E P v. Vliet. Iniaaakpottei InMakflBssclioii L Opruiming GEEN WONDER Advertentiën Herkingen. Diergaardelaan 44, Buitenland. Steeds verkrijgbaar: ROTTERDAM. eenige bijbedoeling, heet het zoo wereld schoon: r>Ik wil mij stellen in de hand van den Almachtigeu God, dat Hij mij leide naar Zijn wil. En waar ik zie, dat mijn leven vol ontbering en ellenden zijn zal, daar ben ik nóg tevreden, omdat het alzoo den Almachtige behaagt, want ik weet r.og grooter kastijding te hebben verdien 1, alleen smeek ik van Hem de genade af; dat ik dit alles geduldig drage moge, als ik het totnogtoe heb kunnen doen.« Dat is de historische Willem van Oranje. Maar ons volk kent zijn eigen vorsten geslacht zoo weinig! Zie de lotgevallen van Multatuli worden voor weinige stuivers onder 't bereik van ons gansche volk gebracht, als de plakkaten voor onze boekwinkels aankondigen. Wanneer breekt de tijd aan, dat een bekwame pen en een énergiek uitgever en een goedgezinde pers samenwerken om ons volk het leven te schetsen van de groote mannen uit het ons Vorstenhuis? Niet een nakauwsel van wat velen vóór ons al gezegd hebben, maar een levendige historie naar de beste hedendaagsche bronnen bewerkt? »Het leven van Willem is 't niet treffender, spannender, meer Gode ver heerlijkend dan toen ^christelijke romans* hoe goed deze overigens kunnen zijn in hun soort? UITKIJK. Voor Hof en Huis. Carbolineum wordt den laatsten tijd veel ge bruikt ter bestrijding van insecten bij ooftboomen het resultant was niet altijd gunstig en ook hadden twijgen, bladeren en bloesems dikwijls veel te lijden. Dr. R. Aderhold noemt in de „Deutsche Obstbauzeitung" twee redenen, waarom het C. zijn goeden naam niet beeft kunnen hand haven. In de eerste plaats zijn de proeven, waarop men zich beroept, bijna geen van alle met de noodige kritiek en kennis van zaken uit gevoerd en in de tweede plaats zijn er in den handel zeer veel verschillend# carbolineum- soorten. Ten bewijze van het laatste ontleent hij 2 recepten aan Themier „Die technische Ver- wertung der Steinkohlenteers", van zeer afwij kende samenstelling. Neemt men nu in aanmer king dat er in Puitschland ongeveer 80 carboli- neum-fabrieken zijn, waarvan de meeste twee of meer soorten in den handel brengen, dan zijn de verschillende resultaten, die men met O. heeft verkregen, gemakkelijk te verklaren. In de „Biologische Anstalt" te Dahlem zijn 25 soorten van C. zoowel chemisch (scheikundig) als op haar werking op planten onderzocht. Zij waren natuurlijk van zeer uiteenloopende samen stelling. In 't algemeen bleken de soorten, die slechts weinig lichte teeroliën bevatten, het best geschikt om wonden van boomen te bestrijken, maar vele soorten worden toch door gewone steenkolenteer overtroffert. Steenkolenteer toch desinfecteert de wonden niet alleen, maar sluit ze ook af. Een voor dit doelgoede soort van C. moet zich ook zoo gedragen. De soorten met veel lichte oliën leenen zich In den regel het best tot het dooden van ongediertemaar deze soorten zijn het ook, waarvan de dampen zeer schadelijk voor gevoelig gebladerte zijn, terwijl zij op de boomschors gebracht, deze kunnen doen barsten. Men staat dit blijkt uit het voorgaande vol doende nog geheel aan 't begin van den weg, die moet voeren tot een rationeele carbolineum- behandeling der ooftboomen. Er zullen voor ver schillende doeleinden verschillende soorten van C. moeten worden beproefd. Tegen schildluis werden door Prof. Ritzema Bos proeven genomen met carbolineum-émulsies, die ongeveer 87, 19 en 10°/„ van deze stof bevat ten de resultaten waren niet bevredigend en de boomen leden eeniga schade. Wel verkreeg hij goede uitkomsten bij andere boomen met een émulsie van 15, 10 en 5Misschien was de oorzaak