Door den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie is aan A. de Jong en C. Rommelse dispensatie verleend tot het invoeren van varkens, Dinsdag had eea begin van brand plaats in de woning genaamd »het fort.c Men wist hem tchter spoedig meester te worden. Het kwam doordat men linnen goed dat met olie geverfd was opgerold had. De gemeentebegrooting ligt vanaf 4 Sept tot en met den dag waarop zij door den Raad wordt vastgesteld ter visie ter gemeentesecretarie is tegen b staling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. J 1. Zaterdag had de zoon van P. Rijnhout het ongeluk zich met een sekel zoodanig te verwonden, dat hij voor eenigen tijd zijn werkzaamheden moet staken. Deze week weid onze gemeente bezocht door een Docter die de plaats ter vestiging kwam bezichtigen. Naar men ver neemt is dit na het vertrek van Dr. Prins Fokkes de negende die kwam kijken. OohKenspltuit. Onze vroegere dorps genoot den heer C. A. Landheer, thans onderwijzer te Rotterdam, slaagde op 4 Sept. voor de Hoofdacte. Woensdag j 1. reed de bode Vos met een kar bespannen met een zijner hitten het dorp uit. Bij de z.g.n. Wittebrug bleef de hit staan en wilde niet meer vooruit, doch wel achteruit. Het gevolg hiervan was dat spoedig de kar in de sloot verhuisde. De voerman sprong er uit, terwijl den hit op de kant bleef liggen. Geen noemens waardige schade ontstond er echter aan kar noch tuig. Outle Tonge. Mej. J. Pollie, onder wijzeres alhier, is als zoodanig benoemd te Oud-Vossemeer. Tot Wethouder dezer gemeente is benoemd de heer P. Oomens. Als een bijzonderheid kan worden gemeld,' dat Jac. de Berg, Voorzitter der arbeidersbond alhier, eenige dagen geleden zijn graan heeft gedorschen met een stootndorschmachine. De milicien-verlofganger Wouter Bezemer is opgeroepen om op 16 Sep tember a s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Nieuwe Tonge. Door den Gemeente raad is in hunne vergadering van j 1. Dinsdag tot Wethouder herbenoemd den heer A Breesnee. Herkingen. Voor de a.s loting der Nat. Militie hebben zich 8 persor en doen inschrijven, n.l.J. Breur, C. H. van Eek, J, Huizer, A. Mans, J. Nieuwland, P. H van Oierbeeke, M. van Putten en D, van Rumpht. MclissHiit. Het inschrijvingsregister der Nat. Militie der lichting 1908, is op 31 Augustus j 1. voor goed gesloten met een getal van 19 ingeschrevenen. Tegen L. J. van E. te Middelharnis js proces-verbaal opgemaakt, wegens het jn deze gemeente rijden zonder licht. De milicien-verlofganger J. Nagtegaal is tot het houden van herhalingsoefeningen naar zijn korps teruggekeerd. Aan de Openbare School alhier wordt weder een onderwijzer met verplichte hoofdacte gevraagd, op een aanvangsjaar- wedde van f 850. Stellendam Maandagavond ging de vrachtrijder J. K. nog even de deur uit Hij keerde evenwel niet terug. De familie zat natuurlijk den ganschen avond en nacht in onrust over hem. 's Morgens ging men hem al zeer vroeg zoeken, en met het resultaat dat men zijn pet aan den kant der haven zag liggen. Men kwam tot het ontzettend vermoeden, of hij soms ook verdronken zou zijn, en dit werd maar al te zeer bewaarheid, want na eenig zoeken werd zijn lijk uit de haven opgevischt. Men vermoedt dat K. dien avond er door de duisternis misleid in geraakte. In de woning Wijk 1 no. 265 is de besmettelijke ziekte »dyphtheritis«, en in de woning Wijk 1 no. 209 is de be smettelijke ziekte »febris typhoïdea* gewe ken verklaard. In de plaats van op den gewonen zitdag, zal de heer Rijks Ontvanger deze maand den zitdag houden op Maandag, den 23 September a.s. Goadereede. Met 1 October a s. hoop! de heer G. O. Meulman zijne functie als gemeente-geneesheer alhier te aanvaarden. Weder heeft zich alhier een geval der besmettelijke ziekte »diphtheritis« vertoond en wel bij een 4-jarig knaapje in de woning No, 197. Donderdagmorgen omstreeks 5 uur werd van den vuurtoren ontdekt, dat aan de zuidzijde van >Noord-Pampus* aan den grond was geraakt de afhaalkoiter uit Hellevoetsluis. Donderdagnamiddag om streeks 1 uur is het vaartuig bij vloed vlot gekomen. Spoedig zal de hand worden geslagen aan het opbreken van de brug over de haven iD de gemeentekom, teneinde daar ter plaatse een nieuwen balk te plaatsen. De z. g. noodbrug, waarover het verkeer gedurende dien tijd moet plaats hebben, is reeds gelegd. Ouddorp.