Danyez Virus Is sen bacteriologisch praeparaat de kiemen bevattend eener ziekte, waarvoor slechts ratten, muizen, en knaagdieren tot dezelf de categorie behoorende, vatbaar z(jn. Wanneer de ratten het lokaas, welke met het Virus bereid is, eten, sterven zij aan de bedoelde ziekte in ongeveer 8 14 dagen. Andere ratten, die met de zieke in aanraking komen, worden eveneens ziek en sterven. Geen gevaar voor andere dieren. De ratten ver laten onder den invloed van het Virus hun ver blijfplaats om lucht en water op te zoeken, zoo dat de doode ratten enz. niet in de lokalen zelf blijven. Bovenstaand middel is verkrijgbaar bij de Firma Dijkema en Doornbos te Sommelsdijk. 't Kost f 1.50 per buisje, bij meer buisjes minder. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Daar het geschil in het havenbedrijf tusschen bootwerkers en pa troons te Rotterdam is opgelost zijn alle arbeiders uit deze gemeente, welke in de booten te Rotterdam werkzaam waren, Zaterdag jl. ontslagen. Middelharnis. Naar men ons meedeelt zijn Zaterdagavond de Flakkeesche boot- werkers^" voor goed naar huis gekomen, doordat de staking geëindigd is, hoewel het voor de Flakkeeënaars een waar bui tenkansje is geweest, is 't aan de andere kant toch maar goed dat de staking ge ëindigd is, zoowel voor werkgever als werkvolk. Maandag is de Middelharnissche boot vervangen door de Vlaardingen IV omdat eérstgenoemde naar de werf moest, waar schijnlijk omdat er een nieuwe ketel in geplaatst zal moeten worden. De aanvoer van Suikerbieten aan de kaai kan als geëindigd worden beschouwd. Het aantal kilo's bedraagt ruim zeven millioen. Bij publicatie wordt békend gemaakt dat er op Vrijdag 29 Nov. straatschuren moet plaats hebben. Huurders en eigenaars van schuren en sloppen worden hierop attent gemaakt. Naar men ons mededeelt worden alhier pogingen in 't werk gesteld tot oprichting van een geheelonthoudersver- eeniging, waarvoor zich eenige jongelieden hebben opgegeven. Stad aan 't Haringvliet. Alhier heeft de gevreesde besmettelijke ziekte »typhus«, Zondag 24 dezer een slachtoffer geëischt. Een jongeling van 24 jaren J. J. de Jong is na een lijden van 21 dagen daaraan be zweken. Andere lijders waren er niet. Maandag 25 dezer werd een één jarige vaars van de Wed. L. Braber uit de weide gehaald. Het dier ontsnapte, rende naar Zuidzijde, werd teruggedreven, stiet, enkele menschen benevens een kar en hit omver, kwam eindelijk in een sloot terecht en werd na stevig geboeid te zijn op eene wielslede huiswaarts gereden Oude Tonge Naar de vacante betrek king van onderwijzer zijn sollicitanten op geroepen tegen een jaarwedde van f 50 boven het minimum salaris. I. W. v. d. Vliet, die verzuimd heeft zich voor de militie, lichting 1908, aan te geven is door HH. Ged. Staten vrijgesteld van den dienst, wegens broederdienst. Tengevolge van het stremmen der scheepvaart door het breken van een schip in de haven alhier, is beurtschipper Pulle man eerst Zondagavond de kaai binnen geloodst. Daar het den schipper van het vaartuig »Roza Mystica* niet heeft mogen gelukken het in de haven alhier gebroken vaartuig op te ruimen, is Zaterdagavond door Burgemeester en Wethouders een publieke aanbesteding gehouden, om tot opruiming van het schip te geraken. Er werden ingeleverd 4 inschrijvingsbiljetten. Te weten 1 van C. Snijder Pz. voor de som van f 700 2 van C. v. d. Swaluw voor de som van f 180 3 van D. den Rooijen voor de som van f 120 4 van C. Snijder Pz. voor de som van f120 Na loting tusschen no. 