L Yan den Doei, Inmnakflotten Inmaa^fiessclien Advertentiën en - Schorten - Kapjes Sokjes. Wagenkleedjes. iSsiitenlasid. Isesiien^d IVieiiws Dubbele Ring, - Sommetsdijk. - IN HOEDEN EN PETTEN, liousen, Jurkjes, Sajet, Garen, Band, enz. Ruime sorteering Hessen, Scharen. Lepels, lorken ffine en ordinaire Scheermessen en Scheer zeep. en daar aan- de ord£, of men kan zijn tegelijk socialist eu rechtzinnig Christen. z>8oeialisti niet sociaal-democraat Socialist, d. i. een aanhanger van het socialistisch stelsel, dat den grond en de productie middelen wil brengen aan de »gemeenschap«. Zonder dus te aanvaarden de leer van Mars: het historisch materia lisme enz. Br, De Geer heeft die vraag behandeld in zijn réde l)e fout van Euka, welke rede in de jongste aflevering van Ons Tijdschrift staat afgedrukt. Hij heeft daarin duidelijk aangetoond, dat zelfs Enka zich, min of meer bewust, plaatst op 't standpunt van den klassenstrijd en daar zoekt hij den onveraoenlijken strijd tusschen christendom en socialisme. Zonder den klassenstrijd is het socialisme machteloos. Het mag dan enkele dwepers en droomers bekoren of tot een voorwerp van wijsgeerige bespiegelijk worden gemaakt, maar het is dau geen kracht in 't leven het trekt niet de massa's, die toch onmis baar zijn voor zijn zegepraal De klassenstrijd dat is de worsteling van mensch tegen roensch Dat is de praktijk van den haat. Dat is de nnllioenen-oorlog, waarin geen kwartier gegeven wordt, noch aan een verdrag kan worden gedacht. Dat is de levenskracht der sociaal demo cratie En nu het christendom Ik zeg nietDe Christenen. Zijzelve zijn de eerste, om te erkennen, hoe ver zij vaak blijven beneden peil. Maar ook de sociaal-democraat moet erkennen, dat er in zijn kringen vaak een vuile wasch« is, die opgeredderd moet worden. Ik stel de beginselen tegenover elkaar. Tegenover het beginsel van den klassen strijd, staat de groote idee van het chris tendom Wij zijn allen broeders Dat wil niet zeggen, dat we elkanders gelijken zijn. Ook in 't dagelijksch leven gaal het den eenen broeder beter dan den ar.deren is er geen gelijkheid tusschen hen, maar als het goed gaat, vinden ze toch ki den vadar hun eenheid en ver wantschap terug, zijn ze elkander tot een hand en voet, schuwen ze onderlinge twist en verdeeldheid en is niet r>strijd,« maar »vrede« hun parool. Niet den klassenstrijd zoeken wij. Maar den ^eeuwigen vrede« in Christus. Niet den heilstaat van het socialisme. ktFaar het eeuwig Rijk onzes Konings. Dat is >óns heilig ideaak uitkijk:. Voor Hof en Minis. Uit het Verslag der onderzoekingen van het Instituut voor phytopathologie (plantenziekten- leer te Wageningen stippen we het volgende aan Wordt chilisalpeter aan ooftboomen te laat 1 toegediend, dan kan dit het afsterven van takken tengevolge hebben, zooals dit te Kapelle praats hadtengevolge der te late bemesting kou het hout niet vroeg genoeg rijpen en de ionge twij gen konden den winter niet doorkomen. Men zij voorzichtig bij de bespuiting van vruchtboomen met Bordeauxsche pap te Alkmaar gaf dit brandvlekken, doordat kort na de bespui ting de bladeren aan groote hitte en felle zonne schijn waren blootgesteld. In de omstreken van Sittttrd werd het veel vuldig voorkomen van verwerpen van koeien aan vergiftiging door moederkoorn toegeschreven. Ook dezen zomer is er veel moederkoorn op rogge en op verschillende grassen. Opgepast dus! De rupsen plaag in bessenstruiken kan, volgens Prof. Ritzema Bos bestreden worden door bespui ting met koud water. De Heer Vis te Dirksland kreeg goede uitkomsten door bestuiving met verseh slakkenmeel met behulp van den blaasbalg. Ook bespuiting met een zwakke oplossing (1 van Bonillie Bordelaire bad succesgeen rupsje was op de 6000 aangetaste kruisbessenstrujken na de behandeling meer te zien en de struikjes zelf maakten prachtig lot en droegen goed. De Heer Vis wil nagaan of besproeiing met enkel water ook voldoende is. Tegen den