CHELEIBO B IJ VOEGSE L Zaterdag 8 Juni 1807. No. 1248. Prov. Statenverkiezingen. BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNO VINSES Officieel «f? edeelfe. Collecte voorden Gewapenden dienst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat de jaarlijksehe Collecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Ge- wapenden dienst in de Nederlanden" in deze Gemeente zal worden gehouden aan de huizen der ingezetenen, op 18 Juni a.s. Zij achten het niet ondienstig de ingezetenen te herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat verplicht is, maar om buitengewone be- 1 woningen uit te reiken aan ben, die bij de ver schillende oorlogen voor ons Vaderland en onze Cverzeesche bezittingen lijf en leven hebben veil gehad. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, met het oog op de steeds toenemende behoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstelling in het lot der gekwetsten. Sommelsdijk 4 Juni 1907. De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF Stemming ter verkiezing van één lid van de Provinciale Staten. De BURGEMEESTER der Gemeente Soinmel»- dijk brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag 11 Juni a.s. van des morgens acht tot des na middags vijf uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van één plaats in de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Middelharnis, waartoe deze Gemeente behoort. De candidaten, in alphabetische volgorde, ztfn Santen van W. J. C. Wilde de H. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende ,Hjj die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een Jaar." Sommelsdijk 5 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Overwinning bij Waterloo. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Sommelsdjjk herinneren de ingezetenen aan den dankdag of de godsdienstige viering van de Overwinning bij Waterloo, die volgens het bepaalde bij Koninklijk besluit dit jaar behoort plaats te hebben op ZONDAG 10 Juni aanstaande Sommelsdijk, 4 Juni 1907. Burgemeester en Wethouders, De Wethouder De Burgemeester J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der Gemeente Oolt- gensplnat maakt bekend dat de kohieren No. 2 a en No. 2 b der personeele belasting over het dienstjaar 1907 invorderbaar verklaard op den 30 Mei ïgol, aan den ontvanger ter invordering zijn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige ver plicht is zijnen aanslag op den bij do wet be paalden voet te voldoen. Ooltgensplaat, den 1 Juni 1907. De Burgemeester, JOH. VAN PUTTEN. Verkiezing voor de Gemeenteraad. De BURGEMEESTER der Gemeente Oolt gensplaat brengt hiermede ter openbare kennis: dat op Dinsdag, den 25 Juni a.s. zal plaats hebben de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad, tengevolge van de periodieke aftreding van de Heeren A. Hobbel en H. Schilperoortdat op dien dag van des voorm. 9 tot des nam. 4 ure ter Secretarie der Gemeente bij de Burgemeester kunnen worden ingeleverd Opgave van candidaten als bedoeld bij artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam en de woonplaats van de candidaat en onder teekend zijn door ten minste zes kiezers bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en behoo- rende tot het district waar voer de Candida af stelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk door één of meer der personen die de opgave hebben onderteekend. De can didaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgave