Beetwortelen Paardenmarkt VEELOTING Advertentiën KUIKENS, Hoek beoordeeling Sterk e» Seïiooi, larkthei'ichfen. Maken VL0EDDEÏÏ3BN. BOESENDIINSfBODE, inwoning van jongelieden, Korrelvoer met Melkeiwit Korrel 7oer met Melkeiwit III 1000 menschen op een schip De honderdste. Stoom sleeperswagen. Aan de gevolgen everleden. Door eigen onvoorzichtigheid. Kleiue oorzaken, groole gevolgen. Overreden. Dood door onvoorzichtigheid. Nog een slachtoffer van de „Berlin". sKIappertjes schietend. Een baggermolen in de knel. Moordaanslag te Amsterdam Va» de Berlin Varia. Runderlapjes of lever eten „Er was eens", tSsirgerSüke Stainiï Te koop bij T. MASTENBROEK, Sommelsdijk èen partij en 1200 BOSSEN KANTHOOI. Aan hetzelfde adres een zoo goed als nieuwe Maros op vaste as, voor billijke prijs. Het Bestuur van de Gemeene Uit watering van Dirksland zal op Woens dag den 22 Mei 1907 des namiddags één ure in het Gemeentehuis te Dirks land AANBESTEDEN: Het malcen en iniianp m een naar ïleine VLOEDDEUREN in de Scüut- slms 7311 liet f aterscMj). Bestekken zijn tegen betaling van f 0,50 verkrijgbaar bij den opzichter P. DE GROOT Cz, te Dirksland. J. ROOIJ. G. BOSSCH1ETER. Door C. J. MOSTERDIJK, architect te Sommddijk zal op 7 Mei a.s. namens zijn principalen worden aanbesteed Het fefljonwen der bestaande Graanschnur in gebrnit bij Gebrs. Korteweg onder Ooltgensnlaat. Bestek en teekening liggen vanaf heden ter inzage in het Logement van den Heer L. HOBBEL te Ooltgenaplaat en ook bij genoemden Architect Getrouwd Chr. W. KOOLE N G. L HOBBEL A.If.d. die mede namens de familie hartelijk dank zeggen voor de talrijke bewijzen van belangstelling. 2 Mei 1997 Voor al de belang telling mij op den len dezer be toond, betuig ik mijn wèlgeineendeii dank. A. VAN SCHOUWEN, Notaris. Goedereede, 2 Mei 1907. G;,ViU Er wordt terstond gevraagd een flinke vakkennis onnoodig. Brieven aan L. FRO WIJN, Rusthoek® Loosduinen Terstond gevraagd een flinke P G. die goed kan werken tegen hoog loon. Adres: Jac VREUGDENH1L, Landbouwer te Loosduinen Alex Meijer'a Koffie heerlijk van smaak, uiterst voordeelig in 't gebruik, is te GOEDERËEDE steeds versch verkrijgbaar bij K. STRUIJK. Bij een nette familie P.G. te Leiden bestaat gelegenheid tot die een inrichting van onderwijs moeten bezoekendegelijke en zorg volle verpleging gewaarborgd. Refe rentiën van ouders, terwijl ook Dr. Duyster. arts te Stellendam, bereid is inlichtingen te geven. Brieven franco onder letter T No. 239 aan KOOYKER's Centraal Advertentie-Bureau te Leiden. -- JOH. KERN, Horlopr eu GoMsitó, -- WestfluK 263, MiflflelUarnis. gebruikt dit jaar voor 't opkweeken van Uwe ons ongebakken Ziekte Kiemvrije opfokvoer. en voor uitnemende eierproductie van Uw hoenders van de Hollandsche Melksuikerfabriek te UITGEEST. Te Den Bommel verkrijgbaar bij L. MIJS. