LEZING VERFIN KT. FAGULINE. VRAAG Advertentiën. C. VIS' lijkje, Telegrammen. L. M. VAN PUTTEN, HOOFDKNECHT, ARBEIDER, Heer C. HE GRAAF Donderdag 12 en 19 Deeeilier a.s. n.i. 6 nnr aanlegsteiger, te ^itimelsduk. Haarden en Kachels, Wederverkooper Gevraagd. A, TEEPE te MIDDELHARNIS. India rubber Mompels, Lakafdruk Stempels, Geëmaill. Naamplaten, Koperen Naamplaten, ran den gegaan d. Bosch om aldaar open te eren met eveneens banklade aar buiten oornis te maar teFair- ïing van meldt, en zijn cht. tbreekt mijn te rg bleef .vas een d stond an den imd op fer van tal der rer een tte van oertje kt en werd jarige plaats, sporen et on gelijke plaats 3chtig twin- lijnde <]e straten, waar de droevige sloet moest passeeren. De lijkkist was bedekt met een over maat van bloemen od het aantal kransen was ontelbaar. Iu het hospitaal, waar heen de kleine Anna was vervoerd, was een chapelle ardente opgericht. Behalve de burgemeester, een aantal raadsleden en andere autoriteiten, waren er depu- tatiën van rcholen en vereenigingen, du allen kransen aanboden en tot aan de poort van Namen den s ost volgden. Door de politie, die ijverig in de weer is om den afschuwelijken moordenaar te vinden, zijn ïd de loop van de week verschillende arrestaties gedaan, die elk op hun beurt bleken geen reden te hebben daar de gearresteerden hun altibi kon den bewijzen. Thans heeft wetr een nieuwe aan houding plaats gehad, nu naar alle waarschijnlijkheid de juiste Het Hbld. van Antw. geeft er de volgende bijzon derheden van. Twee po'uie-agenten hebben een üieuwe aanhouding gedaan, namelijk die van een persoon, over wien reeds eenige dagen geleden quaestie was in omstandigheden, die wel van dien aaid zijn om vermoe dens op te wekken. Op 21 November, om en bij 1 uur 's avonds, kwam die persoon in do woning van vrouw Matbilde Lambrechts, in de Anderlechstraat, wier vier kindereD alleen thuis waren. Hij vipeg aan drie van de kinderen, sigaretten voor hem te gaan balen en, toen hij met het oudste, een dertien jarig meisje, alleen was gebleven, poogde hij dit te mishandelen. Het geschreeuw van het kind trok de aandacht van een buurvrouw, en, toen de misdadiger haar hoorde naderen, wist hij zich door een snelle vlucht aan de houding te onttrekken, en sinds dien tijd heeft men hem niet weergezien Maar do omstandigheid, dat hij zijn misdrijf in dezelfde buurt poogde te plegen en dat. ook bij de kinderen om sigiretten uitzond, deed meer de aandacht op hem ves'igen, en de pogingen om hem te ontdekken werden verdubbeld. Verder kwam men te weter, dat hij een brouwersknecht was en woonde op de Hertoginneplaats. Men is er thans inderdaad in geslaagd hem te vatten in de nabijheid van zijn woning en, met de vier kinderen Lam brechts geconfronteerd, werd hij dadelijk door hen hortend. Daar nu zijn voorkomen gelijkt op bet signalement van den moordenaar der kleine Annette, heeft de rechter van ins ruc ie de voornaamste getuigen weder opgeroepen, om hen met den verdachte te confronieeren. Droevig ongeluk. - 3ij de familie Staal te Vlissingen is bericht ontvangen, dat Woensdag een 22-jarige zoon te Antwerpen, die als matroos op een sleepbo »t voer, ovei boord gevallen en verdronken is. Ernstige mishandeling te Zwolle. Men meldt ons uit Zwolle Vrijdagavond werd bij een twist in het eafé van Gommers te Zwolle zekere M., werkzaam op de werkplaa's der S. S. alhier, met eeü groot dolkmes et n levensgevaarlijken steek in den buik toegebracht door den 22-jarigen ketel maker W mede