ONTVANGEN Dames- en Kinderboedi. ira-yeiii Advertentien. A. JANSEN, F E IJ IL L E;T 0 2ST. T. Schil peroord, Schoenen en Laarzen, „Middelhamis-Sommelsdijk." M TD HAET0G3 Jacz, Voor Huis eis li of. liHieiilaiii! fAeniengtl X ieu w§ Wil u verzekerd zijn van solide Meubelen, bezoekt dan het Meu belmagazijn van Ruim voorradig beslist, krimpvrije Geschilderde Kabinetten, Kasten en Tafels, Ruime keuze Mnhoni-kasten, Tafels en Stoeleu. Groote sorteering Teg-el Haardplaten, in verschillende prijzen. Verder een volledige Meubel-Eta- leering. Ook te koop een nieuw Ifaiioui-iAabinet, (prachtstuk,) in de winkel. een groote Sorteering Alsmede een ruime keuze Wed B^amberl, OUDE TONGE. en Horlog-iën. vTIaEv - I*1- mededeelingen worden gedaan aangaande hei nieuwe voederariikel. Wat spoeling .s, cn ge droogde spoeling, uit welke voederstoffen het bestaat, en wat de praktijk er van zegt, kan men daarin lezen. Wij willen er, in het belang naar wij hopen van onze lezers, met een enkel woord- de aandacht op vestigen. Spoeling dan, wordt verkregen bij de fabri catie van gist en' spiritus, bij welke fabricatie granenrogge en gerst en ook mais de grond stof vormen. Bij de bewerking gaat het zetmeel over in druivensuiker en hieruit ontstaan door de werking der gist bacteriën alcohol en koolzuur. Dit koolzuur vervluchtigd in de lucht, de alcohol of spiritus wordt door ver damping (distellatie) en daarna door afkoeling der damp afgezonderd. Slechts het zetmeel, of het grootste deel daarvan wordt derhalve aan het graan ont trokken al de eiwitstoffen en het vet, welke stoffen voor de veevoedering de grootste waarde hebben, een gedeelte suiker, de celstot en de overige minerale bestandd'eien blijven te zamen in een dunne pap over. Die pap wordt gekookt, in groote reservoirs verzameld, en van daaruit dagelijks aan de veehouders geleverd. Verschillende verbruikers roemen in bijgevoegde attesten de verkregen resultaten, ook van de gedroogde spoeling. Uitdrogen doet aan de kwaliteit van de spoeling geen afbreuk slechts het water ver dampt, de voedende beslanddeelen blijven onaangeroerd. De droge stof der spoeling is veel rijker aan eiwit en vet dan het harde graan zelf. Bevatten volgens ingestelde onderzoekingen, rogge, mais en geist 8 a 10 pCt. eiwit en 2 a 5 pC'. vet in de gedroogde spoeling der voornoemde Ned. gist-en spiritusfabriek wordt het hooge gehalte van 18 a 20 pCt. eiwit en 7 a 9 pCt. vet gevonden. De samenstelling verklaart, de zeer gunstige uitkomsten, 't Is dan ook een bekend feit, dat van uit alle oorden van ons land veel vee wordt verkocht om in het spoelingsdistrict te worden vetgemest. Deze sp elingvoedering heeft zoowel des winters in den stal, als des zomers in de weide plaats. De weidevoedering heeft het gelukkig gevolg dat nie- zelden 6 a 8 beesten op een bunder land kunnen worden gehouden De koeien, die met spoeling worden gevoerd geveiRjeen flinke'hoeveelheid melk met ruim vetgehalte; de dieren blijven in goede conditie, nemen flink in gewicht toe en krijgen een eerste kwaliteit vleesch. Te dezen opzichte legt inzonderheid de ver klaring van den heer H. J, Jager keurmeester te Rotterdam, gewicht in de schaal. Deze verklaarde, dat spoelingvee van ie kwaliteit dieren beslist voor de slachtbank het beste vee is, dat Nederland oplevert, en dat de Rotterdamsche veemarkt, waar s'achtvee wordt gekocht voor Amsterdam, Den Haag, Brussel en nog veel meer groote plaatsen, juist haar groote roep te danken heeft aan het feit, dat door spoelingvee wordt aangebo den hetwelk een fijne kwaliteit vleesch oplevert. Veehouders, die met