** Aan Mej M. A, Meijer is met ingang van 1 December a. s. of zoo veel vroeger in de vacature zal zijn voor zien, eervol ontslag verleend uit hare be trekking als onderwijzeres aan de 2e O. L, School. Mej G. de Ronde-Tanis dieeenigen tijd hier in haar geboorteplaats heeft ver toefd, zal naar zij hoopt deze week weer naar N. Amerika vertrekken. Een fiets met koe in botsing De pakhuisknecht C. du V. had de'.e week het ongeluk, toen hij naar zijn werk reel, om m.-t zijn fiets tegen een koe te rijden, met het gevolg dat de berijder schrok de koe op zij sprong en het vo irwicl der fiets in een haakschen hoek werd omgebogen. Goudswaard. Alhier werdjl Donder dag, ter herdenking van de verj ïardag van Koningin Wilhelmina feest gevierd. Bij deze gelegenheid werd met fietsen gereden om prijzen. De eerste prijs f 5, werd met hardrijden behaald door den schildersknechl J. den Braber. Rozenburg. Het Bestuur »de Ver- eenigde Groote Polder*, heeft men alge- rneane stemmen besloten, aan de Christelijk Gereformeerden, voor een ni.-t te hoogen prijs, grond af te staan tot het bouwen eener Lokaliteit of K rkje. Een der leden heeft zelfs grond af willen staau in zijn tuiu. Het geheele Bestuur bestaat uit leden der Hervormde Kerk, met inbegrip van een Ouderling een deugdelijk bewijs dus, dat tusschen Christe'ijk Gereformeerden en Hervormden niet de minste vijaudschap bestaat. De EdelAchtbare Heer Boers, Bur gemeester, heeft volkomen vrijheid verleend tot het collecteeren langs de huizenhet Christelijk Hervormde Schoolbestuur ver leend daar vrijwillig bussen voor. Maandagmiddag is alhier het lijkje opgevischt van den 11-jarigen A. B., thuisbehoorende te Mainz (Duitschland), welke den 21 Augustus jl. aan de Maaskade te Rotterdam te water was geraakt. Het lijkje is naar de algemene begraafplaats alh er overgebracht. Strijen. Zondagmorgen ongeveer half vier brak alhier een felle brand uit, in de bouwhoeve bewoond en eigendom zijnde van J. de Jongste, welke zich alleen tot de schuur bepaalde. Door het flink optreden der brandweer werd het huis behouden, hoewel het nog veel brand- en waterschade had geleden. Doordat er weinig in de schuur was opgeborgen, was men den brand spoedig meester, zoodat het vuur ten 10 uur was gebluscht. Gebouw en inboedel waren tegen brandschade verzekert. Oorzaak onbekend. Putterahoek. In den ouderdom van 78 jaar is alhier overleden de EdelAchtbare Heer G. A. van Driel, Burgemeester dezer gemeente en lid der Provinciale Staten voor Zuid-Holland voor het kiesdistrict Oud- Beijerland, dat hij meer dan 30 jaren vertegenwoordigde C*eineeï»teraad. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der Gemeente SoiuiuelHdjjk, op 3 September, des nam. 7 ure. Tegenwoordig alle leden, een vacature. Voor dat de vergadering werd geopend, wordt in handen van den Voorz. de vereischte eeden afgelegd door het periodiek altredend, maar op nieuw herkozen Raadslid, de heer M. Bom. Hfj wordt door den Voorz. geluk gewenscht en op nieuw de belangen der gemeente aanbevolen. De vergadering wordt geopend, notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is: le. Ben schrijven van den heer F. C. Armstrong dat hij zijne benoeming als Boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis aanneemt. 2e. Ken schrijven van den heer W. van Beek, dat hij zfine benoeming als Wethouder aanneemt. 