VERLOTING i Advertenliën. j. sch';rpenisse. Paardenmarkt 2 V f! iff II Buitenland. €ieiiienfd iWïeuws. Ales Meijer's KofEs heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, is te STAD AAN 'T HARINGVLIET steeds versch ver krijgbaar bij op DONDERDAG 6 JUNI a.s. Vijftiende Jaarlij ksche Paarden, Landbouwgereedschappen, Een Veerltaros ftespaimen met één Paard, De trekking zal plaats hebben op Zaterdag 8 Juni da.v. C. VIS, Voorzitter. JOH. HOLLEMAN. Secretaris. R. MMS ZOONKN, Wijziging der Deposito-rente, -- w I 4 V i* I; spreekwoord. Wie door geboorte, door opvoeding, door ontvvikkeling, door stand en positie boven anderen uitmunt, heeft zwaardtr schuld, als hij in deselfde over treding komt. Ook in de goddelijke rechtspraak gaat diezelfde regel door, als er b. v. gesproken wordt van met dubbele slagen geslagen te worden. Mag dan ook gelijke straf ongelijk druk ken, tegenover den zwaarderen druk zal dan ook gewoonlijk staan een grooten verant woordelijkheid, een zwaarder zonde. In onze strafoefeningen sluipt toch al te veel binnen een ziekelijk medelijden. Ik druk op dat woord ziekelijk, Want aan den anderen kant word den eenmaal gestraften vaak te weinig medelijden, te weinig barmhartigheid getoond. Droevig is het te zien, hoe de gestrafte en met name de man of de vrouw, die j.gezetent heeft, geschuwd wordt als een melaatsche. Niemand wil met hem te doen hebben, hem in huis nemen of aan 't werk zetten, hem een kans geven, om weer een nuttig burger te worden in de maatschappij. Als God alzoo met óns handelde Wat zou er van ons worden! Maar helaas! tegenover de goddelijke barmhartigheid, die de zonde niet meer gedenkt en ook ondanks de dagelijksche afwijkingen van zijn kinderen, voortgaat met als een Vader voor hen te zorgen, staat de menschelijke onbarmhartigheid, die den eenmaal gestraft, merkt met een Kaïns- teeken en hem voort jaagt door de samen leving tot hij opnieuw struikelt en valt Dat medelijden moet echter betoont aan den gestrafte, maar het mag niet mee spreken, naar de mate der straf moet wor den bepaald. Straf is en blijft vergelding. Het aandoen van eenig kwaad. De rechter heeft in den man, wiens misdaad bewezen is, te zien een schuldige, een strafwaardige. En niet in de eerste plaats een ongelukkige. Hij heeft zich de vraag te stellen, waarmee die schuld moet worden geboet. Daarna echter, als de straf gedragen en de schuld geboek is, dan kome, sterker, veel sterker dan totnogtoe, de christelijke ontferming aan 't woord! Wie erkent, dat het alléén Gods weer houdende genade is, dat dezelfde zonde hem niet tot dezelfde straf leidde, zal niet hóóg staan tegenover den ontslagen ge vangene Christus moeide zich wel met hoeren en tollenaars! UITKIJK. Tuin- esi liand^onw. 1. Het is nu nog volstrekt niet te laat om boonen te poten, als sommigen meenen. Integen deel 't kan nog met succes geschieden. Zijn de laatste dagen van Mei soms koud en guur, wacht dan gerust tot Juni: gij zult er pleizier van hebben. 2. Geef aan boonen geen verschen mest, maar ouden koemest, vermengd, zoo ge dien hebt, met verteerden paardenmest, althans op lagen veen grond. Op humusryken bodem kunt ge ook kunst mest geven: per Are 5 K.G. superposüaat (14 Dit is op goeden kleigrond voldoende. Op lichtere gronden behoort er bü3 K.G. patentkali, en is de grond schraal, dan nog:l K.G. Chili (per Are) 3. Leg stamboonen niet te diep, 3 44 bij elkaar, op onderlingen afstand van 1'/, voet (45 e.M.). Wied de bedden, zonder de wortels te beschadigen, dus liefst niet met den schoffel 1 Na het wieden aanaarden: ze lijden dan minder van den wind en groeien ook beter. 