spruitveter of knoprnps der bessen- struiken wendde de Heer Balk te ZWaag ver schillende middelen aan: 's morgens vroeg liepen mannen met een met 1 ijni bestreken schootsvel voor door de struiken om de vlindertjes, die dan werden opgejaagd, te vangen; tevens gebruikten zij petroleum-vanglsmtaarns en zwaaiden met lijm bestreken toestellen, z.g. „Mottenfangfacher" bij wijze van vjftaiars door de lucht. Alleen hst laatste middel hielp, een aantal motten werden gevangen en men zou de proef met deze vangklappers dan ook voortzetten. De schootsvellen kleefden spoedig niet meer, door dat zij nat werden van de dauw. Z.g. wantsen vernielden bessen, aardbeiplanten, aardappelen en jong plantsoen te Scheemda, cn pronkboonen te Sappemeer. De opbrengst der bessen leed zeer door deze insecten. Men meent nog al goede resultaten verkregen te hebben door bestuiven met Tbomasphospbaatmeel. De bloedluisplaag breidde zich sterk uit en hserschte in vele tweekerijen verschrikkelijk. Wfj gaven in vorige wenken de metboden ter bestlijding aan, welke afdoende of vrij afdoende bleken te zfjn. ENGELAND. „Broeder Jenathan" zal het wel met eenig leedvermaak aanzien, dat Enge land nu ook in zijn koloniaal gebied moeilijkheden krijgt met de Aziatische werklieden, die door de blanke bevol king niet worden geduld. De vijandige houding tegen de Aziaten heeft Zaterdagavond ook in Britsch Co lumbia tot ernstige ongeregeldheden ge leid en tot allerlei baldadigheden tegen de vreemde immigranten. Waren het te Bellingham, in de Unie, de Hindoes die 't moesten ontgelden, te Vancouver, in Canada, waren het weer de Chineezen en Japanneezen. De aanleiding was de weigering van den gouverneur om een uitsluitingswet te onderteek enen, eu de oorzaak natuur lijk dezelfde als altijdrassenhaat en broodtnjjd. De toedracht der zaak wordt ver schillend medegedeeld. Volgens sommige bladen had bij hef aan wal gaan van Japansche landverhuizers, volgens andere na afloop eener vergadering der Anti- Japanese-league een aanval plaa's van een 60 blanken op 400 Azitten, die zioh dapper te weer stelden. Gewonden vielen en do aanvallers inoEs'en afdeinzen. Zij horeenigden z.ieh echfer, en aangegroeid tot liet tienvou dige, plunderden zjj een groot aantal winkels van Chineezen en Japanneezen in het binnengedeelte der stad. Belangrijke schade werd aangericht, voor duizenden dollars, totdat de politie kwam opdageu en de bende uiteenjoeg. Talrijke Aziaten zij a intusschen de bione.stad ontvlucht en verschuilen zich in de voorsteden. De Canadeesehe provincie Columbia had met de laatste telling, in 1901, reeds een aanmerkelijke bevolking van Aziaten. Er woonden toen 133,600 blanken (half bloeden meegerekend) 26,000 Indianen, 3300 haltbloeden, 15,000 Ohiueezeu, 4600 Japanneezen en 500 negers. Sedert zijn er nog vele Chineezen en Japan neezen bijgekomen in den laatsten tijd minder Chineezen, omdat er een zwaar hoofdgeld van eiken aanko neling wordt geheveD, maar in toenemende hoeveel heid Japanneezen, vooral nu men hun den toegang tot de Vereenigde Staten bemoeiljjkt. Columbia is evenwel van die Oosterlingen niet gediend, van Ja panneezen zoo min als van Chineezen, on verweert zich mot de wet tegen hen. Maar nu weigert de luitonauf gouverneur, vertegenwoordigende het Rjjksgezag, zij a onontbeerljjke medewerking, en zijn weigeriog was het sein tot de uitspat tingen bovenvermeld. Zelts heeft het gepeupel te Vancouver een pop verbrand, die den Eagelscheu gouverneur moest voorstellen. Voor John Buil een lastige positie. Engeland kan moeilijk zijn Japansche bondgenoo'.en in een zijner koloniën als ongewenschte vreemdelingen laten be handelen. Maar wat zal liet kunnen doen, wanneer heel het op zijn zelfstan digheid zoo fiere Canada zich de zaak van Columbia aantrekt FRANKRIJK. Maandag heeift de ministerraad, met Clémenceau er bij, zich beziggehouden met de quaestie van de schadevergoeding in Marokko. Eu toen is het besluit