Een best Werkpaard, (aftands,] films on Zeus Uienzaad, VOORDEELIG 1.WIELH0UWER Az. Advertentiën. gehuwde knecht, Kralen en Bravo's. n n n v Burgerlijke Miand Arbeider gevraagd, SCHOENMAKERIJ SOMMELSDIJK. Daarna verzoekt de Voorz. den Secretaris de notulen te lezen, welke na voorgelezen te zijn onveranderd worden geteekend. Aan de orde isIngekomen stukken. a. Een missive van Ged. Staten, goedkeurende de gemeente-begrooting voor 1908. b. Proces-verbaal der opneming van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger, welke weder in orde bevonden was. c. Als voren, die der armenkas, welke even eens in orde was bevonden. d. Voorlezing van liet verslag van de werk zaamheden van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. e. Voorlezing van het verslag betrefiende_ de toestand van het lager onderwijs over het jaar 1907. Daar geen der leden eenige opmerkingen heeft, stelt de Voorz. voor deze stukken voor kennis geving aan te nemen, hetgeen de Raad goedkeurt Verslag van de werkzaamheden van de Commissie tot verbetering van Volkshuisvesting over het jaar 1907. 2e. Daarna worden eenige af- en overschrij vingen der Gemeente- en armenbegrooting be handelt van minder belangrijken aard. 3e. Regeling de salarissen der onderwijzers. De Voorz. stelt voor alle in de wet Rink ver leende verhoogingen uit te keeren, behalve die betreffende het Hoofd, wiens salaris nu op f1200 plus vrije woning staat, dus toch reeds ver boven het wettelijk minimum. Na eenige gedachtewisselingen werd dit voor stel aangenomen. 4e. Iu verband met dit vorig besluit stelt de Voorz. voor de verhoogingen welke door het Rijk met ingang van 1908 reeds werden uitge keerd, ook met 1 Jan. 1908 voor de onderwijzers te doen aangaan. Dit werd ook door de Raad aangenomen. 5e. Daarna werden eenige wijzigingen gebracht in de legger van wegen en voetpaden. 0e. Daar de huur van het huis van den heer M. Rooi verstreken was, heeft er weder inschrij ving plaats gehad. Ingekomen was een biljet van den heer M. Rooi, welke voor 10 jaar en f 125 per jaar ingeschreven had. Besloten werd het aan voornoemde alzoo te verhuren. Daarna deelt de Voorz. mede, dat de verleden jaar opgegeven begrooting voor de te maken spreekcel der telephoon f 100 bedroeg en dat nu de voorschriften zijn ingekomen, bet wel bijna f 150 zal moeten kosten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord meer verlangend, gaat de verg. in een geheime over tot het behandelen der hoofde- lijken omslag. ISectil^akeii. Arroiulissements-Rechitbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 18 Februari. Heden werden de volgende vonnissen gewezen J. V. 18 jaar, visscher te Ouddorp, wegens beleedigiDg van een ambtenaar tot f 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. Werkoopiiigen. Op Zaterdag 22 Februari 1908 's nam. 2 uur aan de Kaai te Stad aan 't Haring vliet eene groote partij nieuw timmerhout, bestaande u tvlotdeelen, kolders, achter- deelen, latten, tengels, sclirooten, ribhout enz. Notaris VAN BUUR ÉN. Dinsdag 25 Februari 1908, 's nam. 3 uur veiling van en Dinsdag 3 Maart 1908 's nam. 3 uur afslag van twee huizen en erf aan de Langstraat aan den dijk van den polder de Galathee te Ooltgensplaat, kad. Sectie B nos. 1072 en 1073 samen groot 2 aren 10 een tiaren bij P. G. van den Bemden te Acht huizen gem. Ooltgensplaat. Notarissen Mr VAN WEEL en VAN ISPELEN. Op Woensdag 26 Febr. 1908 na afloop der verkooping bij J. O. Kievit te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. C. Kievit voor noemd, verhuring bij inschrijving van twee meeden bouwland gelegen aan den Groene- weg te Niéuwe Tonge, voor het seizoen van 1908. Ten verzoeke van J. J. van Zielst landbouwer te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 26 Februari 1908 's vm. 9£ uur ten verzoeke en aan de bouwschuur van J. C. Kievit te Nieuwe Tonge4 paar den, 4 jaarling vaarzen en stieren, 20 loop varkens en 3 drachtige varkens, wagens, land bouwgereedschappen en werktuigen, een partij klaver en kanthooi en wat meer te koop zal worden aangeboden. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Febr. 1908, 's nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van Gaanderse, veiling; en op Donderdag 5 Maart 1908, 's nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van P. Brooshoofd, afslag van Een huis met tuin en bleekveld, (eeuwigdurende erfpacht) nabij Dirksland, op Kralingen, kad. gemeente Som- melsdijk, Sectie D no. 707, groot 04 aren 42 centiaren ten verzoeke van dhr. J. van Putten te Heemskerk. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 27 Februari 1908 's vm. 9£ uur, ten verzoeke van en op de bouw hoeve, bewoond geweest door P. Kardux aun den Oudelandschen- of Stadschendijk te Mid- delbarnis4 paarden, 6 1| jarige ossen, 9 IJ jarige vaarzen, 5 hokkelingen, 18 loop varkens, 3 boerenwagens, landbouwgereed schappen en werktuigen, hooi, stroo, victoria- karu en wat meer te koop zal worden aan geboden. Notaris YAN BUUREN. Op Vrijdag 28 Febr. 's. nam. 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Ha ringvliet verhuring van 16 perceelen bouw land gelegen in den polder de Oudestad te Stad aan 't Haringvliet zijnde een gedeelte van den z.g. Paardenstal voor het seizoen van 1908, voor mej. de Wed. L. Braber Mzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschrijving van bouw- en weilanden, in den polder //het Oudeland te Sommeisdijk gelegen aan den Proost weg, en den Langeweg, in diverse perceelen en com binatiën, voor den tijd van twee jaren, dadelijk ingaande, ten verzoeke van den Heer Jan Joppe Czn grutter, te Sommolsdijk en de minderjarige M. H. Pulleman. Inschrijvingsbiljetten moeten worden inge leverd vóór- of op 3 Maart 1908 ten kantore van Notaris P. A. VAN BUUREN te Middel- harnis. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 3 Maart s. avonds 5 uur: Verhuring voor het Saizoen 1908 van 73 perceelen Hooverijland in de Adriana-Een- drachts en Halspolders onder Stellendam in het Logement van Troost te Stellendam. No taris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag den 4 Maart 1908, 's na middags 3 uur in het Ho'.el Spee te Som meisdijk, inzet en op Woensdag 11 Maart 1908, 's namiddags 2 uur in Lel Hotel Spee te Sommeisdijk afslag van a zes huizen, schuur en tuin aan de Voorstraat, Achter straat en Krakeelstraat Ie Sommeisdijk, b. 19.68.10 Heet. (48 gem. 171 roeden S'dijk- sche maat) tuin-, bof- en bouwland in don polder het Oudeland te SommelsdijK, c. 2.47.85 Heet. (6 gem. 35 roeden S'dijksche maat) bouwland en watering in den Everdinapolder te Sommeisdijk, d. 20.27.82 Heet. (47 gem. 168 voed. Rijnl. m.) bouwland, rietland en wa tering in den polder de Westplaat te Som meisdijk, e. 9.25.40 Heet. (20 gen>. 46 roed Voomsche maat) bouwland in den poltlei Oud-Kraaijer te Melissant voor de erven van den WelEd. Heer G. Bath Azn. te Sommeis dijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 4 Maart 190H, 's voorm. 