van dit verschil in uitkomst te zoeken in den anderen tijd des jaars, waarop werd ge spoten. Maar ook de soort van carbolineum kan invloed hebben gehad. OOST-AZIË. Brieven uit Seoul staan vol bijzonder heden over de geweldige onderdrukking door de Japanneezen van elk verzet der Koreanen tegen de Japansche overkeer- sching. Gansche dorpen in het district Yangkien zijn in de asoh gelegd, en de bewoners, die verdacht worden van op ruiing tegen de Japanneezen, zonder genade doodgeschoten. De Japansche overheidspersonen verklaren dat noodig te achten, om een eind te maken aan de aanslagen op de Japanneezen. In yersoheidene plaatsen toch moeten Ja- pansohe ambtenaren en zelfs vrouwen door de Koreanen vermoord en hun hoofden aan boomen te pronk gehangen zijn- Te Teksau en te Yoekien is hevig gevochten tusschen Japansche en ont slagen Koreaansche soldaten. Te Tsjonjoe vielen 400 Koreanen de Japanneezen aan en brachten hun zware verliezen toe, dank zij hun kennis van het gebergte Zeven patriottische leiders, die door de politie te Seoul moesten worden gebracht, zijn daar nooit aangekomen, maar hebben onderweg hun boeien weten te verbreken en hun bewakers gedood. De ex-Keizer wordt nu beschuldigd een complot te hebben gesmeed. In China is op 1 September een bui tengewone beraadslaging overden toestand van het rijk begonnen, zoo verzekert een bericht uit Peking. De keizerin heeft namelijk een aantal invloedrijke adviseurs van de keizerlijke famifie ontboden, waaronder ook Joenan-tsji-kan en Tsjang- tsi-toen. Deze wisselen van gedachten vooral ook over het vraagstuk der rassen vermenging. Met toestemming van de keizerin schijnt een plan uilgewerkt te zullen worden, waardoor het zoogenaamde Mandsjoeleger zal worden ontbonden en ook andere verschillen tusschen Chinee- zen en Mandsjoes vervallen. Zoo zullen de dochters van Chineezen van voornamen stand in het huwelijk kunnen treden met leden van de keizer lijke familie, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat er eens een keizer van Cbina-Mandsjoechen bloede in China aan de regeering komt. Chioeesche vrouwen hebben in het vervolg niet meer het recht, hare voeten te verminken daardoor onderscheiden zij zic'i dan ook niet meer met hare Mandsjoesche zus'ers En eindeljjk, de Mandsj >e3 zullen familienamen moeten aannemen evenals de Chineezen. ZUID-AFRIK t. Wij lezen in de '/Transvaler// van 9 Aug.: /'Tn ons Parlement, wordt er lang niét zoveel Hollands gesproken als we verwacht hadden. Waarom zo In onze gouverue- ments kantoren is er ook nog geen ver andering. Waarom zo In de Kaap hebben 85 hogere en lagere ambtenaren van het Postwezen zich in verschillende klassen gevormd om de Hollandsolie taal te leren. Waarom kan dit hier ook niet gebeuren Aan het Postdepartement te Johan nisburg zyn er van tyd tot lyd allergunstigste aanbiedingen gedaan van kmppe onder- wyzers om Hollandse lessen te geven. Maar het heeft tot hiertoe weinig geho'pen. En meer dan eens wordt bij //De Trans valer// door Hollands sprekend- personen fatsoenlyke burgers geklaagd, dat ze niet verstaan worden, en in het Post kantoor geen lecht voor hun taal vinden. Hierop nu wensen we beleefd de Koloniale Sekretaris attent te maken Het Post- en Telegraafkantoor is de plek waar ambtenaar en publiek nauwer met elkaar in aanraking komen, dan wellicht in enig ander depar tement. Daar behoort voorziening voor onze taal gemaakt te worden. Dat is de plicht onzer regeering.'