Opruiming Yeeren: Linien, Men, Advertentiën. Adve A. 1 EERSTE ei Machinal Schoene Gemengd ilienws M. P. ROSTEN, Oude Tonge. In Modes. R. MEES Z00NEN, z Boei Een zaak Kaas en Breien en Aai ilont. Doch zelfs de Temps ziet zich ge noodzaakt te erkennen, dat „een land hetwelk zich in dergelijke zaken over levert aan het persoonlijk of collectieve egoïsme, een verloren land" is en dat het algemeen stemrecht gevaarlijke ge schenken, aangeboden door de slaafsch- heid zijner gekozen volksvertegenwoor digers", moest verwerpen. Deze woorden, zegt de liberale Indè- pendance btlgeklinken hard, doch zij karakteriseeren toch met juistheid het gevaarlijke streven van sommige demo cratische elementen, die zich door de uiterste Linkerzijde laten verleiden tot de meest betreurenswaardige concessies. En het blad een overdacht getuige erkent dat de Fransche Kamer „zich op buitensporige wijze gehaast heeft vol doening te geven aan diegenen, die louter handelden met verkiezingsbedoelingen. Het blijkt opnieuw, dat de hoogste belangen des lands niet bepaald veilig zijn in de handen der democraten, die thans den toon aangeven. Het ontslag van generaal Hagron en de erkentenissen die het zelfs in bladen als de bovenge noemde uitlokt, zijn een klap in het aangezicht der Fransche Regeering. Hoe ernstig de toestand is, blijkt; hieruit, dat ook g moraal Metziager, lid van den oppersten krijgsraad, op zijn verzoek op pensioen zal worden gesteld. Ook generaal Migal, lid van den krijgs raad, wil hetz'lfde lot deelen. Het ia niet bekend of dit zijn eigen verzoek ia, dan wel 'een gevolg van zijn weigering om de opvolger te worden van generaal Hagron. Haar in ieder geval drijft de generaals wel de overweging, dat de ver vroegde naar-huis-zending der lichtingen 1903 en 1904 het leger zeer verzwakt hebben, zoodat ze de verantwoordelijk heid niet willen dragen. Wat Hagron betreft, vernam men, dat ook het gebrek aan discipline, dat aan den dag trad, bij de gebeurtenissen in het Zuiden, als symptoom van een door hem veroordeelde strooming in het leger, tot zijn besluit bijdroeg. Hij had trouwens over deze „democratiseering", die onder generaal André begonnen, gestaag voortging, reeds vroeger zich zeer afkeurend uitgelaten. De Fransche radicalen mogen dan fulmi- neeren tegen de Russischa'autocratie, hun „democratie" doet voor de versterking van de weerkracht des lands 'ook geen wonderen Er schijnt weer zoo iets als schandaal zaakje aan de orde te komen, dat, gege ven zooveel corruptie als thans in Frank rijk heerscht, allicht nog groote propor- tiën erlangen kan. De Gil Bias west mede te deelen, dat do rechter van instructie te Parijs op 't oogenblik een zaak in behandeling heeft, waarbij ^esn aantal invloedrijke politieke personen betrokken zijn, onder wie een minister en diens familieleden. De voor naamste beschuldigde is een zekere Las- combe, neef en particulier seoretaris van den oud-minister van justitie en Senator Chaumió. Hij zou een handel in orde- teekenen en openbare ambten gedreven en reeds volledige bekentenis afgelegd hebben. Het onderzoek is 'geopend op aanwijzing van een journalist, tegen wien Chaumié een aanklacht had ingediend wegens beleediging. Chaumié heeft aan een Parijsch blad verklaard, dat hij geheel buiten de zaak staat; en als zijn neef schuldig is, dat alleen aan diens eigen jeugdigeonbezonnenheidis te wijten. 