J. STOOP, i ïi i. i E. I Advertentiën. K. Tanis Gz. M Meniers- en Grutterswaren, H. VAN EESTEREN. TULPEN 01 BLOEMBOLLEN H0ENDERIHEGL en - I Sokjes. WagenMeedjes. rc Gemeng-d IWieuws. AnsicMKaarteii, Communie-enFelicitatieRaarten Heeren- en iiisatlerklceiHif&i Heermatsrij, - Stellendam. Westöüï 263, MiieMriiis, Horloges, T. NOORT, Van Beek's OCHTENDVOEDER VOOR HOENDERS Tandarts REGMSBURG, Laan vau leerflervoort 157, DES HAAG, all pen ten zijnen huize SAonsen, Jurkjes, Sajet, (laren, Band, enz. !OZKS DE MAAS. Pol Burg< Alm 1; Ft T i 1895 werden do havenwerken door de K uner toegestaan en onmiddellijk toegewezen aan de ondernemers öorseau en öousiu, die den len Maart 11. hun werk afleverden. De provincie gaf 2 tnillioenBrugge 3,258,446 frs. Er ontbrak ten slotte nog 6,900,000. De voorhaven die voor reke- niog van den Staat is, kostte bijna 27 miliioeu francs. 'tja otn in de ontbrekende som te voorzien, dat er een Compagnie, eenig in haar soort in België, is opgetreden. Om het kapitaal te vormen, kreeg de Compagnie de exploitatie der havens voor 75 jaar in handen, en zoo kwam alles verder terecht. De haven te Heyst bestaat uit een reusachtigen dam, die halfcirkelvormig in zee uitloopt op een straal van 5000 meiers en 1570 meters kaai bezit, waar de schepen van 8 tot 11,50 meter water vinden. Zij komen uit volle zee door een doorgang van 400 meters lang en 8 meter diep, gegraven in een zandbank, en die bestendig door baggerschepen moet opengehouden worden. Een kanaal loopt in rechte lijn tot Brugge, waar het in drie dokken uitmondt, en reeds drie groote stapelhuizen zijn gebonwd, onderscheidenlijk 130, 160 en 160 meter lang, met natuurlijk ook kaden waar do booten aanleggen. ZUID AFRIKA. Hoe de Hollandsch-sprekende bevolking van de Oranje-kolonie (den voormaligen Oranje-Vrijstaat) over de Transvaalsclie Onderwijswet denkt, kan blijken uit het volgende dat in de '/Vriend des Volks'/ voorkomt «Een kwestie van groot belang, van die grootste belang, is die onderwijs vraagstuk. Een van die dagblade hier (de //Bloem fontein Post") is te danig ingenome met die Transvaalsche Smuts-wet on die pro gressieve in Transvaal is ook in hulhe schik met die wet. En dit lijk mij zo gevaarlik, want wat vir die Judasburgse klomp mooi is, is zeker nie vir ons goed nie. Ik het liever gezien dit die Smuts wet niks van onze moedertaal gewaag het nie. Dan kon die taal zich weer wreek, maar nou is die arme taal weer 'n plekkie in agterplaas gegee. Ons kan ons 'n denk beeld van daar-die wet vorm uit 'u geval wat in een van onze schole laatste week plaats gevind liet. Eeu hulponderwijzer stuur 'n kind, 'n hoere zeun, op naar de hoof onderwijzer ('n Engelsman) om bestraf te worde. Toen die kind bij die hoof- onderwijzer kom, praat die met die kind Engels. Die arme zeun kon die taal maar sleg, en was ook maar angstig, en hij geef toe in Afrikaans antwoord. Dit maak die meester zo boos dat hij die kind in die aangezig slaan met die bijvoeging //What language are you speaking to me" (Welke taal praat jij tegen mij alsof dit 'n aansloot is om met hom in Afri kaans te praat. Wat moet die arme kind nou van zij moedertaal denk Als meneer Smuts ze wet nou in werking is, zal dit zo gaan Kind (tot die meester)Meester, ik wil nou graag 'n standaard hoger gaan. MeesterKan jij bewijs lewer dat jij bekwaam genoeg is in Engels. Kind Nee meester, in Engels is ik maar standaard