I mi. IP; h Ingezonden «Jukken. *'V tmwj"* .1 - w f'ï I 1' I Li h-j i I "S 1 Hcliësant. De dienstplichtigen der mi- p land, die een achtjarigen dienst bij militie hebben volbracht, gaan op i Augustus a.s. naar de landweer over. Bij beschikking van den heer minister van Oorlog is aan A. van de Klundsrt een vergoeding toegekend van f 0,50 per dag, voor den tijd dat zijn zoon in werke- lijken dienst moet verblijven. De afzonderlijke jachten op water wild zullen dit jaar worden geopend op Zaterdag 27 Juli a.s. Het opkoopen van zwarte aalbessen was deze week in vollen gang. De prijzen varieerden van to tot 13 cent per kilo. Woensdagavond ontstond een vecht partijtje tusschen twee buurvrouwtjes met het gevolg dat van een en ander proces verbaal is opgemaakt. Zaterdagavond ging een paard, ge spannen voor een wagen, van den land bouwer P. er vandoor. Ofschoon het iijtuig al spoedig van den dijk sloeg, vielen toch geen ongelukken te betreuren. Tijdens hrt onweder sloeg Woens dagavond de bliksem in een stuk aardappelen onder deze gemeente. Eenige roeden zijn totaal verschroeid. Stellendam.** De Heeren Johs. Nag- tegaal en T. Meijer hebben hunne benoe ming tot Raadslid alhier aangenomen. Van C. Slis, ten wiens huize de besmettelijke ziekte Dyphtheritus zich heeft voorgedaan, zijn een bed, peluw en kussens, lakens en een deken moeten worden verbrand terwijl in wijk I No 194, bewoond door A. Jansen, zich weder een geval van Dyphtheritus (besmettelijke keelziekte) bij een driejarig kind heeft voorgedaan. Goedereede. In de' plaats van G. de Keizer Kzn. is met ingang van 12 Juli tot sluiswachter alhier door den Minister van Waterstaat benoemd C. de Keizer Kz. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is ter algemeene kennis gebracht, dat de afzonderlijke jacht op waterwild op Zaterdag 27 dezer zal worden geopend. Woensdagnamiddag geraakte een 3- jarig kind van C. L. alhier al spelende in de volle haven te water. G'ewis zou de kleine verdronken zijn, indien niet schipper P. R. die het ongeval zag, erheen was gesneld en den kleine aan wal had gebracht De Heeren F. C. Goekoop en D. Breen hebben hunne benoeming tot Raadslid alhier aangenomen. De milicien-verlofganger D. Hoek der lichting 1900 is tegen 5 Augustus a.s. opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Breda tot het houden van harhalingsoefeningen. Ouddorp.** Door D. Hoek, milicien verlofganger voor deze gemeente der lichting 1900, dienende bij het 6e Regt. Infanterie 4e Cie. is een verzoekschrilt aan den Minister van Oorlog gezonden, houdende verzoek van vrijstelling van opkomst. De Heeren J. Mastenbroek en KI. Voogd hebben hunne benoeming tot Raads lid alhier aangenomen. Bij den landbouwer W. W. is dezer dagen een koe gestorven tengevolge van de hier gevreesde en dikwijls voorkomende »bloedpisziekte« bij het rund. Meuwenhoori). Alhier had een ernstig ongeluk plaats. In een onbewaakt oogen- blik kwam het driejarig dochtertje van B alhier in aanraking met een der wieken van den korenmolen, die in gang was. Het kind werd voor dood opgenomen. Br iel Ie. Van een stationsgebouw van den Torpedodienst, staande aan het Molen haventje alhier is van een dakbedekking ongeveer 180 kilo lood gestolen. De daders (3 personen) hebben reeds bekend, terwijl het verkochte lood bij een opkooper is in beslag genomen. Zuidland. Bij de heden gehouden her stemming van een lid voor den Gemeente raad werden van de 214 kiezers door 208 hun stem uitgebracht. Van de zes thuisblij vers waren twee overleden en drie door hoogen leeftijd en ziekte verhinderd. Hiervan verkregen C. van Driel Gz. antir. 