onder Nieuwenhoorn, te paard, toen dit plotseling van den dijk sprong. De kapitein kreeg toen het paard op zich, ten gevolge waarvan het linkerbeen op twee plaatsen en het linker-,sleutelbeen gebroken werden. Hij is naar hier vervoerd, waar hij in het marine-hospitaal is opgenomen. Barendrecht. Tussch«n IJselmonde en deze gemeente is Donderdagavond van trein 54 der Hollandsche Spoor een stang van de westinghouserem gesprongen. De trein die in volle vaart was, stond onmiddelijk stil en de reizigers rolden op en door elkander. Na het aanbrengen van de Yeservestang kon de trein de reis voorzetten. De vertraging duurde 7 minuten. Ingezonden Slukkeei. (De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. ALLES HEEFT EEN BESTEMDEN TIJD. „Er is een tijd om te zwijgen en een tijd om te spreken." Prediker 3 7b. Met het oog op onze nog ledige kas voor Christelijke - lectuur - en-scheurkalender-versprei ding onder onze Militairen in Nederlandsch Indië is het hoog tijd het zwijgen te verbreken en te spreken. Onverantwoordelijk zou het zijn indien wij langer draalden, onze vrienden en vriendinnen op te wekken tot het zenden van liefdegiften voor het aanschaffen van scheur kalenders enz., die daar ginds zoo dankbaar ontvangen en volgens veler getuigenissen zoo rijk door onzen God gezegend worden. Moge blijken, dat de lierde voor onze arme jongens niet verflauwde en vele broeders en zusters onzen arbeid ook dit jaar weir gaarne mildelijk en bl ij moedig steunen, want er is veel behoefte en er zijn zooveele duizenden, die door deze middelen der genade te bereiken zijn. Wie spoedig hulpe biedt, vergemakkelijkt zeer onzen arbeid. Onder het motto „Voor onze jongens in Indië" zien wij gaarne vele milde bij dragen tegemoet. Beleefd en vriendelijk aanbevelend, Uw dw. dnr. Maart 19 0 8. A. GRUYS Sr. Zaandam, Molenpad 68. P.S. Van af 1 Januari ontvangen met hartelijken dank: Van de Chr. Geref. Jongelingsvereeniging „Benjamin" te Zaandam ƒ2.50; M. H. Katwijk aan zee ƒ5: mevr. T. te 's Gr. ƒ5; mej. V. te B. ƒ2,H. Salomons Kz. te G. ter Nijeveen, gevonden in een kerkzakje, 2 maal 2,50; samen ƒ6—; Mevr. H. Den Haag ƒ2,50; K. te Utrecht ƒ2,50; J. P. K. te L. ƒ1,mej. Joh. Slot, van de Zondagsschool, „Het Mosterdzaadje" te Maassluis ƒ5,Bij A. G. Jr. van A. V. te Den Haag ƒ1.totaal ƒ31.50 in twee maanden. Voor andere belangen; Zending enBarm- hartigheid, van hier en ginds enkele groote en kleine hoeveelheden gebruikte postzegels en capsules. Issclierij. Middelharnis. Te IJmuidan zijn de volgende vischsloepen binnengekomen „Theodora Emmerentia" st. J. v/d. Hoek ƒ2650 „Paul Kruger" st. H. Langbroek 2200 „Middelharnis" st. J. de Korte 1580 „Toekomst" st. Joh. de Waard 1560 Verkooiiln^en. Op Dinsdag 10 Maart 1908 des 's avonds 7 uur, inzet en op Dinsdag 17 Maart 1908, '3 avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis afslag van een Woon- en Winkelhuis aan de Noordzijde van den Westdijk en achter uitkomendo aan het Spui te Middelharnis, kad. Sectie B. nummer 2811 groot 1 Are 2 centiaren, ten verzoeke van Mej. Wed. G. Bietmulder aldaar. Notaris VAN BUUBEN. Woensdag 11 Maart 1908 voorm. 