gedroogde spoeling nog geen kennis hebben gemaakt, raden wij aan hiertoe over te gaan, de leveringen geschie den onder controle der Kijkslandbouwproef» stations, zoodat alle afnemers het recht hebben kost.eloos het gekochte te laten onderzoeken. Ook dit is in dezen tijd van knoeierij en ver» valsching op groote schaal, voorden veehouder van gewicht. Wellicht dat sommige lezers nog'wat naders van de gedroogde spoeling willen weien. Ze doen dan verstandig met bij de Directie der Ned. gist- en spiri'usfabriek te Delft een exemplaar van de in dit opstel bedoelde brochure aan te vragen. Ongetwijfeld zullen ze dan dat geschriftje wel ontvangen. M. Stook niet te hard in het woonvertrek 1 Is de temperatuur geregeld hooger dan 65 graden P., dan wordt men „kouwelijk" en spoedig is een temperatuur van 70—77 graden nog niet genoeg. De lucht droogt ook uit, outtrekt dan vochtaau ons lichaam, zoodat de uitdamping van huid en longen toenemen ten koste onzer lichaamswarmte. Wfl krijgen minder zuurstof binnen, de stofwis seling wordt langzamer en geringer, de eetlust vermindert, wij worden gemelijk en slapen on rustig. Kortom: te hard stoken doet belangrijke schade aan de gezondheid. Zaagsel moest meer gebruikt worden: Vochtig zaagsel kan men in de huishouding gebruiken om het stof tegen te gaanin zeer droog zaag meel kan men de kronen van rozenstruiken be waren, de stammetjes buigt men om naar den grond en bedekt ze met een dikke laag zaagsel, terwijl door eenige schuin geplaafste planken sneeuw en regen worden geweerd. Zaagsel kan stroo vervangen, met meer succes, bij de mest- bewaring, daar het den vloeibaren mest veel beter opzuigt. De zoo behandelde mest kan beter met de aarde vermengd worden en deze wordt er los en warm van. WILSKRACHT DOOR L VAN BERKEL 8) HOOFDSTUK VI. En eindelijk de avond, die is het heer lijkst. Als langzaam het licht weggaat eD witte wolkjes boven drijven, vóór de sterren komen, dan dauwt er een zacht rustgevoel over alles, waarvan je later, in tijden, dat hartstocht raast als 'n bezetene en ver langen schreit als een hulpeloos kind, op eens met verwondering iets kunt navoelen een weemoedig-tevredenheids-bewustzijn van dat het zóó maar blijven moet Meester Sloot zat voor de tafel, met boeken en schriften bedekt, dichtbij het hoog open raam geschoven. Leunend op de ellebogen, staarde hij naar buiten, onder de handpalmen door, die hij aan weers kanten tegen het voorhoofd hield gedrukt, zóó, dal de vingers elkaar raakten. Meester Sloot had zich daar neergezet om te studeeren. Sedert een jaar was hij voor Duitsch jaan 't werken entgaarne zou hij die akte het volgend jaar behalen om haar dan te leggen naast de twee zusters in rustige rust. Ze konden misschien later nog wel eens te pas komen Dezen avond waren zijn gedachten niet bij 't werk; telkens afdwaling, telkens zwerven op vreemde wegen. Vóór hem lag de nauwe, ongelijke dorps straat en hij had nu al honderdmaal ge lezen. j>Van der Linde, Mr. Bakker. Door zijn raam woei zachtjes lentelucht IiDii?-) II v ob! i if 1 i 'jn-r'o'z1 h-f'l» z" d.m VjKui niti in W'-L'iii .er (tl:, nj.i.ir Dut, ze ontdooien in koud water. Na 14 dagen in den kelder bewaard te zijn geworden, zijn ze dan weer goed en smakelijk. Ook voor 't vee zijn bevioren aardappelen na- deeüg, maar door doelmatig ontdooien kan men ze voor de voedering nog geschikt maken. Zoo ook maagelwortelen, koolrapen, enz. Legt men ze 4 5 uur in een kuip met koud water, dan is de vorst er gebee! uit. 