Gemeenteraad. Vissclierli. Boerenleenbanken, Wes*Koog»Ingen, Gemeng-d Nieuws. ftlarktberichteii, Lfialsle Berichten. wagen aangereden, waardoor hij viel en een bloedende wond aan zijn hoofd bekwam Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben doen weten, dat ter inzage ligt een verzoek met bijlagen tot het oprich - teu van een slagerij op de Straatdijk alhier, in het perceel kadastraal bekend Sectie B no. 1171 en 1172. Op Vrijdag 30 Aug. nm. 7 ure zal in het Gemeentehuis gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Melissaut. Tegen Donderdag a.s. des voorm. 10 uur is een openbare vergadering van den Raad belegd. Door W. van der Werf alhier is een postduif gevangen aan welks rechterpoot zich een ringetje bevond, waarop stond >9857. Molenbeek. Bij den landbouwer A. N. is een petroleummotor geplaatst, om de volgende werktuigen in beweging te brengen een Dorsch-, Breek- en Snijmachine, een Karn en een Bietenmolen. Stellendam Sedert een paar dagen is onder deze gemeente opgevangen als loopende onbeheerd een driejarige bruine merrie. Het dier is gestald bij den bouw man A. Human alhier bij wien het door den eigenaar tegen vergoeding der voedings- en stallingskosten kan worden terug beko men. Aan de loting der Nationale Militie zullen dit jaar voor deze gemeente een 17-tal jongelieden deelnemen. Goedereede. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van L. T. alhier eene geldelijke vergoeding ad f 0,50 daags toegekend. In den laatsten tijd zijn tengevolge van den hevigen wind de zeevisschers meer malen genoopt geweest, in de haven te blijven of éénmaal uitgezeild, weder hier of elders binnen te vallen. De verdiensten zijn in de laatste weken dan ook zeer schraal. Maandagnamiddag had het 7-jarig zoontje van P. van S. alhier het ongeluk terwijl hij met zijne schoolmakkertjes op het.schoolplein aan 't z.g.n >haasje-over« spelen was, te vallen en zijn arm te breken. Aan de loting der Nationale Militie zullen dit jaar alhier een 13tal jongens deelnemen. Tot gemeente-arts alhier is benoemd de Heer G. O. Meulman, arts te Utrecht. Ouddorp. Bij den landbouwer D. de J. had een zeug 14 jonge ter wereld ge bracht, waarvan er bij een de onderkaak ontbrak. Enkele dagen na de geboorte is het misvormde beestje gestorven. Hellevoetsluis. Een hevige brand heeft Woensdagavond de hofstede met schuur en inhoud van den heer Langeveld aan den Westdijk alhier in den asch gelegd. De brand was op grooten afstand zichtbaar. Zuid-Bejjerland. Op de nieuw te bou wen Bouwmanswoning van den heer Baron Creutz alhier, zijn de werkzaamheden ge staakt, daar de aannemer R, B. v. d. Berg niets meer van zich laat hooren. Goudswaard. Plet 2-jarig zoontje van den landbouwer C. G. alhier, is nabij de ouderlijke woning in de sloot geraakt en jammerlijk verdronken. De moeder vond haar kind, doch opwekking der levensgees ten mocht niet meer baten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Sommelsdijk gehouden op Vrijdag 16 Aug. jl. 's voorm lll/2uur. Tegenwoordig alle leden 1 vacature. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde worden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Aan de orde 1. Een schrijven van H.H. Regenten van het Burgerlek Armbestuur en Weeshuis daarbij be- richtenden het overlijden van den Boekhouder dier Administratie dat zij hebben nagezien de boeken en kas en alles in orde hebben bevonden, en 2. dat zij tot tijdelijk Boekhouder hebben aan gesteld den heer F. C. Armstrong. 