Ingezonden Stukken. niemand aan. Toen de vergaderden het gebouw ver lieten, zagen ze tot hun verontwaardiging van den toren waaien de zwarte vlag(pestvlag Is het niet teekenend voor den geest, die sommige liberalen bezielt Vrijdagmorgen om ro uur is het rouw- doek op bevel van den burgemeester neer gehaald. PlaafseSijk Hieuws. Sommelsdijk.* Bij Ds, Westrik alhier is, met dankzegging aan de onbekende geefster, van een ingezetene f 10,ont vangen voor den armen. De collecte voor de Zending, welke evenals vorige jaren door de dames De Gast en Westrik is gehouden, heeft alhier f 51.50 opgebracht. Ieder jaar is het met deze collecte »Excelsior,« wat we een gelukkig verschijn sel mogen noemen. Tot deelname aan het voorbereidend militaire onderricht, cursus 1907 1908, hebben zich alhier 63 jongelingen aange meld. De verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad alhier, zal plaats hebben op 25 Juni a.s., ter vervulling van de plaatsen van de heeren K. de Graafï en M. Bom, welke in September a.s zullen aftreden. De milicien-verlofganger P. Breur Gz. van de lichting 1904, is tegen den 5 Augustus tot het bijwonen der herhalings oefeningen in werkelijken dienst opgeroepen. Middelharnis. Donderdagavond ge raakte het zoontje van P. S. die zich met het gevaarlijke spelletje bezig hield om aan het touw waarmede een sloep vastlag te slingeren, te water. Reeds was het ventje in zinkenden staat toen het nog intijds gered werd door A. S. Zaterdag had de timmerman C. K. het ongeluk zijn linkerhand zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, en hij voorloopig zijn arbeid moest staken. De tengevolge van het afkeuren van A. van Es dienstplichtig geworden loteling J. van Heest, zal eerst aanstaand jaar, ter vervulling van zijn militairen plicht worden opgeroepen, Bij Burg. en Weth. dezer Gemeente is ingekomen een verzoek van Johanna Dubbeld, wonende op de Westdijk, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank. Zij die tegen het verleenen van dit verlof bezwaren mochten hebben, kunnen deze schriftelijk bij genoemd college indienen. De vorige week is door N, C. But een postduif gevangen met aan de eene poot een elastieken ringetje waarop stond: 142 M. terwijl op een der vleugels nog iets met blauwe letters stond, doch 't welk wegens de onduidelijkheid niet te ontcijferen was. Zaterdagavond viel het zoontje van A. v. d. B. even voor de afvaart der stoom boot vlak daar bij, doordat hij zich te dicht aan den kant waagde en het evenwicht verloor, te water. De dekknecht der stoom boot J. Witvliet was er spoedig bij en wist hem door middel van zijn pet die hij naar hem uit uitstak en die het ventje wist te grijpen naar 2ich Wist te halen waarna men hem op het droge kon bregen. Het bestuur van het waterschap de Oude polders loozende op de haven van Middelharnis wenscht aan te besteden het afbreken van den sluiskop der groote uit- wateringsluis, polderszijde en het vernieuwen daarvan en het verwijden van bovengenoemd© sluis, volgens bestek en voorwaarden ter inzage liggende bij den Heer J. Korteweg, die aanwijzing doet op Donderdag 13 en Vrijdag 14 Juni. De inschrijvingsbiljetlen moeten op Zaterdag 15 dezer 's avonds 6 uur bij den Dijkgraaf worden ingeleverd. Op 25 Juni a.s. zal ter gemeentese cretarie gelegenheid bestaan tot het opge ven van candidaten voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Dinsdagavond werd na de uitslag der stemming te Oundorp aldaar een postduif van A. Witvliet alhier opgelaten met een briefje aan de poot bevestigd waarop deze uitslag stond. Het diertje was in zoo korten tijd weder hier dat de uitslag van Ouddorp reeds eenigen tijd