/ Gemengd „%'ieuws. Zijn lijk gevonden Men schrijft uit Hoek van Holland dato 3 Sep! ember Het lijk van J. K., die sedert verleden week Maandag in de ouderlijke woning te De Lier vermist werd en die zich hier des avonds op de Noorderpier begeven beeft, is Maandag in den Waterweg, op de hoogte van het abattoir van de firma Maller Co., drijvende gevonden. De ongelukkige is opge- vischt en naar 's Gravezand* overgebracht. Nog Maandagavond is het lijk met een lijkwagen van uit De Lier gehaald. Vreemde vouds. De werkman J. Tjeinmes moest in het land van den heer H. Hoeksema te Leegkerk aan het Aduarderdiep Dinsdag een sloot graven. Om de sloot van het diep af te sluiten, groef hij een gat in het land, om daarvoor den benoodigden grond te verkrijgen. Hierbij stuitte hij op iets hards, 't welk hij nader onderzoek bleek een eikenhouten lijkkist te zijn, bevattende een volledig geraamte van een volwassen persoon. Brand te Arnhem. Dinsdagnacht had bij den landuouwer Gerritsen, wonende aan den Deelenschenweg te Arnhem, een uitslaande brand plaats, waarbij uit gebrek aan WHter, de boerderij geheel in vlammen opging. De bewoners lagen reeds ter ruste, doch konden bijtijds nog gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was op beurspolis verzekerd. De inktgooier. Een der abonné's van de //Tel.// schrijft Dinsdagavond half 8 ging ik met mijne dochter van huis (Van Eeghenslraat, nieuwe gedeelte) door het museumkwartier stadwaarts. Bij een onzer vrienden kwamen we tot de treurige ontdekking, dat onderweg de witte japon mijner dochter, met niet ruinder dan 54- grooie en kleinere inktvlekken was bemorst. 't Is zeer te wensehen, dat de onverlaat, die vroeger en ook nu weer, zulke satanische streken uithaalt, spoedig op heeterdaad worde betrapt en in banden der politie worden ge steld, opdat hij zijne welverdiende straf niet ontga. De jonge avonturier. De 12-jurige Ernst Schmedding, de jonge avonturier die, gelijk gemeld, een poos te Delfzijl logeerde, is na eene afwezigheid van 9 dagen in de ouderlijke woning leMuns'er teruggekeerd. Brand te Bergschenhock. Tj Bergschenhoek ontstond Zondagmiddag 3 uur, terwijl de bewo iers naar de kerk waren, brand bij den landbouwer C. Breugom, waar schijnlijk doordat een 6-jarig jongetje bij een hooiberg met lucifers speelde. De brand breidde zich snel uit, zoodat de daarbij staande boerenwoning en de drie hooibergen, binnen korten tijd een prooi der vlammen werden. De inboedel werd grootendeels gered. Bij een andere windrichting zou de woning van den heer Jongeneel, in Bleiswijk, waar schijnlijk ook tangetast zijn geworden. Ernstig ongeluk. Terwijl de zoon van den schilder W. te Maastricht Zaterdag aan een vlug, hoven op het stadhuis staande, iets wilde veranderen, verloor hij het evenwicht en viel op de straat. Met een ernstige hoofdschudding werd hij opgenomen. Auto-ongeluk. Zaterdagnamiddag had te Diemen een aulo- mobielongeluk plaats, hetwelk betrekkelijk nogal goed is afgeloopen. De auto G 25, eigenaar de heer De Vos van Watergraafs meer, kwam uit de richting van Amsterdam rijden. Midden in het dorp kwam een doch tertje van P. de Wild, dat couranten rond bracht, onverwacht de straat oversteken. Om een ongeval to vermijden, haalde de chauffeur zoo sterk naar links uit, dat de auto een helling afvloog en onderste boven viel. De 4 inzittenden vielen er uit, maar hebben zich niet ernstig bezeerd. Het meisje werd door het spatbord geraakt en kwam te vallen. Per brancard werd ze naar Dr. Den Kinderen vervoerd en verhonden. Ze bleek een sleu- tslbeen te hebben gebroken. De auto misie zijn linkervoorwiel en is in het café //Pere boom// gezet. Onweer boven Tilburg Maandagmiddag ontlaste zich boven Tilburg een hevig onweder, waardoor de telefoon op enkele plaatsen getroffen werd, zoodat sommige aapsluitingen gestoord werden. Ook werden een drietal woningen door het hemelvuur getroffen. Bij zekere Jansen in de Missiona risstraat werd aan het bovendeel van het huis aanmerkelijke schade