drie, maar in Hollands is ik standaard vijf, en nou wil ik in standaard vier gaan. Meester: Nee kind, dan moet jij blij waar jfj is; jou kennis van Hollands help jou niks, jij kon dit maar gelaat het ook Jij moet eerst bewijs lewer dat jou Engels goed is. Nou zal ik jou raai, laat die Hollands nou maar staan en gooi net plat met die rooi taal. Meheer Smuts is danig daarop gesteld dat die Afrikaners goed Engels leer. Want op die manier zal ons net nou een taal in die ganse land krij. Kind: Maar meester, ik wil gaan boer en dan het ik mij moedertaal meer nodig dan die Engelse taal. Meester: Kind, ons het niks te doen met wat jij nodig het of nie. Jij moet jou standaard passeer en daarvoor moet jij Engels leer. En als jij en jou ouders niet die noodzaaklikheid van Engels in zien nie, dan moet jullie leer om dit in te zien. Loop nou en leer jou Engelse les. Nou, die dagblad, wat ik van gerep het, kan met zooiets tevrede wees Maar ik weet dat geen Vrijstater, wat zij taal en tradisies lief hef, met zo'n wet eenigszius zal instem nie. Net ons zechGelijke regte voor onze moedertaal of glad niks." Johannesburg gaat bij de dag achteruit, schrijft de Transvaler, lnsolvensies vinden bij hoopjes plaats. Uitverkopingen en //closing down Sales» in elke straat. Hon derden huizen »to let». Schurkery neemt bij de dag toe. Er zijn bezigheden waar geen 3/- per dag wordt ontvangen. Hon- gerigen, verkleumden, slenteren van de ene hoek naar de andere. Geen werk geen geld geen brood. "Waar moet het heen?» hoort men uit aller mond Hoeveel betér was het dan onder Kruger's //corrupt» bewind! Een vergelijkende vuurproef niet brandkasten. De vraag, of houten brandkasten betrouwbaar 2ijn, heeft de firma J. Lips Bzn., fabrikant van brandkasten, kluizen, safe-deposits en veilig- beidssloten, te Dordrecht, getracht door een even merkwaardige als vergelijkende proefneming. Zaterdagmiddag in het publiek te 's Graveuhago op „Zorgvliet" daartoe welwillend door den beer Mr. A. E M. Goedkoop ter beschikking gesteld, te beantwoorden. Haar werd daartoe de gelegenheid geboden door den heer A. Ridder, directeur der Levensver zekering-Mij. „Het Hoorden" te Groningen, die, den aankoop van brandkasten overwegende; na kennisneming van een en ander, aan een onpar tijdige vuurproef wenschte te onderwerpeneen brandkast, fabrikaat van Peter Adolphs te Diis- seldorf en een Lips brandkast van de lichtste constructie, teneinde te zien of bewaarheid zou worden de stelling van de firma Lips, dat geen der Adolphs houten brandkasten haar inhoud ge durende twee uren beschermt in zoodanigen flinken vuurgloed, als waaraan zij (de firma Lips) haar lichtste soort brandkasten twee uren durft blootstellen. Een paar honderd belangstellenden, hoofdza kelijk mannen van het vak, agenten der beide fabrikanten, BaDkiers, assuradeurs enz., hadden gevolg gegeven aan de uitnoodiging der firma Lips om de vuurproef bij te wonen. Ook de fabrikant Adolphs en zijn hoofdagent voor Nederland, de heer H. B. Goetisch te Utrecht waren genoodigd geen van beiden was echter verschenen. De heer Adolphs had echter per advertentie in de N. R. Ct. en door middel van een circulaire, die bij den ingang van het terrein werd uitgereiks, bekend gemaakt, dat hij de proef niet zou bijwonen, omdat ze, als niet geheel zuiver, voor hem van geen beteekenis was. De proef door den heer Lips te nemen, beschouwt hij niet als een