hier bekend was, toen men voor het bureau der „Maas- en Schel- debode" waar deze telegrafischzou aankomen, daarop nog stond te wachten. Hedenmorgen (Woensdag) werd door de stoomboot „Padang" ter gelegenheid van de paardenmarkt te Numansdorp van hier naar genoemde plaats een extra reis gemaakt. Ongeveer een veertigtal paarden werden door haar daarheen vervoerd. Stad aan 't Haringvliet. De onder linge Ziekenvereeniging »Steunt Elkaar« mag zich steeds in een vooruilgaanden bloei vergenoegen. Na hare oprichting in Juni 1904 heeft zij meenigen uitkeering gedaan. Op de op 6 Juni II. gehouden jaarvergadering was. de toestand der kas aldus BALANS Goed slot rekening 1905/06 f 205.57 Ontvangst Boekjaar 1906/07 f 319.15 Samen f 524,72 Uitgaaf Boekjaar 1906/07 f 174.22 Batig saldo Boekjaar 1906/07 f 350.50 Dat Eendracht dus weer Macht maakt is alzo 0 ook hier weer bewezen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dato 25 Mei jl. No. 5666 Afd. A. Z. C. is de aan onze gemeente uit te keeren Rijksbijdrage, wegens het doen geven van herhalingsonderwijs in 1906, bepaald op f 45 60. De 2 leden van den Gemeenteraad, die dit jaar periodiek moeten aftreden zijn de heeren Johs. van der Gevel en Adrs. Braber Pz. Dirksland. Toen A. B. een hoopje aardappelen uit zijn hofland wilde halen, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat daar een hoeveelheid uit ontvreemd was. Zaterdagavond kwamen twee jonge lieden die hun fietsen tijdens dien kermis avond opgeborgen hadden, tot de ontdekking dat die rijwielen moedwillig erg beschadigd waren. Een dame die eenige dagen bij een familielid alhier uit het logeeren was, had Dinsdagmorgen het ongeluk, om van den zolder te vallen, waardoor geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Herkingen. Burg. en Weth, maken bekend dat ook in deze gemeente op 18 Juni a.s. de jaarlijksche collecte voor den gewapenden dienst zal gehouden worden, Bij publicatie is door B. en W. dezer gemeente bekend gemaakt dat periodiek aan de beurt van aftreding zijn de raadsle den Munters en Kastelein. Dientengevolge zullen op 25 Juni a.s. van des voorm. 9 tot nam. 4 uur candidaten kunnen worden ingeleverd. Stellendam. Aangemoedigd door het behaalde succes op het laatst gehouden concours te Rockanje hield ons Muziekkorps »De Hoop« Zaterdagavond een muziek uitvoering op de Voorstraat. Er werd prachtig gespeeld. Het bezorgde dan ook de burgerij, die door aandachtig gehoor veel belangstelling toonde een genotvollen avond. Verleden week had onze smid Birk- hoff het ongeluk bij 't smeden enkele vonken in 't oog te krijgen, waardoor hij genoodzaak werd zich te Rotterdam in behandeling te stellen, waar gelukkig spoe dig door de uithaling van twee fijne stukjes ijzei, het reeds ontstoken oog werd in orde gebracht. Goedereede. Aan de bemanning van den Loodskottzr No 2 alhier zal aan de heeren Job van Eijk, Loods, en aan Pieler Hollaar en Jakob Don, schepelingen aan boord van bovenbedoeld vaartuig, door tusschenkomst van de Britschen Gezant aan ieder eene zilveren medaille worden uitge reikt voor de erkenning van de door hén bewezen diensten bij de redding van de bemanning van het Engelsche schoenerschip »Lothair«. Aan de voorzijde is gegraveerd het borst beeld van den Koning van Engeland, waaromheen »Edwardvs VII DG Brittomn Rex. F. D Ind Imp.