4. Van stok-slaboonen legt ge er 9 of 10, van snij boonen T of 8 in een' halven cirkel aan den binnenkant van iederen stok. Komen ze alle op, trek er dan een paar van de zwakste uit. 5. Neem de stokken niet al te dik, de raDken kunnen er zich dan beter omwinden. Nijp in den bloei de toppen weg, dit komt aan de onderste vruchten ten goede. Doe dit vooral, als ge de zaden wilt laten rijpen. Neem dan die op den grond hangen en meestal onooglijk zijn, later eveneens weg. Kies voor zaad de grootste, best gevormde vruchten en uit deze zooveel mogelijk de mid delste, daar deze het volkomenste zijn. 6. Bij gebrek aan stokken kunt ge ook van touwtjes gebruik maken. Men plaatst in de lengte van 't bed op 3 M. afstand ongeveer en tevens aan de beide uiteinden stevige palen,2 M. boven den grond uitstekende, waarover een ijzerdraad wordt gespannen. Op 3 d.M. (palm) afstand be vestigt men aan den draad touwtjes, die aan beide kanten van het bed aan stokjes worden vast gezet. De boonen klimmen gemakkelijk tegen de touwtjes op. AMERIKA. Dezer dagen kon men ergens het be richt lezen, dat er een tocht per auto naar de Zuidpool zou worden ondernomen. Natuurlijk eerst over zeemaar zoodra het vasteland in het zuiden was bereikt, ging het per tuf-tuf op het nog nooit bereikte doel af! We weten niet meer of het Engelschen, dan wel Amerikanen waren, die het plannetje hadden opgezetdoch stout moedige mannen zijn het zeker, als ze het tenminste tot een uitvoering bren gen. Maar even ondernemend is stellig die andere Amerikaan, die per ballon straks de Noordpool hoopt te bereiken, en in ieder geval reeds, met veel méér kans van slagen, zijn toebereidselen heelt Een vorig jaar zou Walther Wellman al den tooht van Spitsbergen uit hebben ondernomenmaar toen kwam hij te laat klaar in het seizoen en was de wind hem niet gunstig meer. Dan maar een jaar gewachtdoch Hu wordt de reis ook zéker gedaan. Vrijdag 1.1. vertrok Wellma n naar Noorwegen, vanwaar hij dan verder naar Spitsbergen gaat. Den eersten Juni zullen alle leden van de expedite te Tromsö bijeenkomen Daar gaan zij aan boord van de „Fritnjol", die hen 5 cf 6 Juni te Spitsbergen brengt. De rest van de maand wordt besteed aan het in gereed heid brengen van de benoodigde toestel len, ballon, motor enz. Einde Juni wordt de ballon, de „Araerica", gevuld. En vallen dan de proeven met den ballon goed uit, dan zal men met de eerste gunstige gelegenheid de reis ondernemen. Waarschijnlijk zal dat zijn tusschen 20 Juli en 10 Augustus. De volgende heeren nemen aan de ex peditie deelWellman, majoor Hearsey afgevaardigd door de regeering van de Vere6nigde Staten, hoofdingenieur Van- nerman, Dr. Powler en Gaston Hervleu, luohtscheepvaartnigkuadig ingenieur. Voorts gaan nog 30 man hulppersoneel mee. De nu te gebruiken ballon zal nog grooter zijn dan die van verleden jaar. De lengte werd met 18 voet vermeerderd, waardoor het stjjgvermogem natuurlijk toenam, en een draagvermogen van 19 500 pd. wordt bereikt. De ballon is 184 voet lang en zijn grootste breedte bedraagt 52 voet. Hij heeft een inhoud van 