AANBESTEDING DOCTOR EE WILDE, Mi Oil ENT WEKKEN. Advertentiën. TE KOOP NL MAASDORP. Het Westlandsch Koffiehuis, J. D. H. HAEMCK, Cornelia Bakelaar Ad. E mmm 1! MEOPEN1» Kruideniers- en Grutterwaren, Graan- en Meelhandel A. VAN DER HAM. VLEKZIEKTE DER VARKENS D. Bijleveld, Middelhamis. I P AARDEIWAIIKT Heeren Winkeliers Be Hollander door roovers gevangen Vasi den toren gevallen. Een vreeseiijke tijding. Van het omveder. Moord in de Wijde Broedersteeg. Moord en zelfmoord. Ongeluk in een schei-inzaai. Uoekbeoordéellnff. Kerk en School. Oaddorp. De gehouden Pinksteroollecte in do Geref. Kerk heeft ruim f13 opgebracht. Marktberichten. PER TELEGRAAF. Heden overleed na een smar telijk, doch geduldig lijden van 5 maanden, onze geliefde Echt genoot, Vader en Behuwdva- der, de Heer in den ouderdom van72 jaar en 3 maanden. Zij die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Wed. J. HARNACK- den BrABER. A. D. VROEGINDEWEIJ- Harnack. C. VROEGINDEWEIJ. SommelsdijJc, 24 Mei 1907. Heden overleed plotseling, mijn geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorgvolle Moeder in den ouderdom van 70 jaar en 6 maanden. Wat wij in haar verliezen, kunnen zij beseffen die de over ledene van nabij hebben ge kend. CORNELIS DE VOS Jz. Oude Ton ff e, 27 Mei 1907 De Ondergeteekende betuigd ook namens haar Kinderen, haren oprech ten en welgeinecnden dank aan den WelEdel. Zeergel. Heer Dr. S. KNOPS, voor de trouwe en zorgvuldige behan deling tijdens de ziekte van haren Echtgenoot. Wed. J. HARNACK- den braber. SommelsdijJc, 24 Mei 1907. Voor de vele bewijzen van deelne ming ons met het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder be toond, betuigen wij met deze onzen hartelijken dank. Iz. JOPPE en Familie. SommelsdijJc, 28 Mei 1907. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij 't overlijden van onzen Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer HENDRIK ROSMO LEN, betuigt de familie hun harte lijken dank. Uit aller naam, ARIE ROSMOLEN, Nieuwesluis Gem. Heenvliet, 27 Mei 1907- Die van de Gasfabriek of van onder geteekende iets te vorderen mochten hebben, worden verzocht hunne reke ningen in te zenden vóór of op 30 Mei e. k. ADRIAANS. Middelhamis, 23 Mei '07. Wordt terstond gevraagd een Timmermansknecht, bij Th. H. ROBER, Mr. Timmerman, Nieuwe Tonge. De Polder »Klïnkerland« wenseht met i Juli 1907 eene GELDLEENING aan te gaan groot Één duizend gulden (f IOOO,—) met jaarlijksehe aflossing van minstens Twee honderd gulden, voor het aanleggen van grintwegen. De rente wordt voor het eerst be taald '15 December 1907 en dan aflos sing en rente 15 December 1908. Inschrijvingsbiljetten met opgaaf van verlangde rente worden tot en met 17 Juni 1907 ingewacht bij den Dijkgraaf J. HOUTAAR te Nieuwe Tonge. DE COMMISSIE VAN ADMINI STRATIE der Geref. Kerk te Stad aan 't Haringvliet is voornemens op Donderdag 30 Mei a.s. des namid dags ten 2 ure in het Schippershuis van den Heer J. C. Peekstok aldaar aan te besteden Met bouwen van enkele Maiiiers, iienken enz aan de beslaande Pas torie der Mei et. Merk te Stad aan 'f Harfiig*- vlllet. Bestek en teekening liggen ter in zage in voornoemd Schippershuis, terwijl nadere inlichtingen, benevens lichtdrukken a f 0.60 per stuk, zijn te bekomen bij H, C. DE RUITER Bouwkundige te Ooltgemplaat. De aan wijzing is geschiedt op