't Geheel is dan met een ijskorst bedekt. Het ijs en daarmee het vuil wordt verwijderd en alsdan kan men ze zonder gevaar vervoederen. In vele boomen, vooral kerseboomen, vindt men vorstspleten of vorstscheuren, die in den nacht met een knal ontstaan. Hout en bast gaan ver molmen. Om dit te voorkomen moet men ze beschermen door ze te besmeren met boomwas of teer. Vraag'imaK. .Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of mededeelingeu zijn mei hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hobbca. Vragen 1'28. Welk verschil is er tusschen eiwit en albumine 129. Wordt melk door 't koken minder ver teerbaar Antwoorden en mededeelingen. 126 Wat men met ensileeren van groenvoer bedoeld? Knsileeren is een vreemd woord dat inkuilen beduidt. Ensileeren van groenvoer is dus het inkuilen daarvan. 127. De steller van deze vraag heeft vergeten te bedenken, dat er in 1 Hl. tarwe heel wat kleine openingen zitten, welke vol luchtzijn. Dit is in één korrel niet zoo. Eén korrel is bepaald zwaarder, dan een even groote portie water. We hebben maar gezwegen van de vele ruzies, die er de laatste dagen plaats hadden in den Ooaterijkschen of Hongaarscheri Rijks dag. Echinr is er in de Hongaarsche Kamer wel ieis ge eurd, dat afzonderlijk vermelding verdient. De minister-president Weekerle zeide in een rede o.a., dat er staatslieden waren, die zich omhoog trachtten te werken door ondermijning van het gezag. De bekende afgevaardigde Polonyi blijkbaar denkend wie de schoen past trekt hem aan vroeg of de minister misschien ook hem bedoelde. Weekerle antwoordde, na eenige aarzeling, dat dit inderdaad zoo was. Polonyi vond namur- iijk dit optreden zeer onbeschaamd, wat dezen op zijn beurt weer aanleiding gat Polonyi uit te dagen. Hij kreeg daarvoor de toestemming des Keizers, en zoo had dan Maandag het duel tusschen den Hongaarschen minister president Weekerle en den afgevaardigde Polonyi, oud-minisler van Justitie, plaats. Doch het verloop was gelukkig niet bloedig. Nadat tweemaal kogels waren gewisseld, kwam het tot een verzoening tusschen de partijen, 'l Lijkt haast een paskwil! Geen land waar de telefoon zooveel dienst doet ais in Zweden. In 1904 waren er ongeveer 113,500 toestellen in georuik. Nu worden er weer 5 miliioen kronen aan gevraagd voor uitbreiding en verbetering van het teleloonnet. In Mekka zijn 8 gevallen van cholera, waarvan 4 met doodelijken afloop, vustgesield. Aan boord van het pelgrimsstoomschip //Dsjed- dad// zijn nog 4 gevallen van die ziekte, welke doodelijk verliepen, voorgekomen. De //Times// bevat eenige brokstukken van een artikel over de Amerikaansche marine, dat gelijktijdig verschijnt in het Amerikaan sche maandblad //Mo Clures Magazine.// De schrijver, een zekere Reulerdabl, zegf, dat de Amerikaansche marine niet in staal is oorlog te voeren. Hij verklaart, dat de Amerikaansche oorlogschepen hun gordelpant ser niet hoog genoeg boven de waterlijn hebben, hetgeen in den zeeslag bij Tsjoesima een groo:e fout is gebleken. Verder is hun voorschip niet hoog gsnoeg boven het water opgebouwd. Ook most hel een ernstig gebrek zijn, dat de toegang tof. de kruitkamer geheel open is, hetgeen het gevaar voor ontploffingen ounoodig sterk verhoogt. De schrijver betoogt nog, dat de marine officieren in de hoogere ransien veel te oud zijn, en dat bij geen enkele marine de geyeohtsmanoeuvres zulke slechte resultaten opleveren. binnen verfrisschend de opgepakte kamer ruimte. Die lentelucht, hoe heilzaam was ze niet. Ze maakte kalm, verwekte een prettig gevoel, stemde je vroolijk, verbande de eenzaamheid. Meester Sloot droomde voort, totdat hij plotseling opschrikte door de wakkerschud- dende gedachte: ï-hoe kleiD, hoe benepen is toch hier alles hoe had dit voor mij anders kunnen zijn Een eigen thuis, een eigen haard, een lief vrouwtje. Vrouwtje Vrouwtje. Had hij die ge dachte niet voor altijd van zich afgeschud, van zich afgeslagen, zooah een wandelaar zich van 'n wesp afmaakt P Maar nu in dit stille avonduur, in dit tot-droomend-uitlokkend oogenblik kwam die gedachte aan 'n vrouwtje weer bij hem boven. Ze kwam als een fee, vriendelijk, innemend, verlokkend, ondeugend den vin ger opstekend en op zoeten toon fluisterend ^Meester Sloot je hebt al een vrouwtje, een allerliefst vrouwtje, Annie Hoster, van haar houdt je verschrikkelijk veel.«. Hij zei het hardop, eens, meermalen, strak starend naar buiten, naar de overzij met d'r »Van der Linde, Mr. Bakker. Plots 'n Zonnetje gaat van ons schei den.* Een zestal Duitsche straatmuzikanten houdt voor het raam stil. Ze gaan zeker naar 't naastbijzijnd dorp en trachten on derweg door weemoeds-liedekens wat geld te verzamelen. Meester Slcot's gansche lichaam schokte. Het was hem, of hij al dien tijd, voor 'u sluier had zitten kijken, een sluier van zacht-blauwe zijde, met zilver gestikt, zóó mooi, dat hij daar achter heerlijk licht zag tinten. Dat geschetter rukte nu den sluier ineens weg, plots een eind makend aan dat »hoogere.« I 1 •- Y IV i.*:- r z.' uueii I Lii ue Japs zuilen er wel uy giimieken. Onder het zand bedolven Te Selioorl beeft bij de Zandmennerij een ongeluk plaats gehad. Terwijl namelijk de ar leiders aan liet zandluden wuren en door liet afgraven het duin hadden ondermijnd, zakte plotseling een bres zand naar beneden, waardoor de arbeider S. Snip bedolven en later levenloos te voorschijn gebracht werd. Een paar jaar geleden had er iels dergelijks plauls met hetzelfde gevolg. Een brand niet droeve gevolgen. Ten huize van den heer VY. Vos Hz., in de Nieuwstraat te Zwolle, is Donderdag een binnenbrand uilge'orokeii, welke een slachtoffer heeft geëischt. De brand omstond op tie bovenkamer, waar het zoontje van bijna een half jaar in de wi g lag. Aangezien dat kind gedurende een paar weken lijdende wa3 aan bronchitus, werd er met een ïnhai- latie-'.oes'.el gestoomd, welk toestel schijnt in brand geraakt ie zijn, terwijl de moeder even in do aangrenzende keuken aan liet strijken was. Daar de wieg eveneens in. brand was geraakt, bekwam het kind verscheidene tirand- worden. Nadat liet kind door den loodgieter E. van E. naar berieden was gedragen, werd het liefderijk opgenomen bij een buurman, alwaar spoedig eenige (loktoren verschenen. Na voorloopige geneeskundige behandeling, is het, kind naai hel Sophia Ziekenhuis over gebracht, waar het dien avond is overleden. Wat de brand zelve belrelt, deze was reeds gebluseht, voor de brandweer aanwezig was. 5>e stranding to WestkapoHe. Er heeft zich te Vlissingen, een voorloopig comité gevormd, m;t het doel een blijk van hulde aan te beden aan dö familie Soliroavers en de bemanning van de reddingsboot //Koning Willem III.// Dit comité beslaat uit de heeren H. C. Beijerman, G. H. Vurtlieim, Mr. Jan Smit, B. Stofkoper, G. A. KalbfUUch, J. G. v. Niftrik, en H. van R talie. De kapitein en de geredde matrozen van de //Doris// pubüceeren Ihans-een dankbetuiging, waarin zij de hoop uitspreken, dat liet Ertgel- scbe gouvernement de redders voor hun hel dendaden za! beloinen. Een kantoorlooper vermist. Sedert Dinsdag wordt te Winterswijk ver mist zekere De J., kan'ooiTooper voor het agentschap der Geldersche Credietvereeaiging. Hij was Dinsdagmorgen met wissels naar de buurtschap Miste gezonden, keerde echter niet terug, doch