IIIM 1 91 Vissclierij. Telegrammen. verneemt, zal zulks niet noodig wezen, daar zijn toestand in beterschap toeneemt. Dell Bommel. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente maken bekend, dat de Alphabetische Naamlijst der Lotelingen gedurende 8 dagen ter visie ligt op de gemeentesecretarie vanaf 27 September tot en met 4 October 1907. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend dat Woensdag 2 October gelegenheid is, tot kostelooze vac - cinatie. J.l. Zondagmiddag had een fietsrijder het ongeluk over een hond te rijden, met het gevolg dat hij viel en zich ernstig bezeerde. Het 3-jarig zoontje van M. v. S had het ongeluk te water te vallen, welke spoedig door zijn vader op het droge werd gebracht. OoHgensplaat. Donderdagmiddag had het varken van den arbeider Jan Troost alhier, zich, door het deurtje op te lichten, een uitgang verschaft uit zijn hok. De modder in de Spui, welke juist ledig was, scheen hem tot een bad uit te noodigen, althans het begaf zich er iu en wentelde zich om. Het was echter gemakkelijker er in als er uit te komen. Met veel moeite ge lukte hel een paar buren met een touw den zwaren viervoeter weder op den vasten wal te brengen. De Suikerbieten campagne voor dit jaar is alhier begonnen. Door den land bouwer Am van Rossum zijn de eerste bieten op de kaai aangevoerd, terwijl den landbouwer L. v. Nieuwenhuijze, de eerste deponeerde op de kaai aan de Sluische haven. Oude Tonge. Bij publicatie is ter alge- meene kennis gebracht, dat het inschrijvings register met de alph. naamlijst van de lotelingen lichting 1908 gedurende 14 dagen op de Secretarie ter visie ligt. In den nacht van 1920 Sept. jl. is M. Schouwenaar door de politie op heeterdaad betrapt bij diefstal van peeën, van welk feit procesverbaal is opgemaakt. Op de beestenmarkt alhier, waren jl. Vrijdag 2 paarden aangevoerd. Bij publicatte is bekend gemaakt dat de najaarskeuring van Dekhengsten zal plaats hebben te Dirksland, den 2 November a.s. Bij publicatie is ter kennis van inge landen van het Noordland gebracht, dat aldaar op 1 Oct. a.s een schouw zal worden gevoerd over slooten, toedrachten, waterin gen enz. Door den Burgemeester dezer Ge meente is tegen Woensdag a.s. des v.m. 9,30 ure een vergadering van den Raad belegd. Zaterdag j.l. had bij het spuien een zoontje van C. v. Dongen het ongeluk in de kaai te vallen. Aan Jac. Legiers gelukte het, het kind op het drooge te brengen, dat door deze spoedige hulp met een nat pak vrij kwam. Dirksland. De Burgemeester dezer ge meente heeft bekend doen maken, dal het Inschrijvingsregister voor de lichting 1908 met de daaruit opgemaakte Alphabetische Naamlijst, tot den 3oen Sept. 1907, ter Secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Op den Molendijk ging een paard van J. A. alhier, die voor een boerenwagen stond, op hol. Bij de Fairbank op Schel penpad kwam het tot staan Er bleek geen materiëele schade veroorzaakt te zijn, doch naar men mededeeld moest den eigenaar eenige dagen builen zijn gewone werkzaam heden blijven. Gister (Vrijdag) is men alhier be gonnen met het delven van suikerpeen. Herkingen. De levering van steenkolen ten dienste dezer Gemeente is deze week door gedane inschrijving aan den laagsten inschrijver A. W. Korvink gegund. Aannemer van de op te ruimen peeaarde van de kaai dezer gemeente tijdens de bietencompagne is den heer J. Hers voor f 32, Bij het verrichten van eenige werk zaamheden in de schuur van den landbouwer W. Lokker ondër deze gemeente kreeg diens arbeider A. Melissant een hooivork in zijn rug, welke zoo diep doordrong dat geneeskundige hulp aanstonds werd ingeroe