boven vermeld zijn ter Secretarie dozer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 10 Juni 1907 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij die eene opgave als bedoeld in artikel 51 inleverd, wetende dat hij is voorzien van handteekeningen van personen die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekening geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgaven bedoeld bij artikel 51 heeft onderteekend. Ooltgensplaat, den 5 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, JOH. VAN PUTTEN. Uit «Ie Pers. Arbeiders wat dunkt u Aan de arbeiders een vraag. We houden niet van bieden, bieden om maar «de gunst* te krijgen. Dat laten we aan de S. D. A. P. over. Die kan altijd nog boven den hoogsten bieder uitgaan, omdat ze heel goed weet, hoe het vooreerst haar beurt niet wordt, om haar wissels te betalen. Toch '11 enkele vraag In 1905 werd dr. Kuyper bij u zwart gemaakt, omdat bij uw belangen verwaar loosde. -De spot met u dreef. Na den dood nietwaar 'n pensioen geven zou. Zoo werd liet voorgesteld. Ge hebt nu twee jaar kunnen nadenken. En uit uw oogen kunnen kijken. Was er reden voor die Kuyper jagerij In 1905 waren verschillende verzekerings wetten gereed. Was het ministerie niet omver geworpen, ze zouden al tot stand gebracht zijn. En nu Wat zijt gij gevorderd De ziekte-verzekering is de eenige wet, die binnenkort in bespreking kan komen, en die is bijna geheel van dr. Kuyper overge schreven. Maar de ouderdomsverzekering De allervoornaamste Dr. Kuyper was ermee klaar. Op 70-jarigen leeftijd ja dat is waar! Maar zijt ge nu nog niet wijzer Dr. Kuyper wilde tevens voor u zorgen, als ge invalide werdongeschikt om te werken, al was 't lang voor uw 70 jarigen leeftijd. En hij wilde vour uw vrouwen en kinderen zorgen, als gij stierft. Wat doet dit ministerie? De ouderdomsverzekering is nog niet in 't zicht. Maar dit weten we alDe verze kering tegen invaliditeit wat het voor naamste is wordt er, vast en zeker uitgelicht. Die krijgt ge heelemaal niet. Naar de minister zelf zeide. Wat zijt ge dus vooruit gegaan? Zegt het zelf! Is er dan nu zulk een groote noodzake lijkheid, om het werk van 1905 voort te zetten Of, zullen we eerst eens afwachten, eer we verder met die vrijzinnigen meevaren Ja Laat de Eerste Kamer dan rechts. De Alblasserwaard. Een troef weer opgeraapt. Toen tijdens de crisis Dr. Kuyper buiten het consult met de parlementaire leiders bleef, trilde er door de liberale pers een gevoel van medelijden met den uitgeworpen leider. Niet dat men hem ooit een goed hart had toegedragen, maar zoo een uwer trouwste mannen in conservatie op te leggen, neen, dat had men van de leiders van Rechts niet mogelijk geacht. Snooder ondank viel op politiek terrein zelden te wraken. Maar lief of niet lief, eeD ding stond dan nu toch vast, en kon geboekt worden Dr. Kuyper had voortaan afgedaan. Of gelijk Mr. Troelstra het had uitgedrukt, hij behoorde nu tot het verleden. Een slim orgaan veroorloofde zich, dit hoorei d, aanstonds de opmerking, dat de liberalen hiermee een troef van aanbelang opzij hadden geworpen. En wat is nu gebeurd Ook op dit punt komen de propagan disten nu vertellen, dat men zich deerlijk vergist heeftdat het zoo erg niet ge weest is, en dat hun medelijden misplaatst was. En onderdehand rapen ze de weggewor pen troef weer op. («Standaard*) Duidelijk gezegd! Dat de kiezers het weten 1 Antirevolutionair èn christelijk historisch èn roomsch! 