uleet te Doetinchem overnachten. Vandaar moei hij per tram naar Zu phen gegaan zijn, nuar toen is men ieder verder spoor kwijt geraakt. Een vrek. In een dorpje dicht bij Boston is onlangs een merkwaardig man overleden, die bet als vrek tot een zeldzame hoogte had gebracht. Het was zekere Benjamin Badieigh, die in zijn 90-jarig teven drie en een liaif miliioen gulden had Dijeengespaard. Zijn gansehe leven lang heeft hij, sedert zijn kinderjaren, zich zelf slechts één enkelen dag va can tie gegund. Nooit heeft deze man een uorrel gekoeht of zichzelf getraceerd op een plaatskaartje voor de een of andere publieke vermakelijk heid. Maar als iemand hem zoo'n kaartje gaf' of hem een borrel presen eerde maakte Jtadieigh daar gaarne gebruik van. In zijn ge heide leven had de man nog niet één dollar vercramd, Voirs heeft hij het een jaar of tachtig gedaan met, èén (las; maar die kwam dan ook enkel voor den dag bij zeer leesie- lijKe gefegendheden. Scheren (leed hij zich de laatste twintig jaar ook al niet meer, en ook liet tabak rooken had hij afgeschaft. Da: kostte hem vroeger een paar eenten. Eadleigh ging prat op zijn reputatie als kapioeu-vrek der Vereenig- de Staten. Toen vroeger eens van hem den miiioenair was gelasterd, dat hij 2 gulden vijftig had weg gegeven voor een liefdadig doel, heeft hij daarlegen onmiddel lijk met klem geprotesteerd. Zijn meeste geld had deze man verd'end met voordeelige grondspeuulaties en wat hij eenmaaal had, hield hij vast. Zijn dorpsge- Zie je wel, hij mocht geen vrouw hebben hij mocht er zelfs niet aan denken, niet over mijmeren. Hem was opgelegd een leven vol - strijd, een leven van eenzaam heid, een leven voor alles, behalve voor zich. Alles, wat anderen genot gaf of blijdschap, of geluk, dat gaf hem strijd, telkens weer nieuw Hij was er aan gewoon, maar toch bij oogenblikken en ook nu kon hij zich met die gedachten niet verzoenen. Hij wilde ook gezelligheid voor j>eenzaamte,« vreugde voor droefheid zoetheid voor bitterheid des levens en boven alles geluk, geluk met haar, met Annie Hoster, die hij beminde met z'n gansche ziel. Ja, het was waar, hij hield van d'r zielsveel zelfs En hij dacht, hoe dat zijn zou, als ze samen op een dorp, of in een stad wooncfen hij de meester, toegerust met de Doodige bevoegdheden, Annie, Hoster, de meestersvrouw, toegerust met lieftalligheden. Hij lachte hardop, en met 'n ruk op staande van z'n stoel deed hij, wat hij altijd deed in vlagen van boosheid en drift hij klemde de lippen stijf op een, snel heen en weer loopecd, nu en dan iets verplaatsende, wat hem hinderde Dat nooit, dat nooit, nimmer, in der eeuwigheid niet. Haar leven verbinden aan het zijne F De reine, de blanke-onsêhuld vereemgd met den bevlekte, ontheiligde? Nooitdan maar door den nacht en de diepte heen. Hij zou er morgen voor goed, voor altijd een eind aau maken, haar »op 'n afstand« houden Groote, wilde tranen welden in zijn oogen. O, hun gesprekken van vóór schooltijd zij, leunend tegen de voorste bank, hij tegenover haar, veel grooter, zoodat ze 1 i (l i in1,1.1 Vi-J "Dy-li V n i et weel zin Wek kende zijner giei iguuU. ilaüibigil antwoorde dan, dat hij een reclame voor het dorp ivas. Inderdaad kwam men van heinde en ver om den gierigaard te zien en Radleigh was vooral trotseh op het feit, dat hij dikwijls in geïllustreerde tijdschriften, beschreven werd. Tot het eind zijner dagen bleef de vrek met waren harts'ocht aan het bijeenzamelen van oude knoopen, weggeworpen tramkaartjes, kapotte Veders e. d. En nu is bij dood hij was ongehuwd en heeft wel geld nagelaten maar geen