3e. Ben schrijven van den Raad der gemeente Ouddorp, daarbij adhaesie en steun vragende voor het door die gemeente verzonden verzoek, dat de loting voor de Nat. Militie en Inspectie, voortaan in iedere gemeente op dit eiland zal plaats hebben. De Voorz. merkt op, dat deze zaak in een vergadering van H.H. Burgemeesters en Secretarissen van dit eiland is besproken en daar niet met aigemeene instemming is ontvan gen. Beoloten werd hieromtrent het gevoelen van den heer Militie Commissaris in te winnen eu zal hierna in deze een beslissing tot al of niet steunen van voornoemd adres afhankelijk worden gesteld. 4e. Wordt den Raad aangeboden do begrooting van ontvangst en uitgaaf der rekening over 1908. 5e. Wordt overgegaan tot het benoemen van een atem bureau voor de op 30 Sept. te houden stemming voor asn lid van den Raad, en werden als zoodanig benoemd de H.H. W. van Beek en J. Timmerman. 6e. Op de gebruikelijke rondvraag door den Voorz of nog iemand iets in het midden heeft te brengen, vraagt de Heer Timmerman het woord en zegt ongeveer het volgende: „Er komen in het menschelijke leven in het algemeen, en in dat van iederen mensch in 't bij zonder, oogenblikken voor, dat men als het ware wordt gedrongen, eens stil te staan, op den levens weg, waarbij men komt als een mijlpaal. Inzon derheid is dit ook wederom Mijnheer de Voor zitter bij U het geval, waar H.H. Burgemeesters telkens voor den tijd van 6 jaren worden benoemd, en dat 6-jarige tijdperk wederom is verstreken. Het heeft echter H. M., onze geëerbiedigde Konin gin, wederom behaagd, U andermaal opnieuw als Burgemeester te benoemen. Wij wenschen U geluk met deze herbenoeming. 24 jaren achter een hebt U deze functie vervuld en de belangen onzer Gemeente naar Uw beste krachten en wetenschap gediend. Velen van hen die U bij Uw eerste optreden als Burgemeester rondom U, als Weth en als Raadsleden aan deze tafel zaagt vereenigd, zijn, of door den dood, of door eene andere reden van hier gegaan. Wij, zooals wij hier zitten, (en ik geloof uit naam van allen te spreken), wenschen U bjj deze hartelijk geluk met Uwe herbenoeming als Hoofd dezer Gemeente, en hopen met U en onder Uwe leiding de belan gen dezer Gemeente (die U en ons allen dierbaar is) te behartigen. Mijnheer de Voorzitter! waarin wij ook ver schillen, hierin geloof ik dat wij hot eens zullen zijn, namelijk: dat ons leven is en berust in de hand van Hem, die over leven en dood beschikt. Welnu, Hjj dan, in wiens hand onze adem is, en bij wieu onze paden zfjn, Die spare U nog lang bij het leven en de gezondheid, zeer zeker tot vreugde en blijdschap van allen die U lief en dierbaar zijn, en moge het zfjn tot welwezen dezer Gemeente." De Voorzitter zegt den spreker dank voor het gesprokene, waarna de vergadering wordt gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Verga dering van den Raad der Gemeente Middclliarui* op 3 Sept. j l r des nam. 2'/2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering door Voorzitter merkt deze op dat er volgens voorschrift der Gemeentewet de eerste Dinsdag in September een vergadering van den Raad der Gemeente moet plaats hebben, tot beëedigiug der nieuw gekozen leden, waartoe dan ook in de eerste plaats wordt overgegaan Do formulieren van den zuiveringseed en van den eed van trouw worden door den Voorz. voorgelezen, waarna door de beide her- kozene leden, do heeren Bom en Kolff, alsmede door het nieuw gekozen lid, de heer Van der Sloot, de eeden worden afgelegd. De Voorz. wenscht hen daarop gel uk met hunne benoemingen spreekt den wensch uit, dat zij met hen aangenaam moge samen werken tot bloei en in het belang der gemeente. De notulen der vorige vergadering worden hierop voorgelezen, en na eenige inlichtingen ge vraagd door den heer Slis, verstrekt te hebben, goedgekeurd en geteekend. Als nu komt aan de ordo het benoemen van een Wethouder. Daar de heer Kolff aan de beurt van aftreding was als raadslid, moest hij tevens aftreden als wethouder, waardoor een verkiezing noodzakelijk was Tot stemming overgegaan wordt de heer Bom met 6 tegen 5 stemmen op de heer Kolff gekozen. Niets meer aan d» orde zijnde, en op do vraag van den Voorz. geen der leden meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Raadoergade ring der Gemeente ttesi Rommel, op Dinsdag 3 Sept des voorin. 