102 en W. van de Erve, lib. aftr. 103 stemmen. Herkozen alzoo Van de Erve, De toestand als nu is in één woord erbarme lijk. U mijnheer de redacteur dankzeggend voor de plaatsruimte heb ik de eer te zijn. v. d. V. [We deeien den geachten inzender(mee, dat binnen een niet al te lang tijdsverloop een regiment straatlantaarns, nieuwe con structie, op Sommelsdijk zal aanmarcheeren. De erbarmelijke toestand zal dan ophouden, tenzij we weer een herhaling zien van vroegere toestanden, toen bij donkere maan de lantaarns uit, en bij helderen avond ze aan waren. De >middeleeuwen< zullen dan vergaan in 't moderne leven. Red.] Geachte Redactie! Vergun on» voor onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad. We leven thans in een tijdvak van 't jaar dat het ons hier te Nieuwe Tonge, duidelijk te zien is wat nut en voordeel onze vereeniging de musschengild genaamd „Land en Tuinbouwbe- lang" doet of gedaan heeft, heel kort bestaat hier een vereeniging, met een beperkt aantal leden, die trachten de musschen in te korten, om zoo doende een groote schade te voor komen. Wij kunnen ons nog goed herinneren dat drie jaar geleden onze vereeniging werd opgericht, hier veel schade geleden werd door de musschen, o.a. was voor dien tijd dicht aan het dorp een perceel bouwland met haver gezaaid, waar toen ter tijd de musschen het zoo erg in maakten, dat de eigenaar Ds. B. genoodzaakt was, de toen de9 tijds zijnde jachtopziener K. in te roepen om te willen schieten op musschen, die toen in een korten tijd ongeveer tachtig geweer schoten heeft gelost om zoo doende de grootste schade te voor komen, en later heeft die landbouwer B. in't jaar 1908 dat zelfde perceel bouwland met tarwe ge zaaid, en verzocht, toen hij dacht dat het weer noodig was wederom K. om eens too te zien, en zoo noodig te schieten op de musschen die op die tarwe kwamen, het welk K. dan ook weer deed, en in plaats van nu weer tachtig schoten te doen, bleek nu het schieten haast geheel over bodig te zijn, en lostte nu maar vier schoten in 't geheel, zoo dst er nu totaal geen schade was aan de tarwe van wege de musschen, en zulke voorbeelden zou men meer kunnen noemen wat ik onnoodig acht. Dit voorbeeld leerde doch duide lijk dat de musschen in dien tijd verbazend waren ingekort, hetgeen de Land en Tuinbouw tot nut en voordeel strekt, voornamelijk in de Tuinen daar heeft men nu wat of geen schade meer van de musschen, tegenover voor drie jaar geleden, toen het gilde nog niet bestond. En spreekt men nu van dat nut en voordeel, ja dat wil een ieder erkennen, maar lid der ver eeniging worden neen dat niet, dat willen velen niet, wel van het nut en voordeel profiteeren, maar helpen neen, want dat kost een weinig, en daar moet men niet om komen, maar nu zal toch een ieder wel moeten erkennen, dat de vereeniging tracht nog meer leden te krijgen, daar het toch een ieders belang is, maar niet maar een ruim dertig tal in de heele gemeente, waaruit nu de vereeniging bestaat. En waarlijk, het is toch een ieders belang, en overdenkt het toch eens goed, en laat het nu niet langer op dat ruim dertig tal leden hangen, maar sluit u aan als lid, en toont ook uw hulp en kracht te willen verieenen en stelt u niet langer te vreden, dat die ruim dertig leden, in een jaar ruim vijftien-honderd musschen en achttien-honderd musseheneitjes vernietigen, en dat u daar niet één musch of niet één eitje aan geholpen heeft te vernietigen, en hoe veel leden zijn er niet aan die maar alleen een tuin bezitten, en hoeveel zijn er Dog niet die land verbouwen en nog geen lid zijn? en daarom niet langer uit gesteld maar meld u dadeljj k aan om lid te worden. Ook nog een kort woord aan de leden, die aan sporing noodig hebben, laat u niet afleiden van anderen, maar treed flink op als lid en bezoek zoo u geroepen wordt de vergaderingen, tracht uw buurman nog geen lid zijnde tot lid te over halen, en denk om uw draagkracht tegenover anderen uwer mede leden die maar alleen een tuin bezitten, en u met zoo of zooveel land, toon uw krachten niet alleen met woorden maar ook met werken. Van wegen die vereeniging worden gaarne aan naburige gemeenten