JOH. HEI, ZAKKEN Indien uinuiiM Bflereii-Leeianfc Advertentiën. Tit HERK1NGEN TROUWLUSTIGEN, SPAARBANK ttiDale SctamaMj l)f RKSLANI). A. DEN ENGELSMAN, Heeren-, Jongeleeren- en MerlMing, SoMe MeiMeo» Spiegels, VITELLQ MAB&AÏOTE Westflüt 263, MiËellarnis. „Middelharnis-Sommelsdijk." Buitenland. f*iemengr«l .1'ieiiws Naaimachines A W. KOR VINK. S. VAN LEEUWEN, EL1AS EAETOGS Mz. „Middelharnis en Sommelsdjjk" C. KOL FF i.Cz. Ondanks de lieflijke con currentie neemt het ver bruik van steeds toe. J TIFMiN, So 111 meisdijk. tot de wetenschap gekomen, dat er ook menschen zijn, die voor het eten een zegen over de spijzen vragen, Zoo ziet men hoe er kringen zijn in onze samenleving, die zich steeds meer uitbreiden en waarin men alle heugenis van den waren God en Zijn dienst heeft ver loren. Het »moderne heidendom* wordt wel eens gezegd. Erger dan het heidendom, geloof ik. Want door het heidendom heen trilde daar nog te allen tijde het verlangen naar verlossing, dat zelfs de moeders drijven kon tot het otter vau haar eigen kind. Het heidendom had nog een flauwe heugenis van het verloren paradijseen dorst naar het eeuwige leven. In het heidendom vond Paulus op den Areopagus, nog aanknoo- pingspunten voor de prediking van den Christus maar in het ongoddelijk leven der moderne wereldwijzen vindt het christendom geen punt van aanraking me -r. Als ik zoo in die kringen, door woord of boek een kijkje krijg, moet ik wel eens denken aan dat huiveringwekkend woord over degenen »die eens verlicht zijn ge weest.* Moge dit al niet gelden van zulke menschen persoonlijk, het geldt dan toch van de geslachten Allen, die de verschijning van onzen Heere Jezus Christus lief hebben, behooren hun roeping te kennen, om ook voor de breede schare, aan alle kennisse Gods vreemd, ten zegen te zijn. 't Is een schare van tienduizenden Ge vindt ze in onze hoogere kringen en ook in de burgermaatschappij onzer groote steden, waar de kerkganger steeds meer de uitzondering wordt. Ge vindt ze in de achterbuurten en de nieuwe wijken* onzer groote steden, waar de kruidworm van het socialisme de weinige kennisse Gods, die nog gebleven mocht zijn, wegvreet. Ge vindt ze in de plattelandsstreken, als op de Friesche heide, waar eenige jaren ge leden s, zegge vijf procent der kinderen gedoopt waren 't Is niet voldoende, te zeggen, dat voor zulke menschen de kerk openstaat. Ze komen er toch niet. En al kwamen ze er naar den mensch gesproken zouden ze er wel aan hebben? Neem nu iemand, die van God noch Christus weetdie de eenvoudigste zaken uit ons credo niet kent wat ver staat hij van 'n »preek,« ze moge dan dogmatisch, bevindelijk of hoe dan ook zijn? Hij staat tegenover de kanseltaal, gelijk wij tegenover een sportrubriek, waarin een voetbalwedstrijd behandeld wordt. 't Ligt zoover buiten zijn gedachten';ring. Waarlijk, voor dezulken moet het Brood des Levens wel op zeer bijzondere wijze worden toebereid. Zelfs de doorgaande taal des Bijbels Hoogeribirk in zijn >Kinderen van A-quadraat« wijst er zoo terecht op is hun gansch vreemd en op vele plaatsen onbegrijpelijk. De Schrift moet hun, naar hun bijzon deren weg en toestand uitgelegd worden. Toch verwachte men nooit een weder- keeren in massa van deze kringen. Gods almacht mag geen perk gesteld, maar Schrift en historie wijzen er op, dat de afval zal toenemen, niet inkrimpen Laten we dan vooral trachten te be houden, wat we hebben. Opdat de afval niet nog grooter worde. Wat verloren gaat, gaat niet zelden ver loren in geslachten. Dat we het bedenken Bovenal in de opvoeding der jeugd. UITKIJK. BELGIË. De staking in de Antwerpensche haven is dan nu toch geëindigd. Met zeer groote meerderheid en onder groote geestdrift namen de havenarbeiders op een Dinsdagmiddag gehouden bijeen komst het besluit, om