3 en 4, wordt het werk aan C. Snijder Pz. gegund op de daartoe door B. en W. gestelde voor waarden. Dirksland. Een hond van A. Groenen dijk die te dicht bij den molen van J. Nieuwenhuizen, (terwijl deze aan 't malen was) kwam, kreeg van een der wieken zulk een slag. dat hij meer dood dan levend door den eigenaar huiswaarts gedragen ward. Een hit van J. v. d. Groef viel Zaterdag in de haven. Naar men verneemt werd het beest na veel moeite uit dien be narden toestand op het droge gebracht. Stellendam. Toen Maandag een zoontje van A. v. d. N. alhier, op een der bakken van de baggermolen wilde spriDgen, had hij het ongeluk niet ver genoeg te springen en kwam daardoor in de haven terecht. Hij werd echter er spoedig uitgehaald door J. v. D. Met den schrik en een nat pak, kon hij naar huis vertrekken. Op het verzoek der schippers- vereeniging »Schuttevaer« dat de haven dezer gemeente door het Rijk worde over genomen, is door den Minister van Water staat afwijzend beschikt. Goedereede. Door den Gemeente ontvanger alhier is gepubliceerd, dat de termijnen, voor de voldoening van den Hoofdelijken Omslag 1907 bepaald, zijn verstreken, waarom hij den belastingschul digen verzoekt vóór 30 November a.s. hun aanslag te voldoen, wijl anders tot ver volging zal worden overgegaan. Voor het uitvoeren van baggerwerk in Noord-Pampus nabij de haven alhier, is het minst ingeschreven door de Inter nationale Mij. tot het aannamen van werken te Rotterdam ad f 23000. Ouddorp. Maandag is hier vanwege de strandvonderij eene eikenbalk van het strand vervoerd welke eene lengte had van 7 Meterde dikte was 50 bij 40 c.M. Gemeenteraad. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Soiniuelsdijk, op 22 November j.l., des avonds ten 7 ure. Tegenwoordig alle leden. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen Stukken 1. Een schrijven van de Heeren J. G. de Gast en Dr. 8. Knöps, dat zij de benoeming als leden der Gas-Commissie aannemen, alsmede van de Heeren Mosterdijk en Timmerman, dat ook zij hunne benoeming al» plaatsvervangende leden van voornoemde Commissie aannemen. 2. Een schrijven van de Gemeente Middel- harnis dat aldaar in de Gas-Commissie zijn be noemd de Heeren J. van der Slik en E. de Ruiter en als hunne plaatsvervangers de Heeren J. Korteweg en T. Schilperoord. 3. Een schrijven van Ged. Staten is goedge keurd de geldleening groot f 7500. 4. Een schrijven van hetzelfde College, waarbfj wordt goedgekeurd de af- en overschrijving, dienst 1907. 5. Een sohrijven van idem, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de supletoire Kohieren omtrent Hoofdelijke Omslag en belasting op de honden. Worden alle stukken voor kennisgeving aangenomen. 6. Wordt voorgelezen de maandelijksche staat van ontvangsten en uitgaven inzake de gasfabriek. 7. Wordt aangeboden door de Gas-Commissie een aanbeveling van 2 personen ter benoeming van een buitengewoon lid in de Gas-Commissie voornoemd, welke zijn de Heeren Dir. van Riet schoten en E'lander. De Heer Timmerman stelt voor deze benoeming te verdagen tot een vol gende vergadering, welk voorstel wordt onder steund door den Heer Born. Het voorstel in stem ming gebracht zijnde wordt echter verworpen en als nu tot benoeming overgaande, blijkt dat de Heer Yan Rietschoten met 6 stemmen tegen 1 blanco als buitengewoon lid is benoemd. 8e. Komt aan de orde de benoeming van een Onderwijzer met acte Pransch voor de Openbare Lagere school alhier en wordt ais zoodanig be noemd de Heer Van Gent, als Onderwijzer steeds aan de school alhier verbonden. 