9^ uur Verkoop van Paarden Vee, bouwgereedschap pen enz. op de bouwwoning genaamd //de vergulde kikker// bewoond door C. Pranken aan den Noordlandschendijk te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 11 Maart 1908, nm. 2 uur in 't Hotel Spee te Sommelsdijk afslag van a 6 hui zen, schuur en tuin aan de Voorstraat, Achter straat en Krakeelstraat te Sommelsdijk, b. 19.68.10 Heet. (48 gem. 171 roeden S'dijk- sche maat) tuin-, hof- en bouwland in den polder het Oudeland le Sommelsdijk, c. 2.47.85 Heet. (6 gem. 35 roeden S'dijksche maat) bouwland en watering in den Everdinapolder te Sommelsdijk, d. 20.27.82 Heet. (47 gem. 168 roed. Bljnl. m.) bouwland, rietland en wa tering in den polder de Westplaat te Som melsdijk, e. 9.25.40 Heet. (20 gem. 46 roed Voornsche maat) bouwland in den poldei Oud-Kraaijer te Melisoant voor de erven van den WelEd. Heer G. Bath Azti. tè Sommels dijk. Notaris VAN BUUBEN. Donderdag 12 Maart, 's avonds 6 uur Inzet en op Donderdag 19 Maart 's avonds 6 uur Afslag van 2 huizen met erven te Stellendam aan den Dorpsweg, in het logement van Troost. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 12 Maart 1908 's voorm. 9,30 uur aan de bouwschuur van en ten ver zoeke van Cornelis Koppenaal te Stad aan 't Haringvliet aan den Molendijk, van 15 kalf- dragende en reeds gekalfd hebbende koeien, varkens, landbouwgereedschappen, meubilaire goederen enz. enz. Notaris VAN BUUBEN. Op Vrijdag 13 Maart 's middags 12 uur, afslag van een huis en schuur met Bouwland en Watering te Stellendam in den Woutrina polder onder den Damdijk, groot ongeveer 17i hectare in het Logement van Knops te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 19 Maart 1908 des 's avonds leu 7 uur inzet en op Donderdag 26 Maart 1908 's avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Afslag van een Huis en Land- Douwschuur aan den West- ol Molendijk en den Oulelandschendijk te Sommelsdijk, ten verzoeke van Mej. Johanna Hartensveld al daar. Notaris VAN BUUBEN. Door de IAott. Tramweg-Maatschappij zal op Zaterdag 21 Maart a.s. des vin, ten 11 ure (Amsterd, Tijd) in de wacht kamer 2e klasse van haar station in de Rosestraat te Rotterdam in het openbaar worden aanbesteed a. het maken van een watervoorziening en kolenloods c.a. op het emplacement Ouddorp. b. Een remisie, een watervoorziening en een kolenloods op het emplacement Mid delharnis Dorp. c. Een kantoortje en een perron op het emplacement Middelharnis-Haven. d. Een watervoorziening en een kolen loods op het emplacement Ouddorp. e. Eenige bijkomende werken. Inlichtingen worden den 14 den Maart ter zelfder uur en plaats verstrekt. Bestek en teekeningen aan h#t kantoor der Maatschappij Rosestraat 3a verkrijg baar. Ooitgensplaat. Verleden week werd in het café »'s Lands Welvarens: van den heer P. G. van der Bemden te Achthuizen afgeslagen 2 huizen en erven, staande en gelegen aan de Langstraat aan den dijk van den polder »de Galathees: alhier, kad. sectie B no. 1072 en 1073, samen groot 2 Aren 10 c.Aren. Deze huizen, de vorige week ingezet door den heer Jac. van der Zwaluw te Achthuizen voor f 655, liepen op deze som aan. Stellendam. De op 6 Maart jl. ten overstaan van Notaris Van Schouwen ge veilde onroerende goederen, in den Woutrinapolders: onder deze gemeente, zijn als volgt iDgezet 1 door S. Human Dz., op f 4700 2 D. Lodder, 3 600 3 Jb. v. d. Broek, 3500 4 Jb. v. d. Broek, 4650 5 P. D. Holleman, 4300 Samen f 20750 Uitslag- ¥ei Sturing*. Ooltgensplaat. Jl. Vrijdag had in het Hotel Hobbel alhier plaats het verhuren van Weiland voor den t(jd van 3 jaren in het Weipoldersche gors onder deze gemeente. Per jaar en per HA. No. 1 gehuurd door Joh. Donkersloot voor f50,— „2 M. O. Mooijaard 49,— „3 H. Bom „54,— „4 C v. d Cappelle Az.