brand proef, maar als een smelt- proef, waarvoor de Adolphskasten niet speciaal gemaakt worden, terwijl hij voorts beweert, dat de firma Lips een der lichtste en kleinste Adolphs-kasten heeft willen stellen tegenover een door haar gemaakte kast, welke noch volgens prijs, noch volgens model in haar catalogus voorkomt. Intusschen was wél aanwezig de heer J. Becker uit Groningen, agent van den fabrikant Adolphs, uit wiens voorraad een brandkast werd gekozen en gekocht door den heer Ridder. Terstond bij aankoop werd de bedoeling kenbaar gemaakt de kast aan een vuurproef te onderwerpen, waartoe zij werd afgesloten, terwijl de sleutels geborgen worden in een couvert, dat de heer Becker ver gezelde. De kast werd daarop ten kantore van de Levensverzekering-Mij. „Het Noorden" in bewa ring genomen en vandaar door Van Gend en Loos naar Den Haag vervoerd. Een Lips-kast werd uitgekozen in het Utrecht- sche magazijn dezer firma door den heer W. P. Ingenegeren Jr., directeur der Levensverzeke ring-Mij. „Utrecht" te Utrecht. Ook deze werd afgesloten en ten kantore dezer Mij. in bewaring genomende sleutels werden geborgen in een couvert, dat de heer Van Berkel, chef van het Utrechtsche filiaal der firma Lips verzegelde. De Adolphskast, gemonteerd op een 70 c. M. hoog vast plaatijzeren voetstuk, kostte f 170, de kast Lips, waarbij een 60 e. M. hoog los plaatijzeren voetBtuk, kostte f150. Volgens den proefnemer was dus voor zoo volkomen mogelijke overeenkomst der beide proefstukken gezorgd. Nadat de ongeschonden toestand der beide kasten was geconstateerd, de zegels der s'eutel- couverten waren nagezien en de kasten gewogen waarbij de heer Lips den vertegenwoordiger van zijn concurrent trachtte te overtuigen, dat wel, degelijk een Lips-kast van de lichtste constructie, voorkomende in den catalogus, was genomen, werd met de proef een aanvang gemaakt. De kasten werden geopend en in elke kast, ten aansehouwe van iedereen, een stel losse papieren in enveloppe, een dito stel in blikken trommel en een blikken doosje met geperforeerde zijkanten, waarin rechtop stonden 12 staafjes van verschillende metaalalliages met smeltpunten van 100 tot 432 graden Celsius, geborgen. De metaalstaafjes dienden natuurlijk om na de proef te kunnen constateeren welke hoogste tempera tuur er binnen in de kasten had geheerscht. Bovendien werd de temperatuur van den vuur gloed gecontroleerd door 15 zoogenaamde Seger- BChe kegeltjes met smeltpunten van pl. 600 tot pl. 1300 gr. Celsius, welke zich bevonden in een ijzeren trommeltje, geplaatst tusschen de twee kasten. Na afsluiting dgr kasten werden zij elk op haar voetstuk, ongeveer 40 c.M. van elkaar verwijderd, zij aan zij geplaatst op een stelling bestaande uit ijzeren balken, liggende op steenen voetjes. Rondom de stelling, welke ongeveer 2 meter in het vierkant groot zal zijn, waren opgesteld ijzeren platen ter hoogte van ruim 2 meter. Deze platen waren niet vlak op den grond gezet, doch op steenen, zoodat een spleet van ongeveer 10 c.M. hoog rondom openbleef teneinde regelmati- gen luchttoevoer te bevorderen. De gansche ruimte onder, tusschen en rondom de kasten (dus het geheele door de ijzeren platen ingesloten vak) werd aangevuld met hout, hoofd zakelijk zware eiken blokken, die een intenser gloed geven dan krullen, takkebossen e. d. De brandstoffen werden ongeveer 50 c.M. hooger opgestapeld dan het bovenvlak der kasten