9e. Andermaal komt een verzoek ter tafel van den Heer Van der Brugge, vroeger Onderwijzer alhier, thans te Driebergen, daarbij verzoekende alsnog uitbetaling van het gedeelte tractement, waarop hij meent nog aanspraak te kannen maken. Na verschillende discusiën hieromtrent wordt besloten, voornoemd verzoek van de hand te wijzen. 10e. Wordt overgelegd twee teekeningen van den Heer Mast, tot het bouwen van woningen aan de Oostzijde van den Dorpsweg alhier. Voor noemde twee plannen worden bezien en over wogen, en de voorkeur gegeven aan Plan II van welke de betrokkene zal worden kennisgegeven. lie. Komt ter tafel een adres voorzien van 220 handteekaningen, ingezetenen dezer gemeente, tot afschaffing der kermis alhier, welk adres met de namen daarop voorkomende wordt voorge lezen. Hiernevens ging een adres voorzien van 20 handteekeningen, welke eveneensniet de namen derzelve wordt voorgelezen, alsmede nog een adres van iemand uit de gemeente Edam, welke beide adressen ten doel hadden de kermis te behouden. De Voorz. stelt een ieder der leden in de gele genheid hieromtrent zijne gedachten kenbaar te maken, door verschillende heeren wordt hierom trent iets in het midden gebracht en tenslotte in stemming gebracht zijnde, wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten tot afschaffing der kermis. De agenda hiermede afgedaan zijnde, wordt de vergadering door den Voorz. gesloten. V ERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Herkingen, op Vrijdag 22 Nov. j.l. des tm. 10 uur. Afwezig de Heer Mans. Voorz. den EdelAchtb. Heer Burgemeester, Mr. C. Zaaijer, door wien de vergadering werd geopend. De vorige Raads vergadering was door omstandigheden geheel besloten geweest, zoodat geen notulen werden voorgelezen. Komt nu allereerst aan de orde Een schrijven van Mej.K. Noordijk inhoudende verzoek ontslag uit har» betrekking als eerete helpster bij de Nuttige Handwerken aan de O. L. School alhier. Op voorstel van B. en W. wordt dit eervol aan haar verleend. Voor tot benoeming over te gaan voor een Hoofd der School, zegt de Voorz. het noodig te achten in geheime zitting over te gaan, teneinde de noodige inlichtingen te verstrekken aan de leden, waartoe wordt besloten. Na heropening der vergadering zegt de Voorz, dat in overleg met den District Schoolopziener door B. en W. de voordracht alzoo is opgemaakt bestaande uit de Heeren No. 1 T. Duim van Amsterdam, No. 2 J. A. Tavenier van Ter Neuzen en No. 3 W. H. Naber van Zalt Bommel. Tot stemming overgaande, bleek met algemeeme stemmen, dat is met 6 stemmen, te zijn benoemd den Heer T. Duim van Amsterdam om 1 Januari of zooveel later soo dit niet anders kan in dienst te treden. Volgt nu benoeming van een helpster bij de Nuttige Handwerken. Ingekomen waren de volgende sollicitanten de damesJ. Nijpjes, E. Munters, 8. Kareis, E. Nieuw- land, J. L. Breur en J. Kalle. In de vacature Mej. Noordfjk, bleek te zijn benoemd van 2de tot 1ste helpster Mej. K. Kalle, en was voor de 2de helpster een aanbeveling opgemaakt der dames No. 1 J. Nijpjes en No. 2 E. Munters. (Voor da in geheime zitting gegeven inlichtingen omtrent deze benoeming had de Heer Munters als belang hebbende zich verwijderd.) Na gehouden stem ming bleek dat 5 stemmen waren uitgebracht op J. Nijpjes en 1 op E. Munters. Gekozen Mej. J. Nijpjes. Het salaris der beide helpsters wordt opnieuw geregeld in overlegging met den Raad en eenparig goedgevonden dit vast te stellen op f55,voor 1ste en