„ 51,— „5 P. Korteweg Pz. 45,— „6 A. Neels 46,— „7 T. Y. Neels 53,— „8 Joh. van Gurp 48,— „9 R Breeman47,— Oeatengd lieuws Omtrent de ontzettende ramp te Cleveland Ohio, worden akelige bijzonderheden gemeld Gedurende den brand storlte bet gebouw in en viel de brandende benedenverdieping, waar zich ongeveer 100 kinderen bevonden, in den kelder, waar het' ook reeds brandde. Een der beide uitgangen van de school was, toen de brand uitbrak gesloten. Daar vond men later de geheel verkoolde lijkon in stapels van 2 a 3 me'er hoog. Voor de ramen waren dringende groepjes kinderen bijeengeschoold de menschen buiten zagen die knapen en meisjes voor hun oogen verbranden, zonder hulp te kunnen verleenen. Van de geredde kinderen hebben in bet gedrang meer dan 60 zware verwondingen gekregen. Om het gejouw stonden, terwijl de vlammen reeds fel woedden, tal van vaders en moeders, wier kinderen in het gebouw waren. De toestand was te vreeselijker, wijl men nog betrekkelijk lang daarbinnen hoorde gillen. Het aantal slachtoffer» wordt op ongeveer 200 geschat. Dat dit aantal zoo gnpot is, werd ten deele veroorzaakt, doordat men de ernstige fout begaan had, de deuren van het schoolgebouw naar binnen opengaande te maken. Onder de j/ewoner* van Collinwood de voorstad van Cleveland - onderscheidde zich vooral een zekere Upton, die 18 kinderen redde. Nadat hij in het brandende geoouw was binnengedrongen, zag hij hoe de kinderen tegen de deur van de eerste étage drongen, zoodat zij niet geopend kon worden. Hij wist de deur op een kier te krijgen, greep het eene kind na het andere en wierp hen in de armen van de mannen die buiten het gebouw slonden. De edele redder bekwam echter zelf zware brandwonden, en men vreest, dat hij het slachtoffer zal worden van zijn kloekmoedig optreden. Volgens een mededeeling van de //Köln. Zeitzijn 70 procent van de om het leven gekomen kleinen, kinderen van üuitsclie ouders. Van een heer uit Giesen, die Ran het station te Keulen even uitgestapt was, is een lederen map met 600,000 mk. aan papieren van waarde gestolen. Samuel Webster, een schatrijk zijde handelaar te Boston, had in zijn lestament een natuurlijke dochter, met wien hij zich gedurende zijn leven nooit bemoeid bad, tot universeele erfgename benoemd. Du rechtbank belastte een jong de'eclieve met de opdracht, deze jongedame uit te vorschen. Na een week of zes verscheen de speurder bij zijn chef. //Wel!// vroeg deze, //hebt gij bet meisje gevonden //Al right, sir Een maand geleden ont dekte ik, dat ze naaister in een atelier was.// //En waar is ze nu //Bij mij thuis; ik ben intusschen met haar getrouwd//. Een te New-York wegens bedelarij ge vangen gezette vrouw, verontschuldigde zich met le zeggen, dat haar man niet meer ver diende dan 1156 in de week, zoodat zij wel bedelen moest, wilde zij behoorlijk gekleed naar den schouburg kunnen gaan DiamaiHendiefstal De Londenscbe correspondent van de //Tel.// schrijft De beer Max Hcyman was een week of vijf geleden, vergezeld van zijn vrouw, voor den verkoop van diamanten naar Londen gekomen, en had te Sepherds bush, in een boardingsliouse, zijn intrek genomen. Hij bad zijn diamanten, voor zoover bij ze niet noodig had, in de verzekerde bewaarbank van Chancery lane gedeponeerd, en haalde ze Zaterdagmorgen daar vandaan, omdat hem was verzocht een partijtje naar Amsterdam terug te zenden. Hij verpakte de gewenschte steenen in drie postpaketten en borg de overige, in vloeipapier gewikkeld, in zijn portefeuille, die bij in zijn linker binnenzak van de ja9 stak, met het voornemen, ze tot Maandag in de bewaarbank te deponeeren. Hij zond de drie