Opruiming MEM. P. GEEN WONDEI OPINIO» ieltBifitproöüGiB» Advertentiën. Firma A. A. JAMSEN, Provincials Wet- en Spaartai H. TM EESTEREN, L. M1JS, DEN BOMMEL, DAVID HARTOGS Jaca. M. VAN DER STAD, SOMMELSDIJK. A. DEN ENGELSMAN, NI Mastte MsMkerfatt €temen$d IWieuws. Plantageweg Mo. 54 Verstrekt voorschotten en bedijfs- kapitaal aan iedereen, vanaf f 100. onder borgtocht op le en 2e hypo theek en geeft, voor geldbelegging, 4V2 pCt schuldbrieven uit, in stukken van f 50, f 100, f 500 en f 1000. ISeeren- en MifiderkleciHir^ Goud - Zdiver- Hor ai en en Horlogiëïi. Handel in Naaimachines, Levert met succes voor- en achter- uitwerkende voor den spotprijs van JIO gulden met 5 jaar schriftelijke garantie. Reparatie spoedig en billijk. Oude Machines worden te- gen hoogen prijs ingeruild. Kleermakerij, NIEUWE TONGE, Naaimachines, Verzekering s&gp 't Sneven legen Ongevallen, Brand- agsuetinlie cn Hypolhéken. W. P. KOSTEN, elti 9 Steeds groote voorraad Schoen- en Zadelmaker, Bierkring, Oude Tonge. Levert alle soorten Haamtuigen met berlimilver en koper GarniturenHoofd stellenGebittenLeidsels, Zweep&nHal sters, en wat verder tot het vak behoort. Ondanks de heftige con currentie neemt het ver bruik van VITELLO MARGARINE steeds toe. Winkeliers vraagt inlichtingen bjj D. SLAGER, MIDDELHARNIS. uw Si u IK e n s UITGEEST. Verkrijgbaar bij Schoenen en Laarzen. Evangelie over het Nederlandsche volk leiden moet, Grooter toch dan de vooruitgang der Socialisten is die der Christelijke partijen geweest bij de laatste verkiezingen. Het goede zaad begint ook te ontkiemen. Wei felenden worden beslist en kiezen voor den Christus Gods. De Heere gebiedt nog zegen over het werk. Hij heeft al veel meer gegeven, dan wij hadden durven hopen. Van Hemzijveider onze verwachting en wij zullen niet be schaamd uitkomen »Oranjevaan.« We lezen in het „Kotterdamsch Nieuwsblad" Mond- en klauwzeer. Dinsdagavond een wandeling makende langs Beukelsdijk, te Rotterdam kwamen we in gesprek met eenige daar wonende menschen. In die buurt wordt natuurlijk gesproken over mond- en klauwzeer en we vernamen, dat die ziekte thans ook is voorgekomen onder het vee in den polder Bleidorp, zoodat ook die polder niet meer vrij is. Wijzende op een bord op een stuk land in den Coolpolder, waarop het bekende opschrift „Mond en Klauwzeer", vernamen we daar bijna ongeloofe- lijke dingen. Zoo vertelde ons een bewoner, dat de sloot, die langs Beukelsdijk loopt, niet alleen dient voor drinkwater voor het vee, dus ook voor dat vee, dat lijdende is aan mond- en klauwzeer, maar dat het ook gedronken wordt door de men schen, omdat ze geen ander water hebben; dat het tevens door de boeren gebruikt woidt voor het reinigen van hun melkerijgereodschap en voor alles wat in de gezinnen gebruikt wordt. En koken jullie dat water niet? Ja zeker 1 Alleen voor koffie en thee, maar anders niet. Op de vraag, waar dat water vandaan kwam, werd ons gezegd Uit de Delfshavensche Schie, alsmede uit de polders, als de molens malen. Het wordt weer door een duiker afgevoerd en door het Westelijk stoomgemaal naar buiten gebracht. Dat het water er op het oog erg onzindelijk uitzag, kannen we niet zeggen, maar wèl, dat er veel kroos in lag en er waterplanten in groeien. Ook dreef er een doode hond in. Dan zijn er ook, die er het huisvuil inwerpen, omdat de vuilnis man er r.ooit heen komt, en ze het vuil toch kwijt moeten. De jongens zijn er den geheelen dag bezig met netjes, om vischjes te vangen, wat het water niet zindelijker maakt, evenmin als het doen van „kleine boodschappen". En zegt er een de stad zou daar zoo