't Gaat nu om de vraag, of het liberalisme oppermachtig worden zal, ja of neenl, In de N. Rott. Cour. leest men in een stembusartikel over Zuidholland*: «Door zes stemmen in Zuid-Holland's Statenvergadering zal de weg worden ge baand, om opnieuw in den Staat een krachtig, vrijzinnig, bestuur mogelijk te maken Wat volgt daaruit P Dat we nu wèl een vrijzinnig bestuur hebben, maar het is niet krachtig. Het moet worden als vroegere. Als in de dagen der Kappeijne's en Moensen en andere minderheden knijpers! Ziedaar dus de «politiek der verzoening*! 'n Mooi woord, omdat men zwak was. Maar zoodra de vrijzinnigheid weer sterk zich voelt, zal 't worden als «vroeger*. Knoopt het in 't oor, kiezers Onze Courant). Wij laten hieronder volgen de namen der candidateD, Dinsdag officieel gesteld in de pro vincie Zuid-Holland, waar de strijd wel het felst zal zijn. 's Gravenhage S. J. van den Bergh, nat.-hist. Mr. W. Dolk, lib. aftredend; E. Edersheim Bzn., lib aftredend B. Janse Jzn. lib. aftredendC. Ter Laan soc.- dem.W. B. van Liefland r.-k.Mr. J. A3. A. Lisman, nat.-hist.'; Mr. R. J. H. Patljn, lib. aftredend; Dr. W. P. Ruysch, lib. aftredend Ds. A. S. Talma a. r.Jhr. L. T. Teiieira de Mattos, nat. hist.; Mr. P. J. Troelstra, s d. Jhr. Mr. G. C. von Weiier chr. bist. Rotterdam: District I. Dr. J. H. Jennis lib.H. Spiek man s. d.; Jac. van Vessem chr. hist. District II. Mr. 8. J L. van Aalten Jr. v. d.C. van Dorp lib.; P. J. Helsdingen a.d. H. Spiekman s. d.Dr. W. B. van Staveren a. r., aftr. District III. C. H. van Dtm, lib., aftr.H. H. van Kol, s. d Mr. M J. C. M. Kolkman, r. k. District IV. N. van Hinte, s.d.; E. P. de Moncby Rzn., lib.; B. v. van der Pols, a.r.,aftr. H. Spiekman, s. d.J. van Stolk Azn., lib., aftr. District V. Jhr. Mr. C. G. A. van Asch van Wjjck, chr. hist.; Mr. A. R. Zimmerman, lib.; K. ter Laan, s. d. Dordrecht: N. P. Jongkindt, lib., aftr.; W. H. van Bilder- heek, lib., aftr.; Dr. Tli.Stoop, s d.J.A.Berech- mefjer, s. d. en Z. van Scheldt, a. r. (De katholieken, die besloten hadden den heer J. W. M. J. Kolkman te stellen, hebben dit per slot niet gedaan, waardoor de heer Z. van Scheldt de eenige candidaat van rechts Is. Gelden Dr. E. F. van T issel, lib., aftr.Prof S.J. Fockema Andreae, lib.; J. Korevaar P.Azn, lib.; Mr. J. Brunt, chr. hist.; W. Pera, a. r., aftr.W.F. van Dijk Thz., a r, aftr Mr. D. van Eck, soc. dem. H. Marks, s. d. en H. Spiekman, s. d. Schiedam Jan Bos, lib.; L. Hoogerbrugge Wz, chr. hist., aftr.; Dr. J. van Leeuwen, s. d.; A. C. A.Nolet, r. k.Mr. P. J. Troelstra, s. d.; H. J. Versteeg, lib, aftr. Brlelle G. J. Colder, a. r.J. S. Korteweg, lib. aftr.C. M. Loeff, lib. aftr.; J. H. Schaper, s. d. en Mr. P. J. Troclstra, s. d. Vlaardlngen A. Hoogenboom, a. r. aftr.; A. Hoogendjjk Jz., lib.; P M. van Nierop, lib.; J. H. A. Schaper, a. d.; P. J. Troelstra, s. d.; A. H. C. M. J.IJzer- mans, r. k. aftr. L. A. Vreeburg, r. k. aftr.Prof. Dr. S. Hooge- werff, lib.; K. ter Laan, s. d. Gouda M. Bogaerdt Bz. lib.; Mr. D. N. Brouwer, lib.' C. Hoogendijk, a. r. aftr.K. ter Laan, s. d.K. Schouten Hoogendijk, lib.; A. van der Straaten, a. r. aftr.; Mr. P. J. Troelstra, s. d.; A. Vinger ling, a. r. aftr. gliedrecht: Jhr. Mr. W. Th. Gevers Deynoot. a. r.;W. Goed hart, a. r. aftr.; P. Loopuyt, lib.; Mr. C. P Zaaijerlib.L. M. Herman, s. d.I. H. Schaper, s.d Oud-Reijcrland J. A. Bergmeier, s. d.; G. A. Diepenbartt, a. r. P. 8. Overwater, lib.; J. H. A. Schaper, s. d.J. L. Verhoeven, a. r. aftr.; J. Vlielander, lib. Ridderkerk L. M. Hermans, s. d.K. Pas, lib. ;T. Plantenga, a. r.; L. A. de Raad MFzn. a. r. aftr. Middelharnis W. J. C. van Santen, lib.; H. de Wilde, a.r.aftr Gelderdorp de heeren S. baron van Heemstra, aftr. a. r.E J. L. van der Meer, aftr. r. k. en E. Vernèdes,lib Zoeterineer: Jhr. Mr. L. von Fisenne r.