3. Wordt een Commissie benoemd bestaande uit de H.H. J.Timmerman,M.Bomen W. v.Beek tot het onderzoeken der geloofsbrieven van het laatst benoemde Raadslid den heer J. Joppe, de vergadering wordt tijdens dit onderzoek geschorst. Na onderzoek wordt de vergadering geopend en brengt de Commissie advies uit omtrent dit onder zoek. De Commissie adviseert tot toelating waar toe door den Raad met algemeene stemmen wordt besloten de benoemde zal hiervan in kennis wor den gesteld alsmee Ged. Staten. 4. Brengt de indertijd benoemde Commissie tot nazien der Gemeente-rekening verslag uit van hare bevinding, welke rekening na eenige inlich tingen van den Voorz. gevraagd te hebben door alle leden wordt goedgekeurd, Bluitende meteen batig saldo van f 636,77'/i. 6. Een schrijven van de Erven van Wijlen den heer J. B. Mijs, tot afschrijving van Hoofdelijken Omslag welke wordt verleend. 6. Zegt de Voorz. dat de Gemeente Nieuwe Tonge eenige lantarenpalen met lantaarns wil koopen en vraagt voor welken prijs hij deze kon aanbieden. Na den prijs vastgesteld te hebben wordt de Voorz. machtiging verleend tot verkoop over te gaan. 7. Een verzoek van den vuilisman A. Vroeg- indewei tot verhooging van toelage word voorals nog van de hand gewezen. Niets meer aan de orde wordt de vergadering gesloten. Middelharnis. Te Vlaardingen is van de haringvisscherij binnengekomen de logger >Voorlichter« st. M. den Braber met 22 last haring. (2e reis.) Sommelsdijk. Door de Boerenleenbank alhier, werd gedurende het eerste halfjaar 1907 Ontvangen aan rente 146,60s in loopende rekening 14698,52 terugbetaalde voorschotten 10505, en aan spaargelden 8 3 95z 2 Totaal der ontvangsten 3 3745 34-5 Uitgegeven aan renten en andere kosten SI5i^95 in loopende rekening 4600, aan voorschotten 12450,— aan spaargelden terugbetaald 16343,22s Totaal der uitgaven 33908,92. Op Woensdag 21 Augustus 1907, 's nam. 2 uur in het Hotel Speé te Sommelsdijk, afslag van 6 huizen en 3 landbouwsclmren, benevens 33 H. A. bouw- en weiland in de polders Oudeland, Christoffel en Westplaat onder Sommelsdijk, en ongeveer 4 H. A. bouwland in den polder Oud-Kraaijer onder Melissant. Voor de erven van Mej.de Wed. C. Joppe Gzn. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUKEN. Op Woensdag 21 Augustus 1907's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, veiling van 2 arbeiderswoningen met grond en hofland (eeuwigdurende erfpacht) te Dirksland, aan den Zuiddijk, nabil de hofstee, bewoond door den Heer Dk. Kardux, kad. Sectie C. nos. 609 en 622 te zamen groot 03 aren 90 centiaren. Notaris VAN DEK SLUIJS. Op Donderdag 22 Augustus 1907 's avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis inzet van een huis en erf aan de Kaaidreef te Middelharnis plaatselijk geteekend D 180 kadastraal bekend Sectie B no. 1796 groot 85 centiaren voor de erven van mej. L. A. Klaassen. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 22 Augustus, 's nam. 5 uur Afslag van 5.70.60 heet. tiendvrij Bouwland, in den polder Oost-Westerloo onder Goede reede, in 4 perceelen en 2 Combinaties, en 1.90.10 heet. weiland, in den polder Oude Oostdijk onder Ouddorp, in 2 perceelen en Combinatie, in het logement //de Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Woensdag 28 Augustus 1907, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, afslag van 2 arbeiderswoningen met grond en hofland (eeuwigdurende ei fpacht) te Dirksland aan den Zuiddijk, nabij de hofstee bewoond door den Heer Dk. Kardux kad. Sectie O nos. 606 en 622 te zamen groot 03 aren 90 centiaren. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 29 Augustus 1907 's avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis afslag van een huis en erf aan de Kaaidreef te Middelharnis plaatselijk geteekend D. 180 kadastraal bekend Sectie B. no. 1796 groot 85 centiaren voor de erven van mej. L. A. Klaassen. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 28 Augustus 1907, Donderdag 29 Augustus 1907 en zoonoodig volgende dagen telkens des voormiddags 10 uur ten verzoeke en ten woonhuize van den heer F. van der Weide, aan den Westdijk B 161 te Middelharnis, van een groote partij manufac turen. Notaris VAN BUUREN. Brand in een auto-stal. Men meldt uit Den Haag Een politieagent die Donderdagnacht circa 2 uur de Nieuwe Schoolstraat passeerde, be merkte, dat uit de openstaande deuren van een stal in die straat vlammen en rook naar buiten sloegen. Door middel van de brandschel in de Kazernestraat waarschuwde hij onmiddelijk de brandweer, die daarop terstond met den slagenwagen uitrukte. Inmiddels werd de brandweer ook telefonisch gewaarschuwd, dat in de Nieuwe Schoolstraat een uitslaande brand was uitgebroken, waarop de eerste brandmeester met een tweeden wagen naar het terrein van den brand vertrok. Bij aankomst van den eersten slangenwagen had de brand een zeer ernstig aanzien. Het aangetaste perceel bleek een auto stal te zijn van het Hotel des Indes, en de in zulk een in richting aanwezige benzine deed groot gevaar duchten. Nadat het vuur kraohtig met twee stralen op de waterleiding was aangetast, werd, zoodra dit mogelijk was, de aanwezige hoeveelheid benzine, ongeveer 25 liter, ver wijderd. Voor de komst van de brandweer waren de vier employés van het hotel, die boven den stal sliepen, gewekt en uit het raam gesprongen. Zij werden naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat één zeer ernstige brandwonden over het geheele lichaam had gekregen en bij zijn val bloedende aan het hoofd werd verwond; hoewel zijn toestand niet levensgevaarlijk is, bestaan er toch reden voor bezorgdheid, daar h(j Zater dagvoormiddag nog bewusteloos was. De drie anderen kregen minder ernstige brandwonden. Na ongeveer een half uur was het vuur gedoofd. Omtrent de oorzaak van den brand ver moedt men, dat een der chafleurs een bran dende sigaar of sigaret in een auto heeft laten liggen, waardoor de kussens in brand zijn geraakt. Twee machines werden door het vuur geheel vernield en een derde gedeeltelijk. De auto-stal en de daarboven gelegen kamer brandden geheel uit, terwijl de overige ge deelte van het huis ernstige brand- en water schade leed. Toen de tweede slangenwagen ter plaatse kwam, werd gezegd, dat er zich nog iemand in het brandende bovenhuis bevond. Daar de trap in lichtelaaie stond, werd van de haak- ladder gobuik gemaakt om zich toegang te verschaffen. Trots den rook en het vuur be gaven zich de eerste-brandmeester en twee brandwachts naar binnen zij doorzochten de kamer, doch konden vaststellen, dat allen reeds in veiligheid waren. Station Muiderpoort te Amsterdam. De belangrijke uitbreiding van het station Muiderpoort, in Maart aangevangen, nadert hare voltooiing en zal de ingebruikneming in de maand September kunnen plaats hebben. Door deze uitbreiding wordt een groote verbetering tot stand gebracht, want het is opmerkelijk hoe het reizigersvervoer aldaar is toegenomen. Bij het openen van dit slation, slechts eenige jaren geleden, was aldaar gemaakt een verhoogd perron, waarop een gebouw, ingericht tot vestibule, plaats kantoor en kantoor van den