« Aan de achterzijde staat aan den rand For Gallantryand Himanitu, waarbinnen een prachtige krans, in welks midden staat. From the British Government, Aan den rand staat op iedere medaille de naam der redders, vervolgens »Lothair« 20th November 1905. Bij beschikking van den Minister van Oorlog d.d. 3 Juni j.l. is aan Johannes Bruggeman, föilicien verlofganger der lich ting 1904, tot 1 Juli 1908 verlof tot uit woning in Noord-Amerika toegestaan. Door den brigadier-titulair der Rijks- veldwacht zijn enkele personen gedagvaard ingevolge overtreding der Politie Verorde ning Het Deensche tweemaststoomschip »Caledonia« is hedenmiddag omstreeks twee uur van Noord-Pampus door twee sleepboo- ten vlot gesleept. Het schip zet koers naar Dordrecht. L.l. Zaterdag had het zoontje van J. M. alhier het ongeluk, in een diepe sloot te geraken. Zonder hulp van den 17 jarigen J. R. zou de kleine gewis verdron ken zijn. Ouddorp. Zaterdagmiddag heeft de hier gestationeerde reddingsboot een welge slaagde proeftocht ondernomen. Tal van nieuwsgierigen werdeu daardoor uitgelokt naar het strand om daarvan getuige te zijn. 's Avonds werd op 't dorp de brandspuit beproefd, welke niet minder volk op de been bracht. l\ieuwonhoorn, 8 Juni. Wanneer twee schepen van tegengestelden kant bij een der sluizen of bruggen van het Voornsche kanaal komen, dan is een roode vlag voor een dezer het teeken, dat het moet stoppen of wachten, tot het andere schip door de brug is. Uit de verte is evenwel niet altijd dui delijk te onderscheiden aan welken kant der brug die roode vlag waait en wien zij als waarschuwing geldt. Met ingang van 1 Juli a.s, zullen daarom de sluizen en bruggen worden voorzien van een nieuw seinteeken, een draaibaar bord een vierkant op een punt staande aan de' eene zijde wit en aan den anderen kant rood geverfd. Hierdoor zal het sein van veilig of on veilig den kapiteins en schippers gemakke lijker en duidelijker in het oog vallen. Na zonsondergang worden de borden vervangen door lantarens, groen en rood licht vertoonende. Deze lantarens zullen gedurende den ganschen nacht op de sluis of de brug blijven branden. De lantarens, welke thans bij de bruggen staan en van uit de verte rood licht ver- toonen zullen dan enkel met gewoon licht schijnen en slechts dienst doen ter verlich ting van de bruggen en hare naaste omge ving. Oostvoorne, 8 Juni. Terwijl wij 11. Dinsdag even twaalf uur aan tafel zaten, werden wij opgeschrikt door het luiden der brandklok. Spoedig bleek ons waar de brand was nl. in een alleenstaand schuurtje van den heer A. Moerman. Gelukkig dat er geen wind was en dat er zooveel rappe handen bij de hand waren om met emmers Hater het vuur te bedwingen. Een oogen- blik liet het zich nog leelijk aanzien. De andere gebouwen werden al aardig warm. Doch gelukkig kon men, door het schuurtje met brandhaken om te halen, den brand meester worden, zonder van de spuit gebruik te maken, die inmiddels op het terrein verschenen was. Wat had dat een ramp kunnen worden, wanneer de andere gebou wen ook vuur gevat hadden, want dan had het Hö'.el „De Man" ook groot gevaar geloopen. Naar wij vernamen is er 's nachts weer brand geweest en wel in de duinen bij Bnrendrecht. Toen is het minder goed af- geloopen. Het schuurtje dat met riet gedekt was, stond in lichte laaie, ja de woning brandde al, toen de bewoners door een buurjongen gewekt werden. Zij moesten door het raam de woning verlaleD, terwijl een kindje met moeite gered werd. Terwijl Woensdagavond de tram op het terrein alhier aan het rangeeren was, stiet de locomotief op wat leege wagens en sprong uit de rails. Er werd nog al wat schade aangericht terwijl het personeel tot diep in den nacht in de weer is geweest om het gevaarte weer in het spoor te krijgen. Dat gelukte zoodat de treinenloop er den volgenden dag geen vertraging van ondervond. Zuidland, 4 Juni. Een kort doch hevig onweder, ontlastte zich gepasseerden Zater dagmiddag weder boven deze gemeente. Juist