ge makkelijk verbetering in kunnen brengen, al was het aliean maar, door hier eiken dag een paar waterwagens heen te zenden. Nu zien wij geen vuilnisman, geen water- of sproeiwagen», geen politie, geen verlichting. Het eenige, wat wij wèl zien en goed ook, dat zijn belastingbiljetten. Daarin worden we niet vergeten. Zeg mijnheer. U is immers van het Rotterdamsoh Nieuws- blad? Ja, waarom vraagt u dat Dan is u met onze man; en dan zou ik u eenB willen vragen, om er in het Nieuwsblad over te schrijven, want dat wil nog al dikwijls helpen. Dan lezen de leden van den gemeenteraad en de gezondheidscommissie het ook en dan zal zeker de een of de ander het wel ter sprake brengen. Aan het Hwi. wordt geschreven Het mond- en klauwzeer blijft zich in en om Rotterdam steeds uitbreiden. Het schjjnt tot dusver uiterst moeilijk, tegen besmetting te waken. Alles, wat met een ziek dier ln aanraking komt, brengt de smetstof over. Wordt bijvoorbeeld meel op een besmet erf bezorgd, en dezelfde zakken, opnieuw gevuld, komen dan op een onbesmet erf, dan kan men er zeker van zijn, dat de runderen ook daar ziek worden. Overbrengers van de ziekte, waartegen wij ge heel machteloos staan, zijn volgens dr. Poels, directeur van de Rijks-Seruminvichting te Rotter dam, de vogels. Deze komen in een besmet wei land, pikken aan het slijm van de zieke dieren, vliegen weg ea strijken neer op een land, waar gezond vee graast; het gezonde vee wordt dan besmet, zonder dat de wachten iets daartegen kunnen doen. De vogels zei ven blijven ook niet van de ziekte bevrijd. De smetstof zelve is niet te zienevenmin als het tot nog toe gelukt is, de bacterie of ander micro-organisme op te sporen. Alleen weet men uit genomen proeven, dat smetstof in groote hoeveelheid in de blaren schuilt, en dat een vijfduizendste deel van een gram voldoende is, om een gezond dier te besmetten. Aardig opgeblazen. Dezer dagen is er in de haven van Ham burg op ongewone wijze een brug opgeruimd. Dria bogen van een massieven steenen brug moesten verwijderd worden. Men kon 't niet met een ontploffende stot doen, aangezien de scheepvaart zoo min mo gelijk opgehouden mocht worden en men de stukken van de brug dus moest opvangen. Men bracht nu bij eb onder eiken boog een groote ijzeren ponton, waarop ijzeren klossen waren aangebracht, die tot aan den onderkant van de brug reikten. Toen de vloed opkwam werden de pontons met zoo'n kracht omhoog geheven en de klossen tegen de brug gedrukt, dat deze sprong. De stukken vielen op de pontons. Het verkeer te water had nauwelijks twee uren stilgestaan. De grootste schepen. v Uit de jongste statistiek der stoomschepen blijkt, dat er 103 zyn met meer dan 10.000 ton inhoud, die tezamen het één-vijfentwin- tigste deel van alle scheepsruimte ter wereld houden. Van deze 103 stoombooten behooren er 54 aan Engeland en 26 aan Duitschland. De Vereenigde Staten bezitten er 11, Nederland I, Frankrijk 3, Denemarken 2 en België Busland ieder één. Vreeselijke toestanden. Een arbeider te Sosnitza werd door zijn kameraden verdacht een spion te zijn in dienst der politie. De revolutionnaire socia listische partij sprak daarop het doodsvonnis over hem uit. Zondag werden vijf revolver schoten op hem gelost, waardoor hij zwaar gewond werd. De aanslag geschiedde vlak bij de woning van den werkman en deze had nog de kracht zich naar binnen te slepen. Zijn aanvallers drongen echter eenige oogen- blikken later zijn huis binnen en maakten hem met revolverschoten en dolksteken af. Een merkwaardig geval. In Nijverdal doet zich een niet alledaagsch geval voor, naar de //Twentsche