I BERICHT. DOCTOR DE WILDE, i i Advertentiên. VERPLAATST Pi I I I Cornelia Verbiest Hi Mej. Engeltje Stans, 1U Di DIJ 7 r Spijkenisse. Zaterdagavond ontlastte zich boven onze gemeente een langdurig en hevig onweder. Ziende op andere plaat sen zijn wij er evenwel gelukkig afgekomen. Slechts twee boomen, staande bij de hof stede van den landbouwer C. van der Linde werden door het hemelvuur getrof fen. Geen andere ongelukken grepen plaats. Gemeenteraaii. onverantwoordelijk 25wartewaal Het hulp-postkantonr is tot nadere aankondiging gesloten. Cüemengd lienws Een Moordaanslag. Een diefstal van 9 centen. Door den trein gedood. Vrouw verbrand. Een lage daad. Inbraak. Wanordelijkheden te Rotterdam. Merk en School. Dirksland. Dinsdagavond half zeven hoopt in 't koor der Kerk alhier de Heer De Wilde, ons Statenlid, een politieke rede te houden. Toegang vrij. Getrouwd JACOB BOSSCHIETER LENA SCHILPEROORT die namens wederzijdsche familie dank zeggen voor de betoonde belangstelling. Dirksland, 30 Mei 1907. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig doch geduldig lijden van ons weg te nemen, onze gelietde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 54 jaar en 2 maanden. Heden overleed zachten kalm, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder in den ouderdom van 82 jaar en 8 maanden. J. L. A. THIELMAN. C. THIELMAN- Voor de vele bewijzen van deelne ming bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. JANNETJE VAN SPLUNDER, ontvangen, betuigen wij met deze onzen hartelijken dank. H. BRINKMAN. Stellendam, 1 Juni 1907. BAKKERSKNECHT gevraagd voor Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij, bekwaam zelfst. werken voor dagwerk. Brieven franco Letter O. aan den Boekhandel van C. DE MOÜIJ. Ouddorp. 't Photografisch atelier van H. J. VAN DORP Kipstraat 101, wordt Juli aanstaande naar de Uier gaarde- laan 44, Botterdam. Maaskade 8, ROTTERDAM, is tot nader bericht niet te consul teeren. De Polder »Klinkerland« wenscht met 1 Juli 1907 eene GELDLEENING aan te gaan groot Één duizend gulden (f 1000,—) met jaarlijksche aflossing van minstens Twee honderd gulden, voor het aanleggen van grintwegen. De rente wordt voor het eerst be taald 15 December 1907 en dan aflos- ■- sing en rente 15 December 1908. Inschrijvingsbiljetten met opgaaf van verlangde rente worden tot en met 17 Juni 1907 ingewacht bij den Dijkgraaf J. HOUTAAR te Nieuwe Tonge. w r: Aan het gezin van K. Boshoven zal gedurende den tijd, dat hun zoon zich onder de wapens bevindt, eene ver goeding ad f 0.70 daags worden uitgekeerd. De milicien Job Tanis lichting 1906 alhier is ongeschikt bevonden voor den militie dienst. B. en W. maken bekend dat de genen, die gebruik willen maken van den wapenhandel zich daartoe ter secretarie moeten opgeven. Ouddorp. De Raad dezer gemeente nam, in hare vroegere gemaakte verordening op haven en bankgeld, ongeveer deze verandering op„de meetbrieven der laatst gehouden meeting, van welke Mogendheid ook daze mochten zijn,zullen geldig geacht worden'. In deze zelfde zitting werd ook een commissie benoemd om zitting te nemen voor het onder zoek inzake de reclames van den Hoofdelijken omslag. Na afloop der agenda spreokt het Raadslid J. 0. Lodder, de wenschelijkheid uit, dat de schippers in de gelegenheid gesteld konden worden, om hunne abonnement per driemaanden te doen in schrijven. Burgemeester en Wethouders namen van deze wenk nota en zullen daaromtrent een onderzoek instellen, naar de wenschelijkheid van genoemd voorstel. Daarna stelde den Heer Lodder voor om aan den Minister van Oorlog, van uit den Raad der gemeente, een request aan te bie den, om de loting der nationale militie en de te houden inspectie, in de gemeenten afzonderlijk te doen plaats hebben. Dat voorstel werd door den Raad met algemeene toejuiching ontvangen. Voorts wijst deze nog op het niet nakomen van de bestaande bouwverordening, voornamelijk op die der bouwschuren. Daar dit later wel een punt van de agenda zal worden, is buiten twijfel en daarom wat er verder over deze zaak is ge sproken, zonder definitieve oplossing, kunnen we hierbij achterwege laten. (Doordat de vergadering buiten ons weten een uur vroeger als gewoonlijk was aangevangen, moeten wij volstaan met dit kort overzicht. Ver slaggever.) gfepfiisxaken. Ariondisseiuenfs-Kcchtbaak. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 28 Mei, Veertien dagen gevangenisstraf tegen J. de R. 32 jaar, arbeider te Goedereede die op 25 Januari jl. een volksmenigte zou opgeruimd hebben, die stond voor het erf van den heer Van Eendenburg, opzichter van den Rijkswaterstaat te Goedereede, door te roepen»gooi de ruiten maar kapot, dan zullen we hem er uit halen, dan maken we hem kapot* enz. Beklaag de beweerde zich niets van het geval te herinneren. Met eenige vrienden waren ze dien avond naar het ijs geweest en be schonken geworden. Terugkomende waren de heeren in een groote bijt terecht ge komen, die Van Eendenburg voor zijn erf had gehakt. Dat had de heeren woedend gemaakt en 't huis van Van Eendenburg was gebombardeerd met steenen, de ruiten waren ingeworpen, enz. Drie maanden gevangenisstraf tegen M. O 11 jaar, arbeider te Rockanje, die 10 Februari jl. te Oostvoorne P. Wezemer zou hebben verwond met een paar schaatsen. Voor een der getuigen verzocht het O. M, onrüiddelijke inhechtenisneming, wegens meineed. De rechtbank ging daarop in raadkamer, doch besliste afwijzend op dit vei zoek. Uitspraken over 8 dagen. Ing-eiÊ^aiden Stukken. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. zou het zijn, indien wij een heerlijk en heilig doel tot onze levenstaak hebben gesteld daaraan dan niet alle krachten te wijden en daarvoor niet alle ten dienste staande middelen te bezigen. Welnu, in het belang onser Indische Militairen hebben wfj de laatste weken een 2000-tal circu laires met ingesloten postwissel verzonden, op hoop, dat we langs dien weg vele milde bijdragen voor Chr. Lectuurverspreiding zouden ontvangen Doch velen onzer beste en mildste begunstigers kunnen wij niet bereiken, omdat zij altijd hunne bijdrage anoniem zenden. Van de 2000 circulai res kwamen ongeveer 140 gunstige antwoorden in 140 van de 20001 Nu verzoeken wij beleefd en vriendelijk langs dezen weg aan allen, die geen of wel een circulaire ontvangen hebbenach ge denk s. v. p. aan onze Indische Militairen en zijt barmhartig, gelijk uw Vader in den hemel barmhartig i». Wilt s. v. p. ons spoedig met een gift verblijden en die toezenden onder het motto „Voor Chr. Lectuurverspreiding naar Indië." Allen die ons op onze circulaire een gunstig antwoord zonden, onzen hartelijken dank. Onder letters ontvingen wij van af S0 April tot 24 Mei de volgende bijdragen: Jonkvr. V., Den Haag f30; N., Ermelo f 18. v. d. O., Den Haag f8; F. v. d. T. Maastr. fl.60; N. N. te N.-T. f 1Mej. P., te Haarl. f2; N. D. Rotterd. fl; Mej. B. R., Zwolle f2.50K. T. Driebergen f 1v. Soh. Zetten f 2; J. d. L., Haren f 0.50; N. N., Utrecht f 0.75 N. N., Utrecht (voor eigen behoeften coupon f 1.50) R. J. Kielw., W. f 1; V. D., Harderw. f 1; G. V. 8., Den Haag f8; N. N., idem f2; T. v. B. O., Utrecht .f6; N. N., Hardeg. fl; Mej.R.,Zevenb. f5. Anderen ontvingen allen bericht van ont vangst. Lectuur werd ons toegezonden uit Haarl., Utrecht, Den Haag, Hilversum, Rotterdam e. a. plaatsen. Git vele plaatsen geb. postzegels en capsules. Voor alles aan allen onzen hartelijken dank. Wie help a. r. p. verder ons liefdewerk steunen. Tuberculose- en De Ruij ter-zegels en andere geede zegels zijn steeds welkom voor de Zending en barmhartigheid. Beleefd aanbevelend, Utv aller dw. dnr. A. GRUIJ8 