Buitenland. Officieel €ï5etleel!e. Plaatselijk ftfieuws. isij^exoiuien Plukken. Rechi§xaken. Posterijen. Verboopiii^en. Met het zingen van Ps. 68 10 en gebed werd de vergadering geopend door Mr. Slob, die later den hamer overgaf aan Mr. A, de Jong, bondsvoorzitter. Gesproken, getoast, gejubeld werd er. Doch de grond toon van allen was dank aan den Heere, die de overwinning gaf. De sprekers, die zich behalve de Voor zitter lieten hooren, waren de heeren Van Asch van Wijck, pas gekozen, Gerretson ook lid der Prov. Staten voor Rotterdam II, Van Wijngaarden, voorzitter van de Christelijk-Historische Kiesvereeninging, Hellebrekers van de Roomsch-Katholieke Kiesvereeniging »Recht en Orde*, en Dr. van Staveren, Statenlid, ook voor II. Aan het gejubel kwam haast geen einde, toen de heer Kolkman, per telegram ver wittigd van zijn verkiezing, uit Den Haag overgekomen, de zaal binnenkwam, en op het podium verscheen. Ook hij hield een korte rede tot de opeengepakte schare, en werd luide toege juicht. Hulde en dank werd gebracht aan de trouwe onvermoeide werkkrachten. Rot terdam had door deze verkiezing aan geheel Nederland een voorbeeld gegeven, dat het Nederlandsche volk ten zegen kan zijn. Mcge deze overwinning etne profetie zijn voor de toekomst! Inmiddels waren telegrammen van hulde gezonden aan Dr. Kuyper en Jhr. De Sa- vornin Lohman, en werden de verschillende toespraken afgewisseld door muziek en zang. Het Christelijk muziekcorps van »Obadja* maakte zich niet onverdienstelijk, waar het de liederen begeleidde, die gezongen werden Het »Zij zullen het niet hebben*, van Da Casta, en het s-Wilhelmus van Nassauwenc ontbraken niet. Op verzoek van den voor zitter werd ook aangeheven het 7e vers uit Psalm 118: »De Heer is mij tot hulp en sterkte*. Het was nu tijd geworden om te eindi gen, hoewel aan het gejubel haast geen einde kwan. Het bleef stampvol. Na een korte toespraak van den Voorzitter, waarin hij ook vermaande om zeer kalm uiteen te gaan, werd nog gezongen Ps. 89:7 en 1, waarna de Voorzitter met een dankgebed de Vergadering sloot. Voorwaar, het was een schoone avond, na een schoonen dag van strijd De overwinning. Ofschoon er nog al eenig verschil is tusschen Kerk en Staattusschen het ker kelijke en het staatkundige, toch zijn er ook op staatkundig gebied zaken, die voor de Kerk van de grootste beteekenis zijn. De strijd in Frankrijk vam den Staat tegen de Kerk, waarop wij onlangs hebben gewezen, heeft dat ook duidelijk in het licht gesteld. Natuurlijk, van een »Staats- kerk* willen wij niet weten. Die bestaat ook al sinds langen tijd in ons vaderland niet meer. Wij zeggen: de Staat mag niet heerschen over de Kerkde Kerk mag niet heerschen over den Staat. Beiden hebben hun eigen terrein, waar ze souverein zijn, en hoe zuiverder de grenzen gehouden worden, hoe beter. Toch hebben wij hiermede nog niet alles gezegd. Het verschilt ook nog zoo veel, of de richting op staatkundig gebied gunstig dan of ze vijandig staat in betrekking tot het Christendom, Het bloed kruipt ook hier, waar het niet gaan kan, gelijk het spreekwoord zegt. Wie niet vóór is, die is tegen; wie niet vergadert, die verstrooit. Och ja, men spreekt wel veel van neu traliteit en van verdraagzaamheid. In de praktijd echter blijft er al heel weinig van de neutraliteit over, en de verdraagzaamheid wordt meestal onverdraagzaamheid. Dat is op den vaderlandschen bodem maar al te dikwijls gebleken. Hoe vaak hebben de »politiekers« alles gedaan, om de Kerk van Christus tegen te staan en ter neder te werpen. Is het dan wonder, dat wij ons hartelijk verheugen over de overwinning, in den loop der vorige week bij de stembus