10 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de Heer J. van der Kreeke, Bur gemeester, opent de vergaderingen gaat allereerst over tot beëediging der opnieuw gekozen Raads leden, de Heeren jan Mijs en P. G. Jacobs. Zij leggen in banden van den Voorzitter de b(j de wet vereischte eeden af. Deze wenscht hen geluk met het bewijs van vertrouwen hun opnieuw door de kiezers geschonken. Adres Ouddorp betreffende Loting en Inspectie. De Secretaris geeft op verzoek van den Voor zitter enkele inlichtingen betreffende het daar omtrent gesprokene in de vergadering van Bur gemeesters en Secretarissen. Na ampele bespreking wordt bij acclamatie be sloten, den Militie-Commissaris mee te deeleu, dat de Raad instemt met de strekking van het adres van Burgemeesters en Secretarissen, met deze afwijkingevenwel, dat hfj gaarne vier lotings- plaatseii zag aangewezen Wijziging I'olitie-Vorordening. Wijziging van de Aigemeene Politie-Verorde- ning, inzake zwaaien enz. van vaartuigen, door stoom voortbewogen, wordt overeenkomstig het door Burg. cn Weth. opgemaakte concept, vast gesteld. Vaststelling Gemeenterekening. De Commissie vau onderzoek brengt bfi monde van den Heer Borgdorff rapport uit over het onderzoek der Gemeenterekening dienst 1906. Deze wordt op voorstel der Commissie onver anderd vastgesteld in Ontvangst f20053,51 en in Uitgaaf f18073,441/,. Batig saldo f1980.06'/,. Rekening Burgerlijk Armbestuur. Deze wordt vastgesteld in Ontvangst f3863,43 en in Uitgaaf f3319,69'/,. Goed slot f543,73'/,. Gemeentebegrooting. Burgemeester en Wethouders bieden de Gemeen tebegrooting voor 1908 den Raad aan. Benoeming Wethouder. De benoeming van een Wethouder, noodig geworden door de aftreding als Raadslid van den Heer Jan Mijs, is thans aan de orde. Na opening der stembriefjes blijkt gekozen te zijn de Heer Borgdorff met 4 stemmen, terwijl op den Heer .Tan Mijs 1 stem, en 2 briefjes in blanco waren ingeleverd. De Heer Borgdorff, die door den Voorz. geluk wordt gewenscht met zijne benoeming, wenscht de aanneming daarvan alsnog in beraad te houden. Na den uitslag van deze stemming brengt de Voorzitter een woord van warme hulde aan den Heer Jan Mijs, die zoo lange jaren zijn beste krachten aan de belangen der Gemeente heeft gewijd. Vergoeding Smits, als opzichter herstel Kaai. Na eenige bespreking wordt de heer Smits eene belooning van 5 der kosten toegekend, onder erkenning van de grondige manier, waarop de werkzaamheden onder diens leidiDg zijn uitge voerd. Af- en overschrfjving. Wordt besloten eenige af- en overschrijvingen aan Burgemeester en Wethouders over te laten. Reclame Hondenbelasting. Wordt besloten aan J. den Braber een halfjaar ontheffing te verlesnen voor het betalen van Honden belasting. Vernieuwing pachtland Burgerlijk Armbestuur. Wordt besloten op een desbetreffend verzoek de pacht van twee pachters opnieuw te verlengen. Vervolgens wordt aan den Secretaris een verlof van hoogstens 3 weken verleend. Na nog eenige besprekingen van huishoude- lijken aard, wordt de vergadering door den Voorz. gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Vergadering van den Raad der Geme nte Ooltgeus- plnat op Dinsdag 3 Sept 1907 des nam. 3 uur. Aanwezig alle leden. Den Voorzitter opend de vergadering. Aan de orde was Beëediging der nieuw benoemde raadsleden Hobbel en Nieuwenhuijzen. Nadat beide Heeren de vereischte eeden in handen vail d -n Burge meester hadden afgelegd sprak den Voorzitter hun kort toe hen feliciteerende en namen zij als Raadslid zitting. De Notulen der vorige vergadering werden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Wegens