9.15 uur ptecies, te Melissaut nabij Dirks land, op Kralingen, van18 paarden (soort en afstamming omschreven in notitie boekjes) 1 melkkoe, 17 stuks twee en een half jarige ossen, landbouwgereedschappen, mest en eenig meubilair, ten verzoeke van dhr. J. O. Rood zant Kz. Notaris VAN i)ER S LU IJS. Cteiiieng-d üTieuw§ Influenza. De influenza heerscht hevig te Londen Meer dan 200.000 personen zijn aange tast. Een der zonderlinge gevolgen van deze epidemie is, dat de visch is op geslagen, omdat ook de visschers van Grimsby, vanwaar de meeste visch voor Londen komt, insgelijks grootendeels door influenza zijn aangetast. Verscheiden rechtbanken hebben bij gebrek aan rechters de zittingen moeten staken. Het huwelijk van vorst Ferdianc van Bulgarije met prinses Elenore Reuss zal den 17en Maart op 't slot Oaterstein bjj Gera voltrokken worden. De toebe reidselen zijn reeds in volgen gang. Vorst Ferdiand zal zioh met een groot gevolg naar Duitschland begeven. Als vertegen woordigers van de Bulgaarsche regeering zullen de minister-president Malinon en de minister van justitie Krastow, die tegelijk de ambtenaar van den burgelijken stand van het vorstelijk huis is, den monate'n vergezellen. Prinses Elenore Reuss, de bruid vsn vorst Ferdinand, is ijverig bezig me het bestudeeren van haar toekomstige landstaal. De vorst heeft haar Sofia een bekende taaionderwijzeresmejuffrouw Hakauow, gezonden, die haar dagelijks onderwjjs in het Bulgaarscb geeft. Een chirurgisch meesterstuk werd onlangs door prof. Sultan meegedeeld in de Deutsche Med. Wochenschr. nl van een hart-operatie, Deze werd toege- past op een werkman, die getracht had zich te zelfmoorden. Hij had zich door het hart geschoten, maar was niet dood. Dertig uren na de daad, toen de verschijn seleu op verergering van den toestand wezen, werd de patiënt onder narcose ge bracht. De ribben aan de linkerzijde van de borst werden bloot gelegd, de vierde en vijfde rib en het borstbeen boven en onder deze werden doorgeknipt of gezaagd de hartzak werd geopend en het hart uit de borst gelicht. De wondranden werden gereinigd en daarna aaneengenaaidde hartzak werd gezuiverd van het uitgestorte bloed en vervolgens werden alle deelen op hun plaats teruggebracht. De operatie geschieddi 24 Juni 1907, op 22 Juli kon de patiënt het bed ver laten en den 5en Augustus werd hij als genezen ontslagen. Hij is tot dusverre gezond gebleven en werkt evenals vroeger als kastenmaker in een pianofabtiek. De Zeister-moordzaak. Wij deelden reeds mede, dat gebleken zou zijn, dat de inzake den moord te Zeist zich in hechtenis uevindende Ue'laagde Van Vaalen, die teekenen van krankzinnigheid toonde, simuleerde. Thans kunnen wij dienaangaande nog het volgende mededeelen Reeds eenige maanden zat Van Vaalen steeds maar wezenloos voor zich uit te staren deed of hij niets begreep en blikte met groote oogen ieder aan, die bij hem kwam, om dan weer in elkaar te zakken, als was hij aan volslagen waanzin ten prooi. De justitie belastte eenige doktoren met hei geneeskundig onderzoek, waarmede aanstonds werd aangevangen, maar dat den eersten tijd niet vermocht te ontdekken ot men hier me bedrog dan met waarheid had te maken. Dit duurde vele weken voort, Van Vaalen kreeg zijn zuster en vader bij zich welke laatste trachten wilde hem tot bedaren en kalm nadenken te bewegen maar ook deze gingen heen met de vaste overtuiging dat de verdachte inderdaad in zijn verstandelijke vermogens was gestoord. Dit was trouwens niet onmogelijk, daar Van Valen voor het misdrijf werd gepleegd, gewoon was, veel steiken drank te drinken en vooral de laatsle dagen die den moord vooratgingen, in zeer zenuwachligen toestand had verkeerd. Thans is echter uitgekomen, dat de man geheel en al heeft gesimuleerd en dat van krankzinnigheid geen sprake is geweest. Wel zeer eigenaardig i3 dit aan den dag getreden. Van Vaalen werd in het huis van bewaring bewaakt door eenige landloopers; hel personeel is niet zoo talrijk, dat men eenige