werkzaam op de wei k- plaals van S. S De verwonde en verdachte werden naar het politiebureau overgebracht. Nadat W door dr. Vitringa en dr. Jor- ritsma voorloopig was verbonden, weid hij per rijtuig naar het Sophii-Ziek-n- huis vervoerd Aldaar was hij nog goed bij kennis eD bleek, dat. de darmen en de blaas waren doorgesneden, zoodat bij vermoedelijk zal sterven. De man is reeds bediend. De dader heeft bekend on is naar het huis van bewaring overgebracht Levensverzekering. Verschillende Engelsclie Levensverzekering maatschappijen hebben afzonderlijke afdeelingen voor geheelonthouders. Zonder onderscheid blijkt 9teeds, dat het aantal sterfgevallen bij de onth. afdeeiing veel geringer is, dan bij de andere leden, zoodat het geen wonder is, dat ze tegen verlaagde premie in de levensverzekering kunnen worden opgenomen. Hier volgt een uittreksel uit het verslag van eenige maatschappijen The United Kingdom Temperanee and General Provident Institution G. O. afd. verwachte sterfgevallen 426; wer kelijke sterfgevallen 276. Alg. afd. verwachte sterfgevallen 438; werke lijke sterfgevallen 377. The Sceptre Life Association (42ste jaarversl.) G. O. afd. verwachte sterfgevallen 122; wer kelijke sterfgevallen 60 of 49 pCt. Alg. afd. verwachte sterfgevallen 141; werke lijke sterfgevallen 98 of 69,5 pCt. Dezelfde maatschappij gedurende 23 jaar. G. O. afd. verwachte sterfgevallen 1794; wer kelijke sterfgevallen 967 of 53,9 pCt. Alg. afd. verwachte sterfgevallen 2798; werke lijke sterfgevallen 2211 of 79,02 pCt. The abstainers and General Insurance Companv (1884—1906;. G. O. afd. verwacl te sterfgevallen 965,5wer kelijke sterfgevallen 449 of 46,5 pCt. Een moordaanslag. Donderdagavond heef te Leggerlooieveld gemeente Dwingeloo, een moordaanslag plaats gehad. De gebroeders B. brachten een bezoek aan F. S., die onlangs door een schot in de borst werd gewond. Plotseling viel er door de ruiten, er waren geen blinden voor de ramen, een schot. Een van de gebr. B. stond, toen het eerste schot viel, op, maar werd door een tweede schot gedood. De andere aanwezigen bekwamen allen meer °f minder ernstige kwetsuren. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Jeugdige smokkelaars. Men schrijft van de Geldersch-Pruisische grenzen aan het „N. v. d. D.": Hoogst nadeelig werkt hier de wijze waarop kinderen worden aangezet tot het smokkelen van jenever. Menschen, die gaarne goedkoopen jenever willen gebruiken, zetten onschuldige kinderen aan om te smokkelen, ten einde zelf niet met den strafrechter in aanraking te komen. De rijksambtenaren staan in vele ge vallen machteloos, omdat minderjarigen moei lijk vervolgbaar zijn. Deze kinderen worden alzoo opgekweekt tot smokkelaars en dronkaards, waarbij tevens de eerbied voor het gezag al van jongsaf word.t tegengewerkt. Nog goed algeloopen. Op den Utrechtschen weg, tusschen Arnhem en Oosterbeek, heeft Vrijdag een ongeluk plaats gehad. Door het fluiten van een voorbijgaanden trein schrok een paard, gespannen voor een kar van het Leger des Heils. Bij de kruising van den weg met de trambaan, werd de kar door de tram aangereden en twee personen, die er in zaten, op den weg geworpen. Zij liepen vrij ernstige verwondingen op. Door de tegenwoordigheid van geest van den machinist op de tram, werd grooter onheil voorkomen. Een vechtpartij Donderdagavond om ongeveer half twaalf had in de Leeuwenstraat te Hilversum een vechtpartij plaats, tusschen eenige mannen. Al spoedig werden de messen getrokken. Een