genomen, dat de Marokkaansche regeering aanspra kelijk gesteld moet worden voor de moorden en de plundering, en dat een internationale commissie de vergoeding wegens stoffelijke schade behoort vast te Stellen. En als de Sultan dan niet kan of wil betalen, zal dan weer aan Erankrijk worden opgedragen om liet geld binnen te halen? Een cirkelgang, waarvan niemand liet einde voorspellen kan Ook de Temps lean het best verstaan, dat men zich met eenige bezorgdheid af vraagt, wat er eigenlijk uit de onderneming van generaal Drude worden moet. De officieuze schrijvers in de bladen tellen een paar doode soldaten naar het schijnt, niet veel meer dan een paar vel letjes schriftwant zij steken den gek met de zwartkijkers, die het verlies van enkele dooden dadelijk zoo zwaar opnemen. Men had intusschen beter gedaan, te voien de volksvertegenwoordiging om haar tneening te vragen, Dat was ook de raad, dien Clémenceau in de gedenkwaardige Toukiu-zitting van 28 Maart 1885 aan Jules Ferry gaf. Onder het volk zegt men, dat men wel voorwaarts moet, wijl men niet meer achteruit kan. Maar het volk mag wel ongerust worden als het ziet, dat het tot verder bloedvergieten eu tot een werkelijken veldtocht in het binnenland komen kau. Want zoo'n veldtocht zou veel geld kosten eii over het algemeen is de Eranschman inderdaad tegen krijgshaftige avontifren. Zou hij merken, dat uien in Marokko op een hellend vlak komt, waar langs men tot een oorlogstoestand zou kunnen afglijden, dan kou hij wel eens ongedurig worden, zooals in 1885 en 1905 en ieder weet, hoe spoedig een echte volks beweging naar het parlement overslaat en hoe spoedig dan een meerderheid in een minderheid verandert. Zelfs bladen als de Lanterne, de Siècle en de Eclair enz. slaan met groote be zorgdheid de verdere ontwikkeling der dingen daarginds gade. Loopt het eenmaal verkeerd, dan zal zeker de oppositie aan stonds weer een dreigende uitbreiding krij gen en kan Clémenceau zijn matten wel oprollen. De stammen in de buurt van Casablanca houden nog steeds hun stellingen bezet, wat weinig goeds voorspelt. Generaal Drude verwacht daarom veel van den ballon captif, die Zondag naar liet kamp is overgebracht. Met behulp van deze ballon wil men ook trachten een draadlooze verbinding met Parijs tot stand te brengen. In een gemeentelje van 80 zielen in het Zuiden van Frankrijk had de gemeenteraad besloten, de pastorie aan den pastoor te ver huren voor de kapitale som van fr. 20 per jaar. Tot tweemaal toe vernietigde de prefect het besluit. De maire. wilde geen kwade vrienden wor den met den prefect en tevens goede vrienden blijven met zijn gemeentenaren, die er op stonden hun pastoor le houden. Daarom ging hij bij ten rechtsgeleerde te rade en deze gaf hem do volgende oplossing //Ge verhuurt de pastorie niet aan den pastoor en plakt op de pastorie een biljet met het opschrik Huis le huur Ge laat den pastoor in liet huis als huisbewaarder want er moet toch iemand zijn voor liet geval dat er liefhebbers opdagen, die het huis willen zien. Als huisbewaarder heeft de pastoor recht op een vergoeding van de ge meente, welke het huis behoort. Op die manier heeft de pastoor een woning, b< taalt heele- maal geen huur, krijgt daarenboven nog een toelage cii alles is wettig//. Zoo gezegd zoo gedaan. Niemand heeft te prolesleeren gevonden. De prefect zelf zegt dat het mooi gevonden is, en dat het voorbeeld gemakshulve navol ging verdient. De Eiffel-toren te Parijs wordt weer eens opgeschilderd, gelijk ook in 1893 en 1899 werd gedaan. De loren, die bij zijn vollooiing in 1889 een oranje kleur had, werd later rood en daarna goudgeel geschilderd. Maar dilmaal zal hij voor het eerst in twee kleuren ge schilderd worden van boven wit en van de derde verdieping tot beneden toe in een bij zondere kleur, welke een mengsel is van ijzeroxyde en chroomgeel en //ferrubrou// wordt genoemd. Veertig schilders, die men slechts met be hulp van