Courant* meedeelt. De textielarbeiders-vereeniging //Eendracht maakt macht// besteede het bou wen van een nieuw lokaal aan. Aan den laagsten inschrijver J. J. Jansen werd het gegund. Doch deze voldeed niet aan zijn verplichtingen en 7 mnd. nadat het op geleverd moest wezen, was het huis nog niet glas- en waterdicht. Toch werkte de man aan het huis voort, maar men kon niet zien dat het opschoot. En ten slotte werd hem den toegang ontzegd. Het buis werd afgesloten, maar Jansen kwam en verbrak de sluiting en ging roet zijn werklui weer aan den gang. Nader wordt aan de //Zw. Ctgemeld Vrijdagavond wilde het bestuur der veree- niging vergaderen met de leden in het ge deeltelijk afgewerkte gebouw, maar vond de deuren door den aannemer, die zich in het gebouw bevond, gesloien, die nu met geweld werden opengebroken, waarna de vergadering plaats had, Jansen seinde om marechaussee uit Kaalte en weldra waren per fiets 2 manschappen aanwezig. Inmiddels was de vergadering af- geloopen en had verder geen incident plaats. Zaterdag waren er ook marechaussee. Ter verduidelijking zij nog vermeld, dat de aannemer Jansen voor een paar maanden een stuk heeft geteekend en afgegeven, waarin hij verklaart, naar men zegt, om 15 Juli 1907 het gebouw ter beschikking te stellen van het beituur, als op dien datum het gebouw niet gereed is, en aangezien dit tijdstip verstreken is en het lokaal niet klaar, wil het bestuur thans zijn rechten doen gelden. Maandagmiddag hebben wevers het gebouw bezet en het gereedschap der timmerlui daaruit verwijderd. Ze zijn er gebleven, om het ge bouw te bewaken. Inbraken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer Scheidius aan den Velperweg te Arnhem, die met zijn huisgezin te Noordwijk vertoefde. Door het indrukken van een ruit aan de achterzijde van het huis met behulp van groene zeep, heeft men zich toegang verschaft tot een der kamers van het gebouw een bezoek weid gebracht en alles dooreengesnuffeld en overhoop geworpen. Aan gouden en zilveren voorwerpen werd voor ongeveer f 500 medegenomen. In den tuin werden twee paar oude schoenen gevonden, die vermoedelijk door de daders aldaar zijn achtergelaten. De politie doet ijverig onderzoek. Bij een horlogemaker aan den Amst. straatweg te Utrecht heeft een inbraak plaats gehad. Men heeft daar de ruiten ingedrukt, en ongeveer 20 gouden en zilveren horloges, gouden en zilveren kettingen, ontvreemd. Slechts 1 gouden en 1 zilveren horloge heeft men in de étalage laten liggen. De horlogemaker was tegen inbraak verzekerd. Vastgevaren. Maandagmiddag omstreeks 3 uur is het Engelsche stoomschip »City of Edinburgh«, ge laden met rijst en komende van Rangoon, dat naar Zaandam opstoomde, in het Zaandammer Gat aan den giond gevaren. Met sleepbooten van de firma Goedkoop werd te vergeefs ge tracht het schip weer vlot te brengen. Inmiddels is voor diepgaande schepen de vaart naar Zaandam gestremd. Droevig. Te Broekheurne, in de gemeente Lonneker, kwam dezer dagen het paard van den 57-jarigen landbouwer G. I. hollende aan den stal terug, zonder den geleider I., die met paard en wagen mest naar den akker had gebracht. De familie, dadelijk op onderzoek uitgaande vond hem, steeds rondloopende, zoekende naar zijn pet. Wat er gebeurd was, wist hij zich niet te herinneren. Reeds spoedig klaagde hij over pijn in de borst, welke zoodanig ver ergerde, dat hij Zondag is overleden zonder eenige opheldering te hebben kunnen geven. Men vermoedt, dat het paard op hol is geslagen eu de man toen onder den wagen is geraakt. Een treurige verjaardag. Vrijdagmiddag te half 3 ontstond