familie. Wij leven in een vreemde wereld Inbrekcrëhuuior. Het aantal inbraken neemt, in de laatste weken te Amsterdam s'trk toe. Konden we gisteren van een tweetal melding maken, aldus schrijft //do Telegraaf//, in den afgeloopen nacht zijn hier ter slede weer drie inbraken ge pleegd, n.l. op twee drukkerijen, die van de lieeren R. Los en L. Douwes, en bij de firma Kierens. De eieetriscbe drukkerij van den heer R. Los is gevestigd in perceel I Nicolaas Ber- chemstraat, boven den brandstofienhandel van den heer L. J. Christiaans. Op een gang van het brandstoffenpakhuis komt een luikje uit van de trap naar het kantoor der drukkerij. Dit luikje is door de in trekers vernield en door de opening heb ;en ze elkander toen naar binnen geholpen. Daarna is (Ie deur opengebroken, die toegang lot het kantoor geeft, waarna de heeren vrij spel hadden. De brandkast werd van haar plaats gehaald en midden in het kantoor op den kop neer gezet. Het gezelschap probeerde den bodem te vernielen, wat. echter niet gelukt is, blijk baar ten gevolge van slecht gereedschap. In de drukkerij althans hebben ze naar gereed schap gezocht maar enkel schroevensdraaicrs gevonden en meegenomen. Het schrijfbureau op het kamoor werd natuurlijk geforceerd. Buit f 4 aan specie cn een doosje mot ver schillende postzegels, voorts -12 sigaren en een paar nieuwe glacé handschoenen. Het geboefte was begrijpelijkerwijs ontstemd over zulk een schralen buit en het falen der po gingen om de brandkast te forceeren. Om hun woede te koelen, hebben ze daarop een beidensche verwoesting aangericht. Alles op het kantoor werd neergehaald, de geleidingen van teleloon en eleetrisch licht vernield en over de lederen zittingen der stoelen met een mes esn kruis gesneden enz. Toen deponeerde een der boeven op de omgeke.rde brandkast de traditioneele dou ceur, en de ander stak er een briefje in met hel opschrift//Kleine geschenken onder houden de vriendschap!// En verder lieten ze een briefje achter met dc spijtige mededeeling//Wij hebben geen tijd meer, anders was de brandkast ook be zweken.// Dit briefje was met //Trio// onderteekend. Mogelijk zijn ze dus met hun drieën geweest- Deze //ingrediënten// trof (ie beer Los van- mergen aan, toen hij, door zijn p-rsoneel gewaarschuwd, de ruïne op zijn kantoor kwam opnemen. Politie volgde, die een en ander in beslag nam. Beide briefjes waren met goede hand zonder fouten geschreven. Over den vloer lagen ook lucifers en kaarsvet ver spreid. De daders, van wie nog geen spoor on.dekt is, worden voor eetoeps-inbrekers gehouden. Vhsi de gezonken stoomboot. Omtrent het aan de Meppel II» overkomen ongeval. Vrijdag door ons vermeld, meldt de Zw Ct. De //Meppel II» is, (oen zij haar koers, wilde nemen benoorden Schokland om door den dikken mist, die Vrijdagnacht op de Zuiderzee heerschte misleid, ten westen van Schokland op de sf.eencn ge varen en is daarna door den Z.W. wind verder op de. steenen geworpen, waarbij zij voor de mast zoo lek stootte, dat het voorschip zonk. üe passagiers, zes in getal, en de equi page warden aan dek geroepen en de stoom fluit liet. haar gilienden noodkreet door den mist weerklinken. Een botter van Schokland kwam ilaar- eltijd naar hem op moest zien en hij neer, O, de weelde van met haar zichzelven le mogen wezen. Hoe zacht was haar slem, hoe zuiver en fijn haar gevoel, hoe ont wikkeld haar smaak, hoe edel geheel haar zielsbevveeg. Hoe gezellig kon ze praten over 't dorpsleven, over de school, over alles en nog wat, Hoe kon ze dwepen met alles, wat mooi en goed waswelk een liefde had ze voor literatuurzijn