verrekijkers kan zien, zijn bezig met hel werk, dat zeker wel drie maanden duren en niet minder dan 75.000 francs koslen zal. De hond dief! Te Beemster werd een porlentonnai ver mist, inhoudende f 70. Een werkman werd in scherp verhoor ge nomen en naar den burgemeester geleid. Even later bleek dat de jonge hond de por- temonnaie spelenderwijze naar builen in den tuin had gesleept, alwaar het voorwerp werd teruggevonden met al het geld er in. Men is op het Malieveld in Den Haag thans druk bezig de laatste hand te leggen aan de verschillende gebouwen voor de Nationale en Internationale Landoouwten- toonstelling. De vrachtwagens rijden af-en-aan, en er heerscht groote bedrijvigheid. Vooral de regeeringstent zal een bezoek overwaard zijn, terwijl ook de expositie op zuivelgebied en die van de Heide-maatschappij vee! beio ven. Het zuivelgebouw alleen is 140 M. lang. Voor de groote paardententoonstelling zijn een 500 paarden ingeschreven. - Te Kausen, in Lotharingen, hoorde de doodgraver dezer dagen, bij het toewerpen van een pas gedolven graf, uit een ander graf ernaast aanhoudend kloppen. Hij sickle er den pastoor en den burgemeester mee in kennis. Het graf werd geopend, en toen bleek dat tr iemand levend begraven, daarna bijge komen en ten slotte, omdat de hulp te lang uitbleef, gestikt was. Twee Napelsche edellieden hebben om de een of andere kwestie drie en een half uur met elkaar op het pistool geduelleerd. Men wisselde 42 schoten, tot graaf Malato's kogel de wang van graaf Basilone schampte. Dit geschied en een kwart druppel broeds ge vloeid zijnde, vielen de twee duellisten elkaar in de armen, terwijl graaf Malato zijn kanten zakdoek niet spaarde tot stelping van Basi- ione's bloed. Hoogstwaarschijnlijk vormt dit duel wel een recordje in het moderne duelwezen. Van schietwedstrijden dienen de twee graven voor alsnog verre te blijven. Twee Engelsehe trans-Atlantische stoom schepen, de //Lucania// en de n'euwe //Lusi- tania//, beide van de Cunard-lijn, zijn Zater dag kort achter elkander van Liverpool naar New-York vertrokken, onder groote spanning van hel Engelsche publiek. Van de //Lusitania//, een turbine-schip dat 32.500 ton meet, heeft men namelijk groote verwachtingen. Dit schip zal, naar men hoopt, weldra, zoo niet reeds op deze eerste reis, het record slaan van de Duitsche pakketboot //Deutschland// en in 4$ dag, of iets meer, den overtocht naar Amerika volbrengen, waar voor de //Deutschland// 5 dagen en 7£ uur noodig had. Het schip dat 2200 passagiers en met de bemanning 3000 mensehen aan boord kan bergen, is bijzonder p.achtig ingericht, heeft machines van 70.000 paardekr. en wordt ge acht 25 knoopen te zullen loopen. De //Lu cania//, die haast gelijk afvoer, brengt het //maar// tot 22 knoop. Op den uitslag van de vaart worden allerlei weddenschappen aangegaan, waaronder er zijn van kluchtigen aard. Zoo hebben twee Ameri kanen, van wien de een, die lang en mager is, op de //Lucania// en de ander, een kort en dik man, op de //Lusitania// wedde, bepaald, dat degene die de weddenschap verliest, een dak kleeren van zijn tegenpartij zal dragen. Het volgende verhaal uit Trenton, N. J., vonden we in een Amerikaanseh- Hollandsch blad de Grondwetuit Hol land, Mich. Het ziet er wel wat Amerikaanseh uit, maar dat is nog geen reden om te betwijfelen ot het wel waar gebeurd is Zekere John Hutchinson, iemand die in de Mereer Conty steengroeve (op het terrein der workhouse farm) gebruikt wordt om dynamiet tusschen de rotsen te plaatsen en af te steken, werd dezer da gen, weer als zoo dikwijls voorheen, door middel van een touw, waaraan een zitbankje verbonden was, over een 150 voet hooge rots, door een aantal mede arbeiders neergelaten. Toen men hem zoowat 75 voet had laten zakken, had Hutchinson de plaats bereikt waar hij dynamiet zou plaatsen. Juist was hij begomien met het boren van een gat, waarin het dynamiet zou gestoken wor den, toen hij tot zijn