der vechtersbazen, zekere R. W., werd weldra door een messteek zoodanig gewond, dat hij, naar huis willende gaan, in de Stationsstraat in eenzakte. Men droeg hem binnen in Hotel du Commerce en riep geneeskundige hulp in. Dr. P. die spoed g ter plaatse was, verleende deze en constateerde, dat de slagader van het linkerdijbeen was doorgesneden. Na verbonden te zijn, werd de man naar de R. K. Ziekenver pleging overgebiacht. Zijn toestand is hoogst ernstig. De vermoedelijke dader, van V., is reeds door de politie gehoord. De bestuurbare luchtballon //Patrie,n is sbepuii Toen men boven Verdun jl. Vrijdag een verkenning deed met het militaire lucht schip is een schroei defect geraakt Dat schijnt gebeurd te zijn, doordien de kleeren van een der luchtschippers met de ontstekingsmagneet iu aanraking kwam, waardoor de motor plot seling stopte. Men was nu verplicht de//Pa- trie// te laten dalen, heelemaal uit den koers, een vrij verren alsland builen Verdun, dis ver van het ballonhuis, waarin het luchtschip gewoonlijk wordt opgeborgen. Maar reeds heeft nten in Engeland met de //Nulli Secun dus// de ervaring opgedaan, hoe gevaarlijk het is de reusachtige hallons in sigaarvorm een prooi te lalen van weer en wind. Helaas is men er in Frankrijk nog slechter afgekomen. In Engeland woei het schip in pastei, in Frank rijk ging het heelemaal aan den haal, en tot op het oogenblik heeft men nog geen spoor van den vluchteling gevonden. Een der mecaniciens, die bezig waren het Vrijdag opgeloopen defect te herstellen, ver- lelde van de ontsnapping van het luchtmonster het volgende De wind woei met groote kracht. De ballon, welks enorme afmetingen den storm een gemakkelijken buit bood, werd vastgehou den door 175 man, die links en rechts van het schuitje geschaard stonden. De reparatie zou spoedig afgeloopen zijn, toen de kracht van den wind eensklaps verdubbelde en de ballon als een veertje in de hoogte werd ge heven. De meeste soldaten lieten van schrik de touwen los, slechts een tiental hield nog een oogenblik vast, ntaar had toch, toen hun beenen zich hoe langer hoe meer van den bodem verwijderden, weinig trek om een luchtreis te maken, wie weet waarheen. De mannen lieten zich vallen en daar ging de //Palrie.// Tol aller ontzetting steeg hij heet hoog, om weldra aan den westelijken horizon uit het oog te verdwijnen. Dat is erger, dan dat er een kermisballon netje sliepuit gaat. Zoo'n ballon kost duizenden. En zoolang men er nog geen honderden Ier beschikking van het leger heeft, is het verlies van een luchtschip groot genoeg. Daarom zijn alle maatregelen genomen, om den ballon te omdekken en desnoods op te pikken. Natuur lijk is hij de Noordzee overgedreven. Volgens een telegram van Llanelly heeft men daar een luchtschip gezien. Llanelly ligt in Wales. De richting klopt dus. Maar men vertelt er bij, dat er twee of drie personen in het schuitje zaten. Dat kan niet er was niemand aan boord volgens de Fransche berichten. Alle kusisiations hebben last gekregen naar de //Patritn uit te zien en van Brest is een marinevaartuig vertrokken om den ballon op te sporen. De moord in de Haarlemmermeer. In de maand Juli van het jaar 1994 werd in een bouwland te Haarlemmermeer een heel eind va» den weg gevonden, het vreeselïjk verminkte lijk van den landbouwer Rosman. Men vei dacht toen diens knecht, Klaas Blonk, die dan ook in arrest werd genomen maar hij gebrek aan bewijs, later weer op vrije voeten werd gesteld. Blmk wist namelijk wel mede te