toegebracht, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Hevige kloppartij te Arnhem. Zaterdagmiddag had een ernstige vechtpartij plaats in de Molenkom te Arnhem. Zekere H. V. bad ruzie met zijn bijzit, eenige bewoners bemoeiden zicli er mede, waardoor spoedig een hevige kloppartij ontstond. H. V. werd vermoedelijk met een bijl twee ernstige, wonden in de linkerzijde toe gebracht, terwijl van zijn bijzit de helft van een vinger werd afgebeten. Van zekere 11., die mede in de kloppartij was betrokken, werden bijna alle rui en zijner woning vernield. II. V. werd door eenige burgers naar het Tehuis voor Vrouwen gebracht, waar Dr. Van Balen het eerste verhand legde. Hj is daarna overgebracht naar het Stedelijk Ziekenhuis. De geschenken. H. M. de Koningin-Moeder schonk H. M. de Koningin op haar verjaardag een bijzon der prachtig bloemstek, vervaardigd door het personeel der bloemisterij te Soestdjk. 't Stalt voor een pat met dak en emmer, samengesield uit bloemen en mos het water en de weerspiegeling zijn zeer kunstig nage bootst. Het jachtdepartenient en ander personeel op het Loo vereerde H. M. eenige bloemen manden, enz. Z. K. H. heeft H. M. de Koningin op 31 Aug. twee herten (levensgroot) in brons ten geschenke aangeboden. De dieren rusten op fraaie voetstukken. Zij zullen geplaatst wor den aan beide zijden van het hek der Konin klijke houtvesterij. Verder schonk Z. K. H. aan de Koningin nog een klein taxhondje behalve het bloemstuk, vereerde de Koningin- Moeder haar dochter ook twee kostbare lustres. Deze zijn geplaatst in de vestibule. Van het personeel van het Huis ten Bosch te 's Gravrnhage werd een sierlijk bloemstuk ontvangen. Overreden. Een droevig ongeval heeft Maandag plaats geh.id niet den Oosterstoomtram, die van Sandenhurg rijdt naar Wijk bij Duurstede. Het zevenjarig dochtertje vail v. B., dat al daar bij een tante vertoefde wilde uitwijken voor een automobiel, doch werd door den aankomenden tram gegrepen en terstond ge dood. De voeten afgereden. Een jeugdig kellner van het buffet aan het station varT de Hollandsche Spoorwegmaat schappij te 's Gravenhage, die van een rei ziger geld terug moest ontvangen en daartoe den reeds in beweging zijnden trein naliep, viel en kwam tusschen de treeplank bekneld, tengevolge waarvan hem de voeten werden afgereden. Diefstal van paardenhaar. In den laatsten tijd werden in verschillen de gemeenten van Drenthe van in de weide loopende paarden de slaar(ei) afgesneden, blijkbaar met de bedoeling, het haar te ver- koopen. In de gemeente Bolde zijn thans een rondzwervende man en vrouw aangehouden, die zich aan dergelijke feiten hebben schuldig gemaakt. Zij zijn naar de gevangenis te Assen overgebracht. Het langste passagiersschip. Zondagmorgen arriveerde te IJmuiden het langste passagiersschip dat deze haven ooit aandeed. Het was het stoomschip //Vectis//, van Kiel met nog 160 passagiers aan boord Het stoom schip meet 650 Eng. voet, bij een breedte van 44 voet. De inhoud is 6000 tons en de machine ontwikkeld 6000 H. P. Allerlei gemakken voor de passagiers zijn aangebracht. Zoo o. a. een warenhuis waarin drie bedienden. De equipage telt 220 man. Het stoomschip zal enkele dagen te Amster dam vertoeven. Noodweer. Betreffende het noodweer te Oldenzaal in het laatst der vorige week verneemt de N. Crt. nog de volgende bijzonder heden üen heelen dag was het drukkend warm geweest en had het opophoudelijk geweer licht-en gedonderd, totdat tegen lnlfvijf uit het zuiden een bui kwam opzetten, die om kwart over vtjf vergezeld van een zwaar onweer losbrak. De storm, die inmiddels opstak, sloeg de hagelsteenen, waarvan vele de groote hadden van een stuiter, met kracht tegen de ruiten. Zooveel hagel viel er, dat het marktplein wit