het terrein Zaterdag 25 Mei 1.1. DE COMMISSIE. Woensdag- 15 Mei de zaak in van Westdijk, MIDDELS!ARMS. Beleefd aanbevolen. Aanvragen tot inenting tegen worden spoedig ingewacht bij C. DE GRAAF, Veearts Dirksland. ARTS, Maaskade 8, ROTTERDAM, is tot nader bericht niet te consul teeren. VOORRADIG Violen, grootbloemig. Bolbegonia, ge mengd, rood, geel, wit, oranje, rose. Pelasgonium Petatum. Pelasgonium Zonale. Margariete, geel. Cactusdalia, jonge planten. Pluim Hanekam, mooi. Resida. Asters, enkel, dubbel. Zinia's. Madeliefjes. Leeuwenbek. Dianthus Hendewige. Flox drumonde. Koren- bloe j. Lattrus (klimplant). Oost-Indi sche kers. enz., Billijke prijzen. Voorts alle soorten groentenplanten. Houdt zich aanbevolen voor het aan leggen en veranderen van tuinen. Overal te ontbieden. De Stoomboot „PADANG" vertrekt Numansdorp Woensdag 12 Juni naar Van MIDDEL.HARNIS 's morgens 4 unr. NUMANSDORP na afloop der markt. Aangifte van Paarden worden gaarne spoedig ingewacht bij den Commissaris VISSER te Middelhamis. PE P1BECTE1IP. het naar de eisehen des tijds (volgens de wet bepaald) ingerichte Logement voorzien van eeD le klas Biljart, uit de beroemde fabriek van Cuijck, wordt bij deze beleefd bij het publiek aanbevolen. Keurige bergplaats voor Fietsen. Nette bediening. Ruime gelegenheid. Billijke prijzen. SO Moerenvischmarkt SO, HOTTER SS AM. Let wel 2e huis vanaf 'f Spoorviadukt. Aanbevelend, F. SIMOm »DE ZUINIGE HÜISVROUW« is bet merk van mijne nieuwe Zeep-Extract. 1 pakje geeft 5 pond vette witte zeep. Alle zeeppoeder is verhoogd in prijs. Mijn Fortuna-Zeeppoeder met Cadeaux kost nog geen cent meer. Vraagt prijsopgaaf per kist of meer bij f*. O. Mlanksma, Hang 33, Stotter dam. Beton en Gewapend Beton. Buizen, Regenwater-, Wel- en Beerputten. Belast zich tevens met het stellen der Putten. Alles tegen concurreerende prijzen. mmm Aanbevelend, Middelharms, A. OS J HERS. Baron Vail Heemstra, die in de buurt van Smyrna door roovers gevangen was genomen, is den 23en dezer in goeden welstand bij zijn iamilie aldaar teruggekeerd, nadat een losprijs aan de roovers was uitbetaald. Het Vad. verneemt, dat do losprijs aan de roovers die Baron Van Heemstra le Smyrna hadden gevangen genomen, 70.000 gulden bedroeg. Te Gorickem is Vrijdagmorgen de werkman W. S. van den K.appe!toien gevallen. Zwaar gekneusd is hij naar het gasthuis gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Grootmoedertje v. S. te Ochten, wachtte in spanning met Pinksteren bezoek, want be halve haar dochter uit Emmerik zouden twee kleinkinderen overkomen. Niemand kwam wel een brief, meldende, dat beide kinderen bij het baden in den Rijn verdronken waren. In de paar laatste dagen werd het Noorden en Oosten van ons land door zware onweders getroffen, die haar sporen hier en daar na lieten. Zoo meldt men uit Deventer aan de Zutph. Ct 't Leek een zondvloed, die Zaterdagmiddag tegen twaalf uur Deventer scheen te zullen verzwelgen, ten minsto 't. had er veel van weg. Zelden zagen we nog zulke hevige regenbuien vooratgegaan door een hagelslag, die zeker kolossale schade zal hebben aange richt. Scherp gepunte ijssteenen sloegen bloemen, planten en ruiten totaal stuk, kleine takken werden van de hoornen gescheurd. De straten waren in een ommezien veranderd in beken, waarin men soms een voet en dieper nog wegzakte. De ruime Brink geleek wel een meer. Bij 't afzenden van dit bericht hield de regen nog even sterk aan. Uit Winschoten schrijft men aan de //A.ser Ct.