lieve lingsvak Hoe pikant kon ze Da Costa vergelijken met Frederik van Eeden Bil- derdijk plaatsen naast Gorter, hoe kon ze toornen over die nieuwerwetsche woorden makerij, in plaats van te zoeken naar nieuwe krachtwoorden. Was het wonder, dat hij zich tot haar aangetrokken, dat hij seei.sgeestes* met haat was Hoe leefde ze mee met alles, wat hem dierbaar wasmet alles, wat door hem tot stand was gekomen; met den bloei der Jongelingsvereenigingde afdeeling van Patrimonium 't Was haar, als maakte het niet alleen een deel uit van zijn maar ook van haar leven. Meester Veerman had dat voortdurend samenzijn opgemerkt had geglimlacht, toespelingen gemaakt, die én door Meester Sloot én door Annie Hoster lachend waren aangehoord Misschien verwachite Meester Vierman spoedig 'n verlovi gskaartje. maar dal zou hem nooit toekomen nooit, altijd, z'n heele leven, zou Meester Sloot alleen blijven, eenzaam HOOFDSTUK VII. Annie Hoster was vriendin met Jo van den dominé Ze waren bijna altijd samen ze gingen met d'r tweeën uit wandelen, sa# w np Ie - (gier-! luien, 'i in -' 'len hof meester en zyn vrouw het schip verlieten, De equipage bleef op het achterschip dat tot en met de machinekamer nog droog bleef. De botter bracht de passagiers naar Zwartsluis, waar zij te onge.veer 12 uur aankwamen en hebben overnacht. Tevens, werd te Zwart-luis telegrafisch aan de directie van de ramp kenuis ge geven, waarop Vrijdag een sleepboot naar het gestrandde schip is vertrokken. De botter is weer naar «Meppel II» terugge varen en is daarbij gebleven om ingeval van nood aan de achtergebleven equipage nog hulp te kunnen verteeneu. De «Meppel II» was rijk geladen, het is dus voor de 'ading èn voor't schip te hopen, dat zij nog afgebracht zal kunnen worden. Westdijk, Middelharnis. Concurreerende, maar vaste prijzen. LBVEKltV» FRANCO. MIDDELQAKNI3. Het IjCüSie adres voor alle soorten zoowel velschillende soorten Heeren- en Dames-Chioomleerea SCHOENEN en LAARZEN als ZEE- EN WATER LAARZEN. HoercnhotMlen cn Pellen. De 6ank leent gelden aan leden tegen 4ljx pCt. sjaars. Ze neemt gelden op tegen 3 pCt. 'sjaars, ook van niet-lcden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden by een der-leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maauda^avoud van 68 uur, ten huize van d^n Kas ier I). IOPPE Cz.. ImOikI 'Ztilver Koralen Westdijk B 39®, 51!DaSSLHA.itVIS. Biilijkt prijzen. Solide artikelen. 0PGEBICHT 1840. maakten samen muziek en grappen. Den geheelen omtrek van Duinberg hadden zij in alle mogelijke richtingen doorkruist. »Zeg Annie, hoe vindt jij Sloot Annie kleurde, ontstelde, doch bedwong zich schielijk, toch was dit aan het scherp oog van Jo niet ontgaan. »Ach, wat zal ik zeggen. Hij is een uitstekend onderwijzer, een goede leider voor Duinberg, een steun voor je pa, in ééa woord, een flinke vent«. >Ja, maar dat bedoel ik niet. Annie, wat je daar zegt, weet ik allemaal, maar dat bedoel ik niet«. Nu wat dan »Hce je hem vindt.v *0, niet te groot, niet te klein, niet te dik en niet te dun,« guitigde Aonie, »Hé, wat ben jii grappig van middag,< zei Jo, eenigszins geraakt. »Ja, maar druk je dan eens duidelijker uit'l is net of je bang zijt te zeggen, wat je eigenlijk bedoelt, »Bang, voor wie F Voor jou Neen, hoor, heelemaal niet.« »Nou, maar, meid,« Jachtte Annie, »wees maar voorzichtig, want als ik kwaad word, dan ja dan 4 wordt mijn bloed karnemelk en eten we van avond pap,« zei mijn schoolmeester altijd, en Annie lacht!e dat zij schudde. Jo moest vrt eselijk lachen. Wordt vervolgd.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2