en waar noodlg aangevuld met turven en klein hout, waarna over het geheel ruim 50 liter koolteer werden uitgegoten. Toen dat alles door de monteurs in gereedheid was gebracht werd de kollossale brandstapel aangestoken. Aangewakkerd als het vuur werd door den feilen zuidwestenwind, stond hij weldra in lichte laaiehooge vlammen stegen op, likten de ijzeren platen, die ombogen als plankjes van een siga- renkisjede kasten stonden in een ware hel, zooals die in werkelijkheid bjj een brand wel niet vaak gelukkig zal voorkomen. De belang stellenden, die nu op een eerbiedigen afstand bleven, koesterden zich aan den feilen gloed en kregen daarbij zomergedachten op dezen kouden Julidag. Nadat het vuur ongeveer 2 uur rondom de kasten had gewoed, werd het met twee dunne straaltjes op een standpijp van de waterleiding gebluscht. Dat ging natuurlijk niet zoo gauw in zijn werk, evenmin als het omverhalen van de plaatijzeren stellage en het afkoelen der kasten. Toen men echter zoover was, dat men er met de handen aan kou komen werden de kasten op den voorgrond gehaald en onder de grootste spanning van alle aanwezigen door de werklieden met be trekkelijk weinig moeite geopend. Toen bleek het resultaat der proefneminghet hout in de Adolphskast was geheel verteerd door het vuur; de vlammen waren er ingeslagen van den inhoud was niets meer over; alles was ver koold en verteerduit de Lips-kast kwam alles weer ongeschonden te voorschijnonder luidde hoera's hield de heer Lips de papieren omhoog, waaronder zich twee Bankbiljetten van duizend gulden bevonden, die hij, zich zeker voelende van zijn zaak, er aan gewaagd had. De smeltpunten der Seger-kogeltjes van 1300 gr. Celsius waren gesmolten, zoodat de warmtegloed hooger is geweest. Uit de staafjes in de Adolphskast bleek dat daar zelfs een hooger temperatuur dan 432 gr. had geheerscht. Uit die van Lips dat de tem peratuur er 130 gr. was geweest. Te 1 uur begonnen was alles te half zes af- geloopen. De notaris J. van Herwijnen, Den Haag,maakte van regeling en uitslag der vuurproef, op ver zoek der firma Lips, proces-verbaal op. Een kindermoordenaar in de Berlijnsche straten. Een afgrijselijke daad welke doet denken aan het amok-loopen der Maleische bewoners van den Indischen Archipel, houdt sedert Vrijdag geheel Berlijn in nameloozen angst. In eenige straten in het noorden der stad heeft een blijkbaar krankzinnige niet minder dan S kleine kinderen den buik opengesne den. In de Heinersdoiferstrasze speelde voor perceel 81 een groot aantal kinderen daar onder ook de 3-jarige Hertha Teuft, het kind van een arbeider. Tegen half vier trad een ongeveer 25-jarig man op de kleine toe en lokte 't in een portaal. Daar bracht de onbe kende zijn slachtoiler een messteek tos. Toen het kind begon te schreien, volgden nog twee steken, waarvan één in het onderlijf, zoodat de darmen er uit puilden. Onderwijl hield de kerel den mond van hel kind toe om het schreeuwen te beletten. De dader wist te ontkomen, voordat een kolenhandelaar, die het eerste jammergeschrei van Hertha gehoord had, den moordenaar bon vatten. Hij vond de kleine, die hij onmiddelijk naar een ziekenhuis bracht. Van de H .inersdorlerstrasze moet de onbe kende naar de Prenzlauer allee zijn gegaan. Ook daar speelden vele kinderen. Hij lokte het vijfjarig dochtertje van den sigarenhande laar Knespl mee in een portaal, nadat bij het kind geld had