Se., Zaandam, Molenpad 68. i! Visscherij- MIDDELHARNIS. Alhier aangekomen de visschsloep »Luctor et Emergot st. W. v. d. Hoek met een besomming van en 3 ton Zoutevisch PDSterljesa. (R. Nbl.) Werkooplsigen. Op Maandag 3 Juni 1907 's avonds half 6 uur te Dirksland op den Molendijk, van een 5 jarige hit, nieuwe negotie kar, meubilaire goederen, winkelopstand, koloniale waren enz. ten verzoeke van J. Dambruin te Dirksland. Notaris VAN DER 3LUYS. Op Vrijdag, 14 Juni 1907, des namiddags uur in het Hotel Spee te Soinmelsdijk Inzet van 11.41.05 hectaren best bouwland gelegen in den polder de Westplaat te Som- melsdijk kad. Sectie A nrs. 170, 171, 172, 173, 174, 306, 398 en 399, in 4 perceelen en in massatoebehoorende aan de Erven van Mej. C. F. O. Hoffman. Notaris VAN BÜÜREN te Middelbands. Op Vrijdag, 21 Juni 1907 des namiddags 24 uur in bet Hotel Spee te Sommclsdijk: Afslag van 11.41.05 hectaren best bouwland gelegen in den polder de Westplaat teSom- melsdijk kad. Sectie A nrs.: 170, 171,172, 173, 174, 306, 398 en 399, in 4 perceelen en in massatoebehoorende aan de Erven van Mej. C. F. G. Hoffman. Notaris VAN BUUREN (e Middelharnis. BoekbeoordeeBin^. Het kind in den Bijbel. Een Gids voor de praktijk der opvoeding naar Gods Woord door A. N. VERVEEN, Hoofd der School met den Bijbel te Purmeeend. Uitg. O03TERBAAN LE COINTRE, Goes. Een Gids te zijn is een moeilijke taak. Wan' eerstens moet men overtuigd zijn zelf den weg te kennen, maar daarna ook bekwaam zijn om den weg aan te wijzen. Temeer moeilijk is deze taak, waar men Gids zijn wil voor de praktijk der opvoeding, dat uiterst gewichtige en vol voetangels en klemmen liggende terrein. Gids voor de opvoeding te zijn is een belangrijk werk; maar des te belangrijker als men het zijn wil bij een opvoeding naar Gods Woord. Toegestemd mag dus worden, dat de Schrijver zelf het hooge gewicht en de volle zwaarte van zijn taak heeft gevoeld. En is hij aanvankelijk geslaagd in dit werkje? We meenen van ja. Dit boekje is werkelijk een Gids. Niet, natuurlijk, dat ieder, die dit boekje opslaat, nu aanstonds kinderen kan opvoeden, naar den Woorde Gods. 't Zij verre't kan ook de bedoeling van den Schrijver niet geweest zijnmaar het wijst den opvoeder een weg aan; bronnen aan, die hij kan raadplegen; het geeft nuttige wenken, weer uit 't Woord van God getrokken; het boekje wijst u op wat ouders en kinderen doen, in Gods Woord bij veeltallen genoemd ter waarschuwing of ter navolging. Een degelijke studie is dit boekje; en we bren gen den schrijver gaarne al onzen lof voor de kranige samenstelling. Is 't boekjo volledig? Is 't volmaakt? Dwaas daarover te gaan denken. Het terrein der opvoeding is zoo groot, veelom vattend. Maar 't boekje voldoet aan zijn opzet: uit Gods Woord de voorbeelden halen, hoe de opvoeding zijn moet. Het zal zijn weg zeker vinden en wenschen Schrijver en Uitgever een rijk debiet. Men seint uit Amsterdam dd. 28 Mei Hedenavond om 10,45 uur werd een moordaanslag gepleegd door een ze'keren Dries, een 40 jarig zeer ongunstig bekend staand individu, pas een jaar geleden ont slagen uit de strafgevangenis te Arnhem, op een drietal vrouwen, leden van het Leger des lleils, die op het Damrak liepen te wandelen. Op zekere juffrouw Horn, een van het drietal, loste hij 3 schoten, waardoor zij aan den hals werd verwond. Nadat in een naastbijzijnde apotheek de eerste hulp verleend was, werd zij naar het Binnengasthuis vervoerd, alwaar de kogel na eene operatie, welke eenige uren duurde, verwijderd werd. Dries nam de vlucht, doch werd op het Beurspleintje voor het Café Burdorf door een der koetsiers, die daar stationneeren, gegrepen en met behulp van burgers naar het bureau Pieterskal gebracht. Hier bleek dat hij zelf gewond was, waarom hij eveneens eeu langdurig verhoor onderging. Er schijnt een