be haald Daarbij toch is in de Eerste Kamer de meerderheid gebleven aan de Rechterzijde; ja, zij is zelfs, trots alle tegenovergestelde voorspellingen, versterkt uit den strijd te voorschijn gekomen. De verkiezingen voor de Provinciale Staten, die over do verkiezingen voor de Eerste Kamer beslissen, zijn met zulk een goeden uitslag gekroond, dat wij den Heere onzen God er niet genoeg dankbaar voor kunnen zijn. Veronderstel maar eens, dat het tegen deel geschied was en dat de Linkerzijde ook eene meerderheid in de Eerste Kamer verkregen had. Dan zou inderdaad de Christelijke actie op politiek gebied voor vele jaren met lamheid geslagen zijn geweest. Terwijl wij nu goede hope hebben, dat bij een eventueele verkiezing voor de Tweede Kamer, die wel eens eerder komen kan, dan men het verwacht, de Christelijke partijen ook daar weer de beslissing in handen krijgen, waatmede dan tevens ge paard gaat het optreden van een Christelijk Ministerie. Neen, de Heere laat ons land en volk, hoe schuldig en onwaardig ook, hoe diep gezonken, nog niet los. Wat de Bilderdijk's en de Da Costa's hebben geprofeteerd, het gaat in onzen tijd in vervulling. Laat er dan bovenal geestelijke dank baarheid bij ons worden gevonden, die zich openbaart in gebeden en smeekingen voor het lieve vaderland, en die niet zegt Heere, 't is genoeg, wat Gij gegeven hebt, maar die zegt»omdat Gij zooveel gege ven hebt, Heere, daarom hebben wij LT nog veel meer van noode, daarom ver wachten wij nog grootere dingen van U«. Oranjrvaan De liberalen in Friesland. De pers van alle richtingen heeft het over stemmingen en herstemmingenzoo het schijnt een onderwerp, alleen maar van belang voor de onmiddelijk belangheb benden in de herstemmingsdistricten maar bij nader inzien toch wel van belang voor anderen ook. Daar is bijvoorbeeld het zoetjesaan verdwijnen van de liberale partij iu Friesland. Er was een tijd, dat het liberalisme heel Friesland inhadhoe 't nu is, zegt, op grond van den uitslag de jongste Staten verkiezingen het Friesche Dagblad. De liberalen zijn onttroomd in deze provincie het is zoo Voor de Statenverkiezingen is onze provin cie verdeeld in 5 districten die ieder 10 leden afvaardigen. In Sneek heeft de Rechterzijde een meer derheid van een groote, in Dokkum een meer derheid van een kleine 2000 stemmen boven de liberalen en socialisten samen. Vandaar dat er voorloopig althans minstens twintig Sta tenleden tot de rechterzijde zullen behooren. De liberalen daarentegen hebben in geen enkel district de volstrekte meerderheid, zoodat ook geen hunner candidaten bij eerste sum ming gekozen is. In Leeuwarden brengen zij meer stemmen uit dan de socialisten en dan de Chr. partij en ieder afzonderlijk. Maar hun voorsprong is klein. De socialisten zitten hun vlak op de hielen, zooals ivij weer dicht achter de socia listen aankomen. Doen wij met de socialisten samen, dan zijn de liberalen daar verloren. In Franeker brengen wij (van de drie par tijen) de meeste stemmen uit. Daar hebben we een fikschen voorsprong van ongeveer 1300 stemmen op de liberalen. Als de socialisten hen daar niet uit alle macht te hulp schieten, zijn ze weg. In Heerenveen zijn de socialisten nummer één. Ontfermen dhdr de Chr. partijen zich niet over de liberalen, dan zijn die ook daar hun zetels kwijt. De liberalen hebben dus in geen enkel dis trict de volstrekte meerderheid. In slechts één district zijn zij in stemmen- cijfer nummer één. Het is dus zeer duidelijk dat zij onttroond zijn. En toch vaardigt deze provincie nog 4 liberale leden naar de Eerste Kamer af. ^Verandering staat voor de deur* zegt het blad, en dat zal tijd worden ook, Het