Advertenti'ên. waarmee het liberalisme terdege rekening dient te houden. Persoonlijke oorzaken leid den er toe dat onze candidaat niet her kozen werd, De verhouding in den Raad is nu weder i A. R, en 6 liberalen. Wordt er aan de geruchten aangaande het oprichting eener Christelijk-Historische Kiesyereeniging vaster vorm gegeven, dan zou het succes der Chr. pattijen alhier verzekerd zijn. Maandagmorgen geraakte het 7-jarig zoontje van den arbeider A. v. d. M. in het Spui. Hij ging geheel onder water, maar wist zich bij het boven komen aan een stap vast te klemmen. Van de overzijde van het water werden de buren attent gemaakt dat er iemand in 't water lag. Het was dan ook intijds dat hem door een buurmeisje de reddende hand werd toegestoken, daar hij zich bijna niet langer meer kon vasthouden. Geen enkele maal had de knaap om hulp geroepen, zoodat het een groot geluk was, dat hij werd opgemerkt. Perilis De afgeloopen week zijn we derom door de Commissionair B. 't Hart duizenden kilo's aardbeziën verzonden naar Engeland en Duitschland, alles voor 't vat zooals de tuinders het noemen, daar ze voor export te rijp werden. De prijzen waren eerst 16 later 17 centen het kilo. $*eanees&teraa«ï. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Oude Tonge, gehouden op 18 Juli, uoorm. 91/ 2 uur. Tegenwoordig al de leden, behalve de heer G. Heestermans met kennisgeving. Voorzitter, de heer J. van Schouwen, Bur gemeester-Raadslid. Ten ongeveer half tien komen heeren Raadsleden, den Arrondissement Schoolopziener en het lid der Schoolcommissie, de heer Kos ten in de Openbare Lagere School bijeen, ten einde de proefles bij te wonen, die door do solliciteerende onderwijzeressen de dames M. C. Bril te Waarde, M. M. de Reus te Oud-Beijerland en A. L. Bisschop te Nieuwen- hoorn gegeven zal worden. Na afloop der proefles begeven de heeren zich naar het Raadhuis, alwaar de heer Arrondissements Schoolopziener zich, op de vraag van den Voorzitter bereid verklaart reeds nu advies uit te brengen omtrent do voordracht die hem, na door Burgemeester en Wethouders te zijn opgemaakt, wordt aan geboden. Nadat de heer Schoolopziener zijn werkzaamheden heeft verricht verlaat hij de vergaderzaal, waarna de vergadering ongeveer ten 11,30 ure door den Voorzitter wordt ge opend. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd en ge- teekend. ie. Wordt gelezen een schrijven van het lid de heer G. Heestermans, daarbij berichtende dat hij door omstandigheden verhinderd is de vergadering bij te wonen. 2e. Stelt de Voorz. aan de orde de benoe ming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte, in de plaats van den heer Kruithof, die met 1 Juli jl. naar Leiden vertrokken is. De voordracht bestaat enkel uit de heer Leenhouts te Nieuwvliet. Tot stemming overgaande blijkt dat zes stemmen op hem zijn uitgebracht, zoodat met algemeene stemmen is benoemd tot onder wijzer met verplichte hoofdacte, de heerJ.W. Leenhouts te Nieuwvliet, met ingang van 1 Sept. of zooveel vroeger als hem uit zijn tegen woordige betrekking ontslag zal zijn verleend. 3e. Wordt overgegaan tot benoeming van een onderwijzeres aan de Openb. Lagere School alhier, waarvoor heden door drie onderwijze ressen een proefles is gegeven. De voordracht bestaat uit No. 1. Mej. M. C. Bril te Waarde. No. 2. Mej. M. M. de Reus te Oud-Beijerland. No. 3. Mej. A. L. Bisschop te Nieuwenhoorn. Bij de stemming worden uitgebracht vier stemmen op Mej. Bril en twee op Mej. De Reus. Zoodat met meerderheid van stemmen tot onderwijzeiesis benoemd, M. Cl Bril te Waarde op zoodanig salaris als bij verordening is be paald en wel met ingang van 1 Augustus a.s. Niets meer te verhandelen zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads vergadering te Goedereede op Zaterdag 20 Juli, 'svoorm. 