liefdeshistorie in het spel te zijn. Nadat ook juffrouw Horn denzelfden avond was gehoord, kon zij naar haar woning op de Leliegracht huiswaarts keeren. Haar toestand is geheeel zondei gevaar. Bij de firma Roosnek en Zoon, Oude schans te Amsterdam, is Dinsdagnacht de brandkast ontvreemd, die door de iubrekers naar een berucht huis in de Koningstraat aldaar werd gebracht. Zij werden echter op hun weg gevolgd door de politie, die in genoemd perceel in de Koningstraat een inval deed. Vier personen, die aan den diefstal hadden deelgenomen, werdeu gear resteerd en naar het bureau van politie overgebracht. Onderweg had nog een klein incident plaats. Een van de gearresteerden trachtte te ontsnappen, doch werd spoedig gegrepen en bij de politie teruggebracht. Na onderzoek bleek de ontvreemde brand kast slechts de som van f 0 09 te bevatten De inbrekers jsijn thans per celwagen naar het Huis van Bewaring overgebracht. Nabij het station Geelsen zijti Maandag nacht op den spoorweg eén persoon beide beenen afgereden, tengevolge waarvan hij enkele uren daarna is overleden. Te Nieuweschans ontdekte men Woens dag brand in de diaconiewoning der 72 jarige Antje Verver. Toen de voordeur werd geforceerd, vond men daar achter haar verkoold lijk. Blijkbaar was zij boven haar stoof in brand geraakt en had zij toen getracht naar buiten te gaan. Men schrijft aan bet '/Hbld.v De eigenaar van automobiel G 814, met zijn familie naar Amsterdam terugkeerenne, reed Z mdagavoud tegen acht uur op den Sloterweg nabij Halfweg. Bij vVeelust// waar eeu kolonie z g. '/schilleboertjes// gevestigd is, tegen eeu dubbel, dwars over den weg van boom tot boom gespannen touw aan, met het gevolg dat van de inzit tenden de hoofddeksels werden afgerukt, en van de voorin inzittende heeren het gelaat diep werd ontveld. Door spoedig remmen werd verder onheil voorkomen. Daar de avond vallende was eu dan onder het dicht geboomte, mag het gespan neu touw eeu zeer gevaarlijke valstrik genoemd worden en blijkbaar het werk van volwassenen. Gelukkig dat zich iu de buurt twee gemeenteveldwachters van Sloten bevonden, aan wie het geval werd bekend gemaakt. Deze zullen de bedrijvers van dit schande lijk stukje vermoedelijk wel vinden. Men meldt uit 's Gravenhage De wethouder De Wijs, die van zijn reis tot herstel van gezondheid uit Duitschland hier was teruggekeerd, vond bij zijn thuis komst zijn woning in de Balistraat geheel leeggeplunderd, aan al wat zilvergoed en kostbaarheid aan waarde betrof. Er zijn niet minder dau pliu. 160 stuks medegenomen, grootendeels van goud en zilver. De inbraak moet onder volkomen rustige omstandigheden zijn gepleegd, want de vooi werpen en sieraden, die niet van edei metaal waren, zijn blijkbaar nauw keurig onderzocht en ter zijde gelegd. Hoewel de bewoner tegen inbraak ver zekerd was, bevinden zich onder het ont vreemde verschillende kunst- en andere voorwerpen, waarvan het blijvend bezit voor de familie meer waard was dan de daarvoor te ontvangen assurantie-vergoe- ding. Tot dusver is de politie er niet in geslaagd eenig spoor van de daders 4e ontdekken. Donderdagnamiddag tusschen vier en zes uur was het weder aannemen vau bootw-.r- kers in de Calandstraat te Rotterdam, voor de Vereenigiug van Stuwadoors. De gemoe deren waren in hooge mate opgewonden, hetgeen, toen van buiten de gemeente eenige lieden zich kwamen aanmelden om werk, zich uitte door het gooien met steenen. De politie behalve de bereden agenten, waren er een 30 agenten te voet en eenige inspecteurs, allen onder de bevelen van den waarnemenden commissaris, den heer M. B van der Hoeven had de handen vol, vooral toen de bootwerkers, in groot aantal aanwezig, voor aanmaningen om hun weg te vervolgen niet vatbaar meer bleken. En toen eindelijk te midden van een hagelbui van steenen een