postpakketten van liet algemeene postkantoor at en begaf zich daarna naar Newgade-streefrj om met de tube huis waarts te keeren. Doch, vlak bij het tube- station kreeg bij een hevigon aanval van liart- kramp. Volgens de mij verstrekte inlichtingen, leed hij meermalen daaraan. Maar de aanval was ditmaal bijzonder hevig, zoodat hij niet voort kon en in min of meer duizeligen toestand tegen een muur ging leunen, hetgeen de opmerkzaamheid van enkele personen trok. De portefeuille drukte hem op zijn hart. Voor verlichting nam hij die uit zijn linker binnenzak en wilde baar in den reebter binnenzak bergen. Maar dien had hij vol brieven. Weshalve hij haar in den rechter buitenzak van zijn jas stak, met het voornemen daarop zijn hand le houden en ze weer in den binnenzak te bergen, zoodra de kramp was geweken. Maar toen bij hersteld zijn weg wilde ver volgen, miste hij de portefeuille. Nu is de mogelijkheid niet uitgesloLen, dat hij ze, door zijn toestand, onbewust voorbij de binnenste opening van zijn jaszak, in plaats van in deze slak, zoodat hij op den grond viel en door dieven, welke hem op zijn schreden volgden, werd opgeraapt. Maar hel is ook heel goed mogelijk, dat zoo'n kerel de portefeulle op handige wijze uit zijn zak wist te moffelen, hetgeen door zijn positie gemakkelijker werd gemaakt. In ieder geval wordt door Londensche diamanthandelaars, die den heer Max Heyman goed kennen, stellig gelooid, dat hem de portefeuille met diamanten ontstolen werd. Een natuurverschijnsel. Men meldt uit Grijpskerk aan de N. Pr. Gr. Crt Gisterenmiddag omstreeks half vijf', deed zich hier '11 eigenaardig natuurverschijnsel voor. De lucht werd veruazend donker, zoodat het bijna nacht scheen, 't stroomde van den regen. Hbl water was zwart gekleurd. Verdronken. Te Houtigeuage (F.) ie een zesjarig zoontje van D. P. in een onbewaakt oogenblik in een waterplas gevallen en verdronken. De moeder haalde het lijk van haar kind zelf te voorschijn. Een wonderkalf. In den stal van den heer IJ. M. te Wierum is een wonderkalf geboren, tot nog toe zeker hef. eenige in deze soort. Het dier beeft n.l. korte achterwaarts- gorichte pootjes met zwemvliezen, even als een zeehond, terwijl de romp overigens ook geheel overeenkomt met die van een zeerob. Aan de buikzijde voelt hij hard als een boomstam. Kop en staart zijn die van een gewoon kalf, zonder dezo waant men evenwel een zeerob voor zich te zien. Kort na de geboorte stierf reeds het dier. Zoo het ware blijven leven, had men er mede te kijk gegaan. Het reis plan was gedeeltelijk al gereed en on getwijfeld had het beestje veel bekjjks getrokken. („Leeuw. Ct.") Goed afgeloopen. Vrijdagmiddag had een lootgieter, werkzaam aan een in aanbouw zijnd huis aan de Brabantsche Turfmatkt te Delft, bet ongeluk van hei dak op de straat te vallen. Men dacht niet anders of de man was dood, doch de inmid dels geroepen geneeskundige constateer de dat de man naar zijn woniug kon worden vervoerd en zich niet verwoud had. Een aanvariug. Ai en meld ons: Op de Schelde bij Vilvoorden had Zaterdagmorgen een aanvaring plaatsi tusschen een sleep (een ijzeren aak gotrokkeu door een sleepboot,) opvarende naar Antwerpen en een stoomschip, dat naar «eo gicg. Gelukkig liep alles zeer good af, zoodat de ijzeren aak slechts aan zijn steven oenigszinH besehadigd werd. Goor kolendamp gestikt. Men meldt uit Amsterdam: Een zeer droevig ongeluk beeft Don derdagnacht hier ter stede plaats gehad. De 24 jarige Bak, een oppassend jongen, die met zijn