11 ure. Afwezig de Heer F. C. Goekoop. Nadat de vergadering door den Voorzitter is geopend, worden de notulen der vorige zit ting gelezen, en na eene kleine aanvulling goedgekeurd en geteekend. Komt aan de orde de benoeming van een onderwijzeres ter voorziening in de vacature, ontstaan door het verleend eervol ontslag aan Mej. M. Roetman. Op de ter tafel gebrachte voordracht zijn geplaatst: ie. Mej. M. A. Meijer, onderwij zeres aan de 2e Openbare Lagere school te Ouddorp, 2e. Mej. P. J. Schuld, kweekelinge aan een der Openbare scholen 3e klasse te Rotterdam en 3e Mej. G. J. Voogd te Stad aan 't Haringvliet, thans tijdelijk werkzaam te Middelharnis. Tot de stemming overgaande, worden uit gebracht zes stemmen, waarvan twee zijn ver- eenigd op Mej. Schuld te Rotterdam, en vier op Mej. Voogd te Stad a/t Haringvliet, zoodat laatstgenoemde is benoemd tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier, terwijl de infunctietreding is bepaald op den 1 Aug. a.s. Hiervan zal de benoemde, het Hoofd der der O. L. School en den Heer Arrondisselffents- Schoolopziener kennis worden gegeven. Verder niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorz. deze vergadering. Vissclierlj. Perilis. Donderdag 1.1. is de loggei »Charlois« van hier te Vlaardingen binnen-, gekomen met 16 last haring. De laatste sloep de ^Johannes Cornelis« is 1,1. Vrijdag van hier vertrokken naar zee Verkoojüi^eH. Op Donderdag 25 Juli 1907 's-rra. 10 uur te Herkingen, ter herberge van Job. van Put ten van Tienden in de polders St. Pieter en St. Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 25 Juli 1907, 's-nm. 2 uni te Dirksland, ten herberge van P. Broosbool't van Tienden in den polder Dirksland, in de voormalige Jurisdictie van Melissant en in den polder Roxenisse. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 26 Juli 1907 's namiddags 2 uur in het liê'el Meijer te Middelharnis van tarwe in den Van Pallandtspolder te Middel harnis. Notaris VAN BUURËN. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's namiddags 3 uur in bet Logement van Gr. Smits te Stad aan 't Haringvliet van tarwe in den Johannis- polder, het Oudeland van Middelharnis en den polder Oude Stad ts Stad aan 't Haring vliet voor den heer J. A. van den Tol te Stad aau 't. Haringvliet Notaiis VANBUUREN Dinsdag 30 Juli, 'snm. 3 uur 29 perceeleu Tarwe, Erwten en Haver te velde, onder Dirksland en Melïssant, in het logement van Brooshooft te Dirksland Notaris VANSCHOU WEN. Dinsdag 30 Juli, 's avonds 6 uur Tarwe en Haver te velde nabij Nieuwe Tonge, in het logement van T. H. Holleman aldaar Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 30 Juli 1907 's n.m. 3 uur na afloop der verkooping voor den heer J. v. d. Tol, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van tarwe in den polder Oadeland te Middelharnis aan deu Kruis- of Kroonweg, voor den heer P. Kar- dux onder Oude Tonge. Notaris VAN BUU- REN. Op Woensdag 31 Juli 1907 's n.m. 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van haver in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 31 Juli, 's vm. 9 uur: 94 per- ceelen Tarwe, Erwten en Haver te velde in de Adriana-, Eendrachts-, Hals- en Woutrina- polders onder Stellendam, in het logement van Troost, te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op nader te bepalen tijd in de maand Augustus inzet en afslag van 6 huizen en 3 landbouwsehuren benevens 33 H. A. bouw en weiland in de polders Oudeland, Cbristoffel en Westplaat onder Sommelsdijk en ongeveer 4 H. A. bouwland in den polder Oud Kraaijer onder Melissant. Voor de erven van Mej.de Wed. C. Joppe Gzn. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Inschrijving naar de beneficie, overname van de te veld staande gewassen, levende have en landbouwgereedschappen, voor eene verhuring van 10 jaar van de bouwmanswo ning //Dijkzicht// aan den Oudelandschendijk met landerijen en arbeiderswoning in de pol ders Oudeland en Battenoord, onder Oude en Nieuwe Tonge groot 44.57.76 II. A. toe- behoorende dhr. Z. Vreeswijk te Oude Tonge, tegen de vastgestelde jaarlijksche huursom. Onderteekende en gesloten Inschrijvings biljetten te bezorgen voor of op 10 Augustus 1907 bij Notaris VAN ISPELEN. Uitslag- Aanbesteding. Stellendam.* Rectificatie! Onder de uitslag aanbesteding van j.l. Vrijdag stond abuisiefelijk aangegeven dat het werk aan het gemeentehuis alhier gegund ivas aan A. van Oc-stenbrugge te Dirksland, dit moet zijnA. v. O. Stellendam. Gemengd üWIeaws. De slimme kleermaker. Op een dorp nabij Rotterdam woont een kleermaker, die de eigenaardige ge - woonte heett voor 'c geld, dat hj vcor nieuw gemaakte pakken van zijn klanten ontvangt, aan den zwier te gaan. Zjn vrouw wil dat natuurljk niet hebben en ziet nauwlettend toe, dat haar deugdzame echtgenoot niet met een pak bj zioh de deur uitgaat. De kleermaker is uu echter zjn vrouw te slim afgeweest. Op een avond ging hj de deur uit naar een zjner klanten, voor wien hj een nieuw pak gemaakt had, meldde zich bj hem aan en vroeg om geld, waarop de klant antwoorde: „Ik betaal je niet, want je hebt 't pak niet bj je." „O, als 't anders niet is", zai de kleermaker, trok zjn jas uit, waaronder de nieuwe jas van den klant zat, en haalde 't zelfde kunststuk met broek en vest uit. Zoo kreeg de klant toch zjn nieuw pak en de kleermaker zjn geld, waarvoor hj waarschjnljk wel weer aan den rol zal gaan. Droevig. Een ongeveer 11-jarige jongen te 's Gra- renhage, die zijn ouders heel wat verdriet bezorgde, hij bleef b.v. van school weg, zoo dat zijn vader gevonnisd werd wegens over treding van de leerplichtwet, was op verzoek van zijn ouders op school gehouden. Buiten toezicht is hij naar den zolder gegaan, heett daar een raam opengeschoven, is daaruit ge sprongen of gevallen en is dood opgenomen. De kinderen van het hoofd der school waren juist in den tuin aan 't spelen toen de joDgen naar beneden stortte. Zij waar schuwden onmiddelijk hun vader, die den hevig bloedenden jongen opnam, om een brancard zond en inmiddels de wonden van het kind met water reinigde. Toen de knaap in de raderbaar werd gelegd, om naar het gemeenteziekenhuis te worden overgebracht, gaf hij nog teekenen van leven, doch bij zijn aankomst in die inrichting konden de genees- heeren slechts den dood constateeren. De hooldonderwijzer, waar de ongelukkige knaap sinds geruimen tijd ter school ging en die door de droevige gebeurtenis diep ge schokt was, volgde de brancard naar het ziekenhuis. Voor de school had zich in den loop van dan middag een groote menigte verzameld, die, opgewonden door verspreide onjuiste be richten, een houding aannam, welke de in roeping van poltuehiilp weuscholijk maakte. Deze slaagde er toen in de menschen lot dorrloopcn te bewegen. tiet spoorwegongeluk te Almelo. Omtrent het spoorwegongeluk: op het station Almelo, waarvan we Zaterdag {een kort