1J V O E S E L Zaterdag 27 Juli 1907. No. 1262. BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNOWSES Officieea Gedeelie. Hooibroei. De BURGEMEESTER van Ooltgensplaat, overwegende dat, ala gevoig van de langdurige natte weersgesteldheid het gevaar van brand door hooibroei dit jaar bijzonder groot is, wijst de belanghebbenden met nadruk op bedoeld gevaar onder opmerking dat artikel 158 van het Wetboek van Strafrecht, straf bedreigd tegan hem aan wiens schuld brand is te wfi'ten. De Burgemeester voornoemd, Joh, VAN PUTTEN. Ooltgensplaat, 23 Juli 1907. l! laalselijk Nieuws. SominelHtlijk* V er dronken. Op het Haringvliet bij het eilar.d Ticngemeten is Vrijdag de schippersknecht Van der Wiel overboord geslagen en jammerlijk verdron ken. Eenige uren later is zijn lijk opgehaald. De antirev. kiesvereeniging heeft in hare vergadering van Woensdag j.l. met algemeene stemmen tot candidaat voor den gemeenteraad (vacature wijlen de Heer J. B Mijs) gesteld den Heer Jb. Joppe Cz. De collecte door Ph. Vijfhuizen Jbz. gehouden, wegens het afbranden van zijn varkenshok en de schade aan zijn varken bekomen, heeft opgebracht de somma van f 28,48, zijnde ongeveer de geleden schade. Hij zegt hiervoor de milde gevers hartelijk dank. Door den rijksveldwachter Koppenhol is tegen C. S. en T. H. alhier, proces verbaal opgemaakt wegens visscherij-over- treding. Woensdagmorgen wist een koe van G. Buth van Dirksland, bestemd voor den slager P. Zoetemau van Middelharnis, alhier in de Krakeelstraat zijn geleider te ont snappen. Het dier rende de Kaai over den polder iu, alwaar het in 's lands haventje terecht kwam. Toegeschoten hulp haalden het dier op den kant en brachten het bij Cor joppe op stal. Naar men zegt wou Zoeteman het dier niet me.r aan nemen. Woensdag j 1. werd het 12-jarig dochtertje van Jan Troost alhier, door hun eigen hond in den rug gebeten. Plagerij moet hiervan de oorzaak zijn. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Ook hier beginnen gevallen van vlek ziekte bij de varkens te openbaren. Enkele van deze zieke dieren zijn opgekocht en naar Rotterdam vervoerd. Terwijl de schippersknecht J. Wes terweel, gisteren (Donderdag), bezig was met pakken stroo aan het laden viel hij met een pak stroo dat kantelde van zijn schuit in de kaai. Hij bezeerde zich ernstig aan den arm doch wist zich in de boot te redden. Zoodat het met een nat pak eD een gekweïseerde arm afliep. Middelliarnis-Soinmelsdijk.* Gister maakte een 5° leerlingen der hoogste klasse aan de bijzondere school met hunne geleiders een uitstapje naar Rotterdam tn den dierentuin. Begunstigd door keurig weêr, genoten de kleinen in alle opzichten. Een drom van menschen des avonds bij aankomst der boot bewees de belangstelling om daarna uit der kinderen mond de lof te hooien over het genotvolle dat hun dezen dag was bereid. Middelharnis. Dinsdagavond keeide de stoomboot >Middelhamis« van de werf, waar zij is nagezien en opgeverfd en enkele kleine verbeteringen zijn aangebracht, terug en aanvaardde Woensdagmorgen zelf weder den dienst. Woensdagavond geraakte het zoontje van A. Groen, die zich te dicht langs den kant waagde en het evenwicht verloor, in de kaai te water. Met behulp van E. Beket, die het ongeval bemerkende, dadelijk ter hulpè toeschoot, kwam hij weder op het droge. Tol deskundige voor de opneming der waarde van meubilair ten behoeve van de heffing der Personeele belasting in deze gemeente is wegens het overlijden van den heer H. Visser te Sommelsdijk, benoemd de heer J. Zaaijer Pz. alhier. Aan belanghebbenden wordt meege deeld, dat volgens mededeeling van den Minister van Oorlog op 9 en zoo noodig op 10 Augustus a.s. een schietoefening zal worden gehiuden van het fort ïHarsens.t Voor nadere bijzonderheden omtrent de richting waarin geschoten zal worden, als mede de verschillende herkermingsteekens, zie men aanplakbord. In het