te Haarlem in de L. Annastraat door onvoorzichtigheid met een petroleumstel een binnenbrandje ten huize van G. van Poorten. Een der meisjes was jarig en nu liet de moeder poffertjes bakken het petroleumstel «chijnt brandend bijgevuld te zijn, waardoor het sprong en het vierjarigzoontje in brand raakte De moeder, die zelfs hevige brandwonden bekwam, liep om hulp roepende de deur uit, de buren bluschten het vuur, maar 't knaapje had zich zoo hevig gebrand, dat het ternau wernood teekenen van leven gaf. In een deken gewikkeld werd het knaapje naar 't Gasthuis gebracht, waarna de moeder per brancard volgde. De toestand van beiden is ernstig, 't kind zal vrij zeker aan de brand wonden sterven. Ook de grootmoeder brandde zich, doch niet ernstig. Huis en inboedel bekwamen ter nauwernood schade. Een kind gevonden. In een coupé 2e klasse van den trein die Vrijdagmorgen te 7.17 uit de richting 's Bosch te Zaltboramel passeerde, werd gevonden een goed gekleed kindje van een ot twee dagen oud. Het wicht is voorleopig aan de zorgen van den stationschef overgegeven. Een onderzoek wordt ingesteld. Onder de tram geraakt. Vrijdagmorgen is een meisje in de Sar- phatiestraat hoek Amstelstraat te Amsterdam voor het wachthuisje der electriscbe tram bij het afspringen van de tram er onder geraakt. Het linkerbeen werd geheel verbrijzeld. Per brancard is zij naar het Binnengasthuis vervoerd. Een inbraak te Amsterdam. Uit Amsterdam meldt men Door middel'van opensluiting zijn uit een perceel in de Zwanenburgerstraat ontvreemd eenige zilveren lepels en vorken, een zilveren bekertje, een gouden en een zilveren horloge en enkele post- en plakzegels, terwijl op de zelfde wijze uit een perceel in de Vrolikstraat een bedrag van f 10 gestolen is benevens een doosje met drie gouden ringen. Van den wagen gevallen. Te Koegras is een bouwersknecht bij het hooien van den wagen op den dissel ervan ge vallen. Hij brak hierbij den ruggegraat. Kort daarop is hij aan de gevolgen overleden. De onge lukkige laat een vrouw met 3 kinderen na. Oplichters Bij verschillende goudsmeden te Amsterdam vervoegden zich dezer dagen twee als heer gekleede Franschen met de vraag zilveren lepels en vorken voor hen te smelten. Zij beweerden uit Rouaan te komen. De winkeliers gingen echter op het verzoek niet in, doch stelden de politie met een en ander in kennis, daar het vermoeden voor de hand lag, dat dit zilver van diefstal afkomstig is //Tel.// Overreden. Een treurig ongeval had Maandagmorgen nabij Franeker plaats. De melkrijder W. had zijn 7-jarig zoontje bij zich op den wagen. Het kind viel er af en de vader kon onmo gelijk zoo vlug den wagen stilhouden. Het kind werd overreden en met verbrijzeld hoofd, naar men zegt, opgenomen. L. C Een matroos uit den mast gevallen. Maandagmorgen had aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Nieuwediep een droevig ongeval piaMts. De matroos 2e kl. Dosain viel uit tien mast en kwam deerlijk aan het hoofd gewond op het dek terecht. Hij werd in het militair hospitaal opgenomen en ver bonden. Zijn toestand is hoogst zorgelijk en men vreest voor zijn leven. Van het dak dood gevallen. Te Witten (L.) is Maandagvoormiddag de 19-jarige leidekkerszoon A. G., uit Gulpen, die werkzaam was op het ongeveer 8 meter hooge dak der bierbrouwerij der paters redemp toristen, daarvan afgevallen hij was terstond een lijk. Zijn ruggegraat gebroken. Zaterdag is. in den polder Het Koegras (N. II.) een boerenknecht van den wagen gevallen. Hij brak den ruggegraat en stierf, nalatende een vrouw en drie kinderen. Door een vallenden «teen gedood. De dames