bericht opnamen, meldt men nader: De sneltrein derailleerde op een paar honderd meter voor het station De locomotief en tender vielen om, eveneens de bagagewagen en het daarop volgende rijtuig. De volgende wagens kregen een hevigen schok, zoodat zij beurtelings voor- en achterover wipten. Na eenige seconden bleven zij op de rails staan. De machinist v. d. Burg eu de stoker v. Kaalte, beiden wonende te Zwolle, raakten ouder de machine en werden waarschijnlijk dadelijk ge dood. Het lijk van den machinist is Vrijdagnacht te 4 hur gevonden en naar het ziekenhuis ver voerd. Het was geheel verkoold. Het vreeselijk verminkte lijk van den stoker werd Vrijdagmorgen te elf uur gevonden. De heer Braune, muziekdirecteur, die in het eerste rijtuig zat, had zich, toen de wagen hevig heen en weer begon te schommelen, vastgegrepen aan het portier, dat naar boven gekeerd werd. Hij raakte met zijn linkervoet bekneld. Toen men hem bevrijdde, werd zijn voet gekneusd, maar gelukkig niet ern tig. Ben ander reiziger word aan den arm ver wond en een jongen werd een tand uit den mond gestooten. Overigens hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. De materieele schade is aanzienlijk. De locomo tief en tender en de wagens zijn vernield. Het opruimen daarvan vordert heel ingespannen arbeid. Zaterdag na den middag waren bagage wagen en tender opgeheschen, maar lag de machine nog over de rails. De burgemeester van Ambt Almelo heeft het volgend telegram ontvangen H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins, diep getroffen door de berichten van het treurig spoor wegongeluk nabjj Almelo, dragen mij op te ver zoeken te willen berichten of er gewonden zijn, behalve als dood gemelden, en hoe de toestand dier gewonden is. v. GEEN, Particulier secretaris der Koningin. Een medewerker van de "Zw. Ct.,„ die juist in den trein zat, seint aan zijn blad o.m. het vol gende Zooals gewoonlijk kwam ook deze sneltrein in volle vaart over de wissels binuenstuiven, maar het gestoot der rijtuigen was heviger dan ge woonlijk. We helden naar links en een eind voor het station stond ous rij ruig stil, scueef over hangend. Ik er uit eu naar het voorste deel van den trein. Dat kon niet anders dan een ongeluk zijn. Vijf rijtuigen lagen uit het spoor. Uit het eerste achter den bagagewagen, die met den eersten der derde klas wagens onder steboven lag, klauterden de passagiers, wrongen zich door spleten en kapotte raampjes. Uit den bagagewagen kwam na eenig angstvallig wachten het treinpersoneel, de hoofdconducteur met enkele schrammen op 't gezicht, half versuft, maar toch in doodsvrees worstelend om er uit te komen. Dat lukte. De conducteurs waren ook ongedeerd. De locomotief zat diep iu deu grond gewoeld met deu tender. Zij lagen opzij naast elkaar. De andere wagens waren er voorbij geschoven. De vuren werden met zand gedoofd, bebloede mannen klauterden op de verwrongen ineengeram- melde kasten en zochten tussehen.stangen en platen voor den vuurhaard naar den machinist en stoker, die vermist werden. Zij moesten er onder liggen. Het lijk van den stoker werd verkoold ontdekt, de arm aan den stang, klaar om er uit te springen, wat niet meer kon, wijl de machinie omsloeg en den tender samenvouwde. De machi nist bleef zoek. Hij moest onder de ruïen liggen. De hoofd machinist, die tot even voor Almelo op de machine had gestaan, was juist in den bagagewagen gegaan, die omsloeg. Hij bleef on gedeerd. Om 12 uur werd nog uit Almelo geseind: Het lijk van den stokeriste elf uur gevonden, het was vreeselijk