belang van vele onzer lezers, die schipper zijn, berichten wij, dat Burg. en Weth. als advertentie in de »VooruiK bekend maken, dat wegens het uit- en inhan- gen van de buiteneb- en de biunenvloeddeu- ren in de schutsluis alhier, gedurende de week *an 29 Ju'" ,ot en met 3 Augustus a.s. niet kan worden geschut, tenzij de werk zaamheden dit toelaten. Deze week is alhier de aan vele handen werk verschaffende witte uiencampagne begonnen. Het loon echter dat andere jaren per daggeld werd berekend, doch nu per baaltje, moet belangrijk minder zijn dan voorheen. Bij de op Donderdag plaats gehad hebbende inschrijving naar het verven van de twee hoofdonderwijzers-woningen der Openbare school, was laagste inschrijver H. van der Wende, aan wien het werk is gegund. De kohieren no. 4 en 2b der Perso neele belasting over het dienstjaar 1907 zijn ter invordering aan den Ontvanger ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige is verplicht zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te vol doen. Stad aan 't Haringvliet. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door M. C. van Biert een vergiftige visch, nl. een pijlstaart, in de kaai dezer gemeente is gevangen. In de 11. gehouden vergadering van den gemeenteraad is met 5 tegen 2 stem men besloten, de kermis af te schaffen. Het 3-jarig dochtertje van M. Arens- man, had Woensdag 11. het ongeluk over een ketel met kokend water te vallen, waardoor het zich zeer ernstig aan haar beentjes brandde. Dit jaar is de buntoogst zeer schraal, daar er slechts in het geheel van hier en Middelharnis samen 140 zakken zijn vertransporteerd, Woensdagmorgen 11. zijn door een fotograaf uit Breda de kinderen der Bij zondere en der Openbare school gefoto- grapheerd, terwijl nog verschillende kiekjes van de gemeente zijn genomen. Op de beide scholen alhier zal van Zaterdag 27 Juli tot Dinsdag 13 Augustus vacantie worden gehouden. De knecht van schipper B. C. in 't Veld, had tijdens zijne werkzaamheden het ongeluk zijn linkerhand zoodanig te kwetsen, dal hij onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld, waarvan aangifte is gedaan aan de Rijksverzekeringsbank. Nieuwe Tonge 25 Juli. Zaterdagmor gen had de zoon P. van den timmerman A, v. d. B. ten tweede male van dit jaar het ongeluk om zijn been te breken (de knieschijf) het werd nu zoodzakelijk ge acht om hem naar Rotterdam in het Ziekenhuis over te brengen, hetgeen nog denzelfden dag geschiedde. Maandag daarop is zijn knie geopereerd en het noodige weik aan verricht. Meiissant. De door den Gemeenteraad voorloopig vastgestelde rekening over het dienstjaar 1906, bedraagt in ontvangst: f 17108,111/2 en in uitgaaf: 16068,98 en sluit met een batig saldo van fio39,i3V2 terwijl de rekening van den 26 Juli lot en met den 10 Aug. a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt. De Milicien-verlofganger J. van 't Hof is van herhalingoefeningen in deze gemeente teruggekeerd. Het kohier No. 3 der Personeele belasting over 1907, is aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld, Voor de opneming der waarde van meubilair voor de Personeele belasting, is voor deze gemeente in de plaats van wijlen den Heer H. Visser, aangewezen de Heer J. Zaaijer Pz. te Middelharnis. Stellendam.** In de woning, plaatse lijk geteekend wijk II No. 14 is de be smettelijke ziekte »dyphtheritis« geweken verklaard Toen Woe jsdagavond de stoker der >Eugenie« lietsrijden aan 't leeren was had hij 't ongeluk, in een stinkende mod dersloot te geraken. Hij bezeerde zich echter niet. Hoewel de fiets totaal onder de modder zat en hij zelf tendeele, kroop hij er toch weer op. Donderdagavond geraakte een knaapje van Wittekoek dat met keien in de haven aan 't gooien was er zelf in. Doordat J. Langbroek hem een stok toestak was hij gelukkig spoedig weer op den wal. Donderdag inaakteo de kinderen der hoogste klasse van de Openb. school, be