Caroline Beijerinck, 24 jaar oud, wonende in Den Haag, en Anna Pilto, 35 jaar, onderwijzeres te Leiden, met vacantie te Ghamonix, bestegen Zaterdag den Mont Anvers. Op een kilometer van het hotel van den Mont Anvers raakte eensklaps een reusachtige steen van den berg los en raakte mej. Beije rinck aan het lioold. Het meisje werd dooi den hevigen schok omvergeworpen. Hare vriendin zag, dat zy een diepe hoofd wond had. De dood was onmiddelijk. De ouders van het slachtoffer in Den Haag zijn door den Burgemeester van Ghamonix verwittigd. De beide toeristen waren daags tevoren uit Martigny (Zwitserland) aangeko men. //('s-H. Ct.)// Eiudelijk weer een gasfabriek. Men schrijft ons uit Werkendam Wie hier langs den Merwededijk wandelt, ziet o. m. ook een gebouw staan, dat met den weidschen naam van gasfabriek bestem peld wordt. Gas wordt er echter niet meer in vervaardigd, want na een aantal jaren kwijnens is ze stopgezet. Een loodgieter en zinkwerker heett in een gereelte er van zijn werkplaats gevestigd. In de straatverlichting wordt van September tot April, in de overige maanden branden de lantaarns niet voorzien door middel van acetyleenglas. Evenzoo in de Hervormde Kerk en in een paar winkels. Er was te weinig animo voor gasverbruik, te meer daar de prijs per kubieke M, meer dan het dubbele bedroeg van dien in andere plaatsen. Thans worden er pogingen in het zerk gesteld, om óf het bedoelde fabriekje te ver- grooten, óf een geheel nieuwe fabriek te bouwen. Biljetten zijn rondgebracht, waarin de bewoners van Werkendam op de voordeelen van gasverbruik worden gewezen. Tevens kunnen zij zich nu reeds opgeven als afnemers. Zijn er 150 buisgezinnen, die zich verbinden om gas te branden, dan is de oprichting dei- fabriek verzekerd. Ook muntmeters zullen verstrekt en zal de prijs per kubieke M. verlaagd worden. Som mige personen en corporatiën hebben zich dan slechts tot gasverbruik verbonden, als er des Zondags in de fabrie'-: niet zal gewerkt worden. Is dit wel het geval, dan blijven zij petroleum branden. Naar we zoo juist vernemen, zijn er reeds 225 inschrijvers, zoodat Werkendam eerlang zijn gasfabriek zal krijgen. Eerlijkheid is de wereld nog niet uit. Men meldt ons Een zekere heer H. te Amsterdam leende voor ruim 20 jaar aan iemand in genoemde plaats vier duizend gulden. Van terugbetaling hoorde hij niets, wel vernam hij, dat zijn schuldenaar naar Amerika was vertrokken, zonder adres na te la'en. Keeds had H. alle hoop, om zijn geld terug te krijgen, opgegeven, toen hij dezer dagen aangenaan verrast werd door de ontvangst van een cheque, groot f4000 op een Bank te 's-Hertogenbosch, waarheen hy later verhuisd was. Natuurlijk dat H. niet lang wachtte, met het verruilen van de chéque tegen de vier duizend gulden. Treinvertraging. Door een defect aan de machine van den Duitschen mailtrein 84 B, van Vlissingen naar Oberhausen, bleef deze Maandagmorgen te Rilland-Bath staan. Er moest om een an dere machine naar Roosendaal geseind worden. Met twee uur vertraging werd de reis vervolgd. Een ernstige brand. Maandagnamiddag omstreeks 4 uur is de hoeve van den landbouwer F. van Bree onder Vlierden's Brouwhuis, terwijl de baas met den knecht naar de stad waren en de vrouw met de kinderen een middagslaapje deden, tot den grond toe afgebrand. Een 5 6 stuks rundvee, 2 paarden en 2 varkens zijn een prooi der vlamnen geworden. Brand. Door een onbekende oorzaak geraakte Vrijdagnamiddag de landbouwerswoning van H. Quint aan den Franschen weg te Eist onder de gemeense Rhenen in brand. Het gebeele perceel brandde uit, van den inboedel werd