beloofd. Vlak achter de deur bracht de kerel het kind een messteek in het onderlij! toe, ditmaal echter met zeer groote kracht. Voordat hij het kind verder verwon den kon, werd de moordenaar gestoord duor een dienstmeisje en een boterhandelaar uit de buurt, beiden gewaarschuwd door het schreeu wen van het kind. De onbikende ontkwam ook hier in de rich ting van de Rijkestrasze. Daar trof hij het vierjarig dochtertje van den kleermaker Bro- witz, dat voor haar moeder rijst ging halen. Ook dit kind lokte hij in een portaal, waar hij het een diepe wonde in borst en onderlijf toebracht, ook het hart trof hij. Daarna ont vluchtte hij, door niemand opgemerkt. Eerst later vond men hot lijkje van het onschuldige kind. Men verdenkt van deze wandaad een zeke ren August Kronig, die ontvlucht is uit het stedelijke krankzinnigengesticht Herzberge. Daar houdt men echter Kronig niet voor den dader. Of men hier te doen heeft met het werk van een krankzinnige dan wel met een drie voudig sexueel misdrijf is nog niet vastgesteld, daar men den dader nog niet heeft gepakt. De justitie heelt 1000 mark belooning op zijn aanhouding gezet. 't Eenige spoor, dat men vhu hem heeft gevonden, bestaat uit een stuk papier, dat met een der helften van een schaar aan een bank in de nabijheid van de plaats der mis drijven, is gevonden. Op dat papier staat geschreven '/Uit den weg, uit. den weg. In vijf minuten een lijk. Hier in de buurt bevindt zich een kinderdief.// Dit papier is in handen van de politie gesteld. Het schrift is onhandig en ifi sommige fouten in de spelling zien deskundigen typi sche kenmerken van krankzinnigheid. Men denkt dat de gruweldaden deels met de schaar zijn bedreven. Aan de helft, die men heeft ge vonden, waren echter geen sporen van bloed te zien. Rotterdams welvaart. De directie der Holland-Amerikalijn had de uitnemende gedachte om de vertegenwoordigers der internationale pers, ter gelegenheid van de Vredesconferentie in ruimen getale te's Graven- hage aanwezig, uit te noodigen tot kennismaking met de haven van Rotterdam. Zeer vele journalisten, verscheidene met hun dames, hebben aan de uitnoodiging gevolg ge geven, zoodat de extra trein, die de gastheeren van Den Haag naar Rotterdam aanboden, ruim 100 passagiers Woensdagmiddag 3 uur in de Maas stad aanbracht. Aanstonds ging het gezelschap, met de Kotter- damsche journalisten vermeerderd aan boord van een tweetal kleine stoombooten, die het havengebied van R)tterdam, van Oud Kralingen af, tot voorbij Delftshaven, doorkruisten, en de opvarenden in verrukking brachten over het mooie riviergezicht niet alleen, maar meer over den rijkdom van het verkeer zoowel op den stroom als in de breede en diepe havens. Vooral Rijn- en Maashaven, aan den Feijenoordschen oever, waar groote stoomers, hergekomen van alle deelen van den aardbol, in lange risten ge meerd, de schatten van hun overvloed leegden in allerlei slag van Rynschepen en lichters, maakten een grootschen indruk. Het einddoel van den tocht was de grootste stoomer onder Nederlandache vlag, en een van de grootste schepen der wereld, de „Nieuw-Amster dam", in welks schitterende salons de directie der N. A. S. M. haar gasten recipieerde. Het schip werd bewonderd, voor de eerste maal door de meesten, maar met niet minder belangstelling weer door de oude kennissen. Te halfzeven vereenigde men zich in de groote salon der eerste klasse aan een