gunstigd door prachtig weer een reisje naar 's Gravenhage en Scheveningen. Zingend ging het 's morgens de haven uit. Op de plaats van bestemming aangekomen, werd daar door 't Haagsche bosch gewandeld en door 't Scheveningsche bosch waar een speeltuin werd bezocht. Na alles gezien te hebben werd de terugweg weer aanvaard, en keerden zij 's avonds half elf weer terug Aan versnaperingen had het hun niet ont broken. Men kon hun aanzien dat zij een gfnotvollen dag hadden genoten. Goedereede. Heden is te dezer plaatse nog slechts één lijder aan besmettelijke keelziekte, n.l. de 25-jarige J. T. Naar omstandigheden bevindt de patiënt zich vrij wel, zoodat op spoedige beterschap wordt gehoopt. Terwijl het aantal geboorten in dit jaar nog slechts 20 bedraagt, zijn reeds een elfial personen overleden. Ouddorp.** In het laatst verloopen seizoen zijn ondei deze gemeente een dertigtal zeehonden gevangen. Met het vlasplukken is ook in onze streek een begin gemaakt. De opbrengst is tamelijk goed. In vergelijking met het vorige jaar zal de zaad opbrengst wel minder wezen. De hooioogst is bijna afgeloopen. De veehouders kunnen over de opbrengst goed te vreden zijn. De hoedanigheid laat nog al te wenschen over. Door gebrek aan zonneschijn en warmte zal in veel hooi den broei niet uitblijven. -Bijna gezonken. De havenmeester C. A. zou verleden week met zijn te vol geladen baggeraak bijna gezonken zijn, indien niet vroegtijdig de hulp van eenige vrienden was komen op dagen Woensdagavond kwam een alhier vertoevende Amerikaan op eene zeer gevoe lige manier in aanraking met de fiets van Mej. G. L. Ook de jeugdige fietsrijdster L. L. kwam eveneens in aanraking met het zoontje van D. M. welke werd overgereden. Klaaswaal. Woensdag j.l. had alhier het 3-jarig zoontje van P. Vollaard, het ongeluk in een sloot te vallen, en is jammerlijk verdronken. Spijkenissc. Reeds een jaar geleden werd door een aantal burgers een request gepresenteerd aan de betrokken autoriteiten, inzake een derde bestelling der brieven, aangezien ze 's morgens 8 uur en 's avonds 8 uur bezorgd worden, zoodat de brieven, aankomende met den tram van 2 uur tot den avond op bestelling wachten. Hieraan nu is gevolg gegeven, waarom dan ook 's middags brieven c.s. worden rondgebrach. Sinds ettelijke jaren is ook hier een telephoonkantoor gevestigd, evenwel niet intercommunaal verbonden, zoodat particu lieren geen aansluiting kunnen krijgen met personen, buiten onze gemeente woonachtig. Door den heer C. v. B. is het iniatief genomen om der Gemeenteraad een adres, waarop vele burgers hunne handteekening gepalatst hebben, aan te bieden, ten einde in het postkantoor (waarin de telephoon gevestigd is) een spreekcel te doen plaatsen, tevens belanghebbenden gelegenheiden ver schaffende aan hunne huizen aan te sluiten tegen betaling van f 25 per jaar. Heden (Zaterdag) zal dit in den Gemeenteraad aan de orde komen. Hopen wij op een gunstigen uitslag. Kleinere plaatsen in den omtrek gingen ons in deze reeds voor. Woensdagmorgen omstreeks 5 uur had bij de brug over de Oude Maas weder een ernstig ongeluk plaats. Schipper Snoei voer met zijn met grint beladen schip door het openstaande draaistuk der brug. Op onverklaarbare wijze kwam een staal draad, van boven den mast met den lier verbonden, in aanraking met een punt van de brug. Nu was het buigen of bersten. Was het eerste het geval, het schip zou voorzeker omgeslagen zijn Maar het tweede had plaats: de staaldraad brak, met dit I gevolg evenwel dat de mast op den lier j viel, zich daarna weder oprichtte om ten tweede male te vallen. Ongelukkiger wijze j kwam het onderste gedeelte van den mast op het hoofd van de vrouw des huizes terecht, die, uit haar slaap geschrokken zijnde door den eersten val van den mast, zich op het trapje begaf, dat toegang geeft tot het dek, om dan juist getroffen te worden. Met gespleten