// Tijdens het hevige onweer, dat Vrijdag middag over deze streek woedde, trof de bliksem de behuizing van den heer J. Dreisse te lieer a. Alles werd in de kamer kort en klein geslagen gelukkig ontstond geen brand. Mej. Dreisse, die alleen thuis was, vond men bewusteloos achterovergeslagen ze was ge troffen aan linkerarm, linkerbeen en linkeroog. Te Iioogeveen werd in de touwbaun, van den heer H. van Raalte een knecht zekere SmitVrijdagmiddag door den blik sem getroffen doch niet gedood. Hij werd met een draagbaar naar huis gebracht, terwijl hij klaagde over pijn in alle ledematen. Uit Meppel Bij de Wijkorug (de Wijk) werd het huis van den landbouwer Jan Mos getroffen De bewoners waren op het veld bezig alleen een oude vrouw was thuis, die met moeite eenig goud en zilver kon redden. Het huis brandde af, met al wat er in was. ook een paard en eenig ander vee kwam om. Alles was verzekerd. Uit Diachten: Zaterdag woedde alhier een hevig onweer. Drie boederijen, onder Drachten en Nijega Opeinde gelegen, zijn afgebrand. Bij verschillende boeren t.e Woudsend zijn vier koeien en twee paarden door den bliksem gedood. Een hek vlak bij een boer derij in Indijk werd versplinterd. In den Koegraspolder, onder de ge meente Holder, is Vrijdagnacht tijdens een zwaar onweder de bliksem geslagen iri een arbeiders woning, bewoond door den werkman A. Spierdijk. De 61-jarige bewoner, die om het zware weer het bed had verlaten en zich in de kamer bevond, werd door den bliksem getroffen en gedood. Er ontstond geen brand. Vrijdagavond heeft in de beruchte Wijde Broedersteeg te Rotterdam een moord plaats gehad. In pand 12 woont de 28 jarige Anna de Ridder, geboren Bouters, wier man die haar verlaten heeft vermoedelijk op zee ver toeft. Zij had thans verkeering met den 22- jarigen Pieter Post, stoker op het ss. »Noordam« De laatste dagen had zij echter meer liefde opgevat voor Bram F., eveneens varensgezel op hetzelfde stoomschip, die Vrijdagavond met haar tot afscheid, daar de »Noordam« he den naar Amerika zou vertrekken, naar het Casino Variété zou gaan. Dit had den wrevel opge wekt van Pieter Post en deze kwam Vrijdag avond tusschen 9 en half tien ure in de woning van Anna de Ridder, in gezelschap van Bram en nog een zeeman. Na een woordenwisseling gaf Post, (bijge naamd Piet de bult) zijn »meisje« een geweldi gen messteek in de linkerborst, terwijl Bram een steek kreeg in de knie en in een dei- handen. Post nam de vlucht met achterlating van zijn mes en pet. Ook Bram en de zeeman snelden heen. Kort daarna vond een buurvrouw het slachtoffer badende in haar bloed op de vloer. Naar het ziekenhuis gebracht bleek zij bij aankomst reeds overleden Omstreeks middernacht werd de moordenaaar gegrepen op de Diergaardesingel door een agent van politie. Nog hedennacht werd door den rechter commissaris Mr. P. IJsel de Schepper en de subst.