toen de stoomtram die om half drie uit Rotterdam, alhier arriveerde, naast het perron stilstond, sloeg de bliksem op een telefoonpaal langs den tramweg, welke paal slechts een meter van den stilstaanden trein verwijderd was. Niet, zooals gewoonlijk, volgde op de lichtstraal een slag, doch men zag op de telefoonpaal een vonk en onmiddelijk daarop volgde een knal, afsof een zwaar geladen geweer werd afgeschoten. Een reizigster sprong uit angst uit den trein en de conducteur dacht niet anders dan dat de trein getroffen was, hetgeen gelukkig niet bewaarheid bleek, toen hij een onderzoek had ingesteld. Een kwartier vérder, langs den weg naar Abbenbroek werd op denzelfden tijd een telegraafpaal door den bliksem stuk geslagen. (N. H. W.) Pernis. Zaterdagnacht 12 uur is alhier brand uitgebroken in de bouwmanswoning aan den Schaardijk en bewoond door Arie Struijk Ez. en diens moeder, geboren Snijder de Vogel. Het geheele perceel werd een prooi der vlammen, zoomede twee varkens, die in de schuur geborgen waren. Oorzaak onbekend. Alles was tegen brand schade, ofschoon zeer laag, verzekerd. De Rott. spuit no. 43 was het eerste op het terrein aanwezig, maar mocht geen water geven, omdat de brand onder een andere gemeente woedde. De spuit van deze ge meente kwam veel later. Hoogvliet. Zondagmiddag 12 uur brandde alhier af een oude boerenstelling van den heer Van Santen en bewoond door de wed. Groenenboom. Een weinig huisraad werd gered. Een 20 tal kippen en een hond kwamen in de vlammen om. Even vóór het uitbreken van den brand, had men de onvoorzichtigheid met een brandend voorwerp de poppen (rupsennesten) uit de boomen te branden, die een weinig over het rieten dak heen hingen. Alles was tegen brandschade verzekerd. Rhoon Zondagmiddag omstreeks half 4 brak brand uit in de boederij van den heer Geluk alhier. De baas was naar de kerk geweest en zag niet verdachts. Het treurigste was dat de man, slechts 8 dagen getrouwd, nog niet verzekerd was. Buiten verantwoordelijkheid der Kedaetie en Uitgever. DE UITSLAG. Het was de dag van stemmen, Een dag van groot gewicht, Men ziet er velen rennen, Een ieder voor zijn plicht. Zoo gaat het hier, zoo gaat het daar, Zoo gaat het 't eiland rond, En eind'ljjk brak het uur ook aan, Het sluitingsuur in d' avondstond. Een ieder was toen vol verlangen "Wat d' uitslag toch wel brengen zou, Het was in veler hun belangen, Wie het nu weer winnen zou. De een zegt links, maar ik zeiRechts Een derde is het weer om 't even, Een vierde zegt: links is maar averechtsI Waarom De Wilde 't niet gegeven Hü heeft nu al zoo vele jaren, Voor ons beginsel pal gestaan, 'k Hoopte, dat 't hem mocht wedervaren, Dat op hem werd de keus gedaan. Zoo wordt de uitslag afgewacht, En daar op eensdaar heb je er een, Men spreekt het uit, en niet heel zacht, De Wilde is er weer doorheen. Dan wordt de tweede plaats verwacht, Die spoedig ook wordt opgegeven, En wederom hoort men niet heel zacht, De Wilde I 'k heb 't opgeschreven. Zoo wordt de uitslag daar verbeid, Van alle plaatsen van ons eiland, Rechts wint het glad, wordt blij gezeid, Vlug gaat die maar, van stad tot stad. Voorwaar! het was een blijde maar, Met zooveelstemmen meerderheid, Zoo toonde men ook nu, voorwaar Der Anti's groote meerderheid. Ik wensch geluk dien candidaat, Door die kiezers weer verkozen, Die pal toch voor 't beginsel staat, 'k Hoop eenmaal ook bij 't corps te hooren. 