schedel stortte zij in het roefje, maar zeer cordaat zijnde, begon ze het hoofd geregeld met water te begieten, zoodat de ontstane snede, welke zich van het voor- tot het achterhoofd uitstrekte, geen tijd had te ontsteken. Dr. Both legde het eerste verband, en achtte het noodig haar in een ziekenhuis over te brengen. Dit geschiedde, en reeds dadelijk werd ze per stoomboot iOude Maas« naar Rotter dam vervoerd en opgenomen in het Diaco- nessenhuis. Om 5 uur 's namiddags werd de wonde eerst aangenaaid. De doktoren constateerden dat zij het behoud van haar leven voorloopig te danken heeft aan het nat maken van 't hoofd. Het bloedverlies was zeer groot de her sens lagen bloot, maar waren nog niet aangedaan. De toestand is vrijwel be vredigend. De brug is nog al eens oorzaak van een ongeluk, en dan ook bij schippers niet in goeden reuk staande. Barendrecht. Ook in onze gemeente is een dichterlijke proeve uit de stembus gekomen Ik stem als ten Allentijd Ook weer een liberaal Maar niet op Huizer Bas Dat is een Kannibaal. Die man vervolgt den Mench Daar doe ik niet aan mee Hij hoort niet in den Raad Maar dempt de Zuiderzee. $üeniee3t(eraad. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Baads- vergadering te Melissaut, op Donderdag 25 Juli'svoorm 10 ure. Afwezig de heer D. Sieling met kennisgeving. Na opening der vergadering verzoekt de Voorz, den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke daarna onver anderd worden goedgekeurd en geteekend. Aan de orde is: Ingekomen stukken. ie. Een missive van Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raads besluit van 8 Mei 1.1. waarbij besloten werd het bedrag dat voor de tramwegmaatschappij op de begrooting stond, over te schrijven voor het onderzoek naar de kosten voor de te leggen Flakkeesche waterleiding. 2e. Van den Commissaris der Koningin, waarbij medegedeeld wordt, dat de Burgem. Mr. C. Zaaijer als zoodanig herbenoemd is. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3e. Van Mej. M. P. Lokker, waarbij deze met ingang van 1 September 1907 haar eervol ontslag als onderwijzeres vraagt, heigeen haar met algemeene stemmen wordt verleend 4e. Proces-verbaal van Burg. en Weth. van de opneming der boeken on kas van den Gemeente-ontvanger, welke door hem in orde bevonden zijn. 5e. Idem, van de opneming der boeken en kas van het Algemeen Armbestuur, welke evenzoo in orde bevonden zijn. 6e. Een adres van de heeren L. Sieling, J. Sieling, Schilperoort en D. Tieleinan met het verzoek tot het daarstellen eener spreekcel aan het telefoonkantoor. Na eenige bespreking wordt besloten, aan vraag te doen voor deze aansluiting. 7e. Onderzoek geloofsbrieven der benoemde Raadsleden, L. van Beek, D. D. Kastelein en T. Kooman. Nadat deze heeren zich verwijderd hadden, werden de hh. P. Polder en C. v. d. Velden dit onderzoek opgedragen, welke boven genoemde stukken in orde bevonden. Daarna werd de gemeenterekening over 1906 onderzocht en vastgesteld. Ten slotte moest nog eene afschrijving van den Hoofdelijken Omslag plaats hebben, het welk in gesloten vergadering geschiedde. ISechl^aken. ArroiitUssenients-Kcclitbank. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 24 Juli J. de Waal, koop man te Achthuizen, gemeente Ooltgensplaat, curator mr. E. S. Hollander, rechter commissaris mr. G. W. baron Van der Feltz. Werkoopln^eii. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's namiddags 3£ uur ttr herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvlietvan 8 meeden baver in den polder de Oude Stad te Stad aan 't Ha ringvliet, voor Mej. de Wed. W. Braber aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's namiddags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van 10 meeden tarwe in deij polder de Oude Stad aan Vrouwtjesweg te Stad aan 't Haringvliet, voor den Heer L. Keijzer en Mej. de Wed. P. Diepenhorst aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's namiddags 3 uur in het Logement van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van tarwe in den Johannis- polder, het Oudeland van Middelharnis en den polder Oude Stad ts Stad aan 't Haring vliet voor den heer J. A. van den Tol te Stad aan 't Haringvliet NotaiisVANBUUBEN. Dinsdag 30 Juli, 'sum. 3 uur 29 perceelen Tarwe, Erwten en Haver te velde, onder Dirksland en Melïssant, in het logement van Brooshooti te Dirksland Notaris VAN SCHOU WEN. Dinsdaa 30 Juli, 's avonds 6 uur Tarwe en Haver te velde nabij Nieuwe Tonge, in het logement van T. H. Holleman aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's n.m. 3 uur na afloop der verkooping voor den heer J. v. d. Tol, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van tarwe in den polder Oudeland te Middelharnis aan den Kruis- of Kroonweg, voor den beer P. Kar- dux onder Oude Tonge. Notaris VAN BUU- REN. Op Woensdag 31 Juli 1907 's n.nj. 2 uur in het Hotel Mei;er te Middelharnis van haver in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUEEN. Woensdag 31 Juli, 's vm. 9 uur: 94 per ceelen Tarwe, Erwten en Haver te velde in 'ie Adriana-, Ëendrachts-, Hals- en Wou'.rina- polders onder Stellendam, in het logement van Troost, te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op nader te bepalen tijd in de maand Augustus inzet en afslag van 6 huizen en 3 landbouwsehuren benevens 33 H. A. bouw en weiland in de polders Oudeland, Christoffel en Weslplaat onder Sommelsdijk en ongeveer 4 H. A. bouwland in den polder Oud Kraaijer onder Melissant. Voor de erven van Mej. de Wed. C. Joppe Gzn. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Inschrijving naar de beneficie, overname van de te veld staande gewassen, levende have en landbouwgereedschappen, voor eene verhuring van 10 jaar van de bouwmanswo- nirig //Dijkzicht// aan den Oudelandschendijk met landerijen en arbeiderswoning in de pol ders Oudelancl en Battenoord, onder Oude en Nieuwe Tonge groot 44.57.76 H. A. toe- behoorende dhr. Z. Vreeswijk te Oude Tonge, tegen de vastgestelde jaarlijksche huursom. Onderteekende en gesloten Inschrijvings- biljetten te bezorgen voor of' oplOAugusius 1907 bij Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 15 Augustus, 's nam. 5 uur Inzet van: 4.70.60 heet. tiendvrij Bouwland in den poider Oud-Westerloo onder Goederee de, in 4 perceelen en 1.90.10 heet. weiland, in den polder Oude Oosidijk onder Ouddorp, in 2 perceelen, in het logement //de Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOU WEN. Donderdag 22 Auguslus, 's nam. 5 uur: At8lag van 5.70.60 heet. tiendvrij Bouwland, in den polder Oost-Weslerloo onder Gcede- reede, in 4 perceelen en 2 Combinaties, en 1.90.10 heet. weiland, in den polder Oude Oostdijk onder Ouddorp, in 2 perceelen en Combinatie, in het logement //de Gouden Leeuw// te Goedereede. Nolaris VAN SCHOU WEN. Uii§iag' Aanbesteding?. Middetlinints* Donderdagavond werd alhier aanbesteed de reparatie aan de beschoeiing achter de Israëlitische kerk. Ingeschreven werd door: G. Schilpereord, Middelharnis f 192,— P. Meijer, 141,—. J. Spee, Sommelsdijk 124,— L. Stapel, Middelharnis 124, T. Mosselman, 116,- Veriwerk van de kerk G. Jens, Sommelsdijk f 94,— W. C. van As, Sommelsdijk 66,- H. van der Wende, Middelharnis 65,76 K. de Koning, 65, C. J. Dorsman, 59,— Gegund aan de laagste inschrijvers. ftensengd Xieuws, Omtrent liet vergaan der stoomboot //Columbia» woidt nader uit New York gemeld, dat Zaterdagnacht, op het oogeu- blik der aanvaring, de zee kalm was en de meeste passagiers te bed lagen. Kapi.ein I.)oran die zich op de brug bevond, zag plotseling in den zeer dichten mist de zwarte romp van de «San Pedro» voor zijn boeg Terstond liet hij den stoom omzetten, maar '1 was te laat om een botsing te voorkomende steven van de houtboot drong aan bakboordzijde in de «Columbia» en doodde op slag een