265.000 kubieke V09t Uitgezonderd Zeppelin's luchtschip is de „Amerika" het grootste van alle tot dusver gebouwde luchtvaartuigen. Enkele bijzonderheden van het lucht schip verdienen nog de aandacht. Achter het schip bevindt zich een roer van ongeveer 900 vierkante voet in den vorm van een fietswiel. Niettegenstaande zijn groote afmeting weegt het slechts 30 pond. Een weinig voor het midden van den ballon is een motor van 70 P.K, geplaatst, die 300 pond weegt. Hij kan aanhoudend en regelmatig draaien zoo lang men maar wil. De „voortdrijvers", van hetzelfde type als bij de Fransche militaire balonoen in gebruik, zijn in het midden aan weerszijden van den ballon aangebracht. De korf, verdeeld in driehoekige ruimten, kan makkelijk 10 tot 12 menschen 12 honden en voor raden bevatten. Op het dak van den ballon is een reservoir met 600 pd. le vensmiddelen opgehangen. Het loopt over lichte rails. Korf en reservoir we gen te zamen 2000 p d. In het reservoir wordt 6800 pd. petroleum meegenomen, genoeg om de motor in staat te stellen 140 uren te werken. De belasting van den ballon vermin dert iederen dag met 600 pond door het pefcroleuraverbruik, terwijl de stijg- ferachtvermindering door gasontsnapping vermoedelijk per dag niet meer dan 150 pd. zal bedragen. Hieruit volgt, dat men een gemiddeld van 455 tot 500 pd. aan stijgkracht za! hebben, hetgeen juist het noodige gas vertegenwoordigt. In het algemeen laat men het overbo dige gjis ontsnappen, maar gedachtig aan het zeer brandbaar vermogen van dit gas eu het jammer vindende, zulke uitstekende brandstof weg te gooien nam Wellman goedgeslaagde proeven om dit gas voor zijn motor te gebrui ken. Het overtollige gas wordt dus als brandstof aangewend. De poolreizigers zijn van plan gedu rende den heelen tocht door middel van sleeplijnen met de aarde in verbinding te blijven. „Wij zullen verklaarde Wellman aan een journalist nooit hooger dan 300 tot 500 voet stijgen en onze sleeplijn zal over den grond slieren. Deze sleeplijn is volstrekt onmisbaar voor de veiligheid van onze reis en zij heeft een groote zwaarte. Inplaats van een stalen kabel hebben we een lederen slang laten maken van 15 duim mid dellijn en 130 voet lengte, wegende ongeveer 1400 pond en geheel gevuld met 1200 pond reserve voorra den. De sleeplijn is met een stalen kabel aan den ballon vastgemaakt en bedekt met kleine stalen plaatjes, om het leer te beschermen en het glijden over sneeuw en ijs makkelijker te maken. In water kan hij drijven. Dank zij de vergrooting van den ballon en de levensmiddelen die in de sleeplijn geborgen worden, kunnen wij 3000 pond mondkost meê- nemen. Deze stelt ons in staat de be manning 10 maanden lang zonder hulp van buiten te voeden. Op die manier kunnen wij tevens aan alle mogelijk heden het hoofd bieden" Daar wordt dus heel wat meer secu riteit betracht en voorzorg te baat ge nomen dan bij de opstijging van Andrée jammerlijker gedachtenis. Met dat al blijft het een sohier roekeloos onderne men, ook en vooral omdat dat jbestnurbare" van de ballon zöö-zöö is te verstaan. Met weinig wind, ja, gaat alles goed maar wee, als er storm op steekt. En dan de groote kans dat er iets aan het mechanisme gaat haperen, zoodat de reizigers in het barre noorden niet verder kunnen Men zou zoo zeggen, dat er méér kans is om nog eens per luchtschip, gebouwd