Donderdagmorgen op de oude voorwaarden het werk te hervatten echter onder voorbehoud, dat de in den brief van den burgemeester in uitzicht gestelde loonsverhooging tot stand komt. Zoo niet, dan zullen zij binnen 14 dagen den strijd weder aanbinden. Woensdag is een proclemitie gericht aan de bevolking, waarin gezegd wordt dat men rekent op de vervulling der gedane beloften binnen veertien dagen. De afgevaardigden der vakorganisaties te Hamburg, Londen, Luik, Charleroi keur den de hervatting van den arbeid goed, maar beloofden steun, zoo de beloften niet nagekomen worden. Het einde der staking verwekt, wat te begrijpen is, groote vreugde onder de bevolking. Binnen acht dagen moeten al de vreemdelingen weg zijn en binnen veer tien dagen een opslag van 50 centimen zjjn toegestaan. Men weet, dat aanvankelijk het werk volk 6 fr. eischte en de patroons niet meer dan 5 fr. wilden geven. Het voorstel was dat de stakers op de oude voorwaarden 5 fr. aan het werk zouden gaan. De burgemeester had echter de overtuiging, dat de halve frank er over twee weken bij zou komen en bin nen de week alle vreemd werkvolk heen zou gaan. De stouwers zouden tenminste 5.50 fr. verdienen. Het bestuur van „Willen is kunnen" nam dit voorspel aan, en Dinsdagmiddag heeft dan de algemeene Bondsvergadering, waar een 5000 man tegenwoordig waren, het ook goedgekeurd. FRANKRIJK. Minister Briand schijnt de laatste hand te willen leggen aau het werk van Combes. Als hjj nog maar een jaar aan 't bewind blijft zal de Republiek waar schijnlijk bevrijd zijn van de weinige scholen, die er nog door de Broeders en Zusters bestuurd worden. Den 22en Maart van dit jaar her innerde Briand in een rondgaanden brief aan de prefecten, dat „de termijn van 10 jaren geen recht vormt voor de congregaties, maar geen ander doel heeft, dan over een tijdperk van tien jaren de kosten te verdeelen, die voor den Staat en de gemeenten voortvloeien uit de opening van nieuwe openbare scholen." Hij noodigde daarom die ambtenaren uit, hem zoo spoedig mogeljjk hun voorstellen te doen toekomen, „met het oog op de sluiting, bij de aanstaande school vacanties, van de congreganistische inrichtingen in hun departementen." De prefecten hebben dus hun ljjsten opgemaakt, en de minister heeft de sluiting bevolen van 518 veroordeelde opvoedingsgestichten. Deze „hecatombe", bij de vorige gevoegd, heeft het getal der christelijke scholen, sinds de wet van 7 Juli 1904, dus in drie jaar tijds, op geheven, tot 4420 gebracht. Men weet dat een veel grooter aantal reeds te .voren gesloten waren, als behoorende tot niet erkende congregaties. Er waren in Frankrijk bjj het begin van dezen ver delgingsoorlog 17.210 scholen van allerlei aard, door godsdienstige congregaties bestuurd. Er blijven er nauwelijks 1700 over. Dat ia een quaestie van een of twee campagnes. RUSLAND. Telkens weer blijkt, hoe de lust om aan de stemmingen voor de kiescollegies ter verkiezing van de nieuwe Rijksdoema deel te nemen bijster gering is. Hebben in het district Petersburg van de boeren slechts 4 pOt van de geestelijken niemand en van de fabrieksarbeiders nau welijks een derde in minder dan de helft van het aantal fabrieken gestemd, bij de middenklasse ging het niet beter. Van de 1629 eigenaars van goederen ter waarde van minder dan 3000 roebels stemden er slechts 649; van de 1370 met eeu grooter bezit slechts 121! En dan moet de regee ring het nog aanzien dat de verkiezingen in het gouvernement 81. Petersburg tot een volledige overwinning der oppositie en een nederlaag van het verbond van 30 October hebben geleid. De poging om deze partij daar op het kussen te helpen, is absoluut mislukt. Links wint, althans in Petersburg. De overheden te Lodz, in Polen, zijn met gestrengheid opgetreden tegen het personeel der