hoofdagent en een agent van de bereden politie door steenworpen aan de hoofden verwond waren, werd besloten tot het uiteendrijven van de meer opdringende massa over te gaan. Tusschen s en 7 uur is daarop herhaaldelijk gechar geerd in de Calandstraat, de van Vollen- bovenstraat, op het Westplein, op den Eendrachtsweg, in de Zwarte Paardenstraat tot zelfs in de Witte de Wiistraat bij de Hoffmanbrug toe. Met getrokken sabels chargeerde de bereden politie op het volk in, door hun collega's te voet, onder de bevelen van een inspecteur bijgestaan. Tal van slagen, waaronder er waren, die gevoelig aankwamen, zijn uitgedeeld en eerst toen heel die volksmassa, waarbij zich vele nieuws gierigen aansloten, uiteengedreven was, keerde langzamerhand de rust weder. Niet temin hebben er daarna in eenige straten nog kloppartijen van minder beteekenis plaats gehad. Als verdacht de steenwerper te zijn. die den hoofdagent B. van de bereden politie verwondde, is gearresteerd en naar het politiebureau in de Witte de Withstraat gebracht de bootwerker L. v. N. uit de Steven Hoogendijkstraat. Hij is op dat bureau voorloopig opgesloten. Ook verwijderde de politie tijdelijk van de straat en nam eenigen tijd onder hare hoede drie personen, die weigerden de gegeven bevelen van door te loopen, op te volgen. Patrouilles mariniers, geposteerd in het politiebureau in de Witte de Withstraat, doorkruisden van daaruit ook denzelfden avond verschillende straten, en op de wonin gen der werklieden, die in de laatste dagen meermalen bedreigd werden, omdat zij wer ken aan 2>de Volharding* enz. wordt nauw lettend toezicht gehouden. Men meldt uit 's Gravenhage De directeur van de levensverzekering maatschappij Neerlanda is wegens ontdekte oneerlijkheden in zijn geldelijke administratie geschorst. Hij stelde zich Woensdag ter beschikking der justitie. Men meldt ons uit den Haag; Waarschijnlijk als gevolg van een kwa jongensstreek had Donderdagmiddag in de Frederikstraat een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed afgeloopen Jis. Doordat nl., vermoedelijk door baldadige knapen, de nabij de Javastraat gelegen wissel was verzet, kwamen ongeveer ter hoogte van den Malle molen twee motorwagens van de electrische tram met elkaar in botsing. De schok was zóó hevig, dat de beide wagens met de voorbalcons inééngedrukt stonden, zoodat het slechts met groote moeite gelukte, de beide wagens weer los te ktijgen. Twee dames, die vau het achterbalcon van een der trams waren gevallen, werden in een naburige woning binnengebracht, vanwaar beiden, na van den schrik bekomen te zijn, zich weer naar haar woning konden be geven. Zij hadden blijkbaar geen ernstige kwetsuren opgeloopen, slechts een weinig beduidende verwonding aan het linkeroog van een der dames moest worden verbonden. Erger was een van de wagenbestuurders er aan toe, die een diepe woude aan den liukerbenedenarm opliep. Een jongen, die van de verwarring ge bruik wilde maken, om iets uit een der tramwagens, die langs beide richtingen stonden, weg te nemen, werd door een politie-agent ingerekend. Het tramverkeer had door een en ander ongeveer een half uur vertraging. Bij het fort Kraijenhoff, onder Nij megen, vielen Donderdagmiddag twee spe lende knapen in eeu sloot, een hunner, elf jaar oud, is verdronken. Men melt ons Te Veenendaal woonde sinds een jaar vrouw D met drie kinderen, terwijl al dien tijd haar man in Duitschland was achter gebleven Voor eenige dagen is deze vrouw bevallen en het kindje is dood naast haar gevonden. Zij bekende dat het levend ter wereld was gekomen Thans is de vrouw gedagvaard oin Dinsdag voor de rechtbank te Arnhem te verschijnen, op vermoeden dat zij het kind, uit angst voor ontdekking, van het leven zou hebben beroofd. MSurg-eriyiie Stand STAD AAN 't HARINGVLIET. Geboren Laurina d. v. L. Arensman en 8. v. Biert. Ondertrouwd: Joh. Malipaard 42 j. en Eng. Broere 40 j. MELISSANT. Geboren: Adriana, d. v. Jan Snijder eu Johanna Aupperlee. OverledenJacob Nachtegaal. 