't Kan zjjn maar velen rekenen al op sensatiewekkende onthullingen De jury van de Seine heeft Dinsdag Soleilland, den verkrachteren moordenaar van het meisje Erbelding, ter dood ver oordeeld. Een afschuwelijke atmosfeer heerschte seint de corr. van de N. Rott. Crt. in de donkere en leelijke zaal van het gezworenenhof; het was niet alleen door de benauwende hitte en warme menscheulucht der dicht opeenge pakte menigte, het was veel meer door de immoreele atmosfeer, het schouwspel der menschen, hun houding en geziohten, hun aanwezigheid zelf, opgetuigde actri ces en demi-mondaines, de vrouwen der magistraten en hare vriendinnen tot bijna tusschen de zetels der rechtersen achter in de zaal advooaten die giegelende vrouwen opheischen het was erger en vooral veel stuitender dan bij het beruchte oarnavalsproces van Gallay en Merelli, want het geldt hier een afschuwelijke misdaad, in de misdadigste omstandighe den op een meisje van 12 jaar gepleegd, en het is enkel een obseene en ontaarde perversiteit, die al die vrouwen bier als naar een theater heen gedreven heeft Klinkt het niet als een aanklaoht tegen de Fransche zedenontaarding P En dan zegt de corr. dat noch de president van het hof, nooh het openbaar ministerie iels hebben gedaan om de waardigheid der terechtzitting op te houden. Gedu rende een schorsing wordt de houding van het publiek een oogenblik van zoo wilde rumoerigheid, gemengd met frivo liteit, dat even verontwaardige stemmen opgaan. Het publiek geeft zijn instemming te kennen als de doodstraf geeischt wordt. Onder verwarde opschudding en instem ming eindigt de zitting. Men zal zich herinneren, dat van de misdaad van Solleiland de groote bewe ging tot behond van de doodstraf dag- teekent. De belangrijke vraag is thans, of Solleiland werkelijk ter dood gebracht zal worden. Hitte in Amerika. Zaterdag, zoo meldde een telegram uit New-York, is de temperatuur nauwlijks beneden de 90 graden gedaald, na den geheelen dag boven de 100 graden te zijn geweest. De armen hebben vreeselijk gele den. 's Nachts bleven de parkeu voor de arme menschen open en duizenden sliepen in het gras, terwijl anderen, eveneens ten getale van duizenden, de werven en hoof den bevolkten, om een luchtje te schep pen. De paarden op straat vielen Donder dag telkens neer, ofschoon zij af en toe door brandweerlui werden nat gespoten. Woensdag was het wat koeler. Om 25 gulden. Op de Groote Markt te 's Gravenhage verloor Zondagmiddag een heer een Bank biljet van f25. Een jongen, die dit zag raapte het op en wilde zich er mede uit de voeten maken Maar toen begon een op de markt zittende koopvrouw te roe pen, dat zij het biijet had laten vallen en het dus haar toekwam. Eenige jongens stelden zich toen ridder lijk voor haar in de bres en grepen door hard loopen den te hartochtelijken liefheb ber van Bankbiljetten. Maar nu kwam ook de werkelijke verliezer op de vlakte en met hem ook een politieagent die het geheele gezelschap meenam. Jeugdige brandstichters. Men melkt uit Medenblik aan de «N. R. Ct Zaterdagmiddag vermaakten zich een 4tal schooljongens, de jongste nauwelijks 7 jaar, met vuurtje stoken bij den toren der Hervormde kerk. Zij schoven een doosje brandende lucifers onder de toren- deur en wachtten af wat er zou gebeuren. Toen het daarbinnen lastig knapte en knetterde, maakten zij zich uit de voeten zonder iemand te waarschuwen. Gelukkig ontdekten voorbijgangers den dichten rook, trapten de torendeur in en bluschten den brand, die al aardige af metingen begon te krijgen. Veel houtwerk is geheel verkoold. Dansende naar de eeuwigheid Man schrijft ons uit Zutphen d. d. 22 Juli Zondagavond werd in de Arbeiderszaal een coinediestuk opgevoerd en daarna //bal//. Bij het dansen zeeg een meisje van 18 jaar oud, eensklaps dood neer. Om twaalf uur 's nachts werden