inlichtingen verschaft waar men ook een vereeniging wil oprichten, vraagt dan aan het bestuur een Reglement aan, en het wordt u gegeven. Dankende voor de plaatsruimte. Namens het Bestuur de Musschen Gilde, „LAND EN TÜINBOUWBELANG." Nieuwe Tonge 11 Juli 1907. Bulten verantwoordelijkheid der Redaotie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd plaatsing vragen voor onderstaande regelen Als vreemdeling, kwam ik Maandagavond 1.1. van Middelharnis naar Sommelsdijk wande len. Geen enkele lantaarn brandde langs dien geheelen weg. Alleen te Sommelsdijk in de Voorstraat had men de politieverordening toch niet durven overtreden en flikkerde tegenover het postkantoor een nachtpitje. Te vergeefs zocht ik naar de reden van dien ellendigen toestand. Ik vroeg mijzelf af: zouden deze wel varende dorpen nu inderdaad geen geld genoeg hebben om de onkosten van een paar lantaarns te bestrijden om zoodoende den voetganger voor een botsing met een boom of iets dergelijks te vrijwaren? Of is het misschien de middel- eeuwsche geest die ook in dit opzicht nog in deze plaatsen nawerkt? Hoe het ook zij, te wenschen is het dat hierin verandering kome. Hoe moet het wel gaan in den winter bij donker weer? Ik geloof dat de straatverlichting niet alleen velen welkom zou zijn, maar tevens een plicht en eisch des tijds, die, naar mij dunkt, reeds lang door de besturen dezer plaatsen moest gevoeld zijn. Niet vergeten. Voor Christelijke lectuur- en scheurkalender verspreiding onder onze militairen in Indie ont vingen we weder eenige bijdragen, waaruit blijkt, dat onze „jongens" niet vergeten worden. Heeriyk is het, dat de Heere sommigen Zijner kinderen grooten rijkdom beschikte, om daarvan met een gul, vriendelijk en gewillig hart mede te deelen voor de nooddruft der armen en ellendigen en voor den arbeid van Zijn heerlijk Koninkrijk onder ds diepst gezonkenen. Zoo werden wij dezer dagen grootelijks verrast door eene Mevrouw"met een ruim hart, een van's Heeren Tryféna's (voor treffelijke) vrouwen, die in of voor den Heere arbeiden, met een postwissel van Honderd Gul den. Eene X. te Amsterdam zond ons zestig en Mej. H. te 'sGravenhage vijl en twintig gulden. Dat zulke milde bijdragen het hart verheugen en in den arbeid bemoedigen, begrijpt een ieder. De keur van 's Heeren zegeningen ruste op allen, die in liefde ons in ons werk onder onzejongens steunen. Voorts werden wij verblijd door nog eenige gaven, waarvan de meesten bewijs van ontvangst gezonden werd. Vanaf 25 Mei tot 22 Juli ontvangen onder letters als volgt: van N. N. te Wassenaar f 2.A. Z. te B. f X.— Ds. H. J. te VI. f 2.50; Ds. O. te Per nis uit de Pinkstercoll. f 5.Geref. Kerk A. Zaandam f 6.—P. v. B. te Sauwerd catechisa tiebus f 1.50; N. D. te Middelburg f 5.J. H. T. te A. f X.— Barsse V. M. M. te Velp f 5.— N. N. te Maestr. 1 5.—A. v. d. K. te M. 11.— N. N. te KI. f 2.— N. N. te Barneveld f3.—N. N. te Utrecht f 1. De volgende Jongelingsvereenigingen zonden ons welwillend hunne bijdragenvan Edam, Oude- haske, Sappemeer, Wans werd, Alkmaar, Drie bergen, Dubbeldam, Hoog-Keppel, Enter, Nljkerk Vlissingen, De Krim (B. en W.), Den Haag, Gruno, GoesKoudekerkOostburg 's Gravenzande, Grijpskerk, Wemeldinge, Nijehaske, Wormer en Nieuw-Dordrecht. Allen ontvingen een ontvang bewijs. Lectuur-zendingen kwamen in uit Groningen, Alkmaar, Driebergen, Appingedam, Velp, Den Haag, Hilversum, Gouda en 4 pakken uit Zwolle. Voor alles wat we ontvingen (ook voor ingekomen gebruikte postzegels en capsules, die voor andere belangen benuttigd worden) onzen hartelijken dank. Druppelde het in de eerste maanden, vloeide het de laatste maand, moge nu spoeding de stroom komen van Oost en West, Zuid en Noord, voor onze geestelijk-arme soldaten in Indie. Tryféna's en Tryfona's zullen er zeker nog wel meer zijn, zoo ook broederen die gaarne iets bijdragen voor Chr. lectuurverspreiding Onder