Huisgezin toont dat met de stem- mencijfer aan als volgt Gaat men de stemmencijfers, op de liberale candidaten thans uitgebracht vergelijken met die, welke zij bij de periodieke verkiezingen voor drie jaar verkregen, dan blijkt, dat het liberalisme overal achteruit gaat. In 1904 verkreeg in het district Leeuwarden de meest begunstigde liberale candidaat 3310 stemmen; thans, nu 600 stemmen meer wer den uitgebracht, 3165. In het district Sneek werden in 1904 op den meest begunstigden liberalen candidaat 2269 stemmen uitgebrachtthans, met 600 stemmen meer, 1926. In het district Dokkum verkreeg in 1904 de meest begunstigde liberale candidaat 2358 stemmen ditmaal, nu 500 kiezers meer op kwamen, 2237. In het district Schoterland verwierf in 1904 de meest begunstigde liberale candidaat 2087 stemmenthans, met 1400 stemmen meer, 19I0. Voor het district Franeker ontbreekt de grondslag van vergelijking, daar bij de vo rige periodieke verkiezingen liberalen en so ciaaldemocraten in het district met een ge zamenlijke candidatenlijst uitkwamen ditmaal ieder eigen candidaten stelden. Intusschen zegt het wel iets, dat van de 9291 uitgebrachte geldige stemmen de meest begunstigde liberale candidaat er thans maar 3307 verkreeg, dus ruim één derde, de minst begunstigde 3037 of nog niet één derde. FRANKRIJK. Zoo hebben gisternamiddag de betoogers op het plein van het gemeentehuis te Narbonne Guillaume, een agent van den veiligheidsdienst met een groot aantal kogels doorboord, en hem daarna te water gegooid. Een agent braeht hem met moeite op het droge en vervoerde hem naar den politiepost. De soldaten waren inmiddels uitgerukt om de aan vallers te verjagen dezen schoten met revolvers, hetgeen de troep beantwoordde. Behalve Guillaume werden nog meer agenten van den veiligheidsdienst ernstig mishandeld, doch zij wisten te ontsnappen door dewijk tenemenin de onderprefectuur In 't geheel moeten er bij de botsing van gisternamiddag 4 dooden en 11 ge wonden gevallen zijn, waaronder een meisje van 20 jaar; maar er gaan ook geruchten van 10 gevallenen. Verschillende avondbladen kwamen gisteren met bijzondere ediiies uit, in houdende telegrammen uit. Narbonne. Volgens deze zouden daar drie agenten van de veiligheidspolitie gelyncht en twee wijnbouwers door de soldaten ge dood zijn. Bij een nieuwen aanval vielen zes slachtoffers. Te Perpignan vreest men ook voor bloedige botsingen. Den geheelen avond had de bevolking in zeor opgewonden stemming voor het gebouw der pvefeotuur post gevat en uitte allerlei woeste kreten tegen de regaering. De menigte trachtte de deur van het gebouw open te breken waarin zjj echter niet slaagde. Een com missaris van politie werd getroffen. Te Béziers drong de menigte's avonds de koffiehuizen tot sluiiiog en ontplooide vaandels, met rouwfloers omhangen ter eero van de slachtoffers. Daar werd zelfs da roods vlag op het stadhuis geheschen. En zoo kotnon nog uit allerlai andere plaatsen berichten over den eritieken toestand en de buitengewone opwinding. Het afgetreden gemeentebestuur te Montpellier liet aan de muren een op roep plakken, waar met kracht wordt aangedrongen op volkomen kalmte; die alleen kan, zoo heat het, grooter onheilen voorkomen welke ernstig nadeel zou kun nen toebrengen aan do zaak van don wijnbouw, waarbij bijna de geheele be volking is betrokken. 