ziekelijker, vader liet schamel stukje brood moest deelen, verdiende als nachtwaker bij het voddenpakhuis van de firma J. G. Veerman Zonen aan de Uilenburgstraat er nog iets bij. Donderdagnacht begaf hij zich weder naar zijn schuit, waar een klein kolen- kacheltje brandde ter verwarming tegen de nachtkoude. Hij verzuimde bij liet aan maken van dit kacheltje het einde van de pijp door het gat, de open lucht in te steken, zoodat alle kolendamp de toch reeds beperkte ruimte spoedig vulde. De ouge ukkige jongeman moet, door slaap en warmte bevangen, zijn ingedompeld en is op deze wijze om het leven gekomen. Donderdagmorgen vond men zijn lyk. liet lijk niet herkend. Donderdagmorgen werd op de begraaf plaats te Bsnnekom ter aarde besteld het iijk van den onbekenden man, wiens Tijk dezer dagen hangende aan een boom ge vonden werd. Tot op heden ontbreekt elke aanwijzing omtrent naam, plaats van her komst enz. Op het lijk werden, behalve de som van bijna f 120, waarbij 3 bank biljetten vauf 25 en 1 van f 10, nog gevonden een zilveren horloge, een doosje met revolverpatronen, eenige stukjes chocolade reclameplaatjes en een spoorboekje. IMa «en smartelijk lijden overleden Men meldt uit Vlijmen aan de 's Hert. Ct Joh. van de Lee, die de vorige week Douderdag, terwijl hij zat te werken, ge troffen werd door een schot uit een ge weer, dat door zijn broeder bij het afhalen van een rist maudeu bij ongeluk van de zolder werd gestooten, is Vrijdag na een smarte lijk lijden overleden. Een menschenoor gevonden. Te Nieuw Lekkerland is een sigaren kistje komen aandrijven inhoudende een menschenoor. Een politieue straat. Men schrijft aan de N. Ct. Sinds de verkiezing van baron Van Voorst tot Voorst tot lid van de Eerste en van jhr. Van Nispeu tot Sevenaer tot lid van de Tweede Kamer wordt de Daendelsstraat meer en meer een politieke straat. Behalve beide genoemde heeren vronen nog in die straat de minister van Waterstaat, dhr. Bevers en naast baron Van Voorst het lid der E rste Kamer Havelaar. lutusschen vernemen wij, dat de heer van Nispen binnenkort een nieuwe woning aan bet Bezuidcnhout gaat betrekken, terwijl baron Van Voorst tot Voorst tegen Mei zich metterwoon te Arnhem gaat vestigen. Liichtscheeps vaart. Zaterdag 20 Juni zal te Haarlem van het veld der II. F. C. opstijgen luitenant ter zee Rambaldo, waarschijnlijk met* een eigen luchtschip, om daarmede zoo de wind gunstig is, naar Eugelaud over te steken. Op 19 Juni worden 2500 post duiven opgelaten, toebehoorend aan ver schillende Haarlemsche liefhebbers. «terk en school. NEDEKL. HERV. KERK. Drietal: Te Delft, ds. Dekker te Gameren ds. van Grieken te Arneide en ds. den Hertog te Htliegom. Beroepen: Te Oudewater ds. Schippers te Ede; Te Putten op de Veluwe, Dr. de Lind van Wijngaarden te Renkum. Bedankt: Voor Borne ds. Dorst Azn. te Loenen aan de VechtVoor Ouddorp en voor Liendeu, ds. Plantinga te Randwijk eu Lake- mondVoor St. Anualand, ds. Hoekzema te Leerdam. GEREFORMEERDE KERK. Tweetal: Te Heerjansdam dhr. van der Laan oand. te Uilhuizermeedeu en dhr. Riet berg cand. te Winterswijk; Te Rijnsburg, ds. Veeuhuizen te Almelo en ds. Oudkerk te Kra lingen. Beroepen: Te Schoonebeek, dhr. Riet berg cand. te Winterswijk; Te Reeuwijk-Sluip- wijk, dhr. Stadig, cand. te Dec Helder; Te Noordwijk aan Zee, ds. Koers te Den Heider; To LioessenB, ds. Sybrandy te Krabbendijke. Bedankt: Voor Ter Apel, ds. Buwalda te Bellingwoldo-Nieuw Beerta. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Üud-Beijerland, ds. Min- derman te Rotterdam. De classis Zierikzee der Geref. Kerken iu Nederland heeft peremptoir geëxamineerd en met alle stemmen toegelaten tot de Bediening des Woord en der Sacramenten da. van Schalk, beroepen predikant te Zonuemaire. Naar aanleiding van het ongeval met het Koninklijk rijtuig en het zoo gelukkig verloop daarvan, hebben zegt de „Bazuin", Deputaten der Geref. Kerken voor de correspondentie met de Hooge Overheid zich gedrongen gevoeld het volgende telegram aan H. M. te zenden: „Mevro w 1 Namens „De Gereform erde Ke ken iu Ne derland," bieden hare Deputaten Voor oorreB pondeutie eerbiedig U eu Uwen Koninklijken Gemaal hare bijzondere gelukwenschen aan met het zeer verblijdend verloop van hot tramongeval. Zij danken met U God voor genadige bewaring. Noordtzij, Secretaris." Het antwoord hierop luidde: „Mare Majesteit do Koningin, zeer gevoelig voor Uwe belangstelling, draagt mij op, mede uit Daarn van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, hoogst derzelven op rechten dank over te brengen voor de geluk wenschen en heilbjde rumens Uwe Synode uitgebracht. Adjudant van dienst, Muler1?." Mirfdelliarnls.* Aanstaanden Donderdag avond ten 7 ure, hoopt ds. Btuiuing eene Zendingsbidstond te houden in het Koor der Ned. Herv. Kerk alhier. iLciafëfe Berichte». Middelharnis. Als een zeldzaamheid kunnen wij vermelden dat alhier een paar ooie aars gearriveerd zijn in den tuin van den heer Slis, alwaar zij een begin gemaakt hebben hun nest te bouwen. Maandagmiddag had M. van Brussel, terwijl hij aan het grond kruien was, het ongeluk met kruiwagen en al in de sloot terecht te komen. Hij bracht het er ge lukkig met den schrik en een nat pak af. TCU'SI'PSMIIH'II LONDEN, 8 Maart. Reuters Agentschap deelt mee, dat China onder het een of andere voorwend sel het geven van een definitief antwoord op de Japansehe eischen had willen uitstellen, waarop Japan zijn eischen den öden Maart herhaalde, er daarbij op aandringend dat het antwoord zonder talmen en binnen den gestelden termijn zou worden gegeven. Japan gaf daarbij te verstaan, dat voor het geval dat China niet mocht antwoorden, Japan zich genoodzaakt zou kunnen zien te handelen, zooals de eer der natie en de veiligheid der Japan ners in China noodzakelijk zou maken. China antwoordde den 6engaf daarbij zijn diep leedwezen te kennen over het feit dat de Japansehe vlag was neergehaald, en beloofde verder, dat de voor het gebeurde verantwoordelijke Chineesche ambtenaren zouden worden gestraft. Daarmee zijn de geëischte verontschuldigingen gegeven. China voegde er in zijn antwoord nog bij, dat het later zal antwoorden inzake de quaestie betref fende de inbeslagneming van de wapenen en de munitie. Biti* lit bericliieBE. Oude Tonge, 6 Maart. GranenTarwe per 80 kilo f8,10 a 9,Gerst per kilo a cent. Rogge per Hl. f 6,75 a 7,—. Haver per 60 kilo f 6,a 6,25. Erwten per Hl. f8,50 a 9,—. Aardappelen per Hl. f 2,10 a 2,25. Ajuin per 60 kilo 1 0,50 a 0,60. Paardepeen per 60 kilo 10,55 a 0,60. Boter per l/t kilo t 0,65. Eieren per stuk 'óx/2 cent. Botterdam, 9 Maart. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per loo kilo f9,50 a 10,25. Deze is de Essex-. Overige soorten per 100 kilo van f 8,75 a 9,25. De aanvoer was heden iets ruimer dan voorgaande week, en kon op gelimi teerde partijtjes na, tot onveranderde prijzen geheel worden opgeruimd, terwijl voor uitgezochte partijtjes iets meer werd betaald. Rogge per Hl. f 6,a 6,40. Flauwer en niufc geheel op te ruimen. Gerst in alle soorten zoo goed als zonder handel. Haver per 100 kilo f6,25 o 7,70. Geschikte zaai bracht boven de hoogste noteering op. Ruimer ter markt en iets flauwer. Boonen (witte) per Hl. f9,a 10,—. Weer gedeeltelijk verkocht en flauwer. Boonen (bruine) per Hl. t 11,— a 12,—. Deze is de puikste kwaliteit. Overige soorten per Hl. i 7,a 10,Over 't algemeen iets vaster. Erwten per Hl. f9,25 a 10, Lijnzaad. Voer- per Hl. 1 6,a 7,50. Zaai per Hl. 8,- a 12,—. Flauwe stemming en terugloopenden prjjs. Aardappelen. Zeeuwsche Bonten f 2,— a 2,20, dito Blauwen t 2,a 2,20, dito Eigenheimers f 2,a 2,20. Brielsche Kralen f 2,50 a 2,75. Geldersche Blauwen f 2,10 a 2,30. Friesche Eigenheimers f2,a 2,20. Alles per Hl. Weinig aanvoer en vraag. Eieren. Zeeuwsche f 3,30 a 3,50. Overmaasohe f3,60 a 3,80 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 253 vette Runderen, magere Runderen, 155 vette- en Gras- kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 103 Schapen en Lammeren, 979 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezels. Melkkoeien le kwal. 72, 2e kwal. 66, 3e kwal. 60 ct. Ossen le kwal. 70, 2e kwal. 64, 3e kwal. 58 cent. Stieren le kwal. 64, 2e kwal. 3e kwal. ct. Kalveren le kwal. 105, 2e kwal. 95, 3e kwal. 85 ot. Schapen le kwal. 52, 2e kwal. 48, 3e kwal. 44 ct. Lammeren 56 a 52 ct. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 47, 3e kwal. 45 ct., licht soort 42 a 44 cent. Alles per kilo. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aanvoer heden circa 6000 balen van alle soorten. Groote Bruine f 0,65, Stroogele I 0,65, kleine Bruine fl,40 per 60 kilo. le kwaliteit. Amsterdam, 9 Maart. Vee. Aangevoerd 273 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 58 a 64 cent per kilo. 130 Melk- en Kalf koeien f 130 a 280 per stuk. 180 nuchtere Kalveren f 7 a 12 per stuk. 4 Schapen f a per stuk. 465 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 47 a 49 cent, 2e en 3e kwal. 45 a 46 cent; (Geld. en Overz.) le kwal. 47 a 49 ct., 2e en 3e kwal. 44 a 45 ot. per kilo. Aardappelen. Friesche Blauwen f 2,50 a 2,70. Friesche Borgers f 1,90 a 2,—. Friesche Bonten f 2,50 a 2,60. Zand Eigenheimers fl,70 a 2,—. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a 2,90. Zeeuwsche Bonten f 2,50 a 2,85. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,60 a 3, Duitsche Hamburgers f 3,a 3,25. Geldersche Bonten f 2,20 a 0, Geldersche Blauwen i 2,35 a 2,50. Alles per Hl. Malta's 7'/2 a 8*/a cent per kilo. Aanvoer 5 ladingen. PER TELEGRAAF. Botterdam, 10 Maart. Vee. Aangevoerd 16 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 940 magere Runderen, 617 vette Runderen, 244 vette Kalveren, 978 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 12 Varkens, 118 Biggen, 0- Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,27 tot f 0,37. Stieren 0,25 0,34. Kalveren 0,427, °.55- PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 135 a 250 Kalfkoeien f 160 a 295 Stieren 75 a 165 Pinken 65 a 130 Graskalv. a Vaarzen 70 a 160 Paarden a Slachtpaarden 35 a 81 Fok nuchtere Kalveren f 9,a 15, Slacht 5,50 a 8, Biggen 6,— a 14,—. per week 1,a 1,40. Handelpuike kwal. vlugmindere traag. Boter. Aangevoerd 39 7a vaten 32 7ie j» 254 stukken a 7> kilo. Prjjzenle kwal. 60, 2e kwal. 56, 3e kwal. 52 ot. Voor stukken werd besteed a 7a kilo 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 34,300 stuks. Kippeneieren f 3,30 a 4,45 per 100 stuks. Eendeneieren 4,45 a 4,55 10Ö

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2