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Balans-baM-Centrifage, Adres letter B aan het bureau dezer Courant. op DONDERDAG 6 JUNI a.s. Vijftiende Jaarlijksche Paarden, Landbouwgereedschappen, Een YeerKaros bespannen iet één Paard. De trekking zaf plaats hebben op Zaterdag S Juni da.r JOH. HOLLEMAN, Secretaris. De //Collie// van de White Star Line is Zaterdag uit Southampton vertrokken met 1596 passagiers voor Amerika aan boord en te Cherbourg kwamen er nog 588 bij, zoodat bemanning en passegiers samen ruim 8000 koppen telden. De husaronpaarden, die na den brand van Woensdagochtend in den avond nog in vrij heid rondliepen, zijn allen bij het regiment terug. Met èèn duurde het geruimen tijd 99 waren er weer binnen, maar hoe men ook zocht, bet 100e was nergens te ontdekken tot Donderdag schouwing werd gehouden om vast te stellen, welke dieren zich bij hunne wandeling hadden gekwetst. Toen al de manschappen van een der au dere eskadrons hun paarden uit den stal hadden gebaald stond er nog een aan de ruifen dat bleek het veelgezocbte van het le te zijn terwijl men alom aan 't zoeken was, was het dier uit eigen beweging naar de kazerne teruggekeerd, was een der stallen binnengeloopen en had daar een toevallig leege plaats van een zieken kameraad inge nomen, waar hij onopgemerkt, uit deStaats ruif was mee gaan mee-elen (//Haagsche Ct//) De bekende firma A. Bikkers Sc Zn. te Botterdam, die onze brandweer de auto- stoomspuit leverde, heeft het plan opgevat de sleeperswagens alhier te doen vervangen door zelfs bewegers. Zij heeft nl. een stoomwagen gebouwd, die 5000 K.G. vrachtgoederen kan veroeren. De wielen hebben een middellijn van 800 m.M. en zijn dus veel grooter dan de minimum afmeting door den gemeenteraad vastgesteld ten einde het straatopperrlak te sparen. De stoomketel wordt gestookt door cokes, geeft geen rook en ook geen hinderlijke dampen, waardoor de benzinewagens het publiek dikwijis ontstemmen. De snelheid dier wagens is niet veel meer dan die der gewone sleeperswagens, zoodat voor het verkeer geen bijzondere veiligheids maatregelen noodig zijn. Te Dussen kreeg het zevenjarig zoontje van den landbouwer Joh. de Both een slag van een paard tegen 't hoofd en is reeds spoedig aan de gevolgen overleden. Een veertienjarige knaap geraakte Maandag, door eigen onvoorzichtigheid, met zijn rechter voet tusschen een machine bekneld in een drukkerij in de 3e Oosterparkstraat te Am sterdam. In het Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis werd de bekomen wonde verbonden. Toen Zaterdagavond omstreeks kwart voor elven een der bedienden van de firma Botti en De Reuver te Amersfoort de lichten in een der uitstalkasten van het zeer breede manu- facturenmagazijn wilde uitdraaien, had hij het ongeluk tegen een der lichtbarren te stooten, ten gevolge waarvan een der gas lampen onder een stuk vitrage kwam. In hetzelfde oogenblik stond de geheele etalage kast in lichtelaaie, terwijl de vlammen ook aanstonds oversloegen op de naastliggende kast, beide naar den kant der Zevenhuizen. In een oogwenk was echter een slangen wagen aanwezig, die, zij het ook ten koste van zeer veel waterschade het vuur in een kwartier beperkte tot de beide kasten. Op de boven verdieping sprongen evenzeer de zeer groote spiegelruiten, ten gevolge waarvan de fijne daar geëtaleerde artikelen belangrijke water schade leden. De winkel aan de zijde der Langestraat leed weinig schade. Men zegt dat de verzekering de schade bij lange na niet dekt. (Hbl.) In de Vijzelstraat te Amsterdam werd Maandag een bejaarde man door een bespan nen rijtuig overreden. Met gebroken rechter been werd hij naar het Wilhelmina gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. Zondagmiddag