personen afzonderlijk kan belasten met bet bewaken van een krankzinnige, en daarom werden eenige van de meest betrouwoare landloopers, die te Utrecht voorloopig waren opgesloten, in afwachting ven hun vonnis tot opzending naar de kolonie te Veenhuizen, aangewezen om Van Vaalen des nachts te qewaken. Onder de drie landloopers, die hem voort durend moesten gadeslaan, bevond zich ook een oud-verpleger van Medemblik, die uit nemend met de behandeling van krankzinni gen bekend was. Van Vaalen wist dezen man in bet vertrouwen te nemen, en deelde hem mede, dat hij simuleerde. Zijn bewaker oud- verpleger van Medemblik, beloofde strenge ge heimhouding en .zei zelfs medewerking toe. Zoo kreeg Van Vaalen in het huis van be waring onderricht in het voorwenden van krankzinnigheid. Maar de leermeester van Van Vaalen kreeg zijn vonnis en zag zich voor drie jaren naar Veenhuizen verwezen. De man vertrok en Van Vaalen moest liet zonder hem stellen. Doch onze landlooper- exziekenoppasser van Medemblik dacht nu zijn slag te slaanals hij de justitie het geheim van Van Vaalen verried, dan zou dil mogelijk een reden kunnen zijn om hein (den landlooper) vermindering van straf toe te staan. Een ander zeer streng onderzoek waarbij ook de overige landloopers-bewakers werden gehoord bracht inderdaad aan hel licht dal Van Vaalen allen om den tuin had geleid en volstrekt niet krankzinnig was. Hij had wer kelijk gesimuleerd Deze omstandigheid doet een spoedig einde van de instructie verwachten. Het rapport van de geneeskundigen die*Van Vaalen moes ten onderzoeken, is nog wel niet officieel ingekomen maar waar nu vast staat, dat Van Vaalen heeft gesimuleerd, maakt dit rapport geen stuk van groot belang meer uit in hel dossier, dat intusschen tot grooten omvang is aangegroeid. Uit deze geheele historie blijkt, hoe drin geod noodig het is, gevangenen die sporen van krankzinnigheid vertoonen, welke een onderzoek vereischen, uit hun omgeving van afzondering te verwijderen en over te bren gen naar een plaats, die doelmatig voor zulk geneeskundig onderzoek is ingericht. Ook wat? Een man, zeer armoedig gekleed, die zoo als oogenschijnlijk leek, niet anders kon loopen dan op twee krukken, strompelde door het dorp Denekamp, het medelijden van de ingezetenen opwekkende. Nadat hij zijn aalmoezen had ingezameld, kocht hij een hartversterking bij den ver gunninghouder K. waarna hij vertrok. Een eind reeds op weg, en zijn beroep weer willende uitoeteuen kwam hij tot de ontdekking dat hij zijn krukken vergeten had. Smokkelaars bende gevat Twee te Maastricht gevestigde Belgische vrouwen begaven zich Zaterdagnamiddag naar Smeermaes, een Belgisch grensdorp, een uurtje gaans van Maastricht gelegen. Eenige mannen, ook Belgen en eveneens te Maastricht gevestigd, volgden wat later haar voorbeeld en begaven zich, te Smeermaes aangekomen, met de hen aldaar opwachtende vrouwen naar het café B., dat vlak nabij den Belgischen-Nederlandschen grenspaal is ge legen. Tegen 4 uur hield een rijtuig stil voor genoemd café, en nog drie andere Belgen twee mannen benevens een oudere vrouw, allen wonende te Maastricht, stapten uit en gingen het koffiehuis binnen. Was 't een bende, die zich in drie groepen naar een afgesproken plaats had begeven i Althans, ze schenen elkander goed te kennen. De oudere vrouw haalde een lederen tasch te voorschijn, haalde er bankpapier en goudgeld uit en verdeelde dit onder de haar wachtenden. Het was een zoo groote som, dat het de aandacht trok van andere in het café aan wezigen, die het bedrag ervan op circa 35000 francs (ƒ17.500) schatten. Na de verdeeling keerde de oude vrouw naar Maastricht