vreeselijken schrik bemerkte, dat een pilot slang (een zeer doodelijk vergiftige soort, die z;ch in de rotsen ophoudt) ongeveer dertig voet boven hem, het touw had weten te be reiken, hierlangs afdaalde en op hem afkwam. Hutchinson, die geen andere wapenen bij zich ha l dan een boor, begon hier mede te slaan, zoodra de slang binnen zijn bereik was gekomen; maar het feit dat tiji tusschen hemel en aarde zweefde-, en hij door zijn bewegingen lievig heen en weer zwaaide aan het touw, halfweg tusschen die 150 voet diepe rotskloof, maakte het treffen van den slag een niet gemakkelijke zaak. Door T een of ander teruggetrokken, liet de gevaarlijke slang eindelijk gelukkig het touw los en storte rakeling langs Let lichaam van den doods- bavreesden Hutchinson naar beneden en viel op den bodem der klove op den rotsgrond te pletter. De mannen, die hem neergelaten had den en ooggetuigen waren van dea vree selijken strijd door Hutchinson met de slang gevoerd, en die ieder ooger.blik vreesden, dat bat gevaarlijke ondier hem op het lijf zou vallen, waren niet bij machte om den ongelukkige de minste hulp te verleenen. Zoodta men nu zag, dat do slang naar beneden was gevallen, trok men aanstonds Hutchinson naar boven. Bj het naar boven hijschen echter scholen er nog een paar andere dezer gevaarlijke sltin - gen uit de rotsen ie voorschijn en beten hem in de laarzen. Gelukkig waren deze echter zoo zwaar, dat de tanden der slangen er op afstuitten, en Hu!chinson niet het miusto letsel werd toegebracht, Toen Hutch in so ti boven was en weder voet op vasten grond gezet had, viel hij uithoofde van uiigestaneu angst, in zwijm. Gelukkig echter kwam hij er overigens geheel en al ongedeerd af In Amerika --we bedoelen dan de groote Republiek is, zooals bekend, het aantal echtscheidingen, in vergelij king met andere landen, abnormaal groot. De bekende Amerikaansche socio loge Anna Roger heelt zich in een bro chure met dezequae8iie beziggehouden. Zij zoekt o. a. de oorzaak in het groot aantal gerechtshoven in Amerika, waar door een echtscheiding kan worden uit gesproken. In Amerika zijn dit 2921, Ugen slechts 79 in Frankrijk en 27 in Duitschland, terwijl Engeland er iu het geheel maar 1 heeft Verder kan men in Amerika zoo ongeveer zonder eenige reden van belang scheiden. Vooral in den Staat Dakota is dit 't geval. En men behoeft slechts en kele maanden in Dakota te verblijven, om van* dit Dakotaansche burgerrecht te kunnen „profiteeren". Ten s'otte wordt door Anna Roger nog als oorzaak opgegeven het uitge breid aantal advocaten specialiteiten in het echtscheiden. Men gaat maar naar zoo'n advocaat toe als men echtscheiden wil, en het moet al wonderlijk loopen, als de man zijn vrouw of de vrouw haar man niet kwijt raakt. Want gewetens bezwaren houden deze specialiteiten er niet op na Middel tegen mond- en klauwzeer. Nu liet mond- en klauwzeer zich aller-' wegen in Nederland onder onzen veestapel verspreidt, vestigt //Vragen van den Dag// nog eens de aandacht op de thijm als ge neesmiddel tegen die ziekte. Dr. Morandi, groot grondbezitter te Milaan, had in 1893, toen het mond- en klauwzeer vreeselijk, in Italië woedde en ook zijn vee stapel aantastte, dewijl andere middelen niet baatten, d^. genezing beproefd met een thee van wilden thijm. Na langdurige proefnemin gen, die altijd met den besten uitslag bekroofid werden, verkreeg dr. Morandi de overtuiging van de onfeilbare uitwerking van zijn genees wijze, die bij besioot overal bekend te maken door voordrachten. De geestelijkheid in Italië, die het belang van het middel inzag, hielp het gebruik er van bevorderen en een reeks van gunstige berichten kwamen bij Morandi in omtrent de proeven, op verschillende plaat sen in Italië en Zwitserland, Duitschland en elders er mede genomen. De toepassing van het geneesmiddel komt op het volgende neer De wilde thijm of veldthijm (Thymus Ser- pyllum L.) is een klein, sterk riekend hees tertje