de ouders en grootouders gehaald, die weeklagend op hun ontzielde dochter neerblikten alle moeite om de levens geesten op te wekken was te vergeefsch, niets dan de dood door te groo'e inspanning moest geconstateerd.Voorzeker in zulk een plaats en gelegenheid een droeve en hoogst- bedenkelijke stervensponde. In wildon dans de eeuwigheid tegemoet het is er om van te huiveren. Door een auto gedood. Onder Heumon, nabij Nijmegen, is Maan dag een oude boerin door een automobiel waarvan de bestuurder een Amerikaan was, overreden. De vrouw is in het Canisius Ziekenhuis te Nijmegen, waarin ze was op genomen, overleden. Verdronken. Maandag is onder Sloterdijk, aan den Meerweg, verdronken een driejarig dochtertje van den landman A. H. Uit Amsterdam meldt men Zaterdagavond waren twee jongens op een vlet in de Oostenburgergracht aan het varen, beiden geraakten te water. De een werd ge red, de ander verdronk. Onder een trein. Op de tramlijn OldenzaalLosser, nabij de halte Bethlehem, had Zondagmorgen een hoogst treurig ongeluk plaats. Toen de tram trein, welke te 10.19 u. van Losser naar Oldenzaal vertrekt, den overweg aldaas naderde, bevond zich daar de landbouwer Straatman uit Haaksbergen met zijn kar, waarin hij met zijn vrouw, zijn dochter en een paar kleinkinderen gezeten waren. We tende dat zijn paard schichtig was, sprong de man uit de kar en hield het paard bij de teugels. Maar juist toen de trein op een paar passen afst'anda was genaderd, begon het paard te steigeren. De machinist remde uit alle macht, doch kon niet meer voor komen dat de man met paard en kar onder den trein geraakte. De man was onmiddellijk een lijk, de kar werd verbrijzeld, de vrouw van Str. bekwam verschillende ernstige, de dochter minder ernstige kwetsuren, de kinde ren bleven ongedeerdook het paard be kwam weinig letsel, daar de trein dadelijk stilstond. Allen werden met dezelfden trein naar Oldenzaal vervoerd. Een ontvluchting. Een niet overdienstslijk gevonden navol ging van de ontvluchting van Hugo de Groot werd te Veenhuizen vertoond. Een verpleegde, die zijn werk in het nieuwe tweede gesticht had, was van plan te ont vluchten. Dit was echter verraden, zoodat de portier bijzonder scherp toezicht hield op de personen, diehet gesticht in-enuitgin gen. Toen 's middags appél werd gehouden, mankeerde de man. Hoe het hem gelukt was het gesticht te verlaten, was een raadsel, dat echter al spoedig opgelost werd. Er wordt nl. geregeld water aangevoerd voor de keuken tot het spoelen van groenten enz. Dat water wordt aangebracht in groote tonnen, die op een wagen zijn geplaatst. Geen kans ziende om op een andere wijze het gesticht te kunnen verlaten, was onze man in een ledige waterton gekropen en had zich zoo het gesticht laten uitrij den. Eenmaal buiten was het natuurlijk maar een kleinigheid um verder te komen. Toen men hem miste had hij natuurlijk reeds lang het //ruime sop// gekozen. /Mss. Crt.J Een droevig ongeval heeft Zaterdagochtend plaats gehad met de Gooische stoomtram, die om even voor zes uur van de Weesperpoort te Amsterdam naar Laren vertrekt. De machinist dezer tram, H. Waas, woont in Watergraafsmeer vlak bij de re mise, en zijn 16 jarige dochter brengt hem daar 's morgens brood en koffie op de machine. Dat deed ze ook Zaterdagmorgen meldt het N. v. N. De trein stond stil bij het hoofdkantoor en het meisje reikte haar vader zijn ontbijt over, na even met hem nég gesproken en geschertst te hebben. Ze liep naar den overkant en stond nog even naast de machine te kijken. De ma chinist schijnt dit niet gemerkt te hebben, zette de machine aan