stationchef, alsmede een gebouw voor wachtkamer en afzonderlijk privaatgebouwlje. De gebouwen en een gedeelte van het perron voorzien van eene overkapping. In het voorjaar van 1906 werd reeds behoefte gevoeld het perron ongeveer 60 meter te verlengen, waarvan baansverbréeding en een'ge wijzi ging der sporen het gevolg was. De thans onderhanden zijnde werkzaam heden bepalen zich lot het vergroolên van de bestaande vestibule en het plaatskantoor waardoor het kantoor van den stationchef vervalt, doch een nieuw kantoor aldaar wordt aangebouwd. De bestaande wacht kamer woriit ingericht tot bergplaats van fietsen. Het privaat gebouwtje wordt afge broken. Vervolgens wordt een geheel nieuw ruim gebouw gemaakt voor wachtkamer ie en 2e klasse en een afzonderlijk gebouw voor de 3e klasse alsmede een afzonderlijk gebouw ingericht .voor retiraden, magazijn en arbeidersverblijf. De bestaande overkap ping 71 meter verlengd. De buitenwanden der gebouwen en een gedeelte der over kapping worden afgewerkt met blank-blijvend Amerikaansch grenenhout en het geheel ziet er flink en keurig uit. Op het perron worden geplaatst twee dubbele vrij staande zitbanken, terwijl tegen de wachtkamers nog zes zitbanken worden aangebracht. Te Ouderkerk a. d. Amslel geraakte een tweejarig zoontje van den veehouder JU Bellaar in de sloot, zonder dat dit werd be merkt. Een knecht, die zich naar het land begaf, zag den kleinen drenkeling Jjet eerst en haalde hem op het droge. Ofschoon spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepen, mocht men er niet in slagen de levensgeesten weder op te wekken. Eeu benzine-oiifploffing Mejuffrouw v. H., te liefde, bij Zutphen gewoon's morgens het bezine-reservoir, staande in den kelder voor de verlichting van haar woning, te vullen, had Vrijdagmorgen de onvoorzichtigheid daa/bij een brandende kaars te gebruiken. Er ontstond een vrij hevige ontploffing, waarüij mej. v. H. ernstig in het gelaat werd gewondhaar hoofdhaar was geheel ver schroeid. Per brancard is zij naar het Zie kenhuis te Zutphen vervoerd. Van haar woning zijn eenige ruiten ge sprongen, deuren zijn geblakerd, en het muurwerk is op enkele plaatsen gescheurd. Van liet goede te veel. Een wielrijder, die in den avond van Soest naar Eemnes zonder licht reed, trof het al zeer ongelukkig. Hij werd driemaal bekeurd en daar hij tweemaal een valschen naam op gaf, zal hij waarschijnlijk yoor vijf misdrijven terecht moeten staan, Afschaffing van nachtarbeid. De bakkers te Heerenveen hebben den nachtarbeid van Zaterdag op Zondag afge schaft, zoodat des Zondags geen versch brood te verkrijgen is. Geen enkele afnemer loont zich daarover ontevreden, Verduistering van rijwielonder- deelen. In verband met de gepleegde verduiste ringen ten nadeele van den heer T. handelaar in huishoudelijke artikelen en rijwielonder- deelen, te Groningen, is door de politie de hand gelegd op de Gabr. L. aan het Boterdiep aldaar, als verdacht van heling van een deel der ontvreemde goederen. Een krasse oude. De 82-jarige A. Boll, gepensioneerd post beambte te Genderen, deed deze week nog een fietstocht door 't Land van Altena, over een afstand van ongeveer IQ uur. Veertien dagen geleden braeht hij zijn dochter, even eens per flets, een bezoek. Een tweede moeder. Donderdagmiddag moest de hulp van de politie te IJmuiden worden ingeroepen om het gezin en het huis van den beambte M. tegen het publiek te beveiligen. Men wist nl. dal diens tweede vrouw, die aan drankzucht lijdt haar stief kinderen gru welijk mishandelde en