verminkt. De bagagewagen en tender zijn opgeheschen. De machine ligt nog over de rails. H. M. en Z. K. H. passeerden op weg naar Hengelo per trein te èèn uur de plaats des onheils. De „Zutph. Ct." deelt nog de volgende bijzon derheden mede Het is gebleken, dat de machinist nog alles heeft aangewend om het onheil te voorkomen de remkraan toch stond op voile kracht; zoodat hij geremd heeft wat hij kon, waardoor de ramp geen grooter omvang heeft gekregen. Maar de ramp was niet meer te keerenvlak voor een wissel is de locomotief uit de rails gesprongen, is toen over de dwarsleggers gereden nog wel 50 meter verder, zonder een diep spoor achter te laten, en daar is ze in 't zand omgeslagen, nadat ze te voren de rails hier en daar had kromge bogen en vermorzeld en heele stukkeu ijzer van de wissels had vernield, Van den tender is het bovenste gedeelte totaal onbruikbaar; overal ziet men groote gaten en verbogen platen. Van den bagagewagen achter den tender zjjn de dikke dwarsbalken van het onderstel ver splinterd en naar achter geschoven en de daar door ioopende dikke stangen in elkander gekron keld. De in dien wagen staande conducteur is er, wonder boven wonder, ongedeerd afgekomen het was zijn geluk dat deze wagen nog een eind doorschoof, voor locomotief en tender, De kopwand van het daarachter volgende 3e klas rijtuig is totaal ingedrukt. In de voorste coupé 'zat gelukkig niemand, wel in de daarop volgende, maar ook die bleven ongedeerd. Men ziet aan den zijwand, die over den grond werd gesleept de duidelijke sporen van de vernieling; stangen als kurketrekkers verwrongen, de deurknoppen afgerukt, de loop plank versplinterd, alle ruiten gebroken. Ook de volgende wagens, die op de rails waren gebleven zijn nogal beschadigd aan treeplank en buffers en öök braken daarvan enkele ruiten. In 't geheel werden drie reizigers gewondde heer A. Braune, directeur van „Cecilia" te Almelo die nit Diemen terugkeerend nog even met de muziekkapel der machinefabriek van de firma Gebr. Stork Co. te Hengelo wilde repeteeren met het oog op het Koninklijk bezoek van Zater dag de heer L. Zandstra, te Lemmer, en de heer J. Scraling, te Warns, beiden aannemers die lichte verwonding op liepen aan arm of been. Personeel der Holl. Spoor was spoedig begonnen met het opruimingswerk, dat den ganschen nacht werd voortgezet; daar was men vanmiddag om 3 uur nog druk mee bezig. Een locomotief trok stuk voor stuk de aan zware kettingen bevestigde wagen weer in het spoor, nadat ze te voren met kelderwinden waren opgelicht. Een aantal autoriteiten was spoedig versohenen om een onderzoek naar de oorzaak der ramp in te stellen. Men meldt dato £19 Juli, uit Almelo nog het volgend omtremt het spoorwegongeluk De justitie vertoefde Zaterdagmiddag op de plaats, waar het onheil plaats vond. Bij een sectie op het lijk van den machinist werd geen alcohol gevonden. De ljjn, wissels, enz. werden in volkomen orde bevonden. De conclusie der justitie moet dan ook zijn, dat alleen te hard rijden de oorzaak van de ontsporing is. De heer Braune, die werd gekwetst, klaagt over inwendige pijn. Zijn toestand is redelijk. Met het in de rails brengen der machine zou men Zaterdagavond gereed komen. Ongeluk. Te Oehten ging het geweer van den kersen- keerder J. v. d. Hatert, toen hij dit laden wilde, eensklaps af, en kreeg hij de volle lading in het gelaat. Dit lichaamsdeel werd zeer ernstig gewond. Dr. Kraay verleende geneeskundige hulp. Een hevige brand. In het dorp Sigmaringen is Vrijdagmiddag een hrand uitgebroken, die door den wind spoedig een" groote afm-eting kreeg Vrijdag avond waren er reeds tien huizen en pakhuizen afgebrand. Een Amsterdnmsch standje. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. Ct//. In dezen tijd van journalisieke windstille, samenvallend met het verschijnen der kom kommers op den middagdisch, in dezen tijd, dat het ongelukjes lustend publiek zelfs met graagte leest, hoe in Hongarije twee menschen door een vlonder zakten en verdronken of hoe in de Vereenigde Staten dr ie mensehen en een stuk of wat koeien bij een brand omkwamen, kan hel den Hollandsclien lezer wellicht ook interesseeren, dat er meer in de nabijheid ook dingen gebeuren zeker geen onailedaagsche die meehelpen om de nieuws gierigheid van het publiek door de stilste van den zomertijd heen te helpen. T Was vanavond in de Jordaan. In de Jordaan gebeurt altijd wat. Eerst waren het drie dronken glazenwasschers. Nu is een dronken monsch in de Jordaan geen zeldzaamheid. Dezen keer waren hel er eehter drie. Het bijzondere van het geval was, dat zij hevige ruzie onder elkander hadden, om dat elk van de dri een anderen kant op wilde. De heele buurt kwam erbij te pas, totdat na eeuigen tijd een politieagent kwam opdagen dte ze inrekende en zoodoende, voor een po03 tenminste, een eind maakte aan de quacstic van htm vrijen wil. Het relletje was nog niet verstoven, of uit een geroep en geren van volk bleek, dat er iets verderop weer wat Ie dóen viel. Van een kolenschuit, die door de Egelantiersgracht onder de brug voor de Prinsegracht geboomd werd, raakte een man met boom en al te water. De heele houten brug en aan den over kant zag het zwart van de mensshen. De man bleek niet te kunnen zwemmen en men kon hein, met het gezicht onder water, wan hoopspogingen zien doen om zich te redden. Hoe het kwam is niet uit te maken misschien de koelte van den zomer, die geen zomer is maar het duurde tamelijk lang vóór iemand den drenkeling nasprong. Eeu confrater, die néi bleek te kunnen zwemmen. Met vereende krach en van dezen in het wa ter en van de andere werkers ep de ooot gelukte hel den eerste op dek te sjorren. Met den tweede ging het echter niet zoo makkelijk door den gang van de boot en doordat er niemand was die van uit het water opzjtte, geraakte hij bijna onder de boot terecht. Hij zwom een toertje op den rug om hst schip en werd er aan de andere zijde opgeheschen. Met een hoeraatje had de red ding plaats. Maar toen begon de jool. De geheele bemanning van de kolenboot bleek dronken te zijn en er ontstond een kibbelarij tussohen de te water geraakten en de overigen ot ze naar huis zouden gaan of niet. Daarbij scheelde het herhaaldelijk maar weinig of er watten weer mannen over boord geslagen. Ten slotte besloten de twee den wijzen raad der overigen te volgen, Ze werden aan land geheschen en gingen, na er nog even //eentje// genomen te hebben eentje maar, vóórdat ze zoo dronken waren dat ze er geen meer nemen konden //met groot gevolg// huiswaarts. Een dymiet-aanslag. Tusschen de stations Dede en Brauvietka is bij het passeeren van den sneltrein Pest- Predeal een dynamietspatroon ontploft nabij de brug over de Maros. De rails werden over een aanzienlijke lengte verbogen, maar verder werd er geen schade aangericht. Onder een der brugpijlers vond men een vrij groote hoeveelheid dynamiet met een nog niet ont stoken lont. Er wordt aan een misdadigen aanslag gedacht, daar de Roemeensche land bouwende bevolking reeds sinds eenigen tijd opgestookt wordt door agitators. Een arrestatie. Aan het handige optreden van den houder van