en het meisje werd plotseling door een der wagens gegrepen, omver geworpen en de wagen ging haar over het been, dat verbrijzeld werd. Het vreeselijke van het geval was, dat de vader, hoewel onbewust, zijn eigen kind overreed en het zelfs niet eei s dadelijk merkte en doorreed. Het kind werd opgenomen en onmiddelijk naar het Onze lieve Vrouwe Gasihuis gebracht, was de toestand niet direct levensgevaarlijk, maar toch zeer ernstig bleek. Natuurlijk was men in de omgeving vol deelneming met het meisje, doch niet minder met den vader. „Watergeuzen" voor de rechtbank. Het zijn drie kleine kleuters, die voor de Rotterdamsche kantonrechter verschijnen. Ze hebben met een handkar de deur van een af slaggebouwtje gerameid, onder het zingen van sin naam van Oranje, doe open de poorti, en dat nog wel tijdens daarbinnen afslag gehou den werd. De deur vliegt aan splinters en de jongens gaan aan den haal. De afslager en een poli- tie-agent krijgen er twee te pakken, terwijl ook de derde wordt opgespoord. Kantonrechter: «Wie van jullie weet waar die woorden gesproken zijn sik, meester zegt de kleinste en hij vertelt van de inneming van Den Briel door de Wa tergeuzen, Kantonrechter tot den verbalisant sZouden die jongens nu werkelijk gedacht hebben, dat ze voor de poorten van Den Briel stonden, en dat het i April 1572 was sGeen kwestie van, edelachtbareZe wisten heel goed, dat het het afslaghuisje was«. Kantonrechter tot de jongens »Is dat zoo ?<r »Ja edelachtbare sWaarom zijn jelui weggeloopen?® «Omdat we bang voor dien agent waren.ot »En als er nu eens Spanjaarden in zouden zijn geweest, en ze waren naar buiten gekomen. Zouden jullie dan ook weggeloopen zijn «Neen® «Wat zouden jullie ze dan gedaan hebben «Dan zouden ze nog nooit zoo op d'r gehad hebben®. Lastig om zulke jongens te straffen, waar zulk een vaderlandsch hart in zit. Dus een berisping. Ons jlandj doorgezworven. De 16-jarige Tamis uit Schoten, die sedert 12 weken verwist werd, is Zaterdag door de politie te Santpoort aangehouden. Na een omzwerving door heel Nederland, is hij door heimwee gedreven weer naar zijn dierbaar geboorteplekje teruggekeerd, en zooals in de meeste gevallen, was hij daar zeer welkom. Een aanvaring met schrikkelijke gevolgen. Uit San Francisco wordt geseind Het stoomschip «San Pedro//, dat met hout geladen was, heeft ijdens een dikken mist in den nacht van Zondag op Maandag bet stoomschip «Columbia// aangevaren. Het eerste schip sneed het laatste, dat binnen het kwartier zonk, in tweeën. Een honderdvijftigtal personen zijn verdronken en «Roanoko// kwam Maandag met een aan tal overlevenden van de «Columbia//, diehet schip weer overgenomen had van de «SaD Pedro« Een landlooper gedood. Onder Yaassen is Zondag een landlooper doodgeschoten. Hij was met minder goede bedoelingen in de woning van den daglooner B. binnengedrongen, met wien hij in gevecht geraakte. In zelfverdediging heeft B. den landlooper daarop gedood. Van andere zijde meldt men ons, dat B. als een vechtersbaas bekend staat. De gedoode was een verpleegde van de bedelaarskolonie 11 De Ganzenemmer//. (//Zutph. Ct.//) Omtrent dezen doodslag meldt men aan de //N. R. Ct.