f35,voor 2de helpster. Daarna wordt met algemeene «temmen tot tijdelijk Hoofd der School benoemd den Heer A. v. Overbeeke en deze daarvoor een gratificatie te verleenen berekend tegen f250 per jaar zijnde het juiste verschil der traktementen van Hoofd en 1ste Onderwijzer. Genoemd# Heer Overbeeke was door B. en W. voorgedragen eveneens in overleg met den Arrond. Schoolopziener. Niets meer aan de orde zijnde en geen der Heeren meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. Uw Verslaggever. Tlsschei'ü. Middelhaxnis. Te IJmniden binnen gekomen de vischsloep »Johanna Hendrikat st. A. de Koning met f 1280. VerKoopingren. Op Donderdag 28 November 1907 des avonds 7 uur in het Hlotel Spee te Sommels dijk: Atslug van een huis met erf en land- bouwsehuur aan den Ring te Sommelsdijk en uitkomende aan den Zuid Achterweg, kad. bekend Sectie B. nummer 1195, groot 3 aren 20 centiaren, ia twee koopen, en in massa ten verzoeke van den heer D. Joppe Cz. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 11 December 1907, 's na middags 2 uur in het Hotel Spee to Sommelsdijk inzet van a een huis met schuur, erf en tuin met fijne vruebtboomen zijnde de z.g.n. //Brouwerij// op den hoek van den Zuid Achterweg te Sommelsdijk kad. Sectie B. nrs. 1573, 1574, 658, 657, 656 en 655 samen groot 31 aren 3 centiaren (230 R. Sommels- dijksche maat); b 8,64,30 H. A. bouwland in den polder het Oudeland aan het Molenpad den Staverschenweg, en den Prooslweg te Sommelsdijk kad. Sectie B. nos. 839, 727, 85, 86, 87 (21 G. 100 R. - ommelsdijksehe Maat); c 9,78,50 H.A. bouwland, weg en wa'ering in den polder Kraaieslein te Som melsdijk kad. Sectie D. nrs. 602, 55, 56, 604, 57, 58. (21 G. 92t R. Voornsehe maat); d 1.40.44 H.A. bouwland en watering in den polder de Oude Plaat te Sommelsdijk kad. Sectie D. nos. 321 en 322. (3 G. 140 R. Sommelsdijksehe maat.) Voor de erven van wijlen den WelEd. heer J. de Graaff te Som melsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 18 December 1907, 's na middags 2 uur in het Hotel Spee le Sommelsdijk alslag van a een huis met schuur, erf en tuin met fijne vruchtaoomen zijnde de z.g.n. //Brouwerij// op den hoek van den Zuid Achterweg te Sommelsdijk kad. Sectie B. nrs. 1573, 1574, 658, 657, 656 en 655 samen groot 31 aren 3 centiaren (230 R. Sommels dijksehe maat); 0. 8,64.30 H.A. bouwland in den polder het Oudeland aan het Molenpad, den Staverschenweg, en den Prooslweg, te Sommelsdijk kad. Ssctie B. nos. 839, 727, 85, 86, 87, (21 G. 100 R. Sommelsdijksehe maat); c 9,78.50 H.A. bouwland, weg en watering in den polder Kraaiestein te Som melsdijk kad. Sectie D. no. 602,55,56,604, 57, 58 (21 G. 92-£ R. Voornsehe maat), d. 1.40.44 H.A. bouwland en watering in den polder de Oude Plaat te Sommelsdijk kad. Sectie D nos. 321 en 322. (3 G. 140 R. Sommelsdijksehe maat.) Voor de erven van wijlen den WelEd. heer J. de Graaff te Som melsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 Nov. 1907 de3 namiddags 1.30 uur te Sommelsdijk aan den Zuidelijken Achterweg aldaar van pyramiden en stam- boomen (appel en pereboomen) en eene partij aal jessenstruiken alles uit de kweekerij van dhr. P. Dorst te Sommelsdijk. Deurwaarder GROENENDIJK. Woensdag 4 December, 's voorm. 