inzonderheid een zie kelijk teer meisje. Toen verteld werd, dat hot kind sinds drie weken onverzorgd op den zolder was opgesloten, begon men het huis te steenigen. Ofschoon ook hier de geruchten overdreven bleken, is toch de behandeling van zulk een moeder wel reden om te overwegen, dat stumpertje aan haar leiding te onttrekken. Geen speelgoed. Een ingezetene van Rijswijk die een revolver wilde probeeren in de werkplaats van den rijwielhersteller M. in de Bal- jnwsteeg aldaar, had het ongeluk den 15 jarigen zoon van genoemden M. in den buik te schieten. De ontboden geneesheer constateerde, dat de kogel was afgestooten. Slechts een geringe wond was zichtbaar. Bijna verdronken. Zaterdagnamiddag omstreeks 3 uur waren een drietal te Nijmegen woon achtige jongens op de Waal bezig met het varen met een zeilbootje, toen op een gegeven oogenblik het zeil omslo6g waardoor het bootje kantelde. Zij zoudeu zeker verdronken zijn één lag er ai onder het bootje indien niet twee schippers, die met hun vaartuigen ia de nabijheid waren, hen haddon gered, waardoor zjj met eeu nat pak en den sohlik vrjj kwamen. Van de trap gevallen Een 72 jarig man, wonende aan de Harmenkokslaan te Delft, viel Donder dag van de trap van zijn woning en be kwam schedelbreuk. Da ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Gevaarlijk grijpen. Vrijdagraid lag waren twee jongelieden S. met een ijzeren roeiboot ia de Noord aan hot varen. Zij trachtten een voor- bjjkomondo sloop ie grijpen, doch geraak ten inot hun boot onder don vlieger van een gesleept schip. Hun boot zonk ontniddelrjk. De jongelieden wisten zich echter in de vlieger te redden. Daar de sleepboot doorstoomde, heeft een parle vinker hem opgehaald en aan wal ge bracht. De moord op .Bonte {budo opge helderd. Mrs. Goold, die met haar meisjesnaam Marie Gir.iudm]heet, heeft Donderdagmor gen bekend, haar mui Vere Goold Donderdagmiddag. Beide bekentenissen komen hie: in overeen dat Vere Goold Emirn Liwey, de Zweedsche in een oogenblik van opwinding gedood en haar lijk in stakken gesneden heeft. Volgens Mrs. Goold geschiedde de moord en de ontleding van het lijk in de bad kamer, buiten haar tegenwoordigheid en kon Goold zigh bij den moord bediend hebben van een dolk of Indisch mes Zij zelve zou een deel der kleedingsstukken van het slachtoffer verbrand hebben, dat geld kwam vragen aan Goold, die haar gedood zoji hebben in een oogenblik van waanzin, niet om haar te berooven. Goold zelf vertelde, dat Emma Liwey hem 500 fr, kwam vragen ten behoeve van Edward Barker, wat bij weigerde, Toen ontstond er een twist en Goold, die gedronken had, trof Emma Liwey met een mes io den rug, waardoor zij dadelijk dood was. Zijn vrouw, die juist binnenkwam, kreeg een flauwte. Later hielp zij het lijk verbergen, dat hij alleen aan stukken sneed en later in een kofier en een valies pakte. Hij verklaart de juweelen alleen te hebben meegenomen, om geen verdenking te wekken. Gedood om te stelen heeft hij niet, daar hij een voldoende rente heeft hij heeft alleen gehandeld in drift en in dronkenschap. Verdronken. Te Waddingsveen is het 8-jarig zoontje van V. H. aan de Zuidkade in de Gouwe geraakt en verdronken. Het lijkje werd 's nachts te drie uur opgehaald. Te water geraakt. Door te groote belangstelling voor de visch, die er niet zwom, geraakten Vrfjdag de twee zoontjes van D, in het niet zeer geurige water bij de Spiritusfabriek te Delft. De heer Van Heesteren redde beide //snoeken'/, wat nogal met moeite gepaard ging. Een dubbele broekrammeling zal