'k Hoop dat in heel ons Vaderland De reohterzijde wordt verkozen, Dan gaan wij toch weer hand aan hand, En hebben alzoo niets verloren. Maar wie zal 'k nu de eere geven? Den grooten Koning, onzen God, Zijn Naam zij daarom ook geprezen, Hij was bestuurder van het lot. SOMMELSDIJK, S. 1001. Werkooplïsg'eo. Op Donderdag 13 Juni 1907's namiddags 2 uur ter herberge van Wed. 1). Roodzant, te Middelharnis 48 perceelen roode- en lucerne klavers ta velde gelegen in den van Pallandts- polderen voor den heer S. C. Korteweg te 's Hage in den Hoek van do Oostplaat te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 13 Juni, 's avonds 6 uur Onderscheidene perceelen, Klaver en Gras gewas onder Ouddorp en Gocdereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag, 14 Juni 1907, des namiddags 2£ uur in het, Hotel Spec te Sommelsdijk Inzet van 11.41.05 hectaren best bouwland gelegen in den polder de WestplaaJt te Som- mt^dijk kad. Sectie A nrs. 170, 171, 172, 1^, 174, 306, 398 en 399, in 4 perceelen en in massatoebehoorende aan de Erven van Mej. C. F. G. Hoffman. Notaris VAN BUUREN te Middelharnis. Vrijdag 14 Juni, 's namiddags 3 uur Lu cerne klaver te velde, in de polders Kraaije- nisse te Dirksland, in het logement van Brooshoofl. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 14 Juni, 's namiddags 6 uur Lucerne klaver te* velde, in de polders Klinkerland en Battenoord onder Nieuwe Tonge, in het logement van T. II. Holleman aldaar. Nota ris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 17 Juni 1907,s nam. 2 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, van verscheiden perc. Lucerne en Roode Kla vers, breeder bij biljet omschreven Notaris VAN DER SLUIJS. Dinsdag 18 Juni, 's voorm. 9 uur: 116 perceelen Klaver en grasgewas in de Adriana Eendrachts- Halo- Seharrezee en Molenpol ders onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Donderdag 20 Juni 1907 's avonds 6^ uur in het //Hotel Speen te Sommelsdijk roode klaveis en grasgewa9 in den polder de West- plaat te Sommelsdijk, voor De Erven van mej. de Wed. C. Joppe Gz. te Sommelsdijk Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag, 21 Juni 1907 des namiddags 21 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Afslag Van 11.41.05 heetaren best bouwland gelegen in den polder de Westplaat te Som melsdijk kad. Sectie A nrs.: 170, 171,172, 173, 174, 306, 398 en 399, in 4 perceelen en in massatoebehoorende aan de Erven van Mej. G. F. G. Hoffman. Notaris VAN BUUREN le Middelharnis. Zaterdag 22 Juni, 's nam. 6 uur Inzet van 0.8100 heet. bouwland in hetWestNieuwland, 0,6330 heet. bouwland en 1.0320 heet. wei land in het Oudeland en 0.3230 heet. bosch- land in den Ouden Oostdijk, allen onder Ouddorp, in het logement van Akershoek aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaierdag 29 Juni, 's nam. 6 uur: Afslag van 0.8100 heet. bouwland in het West Nieuwland 0.6330 heet. bouwland en 1.0320 heet. weiland in het Oudeland en 0.3230 heet. bosehland in den Ouden Oostdijk alles onder Ouddorp in het logement van Akershoek aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. ftemeiifMl Sieuws. Een vondeling. Toen Woensdagavond om half negen de tijd voor het afhalen der kleinen had geslagen bleef er aan de crèche aan het Damsterdiep, te Groningen, een jongetje van om en bij de twee jaar achter. De directrice het er voor houdende, dat de moeder zich ietwat zou verlaat hebben, bleef wachten, maar toen om 10 uur nog niemand was komen opdagen om den kleine naar huis terug te voeren, werd er geinformeerd aan het slaapstee van Visser, op de Heerepoortendrift, waar de ouders van het kind verblijf houden. Daar kreeg men echter geen gehoor, zoo dat men genoodzaakt was het knaapje dien nacht in de crèche te houden. En ook Don derdag heeft de moeder het kind niet wegge haald, maar beloofde het Vrijdagavond te komen halen. De //liefhebbende// ouders