10 uur Huizen- aforaak, aan de Haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 7 December, 's (avond: 6 uur Verpachting bij inschrijving voor liet seizoen 1908 van 5 perceelen Bouwland in het West- Nieuwland onder Ouddorp in het logement van Akershoek aldaar. Notaris VAN SCHOU WEN. Gemengd üieuws Stroopers. Het aantal stroopers neemt, naarmate het jachtveld van den Prins op Het Loo zich uitbreidt en steeds uitgesterkter bos- schen bij het. K011. Domijn worden inge lijfd, zeer sterk toe. Menig hert en menige hars zijn reeds door de stro ipers geschoten. Het toezicht der marechaussee is dan ook verscherpt. De vorige week werden in de omgeving van Oosterhuizen niet minder dan 10 geweren in beslag genomen en verscheidene processen-verbaal opge maakt, Daar de stroopers met groote brutaliteit optreden, heeft de marechaussee des nachts lang geen gemakkelijke taak. Legaten. Door mevrouw A. M. C. A. A. Tindal, geb. baronnesse van Lams weerde, den 13 dezer t* Arnhem overleden, zijn bij tes tament besproken o m. de volgende le gaten, om vrij van rechten en kosten te worden uitgekeerd binnen 6 maanden na het overlijden van haren ecthgenootaan het Instituut tot onderwijs voor blinden te Amsterdam f 5000; de Vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam f 5000 de Noord en Zuid Holl. Reddingmaatschappij voor schipbreukelingen te Amsterdam f 5000 de Werkinrichting voor hulpbehoevende blinden te Rotterdam f 5000 de Prius- Hendrik-stichfing voor oude zeelieden te Egmond aan Zee f 10,000 onder bepaling dat de rente van f 5000 van dit legaat Uitsluitend zal worden gebruikt, om aan de oude zeelieden een St. Nicolaas- en Kerstfeest te verschaffen. De gevolgen van een twist. Donderdagmorgen omstreeks 12 uur heeft op het Vreeburg, te Utrecht, na een twist in het Yenduhuis, zekere Br., oud 53 jaar, zijn schoonzoon v. W., oud 20 jaar, een steek met een mes onder den linkerschouder gegeven. De hierdoor ont stane wond is zeer diep, doch niet levens gevaarlijk. Nadat de verwonde aan het politie bureau aan de Catharijnebarrière was verbonden, is hij naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is gearresteerd. De laatste daad van een groot man. Wij lezen in „Het Oosten", Hollands Nieuws blad voor Amerika Vrijdag naderde een trein het stadje Naoozari (Amerika) dat te midden der bergen van Arizona ligt. De trein was beladen met dinarmet en kruit voor de Pilares mijnen. Op de looomotief stond James Garoia on vroolijk ratelden de wagens over den steenachtigen bodem. Het weer was bekoorlijk en de jeugd dartelde rond in de straten van het tevredene mijawerkersstadje. Snuivend, stampend en blazend trok de machine de zware wagens door den uanwen berggeul en Garoia met de hand aan den sleutel hoorde met zijne oogen de toekomst in. Hij zag reeds het einde der reis voor zich. Juist passeerde de trein de eerste verspreide huisjes van Naoozari toen een der troinrominers aan den machini-t meedeelde, dat het dak van een der wagons in brand stond. Aan den stoker de gang voor een oogonbik toevertrouwend k'auterde hij een remtrap op, om zioh te ver gewissen van het gevaar. Met een enkelen blik za* de Mexicaan, dat het vuur al te vor heen was. De trein was in oogenblikkelijk gevaar; iedere seooude kon zij uiteen vliegen. Garoia had zijn besluit reeds genomen. „Berg je!" riep hij de bemanning iu hot Spaanseh toe, en allo man sprong van den trein. Nauwelijks vvareu zo op don grond neergekwakt, of ze krabbelden weer op en vloden van de lijn, het volk aan het station toeroepende te vluobten. Garoia zelf bleef evenwel op zijn post. Hij wierp den sleutel wijd opeu. Een dikke rookzuil steeg nit de sohoor^teenpijp en een blouw wolkje van het brandende dak dor kar hing om den voortsnellenden tre'n. Achter op don laatsten