// nog het volgende Dinsdagmiddag kwam de justitie uit Zutphen vergezeld van een geneesheer. Deze heeft met Dr. Metz alhier de sectie verricht. Gebleken is, dat de dood veroorzaakt is, doordat een geweer diep in de oogkas is geduwd, waar door een bloeduitstorting onder hersendruk ontstond. De verdachte B. heeft bekend, dat hij bij ongeluk met een oud geweer naar den verslagene heeft gestooten, toen er ruzie ont staan was tusschen hem en twee verpleegden van de bedelaarskolonie alhier. Toen het ongeluk geschied was heeft B. den ongelukkige op een stoel gezet en daar kalmpjes laten doodbloeden. Eerst twee uur later werd de politie gewaarschuwd en Dr. Metz gehaald. De andere verpleegde was er intusschen van door gegaan en herinnerdb zich bij het gerechtelijk onderzoek niets meer. Natuurlijk speelt de sterke drank weer een hoofdrol in dit drama. Doodgevallen. Maandagmiddag is een schoorsteenve- gersjongen, oud 14 jaar, die 's morgens pas in dienst van den schoorsteenveger E. T., Bilderdijkkade 63, te Amsterdam, was getreden, van een schoorsteen van perceel 110 Kinkerstraat aldaar gestort. De ongelukkige knaap werd nog levend opgenomen, doch is eenige oogenblikken later aan de bekomen wouden overleden. Het spoorwegongeluk bij Almelo. Ouder zeer groote belangstelling zijn te Zwolle Maandag op het Nieuwe Kerkhof de beide slachtoffers van de spoorwegonge- ramp te Almelo, de machinist Van dèh Berg en de stoker Van Raalte, ter aarde besteld. Tal van deelnemende belangstel- luiden waren op het kerkhof saamgekomen. Aan de groeve werd gesproken door ingenieur Vermaes, die namens de Maat schappij tot Expl. van SS. een hartelijk woord van waardeering en hulde sprak voor de trouwe en ijverige ambtenaren, die hoogstwaarschijnlijk niet door eigen plichts verzuim, doch door een noodlottig toeval (zouals spreker zeide) zijn omgekomen. Kransen van de Maatschappij dekten de baar. Namens de talrijke kameraden en vrienden sprak nog de heer Delgorge, hoofdmachiuist. De raad van bestuur der Zwitsu-sche spoorwegen heeft voorgoed besloten, een twee den tunnel door den Simplon te graven die met de bestaande evenwijdig zal loopen. De kosten worden op 17 millioen gulden geraamd. Op den Transkaukasichen spoorweg is bij het station Mardi-sy een kassier beroofd, die 50.000 roebel onder zijn berusting had. Da roovere schoten met revolvers en geweren en wierpen drie bommen, waarvan er één ontplofte onder de waggons van den trein. Een bewaker werd gedood, twee anderen en nog verscheiden aanwezigen gewond. De kas in den waggon werd opengebroken en een bedrag van 10 000 roebel ges.tolen, waarna d misdadigers, die twintig man sterk waren, zich uit de voeten maakten. Uit Tokio word gemeld, dat er den 20en dezer een ontploffing heeft plaats gehad in de Tojooka-kolenmijn (provincie Bungo). Volgens de ambtelijke berichten waren er 411 mijnwerkers in de mijn, en men vreest dat de nieesten van hen gedood zijn. Droevig ongeluk Maandagmiddag had te Genemuiden een droevig voorval plaats. Terwijl de landbou wer F. v. T. naar de weekmarkt te Kampen was, ging de knecht met het 4-jarig zoontje een paard uit de weide halen. Toen het kerel tje het dier even vast hietd, sloeg het paard eenklaps op holhet ventje werd een eind meegesleurd en toen levenloos opgenomen: het touw van het halster was om den hals van den kleine geraakt en deze werd daardoor oogenblikkelijk geworgd. Brand. Maandagmiddag omstreeks één uur, ontstond brand bij dsn koopman C. de Kloe te Sprang. In weinig tijds was het buis inet het grootste deel van den inboedel in de asch gelegd slechts weinig werd gered. Verzekering dekt de schade. Dc oorzaak is onbekend. Brutale inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is te 's-Gravenhage wederom in het hartje van de stad een brutale inbraak gepleegd. Een der ételagekasten in het magazijn van den goudsmid en juwelier, den heer Goudsmit, op den hoek van het Buitenhof en Passage is namelijk zoo goed als leeggeplunderd. Waar devolle armbanden, ringen, kettingen, broches