terug en maakte de begun stigden royale verbeteringen. Overal door gendarmes. De te Lanaeken gevestigde brigade Bel gische gendarmerie, die spoedig van het geval schéén vernomen te hebben en dit verdacht vond, was weldra ter plaatse. Tegen 8 uur in den avond arriveerde een 4 tal gendarmers voor het café. Drie hunner stelden zich buiten voor de uitgangen opeen hunner trad binnen. Nauwelijks vertoonde de uniform zich of twee der aanwezigen stonden ijlings op en trachtten het huisaan de achterzijde te verlaten. Daar stieten zij echter op den opgestelden post, die één hunner greep en aanhield. De ander evenwel wist te ontkomen. Een wilde jaeht, door gendarmers en doua niers, werd nu op den vluchteling ondernomen. Deze echter, een robuste kerei van 33 jaar, Uie, naar de bewering van ooggetuigen, ge wapend was met een dolk, sprong over doorn h.-gen, over slooten en greppels en slaagde erin, onder begunstiging van de duisternis- te ontvluchten. De overige leden van het gezelschap werden voorloopig in verzekerde bewaring genomen en naar de gendarmerie-kazerne te Lanaeken overgebracht. Gearresteerd zijnde broer van den vluch teling, de kostjuffrouw van den vluchtelingen nog een gehuwd paar. Het b.eek al spoedig, dat zij nog in het krijt stonden bij de Belgische justitie: no. 1 heeft 4 vonnissen wegens smokkelen u t te zitten, no. 2 moet gevangenisstraf ondergaan wegens valschheid in geschiifte, terwijl de man van het echtpaar, anderhalf jaar tegoed heeft wegens frauduleus bankroet te Mons. Op last van den procureur des konings is Zondag het stelletje geboeid naar de gevan- nis ,e Tongeren overgebracht. Op de gearresteerden is circa 3000 francs (ƒ15001 gevonden, die in beslag zijn genomen. Of het overige geid door den vluchteling in veiligheid is gebracht Het bedrijf der bende. Het zoo winstwetend bedrijf, dat de bende uitoefende, schijnt hoofdzakelijk te hebben bestaan in het drijven van een smokkelhandel, op groote schaal, in saccharine. Deze werd uit Zwitserland naar Maastricht uitgevoerd en van hier weer geëxpedieerd met ontduiking van douanereenten voornamelijk naar Frankrijk en Duischland. Hoewel de bende, naar vermoed wordt, uit h 3 dozijn leden bestaat, vond ze in dat bedrijf geen karig bestaan. Als men weet, dat in Belgie een invoerrecht van 120 francs(ƒ60) per kilo saccharine geheven wordt en de bende in 1906 vermoedelijk 'n 6000 kilo frau- duleus heeft weten uit te voeren, dan kan men nagaan, dat er genoeg verdiend werd om, ook bij royale levenswijs, nog spaargeld op een bank te deponeeren. Nog thans moeien er in de loods aan het station te Maastricht circa 800 kilo saccharine liggen, voor de bende bestemd, 't Behoeft wel niet gezegd te worden, dat er door de Nederl. douane onmiddellijk beslag op is ge legd. Maastricht schuilplaats. Het vermoeden bestaat, dat de vluchteling, die herkend is als Leopold G. de wijk naar Maastricht terug heeft genomen. Dit vermoeden is misschien niet geheel ongegrond als men bedenkt dat Limburgs hoofdstad in den laatsten tijd onder zeker slag van volkje bekend te hebben gestaan als een veilige verblijfplaats. De vluchteling toch woonde daar rustig onder den naam Lefebure Hij woonde met de meest gearresteerde vrouw, Maria D, die in een woonwagen huisde onder Caberg, dat halverwege Maastricht Smeermaes ligt. Hoe brutaal de leden der bende te werk gingen blijkt wei hieruit, dat zij 2500 fr. (ƒ1250) bij een der Maastrichtsche bank-in stellingen in bewaring hadden gegeven. Toen de som Zaterdag door de schoonmoeder van »Lefebure« werd terruggevraagd, scheen de bank achterdocht te hebben en waarschuwde zij de gemeente-politie. Deze scheen