wagen zat John CUUholm, oon jongen die een ritje sial. Het volk riep he n toe zieh te laton vallen, doch het gegil van de waarsohuwings- fluit en de versnelde vaart van den trein ovor- gtemdo blijkbaar het geluid der stemmen. Garoia deed wat hij kon om do stad to redden. Als het vuur de dinamiat nog niet te-stond bereikte, kou hij het stadje achter zich hebben. Voor hem verhief zioh reeds het groote sectio- huis waarin z'ch ten twintigtal mijnwerkers bevonden. Was hij daar voorbij dan lag het open veld voor hem, en kon hij ook zijn leven redden door van dezen vreeslijken vuloaan af te springen. Nog 1 minuut en ook hij zelf z u gered zijn. Wild schoot de locomotief met zijn nood lottige vracht achter zioh het sectiehuis voorbij. Do mijnwerkers begrepen het waarsohuwings- g -fluit niet cn hadden zieh d cht langs de baan geschaard om het snelle gevaarte te ziea voor bij stormen. Van uit de stad stond alles mot ingehouden adem en uitpuilende oogen den trein na te staren ze wi ten tooh maar al te wel, dat niets dan een wonder den moedigen man kon redden die in plaats van zjju eigen levon te behouden, op zijn post bleef waar een monsteraohtigen dood hem elk oogenbiik in de oeuwigheid kou slingeren. Te midden van het gevaar dut sleohts door de vluoht te ontkomen was, had hij zijn kalmte behouden en stond zijn besluit vasthij wilde redden wat te redden was en zoodra de stad en het seotiehuis achter hem lagen zou hij wegspringen van do ter vernieling gedoemde trein. Verwilderd staarden de bewoners van het seotiehuis den trein aan, die door een wilde man soheen bestuurd te worden, toen de ont ploffing plaats had. De verschrikte bewonors van Naoozari stopton hun"e vingors in do ooron maar de ontzettende luchtdruk wierp hou tegen den grond en brak elke ruit in de Btrd tot splinters. En toen zo heenzagen naar de plaats waar ze een seconde vroeger den trein haddon gezien, was een dikke, diohte rookwolk alles wat ze waarnamen. Garoia, de held, de man die heel de stad gered had, do jongen die een „ride" Bta', de Mexioauen, hot seotiehuis, al de wagei>3 uiot heel de looomotief, ja ze !'s do rails van do baan waren verdwenen Het is tot op het oogenbiik nog niet te zeggen hoevele mensohen er in het seotiehuis waren en hoevelen er dus zijn omgekomen. Niemand ontkwam en niets kon worden govoudou van Garo a, die een do >d zoo haastig en versohrik- keljjk koos, liever dan zijn post te verlateu. Zijn naam zal missohien weldra ve-gete0 zijn maar toch was hij eon held, minstens zoo groot als zij, die een naa/n verwierven in de ges hied- rollen der historie. Garoia was een Mexicaan, waarop zjju land trots kan wezon. Van den gevaarlijken overweg (e Hilversum. Men meldt uit Hilversum d.d. 22 October Meu is hier nog nauwelijks bekomen van de ontzetting die het vreeselijk ongeluk dat Zaterdag 2 November aan de Lie- bergerweg plaats had, teweegbracht of bij nu ware eenzelfde onheil geschied. Vrijdagmiddag om 5 uur ongeveer kwam een knecht van de firma Dekker, brand- stoffenhandelaar, met kar en paard van den Liebergerweg af, terwijl van de zijde van de Liebergerstraat een knecht van den beurtschipper IJ. Ilennipmau, even eens met een wagen en paard, kwam aanrijden. Beide wagens waren juist op den spoor weg toen de bel, die een waarschuwing- teeken is, overging en de boomen neer gelaten werden. Bijna op hetzelfde oogen biik kwam een trein van de richting Amersfoort aansnorrendeze passeerde rakeling de doodelijk verschrikte voorlui, die juist op de eerste