pen en Melissant per wagen naar huis is vervoerd moest worden. illelissailt. De rekening van ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over 1906 is goedgekeurd van Heeren Gedeputeerde Staten terug ontvangen. De alphabetische naamlijst der inge schreven voor de nationale militie, benevens het inschrijvingsregister, lichting 1908, liggen gedurende 8 dagen ter gemeente-secretarie ter inzage. Bij de Gebrs. Both lag deze week een koe dood in de weide. De vrije gereformeerde gemeente is van het door de rechtbank uitgesproken vonnis, waarbij ontruiming van haar kerk gebouw werd gelast, in hooger beroep gegaan. Het paard van J. Goedegebuur ge raakte deze- week in de weide met een poot in het prikkeldraad. Ofschoon de poot ernstig gewond werd, bestaat er toch hoop, de wond te kunnen genezen. Stellendam.** Op Maandag ^Octo ber a,s. zal vanwege het Ministerie van Waterstaat worden aanbesteed het maken eener aanlegplaats voor veerstoomboote r den mond der haven alhier. Het werk is geraamd op f 9100. Goedereede. Bij den havenmeester alhier zijn 11 3 '/2 bunder suikerbieten aan gegeveQ, ten einde daarvoor op de kaden eene ligplaats te bekomen. Alhier heeft zich een geval der be smettelijke ziekte »febris lyphoïdea voor gedaan in de woning No. 113. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer J. C. van Eendenburg, opzichter bij 's Rijks Waterstaat 3 e klasse, is bij Kou. Besluit tot opzichter ze klasse bevorderd met ingang van 1 October a.s. Hedenavond is alhier in verband met de boringen tot het bekomen van zuiver drinkwater een heimachine gearriveerd. Ouddorp.** Aan de echtgenoote van den milicien-verlofganger Pieter Breen der lichting 1904 is krachten art. 113bis der Militiewet een vergoeding ad t 0,60 daags toegekend. De nieuwe boringen nabij den dui- nenrand ten noorden van de buurtschap Oostdijk hebben tot het resultaat geleid, dat men op 28 Meter diepte op eene grintlaag stootte, alwaar men helder water bekwam, zeer geschikt voor drinkwater. Tot buitengewoon veldwachter dezer gemeente is benoemd de heer A. Neele van Goedereede. De Antirev. Kiesv. zal heden Zater dagavond om half zeven in de Chr. School in vergadering bijeenkomen, teneinde de ontvangen voorstellen van het Centraal Comité te bespreken. Verder zal er een afgevaardigde benoemd worden voor de Deputateu-Vergadering. Rozenburg. Maandagmorgen is de Boterfabriek »De Hoop«, met bijbehoo- rende stallen en schuren, waarin behalve eenige landbouwwerktuigen, ongeveer 35 voer hooi geborgen was, een prooi der vlammen geworden. Vermoedelijk door een vonk uit de schoorsteen is het rieten dak der, schuur in brand geraakt. Alleen het huis en het machinegebouw, zijn met groote moeite behouden Alles was verzekerd. Nuiuansdorp. De 31-jarige J. B. alhier had onder het leeren fietsrijden het ongeluk zoodanig te vallen,- dat hij zijn linkerpols brak. Sleelames, iflededeeHnfpen enz. 20 Cent per regel. 'pl JMII, 1 bi ill i ÏG~ f Hotel „Amerika" te Hoek van Holland. De afbeelding hierboven is die van het Ilotel „Amerika" te Hoek van Hol land, bijzonder bekend door de liefderijke verpleging, die de schipbreukelingen van het onlangs gestrande Stoomschip „Ber lin" aldaar mochten ondervinden. Wjj hadden het genoegen een gesprek te voeren mot Mejuffr. TUYJN, dochter des huizes van het Hotel „Amerika", dezelfde die door hare liefderijke zorgen de erkentelijkheid van de geredde schip breukelingen inoogste en aan wie de geredde Kapitein G. W. Parkinson uit dankbaarheid epn ring met Chtneesohe inscriptie ten geschenke gafdeze dame machtigde ons het volgende te verklaren Van kindsaf aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op, die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmalig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en verlichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstljjder ten zeerste aanbevelen. De Abdijsiroop Klooater Sancta Paulo, is geheel onschadelijk en geneest onherroepelijk alle aandoeningen van borst en longen, asthma. Zij geneest den koppigsten hoest en de verouderdste verkoudheid. De Abdijsiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prijs per flacon f 1.f 2.en f3.50. Centraal-Depöt L. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. tyliddelharnis. Aangekomen de visch- sloepen Vertrouwen* st. C. v, d. Hoek met 46 ton »Theod. Emmer.« st. J. v/d Hoek 64 »Zeemeeuw« st J. de Koning 36 2- Zoutevisch. Met deze zijn alle stoepen weder behouden gearriveerd Ze maken zich nu gereed voor de schelvisvangst voor het winterseizoen, hetgeen een aangename bedrijvigheid aan onze haven brengt Tes*RooyinsfOïi. Op Woensdag, 2 October 1901 des avonds 7 uur in iiel Hotel Spet; te Sommeisdijk; Aislag van een Hsereiihuis met tuin en pak huis, twei lanilbouwscnuren, twee arbeiders woningen, een tuiri en een perceel open terrein, gelegen aan de Voors'raal, de Achterstraat, den Dorpsweg en-de Krakeelstraat te Som meisdijk, ten verzoeke van de Erven van den lieer J. B. M.js. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag, 3 Oetoer 1907 des avonds 7 uur, in het Hotel Spee te Sonrmelsdijk Afslag van een woon- en winkelhuis met ei f aan den Binnenweg te Sommeisdijk, kad. Sectie B. 110. 1928, groot 2 aren 37 centiaren, ten verzoeke van J. Buurveld Cz. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 10 Oct. '3 nam. 4 uurLnzet van een woonhuis c. a. aan den Straaidijk te Di ksland, in het logement van Brooshoofl aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 10 Ocl. 's avonds 6 uur Inzet van 2 woonhuizen, bouwschunr e. a. te Stel lendam, in het logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 10 October 1907 's avonds 7 uur in bet Hoiel Meijer te Middelharnis, inzet van een herberg, waarin vergunning gelegen aan de oostzijde van den Langeweg Ie Middelharnis naast de R. K. Rerk kadaster Sectie B. no. 2442 groot 3,85 are bewoond door Mejutfrouw wed. C. G. Huijsmans te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 16 October 1907 's avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommeisdijk, inzet van 2,33.60 H.A. (5 gein. 230 roeden Sommelsdijksche maal) nouwland in den polder hot Oudeland te Sommeisdijk kadaster Sectie G. no. 418 benevens een huis en ert aan de de noordzijde van "den Westdijk te Midde'- harnis kadaster Sectie B. no. 500 groot 85 centiaren voor de heeren Van Gleelï te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 17 Ocl. 's nam. 4 uur Aislag van een woonhuis e. a. aan den Slraatdijk te Dirksland in het logement van Brooshoofl aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 17 Oct. 's avonds 6 uur Af slag van 2 Woonhuizen, bouwsehuur 0. a. te Stellendam in het logement van Knops aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 17 October 1907 's avonds 7 uur in bet Hotel Meijer te Middelharnis, afslag van een herberg, waarin vergunning gelegen aan de oostzijde van den Langeweg te Middelharnis naast de R. K. Kerk kadaster Sectie B. no. 2442 groot 8,85 are; bewoond door Mejuffrouw wed, C. G. Huijsmans te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 16 October 1907, 's namid dags 3 uur in het logement van Gerrii Smits te Stad aan 't Haringvliet, inzet van twee huizen met schuren, en erven geitgen aan den Molendijk en