weverijen van den ver moorden fabrikant Silberstein. Eerst had de inhechtenisneming plaats van dit geheele personeel, ten getale van over de 800 mannen en vrouwen. En nu zijn Maandag morgen acht hunner, onder wie een jong meisje, ter zake van den moord door den krijgsraad gevonnist en terstond gefusilleerd. Maar daarmee is het nog niet uit. Van de 800 gevangen genomen werklieden zal een derde deel worden verbannen, omdat zij den moord niet hebben belet. Dan is er, om aan de onlusten en sta kingen in Lodz een einde te maken, een bijzondere gouverneur generaal derwaarls gezonden, de cavalerie-geueraal Krasnaskof, die onder generaal Meller Salomenski zijn sporen verdiend heeft in het onderdrukken van onlusten in Siberië. Men verstaat dus, dat hij met een harde hand regeeren zal. Hij heeft reeds terstond een maat regel afgekondigd, die doet zien, wie hij is. Hij heeft nl. bevolen dat als er staking in een fabriek ontstaat, een tiende deel der arbeiders dezer fabriek zullen worden gearresteerd en naar Siberië gezonden. A la guerre comme la guerre», kan men zeggen. Maar 't blijft met dat al echt-Russisch. lu enkele Russische bladen komt een statistiek voor, over de laatste drie jaar loopende, die eenig denkbeeld geeft van de vreeselijke toestanden in het Tsarenrijk. Sedert Februari 1905 tot aan de ontbin ding der tweede Doema telde men 44.020 slachtoffers, waarvan 19.144 werden gedood eff 2381 terechtgesteld. Dan 1350 zelf moorden tijdens de arrestatie of later in de gevangenis en 20.000 min of meer ernstig gewonden. Op Midden-Rusland komen hiervan 20.611 slachtoffers; op Kaukasië 7394; op de Baltische provinciën 4929 op Polen 4385 op Zuid-Rusland 3048 op Azia- tisch-Rusland 2268. Van de gedooden hebben 10.747 het leven verloren bij pogroms, 4540 bij de moor den in Armenië, 2193 bij de muiterijen in het leger en op de vloot, 533 bij boe- renonlusten en 221 bij opstanden in gevan genissen. Van de zijde der ambtenaren en groot grondbezitters zijn er 8203 slachtoffers, waaronder 4 minister, 83 gouverneurs en 61 poli ie-prefecten. Onder deze cijfers zijn niet begrepen de veroordeelden tot dwangarbeid of tot verbanning naar Siberië. Dezen worden op 100 000 geschat. Ontzettende cijfers. En al schijnt het ergste nu wel achter den iug, door het neerslaan van de revolutie op groote schaal, het weik der pacificatie vordert maar zoo langzaam, dat de akeligste lijst nog heel wat langer kau worden. De 400.000ste Zaterdagmorgen- werd te Rotterdam de vier- hondeuldnizendste inwoner geboren. !n 9 maanden tijd nam de bevolking mei 9639 zielen toe. Zaterdagmorgen kwam de rangeerder der Staatspoorwegen Bon liet nieuwe honderddui- zendtal volmaken met de aangifte van de ge boorte van zijn dochtertje. Onder de ambte naren en ook bij p irticulieren was het geval spoedig opg merkt, waardoor de gelukkige Vader niet alleen bijzonder werd gehuldigd, doch ook in stoffelijkcn vorm werd bedacht. Onder anderen werd hein een fraaie wieg voor (I; jonge dochter aangeboden. (//Huid.//) Van den sclirilikelijken brand te Amsterdam. Woensdag hebben we in een kort bericht reeds melding gemaakt van dezen brand met zijn schrikkelijke gevolgen. De bijzonderheden die omtrent deze vreeselijke gebeurtenis worden gemeld, maken de ontzet tendheid der ramp nog grooter dan deze aanvankelijk scheen. De brand brak ongeveer, middernacht uit. Bij de komst van de brandweer, die van de dichtbij gelegen posten oogenblikkelijk aanwezig was, sloeg een vlammenzee aan de zijde van de Marnixstraat en van de Lijnbaansgracht tegelijkertijd uit. Een snel uitgeworpen reddings ladder had van het vuur hevig te lijden en moest, terwijl de mannen naar boven snelden, steeds bespoten worden. Weldra werd de brandweer het vuur meester, tenminste zoover er aan gedacht kon