van dit arme kind schijnen gaarne van de //zorg// daarvan ontheven te willen worden, zoodat'hier, naar het ons voorkomt, alle redenen zijn voor den voogdijraad om het kind aan betere handen toe te vertrouwen. Nog voor kort hebben deze ontaarde ouders blijk gegeven van hun groote liefde voor het k'nd. Op een avond in de kermis nl., heeft de moeder het kind op een sloep aan het Zui- derdiep neergezet en is zelf gaan kermis vieren. Toen ze daarna door de politie werd opge spoord, was ze zoo beschonken, dat men haar het kind niet weer durfde toevertrouwen terwijl de vader die het aanvankelijk had aangenomen, het don volgenden dag terug zond met de boodschap, dat hij er niet voor zorgen kon. De vrouw heeft acht jaar geleden ook reeds een ander kindje, een meisje van een jaar, te vondeling gelegd. Dit kind en nog een jonger broertje van bijna 8 jaar, zijn thans nog onder de hoede dezer menschen Of ze er liefderijk en teeder worden verzorgd, mag ten zeerste worden betwijfeld. (//Prov. Gr. Cl.11) Een slachting. Men schrijft van het eiland Texel Texel vogelrijkdom, een der grootste aan trekkelijkheden in de lente voor menigen natuurkundige en voor ieder, die belang stelt in onze gevederde vrienden, wordt van jaar tot jaar minder. Verschillende oorzaken zijn daarvoor op te noemen. Allereerst het te lang oprapen der eieren en dan luier op vangen der jongen. 't Talrijkst was altoos vertegenwoordigd de Sterna, ook wel vischdiefje geheeten, een fraaie witte vogel met gitzwarten kruin, rotsig bekje en dito pootjes. De Sterna verscheen gewoon lijk in 'l begin van April, om einde Augustus te vertrekken. In de tweede helft van Mei nestelde zij in de polders en langs 't slrand en broedde hare faaaie drie eitjes uU. Ook in dit voorjaar zijn duizenden van zulke vogels -op Texel neergestreken doch er zullen vermoedelijk slechts enkele honderden kunnen vertrekken als de herlst in aantocht is. De reden daarvan is, dat de Sterna's thans bij duizenden worden vermoord. Jagers van elders gekomen, kruisen met bootjes langs de kust op en neer. Zoodra zich een Slerna bui ten den Üijk waagt, knalt het moordend ge weer en stort de fraaie vogel doodelijlc getroffen in zee, waar de looze jager hem sari buit maakt. Van vreemde opkoopers ontvangt hij dan elf cent per stuk. Naar verzekerd wordt, snijdt men de vleugels der Sterna af, die in 't buitenland verwerks worden tot versiering van dameshoeden. En voor zulk een dwaze moeten duizenden fraaie vogels worden ver moord. Is 't niet gruwelijk Wie onzer dain«3 neemt het initiatief om aan dien vogel moord een einde te maken? Een spoorwegongeluk. Nabij Aken is Dondernaoht een deel van een trein tusschen de halte Brand en da halte Rothe Erde losgeraakt. De wagens liepen in volle vaart de helling af cn botsen tegen het voorste gedeelte. Een hulpremmer werd gedood en een ander remmer zwaar gewond. Zes wagens werden geheel vernield. Over boord geslagen. Te Scheveningen is uit IJmuiden bericht ontvangen, dat een 24-jarig matroos van een daar Vrijdagochtend binnengekomen Scheve- ningschen logger 's nachts overboord is gesla gen en verdronken. De stuurman, die nog mot een bootje op redding uitging, mocht daarin niet slagen. De elevator-quaestie. Op het stoomschip //Evangeline//, liggende aan de boei 21 in de Maashaven te Rotter dam, hebben de bootwerkers van den stuwa door C. Swartouw Vrijdagmorgen geweigerd te werken deels omdat er politie aan boord kwam om toezicht te houden, deels omdat er 22 man werkvolk van de corporatie De Vol harding en 20 man van de Vereeniging van Stuwadoors waren, die op hetzelfde schip moesten werken en ook omdat zij betaling eischten van een verloren gang. Het slot was dat er heelemaal door niemand gewerkt werd en a'lle werkvolk aan boord van het schip bleef, dat het niet wilde verlaten. Daartegen werken op het stoomschip //Ame land// twee ploegen van den Vereeniging van Stuwadoors met wegers van de corporatie Mereurius, zonder dat er van oneenigheid sprake is. ftlaspfeHjerlcIaien. Botterdam, 10 Juni. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kg. f 8.60 a 9. Puike partijtjes ook per 100 kilo f 10.25 Haver per 100 kilo f8.70 a 9. Rogga per Hl. f 6,60 a 7,—. Blauwe Erwten per Hl. f 8,50 a 9, Bruine Boonen per Hl. f7.50 a 9.25. Meel. Do molenofferten waren vorige week iets lager doeh blijven. voor hier nog veel te hoog. De offerton uit de tweede hand daarentegen zjjn schaarscher geworden en worden hooger gehouden dan de vooraf gaande week. De omzet evenwel bljjft beperkt, daar alleen door benoodigden wordt gekocht. Heden markt zeer stil, buitenlamdsche offerten iets hooger. Aardappelen. Brielsche Kralen f 0,afO,Gel- derBche blauwen f 2,70 a 2,90. Zeeuwsche Blauwe f 3,a 3,20 do. Eigenheimers f2.50 a 2.70. Friesehe Eigenheimers f 0.a 0, Met veel aanvoer en vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.60 a 3.10. Overmaasche f3.80 a 4.per 100 ftnks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 208 vette Runderen 333 vette- en graskalveren, O nuohtere Kalveren, 462 Schapen cn Lammeren en 611 Varkens. De prjjzen zijnMelkkoeien le kwal. 84, 2e kwal. 76, 3e kwal. 68 cent. Ossen le kwal. 84, 2e kwal. 74, 8e kwal. 68 oent. Kalveren le kwal. 100, 2e kwal. 95, Se kwal. 85 ot. Schapen le kwal. 60, 2e kwal. 58, 3e kwal. 56 ot. Varkens le kwal. 50, 2e kwal. 46, 3e kwal. 44 et. licht soort 42 a 44 oent. A116S per kilo. Amsterdam, 10 Juni. Vee. Aangevoerd 334 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 74 a 78, 2e kwal. 68 a 72, 3e kwal. 60 a 66 cent per kilo. 140 Melk- en Kalfkoeien f 125 a 285 per stuk. 66 nuohtere Kalveren f 8 a 16 per stuk. 632 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 43 a 45 cent, 2e en 3e kwal. 41 a 42 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 43 a 45 ct., 2e en 3e kwal. 40 a 42 ct. per kilo Aardappelen. Andjjker muizen f 5,50 a 6,Andjj- kor blauwen f 0,a 0,Priesohe Borgers f 0, a 0,FrioBche blauwen f 2,50 a 2,85. Friesohe bonten f 2,50 a 2,75. Zeeuwsohe bonten f 3,a 3,50. Zeeuwsche blauwon f 3,a 3,30. Geldersche' blauwen f 2,a 2,40. Geldersche bonten f 2,a 2,40. Eigenheimers f 2,30 a 2,40. Westlandsche zand f 1,30 a 2,50. IJpol- der Bonten f 0,a 0,Nieuwe Malta's per kilo 7 a 14 oont. Aangevoerd 6 ladingen. PER TELEGRAAF. Botterdam, 11 Juni. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 37 Paarden, 1 Veulens, 0 [Ezels, 1013 Magere Runderen, 519 Vette Runderen, 278 Vette Kalveren, Nuch'ere Kalveren, 0 Graskalveren, 3 Schapen ot Lammeren, 0 Varkens, 246 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen, van f 0.34 tot i 0.40 a 0.42. Stieren 0.30 0.35. Knlve^pn 0.40 0.50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 155 260 Kalfkoeien f 170 315 Stieren 85 h 190 Pinken 65 a 145 Graskalv. 20 a 30 Vaarzen 80 a 175 1'aarden 60 a 110 Biggen 0,a Ponny's 80 1 250 Fok Nuchtere? kalveren van f tot f ?,!aoht v v v »6,-„ „12.- Biggen per week 1,10 1,60 Handel vet vee vlug, ander vee middelmatig. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 105 vaten 48 296 Stukken a Kg. Prjjzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 ct. Voor stukkeir werd besteed a Kg. 65 a 70 ct. ROTTERDAMSOHE EIERVEILING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd 25360 stuks eieren.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4