de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet kadaster r.o's, 283, 706, 932, 933 en 935 samen groot 7,97 are voor de erven van den heer Lieven Braber Jzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 23 October 1907 's avonds uur in bet Hotel Spee te Sommeisdijk, afslag van 2,33.60 H.A. (5 g.;m. 230 roeden Sommelsdijksche maat) bouwland in den polder het Oudeland te Sommeisdijk kadaster Seeiie C. no. 118 benevens een huis en erf aan de noordzijde van den Westdijk te Middelharnis kadaster Sectie B. no. 500 groot 85 centiaren voor de heeren van Cleefï te Rotterdam. No taris VAN BUUREN. Op Woensdag 23 October 1907, 's namid dags 3 uur Ier herbérge van Gerrit Smits te Stad aan 't Haringvliet, afslag van twee huizen met schuren, en erven gelegen aas den Molendijk en de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet kadaster no. 283, 706, 932, 933 en 935 samen groot 7,97 are voor de erven van den heer Lieven Braber Jzn. te Stad aan 't. Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Sectie B nummer 1121, groot 1 are 17 centiaren. In eigen gebruik en te aanvaarden den 1 Mei 1908. Grondlasten f 7,20 Ingezet door den heer M. Bom op f 510. Uitsiag van de Openbare Verkooping van Een Huis met Erf alhier, ten overstaan van Notaris P. A. van Buuren te Middelharnis op Donderdag 26 September jl. bij inzet, 'savonds 7 uur in het „Hotel Speé" alhier, voor den heer Jasper Buurveld Cz. Het in 1900 nieuw gebouwd Woon-en Winkel huis met Erf aan de Zuidzijde van den Binnen weg te Sommeisdijk, met het altijddurend erf- pachtsreeht van deu grond van het perceel, kadastraal aldaar bekend Sectie'B nummer 1928; huis en erf, groot 2 aren 37 centiaien. Erfpacht: f 14,23. Grondlasten i 7,82. I11 eigen gebruik en te aanvaarden 1 Mei 1908. Ingezet door den heer Busschman te Schiedam op f 2120. Uitslag lerSioogiiiifg. Sommeisdijk. Uitslag van de Openbare Ver kooping van Onroerende Goederen alhier, ten overstaan van Notaris P. A. van Buuren te Mid delharnis op Woensdag 25September jl. bij inzet 's avonds 7 uur in het „Hotel Speé" alhier, voor de erven van den heer J. B. Mijs Koop I. Het Heerenhuis met daarachtergele- gen tuin aan de Westzijde van de Voorstraat te Sommeisdijk, met het recht van doorgang door het daarachter gelegen pakhuis, naar de Achter straat, uitmakende het oostelijk gedeelte van het kadastrale perceel aldaar Sectie B nummer 1517, voor het geheel groot 5 aren 97 centiaren. In eigen gebruik geweest en te aanvaarden 1 Janu ari 1908. Grondlasten pl.m. f 26.20. Ingezet door den heer Cor. Joppe Cz. op f 3960. Koop II. Het pakhuis met stalling aan de Achterstraat te Sommeisdijk, uitmakende het overig ot westelijk gedeelte van het kadastrale perceel aldaar Sectie B nummer 1517, voor het geheel groot 5 aren 97 centiaren. In eigen gebruik geweest en te aanvaarden 1 Januari 1908. Grond lasten pl.m. f 3,95. Ingezet door den heer M. Born op f 1110. Koop III. De huizen met erven, zijnde het zoogenaamde „Gasthuis", aan de westzijde van de Achterstraat te Sommelsdfik, kadastraal aldaar bekend Sectie B nummers 1432 en 1453, samen groot 84 centiaren. Bij monde verhuurd tot 1 Mei 1908: eene woning aan J. Wielaard f 1, per week en eene woning aan J. Volwerk a f 1,— per week. Grondlasten pl.m. f 8,771 Ingezet door den heer Jb. Schellevis op f 740. Koop IV. De schuur met erf aan de westzijde van de Achterstraat en uitkomende aan den Dorpsweg te Sommeisdijk, kadastraal aldaar be kend Sectie B nummer 1434, groot 6 aren 67 centiaren. In eigen gebruik en te aanvaarden 1 Mei 1908. Grondlasten pl.m. f 11,62. Ingezet door den heer Cor. Joppe op f 3060. Koop V. Het perceel erf aan