dat motto zien we verlangend uit naar vele bijdragen. Met har telijke groete en vriendelijke aanbeveling, Uw aller dw. dnr. Zaandam, Molenpad 68. A GRUYS Sr. Dinsdag 16 Juli 1907 's-vra, 10 uur ver pachting der tienden en rabaliën en Lamme- diend van de Heerlijkheid //Grijsoord// 'bij A. T. Waare Szn. te Oude Tonga Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 18 Juli 1907 's-m. 12 uur in het Hö'el Spee te Sommelsdijk vau tienden in de polders Oost- en Wesiplaat Flakkee onder Middelharnis en Sommelsdijk Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 19 Juti 1907 's-nm 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van erwten in den van PalLndspolder te Middelharnis Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 20 Juli, 's avonds 6 uur Tiend gewassen en Veldvruchten onder Ouddorp en Goedereede, in liet log ment van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. - Op Zaterdag 20 Juli 1907 's-nm. 3 uur in het Ho'el Meijer te Middelharnis van Tienden in de Heerlijkheid Middelharnis. Notaris VAN BUUREN, Maandag 22 Juli,'s avonds 5^ uur Tiend- gewassen in Nieuw Kraaiestein onder Som melsdijk, in het hotel Spee aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 22 Juli 1907 's-vni. 9 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk van Tienden in de Heerlijkheid Sommelsdijk, Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 22 Juli 1907 's-av. 6 uur in het Hotel Spee te Somme'sdijk Van Tien den in dén polder Oud-Kraaijenstein onder Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 23 Juli, 's nam. 2 uur Meubelen, Huisraad en Sieraden te Sterthuize van de Wed. Jb. Troost, geb. Jansen te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 23 Juli 1907 's-nm. 2 uur, te Dirksland ter herberge van P. Brooshooft, van Tienden in de Monnikenblokken in den polder Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Dinsdag 23 Juli 1907, 's-nm. 2,30 uur te Dirksland, ter herbette van Joh. Vroeg- indeweij van Tienden in Onwaard, Oud- Kraaijer, Nienw-Kraaijer en Rraaijenisse. No taris VAN DER SLIJUS. Op Woensdag 24 Juli 1907, 's-nm. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft van verscheidene perceelen veldgewassen. No taris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 25 Juli 1907 's-vm. 10 uur te Herkingen, ter herberge van Joh. van Put ten van Tienden in de polders St. Pieter en St. Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 25 Juli 1907, 's-nm. 2 uur te Dirksland, ten herberge van P. Brooshooft van Tienden in den polder Dirksland, in de voormalige Jurisdictie van Melissant en in den polder Roxenisse. Notaris VAN DER SLUIJS. Dinsdag 30 Juli, 'snm. 3 uur 29 perceelen Tarwe, Erwten en Haver te velde, onder Dirksland en Melïssant, in het logement van Brooshoofi te Dirksland Notaris VAN SCHOU WEN. Dinsdag 3'J Juli, 's avonds 6 uur Tarwe en Haver te velde nabij Nieuwe Tonge, in het logement van T. H. Holleman aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 31 Juli, 's vm. 9 uur: 94 per ceelen Tarwe, Erwten en Havei te velde in de Adriana-, Eendrachts-, Hals- en Woutrina- polders onder Stellendam, in het logement van Troost, te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. duiken, niet gelukken, haar te redden. Door middel van een roeibootje en een dreg is het meisje eenigen tijd daarna in bewusteloozen toestand opgehaald. Nadat onder toezicht van een geneesheer de le vensgeesten weder waren opgewekt, is de drenkelinge naar het O. L Vrouwegast huis vervoerd en aldaar opgenomen. Ook in de Kattenburgervaart aldaar is een 17 jarige jongen te water geraakt ea in bewusteloozen toestan 1 opgehaald. Nadat de levensgeesten weder waren opge wekt, is de drenkeling naar de kliniek op Wittenburg en van daar, na genoegzaam te zijn hersteld, naar de ouderlijke woning gebracht. Poging tot doodslag. J. van Riel, landbouwer te Hilvaren- beek