-k., aftr.Joh. Krap a.r., aftr.Jhr. Mr. W. Th. G. van Doorn lib. D. C. Lans lib. Alphen: Mr. C. S. van Dobben de Bruijn a.r, aftr.; J. W. E. Ebbinge lib.; A. A. van Gils r.-k.C. W. C. Th. Visser lib. Gorlnchem Mr. V. G. A. Boll lib., aftr.; Jhr. Mr. N. C. de Gijselaar chr. hist,, aftr.; L. M. Hermans s. d.; LI. Spiekman s. d.G. de Vor Hzn. chr. hist. ff. de Vries Robbé lib. Plaatselijk Rtieuws. Middelharnis. Woensdag had de timmeimansleerling W. N. het ongeluk met een zaag zich aan de linkerhand zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op Dinsdag 18 Juni a.s. zal de gewone collecte worden gehouden tot ondersteuning van het fonds voor den gewapenden dienst ia de Nederlanden, welke collecte in het belang van vele oude strijders die hun leven veil hadden voor het vader land ten zeerste bij de burgers wordt aanbevolen. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog zal op 24 Juni en zoo noodig op 25 Juni as. een schietoefening worden gehouden van het fort Pampus. Belanghebbenden verwijzen we voor bijzonderheden naar het aanplakbord. Terwijl Woensdagmiddag een zestal matrozen van de vischsloep «Voorlichter* een gaftl 1 van den wal op de sloep brachten, gleed, juist op het oogenblik dat zij allen op de loopplank «aren, deze uil met het gevolg, dat alle zes te water geraakten. Met eenige hulp werden allen op het droge gebracht en kwamen zij, behoudens enkele lichte kneuzingen ea een nat pak, allen met den schrik vi ij. Op 4 Juni jl. zijn tusschen des voor middags negen en des namiddags vier uren bij den Burg. dezer gemeente (kies district Middelharnis) ingediend de volgende opgave van Candidaten voor het lidmaat schap van de Provinciale Staten van Zuid Holland NAAM. WOONPLAATS. Santen van W, J. C. Wilde de H. Rotterdam, 's Gravenhage. Ten vier ure is deze lijst door den Burg. gesloten en hiervan onmiddelijk procesver baal opgemaakt. Op Dinsdag 11 Juni as. zal van des voormiddag acht tot des na middags vijf uren de stemming geschieden. Van een tweetal vischsloepen is een koperen roerpen ontvreemd. De zaak is in handen der politie gesteld, doch tut heden heeft men de dader(s) nog niet kunnen ontdekken. Woensdag is de Gasmaatschappij overgegaan in handen der gemeenten Mid delharnis en Sommelsdijk. De overdracht geschiedde in tegenwoordigheid van Burg. en Weth. van beide gemeenten en Raads leden van beide partijen. Het kohier van dfen Höofdelijken Omslag, dienstjaar 1907 ligt gedurende 5 maanden van 1 Juni tot 1 November a.s. ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Het onderzoek van de in deze ge meente gevestigde verlofgangers der Militie te land zal worden gehouden op het Kerkplein aan het einde der Voorstraat alhier op Donderdag 27 Juni a.s. des na middags te 5 uren. Den Bonunel. J. L. alhier had het ongeluk verleden week in de kerksloot te vallen, doch kwam met de schrik en een nat pak vrij. De Burgemeester deelt mede dat aan den ontvanger ter invordering zi n ter hand gesteld de kohieren za en 2b der Perso neele Belasting. De lijst van inkwartiering ligt