heeft te Heemstede weer een noodlottig ongeluk met de stoomtram plaats gehad. Een 20-jarige dienstbode, uit Friesland afkomstig en dia te Haarlem diende, stond op het balkon van de stoomtram. Doordat ze een vriendin met een zakdoek toewuifde, verloor ze haar evenwicht, viel en raakte onder het laatste tramrijtuig, dat haar over de borst ging. Zij overleed eenige oogenblikken later. Maandagmorgen is aan den Hoek van Hol land op de Noorderpier aangedreven het lijk van een vrouw, in verren staat van entbinding. Het is dadelijk gekist en naar 's Gravenzande vervoerd. Men meldt ons uit Krimpen a. d. Lek: Een zekere W. de Bruin een groote lummel van 18 jaar, was met «klappertjest aan het schieten. Steeds moesten er meer sklappertjest gelijk worden afgeschoten, totdat hij 4 doosjes gelijk in een pijpje deed. Toen het schot af ging, sprong het pijpje en drong een stukje daarvan door de wang van een dochtertje van A. Slingerland. De ernstig ontstane wonde werd door Dr. van Dam gehechthet meisje blijft echter voor heel haar leven deerlijk geschonden. Men schrijft uit Haarlem aan de »N.R. Ct.» Vrijdagmiddag had het scheepsvaartver- keer op het Spaarne enorm vertraging, doordat de baggermolen Borrussia, die van de grofsmederij te Leiden kwam, bekneld raakte tusschen de Gravesteeuenburg. Dit gebeurde om één uur en aan alle eijden hoopten zich booten en schepen op. Het duurde tot 5 minuten voor 4 uur, alvorens de molen de brug door was, na daaraan een gaspijp te hebben vernield en nog al wat aan het houten beschot vaD de due d'alveu te hebben beschadigd. Een groot publiek stond te kijken. De booten van Bus en die van het Kaarselade-veer hebben de gemeenschap met Amsterdam gemist daar zij niet op tijd aan de spoorbrug konden zijn. Vrijdagavond ongeveer negen uur had in de Van Ostadestraat te Amsterdam een moordaanslag plaats. Het huis van perceei 134 in die straat, wordt bewoond door D. Ph. Dels. Bij genoemden Deis, die slechts korten tijd hier woonde, had een 40 jarigeschoonzuster, Theodora Hossunahaus genaamd, haar intrek genomen. Deze vrouw was getrouwd geweest met den broeder van mejuffrouw Dels, had voor ongeveer zes jaar dezen man door den dood verloren en w s later gehuwd met zekeren Korthagen. Korthagen en zijn vrouw leefden gescheiden hij woonde met een 16-jarig meisje, dat zij als kind hadden aangenomen, in de Hobbemastraat en zij, zooals we reeds zeiden, bij haar zwager in de Van Ostadestraat. Vrijdagavond kwam Korthagen zijn vrouw opzoeken. Geheel normaal was hij niet meer, want gedurende den dag had hij tamelijk veel drank gebruikt. Wat er toen precies voorgevallen is, niemand weet het, doch eensklaps, terwijl mau en vrouw in de gang stonden te praten, weerklonk een schot. De vrouw was door een revolverschot, in den buik getroffen. Een vriend, die op straat Korthagen opwachtte, waarschuwde onmiddehjk de politie. Nog juist kon men verhinderen, dat de dader de revolver op zichzelf ge richt houdend, afschoot. De man werd geboeid door een tweetal agenten en een rechercheur weggebracht. De vrouw is per brancard naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd, waar bleek, dat de kogel vrij diep zat. Toen men het 16 jarig meisje, hun aangenomen kind, met het gebeurde in kennis