is voorloopig in hechtenis genomen uls verdacht van in den afgeloopen nacht poging tot doodslag te hebben ge- eett Uitslag Aanbesteding-. Ooltgensplaat. J. 1. Zaterdag werd alhier aanbesteed het maken van een stelling voor een Hooischelf voor rekening van M. C, Mooijaart. Ingekomen biljetten waren H. Dorsman f321 H. C. de Ruiter f 317 Johs, Kortewegf 315 L. Dorsman Jz. f283. Begrooting f 290. Visselierij. MIDDELHARNIS. Deze week zijn van hier de 2 laatste vischsloepen naar de Noordzee vertrokken, namelijk »Zeemeeuwc stf. J. de Koning en >Paul Kiuger< st. H. Langbroek. Dat het hun allen wel moge gaanl Gemengd Aietiws Het behoud van den eerste is mede oorzaak van den dood vauden ander. Men schrijft ons uit Soest De bedrijfsboer J. Klein girg met zijn arbeider huiswaarts op zijn wagen met twee vurige paarden bespannen, toen deze op hol sloegen voor een motorfiets. De boet sprong er af. De arbeider greep den dissel maar kon niet de teugels krijgen. Hij had den dood voor oogen. Dit zag Gerrit van Ooien. Hij vliegt voor de paarden, grijpt ze in den neus en redt den grijsaard. De cofarahtier, de heer Hofman wil deze tijding naar 't bureau van zijn blad bren gen, steekt hij Baaru den spoorweg over op een plaats, waar geen wachter is, slechts een draaihek, ziet een trein passeeren en wordt door een niet door hem opgemerkten trein uit de andere richting komend totaaal vermorzeld. Van «de vreeselijke ziekte//. Te Arnhem heeft zich een geval voor gedaan van meningitis cerebrospinalis (rug- gemergherseuvliesontsteking) met doodelij- ken afloop, bij zekere julfr. F., wonende in de wijk Lombok. Een kind verbrand. Te Oosterhout is een kindje van 15 maanden, dat alleen bij een brandend vuur in huis werd gelaten, met dat vuur in aanraking gekomen, waarbij het zulke hevi ge brandwonden bekwam dat het aan de gevolgen is overleden. Tijdig gered. Dinsdagavond geraakte een 21-jarig meisje aan de Muidergracht te Amsterdam te water. Een officier en een onderofficier begaven zich ter redding te water, doch het mocht hun, niettegenstaande herhaald pleegd op de onbezoldigden rijksveld wachter Mol aldaar, die hem op een jachtovertrediDg betrapte. Hoewel Mol twee schoten hagel in zijn kleeding ontving, is hij gelukkig niet gekwetst. De diefstal op Dublin Castle. Een raadselachtige diefstal van kostbare versierselen heeft in Ierland te Dublin Castle plaats gehad. Het lag in de bedoe ling, dat de Engelsche Koning bij zijn bezoek aan Ierland op Dublin Castle de plechtigheid zou leiden van de uitreiking der versierselen der St. Pafcrick-orde aan twee nieuwe Iersche leden. Toen nu dezer dagen een bediende de versierselen uit de brandkast waarin ze zorgvuldig waren opgeborgen, wilde te voorschijn halen, vond hij tot zijn groote verbazing de brandkast leeg, zonder dat het slot geforceerd was. Men denkt daar om, dat gebruik is gemaakt van een tweeden sleutel. De diefstal moet uiterst handig zijn verricht, gegeven de nauwlettende bewa king van het kasteel en de onmiddellijke uabijheid van het hoofdkwartier der Iersche geheime politie. De plechtigheid van de opneming der nieuwe leden in de orde, welke een punt van het program van liet Koninklijk be zoek vormde, zal nu wel achterwege moeten blijven. De politie is druk in de weer, om, zoo mogelijk, het gestolene nog in handen te krijgen vóór de Koning in Ierland aan komt, maar haar taak is zeer moeilijk, daar men hoegenaamd geen gegevens heeft, terwijl het raadselachtige van het geval nog verhoogd wordt, doordat men geheel in 't duister rondtast omtrent den datum, waarop de diefstal moet gepleegd zijn. Gestolen zijn de kroonjuweelen van de orde van St. Patrick, het staatsiezwaard van Karei II, de zilveren dijlen van Willem Hl en de versierselen van den Kouseband- orde van Marlborough. De juweelen van de St. Patricksorde bestaan uit een ster bezet met groote Braziaansche diamanten, met