zag als in den winter bij een flinke sneeuwbui. Tusschen de hagelsteenen viel zooveel regen, dat het wel een wolkbreuk geleek. Geen wonder, dat bij zulk weer de meeste huizen overlast van het water kregen. Aan de Groote Straat liep bij sommige woningen het water van achte ren er in en aan de voordeur er weer uit in het hotel Vastert stonden verscheidene kamers blank van het water, en boorde men gaten in het plafond om het zich daarop bevindende water te verwijderen. De achterstraten gelekenstroomende beken daar stond in sommige huizen het water een halven meter hoog en nam men de vlucht naar den zolder. Uit een dier huizen werd een oude vrouw bewusteloos weggedragen. Elders werd het vee verwijderd om ver drinken te voorkomen, of werden de jonge varkens in een graankist gezet die in het water op de deel ronddobberde. Vele voor werpen spoelden uit de huizen weg en dreven door de straten, als stoelen, ladders enz. Onnoodig te vermelden, dat talrijke ruiten het van de hagelsteenen moesten ontgelden. Te midden van deze bui, die zelfs ver schillende fabrikanten dwong hunne inrich tingen stop te zetten, sloeg liet onweer np verschillende plaatsen in zoo werd een machine bij bet stal ion getroffeneen paar woningen, de teleftouleidingen, tal rijke boomen enz. Groot is de verwoesting door deze bui aangericht; boomen zijn ontbladerd, te veld staande vruohten tegen den grond geslagen, bloemen in de gazons vernield, terwijl in de plaats de rnenschen tot laat in den nacht bezig waren het water uit hun huizen te verwijderen. Aan sommige groo'e huizen bedraagt de aangerichte schade ettelijke honderden guldens. Geluk kig, dat deze bui zeer plaatselijk was, zoodat aangrenzende buurtschappen vrij bleven. Uit liet havciihed'ijt te Antwerpen. Van de 10090 uitgestotenen in de SeheHestad zijn er 4000 vervangen door vreemde arbeiders. De uitgeslotenen hebben geen weerstandkas en deden daarom een beroep op de openbare milddadigheid, doch tot dmver kwam van buitenaf geen of weinig geld in van de 5000 frs. die in kwamen, kunnen 1500 gezinnen niet. leven. Verschillende //onderkruipers// wer den Zaterdag door de uitgeslotenen ern- s'ig mishandeld, en Vrijdag was het net zoo. Herhaaldelijk kwam liet tusschen de stakers en de Vlaamsche arbeiders, die van het werk kwamen, tot vechtpartijen. De pakhuizen van de Grain Works werden door de stakers overmeesterd zij namen de wielen van de wagens af en vernielden de gereedschappen. De stakers wierpen sleeuen op een stoomschip, waar Engelschen werkten overal werden de Engelschen door de stakers op de vlucht gedreven. Een lastkraan, toebehooreude aan de firma van Steinmau, die voorzitter is van de Fédé- ralion Maritime, werd in de Schelde ge worpen. Stemman vroeg ora politiebescher ming, maar de commissaris antwoordde dat de politie het te volhandig had. Er zijn nu stappen bij den gouverneur gedaan om bescherming van het leger en de bur gerwacht te verkrijgen. In een ander bericht van Vrijdag wordt nog gezegd, dat ook de aanvallen met revolverschoten op Engelsche werklieden meer en meer toenemen. Politieagenten, die Engelsche werklieden begeleidden, antwoordden met revolverschoten, waar door de aanvallers op de vlucht gingen. Over de laatste gebeurtenissen te Ant werpen schrijft het Hbld. v. Antw. Slechter dan de toestand thans in de haven is, zou 't moeilijk kunnen zijn. Er woidt sedert Maandagmorgen ov<r- al gevochten en aangerand, en bescherming van den arbeid bestaat er in de haven van Antwerpen niet meer Daar de machteloosheid der politie om den arbeid te beschermen, Maandagmorgén ten overvloede gebleken is, vraagt de Federation Marilime andere maatregelen, o. a. de bijeenroeping der burgerwacht. Zoo de burgemeester niet Handelt, zal