met grofrandige bladen en schijn- kransen van kleine bloemen, een lichtpur— peren bloemkroon, soms wit, welke plant op duin- en heidegrond in ons land veel voor komt, en die om den aangenamen geur in de keuken wordt gebruikt of tusschen het linnengoed gelegd. Gedroogd kan men deze het geheele jaar door bewaren. Op een kilo of meer van dezen thijm giet men 12 liter kokend water, laat hem daarin eenige uren trekken, en giet vervolgens het vocht af. Met dit aftreksel behandelt men het zieke en ander vee. Daar h.et vocht na een paar dagen bederft, moet het telkens nieuw ge1 maakt worden. Het zieke dier wordt eerst den mond gezuiverd, en dan laat rnen een flesch van het aftreksel er in loopen en doet dft het dier drinken. Verder gaat men over tot de pooten, wascht de aangetaste deelen eerst goed af, zoodat vellen en zweren zijn weggenomen, waarna men ze met het aftreksel van thijm herhaaldelijk afwascht. Vervolgens behandelt men ook de uiers op dezelfde wijze; na schoongemaakt te zijn, worden zij vijf minuten in hel aftreksel van thijm gebaad. De genezing van de besmette dieren volgt gewoonlijk reeds na een enkele behandeling in zeer korten tijd, mits het middel goed en met alle zorgvuldigheid is toegepast. Mocht de genezing na twee a drie dagen niet volgen, dan moet men de behandeling herhalen, tot de genezing volkomen is. Ver der dient men voor reinheid der stallen en voor frissche lucht zorg te dragen. Door gezonde dieren er mede te behan delen, worden deze in tijd van epidemie tegen de besmetting behoed. Robbenvangst. Er schijnen op Texel veel robbeu te zitten, want een visscher wist er de voorgaande week 14 le bemachtigen en in de laatste dagen n -.g 5, Verscheiden per sonen 'Zijn thans op da robbenvangst gegaan om goed ge'd te verdienen. Brand. In den afgeloopen nacht is in een der gebouwen van het krankzinnigengesticht te Loosduinen ingericht tot teekeu- bureau brand ontstaan. Om 5 uur vanmorgen biandde het'gebouw, dat als verloren beschouwd moet worden, nog Aan blusschen was niet te denken wegens gebrek aan water. Om boscltbrand te voorkomen, werden greppels om het brandende gebouw gegra ven. De schade bedraagt 8 a 9000 gulden. Er werd weinig of niets gered. Een lastig; adres. Uit een der Geldersche dorpen wordt 'aan de De Geld. een afschrift gestuurd van het adres van een brief, die op het postkantoor aldaar als onbestelbaar gede poneerd is geweest. Het luid als volgt: Aan den heer S Kort hals a Lik maar aan 't oude vest. Wo schreven «geweest'/ want thans is het stuk aan den geadresseerde bezorgd. Een overgeplaatste beambte, wien bet in handen kwam, wist, de zaak op te helderen en zond den brief aan den heer S. Kort hals, Alkmaar. Oude Vest Het departement van binnenlandselte zaken in Rusland heeft een opgaaf van de beschikbare geneeslteeren uitgegiven, die er niet zeer geruststellend uitziet, vooral nu de cholera weder haar intredb heeft gedaan. Europeesch Rusland, dat een oppervlakte heeft van 55000 millioen H.A., heeft slechts over ruim 19,000 geneeslteeren te beschikken, van wie de meesten in de steden wonen. In het Zuiden van Rusland zijn streken, waar voor 12,000 H.A. slechts één arts beschikbaar is; deze is natuurlijk voortdurend op de rondreis. Geld ontvangt hij bijna niet; de meeste boeren hebben liet zelf niet, en de dokter mag blijde zijn, wanneer hij betaald wordtin bruikbare waren. Jonge vrouwelijke artsen, die haar beroep uitoefenen uit menschlievend- heid, lij/len honger cn moeten zich de zwaarste ontberingen getroosten. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen. Steeds verkrijgbaar: en SS IJ -:s- 4t dat de prima Lofodinsche Levertraan van A. D. ROZENDAL te Dokkum steeds meer wordt gevraagd. Op de in 1906 gehouden Nijver heids-Tentoonstelling te Leeuwarden werd zij met de hoogste onderscheiding bekroond. Hoofdagent voor Overflakkee en Goedereede F. C. ARMSTRONG te Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2