een kruis van robijnen en een klaverblad van sma ragden, waaromheen een hemelsblauw geëmailleerden ring met de woorden //quis separabitv (wie zal scheiden) en het jaartal 1783, het jaar waarin de orde werd gesticht in diamanten. De waarde van dit stuk alleen is 30.000 pond sterlieg, Verder nog ringen en halsketenen, ook met dia manten bezet. Vertraging door een paard. De trein no. 570, die 11.17 van Hoorn naar Alkmaar vertrekt, kwam in laatstgenoemde stad Dinsdag met een kwartier vertraging aan. Even voorbij het station sprong plotseling een jong paard over het damhek, dat het land van den spoorweg scheidt. De machinist remde uit alle macht en liet de stoomfluit onophou delijk gaan. Juist daardoor schrikte het paard nog meer en rende in dolle vaart de spoorlijn op. De trein zette zich in beweging, om weer te stoppen als het paard was ingehaald. Boeren langs de spoorlijn wonend, sprongen met polsstokken over de slooten om het paard op te vangen, maar het gelukte niet. Oin de 3 minuten herhaalde zioh de wedstrijd; was het paard weer door den trein ingehaald, dan begon de wedstrijd opnieuw, tot ten laatste het station Hugowaard bereikt was en het paard rechtsomkeert maakte en de spoorlijn in de andere richting opholde, waar de eigenaar het eindelijk greep. (>Hbl,<t) Opiichtstérs. In een der groote hotels te 's Graven - hage logeerden sinds aoht dagen een tweetal dames. Toen het op het betalen van de hooge rekening kwam, de dames hadden nogal verteringengemaakt,bleken zij geen geld bij zich te hebben. Vermoedende, dat men te doen had met twee opiichtstérs, werd de politie in de zaak gemengd, die aanleiding vond de beide dames in arrest te stellen. Ze gaven op, moeder en dochter, en van Belgische nationaliteit te zijn, maar bij gebreke van papieren was dit niet na te gaan. Uit den opgegeven naam zou eerder afgeleid kunnen worden, dat zij uit Portugal afkomstig zijn, Verdacht van zich aan oplichting te hebben schnidig gemaakt, zijn de vreem delingen Zondagavond naar het Huis van Bewaring gebracht, om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Staking. Maandagmiddag stonden plotseling te Utrecht alle eleotrische trams stil. Wat men ook probeerde er was geen voort gang meer in te krijgen. Eindelijk kwam men tot de ontdekking, dat de schuld bij de Centrale lag. De stroom was ver broken en door welke oorzaak is nog niet opgehelderd. Spoedig was nu de stremming opgeheven. Bij avond zbu zulk een gebeurtenis zeker een komische, Egyptische duister nis veroorzaakt hebbeo, zegt het „U. D." Een brutale dief. Zondagmiddag vond de vrouw van Ds. D. predikaat der Lutherscbe Kerk, te Bodegraveu, met haar echtgenoot van een wandeling thuiskomende, opde boven kamer van haar woning een vreemden jongen, die op haar vragen voorgat aldaar gevlucht te zijn, daar andere jongens hem kwaad wilden doen. Meteen snelde hij de trap af en ontmoette in de gang den heer des huizes,, wien hij op diens vraag hetzellde antwoord gaf. Hierna maakte hij zich uit de voeten. Bij onderzoek bleek, dat debovenkamer goed doorsnuffeld was en dat er 0 a. goud en zilver werd vermist. De gevluchte inbreker, een 16-jarige knaap, wonende te Gouwsluis, was spoe dig ia verzekerde bewaring genomen. Bij zijn aanhouding was hij nog in het bezit van het gestolene. Belaugrijke diefstal. Men meldt uit 's Gravenhage: Om!rent den door een beambte van het postkantnor aldaar gepleegdeu postdiefstal, het volgende Maandagavond was met den posttrein voor Rotterdam ook een zak verzonden, bevattende brieven en aangeteekende stuk ken voor Delft. Na uankomst van dien zak bleek spoedig, dat daaruit stukken werden vermist. De begeleidende beambte, door de administratie van het Haagsche postkantoor in verhoor genomen, beweerde van niets te weten en ook toen de hulp der politie was ingeroepen, bleef deze beambte bij zijn bewering, dat hij den zak had