rails waren. Hadden zij op de andere rails gestaan, dan waren natuurlijk verpletterd geworden. Ook dit feit is weer aan de onoplet tendheid van den boomwachter te wijten, doch met vernieuwing treedt 1111 de nood zakelijkheid van een wachter bij de >oomen op den voorgrond. Deze kan begrijpelijker wijze beter zoo'11 gevaarlijken overweg bedienen van eeu wachter, die vanuit een seinhuisje op ca. 40 Meter afstand van de boamen voor de veiligheid der passee- renden moet zorgen. Treinroof. Donderdagmorgen te vier uur stegen te Etampes drie individuen in den sneltrein, die uit Toulouse daar was aangekomen. Terwijl de trein in be weging was, wisten zij uit een wagon Ie klasse langs de treeplanken den vlak achter de tender rijdenden bagagewagen te bereiken. Zij wondden twee beambten die daarin waren, met revolverschoten en maakten zich meester van de kistjes die de ontvangsten der lijn bivatten. Zij handelden daarna op dezelfde wijze met den bagagewagen, die achter aau den trein bevestigd was. Daarna vlucht ten zij onder het lossen van revolver schoten op de mannen die hen vervolgden toen de trein door een noodrem tot stilstand was gebracht. De schuldigen wisten te ontsnappen. Men weet nog oiet hoe groot het ge stolen bedrag is. De twee gewonde beambten zijn naar Parijs overgebrachthun toestand is ernstig. Arme kleine 1 Uit Hillegom meldt ons Het 3-jarig kindje van den heer van K. alhier, dat Zondag in aanraking kwam met de brandende kachel, is in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden aan de brandwonden overleden. Een ontrouwe knecht. Te Hillegom trachtte iemand Zondag nacht in het kantoor van zijn patroon in te breken. Daarmede bezig zijnde werd de man op heeterdaad betrapt. Men vond bij hem eenige scherpe patronen, een hakmes enz. De politie rekeude hem in. Zal men dan nooit leeren Het roekeloos op de tram springen, heeft Maandagmiddag te Amsterdam weer tot een ernstig ongeluk ge'eid Eeti jonge man kwam. terwijl hij in de Hobbema- straat op den motoi wagen wilde springen in aanraking met een lantaarnpaal en viel van den wagen, zoodat zijn linkerarm onder de wielen kwam. Zwaar gewond, met gebroken bovenarm en een verbrij zelde hand, werd de ongelukkige per bran card naar het Wilbelmina Gasthuis gebracht- Lafïe wraakneming;. Zaterdagmorgen werd het visschersvaarr tuig van R. Foppen, in de Harderwijke. haven in zinkenden toestand aangetroffen Bij onderzoek bleek, dat nabij den ach tersteven met een zaag diepe insnijdingen waren aangebracht, terwijl de mast onge veer 1 Meter boven het dek halverwege was doorgezaagd. Het vaartuig is daardoor geheel onbruikbaar gewordenvolgens deskun ligen zal er twee A 800 galden noodig zijn, om de schuit weder zeewaar dig te maken. Men denkt aan een wraakneming. De politie is de(n) dader(s) nog niet op het spoor. Slachtoffers van de >Berlin Maandag werd aan het strand te Hoek van Holland een lijk gevonls.i dat de vo rige week waarschijnlijk reeds is aange spoeld, doch dat ou Ier 't aanspoelsel van de zee verborgen heeft gelegen. Alleen de borstkas met open ribben en een arm waren nog aanwezig. Waarschijnlijk nog een slachtoffer van de //Berlin.» Maandag werd van de begraafplaats van 's Gravenzande aan het station te Hoek van Holland het lijk aangebracht, dat de vorige week aanspoelde cn herkend werd te behooren tot een der slachtoffers van de //Berlin.// Het werd naar Duitsch- land vervoerd. Zondag is er weer een der aange spoelde lijken herkend. Het blijkt te zijn het stoffelijk overschot van deu matroos R. Riyment van de „Berlin.