luisterrijken maaltijd. Aan het dessert voerden enkelen der aanzit- tenden het woord. Zoo de heer J. V. Wierdsma, oudste directeur der N. A. S. M., die op den bloei en vooruitgang der Rotterdamsche haven wees, waaraan de Holland-Amerikalijn zooveel heeft te danken. Hij wees er op, dat zij niet minder het succes heeft te danken aau publiek en pera en noodigde al vast bij voorbaat de pers uit, 't volgend jaar de „Rotterdam" te komen bezichtigen, een schip, nög 7000 ton grooter dan de „Nieuw-Amsterdam", een schip van meer dan 24000 ton, zooals nog op geen zee gevaren heeft. De voorzitter van den Nederlandschen Jour nalistenkring, de heer Doorman, dankte namens de aanwezigen de directie der N. A. S. M. en den burgemeester van Rotterdam voor de zeld zame ontvangst. Vooral deed hij uitkomen hoe de „Nieuw- Amsterdam", gedoopt naar Amerika's oudste hoofdstad, dat later New-York werd, de oude en de nieuwe wereld verbindt en aldus de een heid der volken bevordert. Handel en scheep vaart zoo was de kern van des heeren Door mans betoog doen meer voor den vrede dan de arbitrage: zij voorkomen, meende hij, con flicten. De burgemeester van Rotterdam sprak een vriendelijk woord. Jhr. Reuchlin, directeur der N. A. 8. M. toostte op de dames, en de jongste der vrouwelijke journalisten zette de gezondheid in van den oudsten der heeren den „ouden Heyerman", die al in de 80 is, en bijua 60-jarigen journalistieken arbeid achter zich heeft. Deze antwoordde met een geestigi improvisatie en werd vooral toegejuicht toeu hij besloot met een dronk op de bekwame en intelligente direc teuren. Om half tien verlieten de gasten den grooten stoomer, onder den levendigen indruk dat Hol land, dat Rotterdam op 't gebied van handels verkeer, toch nog wel Iets geweldigs doen kan. Van een molenkap doodgevallen. Bij het omzetten van de molenkap had Maandagmorgen de molenaarsknecht A. van Reden, te Afl'erden, het ongeluk van de kap te vallen. Hij kreeg zulke gevaarlijke verwon dingen, dat hij kort daarna is overleden. Zijn arin onder een lorrie met spoorrails verbrijzeld. Zaterdag kreeg een arbeider, werkzaam aan het kanaal 's HertogenboschDrongelen, wo nende te Drunen, een lorrie met spoorrails die kantelde, op zijn arm, met het gevolg, dat dit lichaamsdeel geheel werd verbrijzeld. De ongelukkige werd naar htt gasthuis te Waalwijk vervoerd. Door de stoomtram gedood. Maandagavond le half 12 heeft te Sandpoort een ernstig ongeluk plaats gehadHet rijtuig van., den heer C. Planteydt, directeur van een der grootste trawler-maatschappijen te IJmui- den, die vergezeld van een koetsier, van Haarlem naar IJmuiden vertrok, werd door de van Velsen komende stoomtram, vermoe delijk door een verkeerd uithalen, aangereden. Het paard sprong voor de stoomtram, werd ernstig gewond, het rijtuig vernield en de heer Planlydt overreden en gedood. De koet sier bekwam kneuzingen en werd bewusteloos opgenomen. Het paard zal moeten worden afgemaakt. Het treurig ongeval veroorzaakte op IJmui den, waar de heer Planteydt een der grootste reeders ia, veel ontsteltenis. Een treurig ongeval. Men meldt uit Leiden Zaterdagmiddag had er een treurig ongeval plaais ten huize van den stoelenlabriekant Ramaker aan de Haarlemmerstraat. De dienst bode, bezig met het schoonmaken van de ruiten der eerste verdieping had het ongeluk het evenwicht te verliezen en op straat te vallen. Hevig verwond zoo in- als