deelen, dat twee personen, zijn baas hadden aange vallen, terwijl hij aan den haal ging om een kwarrier ver hulp te zoeken. Verzwarend werd ook geacht het feit, dat die hulp veel dichterbij was te bekomen geweesf. Niet minder ook de omstandigheid, dat op den blauwen kiel van Bloük bloedvlekken voorkwamen, waarvan hij niet kon verklaren hoe dat gekomen was. Het vest, dat Bosman, een ijverig man, be rucht om zijn onaangenaam karakter, droeg, was aan een zijde geheel opengesnedenbij het vestzakje vertoonde zich de afdruk van een bebloede hand. Het signalement, dat Blonk indertijd van de daders gaf, was hedl vaag. De een zoo heete het droeg een zwarten deukhoed, een blauwen kiel, een pilo broek, de ander eveneens een zwarten deukhoed, een zwarte broek, lange jas en hooge laarzen. Aan het beleid van de flinke Bloemendaal- sche ambtenaren van politie Smit en Loise zal het naar alle waarschijnlijkheid te danken zijn, dat de dader(s) wordt aangehouden. Deze beide mannen, die den laatsten tijd, dank zij hun beleidvol optreden, op het spoor zijn gekomen van een uitgebreide en gevaar lijke dievenbende, met tal van vertakkingen, zijn stap voor stap, met de uiterste behoed zaamheid vei der gegaan en hebben daardoor vrij groote zekerheid verkregen, dat hel groote geheim, dat de justitie niet kon op lossen, zal worden ontsluietd. Binnenkort zal wel meer kunnen worden medegedeeld. Men schreef 1421. Een zware Noord- Westen storm joeg in den bekenden, bangen St. Elizabethsnacht het zeewater over dijk en dam in de Groote- ofZuid- Hollandsche waard, zoodat het land tus schen Zevenbergen, Geertruidenberg en Dordrecht in éene onafzienbare waterplas herschapen werd. Niet minder dan 72 dorpen werden overstroomd, waarvan 45 nimmer uit den vloed te voorschijn kwamen. Kasteelen, kerken, werden omgeworpen, vee en menschen verdronken in menigte. Zoo ontstond de Biesbosch. In den loop der tijden welden op ver schillende plaatsen bij 't graven diep in dt-n grond steenen gevonden, overblijfselen van vroegere gebouwen. Zoo ook zijn in de onmiddellijke na bijheid der boerenwoning van Klaas Zwart, te Almkerk, steenen ontdekt waatover heel wat gesproken en gedacht is men vermoedt dat daar een klooster heeft gestaan en nu is T zoover gekomen, dat eenige personen in overleg met den eigenaar zijn begonnen te graven. Reeds heeft men een muur en gemetselde boog te voorschijn ge lacht. Yol moed wei kt men nu door. Mocht men hier iets van aanbelang vinden, dan zal het wellicht een aanspo ring zijn, rond de ruïne het //Huis te Merwedev ook eens te gaan graven. Mis schien loont de uitslag wel de moeite. Merk en School. NEDERL. HERV. KERK. Beroepen: To Sprang, dhr. van Toorn,cand. te Overtchie. To Oudenhoorn, Dr. Smidt te St. Anthoniepolder. Bedankt: Voor Benthuizen, dhr. van Toorn, oand. te Overschie. Voor Hollaodsoheveld, ds Olthuis te Harmelen. Voor Almelo, ds. Westhoff te Hardeuberg. Voor Gardoren en voor Bergschonhoek, dhr. van Toorn, oand. te Overschie. GEREFORMEERDE KERK. Boroepen Te Winsum, dhr. Thijs, oand. te Kampen. Voor Rijnsburg, ds. Roorda te Oude Pekela. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. BedanktVoor Torneuzen, ds. Roelofsen te Goes. Middelharnis.