de Federation zich richten tot de regee- ring. In een der eerste hotels van Baden Baden stapten dezer dagen twee reizigers uit, die er als gentlemen uitzagen en zich onder Italiaansche namen lieten in schrijven. Maandagavond verlieten zij het hote' en namen de juweelen van een Weensch® barones Ephrussi ter waarde van ÏIO.OOO francs, mede, benevens een som van 125.000 trancs aan bankbiljetten, toebe hoorend aan baron Godschmitt te Parjjs. De procureur van Baden Baden heeft een bclooniog van 3000 Mark beloofd voor de aauwijzing van den dader. Een allertreurigst geval wordt uit Leeds gemeld. Bij een jongen geneesheer Hirs% voor zes weken getrouwd ea kort geleden van zijn huwelijksre;s wederge keerd, schelde Zaterdagochtend te zes uur een in zijn geestvermogens gekrenkt persoon aan, Harrison genaamd, die hem den vorigen dag geraadpleegd had. Daar de dienstboden nog niet op waren, deed „de heer Hirst zelf open en werd onraid- delijk doer 't hart geschoten; waarop de dader zichzelven een kogel door 't hoofd joeg. Uit een brief van Harrison aan een vriend blijkt, dat geene zich inbeeldde aan doodelijke toevallen te zullen lijden, omdat de dokter hem op de knieën geslagen had, weshalve deze „straf ver diende". De ongelukkige zou dienzelfden dag naar een gesticht zijn overgebracht. Hij had den geheelea nacht rondge zworven. Dr. Hirst was 28 jaar oud. Slachtoffers van de kermis. De kermis te Zaandam heeft vermoede lijk twee slachtoffers geëischt. Zondag den laatsten kermisdag zijn o.a. ter kermis gegaan eene 16-jarige dienstbode van Koog a d Zaan, afkomstig uit deu Haag, genaamd C. V. en een 24-jarige dienstbode van Zaandam, ge naamd G K., wier ouders te Westzaan wonen. Beiden zijn na dien tijd niet teruggezien. Van de jongste verMoedt meu,datzjj met een kermistroep is medegereiad. In die richting wordtal thans gespeurd. Treurig ongeval. Te Woldendorp (Gr.) is Dinsdagavond het 12-jarig zoontje van E. Stegmeijer met een paard op hol geraakt. Het'paard sprong in een moddersloot en de knaap verdronk. De legende bevestigd. Bij het. graven van eeo vijver op de lerreinen van de Duno hij OosterOeek, heeft, men fon damenten gevonden van meer dan een meter dikko muren. De overlevering, dat hier vroeger een kasteel heelt gestaan, schijnt dus juist te zijn. TE OUDE TONÖE is steeds verscb verkrijgbaar Alex iSIe|Jer'ts H4ofHc, heerlijk en zu'ver van smaak, bij „Middslhamis-Sommslsdijk." De Baak leent gelden aan loden tegen 4Ya pCt. 'g jaars. Ze neemt geldon op tegen3 pCt. 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bp een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandagavond yan 68 uur, ten huize van den Kas iar D. .IOPPE Gz., S0MMEL8DIJ-K J. D. BINKBHST-MJER. BOEKHANDEL DIRKSLAN» Levering van alle Binnen- en Buiteiilandschc Boeken Tijdschriften Couranten. Plaatsing van Advertentiën in alle couranten Handel in Schrijf- Teeken- en Schoolbehoeften. STEEDS VOORRADIG l'tigisecjet' M*ortret- Poëzie- en HSt'ie fkanrf rilbtints Kerkboeken en Bijbels. enz. enz. Sigaren en Sig-areUeri ie mamM Horloger en Goudsmid, West© 263, IleMriiis, Steeds groote voorraad BItrioges, KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Goud- en Zilverwerk. Koralen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. at ij VAN tegen verminderde prijzen. M. 1\ ROSTEN, Ou/Ie Tonge. In IHnclc. dat de prima Lofodinsche Levertraan van A. D. ROZENDAL te Dokkum steeds meer wordt gevraagd. Op de in 1906 gehouden Nijver heids-Tentoonstelling te Leeuwarden werd zij met de hoogste onderscheiding bekroond. Hoofdagent voor Overflakkee en Goedereede P. C. ARMSTRONG te Sommelsdijk. H J ?AK' PHÖTOGRAAF PHOTOGRAAF eerste I Atelier eerste

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2