// Er zijn nu in 't geheel vier lijken her kend en de overige zijn als onbekend te Gravenzande begraven, ltayment is ook bij de andere verongelukten van de//Ber lin» begraven. Yan een predikant Barrow is te Kaapstad een dringende brief ontvangen over den treurigen toestand op Tristan da Cnnha, het eiland midden in den Oceaan, waar slechts éénmaal in 't jaar een kruiser van Simonsstad tijding brengt van de buitenwereld, in geen achttien jaar onderwijs is gegeven en de bevol king door onderlinge huwelijken van bloedverwanten geheel dreigt te ontaarden en te gronde te gaan. De goud koningen van den Wit- watersrand klagen ook al steen en been, en bij hen heett de Transvaalsche re- geering bet gedaan. Lord Harris, als voorzitter van de vergadering van aandeelhouders der Consolidated Goldfieids, verklaarde Dins dag, dot de vooruitzichten voor de aan deelhouders alsmede voor de Engelsche belangen in Transvaal, zeer duister zijn. Niet dat hij de Transvaalsche regeering wantrouwde, maar hij en zijn politieke vrienden zijn er van overtuigd, dat de Engelsche regeering, door aan Transvaal zelfsbestuur te schenken, dat land aan de Boeren overgeleverd, en naarmede de Eugelschen in Transvaal losgelaten heeft. Dientengevolge ging hun overwicht verloren, hetgeen in de toekomst na- deefigen iu vloed op het mijnbedrijf zal oeteuen, dat op dat overwicht is ge grondvest Wat een ontgoocheling voor die Rand- koningenZe hadden den oorlog uitge lokt om voortaan meester te zijn van den toestand, en nu moeten ze het aan zien, dat hun macht tóch weer onder geschikt ia geworden aan die van het Boerenbewind Door den trein gedood. Vrijdag in den vroegen morgen had op 't Station der Staatsspoorwegen te Maastricht een zeer droevig ongeluk plaats, dat aan een tweetal personen het leven heeft gekost. De brievenbestellers Ch. H. Magnée en W. P. H. Stallenberg verrichtten er hunnen dienst voor de bediening der ochtendtreinen. De eerste had nachtdienst. Om 5,20 uur arriveert uit de richting Hasselt een goederentrein aan den kant van het voormalige slation der Grand Beige. Dsze trein brengt enkele postzakken mede met be stemming voor Maastricht, die door de brievenbe der wag) woonlijk een der trein in voor het nu het gf de waggf aanvoerd perron Maastric brievenbej Nauw haast je om die oogenbiik wordt ge: er de po; het kunn de postzi Limmel gevallen, lijnen ov het Vrijd weer, wa uitzicht b er ook vi Bij het brievenbei gegrepen, berg gaf Geneesku de over bi ook Statie Beiden die bij 1 stonden. In der ongeLkke gebeurd, Deze laats I Te Dr 75-jarige en nacht Op 12-ja haar gezi deïe zond Onvo De mat dagen te een revoh en in pre chaussee hem najoi hen. Hij den terecl staan twt te Ter A veldwaehte Van de Het rij dag midd Omstre teur De Tenckinck zoek iDge men van Langs zandweg, bosch. Niet ve rijwiel, d roest ma: en niets v De just in kennis Zaterda houdenen standpunt varen en den rechi het Van waai aan daft de po spoedig h wat dezei omtiek o gelukken. In we nog patroon vt gaat verlé dam gaat Buitenlandj De hee van het g De begr, De lijksl gen het st< vermoorde, trok onde langs de w de jongen spraken w< meester vi Van Kloeti bergen de broek van Drost op c voren om ven dood en den ou aelijk verli Waren hev ondersteun Ten slot Nog spr: "rince, eei tc brengen Diep on Menigte de Het De vori Paartje in Vrijdag i ftappen bfuid, toe van den 1 dat de a Stand Vr wachten. verschijnen

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2