en andere sieraden, tot een gezamelijk bedrag, dat in de duizenden loopt, worden vermist. Sporen van inbraak zijn aan de Buitenzijde van het huis niet op te merken. E11 ook in den winkel is de dief blijkbaar kalm te werk gegaan. Wel is alles overhoop gehaald, maar ook hier geen verbreking van sloten of ruiten. De op dubbel slot zijnde magazijndeur in de Passage is eenvoudig door middel van een valschen sleutel geopend. Eenmaal binnen heeft de inbreker blijkbaar met overleg en kennis van zaken zijn slag geslagen. Althans juist de étalagekast, waar in de kostbaarste voorwer pen lagen uitgestald, is door hem geplunderd. Ook de étalagekast heeft men met een valschen sleutel weten open te krijgen. Door den dader, of daders is, voor zoover men aanvankelijk kan nagaan, geen enkel spoor achtergelaten. Aan het opgeven van een lijst van de ont vreemde voorwerpen, viel op bet oogenblik nog niet te denken. De heer G. is tegen inbraak verzekerd Diefstal. Naar het Huis van Bewaring is overgebracht een 26-jarige magazijnknecht in een meubel magazijn te 's-Gravenhage, die verdacht wordt ten nadeele van zijn patroon o.m. zoo goed als een geheel ameublement te heoDen ont vreemd. De leiten moeten zieh als volgt hebben toe gedragen. Als de knecht 's avonds het maga zijn had gesloten, moest hij den sleutel altyd op een bepaalde plaats brengen. Zoo bracht hij den sleutel ook op een avond van de vorige week als naar gewoonte ter bestemder plaatse, maar ditmaal had hij niet vooral den winkel gesloten, 's Avonds laat keerde hij naar het magazyn terug, haalde verschillende meubelen weg en verkocht deze aan een bewoner van een in de nabijheid van het magazijn gelegen straat. De diefstal nerd spoedig ontdekt en de verdenking viel dra op den aangehoudene, die dan ook na verhoor door den politie commissaris ter beschikking van de justitie is gesteld. De man heeft reeds vroeger gevangenisstraf ondergaan. Door den bestolene zijn de ontvreemde meu belen teruggekocht. Stoomtramongeluk. De tram, die om 11.20 v.ra. uit Asten vertrekt en om 11.55 v.m. ie Eindhoven aan komt, is Maandag bij het Bruwhuis gederail leerd. De machine viel om, waardoor de machinist en stoker en ook een paar reizigers, geringe kwetsuren opliepen. De leerling-raaehinist v. D. uit Eindhoven, werd onder de machine verpletterd. De vermoedelijke oorzaak van dit ongeluk is eene verzakking in den weg. Arme menschen. Een schoenmaker, wonende Nieuwe Leliestraat 172 te Amsterdam, heeft Maandagnacht zijn kinderen verlaten. Het laatste wat hij tot zijn oudste dochtertje zeide, was: «Hier is een dubbeltje en wat koekjes//, «je vader kan niet langer voor jelui zorgen//. Het huisgezin bestaat uit vier kinderen, waarvan de jongste twee en half jaar en de oudste twaalf en een half jaar is. De moeder ligt al vier weken in het O. L Vrouwengasihnis. De baren hebben de kinderen tijdelijk in huis ge nomen. Een gevaarlijk landlooper. Dinsdagmorgen om 6 uur werd door de politie te Purmerend een onbekend manspersoon aangehouden, die bij den koopman Cruifi aidaar eenige natte lijf goederen te koop hadaangeboden. In verhoor genomen, bekende hij de7e goederen onder de gemeente Landsmeer ontvreemd te hebben. Twee boezeroenen en een paar kousen, die hij had aangetrokken, werden mede in beslag genomen. Op lasi van den burgemeester van Purmerend werd de verdachte ter be schikking gesteld van den burgemeester van Landsmeer. Een aanvaring. Dinsdagmiddag is op de Waal voor Nijmegen, ter hoogte van de spoorweg brug, een afvarend praamschip, met steeuen geladen, aangevaren door de opkomende sleepboot «Cresetido