naar het beginsel van zwaarder dan de lucht, een der Polen te bereiken. Maar men hoort nog niets naders van de uitvinding der gebr. Wright, al ver telden betrouwbaren mannen ook, dat het geheim van het vliegen door hen was ontdekt en alleen nog maar verbe teringen moesten aangebracht. Laat ons in ieder geval hopen, dat Wellman, nu hij tóch gaat, moge slagen in zijn doel. Van don brutalen inbraak te Ant werpen. Verleden week is reeds één der daders van den met zorg voorbereiden en met overleg en goeden uitslag uitgevoerden diefstal met inbraak in de wisselkantoren der firma Van Gladbeeck en De Laet in de Pelikaanstraat te Antwerpen, te Berlijn aangehouden in den pers >ou van Max Bogislaw Gorski, een steendrukker, die nog in het bezit was van 36 000 gulden aan Duitsche, Italiaansche Russische en Amerikaansche Bankbiljetten. Hij is aan het station aangehouden en hij bekende dadelijk te Dresden 10 April 1.1. deelge nomen te hebben aan een grooten inbraak en nu laatstelijk te Antwerpen. Het parket te Berlijn heeft intusschen aan de justitie te Antwerpen mededeeling gedaan van de aanhouding van een tweeden medeplichtige aan den inbraak in de Pe likaanstraat te Antwerpen bij de firma Van Gladbeek, Delaet Co. Men meent verder den derde schuldige, de hoofdpersoon die zich Lagasse noemde, op het spoor te zijn. Gerski, de eerst-aangehoudene, heeft reeds bekendhij was in 't bezit van 7500 fr. aan Bankpapier, van den diefstal afkomstig hij beweert de namen van zijn medeplichtigen niet te kennen. De ver zekeringsmaatschappij te Manheim looft drie percent der waarde uit voor de ont dekking der gestolen effecten, De dieven zijn per auto ontsnapt. In den vroegen morgen van Woensdag 15 Mei j.l. kwam een jonge Duitscher op de boulevard Bandonin te Molenbeek (Brus sel) een auto huren om dadelijk naar Aken gebracht te worden, wat hem 250 fr. kostte. Aan het gare du M;du nam hij een medereiziger op eu na ging 't over Leuven, Francordhamps om 's avonds te Aken aan te komen, waar gegeten werd en waar de reizigers en de bestuurder hun intrek namen in een hotel, 's Morgens waren de reizigers verdwenen en de be stuurder kon zonder fooi naar Brussel teruggaan. Nader is gebleken dat uit de brandkast der firma Van Glabbeeck en De Laet ge stolen is'ruim 112,000 fr. waarvan de firma 100,000 fr. terugkrijgt van de assurantie maatschappij plus 800 fr. van de schade aan de brandkast. Een „paardemiddel" Men meldt uit Arnhem aan de N.R. Ct. Als uiterste middel om slecht betalende klanten tot voldoening hunner rekeningen te dwingen, heeft een kleermaker in de Wever straat alhier voor zijn raam een biljet ge hangen, waarop te koop worden aangeboden vorderingen op een paar met naam, beroep en woonplaats genoemde ingezetenen, die hem niet betaalden en zelfs op het aanbod om op gemakkeUijke voorwaarden af te betalen niet antwoordden. //Er volgen er meer// staat er dreigend onder. O, die drank Men schrijtt uit Enschedé Toen Zondagavond in het naburig Glaner- brug J. Veldhuis ter kerke ging, zag hij in een beek een aankomenden jongen liggen, met het gezicht nog e.en boven 't water. Terstond riep hij om hulp en toen menden drenkeling wilde helpen, oieeit deze smoor dronken te zijn Enkele passen verder lagen de metgezellen van den jongen, eveneens dronken, in het gras. De jongen in het water zou beslist ver dronken