uitwendig, werd zij in de woning gebracht en vervolgens ter verdere behandeling in bet Ziekenhuis opgenomen. O, die drank Men meldt aan de //Tel//. Te Schoten ontstond Maandagmiddag in de herberg van Stols een woordenwisseling over liet al dan niet betaald hebben, tusschen de echtgenoole van S. en eenige bezoekers. De vrouw sloeg, men zegt geduwd, achterover met het hoofd op de biljart en was dadelijk dood. Het was een kerngezonde 40-jarige vrouw. Dr. Groot verrichtte de doodschouw en de justitie is bezig de zaak te onderzoeken. Woeste auto-rijders. Uit Mook wordt aan "de Geld.» gemeld. Te halfzeven Maandagavond reden in snelle vaart een paar auto's door het dorp. Ter hoogte der O. L. school wilde de tweede auto de eerste voorbij rennen en moest daarvoor bezijden den weg rijden. Daar werd bot jongste zoontje van het schoolhoofd, den heer Broeder, op zijn rijwiel uitwijkende,aangereden en weggeslingerd. Met een bloedende hoofdwonde werd de knaap opgenomen en zijn ouderlijk huis bin nengebracht. Zijn vuder verbond hem voorloo- pig Dr. Quanjer, die spoedig aanwezig was, constateerde, dat het een hoogst ernstige wonde was. De auto's van welke geen signaal gehoord is, reden de pont over, cn daar was gelegen heid genoeg de nummers te constateeren. Het moetenbekende Nijmeegsche auto's zijn. De vader van het gekwetste kind is oorne- mens eene aanklacht bij de politie in tc die nen. Aardbeien. De uardbeienverzending uit Beverwijk is weder afgetoopen. 387 wagenladingen werden van het station aldaar verzonden. Dit is min der dan verleden jaar, doch de inkoopsprijzen waren zoo hoog, dat de financieele uitkom sten voor de tuinders zektr niet beneden het normale zijn. Brutale roof. Zondagmorgen om balf twaalf heeft in de vestibule van het Centraalstation te Amsterdam een brutale roof plaats gehad, die opnieuw doet zien hoe uiterst voorzichtig men in het volksgedrang moet zijn. Op genoemd tijdstip was het in de vesti bule zeer vol van reizigers, onder wie zich ook een Russische dame bevond, die een reislaschje aan een riem over den schouder droeg. Dit taschje is in het gedrang van den riem afgesneden, zonder dat de eigenares daarvan iets heeft bemerkt. De inhoud er van bestond o. a. uit. twee bankbiljetten ieder van 100 roebel, van een waarvan een stukje is afgescheurd, twee gouden vijftien Roebel stukken met de beel tenis van Czaar Nieolaas II en verder gouden en zilveren Russische geldstukken tot een ge zamenlijk bedrag van 400 Roebel. De politie heeft dadelijk zeer ernstige na sporingen gedaan, doch zönder resultaat. Een grafrede in gebarentaal werd de vorige week bij de begrafenis van den heer C. Hellingman te Amsterdam gehou den. Daar vortolkte de heer Stuuhr, voorzitler der Doofstommen-Vereeniging //Door Liefde Saamgebracht// in gebarentaal de gevoelens van de vele misdeelden, die in den overledene een trouwen vriend en beschermer hebben verloren. Terstond een lijk Zaterdagavond 8 uur kwam de 60 jarige werkman J. Kelder met zijn fiets van Gouda naar Moordrecht. Een ninuut voor zijn woning bad hij liet ongeluk van een fiets te vallen, met het treurig gevolg, dat hij terstond een lijk was. VOORSTRAAT, OUDE TON'GE. Goedkoopst adres voor SCHRIJFBEHOEFTEN, enz. enz. Tevens ook BODE VOOR OUDE TONGE op omliggende plaatsen, alle boodschappen en bestellingen worden voor een geringe prijs uitgevoerd. Standplaats BSrl^lscI* IftUÜS, Maaskade 10 Westzijde