van den 4 tot den 17 Juli ter Secretarie ter visie. Ooltgensplaat In de jongste raadszitting werden tot leden van het stembureau voor de Provinciale Statenverkiezing a.s. Dinsdag benoemd de Edelachtb. Heer Burgemeester Joh. van Putten, A Hobbel, Weth. en J. van Noordt, Weth. Bij de gehouden besteding voor het rijden van grint, 225 M3 onderhouds- grint van Sluische haven, was de hoogste insrhrijver Jac. van Kouteren en 200 M3 onderhoudsgrint van de kaai dezer gemeente, was laagste, naar wij vernemen, eenigste inschrijver A. Neels. Gunning aan gehouden. Nieuwe Tonge, ójuni. Woensdagavond zou de vrachtrijder A. R. een vrachtje gras gaan halen, toen hij bij de landbouwwoning van C. de H. van D. aankwam, schrok zijn paard van aankomende koeien en begon zoo te springen en vervolgens op hol, dat hij het raadzaam achtte om er af te springen, waar bij hij zijn been nog iets bezeerde. Bij de zoogenaamde tenle werd het paard gegrepen. Onzen vroegeren dorpsgenoot, de heer J Verseput, marechaussee te Steenbergen, is met ingang van 1 Juli a.s. tot gemeente veldwachter te Aarlanderveen benoemd. 29 personen hebben zich tot het bijwonen van het voorbereidend militair onderwijs in deze gemeente, aangemeld. Di rksfand. Op de alhier gehouden paardenmarkt werden ondanks het ongunstig wêer 140 paarden 13 hittenen 10 Veulens aan de lijn gebracht. Handel volgens gegevens nog al levendig. Donderdagmiddag had na afloop der paardenmarkt, begin van een vechtpartij plaats, waarbij D. Gebuis van N. Tonge achter slot en grendel gebracht werd. De geruchten gaan dat een milicien van hier, die enkele dagen hier vertoefde, als deserteur aangemerkt zal worden. Dinsdagavond hield ons Statenlid de Heer de Wilde van 's Gravenhage in het Koor der Ned. Herv. Kerk voor een tame lijk opgekomen publiek een politieke lezing- Na afloop dier rede werd gedebateard door den Heer van Santen. Zonder nu critiek te willen voeren, was toch te merken dat den Heer van Santen, alles behalve doorkneed was, om in debat te komen, tegen dien geachten spreker, KORT VERSLAG der rede van den heer H. de Wilde te Dirkt-land. op 4 Juni 1907. Twintig jaar geleden zag 't er op Flakke# en in Nederland op politiek terrein andere uit dan nu. In de Provinciale Staten was het Rechtsche volksdeel zeer schaars vertegenwoordigdde Liberalen hadden zoo ongeveer alle zetels bezet. Maar toen er in Rechts een ontwaken kwam, en de beginselen ook buiten de Kerk en 't kerkelijk leven traden, toen openbaarde zich natuurlijk de begeerte om ook in de Provinciale Staten vasten voet te krijgen. Wel is waar, verbaasden de Liberalen Eich daarover en vonden zij in eigen oog de Llnksche Proyinciale Staten uitermate geschikt en bekwaam; vonden ze zelfs het zeer vreemd dat wij den moed hadden om tegen ten bekwamen Liberaal, die kennis van polderzaken had, een Anti-Liberaal te stellen, die ook be kwaam was en ook verstand van polderzaken had en 't in elk geval krijgen kon na en bij degelijke studie en onderzoeknochtans wij gin gen floor zonder ons aan der Liberalen meening te storen en kozen Anti-Liberale Candidaten. Waarom? Omdat we ons beginsel vooropstelden en die ook in de Staten wilden doen geldenen in elk geval wilden doen gelden op den dag, dat ons gekozen Statenlid zijn keuze moest be palen voor een Eerste Kamerlid. Beginselen I daarom ging 't, toen wij probeer den met succes voet te krijgen in de Staten. En die beginselstrijd duurt nog voort, 't Was in 1901 