zijn indien gemelde Veldhuis hem niet had opgemerkt. Een ongelukkige val. Zondagavond had zekere Harts te Cuijk het ongeluk, terwijl hij zich naar den hooi zolder wilde oegeven, door een der sporien Van de ladder te trappen, waardoor hij van een aanzienlijke hoogte naar beneden stortte en met zijn linkerzijde in het mes van een stroohakselmachine terecht kwam, zoodat een gapende wonde ontstond. Door het hevige bloedverlies was de getroffene spoedig buiten kennis. Direct werd de hulp van Dr. F. van den Dries, arts aldaar, ingeroepen, die direct overbrenging naar het ziekenhuis der Zusters- van-liefde aldaar gelastte. De toestand v»n den getroffene was Maandag nog weinig ver beterd en word niet buiten gevaar geacht. Van de svreeselijke ziekte Men meldt uit Oosterhout d.d. 27 Mei aan de //Tel.// Dinsdag heeft zich alhier bij een meisje van tien jaren een geval van //Meuirigitus Cereoro-Spinalis epidemica// voorgedaan. Binnen een uur tijda was het meisje over leden. In hetzelfde huisgezin deed zich jl. Zaterdag een zelfde geval voor bij een jonger broertje de handelende geneesheer wist het kind ech ter in het leven te behouden Een droevig ongeluk. Maandagmorgen had te Muntendam een droevig ongeluk plaats. De ruim 30 jarige arbeider T. Werkman, dis bezig was met zandvlotten, geraakte onder een zwaarbeladen kar die hem over het hoofd reed. De onge lukkige stierf eenige oogenblikken later. Hij laat een vrouw met drie jeugdige kinderen achter. Een vet kluifje. Dertig jaar geleden kocht een Londtnsch boekhandelaar een partijtje oude boeken, waarondèr hij dezer dagen toevallig een werk van Gabriel Thomas, in i698 gepubliceerd, over de geschiedenis van Pennsylvanië, vond. Hij dacht er 'n zestig gulden voor te kun nen maken en men kan zich dus zijn vreugde voorstellen, toen hij vernam, dat van dit werk slechts 10 exemplaren bestaan en dat het bij een publieke veiling minstens twee duizend gulden zal opbrengen. Een 104-jarige. Een van de oudste inwoners van ons land is ongetwijfeld Pieternella Rodenburg, weduwe van F. Zwarts, te Berkel en Rodenrijs, bij Rotterdam. In 1803 werd zij te Overschie geboren en hoopt den llen Juni a.s. haar geboortedag te herdenken. Als dienstbode kwam zij te Zoetermeer-Zegwaart, waar zij op 21-jarigen leeftijd met F. Zwarts in het huwelijk trad, met wien zij 63 jaar lang is gehuwd geweest en uit welk huwelijk 8 kinderen gesoren werden. Drie hiervan zijn nog in leven, nl. een 63-jarige gehuwde dochter, bij wie zij inwoont, verder een 74-jarige dochter en zooals zij zelf zegt: een//jongetje//van 80 jaar. De weduwe Zwarts heeft een 190-tal klein en achterkleinkinderen, die allen in den omtrek van Berkel wonen. Zij mag zich in een uitstekende gezondheid verheugen, en is haar hoogen ouderdom in aanmerking ge nomen, nog tamelijk goed ter been. Alleen is zij eenigszins hardboorend, maar nog zoo scherp van gezicht, dat zij, voor haar dochter, die dit zelf niet meer kan zien, een draad door het oog eener naald steekt. Ook is zij nog altijd even helder en opgewekt. Toen zij haar lOOsten verjaardag vierde, werd door de ingezetenen van Berkel gevlagd, en is haar een gemakkelijke leunstoel uange- öodon. Zij woont ongeveer een half uur buiten het dorp, aan den Achterweg in een eenvoudig, net arbeidershuisje, waar zij haar ouden dag doorbrengt. Waren haar financiën ruimer, dan