-officier Mr. A. J. Blok met den waar nemenden commissaris van politie, den heer D. A Caspers, in het Ziekenhuis de instructie geopend, de moordenaar met het lijk gecon fronteerd en de getuigen gehoord die heden met de sNoordam« naar Amerika moesten vertrekken. Bram's wonden werden aan het politiebureau verbonden. Zaterdagmorgen 9 uur is de moordenaar P. Post naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een moord en zelfmoord, veroorzaakt door minnenijd, heeft Dinsdagmiddag heel de Daniël Stalperstraat te Amsterdam en omliggende wijken in beroering gebracht. n Zekere Ameshoff heeft eerst zijn vroeger roei» je Geerije Dronkers, wonende Daniël Stalpersiraat'SfH!oor middel van revolverscho ten van 't leven berooid en daarna de hand aan zich zelf geslagen. Toen we op de plaats des onheils arriveerden schrijft de correspondent van de Tel. heersehte een groote consternatie. Alle bewo ners in den onttrek waren tijdens het koffie- nurtje opgeschrikt door 'n vijttal revolverscho ten, die op onheilspellende wijze de stilte verbraken. Dadelijk daarop verbreidde zien de gedachte aan moord. Van alle kanten kwamen de bewoners uit den omtrek toegesneld, om te zien, wat ge schied was. Ook de heer G. Specht, de bekende acteur van liet Hollandsch Toneelgezelschap van het //Grand Th&Ure, wonende no. 31 Daniël Stalperstraat, deed aldus. Tot hem wendde wij ons voor onze informaties en ziet hier, wat wij van hem te weten zijn gekomen. Geerije Dronkers, een meisje van 18 a 19 jaar, was verloofd met Ameshoff, een portret schilder van beroep. Die Ameshoff was echter niet de geschikte partij voor het oppassende meisje, want volgens de loopende geruchten hield hij er intiemer relaties op na "met zijne kostjuflrouw. „Daarom had reeds eenige weken geleden Geertje Dronkers de verloving uitgemaakt. Toen op 1 Mei tijdens den 1 Mei-optocht, die de Stalperstraat passeerde, Ameshoff'naar boven wilde, werd hem de toegang geweigerd, wat het gevolg had, dat hij een heet opstootje voor de deur verwekte. Sinds dien tijd liep hij echter met wraakplannen om. EnDinsdag heeft hij ze ten uitvoer gebracht. Heel den morgen had hij in de Stalperstraat op zijn fiets rondgedwaald, om te trachten zijn vroeger meisje te spreken te krijgen. Doch, de deur bleef gesloten. Tot te kwartier over 12 een jongetje, dat de bovenverdieping be woont, van zijn kantoor thuis kwam. Van deze gelegenheid maakte hij gebruik om "mee naar boven te wippen. De moeder, die hem ontving, gaf hij te kennen dat hij nog even Geertje wenschte te spreken, en hij 'tbaar daarna niet meer lastig zou maken. Daar kon de moeder natuurlijk niets tegen he'oben. En heel gewoon, uiterlijk zelts opvallend kalm, volgde hij het meisje door de aleoof, naar de achterkamer. In de keuken aangeko men greep hij haar plotseling van achteren aan, nam een geladen revolver uit den zak en loste een viertal schoten door den hals Van het arme weêrlooze slachtoffer Bijna onmiddelijk zeeg het meisje dood ter aarde. Toen zette hij de revolver aan den mond, trok zonder zich maar een oogen'olik te bezinnen den trekker over en was ook dadelijk dood. De moeder heelt dat alles met eigen oogen aanschouwd. Doch zij was als 't ware verlamd vau schrik en niet in staat tusschenbeide te komen. Dr. D. M. Edauw, die zoo spoedig mogelijk ter plaatse was, kon niet anders dan de dood eonstateeren. In de schermzaal aan den Oedjoeng te Soerabaja, is dezer dagen een ernstig ongeluk gebeurd, verteld het //Soer. Hbld.