71 j. Pieéikbearten op Zondag 2 Juni. NEDERL. HERV. KERK. Soinmelsdijk, vm. en 'a av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en nam. (Doop) Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhuija. Den Bommel, vm. en nm. Da. Emmen. Ooltgenspiaat, vm. en nm. Ds. Yerweij. Oude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dolder, Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Herkingen, vm. Ds. Addink. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. Boss van Ouddorp. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. Ds. Bobs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av, Ds. Sleketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's ar. Ds. Esselink. Den Bommel, leeskerk. Ooltgenspiaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nm. dhr Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Meliesant, vm., nam. on 's av. leeskerk. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgenspiaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenzo. DOOPSGEZINDE KERK. Juddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Keiler van Bleskensgraaf. Ooltgenspiaat, (Langstraat,) dhr Groenendijk. Herkingen. Tot onderwijzer aan de O. L. S. te Nieuwe Tonge is benoemd onze dorpsge noot don Heer P. H. Overboeke, tijdelijk aldaar werkzaam. Oude Tonge. Aan den heer W. Kruithof is door den Raad dezer gemeente op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als onderwjjzer alhier. Bfleuw-Beyerland. De heer Joh. van Rij onderwjjzer alhier is in gelijke betrekking kenoemd te Giesendam. Spijkenlsse. De pinksteroollecte in de Ger- Kerk alhier bracht op ruim f10. SLaatsic Berichten. USarkiDerichicii Botterdam, 29 Mei. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoona- tiam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandscht Eilanden" waren heden de prjjzen ala volgt: Aardappelen, Jamm. f 2.20 Eieren Kropsla Komkommers I II Uien Bloemkool Radijs Peen Rabarber Asperges Witte Blauwe Selderij Spinazie Spinazie Peterselie Zuring Postelein Aardbeien Aardbeien Gouda, 80 Mei. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 146 partjjen. Men noteert: Goudsehe le soort f27. a 29.2e soort f24.a 26.zwaardere fa Noord-Hollandscbe f 27.Handel vlug. Delft, 30 Mei. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 4 Paarden, 100 Runderen, 28 vette- en 282 nuchtere Kalveren, 1490 Schapen en Lammeren, 51 VarkenB, 519 Biggen en 8 Geiten of Bokken. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 489/8 en 33/16 vaten, wegende te zamen 10110 KG. Prijsle kwal. f 66.2e kwal. f 60.en 3e kwai f42.— per vat van 40 kilogram. f 2.20 a 0.— per Heet. 3.10 a 3,80 n 100 stuks 0.34 a 0.95 n 1) „13.- a 13.75 n tt 9,25 a 10,- tt 7t 0.12 a 1.20 n V 5.10 a 0.— tt tt 0.25 a 0.65 it 100 bos. „4 50 a 6,- n It 3,40 a 4,90 n It „0 21 a 0.31 bos. 0.15 a 0.23 71 0.24 a 0.13 It dozijn. 0.06 a 0.10 It mand. 0.22 a 0.31 n tl 0.05 a 0.09 it tt 0.04 a 0.09 n rt 0.26 a 0.46 n 0.75 a 0.95 n V 0.40 a 0.48 tt kg- en Ooltgenspiaat, f Jac. NELIS. a. NELIS. S. NELIS-van Wezel. H. NELIS. M, SLUI-Nelis. J. SLUI. K. NELIS. JOHa. NELIS. Sommelsdijk. 30 Mei 1907. Weduwe van JACOB THIELMAN, Nieuwdorp. Soinmelsdijk, 30 Mei 1907. Uit aller naam, Voor 25 gulden te koop aangeboden een splin ternieuw Hand naaimachine, het allernieuwste model hoogarm, voorzien van vliegwiel en dub bel handapperaat met alle apperaten, luxe af- sluitkast, 6 jaar schriftelijke garantie en gratis onderricht bij I. HAMMË, Goudschesingel 63 Rotterdam. Bij aankoop van dit machine wordt de Reiskosten terug betaald. ARTS, PI

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4