worden het perceel binnen te dringen. Toen reeds bleek welke ontzettende gevolgen de brand had gehad. Reeds direct keerde een der moedige mannen met de vreese lijke tijding terug dat er lijken gevonden waren. Als de wind door het korenveld, ging de treurmare van mond tot mond door heel de menschenmenigte. Telkens en telkens weer klonk hetilijken gevondems. Eerst één, toen twee, drie, ten slotte zeven lijken. En steeds feller klonk het weeklagen, het angstgeroep dat opsteeg uit de menigte die geen moeite deed haar ontroering te verbergen. Vreeselijker werd het schouwspel naarmate de vuurgloed doofde, het gewone werk der moedige en onversaagde brandweermannen teneinde liep en het droevige werk, het uitdragen der lijken, moest worden aangevangen. Telkens wanneer er weer zoo'n vormlooze massa naar de ziekenmanden werd gedragen steeg er een gejammer op uit de menigte. Vol huivering en deernis maakten de duizenden toeschouwers ruim baan voor de brancard waarin de ongelukkige slachtoffers naar het Wilhelmina Gasthuis werden vervoerd. Alleen een der lichamen gaf nog teekenen van leven. Het was de 72-jarige Balke die met hevige wonden aan hoofd en handen was opgenomen. Deze leefde gelukkig nog. Over de slachtoffers worden de volgende bijzonderheden gemeld Het perceel bestaat uit een koekwinkel be neden en vier bovenwoningen. Voor zoover men kon nagaan werden deze door de volgende gezinnen bewoond Eén hoog voor de stucadoor Geerkens met vrouw en kind. Eén hoog achter de letterzetter L. Rust met vrouw en drie kinderen. Twee hoog voor de weduwe Steinder met drie kinderen. Twee hoog achter de bakker Arnold de Zeet, werkzaam bij de weduwe de Jonge, met vrouw en twee zeer jonge kinderen. Allen omgekomen. Drie hoog vóór de loodgieter De Zoet met vrouw en twee .kinderen en een derde opkomst, gered. Drie hoog achter de sigarenmaker Herman Smit met vrouw en drie kinderen, niet verzekerd. Vier hoog het oude, 70-jarigen echtpaar C. H. Balke met hun 45 jarigen zoon Johan Herman, een diamantslijper. De brand is ontstaan bij den letterzetter Rust door het omvallen van een klein lampje. Onmiddellijk deelden de vlammen zich mede aan het vloerkleed en aan een kapokbed. Pogingen om het vuur te stuiten mislukten. Zoo spoedig noodkreten werden vernomen zijn twee buren het perceel binnengesneld. Hun pogingen om Rust bij het blusschen te helpen, bleven zonder gevolg. Oogenblikkelijk werd de brandweer gealarmeerd, de vlammen sloegen echter te snel om zich heen. De bovenwonenden namen de vlucht naar den zolder. Helaas niet allen trachtten langs trap en portaal de straat te bereiken, want wie naar de nooduitgangen de zg. brandgangen, op den zolder vluchtten, hebben daar een vreeselijken dood gevonden. Een opeenhoping van misvormde verkoolde lichamen vond men tegen de trapdeur. Men had hier weer hetzelfde vreeseljjke schouwspel van voor 5 jaar te aanschouwen, de lange brandzolder werkte als luchtzuigers en deed de lijken geheel verkolen. Voor zoover de indentiteit der slachtoffers kon worden vastgesteld werden als omgekomen opgegeven de 24-jarige bakker A. de Zoet, met zijn vrovw van ongeveer gelijken leeftijd en hun twee kindertjes, respectievelijk 1 en een half jaar en 5 maanden. De oude juffrouw Balke en haar zoon en de drie en dertigjarige sigarenmaker Herman Smit. De oude Balke was toen nog in leven, zelfs hoopte men dat zijn toestand niet zorgwekkend was. Was het daar in-treurig, in de 3e wachtka mer van het Wilhelmina-Gasthuis. Ontzettende tooneelen van jammer en leed speelden zich daar af. Daar was o.m. de zoon van Balke, die zijn moeder en zijn broer verloor en die men van den vader berichtte dat de toestand redelijk was. Vader Zoet was er, die een zoon, een schoondochter en twee kleinkinderen verloor. Juffrouw Smit die haar moest missen. Wat hopeloos zaten zij daar, omgeven door vrienden en buren, die geen woorden konden uitbrengen tot troost. Wie zou hier ook troost brengen, bij zoo nameloos veel leed. De consternatie in de stad was enorm. Voor alle sigarenwinkels waren de bulletins aange plakt, verdrongen zich de menschen om nadere bijzonderheden ervan te vernemen. Een ont zaglijke menigte was op de plaats des onheils bijeen. Naar het sHbld.