zou haar ouden dag gemakkelijker kunnen worden gemaakt, dan nu het geval is. Een onbarmhartige wielrijdster, Zondagnamiddag omstreeks 6£ uur is aan de Amsierdamsche vaart bij Haarlem door een onbekend wielrijdster een 7-jarige knaap overreden, wiens linkerbeen is gebroken. Da wielrijdster reed door in de richting Amsterdam. Slachtoffer van het zwemmen. Uit Amsterdam meldt men Zaterdagavond is een 9-jarig knaapje bij het baden in de doorvaart in den Wester- doksdijk naar Oudehouthaven verdronken. Een agent van politie haalde het kind met zijn dreg op, maar het mocht niet gelukken de lerensgeesten weer op te wekken. Verdronken. Maandagmorgen is de 80-jarige mej. R. te de Rijp (N. H.) in een sloot bij haar woning verdronken, en te Zaagwijk (N.-H.) een 6 jarig zoontje van de II. Te Scheemdermeer is Maandag het twee jarig kind van schipper Koster in het Win- schoterdiep gevallen en verdronken. Het echtpaar H. te Meppel miste een 4-jarig dochtertje Na veel zoeken heeft men het lijkje opgehaald uit het voor de woning gelegen vaarwater. De kleine heeft vermoede lijk op de trap gespeeld en is te water geraakt. Te Heer-Hugowaard is het lijk opge haald van een 50 jarige weduwe. Men denkt dat zij bij ongeluk in de vaart is geraakt. Men meldt ons uit Nieuwpoort dd. 27 Mei Dinsdagmiddag viel het 3-jarig zoontje van schipper C. Monteban Jz. in een onbewaakt oogenblik over boord en verdronk. Hoewel alle pogingen in het werk werden gestald om het lijkje op te visschen is tot heden toe niet gelukt. Een kolossale steur. Men meldt uit Oijen dd. 27 Mei De visseher G. Ruis alhier heeft Dinsdag op de Maas een steur gevangen van ca. 150 Ko. Het kolossale dier heeft veel bekijk», daar het hoogst zeldzaam is, dat deze dieren zoo hoog de rivier opkomen. Een hollend paard. Nen schrijft uit Middelburg Zaterdagavond is hier een voor een boeren- melkwagen gespannen paard in de Langedelft op hol geslagen. In de Segeerstraal trachtte de heer v. d. H. het tot staan te brengen, werd tegen de straat geslagen, tengevolge waarvan hij eenigen tijd bewusteloos was en verschillende belangrijke verwondingen opliep. Het paard ging met den wagen te wal er, doch werd gered. Dinsdag was de toestand van den heer v. d. H. naar oms andigheden redelijk. Tachtig jaar in èèu huis. Men meldt ons: Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat, de 82-jarige Martina Bijlo Maandag het feit herdacht, dal zij 80-jaren achtereen in haar huisje in de Lange Kerkstraat 18 te Schiedam had gewoond. Op tweejarigen leeftijd oetrok zij het me: hare ouders. Automobiel- ongeval. Zaterdagnamiddag omstreeks tialfzes reed een auiomobiel, komende van Zwolle, op weg naar Groningen, waarin de familie B. van Groningen, een heer en twee dames niet. chauffeur, op den rijksweg niet ver van Die ver, in volle vaart tegen een ooom Een dame werd door glasscherven ernstig verwond in het ziekenhuis te Meppel opgenomen. Haar toestand was ondanks het groote bloedverlies Maandag bevredigend. De automobiel was erg beschadigd. Onweer. Men schrijft ons Vrijdagnamiddag bevonden zich tijdens het onweder zes personen in eene boot in de nabijheid van Veenwouden. 