voor de Kamer een beginselstrijd; 't is nu voor de Provinciale 8taten weer een beginselstrijd. Die strijd is goed, noodzakelijk, mits met eer lijke wapenen gestreden worde en als men van ons vertelde in 1905 en nu weer, dat we reactio nair zijn, conservatief dan is dat niet een eerlijk wapennooit zijn we reactionair geweest dan tegen hen, die de Christelijke grondslagen van ons volksbestaan wilden ondermijnendie't ver band wilden loochenen tusschen 't Christendom, de Kerk en ds nationale instellingen. Reactionair waren we, en conservatief, maar op dit terrein: om te handhaven wat onze voorvaderen ons had den nagelaten en overgeleverd, nl. de wetenschap, dat aan den zegen Gods alles gelegen is voor Land en Volk en dat volbrenging van Zijn ordinantiën in gezin, School, Kerk, Maatschappij en Staat leiden kan en leidt tot bloei van 't Volksleven. Hier bloeide in ouden tijd de Chris telijke vrijheid en dis willen nog handhaven. Maar anders zijn we noch conservatief, noch reactionair. Is de Sociale Wetgeving van't Kabi net Kuyper reactionair geweest Is 't reactionair te begeeren en te streven naar een vrije School, .een vrije Kerk, een vrij gezin, een vrije weten schap, vrijmaking van den arbeid. Was't reactio nair, toen Kuyper in 1874 vroeg om een Wetboek voor den arbeid, toen 't Kabinet Mackay in 1888 een arbeidswetje maakte en subsidie schonk aan de Christelijke Scholen toen Patrimonium op vrijheid aandrong voor den werkman en 't Soci aal Congres te Amsterdam vroeg en riep om een menschwaardig bestaan voor dien werkman. Neen 1 reactionair zijn we niet, maar we geven en gaven dadenwe toonden steeds op sociaal terrein actiegeen beloften, zooals de Liberalen deden in 1905. Nu ging de Spreker na, wat door dit Kabinet was gedaan en nagelaten, wat we onzen lezers maar sparen zullen, omdat ze ermae op de hoogte zijnnl. nu wordt uitgevoerd de nalatenschap van dr. Kuyper Arbeidscontract, Tiendwst zijn al 't voornaamst*maar daardoor had de spreker ook gelegenheid t* wijzen op de Wetten van 't Kuyper-Kabinetonderwijswetten, wet tot pensioneering van onderwijzers, weduwen «n w«ezen, de wachtgelden, enz.; te wljs«n op de Schoolkwestie, de nieuwe belastingen, 't Tarief, ontwerp, de accijns op jenever, enz.; te wijzen op mr. Rinks wetsontwerp tot verhooging der mini- mumsalarissen, op de ouderdomsverzekering, de uitgestelde invaliedenverzekering om zijn met gloed en vuur uitgesproken rede te eindigen met de burgemeestersbenoemingen en een krachtige opwekking om in deze dagen schouder aan schouder te staan. "Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Van Santen, den tegen- candidaat, waarna de genanimeerde Vergadering door den Voorzitter der plaatselijke Kiesv. met dankzeggiDg gesloten werd. Stellendam**. In de woning No. 10 ten huize van den Heer L. Moerland is een geval der besmettelijke ziekle «dypheritust geconstateerd. De milicien verlofganger v. Gelder der lichting 1900, is tegen den 5 Augs. a.s. opgeroepen, om bij het 6e Regt, Inf. te Breda onder de wapenen te komen. Goedereede Tegen halftien Dinsdag avond is in Noord-Pampus gestand een inkomend met hout geladen Deensch twee maststoomschip «Caledonia* met bestem ming naar Dordrecht. Later berichten melden Bij roode ton No. 4 in het Slijkgat heeft het Deensch tweemaststoomschip, geladen met hout, het anker laten vallen, ten einde daarop rond te zwaaien en het goede vaarwater te bereiken, hetwelk ge lukte. Toen is het