't Is niet tegen te spreken een open lijke rebslie, het zoogenaamd „lijdelijk verzet" vervangend, zou de gedrukte wijnkoopers het meest schadenmaar nog eens aan wiede verantwoordelijkheid als revolutionaire daden het bloed zouden doen stroomen Men weet dat in het zelfde Montpellier reeds door een ont zaglijke menigte gepoogd is om het paleis van justitie te bestormen Verpachting der VJsseherij In de Haai en Haven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Som melsdijk, maken bekend dat zij op Zaterdag 20 Juli 1907 desvoormid- dags ten 11 ure publiek zulien verpachten Het recht tot het bevisschen der Kaai en Haven dezer gemeente, en wel voor den tijd van 4 achtereenvolgende jaren, in te gaan den laten September 1907 en eindigende den 31sten Augustus 1911. Gegadigdon leveren hunne insohrijvingsbiljet- ten op zegel van f0,225 geschreven ter Secretarie in, vóór of op den dag der Verpachting vóór dea voormiddags ten 11 ure. Sommelsdijk, 24 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz.(l.s) DE GRAAFF. Sommelsdijk.* Door de Antir. Kiesv. alhier zijn tot candidaten voor de gemeen teraad, vacature M. Born en K. de Graaft gesteld de heeren M Born aftredend en Dr. Knöps. Tot voorganger aan de Zondagschool alhier is jl. week benoemd A. Vogelaar van Middelharnis. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht de som van f 119 5 5- Het bouwland van Mejuffrouw de weduwe C. F. G. Hoffman, groot 11.41.05 Hectaren, gelegen in den polder de West plaat alhier, is Vrijdag 11. afgeslagen door den heer A. A. Mijs voor Mejuffrouw de Vries van 's Gravenhage voor de som van 591 gld. per gemet, Middelharnis. Door de Antir. Kiesv. zijn als candidaten voor een lid van den gemeenteraad gesteld den heer J. Bom aftredend lid en de heeren C. van der Sloot en A. Struik. In deze gemeente hebben zich weder enkele gevallen van de varkensziekte voor gedaan. B. en W. zullen op Zaterdag 29 Juni 1907 's voorm. elf uur op het raad huis in het openbaar bij enkel inschrijving aanbesteden de ophaling van de haardasch en vuilnis voor den tijd van 1 jaar. De vorige week heeft S. Wielhou- wer een postduif gevangen waarop het volgende merk stond H. Dearden 1906 Antwerpen. Vrijdag had het zoontje van J. M. het ongeluk al spelende in de haven te water te geraken. Zijn kameraadje die het onheil het eerst bemerkte mocht het na veel pogingen in het werk gesteld te hebben gelukken, hem weer op het droge te bren gen. Zaterdagavond j.l. had de visscher C. D. het ongeluk met zijn fiets aan het Korteweegje nabij Dirksland in de sloot te geraken. Met veel moeite wist hij zijn fiets, waarvan de vork gebroken was op het droge te brengen, en kon hij met zijn rij wiel op de schouder en verlies van zijn pet huiswaarts keeren. Stad aan 't Haringvliet. Da Burgern. maakt bekend, dat het kohier der belasting op bedrijf en inkomsten dienst 1907 invor derbaar is verklaard en aan den betrokken ontvanger is ter hand gesteld, en dat daarop ieder voorkomend belasting schuldige ver plicht is zijnen aanslag volgens de wet te voldoen. Door de vrijz. Kiesvereeniging zijn tot candidaten gesteld voor 2 leden van den gemeenteraad de H.H. A. Braber Pz, (aftredend) en D. Joppe. Dat er ook kleine steurtjes gevangen worden moge hier uit blijken, dat verleden een dergelijke is gevangen van ruim 24 pond. Ooltgensplaat. J.l. Zaterdag werd door de Antirev. Kiesvereeniging ^Nederland en Oranje* in hare vergadering defenitief candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den Raad, door de periodieke aftreding der heeren A. Hobbel Sr. Weth. en H. Schilperoord, de heeren L. van Nieuwen - huijzen en H. Schilperoord, welke beide deze candidatuur aanvaardden. Den heer H, Schilperoord was 6 jaren geleden den candidaat der liberalen, doch heeft thans zijn volle instemming betuigd met de Antirev. beginselen Oude Tonge Woensdag a.s. zal door B, en W. worden aanbesteed het vervoer van a. Oude keien naar de nieuwe mestkade per M2 b. nieuwe