slechts een deel gered. Huis en inboedel waren verzekerd. Door den feilen wind sloegen de vonken spoedig over naar een op 100 M. gelegen land bouwerswoning bewoond door de Wed. Van Nellestein, die evenals de aangrenzende woning van E. Quint spoedig in de asch werden gelegd. Geide laatste perceelen waren niet verzekerd. I'ruitdieven. Aan de Dordtscbe laan te Rotterdam werd Vrijdagmorgen door een dertigtal opgeschoten jongens een koopman in fruit aangerand en zijn wagen geplunderd. Een bewoner van den Dordtschen straatweg waarschuwde de bereden politie, die spoedig met een patrouille ter plaatse was, een drijfjacht hield en er in slaagde een vijftal der fruitdieven te arresteeren. IJZERWAREN en GEREEDSCHAPPEN. Bekend adres voor soliede IJzel-waren en Gereed schappen voor alle vakken op garantie is 8. HAAGMAN, Jonker fransstraat 55, Rotterdam Telef. Inteec. 3965. Verder Kippengaas vanaf 4 cent per M. Asphait- papier f 1,35 p. rol van 15 M., 10 cent per M., Heindraad en Stekeldraad per M. en per gewicht. Veevoederketels in alle maten. Grondbasculen van 100 K.G. f 6.50 en Toonbank- baseulen vanaf f 1,00. Aardappelspaden, Bietenlichtcrs en Bieten- vorken met en zonder steel. Snij boonen molens. Groote soorteering IJzeren Ledikanten. Horren gaas v. af 20 cent perM. Guttaperohabanden voor Kinderwagens vanaf 30 oent. Goederen worden aan boot of schipper bezorgd. is steeds versch verkrijgbaar te Den Bommel bij J. SNIJDER. Goedereede bij P. RENAUD. K. STRUIJK. t> Wed. v. d. TAK. Herkingen bij A. W. KORVINK. Middelharnis bij A. L. v. DORSSER. A. WATERMAN. 3. G. WURSTEN. Nieuwe Tonge bij L. MELISSANT. Ooltgensplaat bij K. v. REE. Ouddorp bij C. PIJL. H. C. v. WEZEL. Oude Tonge bij J. KEUVELAAR. t E. P. v. VLIET. Sommelsdijk bij C. KASTELEIN. Stad a/'t Haringvliet bij A. BRABER Pz bij J. SCHERPENISSE. Stellendam bij H. KIEVIT. M. NOORDHOEK. Bijkantoor ROTTERDAM, Interc. Telefoon No. 4495 Schiet- en Jachtbenoodlgdheden. 1». Cr. WAN DOORM, oppert 144, rotterdam. VEILSSHEIDSSCHEERfvlES, vanat ƒ2.50 waarmede men zich niet kan verwonden of snjjden. Revolver f 3.50 Buksen ƒ6.50. SchijfJcaarten per 1000f4.50 Flobertpatronen f4.met Spits- kog-els 6.—,p. 1000 Steeds voorradig een uitge- gebreide keuze voor het aanstaand Seizoen, naar maat en confectie. Colbertcostuums naar maat, vanaf f 11.50. Kinderpakjes naar maat vanaf f 2.50. Billijke prijzen en nette afwerking. Aanbevelend, Heemateiü, - steMai. Westdïjk B 2S>2, MBOKLHABNI9. Billijke prijzen. Solide artikelen. OPGERICHT IS40. ^aaivnacliines Ondergeteekende houdt zich beleefd aan bevolen voor de levering van gemaakte Heeren-, Joiipüeereii- en KiMertleeling, het siuiteD van Conurreerende Pr ij sen. VAN TT fï 1 Oül.y 11. imat tegen verminderde prijzen. ..uile Tonge. In Modes. Horloger en Goudsmid, Horloges, KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Cloud, en Zilverwerk. Koralen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud (Soad en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. dat de prima Lofodinsche Levertraan van A D. ROZENDAL te Dokkum steeds meer wordt gevraagd. Op de in 1906 gehouden Nijver heids-Tentoonstelling te Leeuwarden werd zij met de hoogste onderscheiding bekroond. Hoofdagent voor Overflakkee en Goedereede F. C. ARMSTRONG te Sommelsdijk. wanneer ge als Krachtvoeder voedert, zullen vlug groeien, uw Hoenders veel eieren leggen. Vraagt brochure. MIDDELHARNIS. Het SsesS© adres voor alle soorten zoowel verschillende soorten Heeren- en Dames-Cluoomleerea SCHOENEN en LAARZEN als ZEE- EN WATER LAARZEN.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2