ï verneemt zal de treurige gebeurtenis aanleiding geven tot een interpel latie in den Gemeenteraad, van Johs. Loopuit, waarbij de bestaande voorschriften en veror deningen in zake voorkoming van brandgevaar en de gevolgen van dien zullen kunnen worden besproken. Verkronkeii. In de gemeente Sijbekarspel, N.-H., ge raakte Zaterdag het dochtertje van den landman J. Vriend te water. Ofschoon er weinig water in die sloot was, bleek bet toch, dat de kleine reeds overleden was, toen ze op het droge was gebracht. Het vierjarig dochtertje van den stoker G. v. "3. M., aan het stoomgemaal te Aalst, geraakte al spelende van een niour in den boezem, waar op genoemd stoomgemaal loost. Alhoewel op het hu'pgeschrei van haar kamoraafljes spoedig hitip opdaagde, kwam deze rt eds te laat, daar de kleine hel lijdelijke al met het eeuwige had verwisseld. Vervallen grootheid. Op 22 October zal, naar //lfet Vo kil meldt, te Bussum de kolonie //Walden//, voorheen Cruijsbergen, met huis, bakkerij, cacaofabriek en alles opent/aar verkocht worden. Van den postdielstal te Boskoop. Uit Boskoop meldt men Behalve den brief met t 10.000, wordt er uit de kas van het posi kantoor ook nog een bedrag van f108 vermist. Bij twee beambten is Zaterdag huisvisitalie gedaan, wat niets opleverde. Kcrmiswecëu. Bjj een vechtpartij op de kermis te Tu!>ber- gen is Maandag iemand levensgevaarlijk gewond. O, die drank Zaterdagavond omstreeks 10 uur i9 vrouw II., te Boreulo, die een emmer water uit de Berkel wilde halen, te water 'geraakt en verdronken. Zij maakte nogal misbruik van sterken drank. (//Zvv. Cl.//) Fast op voor valsehe Bankbiljetten. De politie te Driel 1 Bommelerwa.artl) beeft Maandag iri beslag genomen een aldaar in betaling gegeven Bankbiljet van f40, dat oij onderzoek bleek valsuh te zijn. Öntlerj de electrische tram In de Fcrdi and Bolstraat bij de üuelijn- 3. raat te Amsterdam is Maandagmiddag omstreeks vijf uur een zes-jarig knaapje dooi de tram overreden. De motorwagen moest, gelicht worden om het ventje Ie kunnen op nemen. Voor dood werd hel kind weggebracht. De wagenbestuurder had aan hel ongeval geen schuld. N. v. d. D.//) Een ernstig ongeluk. Te Zuidhom heeft Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. De 22-jarige ongehuwde timmerman, Pieter B. van Kaikwijk werkzaam aan het in aanbouw zijnde post kantoor, had namelijk het ongeluk, boven van het circa 15. M. hooge dak te vallen. De ongeluk ige kwam op een hoop steenen terecht. Bewusteloos werd hij opgenomen en door zijn kameraden naar huis gebracht. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk inge roepen. B. heeft eene hersenschudding- gekregen Zes grootmoeders. Men meldt uit S-avenisse aan de //Tel.//: Ais bijzonderheid kan gemeld worden, dat hier dezer dagen een kind is geboren, dat niet minder dan zes grootmoeders heeft, 11 1. twte (gewone) grootmoeders, twee overgroot moeders en twee bed-overgrootmoeders. Door midden gebroken. Het stoomschip //R sturia//, dat, Zaterdag jl. na de aanvaring in den Nieuwen Water weg met een gat in het schip a&n den Hoorn aan den grond werd gezet cm zinken Ie voorkomen, is Maandagnacht door midden gebroken en moet als geheel verloren beschouwd worden. De bemanning, die te Massluis was ge land, is per sleepboot naar Rotterdam gebracht. Gevaarlijk speelgoed. Het 14-jarig zoontje van den heer Valk te