schip bij de buitengas- boei het Bokkegat ingestoomd, koers zet tende naar Dordrecht. Als bijzonderheid zij gemeld, dat door den Heer C. A. Vogel alhier een veulen van 8 weken oud, is verkocht voor de kapitale som van f 170. Alhier had de heer D. L. op zijne motorfiets gezeten, bij het maken van een draai tegen de markt, het ongeluk uit te glijden, waardoor hij en de fiets tegen den grond geslingerd werden. Met een belang rijke kneuzing aan het teen moest hij huiswaarts keeren. Ouddorp. Een zonderling exemplaar! Bij den landbouwer J. T. heeft een kat een jong ter wereld gebracht met vijf pooten, Als bijzonderheid zij gemeld, dat bij de nachtwacht Heerschap alhier van den kouden grond reeds rijpe aardbeien zijn geplukt. De cpilicien verlofganger D. Hoek der lichting 1900 is tegen den 5 Augustus a s opgeroepen, om te Breda onder de wapenen te komen. Hellevoetsluis Door een detachement van het korps Torpodislen van Brielle, onder bevel van kapt. Van der Meer en isten luit. Oostrijck wordt van 20 Juli tot en met 26 September in het Haringvliet plm. 400 M. bewesten deze gemeente oefeningen gehouden in het leggen van ongeladen electro schoktorpedo's. De on veilige terreinen worden door tonnen aan geduid ü&eclilszaken. Arrondissenients-Kechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 4 Juni. Heden werden de volgende vonnissen gewezen A. K, 38 jaar, bouwknecht te Ooltgens plaat, wegens diefstal van draadnagels, tot 14 dagen gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. P. W. 24 jaar, varensgezel te Oostvoorne, wegens mishandeling tot 14 dagen gevange nisstraf. J. de R. 32 jaar, te Goedereede, wegens opruiing (een menigte menschen door woor den en gebaren aanzetten tot het plegen van vernieling en mishandeling,) tot 14 dagen gevangenisstraf. M. O. 22 jaar, arbeider te Rockanje, wegens bloedige verwonding, tot 3 maanden gevangenisstraf. De zaak van Simon Polak, die een aanslag pleegde op den Minister van Justitie, zal Donderdag 20 Juni e.k. in openbare zitting voor de Rechtbank te 1s Gravenhage behandeld worden. Verkoopingen. Dinsdag 11 Juni 1907 's avonds 6£ uur Verkoop van 14 meeden gras en klavers, om éénmaal te maaien, in den Heerenpolder te Oude Tonge voor den Heer M. Mijs aldaar bij de wed. G. Kanters en Zoon aldaar. No taris VAN ISPELEN. Op Donderdag 13 Juni 1907 's namiddags 2 uur ter herberge van Wed. D. Roodzant te Middelharnis 48 perceelen roode- en lucerne klavers t3 velde gelegen in den van Pallandts- polder en voor den heer S. C. Korteweg te 's Hage in den Hoek van de Ooslplnat te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 13 Juni, 's avonds 6 uur Onderscheidene perceelen, Klaver en Gras gewas onder Ouddorp en Goedereede, in het. logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag, 14 Juni 1907, des namiddags 2| uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Inzet van 11.41.05 hectaren best bouwland gelegen in den polder de Westplaat te Som melsdijk kad. Sectie A nrs. 170, 171, 172, 173, 174, 306, 398 en 399, in 4 perceelen en in massatoebehoorende aan de Erven van Mej. C. E. G. Hoffman. Nolaris VAN BUUREN te Middelharnis. Vrijdag 14 Juni, 's namiddags 3 uur Lu cerne klaver te velde, in de polders Kraaije- nisse te Dirksland, in het logement van Brooshoofl. Notaris VAN SCHOUWEN- Vrijdag 14 Juni, 's namiddags 6 uu>-yUcer<ie klaver te velde, in de polders H)y*er 'in(' en

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 20