de gehouden periodieke verkiezing van Raadsleden waaronder ook den heer Hobbel (Weth.) was moest deze thans aftreden zoodat men op de agenda had: verkiezing Wethouders, af- trendend A. Hobbel Sr. Alvorens tot stemming overgaande vraagd den heer Nieuwenhuijzen hoe lang een Wethouder zitting heeft, waarop den Voorzitter antwoord van drie jaar. Tot stemming overgaande, bleek bij opening der briefjes dat op den heer J. Jacobs Jz. 4 stemmen en op den heer A. Hobbel Sr. 3 stemmen waren uitgebracht, zoo dat alzoo was gekozen den heer J. Jacobs welke deze benoeming aannam waarop den Voorzitter hem feliciteerde eu den heer Hobbel een woord van dank toebracht voor alles wat hij als Wet houder in het belang der gemeente gedaan had. Aangezien de Gemeenterekening met een flink batig saldo sloot en de begrooting voor 1907 zeer krap is, stelt het Dagelijksch Bestuur bij monde van den Voorzitter voor eene som van f 1000 bij de Gemeente-begrooting te voegen en f 80 bij die der Bewaarechool. Met aigemeene stemmen aan genomen. Voorts kwam aan de orde Onteigening DorpB- dijk door de Rott. Tramweg Maatschappij. Aan gezien er nog in het minst geen antweord is ingekomen van de R. T. M. op de vraag van de Raad, om f 3000 voor den verkoop van dien dfjk en de Gemeente den 9 Sept. a.s. is gedagvaard voor de Rechtbank stelt de Voorz. voor op de som van f 2416, welke de Maatschappij aanbood in te gaan en dan de Maatschappij gerechterlij k te laten onteigenen omreden er geen eigendoms bewijzen van genoemde dijk in het bezit der gemeente zijn. Hierover ontstond een langdurige discussie waaraan werd deelgenomen door Van Weel, Van Noordt, Hobbel en Jacobs, terwijl van Nieuwenhuijzen hieromtrent eenige vragen stelde. Aangenomen werdt het. voorstel van den Voorz. Hierna werd door het Dagelijks Bestuur bjj den Raad ingediend de begrooting 1908 voor de Ge meente en Bewaarschool welke op een latere ver gadering zal werden behandeld en vastgesteld. Hiermede was de agenda afgehandeld en daar niemand iets op de gewone rondvraag indiende werd de vergadering door den Voorz. gesloten. V E R 3 I, A G van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Elerkinitt'ii, gehouden op Dinsdag 3 Sept j l. des voorin. 10 ure. Afwezig den heer den Boer. Voorz. Mr. C. Zanijer. Na opening der vergadering door den Voorz. worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend Daarna volgt de beeediging der beide herkozen raadsleden de heeren Kastelein en Munters, die beide afzonderlijk de gebruikelijke eeden afleggen. Wordt overgegaan tot benoeming Wethouders. Beide aftredenden n.l. de heeren Kastelein en Munters worden terstond met aigemeene stemmen herkozen. Op de vraag van den Voorz. verkaren zij hunne benoeming aan te nemen. De Voorz. spreekt daarna de wensch uit dat de belangen der gemeente door hen zullen worden behartigd en geeft zijn groot genoegen te kennen dat beide heeren zoo met aigemeene stemmen zijn her- kozen. Wordt voorgelezen een schrijven van B. en W. der gemeente Ouddorp inhoudende verzoek adhaesie te willen betuigen aan het door hen inge zonden request aan den Minister van Oorlog om de loting voor de Nat. Mil. en Inspectio in iede re gemeente te laten geschieden. De Voorz. deelt den Raad daaromtrent mede wat op de vergadering van B. en Secr. van dit eiland is besloten dien aangaande en geeit in overweging dit punt aan te houden tot dat antwoord van den Mil. Com missaris is ingekomen, waartoe wordt besloten. Op de vraag des Voorz. of iemand nog een of ander in 't midden heeft te brengen in het belang der Gemeente vraagt de lieer van Eek of reeds verbeteringen zijn aangebracht aan de z g n. zwarte pad. De Voorz. zegt besloten is de ingang te bekeien. Verder verlangt de heer van Eek te weten of de brandspuit nu door den Voorz. wordt geacht goed te' werken. Na een weinig discusie wordt bij monde van den Voorz. gezegd deze in vergelijk met vorige jaren beter in werking te vinden, zoodat verbetering thans niet noodig wordt geoordeeld. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorz. de vergadering. V E II S L A G van het verhandelde in de, Gemeenteraad zitting van Relissant op Dinsdag 3 Septembernam. 2 uren. Afwezig G Joppe. Na opening der vergadering verzoekt de Burg. de Secr. de notulen der vorige vergadering te lezen, waarop de heeren D. D. Kastelein enC. v. d. Velde aanmerking maken,nl. dat zij niet tegen de begrooting van het Algemeen Armbestuur hadden gestemd, maar dat zij zich buiten stem ming hadden gehouden. Aan de orde is le. Beëediging der herbenoemde Raadsleden. De heeren L. van Beek, T. Kooman en D. D. Kastelein werden beëedigd. 2e. Daarna leest de Voorzitter een schrijven van M"j. J. J. Rademaker voor, waarbij deze de Raad bekend maakt, dat zij de benoeming ais onderwijzeres aanneemt. 3e. Daarna wordt een verzoekschrift van de Gemeenteraad van Ouddorp voorgelezen, waarbij deze de instemming van de Raad van Melissant verzoekt, tot het verkrijgen van een plaatselijke loting voor de Militie. Dit stuk wordt een volgende vergadering verder behandeld. 4e. Benoeming Wethouder. Aftreden den heer L. van Beek, welke met 5 stemmen tegen 1. blanco werd herbenoemd, waarna de Voorzitter hem gelukweusehte met zijne benoeming. Niets meer aan de orde zijnde, vraagt de Voor zitter of iemand het woord nog verlangd, waarop den heer Kooman vraagt of er geen verandering kan gebracht worden in het telephoonnet in deze gemeente, daar deze op onderscheiden plaatsen veel te laag zit en telkens stuk gereden wordt. De Voorzitter zegt dat hij er de directeur der telegraphie mede in kennis zai stellen. Daarna vraagt den heer Kooman waarom J. Warnaer 25 et. voor een telegram moet betalen en de ingezetenen hier niets, waarop de Voor zitter antwoord, dat dit een instelling van de directie der telegraphie is. Daarna stelt den heer Sieling voor, de politie van Dirksland een j aarlijksche bijdrage te schen ken, voor het toezicht dat zfj op Kraiingen hou den waarop algemeen besloten werd aan iedere agent een bijdrage van f 5,'sjaars te geven. Niemand het woord meer verlangend sluit de Voorzitter de Vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads vergadering te Stelieudnin, op Dinsdag 3 September, 's voorm. ten 9,30 ure. Afwezig de Heer Biemond. De Voorzitter opent de vergadering, waarop de notulen der vorige zitting worden gelezen en vastgesteld. le. Wordt overgegaan tot de installatie van de nieuw gekozen Raadsleden de Heeren J. Nag tegaal en T. Meijer. Nadat de Heeren Nagtegaal en Meijer bij de Wet voorgeschreven eeden in handen van den Voorzitter hebben afgelegd, wordeu zij met hunne herbenoeming geluk gewenscht en nemen zij zitting. 2e. Wordt overgegaan tot de benoeming van twee Wethouders ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding van de Heeren Nagtegaal en Meijer als raadsleden. Tot de stemming overgaande, worden uitge bracht 6 stemmen, waarvan 3 op den Heer Nagtegaal, 1 op den Heer Moerland, 1 op den Heer Van Gelder er. 1 blanco, zoodat tot Wet houder is herkozen de Heer Nagtegaal. Bij de tweede stemming worden uitgebracht 6 stemmen, waarvan 4 op den Heer Meijer en 2 blanco, zoodat tot Wethouder is herkozen de Heer Meijer. Beiden verklaren, zich hunne be noeming te laten welgevallen. 3e. Wordt voorlezing gedaan van eene missive der Rotterdamsche Tramweg-Mij, inhoudende afwijzend bericht tot het maken eener afrastering aan den greppel, aau te brengen op het aan die Mij verkochte terrein. Wordt goedgevonden, van bedoeld schrijven afschrift te zenden aan HH. Gedeputeerde Staten dezer provincie met verzoek, wel te willen bevorderen, dat alsnog aan's Raads verlangen wordt voldaan. 4e. Wordt vastgesteld een staat model C tot aanvulling der Begrooting dienst 1907, welke ter goedkeuring aan HH. Ged. Staten dezer pro vincie zal worden toegezonden. 