aantal passagiers in hun kribben. De overigen snelden half gekleed naar dek en een 80-tal sprongen in zee om naar de «San Pedrote zwemmen, waar zij aan boord geholpen werden. Onmogelijk was het, al de slapende 1 ei. zigers te wekken of van reddingsmiddelen te voorzien. De geredden zeggen, dat geen poging gedaan is, een boot uit te zetten of reddingsgordels te halen. Daar was geen tijd voor. Ieder moest zich redden als hij kon. Enkelen vochten met messen om gor dels. Eensklaps dook de boot een houten schroefboot van 456 tons met den kop omlaag en verdween in de diepte. De kapi tein deed geen enkele poging om zich te redden. Vele drenkelingen werden door de «San Pedro» opgevischt, wier mannen in booten rondvoeren, totdat het zeker was, dat niemand meer in de buurt van de schipbreuk rond dreef. Tot de omgekomenen een 70 in 't geheel behoorden vele ingezetenen van San Francisco en Portland. Onvoorzichtig. Toen Dinsdagmiddag een zestal heeren uit Groningen langs de gevaarlijke hel ling van den Berg-en-Dalschen hollen weg naar Beek wilde fietsen, kon eon hunner zijn fiets niet meer inhouden hij kwam te vallen en moeBt onder behandeling gesteld worden yan den dokter, die dadelijk zijne overbrenging gelastte naar het ziekenhuis alhier,alwaar bleek dat bij aen hersenschudding leed. De ramp der «Beriin«. Volgens het Vrijdag 1.1. verschenen halfjaarlijksche overzicht aangaande den financieelen toestand der „Great Eestern Railway Compagny® heeft de ramp der Berlin aan den Hoek van Holland, der Maatschappij 108 000 pond sterlinggekost. Biirgeriyke stamt. MIDDELHARNIS. Geboren: Cornells z. y. Krijn de Mooij en Maria But; Harm z. v. Jan Albert de Vries Reiling en Anna Maria Yiëtor. Gehuwd: Oornelis van den Doel jm. 21 j. te Sommelsdyk en Leentje Aartje Wielaard 22 j. OOLTGENSPLAAT. GeborenHendrik Petrus Jacobus z. v. Joh. van Oorschot en Eva Martina van den Bemden Hendrika Christina d. v. Theodorus de Waal en Adriana Maria Beljaars; Gij bert z. v. Aren de Lint en Baaltje Adriaantje van Prooijen. Overleden: Martijntje de Jong te Rozenburg oud 72 j. wed. van J. JBongers Adriaan Franken oud 24 j. OUDE TONGE. Geboren: Johanna d. v.J. Jonkeren D. Kievit: Magdalena Dirkje d. v. D. v. Nieuwenhuizen en C. A. Barnat. MELISSANT. GeborenDingeman 1. v. Hermanus Zoon en Maria Ardon. Merk en &e!aoo§. Predikbeurten op Zondag 28 Juli. NEDERL HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en nam. (Doop) Ds. Wostrik. Middelharuis, vm. ou 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en narn. Ds. Polhujjs. Den Bommel, vra. en nam. dhr. Van Drunèn, Evangelist. (Co'leoto voor de inw. Zending op Voorne on Putten.) Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verwejj. Oude ToDge, vm. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Herkingen, nam. Ds. Van Dolder uit O. Tonge. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Melissant, vm. eu nam. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedoreede, vm. en nam. Ds. de Gidte. Ouddorp, vm. eu nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. ijfiddelharnis, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. student Postma van Warfum. Ouddorp, vm. en nam. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. on 's av. dhr. de Jong van Alblasserdam. Herkingen, vm. en 'a av. leeskerk. OoltgonsplaRt, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vin., nam. eu 's.av. Ds. Mockonze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Ilfissing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. eu 's av. Ds. Haring van IJselstein. O iltgensplaat, (Langstraat,) geen opgaaf. Stad aan 't Haringvliet. Mej. G. J. Voogd alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere Schoei te Goodereede. Oude Tonge. Naar meu verneemt is'de heer D. van Male benoemd als onderwijzer van bijstand te Rotterdam.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4