thuis wel verstrekt zijn. Avonturier. Op last van den commissaris van politie te Harlingen is Donderdag naar Leeuwar den overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld een 15-jarig jongmensch die Woensdagavond te ruim elf uur zich op een der te Harlingen passeerende stoom- booten van Leeuwarden naar Amsterdam bevond, en het medelijden van den kapitein der boot had opgewekt door een onwaar verhaal. Door de politie te Harlingen in verhoor genomen, bleek het een bakkersknechtje te zijn uit een der dorpen van Friesland, en heimelijk op avontuur te zijn uitge trokken met medeneming van eenig geld, dat hij voor zijn patroon had ontvangen, en een rijwiel, dat hij had gehuurd. De jongeling was op weg naar Zaandam, waar hij eeu plaats zou zoeken op een koekfabriek. //(Lw. Ct.)'/ Van ambteuaar tot predikant. De heer J. W. Weenink ambtenaar bij de afdeeling Weg en Werken der Staatsspoor-Maatschappij te Zutphen, heeft zijn eervol ontslag aangevraagdhij heeft met gunstig gevo g zijn examen afgelegd om te worden opgeleid tot pre dikant aan het „Spurgeon College" te Londen. Door een onweder overvallen. Volgens berichten uit Bern aan de //Voss. Ztg.// werd Donderdag in het ge bergte bij Kandersteg een Amsterdamsche familie, Hanriema, door een onweer over vallen, Een 15-jarige dochter is darrbij van een rotswand gestortzij werd met levensgevaarlijke verwondingen opgenomen. Bloedvergiftiging. De schipper E. Smirreu te Zwartsluis bekwam Donderdag een kleine wond aan een vinger, waarbij bloedvergiftiging ont stond, die hem reeds Zaterdag ten grave sleepte. Van den Kindermoord. Donderdag word naar hot „Dgbld. van N.-Br." meldt het meisje, dat, als verdacht van moord op haar eigen kind te Geersbroek (Ginneken) werd gear resteerd en in het Huis van Bewaring opgeborgen, door de justisio in vrijheid gesteld. Zooals wij reedaj.l. Zaterdag meldden, is haar vader gevangen gehouden, ais worde verdacht, alleen de dader te zijn van dozen kindermoord. Door een der machines gegrepen. Men meldt. uit Tilburg d.d. 16 Aug. Toen hedenmiddag de stoker van do chemicaliëenfabriek der heeren W. in de Veldhovenstraat in de machinekamer kwam, vond hij daar het lijk van den directeur, den heer P. L., met verbrijzel den schedel op den grond liggen. Men vermoedt dat de beer L. meteen der machines in aanraking is gekomen die hem den aohede' verpletterde, Het lijk is naar bet gasthuis overgebraoht. Als het stadhuis nieuw is. Te Wiihelminadorp, bij Goes, werd Zaterdag in het nieuwe gemeentehuis het eerste huwelijk gesloten. Als herinnering daaraan boodj de burgemeester namens do gemeente dit echtpaar een fraaie klok ten geschenke aan, Den nek gebroken. De politie bracht Zaterdagavond in het Ziekenhuis den worstelaar .1. V., verblijf houdende in het logement "De drie Kroonenv te Haarlem, die op het Kermis terrein te Rotterdam in de tent van 0. L, O,, onder het worstelen met W. v. R. uit Utrecht, op zijn halswervel viel, waaidnor een totale verlamming over het geheele lichaam intrad. Mond- en klauwzeer. Op 130 hoeven in de gemeente Hazers- woude isj- reeds mond- en klauwzeer geconstateerd en 28 runderen zjju aan deze ziekte gestorven. Oude Tonge, 18 Aug. Granen. Tarwe per Hl. f 8,40 a 10,25. N. Gerst per kilo 8a 8 7, cent. Rogge per Hl. f 6.25 a 6.5Q. Haver per kilo 7 a 77, cent. Aardappels per Hl. f 1,50 aO,Ajuin per Hl. f0.a 0, Boter f 0.65 per pond. Eieren 4 cent per stuk. Botterdam, 19 Aug. Granen. (Binnenlaudsche.) Tarwe per 100 kg. f 10.a 10.50. Puike partjjtjes ook per 100 kilo f 10,— a 12,—. Haver per 100 kilo f9.20 a 9.50. Rogge per Hl. f 6,25 a 6,50. Wintergerst per 100 kilo f 8,50 a 9,-—. Zomergerst per 100 kilo f 8,25 a 8,50. Meel. Er ging de afgeloopeu week vrjj veel om en waren het vooral de gewone Amerikaansohe soorton welke de aandaoht trokken en goede prjjzen bedongen. Loco meel werd meer gevraagd en beter betaald. Ook heden ter beurze wae er eenige vraag naar disponibel meel en was daarvoor ruim vorige prjjzen te bedingen. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 2.25 a 2,40. dito Jammen f 2,40 a 2,50. Eigenheimers f 1,80 a 2, Brielsoho kralen f 3,— a 3,50. Geldersohe kralen f 1,50 a I.70, Veel aanvoer, tameljjke vraag. Meren. Zeenwsohe f 4.10 a 4.20. Overmaasohe f4.80 a 4.50 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 1 Paarden, 177 vette Runderen, 237 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1787 Schapen en Lammeren en 859 Varkens. De prjjzen zjjnMelkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 72, 8e kwal. 66 oent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 70, 3e kwal. 62 oent. Stieren le kwal. 68, 2e kwal. 66, 3e kwal. ot. Handel traag en prjjshoudend. Kalveren lo kwal. 90, 2e kwal. 80, 3e kwal. 75 ot. Aanvoer iets minder. Handel zeer traag. Schapen le kwal. 60, 2e kwal. 54, 3e kwal. 50 ot. Lammeren 60 a 70 ct. Handel flauw. Varkens le kwal. 53, 2e kwal. 50, 3e kwal. 48 ot. lioht soort 44 a 48 oent. Alles per kilo. Handel vlug. Amsterdam, 19 Aug. Vee. Aangevoerd 291 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 77, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 56 a 62 oent per kilo. 65 Melk- en Kalf koeien f120 a 270 per stuk. Graskalveren f25 a 45. 42 nuohtere Kalveren f 9 9 16 per Btnk. 1 Schaap en 2 Lammeren, waarvoor geen prijzen zjjn bedongen. 477 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 47 a 49 oent, 2e en 3e kwal. 45 a 46 oent; (Overz. en Geld.) le kwal. 47 a 49 ot., 2e en 8e kwal. 44 a 46 et. per kilo. Aardappelen. Andjjker muizen f 1,90 a 2,60. Westlandsche Klei manden f 2,— a 2,50. estlandseiio Zand f 3,a 4, Katwjjker Zand f 2,a 3,25. IJ polder Borgers f 1,40 a 1,60. Andjjker Blauwen f 1,80 a 2, Friesohe Borgers f 1.30 a 1.70. Aanvoer 9 ladingen. PER TELEGRAAF. Botterdam, 20 Aug. Ter Veemarkt waren beden aangevoerd: 47 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 812 Magere Ki.nderon, 492 Vette Runderen, 195 Vette Kalveren, 109 Nuchtere Kalveren, 407 Graskalveren, 2 Sohapen ot Lammeren, 1 Varkens, 165 Biggen, 4 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen, van f 0.86 tot f 0.39 a 0.40. Stieren 0.29 0.85. Kalveren 0.35 0.40. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Molkkoeien f 165 k 275 Kalfkoeien f 180 a 810 Stieren 85 k 185 Pinken 65 a 140 Greskalv. 21 a 54 Vaarzen 90 a 190 I'aarden 55 a 240 Biggen 6,50 a 14,50 Fjk Nuchtere kalveren van f 12,tot f 20, Slacht »8,-„ „11.- Biggen per week 1 10 1,70 Handel redeljjk. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 82 7, vaten 61 'L 302 Stukken a Kg. Prjjzenle kw. 51 2e kw 48 3e kw. 44 ot. Voor stukken werd bestefed a Kg. 65 a 70 ct. ROTTERDAMSOHE EIERVEILING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd 21850 stuks eieren. Kippeneieren f 8.85 a 4.75 per 100 stuks. Middelharnis.* Naar men verneemt is ten nadeele van den koopman B. v. G. alhier, een vat haring ontvreemd hetwelk stond bij de aanlegplaats der stoombooten te Vlaardingen. De zaak is reeds in handen der politie.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2