5e. Komt aan de orde de vaststelling der Ge meente-Rekening over het dienstjaar 19J6. Door de commissie, belast met het onderzoek der re kening, wordt bij monde van den heer Moerland gerapporteerd, dat in het afgeloopen dienstjaar niettegenstaande het goed slot ad f 537,72s, on geveer f 100,— achteruitgang valt te consta- teeren; dat het de aandacht heelt getrokken, dat sommige posten belangrijk overschreden zijn, ofschoon van het college van Ged. Staten toch indertijd schrijven is ontvangen, dat alvorens tot uitvoering der werken bij overschrijding der posten werd overgegaan, daarop eerst de goed keuring van den Raad behoorde te zijn verkregen en zij ook gaarne had gezien, dat de tijdelijke geidleening ad f 1600 ware afgelost geworden. Daarna wordt met eenparige stemmen de Re kening vastgesteld in ontvang op f 16614,28 en in uitgaaf op f 16076.555, alzoo sluitende met een goed slot ad f 537,72s, welke dienovereenkomstig ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten zal worden aangeboden. 6e. Wordt aangeboden de Begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1908, beloopende in ontvang en uitgaaf f 18114,75. 7e. Wordt overgegaau tot de vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente over het dienstjaar 1906. Bij monde van den Heer Moerland deelt de Commissie van onderzoek mede, dat zjj geen advies geven kan, aangezien niet al de bescheiden, die bij de Rekening behooren, aanwezig waren en dat zy gaarne had gezien, dat van het onbetaald ge bleven bedrag ad ruim f 180.melding ware gemaakt in de rekening. De Voorzitter geeft toe zegging, zulks alsnog in de rekening te zullen opnemen. Daarna wordt deze goedgekeurd in ontvang op f 709,01 en in uitgaaf op f 1079,76, alzoo met een nadeelig saldo ad f 370,75. Tijdens de behandeling dezer rekening werd de zitting door de beide Wethouders verlaten. 8e. Wordt aangeboden de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente voor 1908, beloopende in ontvang en uitgaaf f980,^aar- bij de Heer Hoüeman mededeelt de besprekingen die hebben plaats gehad met den Heer Gookoop. Ue. Wordt besproken de wensohelijkheid der aansluiting met het' interloeaal telephoonnet, waarop wordt goedgevonden, een verzoekschrift in te diénen aan den Heer Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel tot het verkrijgen van bedoelde aansluiting. Daarna deelt de Voorzitter mede dat de kosten van 't maken eener ijzeren brug over de bijhaven vermoedelijk pl.rn. f 200 zullen bedragen, waarop de Heer Van Gelder te kennen, dat de buiten gewone ontvaugsten van de bark „Aster" en van de arken bijna zoo boog loopen. Dd Voorzitter geeft daarop toezsgging, de kosten eener ijzeren brug nader te zullen nagaan. Vervolgens bespreekt de Heer Van Gelder het heden plaats gehad hebbend ongeval (nl. het verdrinken van den bouwman J. Koese alhier) en bétoogt de wenschelijkheid, dat de Kaai bij donker weder steeds goed worde verlicht. Tevens betoogt hij de wenschelijkheid der ver grooting van de haven, waarop de Voorzitter herinnert aan de besprekingen, dia hij daarom trent gehouden heeft met den Heer Ingenieur van den Waterstaat, waarna door den Heer Moerland inzage gegeven wordt van eeneschets- teekening tot vergrooting der haven door het nog aanbrengen eener bijhaven. Alsnu worden bjj monde van den Voorzitter tot leden der commissie tot het houden eener collecte voor de Aigemeene Armen in deze ge meente benoemd -de Heeren Meijer, Nagtegaal, Zeedijk en de Burgemeester. De Heer Moerland bespreekt de wensohelijkheid om het ontwerp-kohier van den Hoofdelijken Omslag vóór de vaststelling bij de raadsleden rond te zenden, hetgeen wordt goedgevonden. Uit finantieel oogpunt bespreekt de Heer Moer land verder de wensohelijkheid, om het terrein nabij den z.g. brandput na demping in erfpacht uit te geven, waarop de Voorzitter te kennen geeft, dat zulks zal worden nagegaan. Ten