afgeleverd, zooals hij dieu had ontvangen. Echter stond toen reeds vast, dat niemand anders dan deze beambte de vermiste stukken kon hebben verduisterd. De commissaris van politie der le afdee- ling, de heer Olivier, gelastte toen zijn overbrenging naar het politiebureau aan de Riviervischmarkt. Bij zijn fouilleeriug werd daar op hem gevonden een bedrag van bijna f 17,700, zijnde op enkele gul dens na het bedrag, dat met een der aan gerekende stukken was verzonden. Toen baatte natuurlijk geen ontkennen meer. Uit de bekentenis van den dader, zekeren G. een gehuwd man, vader van 2 kinderen, die reeds eenige jaren aan het postkantoor alhier werkzaam was, bleek het volgende ln den trein had hij het touwtje, waar mede de zak is dichtgebonden en waaraan een gelakte label is vastgemaakt, doorge sneden en aldus de zak geopend. Vervol gens had hij daaruit twee aangeteekende stukken met bijbehoorende geleidebrief genomen en deze geopend. Het eene stuk bevatte een som van f 17,700 aan bank papier en nog andere geldswaardige papie ren het andere bevatte geen geldswaarde en is door hem met de enveloppe van het eerste stuk uit den trein geworpen. Daarna heeft hij de doorgesneden eindjes t uw weer aaneengebonden en aldus den zak weer dichtgemaakt. De weggeworpen stukken zijn tot nu toe, ondanks ijverig zoeken, nog niet terugge vonden. Te Rotterdam heeft de ontrouwe be ambte een der biljetten van f 100 gewisseld en is toen weer naar den Haag terugge keerd, om zijn dienst op het postkantoor te hervatten. Hij is thans door den commissaris van politie, die hem liet arresteeren, ter beschik king van de justitie gesteld. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de boerderij van den veehouder P. B. geheel door brand vernield. Het vuur ontstond in een hooiberg, vanwaar de vlammen naa de «lal en woning oversloegen. Het vee heeft men weten te redden. De schade wordl door verzekering gedekt. Treurige daad. Een zekere v. A. te Doetincbem, die sedert eenige maanden van zijn vrouw gescheiden leefde, ver-voegde zich Zaterdagmorgen bij haar om haar te vragen weer Samen te gaan wonen. Op haar weigering dreigde v. A. zich dan te zullen verdrinken, en toen zij daarop nog onvermurwbaar bleef, liep hij woedend weg en wierp zich in den Ouden IJsel. Ofschoon bij bijna onmiddeljjk uit het water werd gehaald, bleken de levensgeesten al geweken. Opgeheven veer. Tusschen de eilanden Tholan en Schouwen- Duiveland bestond sinds onheuglijke tijden een veerdienst over het Keeten, welke van Stavenisse op Vianen werd bediend. Ook de post via Bergen-op-Zoom—Tholen ging over dat veer. Sedert October jl. is deze post- veerdienst opgeheven en door een betere vervangen. Het veer, dat als postveer meer dan een halve eeuw steeds door dezeltde families was bediend, was tot dien tijd eene mildvloeiende bron van inkomsten voor de bedienende schippers, maar werd door die opheffing zöö weinig productief voor de schip pers te Vianen, dat dezen, om het veer te kunnen bedienen, zich genoodzaakt heoben gezien een s iosidie uit de provinciale fondsen aan te vragen. Wijl echter Gedep. Staten aan de Prov. Staten heboen voorgesteld het verzoek van de hand te wijzeu. is het te verwachten, dat oinnen korten tijd het veer van de «ijde naar Sohouwen-Duiveland niet meer zal worden in stand gehouden, N. v. d. D/() De Hoop. Het hospitaal-kerkschip »De Hoopt is Za terdag te Lerwick binnengeloopen. Alles wel. SP^ad V dan Van Sommeii Middeih Stad aas Den Bo: Ooltgem Oude T Nieuwe tierkiiig Dirkslai Melissat vun Stellend Goedere Ouddorj Middeih Stad aai Den Boi Ooltgen Stellend Ouddori G Dirksla Gro dom der! Eilandei Aardapi Kropsla Peen RabarbejW TuinbooT Bloemki Aardbei Zuring Petersel Kruisbe Uien Peulen Doperw Perzlke Roode 1 Selderij Kooj 108 pai -?-7 Prijs: f40.- Grot. besteed Krppsb Baapsti Andjjvi

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4