stelde, verloor deze tra r bewustzijn doch werd spoedig weer bijgebracht. Het geval veroorzaakte tamelijk veel opschuddingvelen bevonden zich nog geruimen tijd naderhand in de nabijheid van het huis, waar de de moordaanslag, die tamelijk goed afgeloopen is, plaats had gevonden. //(Tel.)» Donderdagavond is aan het Noorderhoofd te Hoek van Holland aangespoeld het lijk van een man in verregaanden staat van ontbinding, waaraan het hoofd en een arm ontbraken. Het lijk had een breukband aan Het werd gekist en naar 's-Gravenzande overgebracht. Twee mannen werkten samen in denzelfden winkel. De een was jong, de ander oud. De jonge man deed zjjn voorschoot af en wilde de deur uitgaan. „Ga je een borrel nemen JanP vroeg de oudere. „Ja dat ga ik doen". „Ga je gang dan. Toon ik nog jong was, deed ik preoies hetzelfde. Er was een kroeg vlak naast den winkel waar ik werkte: ik besteede daar vijftig, ja soms 70 oents daags, wel de helft van wat ik verdiende. Op een goeden morgen moest ik voor mijne vrouw in deu sla gerswinkel zijn, en wie kwam daar binnenstap pen De man van de kroeg. „Geef mij tien pond runderlapjes," zei hp." Hij kreeg die en ging weg. „"Wat moet jij hebben?" vroeg de slager. „Geef mij tien oent lever". 't Was al wat ik koopon kon.Ga jij nu maar je borrel drinken, vriend. Dan kan jjj je lever eten, maar de man, die je den drank verkoopt, eet runderlapjes". De man, aohter de toonbank in de kroeg, eet runderlapjesde man die er voor staat eet lever. Dat is hot versohil Bij boeken en bij meniohen gaat men doorgaans veel te veel af op den titel. een keizer van Uuitschland, Wilhelm ge- heeteu. Eu er was eens een arm, oud vrouwtje, dat stillekens in Carougo, een voorstad van Genève woonde. Die twee kregen kennis aan elkaar en de keizer raakte zoo ingenomen met het vrouwtje, dat hij een bizonderen, keizerlijken koerier, 'n heven luitenant uit Berlijn naar Geuève zond, om zijn boodschap over te brengeD. 't Lijkt een sprookje, maar 't is toch wezenlijk gebeurd en de keizerin hoeft op het oudje heusch uiet jaloersch te zijn ze mag 't gerust weten. Madem. Gay, zoo heet de oude juffrouw, ging graag naar de evangelische kerk, waarbij zij hoorde. Maar die kerk staat vrij ver weg en in deu afgeloopen winter, met guur en koud weer, regau en sneeuw, moest ze vaak thuisblijven. Andere oudjes uit haar buurt deelden 't zelfde lot. Toen kwam in hun hart de gedachte op, om in hun nabijheid een Kerkgebouw te hebben de gemeente breidde zich daar in die richting uit, 't was er dus noodig. El aks wordt de hand aan 't werk ge slagen. Allerlei middelen worden bedacht en uitgevoerd, om aan geld te komen en zoo komt men ook op 't idee, om 't met eeu bazar te probeeren. Aardige verkoop sters, 'n gezellig zitje en wat muziek dan gaat dat wel en besteden de menschen veel hooger prijzen, dan ze ooit in een winkel zouden doen. Ieder deed dus zijn best, om van vrienden en kennissen voorwerpen te krijgen, die op den bazar goed geld zonden opbrengen. Daar leest ons vrouwtje in een krant van den 6en Maart, dat keizer Wilhelm bij uiterste wilsbeschikking van een oude dame, eigenaar is geworden van een bloeiende potteubakkerij. En een gedachte vliegt haar als een lichtstraal door 't hoofd. '/Zie», zegt ze tot een vriendin, '/de Keizer is toch 't hoofd der Evangelische kerk iu üuitschland hij mag dus wel wat voor zijn geloofsgenooten hier. in Genève doen!» En geholpen door haar v/iendin schrijft ze 'n brief aan den Keizer, wenscht hem geluk met de vermeerdering zijner bezittingen, deelt den nood mee van de kerk in Genève, doet een beroep op het woord van den ApostelDraagt elkanders lasten en vervult alzoo de Wet van Christus en vraagt een bijdrage, lie at in natura, voor den bazar. 