II«. Het praamschip werd aan den boeg beschadigd en zonk binnen eenige minuten. De bemanning kon zich redden. Omtrent het automobiel-ongeluk by Ileum en meldt de Geld nog het volgende Dinsdagmorgen omstreeks tien uur heeft op de Mooksche baan. onder Heumen, een ernstig ongeluk plaats gehad. Twee automobielen van Nijmegen komende, snorden in volle vaart langs den weg, in de richting naar Mook. Een duizendtal meters voorbij Malden kwamen zij een ongeveer "50 jarige vrouw achterop, die met koopwaren leurend, zich in dezelfde richting bewoog. De voorste automobiel waarschuwde, maar bijna op hetzelfde oogenblik overreed zij de vrouw en snorde toen, ongetwijfeld door de snelle vaart meegesleept, nog wel een 70 meters voort, eer ze tot staan kwam. De vrouw was inmiddels al met zwaar bebloed hoofd,/ door een paar toegeschoten buitenlieden opgenomen en ter zijde van den weg gelegd. De automobiel keerde terug. Toevallig waren verschillende brigades marechaussees in dienst aan de Mooksche spoorbrug, waar zij een samenkomst hadden. En zoo was al spoedig de brigadier van Groesbeek en later kapitein Mos met eenige manschappen op de plaats des on- heils, alsmede de burgemeester van Heumen en Dr. Quanjer, die aan de arme ge wonde de eerste zorgen wijdde. De vrouw was zwaar aan het hoofd gekwetst en gaf behalve de ademhaling geen teeken van leven meer. Volgens de verk'aringen van twee dames, die in de automobiel hadden gezeten, mad. P. Lorillard Ronalds en Frau Wittwe S. Hillen, beiden uit Parijs, (de heeren waren inmiddels met het rijtuig naar Nijmegen gereden) was de ongelukkige ondanks tijdige waarschuwing, steeds vóór de auto mobiel blijven loopen, zoodat, toen deze links uitweek, zij zich ook naar links wendde, waaruit zou moeten worden opge maakt, dat zij doof was. Zij werd, na door Dr. Quanjer verbonden te zijn, door dezen in gezelschap van den burgemeester van Heumen, per auto mobiel naar Nijmegen vervoerd, waar zij in het Canisius-ziekenhuis werd opgenomen en kort daarna is overleden. Mar VAN tegen verminderde prijzen. Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam, Suldblaak no. A. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO met één dag opzegging pOt. tien dagen 41 Voor iangereu termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Ikwaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. Safe-Deposit. KaasOp do Kaa 118 partjjen. Men n< a 32.50 2e soort f2: Noord-Hollai 1 Vee. Op de Vee 8 Paarden, 145 Rui Kalveren, 627 Scha 406 Biggen en 2 Gel Boter. Op de Bot 712/8 en 64/16 vatei Prijs: le kwal. f50. (40.per 7. ™t Loo Groenten. De prj besteed, zjjn als vol> Kropsla le soort 2e soort Bloemkool le soort 2® Peen 2e soort Komkommers I II Andjjvie Perziken, le soort i> 2e Selderjj Peterselie Zuring Postelein Peulen Erwten Groots boonen Komfcommerstek Rabarber Spinazie Tomaten De Heer er REILINGS-Vn de geboorte va Middelhar nis, Rev. J. C Miss AD geven kennis nemen. De huwelijkt Heere wil en «-23 Juli a s. Pater son, N. J. Dundee Lake, Algemeei Voor de vele i ons betoond bi geliefde Lchtgei en Grootmoedei onzen dank. Middelharnis21 Gevraagd or in dienst te tr P.G., m loon nai Brieven fran bouwer te Ril Gevraagd te liefst uit een ge P. BUIJS, Nie Te Rotterdan boden Geschikte ergelijke zaal mingssom f Br. fr. mott ..ureau MOE traat 76, Rott Ondergeteeh anbevolen vo bij A. VAN genmaker, Dit Handel rieën, Rijwiel Het beste s kelen. Vraag ZINKEN- of FILTERS. Alle benooi warming en Prinu MIDI Het beste zoowel verschil Dames-Chioom LAARZEN al -LAARZEN.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2