Naarden vermaakte zich Zondagmiddag in het //Bosch van Bredius//met het schieten met een revolver van klein kaliber. Door onvoor zichtigheid bij het spannen van den liaan ging het schot onverwacht af, en de kogel drong in de dij ter hoogte van de lies. Een paar jongelui, die per fiets passeerden, reden naar Naarden om geneeskundige hulp te halen, waarna Dr. Le Coultre in het üosch het eerste verband legde. De loestand baart voorloopig geen zorg, hoewel de kogel nog niet ver wijderd is. Lieve burcu. Twee buurvrouwen te St. Johannisga (Fr.) kregen Maandag ruzie, die zoo hoog liep, dat de een de andere een stuk van de oorschelp af beet. Twee meisjes overreden. Bij de Zondag te Medemblik gehouden wielerwedstrijden zijn, twee meisjes overre den. Een der kinderen, een dochtertje van den stationchef uit Voorst, te Medemblik lo- geerende, werd ernstig aan het hootd gewoijd men vreest voor haar leven. Ongeluk met doodelijken afloop. Te Tuk (N.-Overijscl) is een droevig ongeluk met doodelijken afloop voorgekomen. Toeft de heer Frans ter Schure met paard en voertuig huiswaaris keerde, sloeg het paard, geschrokken voor een stoomfiets, op hol. Ter Scbure kwam voorover met bet hoofd op den grond terecht, terwijl het achterstel van den wagen hem over 't lichaam reed. In bewus- teloozen toestand, vreesslijk bloedende uit diepe wonden, wsrd bij onder geneeskundige hulp gesteld, doch het mocht niet baten bij is aan de gevolgen overleden. Kleermakerij, NIEUWE TONGE. Ondergeteekende houdt zich beleefd aan bevolen voor de levering van gemaakte het sluiten van Werzekering ep 'I Leven legen Ongevallen, Brantl- assnrttnlie en Hypotheken. Concurreerende Pt ijzen. is steeds versch verkrijgbaar ^lex ISeffer's SAoSRe gebrand volgens systeem Prof. Liebig. heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, als ook ISejjers SAuflie naturel gebrand, bij en ieder ander, laat u niet verleiden om in groote Winkels uw inkoopen te doen, doch brengt eersteen bezoek aan het goedkoopste adres van Schilderijen, enz Men koopt daar Keukentafels 1.23, Keu kenstoelen 0.85, Rietenstoelen ƒ0.93, groote ƒ1.30, Kolomtafels ƒ5.50, 6 prachtige Stoelen 'ƒ7 50, 6 Stoelen met. leer of trijp 18—Sa lontafels, Mahonikasten, Vouwstoelen, Tabou- retjes, Boekenhangers, Étagères, Nachtkastjes, Kasten v:\naf 5.prachtige Spiegels ƒ1.25 Schilderijen met gouden lijst ƒ1,23 Per paar, Spiegels met prima Fransch glas 3.Pe nanttafels ƒ2.25. Let op het juiste adres: :-: Htpstraat 44 KOTTERDADI, (naa^t het Kosthuis, recht tegenover de Korte Baanstraat.) JpggT' Boven 25 gulden een Spiegel of een paar Schilde ijen cadeau. (r ouden en Zi heren werken WESTDIJK, M1DDELHARNIS. Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogste» prijs gekocht en geruild. Groote sorteering GLASWERK met zilver gemonteerd Ruimo keuze. Billijke prijzen. Ruime keuze GESCHENKEN voor elke gelegenheid. van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. Do bank neemt gelden op tegen 3°,'0 rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder te Middelharnis. Winkeliers vraagt inlichtingen bij D. SLAGER. MIDDELHARNIS. Horloger en Goudsmid, Steeds groote voorraad Blos-loges, KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Goud- en Zilverwerk. Koralen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. voor C>ira,an en Aardappelen, van flinke breedte, in vele qualiteiten, gratis geletterd. gij prijs stelt op dcgelffk en net Schoenwerk, vraagt dan eerst prijs of monster aan, aan de VAN KLRKS1NGEL 87-88, De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/2 pCt. 'sjaars. Ze neemt golden op tegen3 pCt. 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandagavond van 6S uur, ten huize van den Kasrier D. JOPPE Cz., Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2