de Westzijde van de Achterstraat te Sommeisdijk, kadastraal bekend Sectie B nummer 1631, als tuin groot 4 aren, 87"centiaren, met het recht van uitweg over het naastgelegen perceel van den Heer G. Joppe, van en naar de Achterstraat. In eigen gebruikte aanvaarden 1 Januari 1908. Grond lasten pl.m. f 0,39. Ingezet door den heer J. S. Frederiks op f 805. Koop VII. Het perceel tuin aan de oostzijde van den Dorpsweg, ten westen van den vorigen koop, te Sommeisdijk, kadastraal aldaar bekend Sectie B nummer 1429, groot 8 aren 20 centiaren, met het recht van uitweg over het ten noorden daarvan liggend perceel Sectie B nummer 141, van en naar de Achterstraat. In eigen gebruik en te aanvaarden 1 Januari 1908. Grondlasten pl.m. f 0,61. Ingezet door den heer Busschman te Schiedam op 1030. Koop VII. De schuur zijnde de zoogenaamde „Menistenkerk", aan de zuidzijde van de Krak keelstraat te Sommeisdijk, kadastraal bekend Het conflict in de haven te Rotterdam. De Vereeniging van Stuwadoors heeft Dinsdag in de Calandstraat alhier, wederom 40 man, die zich kwamen melden, ais boo'- werker aangenomen. Woensdag werd op 14 graan' ooien door 250 Calandslraters, inbegrepen de werklieden uit Flakkee gewerkt. Woensdagavond werden nog 40 werklieden van de Zuid-Hollandselie en Zeeuwsebe eilanden verwacht Van alle-kanten uit het plallenjand komen zich werklooz n aanmelden. Ze-lls moesi Woensdagnacht aan velen door de, politie nachtverblijf' worden verstrekt Velen van die zich aanmelden kunnen ech er niet aan genomen worden, daar zij ongeschikt blijken voor het bootwerkersbedrijf. Daar de toestand in de haven nog onver anderd dezelfde is spreekt bet vanzelf, dal daardoor de importeurs van granen aan den Rijn, die bovendien door algeheelen stilstand te Antwerpen ook van daar hun ladingen niet omvangen, op den duur zeer gedupeerd worden en nog te meer daar in den laatsien tijd de graanprijzen aanzienlijk zijn gestegen. Men kan dus begrijpen dal er nogal eens vertegenwoordigers van die importeurs alhier worden gezien. Daaronder is n de eerste plaats de heer Rosenthal, de man die indertijd het befaamde contract met de wegers afsloot en daardoor het eleva'orbedriji onmogelijk maakte. Nu schijnt deze ook weer te dezer stede te zijn om met de bootwerkers van gedachten te wisselen en naar het heet moet hij reeds Ie kennen gegeven het verhoogde losloon Ie willen betalen. Het behoeft weinig betoog, dat een dergelijke figuur in deze lijden aan de Rotterdamsche werkgevers weinig sympathiek is. Toen hij dan ook Dinsdagmiddag op de Beurs verscheen was hij spoedig omringd en van enkele zijden werd zelfs een zoo dreigende houding aange nomen, dat zonder de tusschenkomst van meer bezadigden het misschien lot dadelijk heden zou zijn gekomen. In elk geval achtte de heer Rosenthal het blijkbaar maar liet beste om de Beurs te verlaten. (//Rotterdammer.//) lloineiiische oudheden. Men meldt uit Nijmegen Ti het Molenve/d bij Nijmegen zijn weer Romeinsche oudheden gevonden. Men stootte ditmaal op een groot steenen fundament, waar van nog slechts een gedeelte is blootgelegd. Ook voriil men eenige mensebelijke geraamten, bij een waarvan men een gouden ring met een Lalijnsch opschrift aantrof, fteschjes en aardewerk. De vondst schijnt zeer belangrijk te zijn. Schandelijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een laaghartige een paard van den stalhouder Van Heukelem te Groningen, dat in de weide te Marum graasde, de tong uit gesneden. De heer Van H. looft f 100 uit voor het opsporen van den dader dezer gemeene daad. De eerlijke vinder. De persoon, die het vaandel van het 4e reg. infanterie heeft