't Adres gaat erop»Sa Majesté Guil- laume II, empereur d'Allemagne h Berlin» en met een popelend hart wordt de brief in de bus gedaan. Veertien dagen later krijgt juffrouw Gay bezoek. Een deftige dame, mevrouw Hor- neffer, de echtgenoote van den Duitschen consul, kwam iu eigen persoon de bood schap brengen, dat de Keizer den brief ontvangen had en dat hij uit zijn pas ver worven pottenfabriek een mooie verzameling schotels en vazen sturen zou voor deu bazar. Juffrouw Gay iu de wolkeu I Maar zulke oudjes vallen wat vrij en ze zegt daarom rondweg, dat de Keizer wel wat lang ge wacht heeft met z'jn antwoord, want de bazar zou al spoedig geopend worden en als Z. M. te lang talmde, dan zou het aardewerk zeker te laat komen Of dit den Keizer is overgebriefd, weet ik natuurlijk niet. Maar toen deze week, op een morgen, de bazar geopend zou worden, kwam er een wagen voor het. zaaltje aangereden en bracht als "inge schreven reisbagage» de keizerlijke potteu aan. Nog stond de commissie in stomme verbazing, toen 'u luitenant binnenstapte en verzocht madem. Gay te mogen spreken. Met enkele woorden deelde hij nu mee, dat de Keizer, om toch niet te laat te komen, hem speciaal naar Genève gezonden had, om de keizerlijke gave over ie brengen. Juffrouw Gay straalde natuurlijk. En nooit heeft in Genève een bazar zulk een toeloop gezien. De kranten heoben er natuurlijk het hare van gezegd daar zijn ze voor en nu wil iedereen met eigen oogen dat keizerlijk aardewerk aan schouwen. Ea 't verkoopen zrl er niet minder goed om gaan Ziedaar de ware historie van een keizer van Duitschland en 't oudje uit Genève, dat graag kerken wou De zoon zjjner moeder door Joh. Dose 2 deelen. Nijkerk G. F. CALLEN- BAGH. Dit werk verschijnt als deel 2 en 3 van den lOden Jaargang der Vereeniging „Christelijke Bibliotheek". Met groot genoegen hebben we verschillende passages uit dit boek gelezen. De levensloop van den „zoon* is belangrijk en in helderen stijl, goed gekozen woorden ls een en ander weergegeven. Ér zfin kranige bladzijden in, waarin alles leeftdie u dan doen schateren van lachen, dan weer hoog ernstig stemmen. Deze Bibliotheek; dat ze den lOden jaargang bereikt, zegt het reeds; behoeft overigens geen aanbeveling. Zon en Sterren door dr. M. W. Meijer Uitgegeven door de Vereeniging van Na tuurvrienden „Kosmos" te Amsterdam. We recenseerden eenige maanden geleden een andere uitgave van deze Vereeniging nl. Het zinneleven der Planten, en waren vol lof over de wijze, waarop in dat werkje „plantkunde,, be handeld was. Zoo degelijke lectuur in zoo boeien- den vorm hadden we over planten nooit ontmoet. Het bovengenoemde werkje Zon en sterren ïb voor volksuitgave, voor eenvoudige vrienden der natuur, en die zijn er zeer veel in ons goede Vaderland, wat te hoog. We hadden, toen