keien naar de straten per 000 stuksc. van zand van de kaai naar de straten per M3. Tegen 5 Aug. a.s. is W. Munters opgeroepen om voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Tegen L. v. d. B. is door de politie procesverbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Naar men verneemt staat de Heer D. van Male op de voordracht voor onder wijzer te Rotterdam. Dirksland. De collecte voor den ge- wapenden dienst heeft hier ruim f 6, opgebracht. Voor de vrije oefening in den wapen handel hebben zich uit deze gemeente 35 jongelingen aangemeld. Zondagmiddag kwam van uit elders een 180 fietsrijders door deze gemeente, welke zich van S(ellendam naar Middelhainis begaven, om van daar met een extra boot, zich naar hunne bestemming te begeven. Stellend;»» Door de vrijzinnige kiesvereeniging alhier is als candidaat voor den Rasd gesteld de Heer J. Gebraad. In da woning No. 212, bewoond door C. S. alhier, zijn twee gevallen van diphlheritus geconstateerd. Voor de verkiezing van 2 leden van de Gemeenteraad zijn door de Antirev Kiesvereeniging tot Candidaten gesteld de beide aftredende heeren Joh. Nagtegaal en T. Meijer. Goedereede. De milicien-verlofganger D. Hoek der lichting 1900, dienende bij 't 6e. Regt. Inf., zal tot herhalingsoefe ningen worden opgeroepen garnizoensplaats Breda. De verlofganger N. Troost der lich ting 1904 heeft zich tot den betrokken Minister gewend met een adres, houdende verzoek tot het bekomen eener geldelijke vergoeding. Ouddorp. Vrijdagmorgen werden de bewoners van »den Koudengrond* opge schrikt door het geroep van brand. Bij nader onderzoek bleek dat het gebouw van P. Bakelaar in brand was geraakt door korte afwezigheid van de »vrouw« des huizes welke bezig was geweest met het braden van visch. Ijlings was er een menigte volks op de been, waaraan het schippervolk zich voor namelijk onderscheidde om het bluschings- werk te bevorderen. Alles was verzekerd. Van anti-rev. zijde is alhier voor de verkiezing van twee leden van den Raad gecandideerd de heer J. Mastenbroek (aftredend), terwijl in de plaats van dhr. K Mastenbroek (aftred.) is gecandideerd de heer KI. Voogd. L.l. Zaterdagavond is alhier eene afdeeling van de schippersvereeniging »Schuttevaêr« opgericht met 43 leden onder den naam »Quddorp en omstreken.* Tot Voorz. werd gekozen de heer A. J. van Vessem, Burgemeester, tot Secreta ris A. van der Klooster, tot penningmeester P. Voogd alhier. Tot leden zijn benoemd de heeren D. van der Klooster en A. Sperling alhier, P. Troost en Jb. Lokker Czn. te Goedereede. Van vrijzinnige zijde zijn voor de a.s. verkiezing voor twee leden van den Raad gecandideerd de Heeren P. Voogd en P. Tanis. Spijkenisse. Zaterdagmiddag was bode L. met wagen en paard op den terugweg van het veer naar 't dorp, ongeveer pen kwartier gaans van elkander verwijderd. Juist op een stoep zijnde brak ongelukkigerwijze de halsriem van den hit, zoodat de borstriem omlaag viel en het dier den achteruit- gaanden wagen niet meer tegen kon houden. Deze laatste liep den dijk af en raakte knel tusschen twee boomen. Door den schok viel een zak suiker en een kist thee te water, zoodat hieraan belangrijke schade kwam. Ten spoedigste schoteneenige voor bijgangers toe, wien het gelukten kar en paard weder op den weg te brengen. De bestuurder was het gevaar ontsnapt door tijdig te springen. Behoudens genoemde schade liep alles goed af. De timmerman A. S. had Maandag avond het ongeluk een bijtel in het been, even boven den enkel, te laten vallen, Dr. Both legde het eerste verband. De gekwetste was voorloopig niet in staat te werken. De beide A. R. raadsledende heeren E. Dekker en