teruggevonden, dat in de legerplaats te Zeist was verloren gegaan, heeft van den commandant van dat regiment eene belooniug van f 25 ontvangen. De vierde tweeling. Te Kampen is in het gezin van den vischhandelaar W. R. de vrouw voor de 4e maal achtereen van een tweeling be vallen, alle nog in leven. De ouders ver heugen zich nu in 4 jongens en 4 meisjes. De beruchte Hervé zal worden ver volgd wegens het schrijven van anti tnili- tairistische artikelen, waarin hij de soldaten van Zuid- en Oost Frankrijk tot rebellie aanspoorde. Te Lissabon heeft een cycloon anderhalf uur achtereen gewoed. liet onweerde hevig en stortregende. Op verschillende plaatsen in de stad en den omtrek zijn huizen overstroomd op sommige plaatsen stond een meter water. De electrische trams en de treinen lagen gedurende eenigen tijd stil. In den omtrek van Lissabon zijn huizen ingestort. Twee kiuderen werden door het water meegesleept. Op verscheiden plaatsen stichtte de bliksem brand. De schade door water en vuur is ontzettend groot. Er zijn ook verscheiden gekwetst. Ifurgeilüke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Maria Cornelia, d. v. [J. M. Essen- baggers en Ca. Aa de Graaft'; Willem z. v.L. M. Vroegindeweij en Aa. Wielhouder. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Elisabeth Maria, d v. Jacobus Jan Verweij en Maria Elizabeth RobbePieternella Maria d. v. Andries Koone en Pieternella Hen- driena Ten Woest. OUDE TONGE. Geboren: Diugeruan Willem z en P. Koert; Jacoba Maria, d. v. v. H. de Leeuw M. A. Jacobs en C. J. Ware. Overleden Eduwaard Les, oud 84 jaar, weduwn van Cs. Verweij; Willem Abresch, oud 59 j. echtg. van J. v. Oostenbrngge. DIRKSLAND. Geboren: Leendert, z. v. Adrianus vanProoijen en Elizabeth van Dongen; Adrianus z. v.Pander de Berg en Adriaantje LugtbartJanz. v. Hendrik Mathijs Roodzand en Niesje Elizabeth Kemper Maria d. v. Willem Zorge en Aagje Guldemeester Cornelis z. v. Leendert Markus en Adriaantje MeijerHendrik Jacob z. v. Pieter van Aalst en Elisabeth Johanna Ticliem Willem z. v. Adrianus Johannis Lugtbart en HillegondaCornelia Katte- staartHillia d. v. Abraham van Prooijen eu Huibertina Verschoor; Maria d. v. Adrianus Ardon en Maatje de Jong. MELISSANT. Overleden: Huibrecht Wielaard, 79 j. echtg. van Johanna Heintjes. li er li en .^eliool. Prediiibeurtcn op Zondag 29 SepI. NEDERL IIERV. KERK. SninnieiBiiyk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middotharnis, vm. en 's av. Ds. Brui >ing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Eramen. Ooltgensplaat, vm, en nam. Ds. Verweij. >ude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentink. lerkingcn, nam. Ds. Wonlink uit Nieuwe Tonge. Dirksland, vm. eu nam. D3. Lammere. Vleliasarit, nam. Ds. de Gidts uit Goedereede. ttelleudam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goederende, vm. en nam. Da. de Gidts. hidlarp, vm. en nam. Ds. Bobs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en nam. Ds. Esse- link van Stad aan 'c Haringvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. en's av. Ds. Esaelink. Den Bommel, vm., nam. en 's av. Ds. Siederg uit Vlaardingen. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Da. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. den heer Boorsma theoi. oand. te Kampen. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, geen opgaaf, ilerkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. D rksland, vm., nam. en 'g av. Dg. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Oiddorp, vm. Dg. Itösaing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 'g av. Ds. Dekker uit Gameren. Ooltgensplaat, (Langstraat), den heer De Graaf uit Rotterdam. Den Bommel. Tot President-Kerkvoogd dor Neder!. Hervormde Kerk is gekozen den heer K. Mijs. Nieuwe Tonge. Door den Raad dezer gemeente is Donderdagmorgen in hunne ver gadering benoomd tot Hoofd der Sokooi den heer C. F. Kohier thans als zoodanig te Ilerkingen. Stellendam.## Bedankt voor de Gerefor meerde Gemeente ulhior door Ds. J. J. W. Beumee te Opperdoes. Onddorp.## Alhier hebben zioh reeds twee sollicitanten aangemeld naar de vacante betrek king van onderwijzeres aan de 2e O. L.Sohool. Boekl>eoor«leeEiH De Spiegel. Weekiliustratie voor het Christelijk gezin. Uitgev. W.KIRCHNER te Amsterdam. Als dit blad nog niet voldoet in de oogen van deez' of geen aan alle eischen en regelen van kunst, belietrie en literatuur; als er nog wat aan mankeert in de fijnheid der illustraties enz dan is daar de Uitgever de schuld niet van. Aan hem de eer dat hij doet wat hij kan. Trouwens, wie mag voor 3 gld p. jaar kunststukken eischen? Maar hierom is 't Weekblad met zijn keurige al werking te pryzen, dat 't positie neemt tegen alle neutrale lectuur, die in allerlei smakelijk gemaakten in houd, soms bederfwekkend is eu de Christelijke idee schaadt Een arbeid te steunen, die de neu trale illustratie verdringen wil, is een reuzentaak en duizenden abonné's zijn dus noodig, opdat ook de uitgever voldoen kan, aan wat hij zich steeds voorstelt: een Weekblad, dat de toets van alle critiek kan doorstaan. AGDE, 26 September. In Hérault zijn ten gevolge van een cycloon wijnstokken uitgerukt, telegraafpalen vernield en het electrisch licht afgesneden. Een groot aantal dorpen, wegen en spoorwegen staan onder water. De scheep vaart op de Hérault is zeer gevaarlijk. In Lodéve, Gignac en een groot aantal naburige dorpen is do toestand net zoo. De schade wordt op verscheidene millioenen geschat. AGDE, 26 September. Het station staat onder waterde reizigers worden op den rug van dienstmannen weggedragen. Een wijnsteen fabriek, die 380 werklieden in dienst had, is vernield. De lage wijken, waar 2000 personen wonen, zijn overstroomd. LODèVE, 26 September. De berichten over de door het onweer veroorzaakte schade, komen nog steeds binnen. Met name wordt gemeld, dat er nog 300 schapen verdronken zijn. Het lijk van een Spaanschen werkman is in de Lamalou gevonden. De weg is, tengevolge van afschuivingen van de bergen, afgesneden. BEZIERS, 26 September. Verscheidene huizen in het dorp Lieuran zijn ingestorthet kasteel is verwoest. In het dorp Servian zijn 15 huizen ingestorteen vrouw kwam om. De stroom voert allerlei voorwerpen en huisraad mede. MADRID, 26 September. Bij de overstroo ming zijn in Benamargosa 23 en in Colemar 17 personen omgekomen. Een groot aantal huizen is ingestort. De dienst der spoorwegen is geschorst. BOEDAPEST, 26 September. Een goede rentrein is nabij Ercoertvelyes op een personen trein geloopen. Vier personenwagens werden verbrijzeld 20 menschen werden gewond, onder wie verscheidene ernstig. larRtberichteii. Gouda, 26 Sept. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 123 partpen.Men noteert: Goudache le soort f27, a 29,—, 2e soort f24,a 26fzwaardere f a Noord-Hollandsche f 25,Handel matig. Delft, 26 Sept. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 542/8 en 71/16 vaten, wegende te zaïnen 11,550 kilo. Prijs: f50,a 58,por 7% vatj dit is f 1,25 a 1,45 per kilo. Loosdulneii, 25 Sept. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt Komkommers I f 6,20 a 7,40 per 100 stuks. II 1,50 a 2,20 Roode kool 1,50 a 2,60 Savoye 2,70 a 3,— Groene 0,80 a 1,20

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4