* Donderdagavond ten half 7 ure hoopt in het Evangeliesatiegebouw alhier, op te treden den WelEerw. Heer Dekker van >s Gravenhage. Den Bommel. In de Consistorie der Ned. Herv. Kerk zal 14 dezer gelegenheid zijn tot het betalen van zitplaatsen van 's morgens 9 tot 12 uren. Als ouderling in de Geref. Kerk treed af J. C. Borgdorff en als diaken Cor. Bakker, waarvoor in de plaats zijn gesteld als Ouderling J. C. Borgdorff en Joh. Buth en als Diaken C. Bakker en G. van Kempen. Stemming zal plaats hebben Woensdag 11 dezer des avonds ten half zeven ure. Dlrksland. Tot Ouderling in de Ned. Herv Kerk is herkozen den heer D. den Hollander en tot Diaken gekozen don heer A. Haagens, welke hunne benoeming hebben aangenomen. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd den beer K. Schippers, in gelijke functie te Oud Beijerland werkzaam, welke deze benoeming heeft aangenomen. Spijkenisse. Zondagmiddag verbind Ds. R. J. Aalberts van "Wolvega, zieh aan onze gemeente met een leerreede overOpenb. 10:10, na des morgens te zijn bevestigd door Ds. H. A. van Andel te Zuidland, met eene predikatie over Ezech. 33 7 11. Men zal zioh herinneren dut de Kerkeraad der Herv. gemeente alhier een adres werd aangeboden, inhoudende een moderne dominee te boroepen. Gelukkig is hierop atwijzend beschikt, daar er slechts 20 handleek ningen waren ondergeplaatst, en bovendien nog meerondeels van personen die bijna nooit ter kerke gaan. In besloten kring sprak Donderdagavond de heer Van KoeiBVeld te Utrecht ten eiudo eene Chr. Historische kiesverceaiging op te richten. 32 personen gaven zich als loden op. Het bestuur bestaat uit de hoeren A. v. d. Bid, G. Dekker, L. Emmerzaal, G. Kak en H. Grocneveld. STOCKHOLM. Zaterdagavond zei nog een dok ter, die koning Oscar behandelde, aan een pers man, dat de doodstrijd misschien nog lang kon duren en zeer pijnlijk kon wezen. Gelukkig is den zieke dat bespaard en Zondagochtend om kwart over negenen is hij overleden. Oscar II Frederik werd den 21en Januari 1829 te Stockholm geboren. Hij wasdezoon van koning Oscar I Jozef Frans en de kleinzoon var generaal Bernadotte, die als Karei XIV Johan in 1818 koning van Zweden en Noorwegen werd, nadat de Zweedsche Staten bem reeds in 1810 tot prins hadden verheven. Oscar II was de derde zoon van Oscar I en scheen dus niet voor den troon bestemd. Maar zijn oudste broeder, die in 1859 Oscar I als Karei XV opvolgde en getrouwd was met prinses Louise der Nederlanden, een dochter van prins Frederik, broeder van Willem II, stierf in 1872 kinderloos, en als de oudste overgebleven zoon werd hij toen koning. Een oudere broeder, prins Gustaaf, ge boren in 1827, was in 1852 overleden. Demoeder van Oscar II was een prinses van Leuchtenberg lYlarkHierk'liseii. Oude Tonge, 6 December. Granen. Tarwe per 80 kilo f 6,25 a 7,80. Gerst per kilo 7 a 7'/, cent. Kogge per Hl. f 5,40 a 6,50. Haver per kilo 63/, a 7'/, cent. Aardappelen per Hl. t 2,20 a 2,25. Ajuin per 60 kilo 0,70. Boter per kilo f0,80. Eieren per Btuk 8 cent. Rotterdam, 9 December. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kilo f 9,50 a 10,75. De aanvoer was heden wederom zeer ruim en moest om te kunnen verkoopen, vooral in afwijkende kwaliteit lager worden afgegeven, en uitgezochte partijtjes Essex daarboven. Kogge per Hl. 6,50 a 7,—. Onveranderd. Gerst. Zomer- per 100 kilo f 9,25 a 9,60, Chevalior- per 100 kilo i'9,50 a 10,"Winter- niet ter markt. Haver per 100 kilo f7,50 a 7,90. Uitgezochte blanke partijtjes daarboven. Boonen (witte) per Hl. flO,— a 11,50. Lager. Boonen (bruine) per Hl. f 11,a 12,— Puike blanke droge kwaliteit onveranderd verkocht tot genoemden prijs Onvoldoende droge en wakke soort aanmerkelijk lager en toch niet geheel op te ruimen Per Hl. i 6,50 a 10, Erwten (blauwe) per