P. Geldtelder zijn aftredend. Ook die twee zetels willen de liberalen ons ontnemen, en stelden van hunne zijde 2 candidaten 'tls te hopen dat hun toeleg mislukt en de onzen hun plichtdoen, daar beide personen uitnemende raadsleden zijn en slechts partijhaat de hoofdrol speelt. Sti'ijen. Een jongen van 10 jaar alhier, reeds geruimen tijd aan toevallen lijdende, is in een wegsloot in den polder het Oude land geraakt en verdronken, zonder dat het door iemand is opgemerkt. Eerst later is het lijkje gevonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Eedactie! Beleefd verzoeken wij U, aan het onderstaande een plaatsje te geven iu Uw blad als ingezonden stuk. Vertrouwende, dat U dit in 't belang der goede zaak zult willen doen, met hoogachting; Het Bestuur van Vacantie-Buiten. Aan alle Christenen in Nederland. Het Bestuur van Vacar.iie-Buiten (goedgekeurd bij K.B, van 9 Nov. 1906) ktrn tot zijne blijdschap mededeelen, dat het streven der Vereeuigtng aan vankelijk steun vindt in den lande. Het ledental neemt gestadig toe, waarom wy durfden besluiten, kinderen op te roepen voor wie een verblijf buiten gewenscht zou zijn. Ruim 40 aanvragen kwamen in, waarvan 7 uit Leiden, de overige uit Amster dam. Hiervan zijn 23 op de voorloopige lijst geplaatst. Deze kinderen zullen nu geneeskundig worden onderzocht (te Amsterdam heeft Dr. van Marle zich daartoe bereid verklaard), daar wij alleen gezond zwakke kinderen kunnen uit zenden. Nu zijn er reeds 8 aanbiedingen ingekomen, om dergelijke kinderen voor 3 4 weken kosteloos op te nemen. Dit verblijdt ons zeer, en wij, ver trouwen, dat er ook voor de andere 18 wel plaats zal gevonden worden, als ons Christenvolk een maal weet, dat het op deze wjjze Christelijke barmhartigheid kan oefenen. Zoo noodig wil de Vereeniging (voor zooverre hare middelen dit veroorloven,) ook wel eenige vergoeding geven, vooral als de geneesheer gebruik van versterkende middelen mocht voorschrijven. Ter geruststelling deelen wij tevens mede, dat de Vereeniging alleen zulke kinderen uitzendt, waarvan het Hoofd der School een beslis t gunstig oordeel heeft overgelegd. Wie helpt ons nu, om dit jaar al deze 26 te plaatsen? Gaarne ontvangt het Bestuur vóór 1 Juli bericht van Christenen, die genegen zijn, 1 of 2 kinderen, 3 k 4 weken in hun gezin op te nemen) met opgave van den tijd, wanneer) en vertrouwt, dat deze oproeping weerklank zal vin den in Uw hart. Wie op de aangegeven wijze niet kan helpen, maar de zaak flnantieel wil steunen, geven zich op als lid of zenden eene bfjdrage aan den le Penningmeester K. v. d. Berg, Brederodestraat 1 Amsl., terwijl alle mogelijke inlichtingen volgaarne worden verstrekt door den len Secretaris G. Muys, Marnixkade 31 te Amster dam. Het Bestuur van Vacantie-Buiten J. Th. R. Schreuder. J. van der Sluis. F. Lettinga. K. van den Berg. G. Muys. J. Klopper. H. A. Scholtz. Amsterdam, Juni 1907. De Recht bank te Rotterdam deed Maandag 1.1. uitspraak in de hangende procedure tusschen de Geref. Kerk te Melissant en de Vrije Geref. Gemeente aldaar, waarin de pleidooien eenige weken geleden werden gehouden voor de eischeres door Mr. A. Slob en voor de gedaagde door Mr. H. van Blommestein, beiden advocaten en wonen de te Rotterdam. De Rechtbank besliste dat waar gedaagde had toegegeven en ook uit de overgelegde schrifturen voldoende was bewezen, dat eischeres was erf pachtster van den grond te Melissant waarop het kerkgebouw staat, eischeres niet behoefde te bewijzen ook den eigendom van het op dien grond staande kerkgebouw te bezitten. Immers is eischeres krachtens haar recht van erfpacht bevoegd alle rechten van den eigenaar van den grond