we den titel lazen, gehoopt, dat hier weer op flinke, doch niet al te ingewikkelde wijze iets over Zon en sterren zou verteld worden maar na 't gelezen te hebben, zeggen we 't gaat te hoog't is goed voor natuurkundigen, astronomen,geleerden, stu denten, zeer ontwikkelde menschen, maar voor een gewoon sterveling te zwaar. Het aantal vreem de woorden is legio, en de technische woorden worden door weinigen verstaan. Het is een geleerd boekje, maar daarom voor tal van vrienden der Natuur ongenietbaar. Handboek voor de Bp. Geschiedenis van E. Stock; Oude Test. 4de Aflevering Uitg D. A. DAAMEN Rotterdam. Deze aflevering loopt van den lOden plaag tot de Verspieders, en erkennen aanstonds, dat op deze woestljnreia bundels licht vallen door wat de aanteekeningen enz. daarover meedelen Het is een merkwaardig verhaal, die tocht door de woestijn; maar bezien bij de aanwijzingen van den schrijver wordt ze boeiend en gedachtenis vol. Hij geeft leven aan wat bij oppervlakkig lezen slechts dorre doodsbeenderen zijn. Warme aanbeveling mag hier niet uitblijven 1 MIDDELHARNIS. Geboren: Maria d. vLeendert Kievit en Neeltje Rijkhuizen; Danker z. v. Danker Peeman en Lena v. d. Slik, een levenloos kind van Bastiaan Driese. NIEUWE TOJ GeborenAbraham z. v. Arie Holster en Mag- rietha Hartveld. Ondertrouwd Jan Timmers j. m. 28 jaar en Dirkje Knöps j. d. 26 jaar; Pieter Cornelis Maghielse j. m. 23 jaar en Teuntje Bruggeman j. d. 19 jaar. Gehuwd: Jan Timmers j. m. 28 jaar en Dirkje Knöps j. d. 26 jaar. Overleden Izak Bejjer 13 maandenJohanna Abetna Hartman 65 jaar gehuwd met Pieter Dekker. ZUIDLAND. Geboren: Johanna, d. v. G. Minekusen en B. Blom; Bertus z. v. J. Oosthoek en A. v. Huist; Sietje d. v. N". Schrijver en J. van GjjzenEliza beth d. v. A. Kraaijenbrink en C. Gelderland. Ondertrouwd Leendert Kruik en Maartje Quispel Getrouwd: Christiaan Reijtenbagh en Janna Komelia Hoogwerf; Iemand Krolijk, en Dirkje van der Velde; Wilhelm Hendrik van der Bie en Magdalena Maria van DrielTeuues Sluimer en Jopje Broederland Theodorus Tauel Luijmes en Cornelia Paardekooper; Arie Bezemer en Pietertje van Frigt. Overleden: Kors Buenkelman oud 66 j. wedn van L. Nieuwenhuizen Jannetje Lijntje Klok 27 j. echtgenoote van H. Mourik; Leendert Hoogstad 72 j. wedn. van A. van den Berg; MaartjeKab- bedfik 78 j. Predikbeurten op Zondag 5 Mei. NEDERL HERV. KERK. Sommehdijk, vm. en 's av, Ds. Westrik, Middslharuis, vm. en 's av. Ds. Bruiuing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhujjs. Den Boiumol, vm. en nm. Ds. Emmen. Qoltgensplaat, vm. en nm. Ds. Yerweij. 0ud9 Tonge, vm en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Weutiuk. Oirksiand, vm. ea nm. Ds. Lammers. ierkingea, vm. Ds. Addink. Meiissant, vm. en nm. Ds. Hosdemaker. stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendjjk. 'loedere nle, vm. on nm. Ds. do Gidts. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. MIddelharnis, vm. en 's av. Ds. Stoketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. eu 's av. Ds. Easolink, Den Bommel, vm. nm. en 's av. Ds. Drost van Vlaardingen. Ooltgenaplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker, Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nam. dhr. Basoaki. OUD-GEREFORMEERDE KERK. M dissant, vm., nam. en 's a». leeskerk. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgenaplaat, vm. en 's av. leoskerk. GEREE. GEM ONDER KRUIS, 'irksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Maokenzo. DOOPSGEZINDE KERK. luddorp, vm., Ds. RoHsing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Boonstra vau Putton. O dtgensplaat, (Langstraat,) dhr. van Drunen. Middelharnis.* Donderdag (Hemelvaarts dag) 's avonds 6 uur hoopt Da. M tkkeuze iu het Eondagsohoolgebouw op te tredeu. HerUlngen. De heer P. Overbeeke alhier is tjjdelijk te Nieuwe Tonge benoemd tot Onder wijzer aan do O. L. S. Ouddurp. Mej. A. F. Rössing alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Sohool te Blokzjjl. Zuid-Beierland. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer H. v. d. Berg, te Westmaas. Spijkenlsse.* Do heer J. v. d. Ende hoofd der Chr. Sohool alhier is iu gelijke betrekking benoemd te Arnemuiden. (R. N.bl.) Tot onderwijzer aan de Chr. Sohool is benoemd de hoer Hannewijk van Goes, om met 1 Juni in functie te treden. Botterdam, 2 Mei. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoous- dam der Tuiubouw-vereoniging „De Zuid-Hollandsehe Eilanden" waren heden de prjjzen als volgt: Aardappelen, Bonte f 2.80 a 0.per Heet. Eieren Kropsla Radjjs Prei Peen Rabarber Spinazie Zuring Dnnsel Blauw, poters 0.85 a 0. 3.30 1.60 0.75 3,50 2.50 1.40 1.50 a 2.— 4 3,50 0.14 0.02 0.1 a 4,50 a 5,40 0.32 a 0.08 a 0.— 0.08 100 stuks. 100 bos. n v It mand. n n stuk. Muurbloemen (Violet) 0.02 Er is navraag naar jonge groenten en eieren. Gouda, 2 Mei. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 80 partjjen. Men noteertGoudsche le soort f 27.50 a 29.2e soort f24.a 26.zwaardere fa Noord-Hollandsehe fHandel vlug. Delft, 2 Mei. Vet. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 5 Paarden, 383 Rnnderen, 23 vette- en 450 nuchtere Kalveren, 2800 Schapen en Lammeren, 309 Varkens, 833 Biggen en 16 Geiten of Bokken. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 689/8 eu I15/t6 vaten, wegende te zamen 14930 KG. Prijs: le kwal. f70.2e kwal. f55.en 3e kwal f40.per vat van 40 kilogram. Iioosduinen, 1 Mei. Groenten. De prjjzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als vólgt Kropsla le soort f 3 2e soort 1.10 Bloemkool le soort „15a 25. 2o 4,— a 9,— Komkommers le soort „12.50 a 18.— 2e soort 8,- Peen Dirkslandden 30 April 1907. Het Bestuur voornoemd De Secretaris, De Voorzitter, mmmm. a 4.40 per 100 kropp. a 2.70 a 10.- 2e soort Prei Raapstelen Rabarber Selderjj Spinazie Zuring Postelein Stoofsla Komkommerstek „11.50 a 16.50 4,50 a 10,50 2,40 a 2,50 0.30 a 0.45 2.75 a 1.90 a 0,30 a 0,10 a 0,60 a 7,50 2.50 0.42 0,15 ,80 ben. 0.12 a 0.30 0.35 a 0.85 Directeur N. V. Amsterdamsche boekhandel." EN Amsterdam 0 üoltgënsplaat TUlflkl^SiA.'lËCKIÏ1 Steeds groote voorraad: Horloges, Klokken, Pendules, Regulateurs, Wekkers. Goud-en Zilver werken, Koralen. Mollede artikelen. Billijke prijzen. Reparatiën worden met de grootste zorgvuldig heid hersteld. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. 1 11 Srechure op aanmge. te van enz. enz. Goedgekeurd bij Koe. Besl. 16 Febr. 1907 No. 48. HUOFIIPKIJ»; Namens de Commissie, C. VIS, Voorzitter.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4