Nette bediening. Beleefd aanbevolen Steeds voorradig een uitge- gebreide keuze voor het aanstaand Seizoen, naar maat en confectie. Colbertcostuums naar maat, vanaf f 11.50. Kinderpakjes naar maat vanaf f 2.50. Billijke prijzen en nette afwerking. Aanbevelend, SS t-lfo Dubbele Ring, - Sommetsdijk. - IN HOEDEN EN PETTEN, ie n«BBl9 Horloger en Goudsmid, Steeds groote voorraad KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Goud- en Zilverwerk. Horalen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. Vraagt prijsopgaaf van per H L. en per tal, benevens alle soorten bijgewassen. Flinke afnemers. Practisch onderricht in alles wat tot het vak behoort. Kweeker en Handelaar in Bloem bollen, Katwijk a/d. Rijn. Bewerkt door lmar hoog gehalte aan eiwit en vet de eierproductie tot het hoogste aantal, be vordert de verteerbaar heid van het korrelvoeder en beperkt zoo doende de voederkosten tot de minste uitgave. 50 25 10 5 2^ K.G. f5.75. f3.—. f 1.30. f 0.70. 0.35. Hoofdagent voor „Overflafekee en Goedereede, Hoenderfokkerij Ouddorp. Soliede agenten gevraagd. OUDE TONGE. Ruime keuze in ZEILEN. MATTEN,TAFEL-EN WAS DOEKEN, BEHANGSELPAPIER EN RANDEN, alsmede BAistderkapjes in ver schillende prijzen. Beleefd aanbevolen. Gedurende de Wintermaanden is te consulteeren. Dagelijks van 9—uur. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen. Vleeschhouwerij, St Joris Doelstraat, Soinmelsdijk Telefoon Intereoniui. No. 8, (tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit B&undvlcescll, Fijn Rookvleesch en Boierhamworst. Alles wordt Machinaal gesneden. Vanaf heden prima kwaliteit rolpens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen Melissa»»*. jl. werden aan h telegrammen be 32 eD ontvanger Ml Geboren: JohanL van DongenArentj Ondertrouwd. H< en Cornell» van dei) Overleden Aren Groen, oud 74 j. j GeborenEiber. KeuvelaarJohann Visser. OC GeborenSimon Loon; Christina d. Vol. Overleden' Hest. Geboren Elbert van ZieletTannet van der Ham. Hen Meeuse, en Lamb, garetho nendrika drika van der Vee OverledenJben geslacht van Jelieij Geboien Corn.] Stolk: Cornelia, de Geus. S^erl Prcdlbbcui NEDÏ Soinmslsdijk, vl Middolharnis, vil Stad aau 't Harin Den Bommel, vi Ooltgensplaat, vi Oude Tongo, vr Nieuwe Tonge, Herkingeu, vm. Dirkelaud, vm. Meüssaut, vm. Btellendam, vm. Goedereede, vm. Ouddorp, vm. GEREI Middelharnis, vr Stad aau 't Harin Den Bommel, 1 Ds. Esselink Ooltgensplaat, i Stellendam, vm Leiden. Ouddorp, vm. OUD-GE Melissant, vm., Alblasserdam. Herkingen, vm. Ooltgomplaat, GEREF. l/irksland, vm., DOO Onddorp, vm. E Middelbar nis, D Ooltgensplaat, Van Leusden Nieuwe T heer K. Ruiter vertrek zal bes winnen zijn a personeel wiet belangen der waarnam. Groenten. Op dam der Tuinbo Eilanden" waren Aardappelen, Kropsla Komkommers I, w Perziken Peen Rabarber Andijvie Roode kool "Witte Kroten Roode bessen Witte Kruisbesen Aardbeien Groote boonen Doperwten Stamboonen Krombekken Tomaten Kersen Zuring Selderjj Kaas. Op - 79 pertjjen. W a 81.— 2e soo Noord- Fee. Op d. 6 Paarden, lf Kalveren, 69 425 Biggen en Boter. Op 6(8/8 en 66/1 Prjjs: le kwe f42.— per Groenten. besteed, zjjn Kropsla le so 2e soc Bloemkool le 8' Peen 2e soort Komkommers Andjjvie Perziken, le Tuinboonen Bloemkool 2e Selderjj Peterselie Zuring Postelein Peulen Erwten Groote boon. Komkommei Rabarber Spinazie Tomaten

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2