de Stadsbank van leening aan de Recht- booms'oot te Amsterdam is het te danken, dat aan de praktijken van oen gevaarlijk oplichter bijtijds een einde is gemaakt. Een heer kwam n.l. ten tapijt beleenen, hetgeen verdacht voorkwam, omdat die heer kort te voren een zelfde voorwerp had beleend. De bankhouder wist hem zoolang aan den praat te houden, totdat gevraagde politiehulp was verschenen. De //lieer// werd daarop gearresteerd en naar het politiebureau geleid, hij bleek te zijn een zekere J. H. V., een ex-hofmeester van de Rotterdamsche Lloyd. Men vond in hem den man, die in de laatste dagen te Amsterdam verschillende kooplieden, en wel de firma's Duyser,Perestein, Roeper Posch, De Vries van Buuren, Mathie Daerman, Ter Veer en De Lange, heeft ge licht. Hij wist n.l. in al deze magazijnen op naam van een inwoner hier ter stede, die gelijken naam draugt, tapijten, divandekken, vlaggedoek, etc., los te krijgen, te zarnen tot een groot bedrag. Alles werd verleend. De politie heeft met dit heerschap een goede vangst gedaan. Hij was zwervende zonder werk en vaste woonplaats. Een lafaard. Een dienstbode, in betrekking in een win kelhuis aan de Boekhorststraat in Den Haag, werd Vrijdagavond, terwijl zij een ooodschap deed, in genoemde straat aangevallen door een man (naar men zegt een gewezen beminde van het meisje), die haar «iet een mes of ander scherp voorwerp een steek in den rug toebracht. De verwonde werd in het zieken huis verbonden, doch kon die inrich'ing spoe dig weer verlaten. De dader zette het op een loopen. Van den uitgebroken inbreker. Omtrent den inbreker Walther meldt men ons nader uit Haarlem, dat hij des nachts vooral zeer onrustig is, wegens den angst het grootste deel van zyn leven in de gevangenis te moeten doorbrengen. Zijn meisje, dat niet verder dan tot Keulen is gereisd, heeft hem om geld gevraagd, rente van een kapitaal dat Walther beweert Ie bezitten. (//N. Crt.//) Alweer een paardendief te Wijchen Men schrijft uit Wijchen aan de //Geld//: Donderdagochtend werd onze politie door ienn.n l gewaarschuwd dat er een geslolen paard aan de markt stond. Die //iemand// deelde o.m. mede, dal zijn broer, wonende hij Luik, in April j.l. ten paard had verkocht aan een weduwe aldaar, bij wie het paard in 't begin van Mei gestolen werd. Dat gestolen paard nu werd volgers den zegsman 'e ver koop aangeboden. Na een kort onderzoek, waarbij de eigenaar(?) verklaarde het paard (e Keulen te hehoen ingeruild legen een ponny, zonder den naam te kunnen noemen van dengene, met wieu hij deu ruil gesloten had, werd de man in het cachot gebracht en het paard in beslag genomen. Zaterdagmorgen zou de vermoedelijke dief naar Arnhem worden overgebrach'. Een „lieve" zuster. Terwijl niej. K. tc IJmuiden, even naar den optocht van de gymnasten te IJmuiden ging zien, kaapte haar zuster van de tafel e.n bankbiljet van f 60 en een van f 10 en vertrok per spoor naar Amsterdam. Op telephonisch verzoek werd ze aldaar bij aankomst gearres teerd eu in het bezit van het geld gevonden. Vrijdagmorgen werd ze onder politie geleide naar IJmuiden teruggebracht en onder grooten toeloop van menschen iii verzekerde bewaring gebracht. De daderes mej. K., leidde te Am sterdam een zedeloos leven. (//Tel.//) Sterk en Nchool. Outfdorp. Een beschamend voorbeeld. De 91 jarige Wed. Verhage nam 11. Zondag ter gelegenheid vau 't Heilig Avondmaal, nog twee maal deel aan do Godsdienstoefening. ülaritt&ericltfesL Oude Tonge, 19 Juli. Granen. Tarwe per Hl. f 8,50 a 10,—. Gerst per kilo a oent. Rogge per Hl. f6.25 a 6.70. Haver per kilo 61/, a 8 cent. Aardappels per Hl. f a?'