uit te oefenen en dies gerechtigd de ontruiming van den grond en het kerkgebouw te vorderen zoolang gedaagde niet bewezen heeft daarop eenig recht te kunnen doen gelden. Mitsdien werd de gedaagde Vrij e Geref. Ge meente veroordeeld om binnen 2 maal 24 uren na de beteekening van het in deze gewezen vonnis het perceel grond en het daarop staande kerkgebouw te ontruimen en te verlaten en ter vrije beschikking van eischeres te stellen, met machtiging aan de eischeres om bij weigering of nalatigheid zulks zelf te laten doen met behulp van Justitie en Politie, terwijl de gedaagde werd veroordeeld in de proceskosten tot aan deze uitspraak aan de zijde van eischeres begroot op f 200,00. Middelharnis. Bij Kon. Besluit van 22 Juni is met ingang van i Juli tot Com mies der Posterijen en Telegrafie, standplaats Leeuwarden, benoemd de heer J Tiggelman. Op Donderdag 27 Juni 1907 's avonds 7 uur te Sommelsdijk in het te verkoopen café, inzet van een in 1896 nieuw gebouwd, zich in uitstekenden staat bevindend eazeer gun* stig gelegen woonhuis en calé met vergunning aan den Oostdijk te Sommelsdijk plaatselijk geteekend A. 299 met het eeuwigdurend erf- pachtsreeht van den grond van het perceel aldaar. Sectie B. No. 1806 groot 7? centiaren, voor den Heer Nic. Heintjes te Sommelsdijk Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 28 Juni 1907 's avonds 6,30 uur veiling van: Een schuur, mestput en erf aan de Slikstraat te Ooltgensplaat ten verzoeke van dhr. R. Bruggeman te Herkingen, bij L. van Kempen te Ooltgensplaat. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Zaterdag 29 Juni, 's nam. 6 uur Afslag vau 0.8100 heet. bouwland in het West Nieuwland 0.6330 heet. bouwland en 1.0320 heet. weiland in het Oudeland en 0.8230 heet. boschland in den Ouden Oostdijk alles onder Ouddorp in het logement van Akershoek aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 89 Juni, 's avonds 7 uur: Ver pachting voor 2 jaar, ingaande 1 Juli a.s., van de visscherij in den polder het Oude land onder Ouddorp, in 3 perceelen, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 4 Juli 1907 's avonds 7 uur te Sommelsdijk in het te verkoopen café, af slag van een in 1896 nieuw gebouwd, zich in uitstekenden staat Jtevindend en zeer gun stig gelegen woonhuis en café met vergunning aan den Oostdijk te Sommelsdijk plaatselijk geteekend A. 299 met het eeuwigdurend eripachtsreclit van den grond van het perceel aldaar Sectie B. No. 1806 groot 72 centiaren voor den Heer Nic. Heintjes te Sommelsdijk Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 5 Juli 1907 's avonds 6,80 uur afslag van: Een schuur, mestpat en erf aan de Slikstraat te Ooltgensplaat ten verzoeke van dhr. R. Bruggeman te Herkingen by L. van Kempen te Ooltgensplaat. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Inschrijving naar de beneficie voor eene verhuring voor 7 jaar van 3.23.40 H.A. bouwland in den Ouden Oostmoer onder Middelharnis, toebehoorende aan Mej. de Wed. T. Breesnee te Nieuwe Tonge, tegen de vast gestelde jaarlijksche huursom. Onderteekende en gesloten inschrijvingsjiljetten te bezorgen vóór of op 6 Juli 1907 bij Notaris VAN ISPELEN le Oude Tonge. Op Woensdag 3 Juli 1907, 's nam. 5^ uur, te Dirksland, aan den Oost Havendijk, van eene groote partij afcraak bestaande in plan ken lang van 2.7 Mr., binten in alle maten, deuren, ribben, raggels, ramen enz. enz., aikomstig van de soliede villa Wa'en'ourg te Rotternam en van soliede panden aan de Kruiskade aldaar ten verzoeke van den heer J. W. Kalkman slooper te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUÏS.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2