7ij vonden het veiliger aan wal te gaan, doch stonden nau welijks aan den kant, of een bliksemstraal doodde één uit hun midden, een jongen man van 28 jaar de anderen waren wel verbijsterd van schrik, doch ongedeerd. De ruggegraat van den gelroffene was verbrijzeld. De weduwe had kirt geleden ook haar eenig kind ver loren. Valsche bankbiljetten. Men meldt uit Gendringen aan de N. R C Met het inreken.n van het jongmenseh Holt- kamp uit Emmerik, die hier Woensdag valsche bankbiljetten uitgaf, schijnt men een goe.de vangst gedaan te hebben. Zijne ouders te Emmerik schijnen ernstige medeplichtigen te zijn, want ook zij zjjn beide gearresteerd. Reeds lang werd de familie te Emmerik verdacht, op oneerlijke wijze aan geld te ko men. Door de politie aldaar zijn nu reeds 28 valsche biljetten opgespoord, die in kleine Duitsche plaatsjes aan do Hollandsche grens zijn in omloop gebracht en men vreest dat nog vele zullen volgen. Het is der Emmeriksche politie nog niet gelukt op te sporen waar de biljetten vervaar digd worden men meent eenig spoor te heb ben, dat dit in Neurenberg zou geschieden. Zekerheid bestaat echter nog niet. Een aanhouding. Te Delfzijl is, verdaeht van valschheid in geschrifte, in hechtenis genomen C. van der Laan. directeur der Volksverzekeringsbank //Oldambt//. Luitenant Schuurman. In den toestand van luitenant Schuurman, die bij het ongeval aan de Hembrug zeer ernstig verwond werd, komt gelukkig thans verbetering. De patiënt is in de laatste dagen merkbaar vooruitgegaan; de doctoren geven weer hoop op herstel. Boschbrand. Maandagavond heeft in de dennenbosschen van d-:n Langenweg en Munlberg onder Groes- beek een hevige boschbrand gewoed, waarbij verscheidene bunders zijn verorand. Na plm, 2 uur werd het vuur gebluscht. Vermoedelijke oorzaak zijn de treinen op het baanvak Nij megenKleef, waardoor meermalen kleinere branden ontstaan zijn. Ongeluk. Maandagnamiddag had in de boterfabriek Batavia te Nijmegen een ernstig ongeluk plaats. Omstreeks 4 uur ontplofte door volkomen onbekende oorzaak een in een ton geplaat ste koolzuurflesch. Een werkman op 2£ meter afstand werd gedood, het lijk is vreeselijk verminkttwee werklieden, die zich aan de andere zijde bevonden, werden vooral door het koolzuur zwaar gekwest en zijn in het Roomsch-katholieke Ziekenhuis opgenomen. De ontploffing was zoo hevig, dat zslfs van huizen op 25 meter afstand de ruilen ge sprongen zijn. Verdronken. Maandagmorgen is op het Haringvliet onder Klundert de garnalenvisscher Linders door een windvlaag over boord geslagen en jam merlijk verdronken. Doodgestooten. Te Oosteinde (Z. H.) is Dinsdagmorgen de dochter van den melkooer Jochems onder het koemeiken zoodanig door het beest gestooten dat zij spoedig aan de bekomen wonden is overleden. TE VAN ENZ ENZ. Goedgekeurd hij Ko». Besl. 16Fpbr. 1907 No. 43 HOOFDPRIJS j Namens de Commissie Kassiers en Makelaars in Assarantiën. Rotterdam, Zuldblaak no. 4. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO met ééu dag opzegging S3/4 pCt. tien dagen Voorlangeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Ilewaring won Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg- aar zijn. Safe-Deposit. Schiet- en Jachtbenoodlgdheden. B». €i. V 3RMIRV, Oppert 144, ROTTERDAM, VEiLEGHEIOSSCHEERIHES, vanat ƒ2.50 waarmede men zich niet kan verwonden of snijden. Mevolver 3.50 Buksen ƒ6.50. Schijfkaarten per 1000f4.50 Flobertpatronen f4.met Spite- kogela 6.—,p. 1000 jaar of aiajaar Insci :- -Ssr -

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2