—Ajuin per Hl. fO.— a 0,—. Boter f0.65 por pond. Eieren 4 cent per stuk. Rotterdam, 22 Juli. Granen. (Binneniandsohe.) Tarwe per 100 kg. f 11.— a 11.50. Puike partijtjes ook per 100 kilo t" 12 Haver per 100 kilo f9.— e 9.25. Rogge per Hl. f 7,50 a 8,10. Meel. Tot geheBl onveranderde prjjzen zijn slechts af en toe kleine hoeveelheden voor directe of spoedige levring te plaatsen. De buitenlandsehe en molonofferten trekken sleohts weinig aandacht. Heden zeer stil. Aardappelen. Duinzand Jammen i 4,50 a 0, Westl. Klei f 3,50 a 0,—. Poters t 1.— a 2,—.Gel- dereohe kralen f 2,80. Brielsche kralen f 4,a 4,25 Eieren. Zeeuwsche f3.80 a 4.—. Overmaasohe f4.— a 4.20 per 100 rtnks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 154 vette Runderen- 243 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1337 Schapen en Lammeren en 930 Varkens. Do prijzen zj|nMelkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 74, 3e kwal. 70 cent. Ossen le kwal. 76, 2e kwal. 72, Se kwal. 68 oent. Kalveren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 8e kwal. 75 ot. Schapen le kwal. 68, 2e kwal. 64, 3e kwal. 60 ot. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 47, 3e kwal. 46 ot. lioht soort 45 a 46 oent. Alles per kilo. Amsterdam, 22 Juli. Vee. Aangevoerd 260 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 77, 2e kwal. 64 a 70, 3e kwal. 58 a 64 oent per kilo. 150 Melk- en Kalfkoeien f135 a 280 per stuk. 78 nuchtere Kalveren f 8 a 16 per stuk. 615 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en 3e kwal. 43 a 44 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 45 a 46 ct., 2e en 3e kwal. 42 a 44 ot. per kilo. Aardappelen. Andjjker muizen f2,a 3,60. Friesohe Muisjes f 3,a 3,60. Westlandsohe Klei manden f 3,a 4, estiandsoho Zand f 2,a 3,50. Katwijker Zand f 3,a 4,50. IJpoIder Borgers f 1,80 a 2,20. Andijker Blauwen f 2,40 a 2,80. Westlandsche Losse f 2,80 a 0. Friesohe Borgers f 2.30 a 3.60. Aanvoer 14 ladingen. PER TELEGRAAF. Rotterdam, 23 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 50 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 943 Magere Ri mieren, 536 Vette Runderen, 915 Vette Kalveren, 154 Nuchtere Kalveren, 220 Graskalveren, 0 Sohapen of Lammeren, 26 Varkens, 122 Biggen, 1 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen, van f 0.34 tot f 0.40 a 0. Stieren 0.29 0.35. Kalveren 0.32'/2 0.45. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 150 255 Kalfkoeien f 170 a 800 Stielen 85 k 175 Pinken 60 a 185 Geeskalv. 29 a 48 Vaarzen 80 a 180 Paarden 150 a 250 Biggen ,6,50 a 14,50 Ponny's a Fok Nuchtere kalveren van f 16 tot f 25, ^acht „8,—„12.— Biggen per week „1,10, „1,70 Handel over het geheel veel beter. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 97 vaten 56 300 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 49 2e kw 45 3e kw. 42 ot. Voor Btukken werd besteed a Kg. 65 a 70 ot. ROTTERDAMSCHE EIER VEI LING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd 22050 stuks eieren. Kippeneieren f 3.30 a 4.29 per 100 stuks. Eendeneieren 3.41 a 3.97 K. DOORNBOS en M. C. DOÖRN- BOS-Vis geven kennis van de geboorte hunner Dochter ALBERTA TRIJNTJE. Sommelsdijk, 21 Juli 1907. Ondergeteekenden betui- gen hunnen harteljjken dank aan allen die ter gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest blijken van belangstelling gaven. CORNELIS VAN LOON. TEUNTJE VAN LOON- van der Weide. Herkingen Juli 1907.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2