niets ver dachts in de zaak te vindenin tegenwoor digheid van een harer hoofdambtenaren werd het opgevorderde deposito aan de vrouw uit betaald. Deze, eenmaal aangehouden, moet aan de Belgische gendarmerie een papier hebben getoond, dat naar zij beweerde, ten bewijze sirekte, dat de-in beslag genomen som haar in tegenwoordigheid van den politie commissaris te Maastricht zou zijn uitgekeerd. De leden der bende leefden ruim, gingen chic gekleed en hielden vaak bijeenkomsten. Dat zij niet bijzonder bevreesd waren voor aanhouding blijkt wel hieruit, dat, hoewel een hunner bij de Rijkspolitie, reeds in verdenking had gestaan oplichting te hebben gepleegd, zij goedsmoeds hun gang bleven gaan met hun bedrijf en zelfs te Maastricht goed van verdachte herkomst moeten verkocht hebben. L. K. Boor de tram overreden. Men meldt ons uit Loosduinen: Dut er maar één schrede is tusschen ons en den dood bleek Zondagavond weer treffend, toen een 27 jarig meisje komende uit de Geref. Kerk en huiswaarts gaande bij het oversteken der rails door de loco motief der Westl. Stoom r.-Mij. werd ge grepen, die haar omverwierp en over haar heenschoof, zoodat zij bekneld raakte i.us- tci.en d«n grond en de machine. Vreeselijk was het om aan te hooren, hoe het meisje van ouder de locomotief uit kermde en hare gebeden ophief, tot ztj ei ideltjk be wusteloos werd. Het duurde geruimen tijd eer ztj gered kon worden wijl de machine daarvoor door krachtwerktuigen moest op getild worden. Op weg naar het ziekenhuis overleed de zeer verminkte. Alweer eeu ernstige roepstem! Weer een liefdesdrama te Leiden. Een meisje wandelt op den Morschsingel te Leiden en ontmoet er haar vroegeien verloofde, die het engagement met haar verbroken heeft, Zij loopt op iiem toe en stelt hem voor het feit of zich met haar te verzoenen, of aan te zien dat zij zich voor zijn oogen verdrinkt. De jonge man aarzelt een oogenblik doch weigert daarna, waarop, de daad bij het woord voegend, tiet, meisje in den Singel sprong. De politie kwam spoedig opdagen en haalde het meisje op het droge, waarna zij per rijtuig naar huis werd gebracht. Vroeg voorjaar? Iu den Meerpolder, onder Stompwijk, is al reeds eeu leeuwerik gehoord. NEDERL. HERT. KERK. Aangenomen: Naar 't Woud (bij Do'ft), ds. van der Ende, oand. to Nootdorp. Bedankt: Voor Oudoaiirdum, da. Nollko te Hat te tu. GEREFORMEERDE KERK. Be roep on: Te Ter Apel, ds. Buwalda te Niuuw-B erla. Bedankt: voor Giesseudam ds. Loman te Geldermalsen. HarkUiei'icliteii. Rotterdam, 19 Febr. Groenten. Op de Groenten veiling aan de Persoonu- htm der Tuin bouw- vereen iging De Zuid-Rollandsohe Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Groene Savoye Kool f i,- a 1,50 per 100 stuks. Roode Kool a>- a 2,30 Boeren Kool 0,20 a 0,25 7) mand. Kroten 0,28 a 0,31 Spruiten 0,70 a 1,05 1) zak. Peen 0,50 a 0,75 n Uien 0,50 a 0,60 50 kilo. (pikkels) 1,05 a 1,25 1) Selderjj 0,40 a 0,41 dozijn. Suiiorseneeren a 1,10 a o,— 100 bos. Prei 1,70 a o Eieren 4,— a 5,— 77 100 stuks. Peren en appels. Bellefleurs (zure) 1,90 a o,- 77 kin. (zoute) 1,70 a 1,90 77 Zoete Armguarden 9,20 a o,- 7» HuismanB (zoet) 1,60 a o,- )f JI Bergemotpetr 1,80 a o,— 77 n Kleiperen I a 1,80 a o,- n 11 1,25 a o,- Delft, 20 Febr. Boisr. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 159/8 en 62/16 vaten, wegende te zamen 3800 kilo. Prijsf 63,— a 75,— por l/H vat, dit is f 1,57*/* 1,87A/* per kilo. Gouda, 20 Febr. KaasOp de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 19 partyen. Men noteertGoudsche le soort t 26, a 27,2e soort f23,a 25,zwaardere f a Noord-Hollandsche 1 Handel matig. Correspondentie. Door plaatsgebrek zijn we genoodzaakt het Prijsraadsel tot a s. week te laten over staan. Adm. MIDDELHARNIS. GeborenJacobus z. v. Jacob Langbroek en Johanna van den Hoek; Anna Catharina d. v. Cornells Gleijn van Assen en Lena der Weduwen Iluibertje d. v. Hendrik OnderliDden en Seeltje Korteweg; Jacob z. v. Johannis vau Dongen en Teuntje van Dongen. OndertrouwdGovert Jan Verbeek 27 j. te 's Gravenhage en Leentje van der Valk 21 j. Gehuwd: Jacob Visser 49 j. en Teuntje Jor- daan 39 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren Willemina Maria d. v. Matthijs Ver vloed en Catharina Huibrechtse; Elizabeth d. v. Dirk Konings en Johanna van Putten Adriaan- tje d. v.Jacob Donkersloot en Maria Mastenbroek Maria, d. v. Dingeman Gootjes en Johanna Maria Pieteriiella Kerp; Willem z. v, Johannis van Dam en Maria Berkhout. Overleden Johannis Theodorus Maria Jacobs oud 16 j.; Zacharia3 van Dravik oud II mnd. OUDE TONGE. Overleden: Cornelis Binken, oud 54 j. MELISSANT, Geboren: Adrians, d. v. Pauius van Bodegom en Maria Bestman. Zoo de Hoere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders JAN GULDENEESTEN en (3$ MARIA KLEIN, 13$ op Zondag i Maart a.s. hunne ■g 25-Jariï6 ECHÏTEREEKIGIHfl te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Dirksland, Februari 1908. Gevraagd tegen Mei a.s. een flinke DIENSTBODE bij G. BOSSGHIETER, Dirksland. tegen half Maart, die goed kan ploegen en melken, P.G. met! of2aankomende zoons. I.oon f 7,50, vrij huishuur, aar dappelland of geld. Adres Wed. A. BOK, Spieringweg, Haarlemmermeer. kerk en School. Predikbeurten op Zondag 23 Februari. nederl. herv. kerk. Sommeisdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelharuis, vm. Ds. Bruining. Stad aun 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs, Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eminen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tunge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Weniiuk. Hei kingen, nam. Ds. Bruining van MiddelharuiB. Dirksland, vm. en nam. L's. Lammers. Melissunt, vm. en nam. Ds. Hoedeiu iker. Stelleudam, vin. i's. Hoogeudyk. Goedereede, vm. en nam. Ds. de Gidts. Ouddoip, vm. leeskerk en nam. Ds. lioogendijk van Stellendam. GEREFORMEERDE KERK. Middelbarnis, vm. Ds. Steketee en 's av. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stelleudam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. ^H. Avondmaal) en nam. (doop) l's. Oosliuga van Sohiedam. OUD-GEREFORMEERDE KERK. üerkingen, leeskerk. Meliosuut, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 'b av. Ds. Mackenzo. DOOPSGEZINDE KElilv. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Ds. Dekker van Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een bij D D. KASTELEINEz. Sommelsdijk. Tegen 1 Maart gevraagd een ARBEIDER bij Iz. KASTELEIN, onder Som meisdijk TE KOOP: ook als klepper te gebruiken, bij Lt. van RüSSUM, nabij Dirksland. en s av. Miudelharnis, vm Gameren Ooltgensplaat (LaDggtraai), de heer Van Drunen. Jïl«J«Jelliarnis.° Dinsdagavond 6 uur hoopt in het Zondagssohoolgebouw op te treden Ds. Maokenze van Dirksland. Extra Zuivere a f 0,40 per pond. Bij postverzendingen worden de kosten in rekening gebracht. L. NELISSE Az. - - Nienwe Tonge, TE KOOPprima bij Am. WAGNER, Uienzaadteler Ooltgensplaat. Nog verkrijgbaar zoolang de voor raad strekt, met de hand gesorteerde Legpoters a 2,de H.L. van 65 kg. franco Rotterdam, bij J. J. HORDIJK, Tuinder te Hoogvliet. Wil men geruiscbloos loopen, laat dan uw Schoenwerk met een Snow's of ronde schijven Guthaperga op de hak ken maken bij Vlugge en nette afwerking.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4