Hl. f9,a 10, Een enkel puik partijtje bracht vorige prijzen op, overigens moe3t beduidend lager worden atge- geven om te kunnen opruimen. Enkele puike partijtjes brachten hooger prjjzen op. Meel. Sedert ons laatste bericht werd vooral het inlandsch meel lager aangeboden. Amerikanen in loco goed prijshoudend en ook op aflading slechts weinig lager te koop. In andere soorten ging weinig ot niets om. Heden onveranderd stil. Amerikanen '/a a gulden hooger aangeboden. Lijnzaad f 10,50 a 14, Goede kwaliteit nog steeds schaars en tot vrijwel onveranderde prjjzen te plaatsen. Alwjjkend zaad eveneens onveranderd. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 2,60 a 2,80, dito blauwen f 2,60 a 2,80, dito Eigenheimers f 2,50 a 2,70. Brielsche kralen f 2,50 a 2,80. Geldersche blauwen f 2,50 a 2,60. Friesehe Eigenheimers f2,25 a 2,60. Alles per Hl. Weinig aanvoer, tameljjke vraag. Eieren. Zeeuwsche f6,80 a 7,Overmaasche f7,20 a 7,40 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 155 vette Runderen, magere Runderen, 124 vette- en Gras kalveren, nuchtere Kalveren, 1579 Schapen en Lammeren, 854 Varkens, Biggen, 0 Bokken of Geiten, Ezels. De prjjzen zjjnMelkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 70, 3e kwal. 60 eent. Stieren le kwal. 66, 2e kwal. Se. kwal. ot. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 68, 8e kwal. 60 cent. Kalveren le kwal. 100, 2e kwal. 95, 8e kwal. 85 ct. Schapen le kwal. 56, 2e kwal. 50, 3e kwal. 44 ct. Lammeren 60 a 56 ct. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 47, Se kwal. 44 et., licht soort 42 a 43 cent. Alles per kilo. In Rundoren was de handel vrij goedle kwal. duur en gezocht, doch weinig aangevoerd. Vette Kal veren met kleinen aanvoer en bevredigenden handel. Voor Wolvee waren handel en prjjzen over het geheel beter dau de vorige weekbeste Lammeren werden duur verkocht, doch waren weinig aangevoerd. De handel in Varkens was zeer goed, ook was er veel vraag voor Frankrjjk. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aanvoer ongeveer 8000 balen van alle soorten. Groote Bruine en Stroogele f 0,80 a 0,85 en kleine Bruine f 1,40 per 60 kilo voor prima kwalitoit; afwjjkende minder. Weinig handel. Amsterdam, 9 December. Vee. Aangevoerd 272 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 73 a 79, 2e kwal. 68 a 72, 3e kwal. 58 a 64 eent per kilo. 105 Melk- en Kalf koeien f130 a 280 peT stuk. 4 Graskalveren f a per stuk. 43 nuchtere Kalveren f 9 a 16 per stuk. 8 Schapen f 22 a 26 per stuk. 351 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en 3e kwal. 42 a 44 cent; (Geld. en Overz.) le kwal. 45 a 47 ct., 2e en 3e kwal. 42 a 44 ct. per kilo. Aardappelen. Andjjker Blauwen f 2,a 2,25. Friesehe Borgers f 2,20 a 2,30. Friesehe Blauwen f 2,20 a 2,40. Friesohe Bonten f 2,a 2,20. Zeeuwsche Blauwen f 2,30 a 2,50. Zeeuwsche Bonten f 2,30 a 2,50. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,25 a 2,50. Duitsche Hamburgers f 3,10 a 3,40. Westlandsche Zand f 2,a 4, Geldt rsohe Blauwen f 1,80 a 2,—. Aanvoer 5 ladingen. Alles per Hl. PER TELEGRAAF. Rotterdam, 10 December. Vee. Aangevoerd 38 Paarden, 0 Veulens, 1 Ezels, 1089 magere Runderon, 628 vette Runderen, 185 vette Kalveren, 143 nuchtere Kalveren, 290 Graskalveren, 3 Schapen ol I animeren, Varkens, 243 Biggen, 1 Bokken ot Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,33 tot t 0,40. Stieren 0,30 0,34. Kolveren 0,42'/, 0,50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 155 a 265 Kalfkoeien f 165 a 310 Sfcieien 90 a 185 Pinken 75 a 140 Grrskalv. 