// De scherm- onderwijzer, een meester op alle wapens, trok een partij op de fleuret met 'n leerling der hoogere burgerschool 3e klasse, die het al vrij ver gebracht had. Do or een onbegrijpelijk verzuim werd door den onderwijzer niet opgemerkt, dat na de eerste stooten de top van zijn degen was af gebroken en in plaats Van de pommerans het gebroken staal de borst zijner tegenpartij be dreigde. Wat niet uit kon blijven gebeurde plotseling doorboorde de degen den hals van den leerling, drong in naast het strottenhoofd, raakte een longtop even en drong tot de achterzijde door. De wond bleek bij onderzoek in het hospi taal niet levensgevaarlijk, de groote slagader was niet geraakt en er is alle kans, dat het jonge mensch er goed afkomt. De leermeester was, bij het zien van wat er gebeurd was, wanhopig, kon echter niets anders doen dan zooveel in zijn vermogen was helpen en heeft dat gedaan ook. Handboek voor de beoefening dei-Bijb. ®esch. van E. Stock, alt. 5, bewerkt door Ds. Renkema. Ui tg. D. A. DAAMEN, Rotterdam. Deze afl. loopt van blz. 193 tot 240 van Ko- rachs oproer tot Jozua's afscheid. Uitvoerig op deze aflevering ingaan, doenweniet. We schreven den vorigen keer: 't dorre woestijnleven der Israëlieten krijgt leven en teekening door de keurige aanteekeningenen dat is in deze afl. weer net zoo. Kalme, onafgebroken studie van 't werk van Stock is noodig om de groote waarde van 't boek te leeren beseffen. Dat 't voor nie mand te veel zij in onze luchte, snelle, opper vlakkige dagen, om eens op zijn gemak voor zóó'n standaardwerk te gaan zitten. ©oedereesSe. De hoor J. Hollaar alhier komt voor op de voordracht ter benoeming van een ondorwijzer aan School No. 32 te Rotterdam. Oude Tonge, 24 Mei. Granen. Tarwe per Hl. f 6,10 a 7,80. Gerst per kilo a cent. Rogge per Hl. f4.70 a 5.20. Haver per kilo 17'/, a 9 cent. Aardappels per Hl. f 2,25 a 2,30. Ajuin per HI. f0.a 0, Boter f0.60 per pond. Eieren 3'/i cent per stuk. Botterdam, 27 Mei. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kg. -f 9.a 10. Puike partijtjes ook per 100 kilo f0. Haver per 100 kilo f9.a 9.40. Rogge per Hl. f 6,15 a 6,75. Blauwe Erwten per Hl. f 8,50 a 8,90. Bruine Boonen per Hl. f7.50 a 8.50. Meel, Sedert ons laatste bericht verkeerde de markt in zeer vaste stemming. Offerten ontbraken geheel of kwamen beduidend hooger af. Inmiddels staan de zaken hier nagenoeg stil. Hior schijnen de voorraden niet zonder beteekenis te zijp, zoodat veel lagere tweede hands offerten weinig aandacht trokken. Heden ter beurze ging er slechts weinig om. Vlas. Aangevoerd 3440 Bteen Blauw, 1143 steen wit Zeeuwscb, steen geel Hollandsch, 1200 steen Groningse!). Men besteedde voor Blauw Hollandsch 4045, Wit Zeeuwach 37 en Groningsch stuivers. Geel Hollandsch stuivers. Aardappelen. Brielsche Kralen f 0,afO,—Gel- dersahe blauwen f 2,70 a 2,90. Zeeuwsohe Blauwe f 3,a 3,20 do. Eigenheimers f 0.aO.Friesche Eigenheimers f 0.a 0,— Tamelijk aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsohe f3.20 a 3.40. Overmaasohe f3.40 a 3.6Q per 100 Etuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 416 vette Runderen 358 vette- en graskalveren, 1 nuohtere Kalveren, 502 Schapen en Lammeren en 1066 Varkens. Do prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 74, 2e kwal. 72, 8e kwal. 66 oent. Ossen le kwal. 72, 2e kwal. 70, 3e kwal. 66 cent Kalveren lo kwal. 110, 2e kwal. 100, Se kwal. 90 et. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 66, Sa kwal. 60 ot. Varkens le kwal. 48, 2e kwal. 46, 3e kwal. 44 ct. licht soort 40 a 42 oent. Alles per kilo. Amsterdam, 27 Mei. Vee. Aangeveerd 370 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 64 a 68, 3e kwal. 56 a 62 cent per kilo. 135 Melk- en Kalfkoeien f130 a 275 per stuk. 108 nuohtere Kalveren f 7 a 14 per stuk. 589 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en 3e kwal. 43 a 44 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 45 a 47 ot,, 2o en 3e kwal. 43 a 44 ot. per kilo. Aardappelen. Andijker muizen f0,aO,Andij- kor blauwen f 1,50 a 1,70. Friesohe Borgers f 2,20 a 2,40. Friesohe blauwen f 2,— a 2,60. Friesche bonten f 2,40 a 2,60. Zeeuwsche bonten f 2,60 a 3,10. Zeeuwsohe blauwen f 2,75 a 3,Geldersche blauwen f2,20 a 2,50. Geldersche bonten f 2,a 2,40. Eigenheimers f 2,30 a 2,40. Westlandsohe zand f 2,a 3,50. IJpol- der Bonten f 0,— a 0,Nieuwe Malta's per kilo 7 a 8 oent. Aangevoerd 5 ladingen. Botterdam, 28 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 23 Paarden, 1 Venlens, 0 Ezels, 1323 Magere Binderon, 695 Vette Runderen, 266 Vette Kalveren, 431 Nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 0 Schapen ol I ammeren, 1 Varkens, 341 Biggen, 5 Bokken ot Geiten. PRIJZEN PER >/2 KILO. Koeien en Ossen, van f 0.35 tot i 0.38s Stieren 0.28 0.35. Kalveren 0.40 0.52s. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Molkkoeien f 155 a 260 Kalfkoeien f 185 h 185 Pinken 65 a a Vaarzen 85 a 90 315 140 165 50 a 130 Biggen 6,a 12,— Stieren Greskalv. I'a arden Ponny's Fok Nuohtere" kalveren van f 14 tot f 22, Slacht „8,— „12.50 Biggen per week 1,30 „1,70 Handel kalm. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 101 7„ vaten 44 n 296 Stukken a '/a Kg. Prijzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 ot. Voor stnkken werd besteed a '/a Kg. 65 a 70 ct. ROTTERDAMSCHE EIER VEI LING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd 27200 stuks eieren. Kippeneieren f 3.65 Eendeneieren 4.25 Kalkoeneieren 0. a 4.17 per 100 stuks, a 4.26 a 0— llaar diepbedroefde Echtgenoot, Kin deren, Aartbehuwd- en Kleinkinderen, Namens allen, Afbraak TE KOOP een groote partij zeer soliede AFBRAAK, afkomstig van het Café-Restaurant van den Heer N. A. Loos, voorheen Boneski, staande aan het Hofplein, tegenover de Dellschepoort, Rotterdam, bestaande in: 150,000 Waalsteen en Straat klinkers, 200,000 IJselsteen, OOO grenen Kinten, in verschillende lengte en zwaarte, 20 marmeren Schoorsteen mantels, een groote partij Vloer- en Dak- deelen, Maats- Schuif- en Deurkozijnen, Bin nenpuien met geëtste ruiten hardsteenen Stoepen en Palen, IJzeren Binten en Kolommen, enz. Alles te bevragen aan bovengenoemd werk en bij C. J. OOSTERWIJK c.s., Herlaerstraat xo, Noordsingel "W.Z. Bergplaatsen Ridder straat 28, aan het Weenaplein, nabij de Delftschepoort, ROTTERDAM. van de tijdelijke kantoren der Heeren R. MEES 1 ZONEN, bestaande inKantoorbetimme ringen, 0OO marmeren Tegels zwarte Schoorsteenmantels, een groote partij Vloerdeelen, Raam- en Deurkozijnen, zware en lichte Binten, lang 8 Meter, 250.000 Sti aat IJselsteen, Schotwerk, Raggels en Brandhout, enz. enz. Slechts 2 jaar gebruikt. Alles te zien Groote Markt 8 (vroeger West-Nieuwland) te Rotterdam Adres voor brieven3. MEIJNERS, Kr Wiekstraat io, Rotterdam. ndinnSiin< fl I>!11!!L»

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 3