slotte bespreekt de heer Heer Holleman de quaestie van de brug naar den Elfden Kavel en geeft te kennen, dat, wijl het pad door de gemeente wordt onderhouden, het hem billijk voorkomt, ook de brug in onderhoud te nemen. Verder niets meer te verhandelen lijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Zitting van den Raad der Gemeente Goede- reede op Dinsdag, 3 September j.1. des avonds 6,30 ure. Afwezig do heer Goekoop. Dj vergadering wordt door den Voorz. geopend, waarop do rotulou der vorige zitting worden gelezen, ongewijzigd goedgekeurd en geteekend. le. Wordt ororgegann tot do iustuilatie van het nieuw gekozen Riadsüd, den heer D. Breen. Nadat de beur Breen in handen van den Voorz. do bij de Wet voorgeschreven eeden heeft a'gelegd, wordt hij met zijne horbeuoeming tot Raadslid geluk gewenscht en neemt hij zitting. 2e. De Voorz. doet medcdeelipg, dat hij van den hoer Goekcop (tweed; mouw-gekozen liiad-1- jid) boricht boef ontvangen, dat deze verhinderd is, deze vergadering bjj te wonen. 3e. Alsn 11 ko at aan de orde de vaststelling der Gemeente-Rekening over het dienstjaar 1906. Bij mende vau den heer Breen wordt dooi de oommisde, bela3t mot het onderzoek der rekening, gerapporteerd, dat de oommissie bedenkingen heeft geopperd tegen de Uitgaven op enkele posten Hoofdstuk V. Na toeliohting dier uitgaven wordt de Rekening goedgekeurd in ontvang op f 14445,52 en in uitgaaf op f 13464,81, alzoo sluitende met een goed slot van f 980,71, welke dienovereenkomstig ter goad- keuring nan Hoeren Gedeputeerde Staten dezer provincie zal worden ingezonden. 4e. Wordt aangeboden de Begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1908, beloopende in ontvang en uitgaaf f 18791,05*. Verdol' niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den Voorzitter geeloteD. Sfisfe»ftnüen stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Het heeft ons Anti-Rev. verheugd, dat den Raad te 8ommelsdijk „Om" is, doch dit is niet genoeg. Ook de zaken moeten „Om". „Om" in de eerete plaats de kermis, dat af schuwelijk middeneeuwseh gedrocht. Elk Christen is het een gruwel, dat op het heerlijk Pinksterfeest, waar op wij gedachtenis vieren van het heerlijk feit, de uitstorting van den Heiligen Geest, door den Raad dezer ge meente gelegenheid wordt gegeven, tot grove uitspattingen; een mensch, ""die óók in den Naam van den Heiligen Geest is gedoopt, onwaardig. Da kermis bevordert de onzedelijkheid en is om niet meer te noemen, finantieel nadeelig voor de ingezetenen, doch de kermis is geen centen-, maar een beginselkwestie en daarom moet de kermis „Om". „Om" moet de verordening, die toelaat dat op den dag des HeereD, zelfs onder de Godsdienst oefeningen, de herbergen en kroegen „Open" zijn. „Om" moet de meening, dat alleen liberale menschen geschikt en bekwaam zijn voor ge meente-betrekkingen en postjes. „Om" moet alles wat niet is volgens ons christelijk, ons Anti-Rev. beginsel vooral in eene zoo orhtodoie plaats als Sommelsdijk. Daarom, Leden van den Raadl gij hebt een zwaarwichtig maar heerlijk werk vóór u. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. B. [Het woord van dezen geachten inzender is uit ons hart gegrepen. Wat zijn anti revolutionaire woorden De daden moeten getuigen wat onze belijdenis isRed.] B*oste rijen. Nieuwe Tonge. Vanaf 1 September is er een wijziging gebracht in de open stelling van het Hulptelegraaf en Hulp- pos'.kantoo1- n.l. des middags in den dienst een uur verlengt en des avonds een uur verminderd zoodat voortaan om 10 min. voor zevenen het kantoor zal gesloten zijn. Ooltgcusplaat. Met ingang van 3 Sept. jl is het Post- en Hulptelegraaf kantoor alhier geopend op werkdagen. Plaatselijke tijd. Postkantoor van 7.50 voorm. tot 11,50, en des namiddags van 1,50 tot 2,50 en van 6,20 tot 7,20. Hulptelegraafkantoo'r Plaatselijke tijd van

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4