25 a 65 Yaarzen 80 a 175 Paarden 40 a 100 Biggen 5,a 12, Fok nuchtere Kalveren van f 12,tot f 17, Slacht n Biggen per week 5» n H»~ 0,80 1,30 Handel vrij goed. BoterAangevoerd 51 7» vaten 28 7i« 288 Stukken a 7a kilo. Prijzen le kwal. 58, 2e kwal. 54, 3e kwal. 50 ct. Voor stukken werd besteed a 7a kilo 777a a 80 ct. EierenAangevoerd 3999 stuks. Kippeneieren f 5,a 8,75 per 100 stuks. Eendeneieren 5,80 a 0,100 Correspondentie. K. Nieuwjaar.'-Advertentie's kosten 25 Cent. Heden overleed na een lang durig en geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 74 jaar en ruim 4 maanden. A. M. VAN PUTTEN-van Pernis. L. L. VAN PUTTEN. N. E. J. FLENS-yan Putten. W. FLENS. J. G. VAN PUTTEN. F. M. S. VAN PUTTEN-van Putten. en Kleinkinderen. Ooltgensplaat7 December 1907. Heden overleed de Heer gedurende ruim een halveeeuw de trouwe vriend en hulp van wijlen mijn vader, van mij en mijne familie, wier belangen hij behartigde als de zijne. Mr A J. C. VAN WEEL, Notaris. Ooltgensplaat, 7 December 1907. Gevraagd tegen 1 Maart een op de huisjes bij D. D. KASTELEINEz Sommelsdijk Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een liefst niet werkend gezin. Bij J. VAN ECK Mz onder Middel- harnis. van den Rijksveearts te Dirksland, op bij MtOOSHOOFT Ook toegankelijk voor niet leden. Be Voorzitter der Landbouwvereeniging H. KOOMAN Lz. De BURGEMEESTER der gemeente Ooltgensplaat maakt bekend, dat de stukken, bedoeld bij Art. 6 en ter voldoening aan Art. 7 der wet van 28 Augustus 1851 [Staatsblad No. 125), betreffende bet maken van een in die gemeente, ter Secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zul len worden nedergelegd van 13 Decem ber 1007 tot en met 12 Januari 1908 en dat belanghebbende binnen dien termijn hunne bezwaren mondeling of schriftelijk moeten opgeven aan het college van Burgemeester en Wet houders. Ooltgensplaat, 7 December 1907. De Burgemeester voornoemd, JOH. VAN PUTTEN. Een oudele. kl. Mij. van Levensverz vraagt op de verschillende plaatsen v/h eiland GOEREE OVERFLAK- KEE, ijverige en solide AGBNTfill, hooldz. v. hare afd. »Volksverzeke- ringc. Succ. verzekerd. Fr. br. letter A. J. bureau v/d. blad. Handel in JJzerwaren en Maehi- neriën, Naaimachines, Rijwielen enz. Vraag Catalogus en I*r f} scwu ra n t. Steeds meer, wordt Werfinkt gevraagd, omdat het kleedingstuk met Verlinkt geverft beslist uiet ver schiet, niet afgeclt en als nieuw weer kan worden gedragen. Prijs per l/2 Li terflesch met gebruiks aanwijzing f O 35. Verkrijgbaar te Middelharnis bij Nieuwe Tonge Oude Touge I Den Bommel Ooltgensplaat Dirkslucd Herkingen Melissant Stellendam Goedereede Ouddorp A. WATERMAN. A. D N ENGELSMAN. G. F. VAN PEER en J. DE KORTE Sz. Adr BOM. Lt. v. GENT. Hz. W. v. d. HEIJDEN. A. SOETEMAN. M. v. d. SPAAN. Wed. 0. KLINK. (Molenkado.) Wed. v. d. TAK-Schaddelé. K. J. SPEÉ en bij den Vertegenwoordiger voor Goedereede en Overllakkee 0 SOMMELSDIJK. Voor Stad een Hoest, Verkoudheid, Chronische aandoening der Luchtpijpen, alsmede der Longen worden het best genezen met FAGIILIiVE. Tijdig gebruik van dit middel heeft reeds menig ernstige zieke kunnen redden. Wacht daarom niet tot het te laat is, maar wendt U terstond tot den Apotheker Prfjs I fl,35 per lleseh. cle uitgebreide prijs-courant van enz. enz. aan bij W. it O K H Bi O B tdjül, SOMMELSDIJK. die tegen de laagste prijzen genoteerd staan.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 3