Waarom J. STOOP, WM MM „OORLAM," Advertentiën Veeten, Beton-en Cementij2erwerken. Onze Veibrandings-Krachtmo W. yaii fler Heiflen, Winterstraat, Dirïslanfl. KAPOK. l. kosten, oude tonge. Landbouwers en Rijtuigverhuurders. 910ËLIJI4ËH, M. VAN oostknbrügge, Krulfleniers- en Erntlerswaren, Ansichtkaarten, Conmnnie- enFelicitatieMrten Schattingen-, Draad- en HeRenpalen enz. FahrilcantenN.Y. v|h. P. C. LENSSELINK Co. - Amsterdam. Alleen verkoop voor Goedereede en Overflakkee j. l. armstrong te SoMMELSDIJK. Wettig gedeponeerd. Portretlysten en -Standers, R. MEES Z00NËN, Stellendam. Patten, Buizen en Eiolen. - Drink- en Voederbakken Naamïooxe Vennootschap Appingedammer Bronsmolorenfabriek. Onze arbeiders moeten weieens zeggen in 't binnenste hunner ziel: »Kijk! als wij nu ook eens veel drukte gingen maken, met frisschen moed gingen staken, moge lijke onderkruipers gingen koejeneeren, straatkabaai maakten enz. zóó dat de kranten erover gingen schrijven en 't publiek onrustig werd dan hadden we tenminste 'n kleine kans, dat er éénige verbetering kwam in ons lot! Men zegt immers wel, dat er bij 't spoor nooit zooveel verbeterd is, als na de onrust-weken uit 1903 Heeft men weieens bedacht, welk een verzoeking dit ook voor onze arbeiders zijn kan? Zou het geen tijd worden dat onze patroons, dat onze burgerij in 't algemeen die verzoeking over de christelijke arbeiders eens wat minder zwaar maakt? 't Is slecht 'n vraag. Maar 'n ernstige vraag. UITKIJK. Tuin» en landS^onw. WENKEN. Wie van den reuk van een gierput geen hinder wit hebben, moet turfstrooisel, zeer verdund zwavelzuur of kalk aanwenden. Turfstrooisel gebruikt men ook wel in varkens stallen. Hiertegen moeten we echter waarschu wen: bij varkens, welke na ziekte gestorven waren en geslacht werden, vond men den geheelen dikken darm met turfballen opgepropt. Voor paarden, die zwaren arbeid verrichten, is het goed de haver gedeeltelijk door rogge te vervangen. Men geve deze heel ot gebroken, liefst met haksel vermengd, maar niet gemalen het meel klontert lichtin de ingewanden en wordt dan moeilijk- verteerd. Een uitsluitend roggemoe deren is verkeerd, kan allerlei ziekte-verschijnse len veroorzaken. Onfrissche haver kan men weer frisch maken door ze in een emmer water, waarin zooveel zout mogelijk is opgelost, om te roeren en ze dan een paar uur te laten staan. Daarna laat men ze al roerende op een zeef uitdruipen. Tegen mijt in de kaas kan men deze insmeren met sterke pekel of spiritus. Ook met een op lossing van zwavelkoolstof in spiritus door mid del van een penseel; dit heeft geen invloed op smaak of geur van de kaas. Zwavelkoolstof is ook een uitnemend middel om de kevers te dooden, welke zich in vele uit te zaaien erwten bevinden. Worden ze met de erwten gezaaid, dan kruipen ze uit hun gevan genis om later opnieuw eitjes op de bloesems te leggen. In een bakkersdoofpot, giet men wat zwavelkoolstof, dat men bij den drogist of apo theker kan koopen, op een schoteltje en na de erwten er in gedaan te hebben, sluit men den pot af. Na een kwartier zijn de kevers gedood door den vergiftigen damp, zonder dat het kiem- vermogen is geschaad. 50 cM:' is voor een mud voldoende. Men kome er niet met vuur bij 1 Wormen bij kamerplanten kan men verdrijven door een aftreksel van notenbladeren of van wilde kastanjes op de aarde te gieten. üsiiteniasitf. FRANKRIJK. Hoelang zal het nu tusschen twee vuren komende kabinet van Clémenceau nog het leven houden? Hoe rechts tegenover dit ministerie staat, behoeven we niet meer te zeggen. Maar nu krijgt het ook van de roode vrienden klop. De arrestatie van de leiders der „Confédération Générale du Travail" is voor Jaurés de laatste druppel geweest in den overvollen beker, In de Humaniti noemt hij die arrestatie den meest onge- hoorden aanslag op de arbeidersklasse en de persoonlijke vrijheid van de burgers, en tevens een uitdaging van het gansche proletariaat en zelfs van dat deel der radicalen, dat niet geneid is, de politiek van geweldpleging mede te maken. Voortaan, zegt Jaurès, heerscht de bitterste oorlog tusscben het kabinet eD de socialistische partij En dan heeft ook de radicale ex- minister Pelletan op een congres van geestverwanten zijn spijt uitgedrukt over de politiek van Clémenceau, omdat deze de staatkunde van Combes heeft ver laten, waardoor hij zal bewerken dat het bloc uiteenspat. Van beide zijden krijgt hij dus slaag. Ondertusschen billijkt een deel van de radicale pers de houding der regeering, op grond van het gevaar, waaraan de openbare orde van de zijde der revolu tionaire arbeiders bloot staat. Geen twijfel ook, of de arrestatie van Bousquet, Delahaye en Levy, aan den vooravond van den len Mei, had ten doel duidelijk te maken, dat de regeering geen enkele poging tot verstoring der orde zou gedoo- gen. Maar de sooialiBten zullen deswege het vuurtje straks heet stoken voor Clémenceau c. s. Eu de openbare onder wijzers in den lande zullen ongetwijfeld daarbij een handje helpen, nu hun voorman Négre is ontslagen door den profeot van de Seine. Hij heeft nog wel reoht van beroep op den minister van onderwijsmaar na de beslissing over de postbeambten heeft hij van dat beroep niets meer te wachten. Jaurés hoopte Dinsdag nog, dat Vivia- ni en Briand, immers beide socialisten, het Kabinet zouden verlaten en Clémen ceau den rug toekeeren. Maar ze schijnen daar geen zin in te hebben. Ze zitten goed Nu ja, als de Kamer hen verjaagt, dan moeten ze weg maar dat willen ze eerst afwachten. Tot de volgende week dus, als de deputés weer samenkomen. Dan begint de stormloop tegen het Ka binet. De prefect van politie, Lópine, heeft Maandagmorgen met 29 kolonels van 't garnizoen der hoofstad een bijeenkomst gehouden, waarin hij hun zijn instruc- tiën overhandigde ten aanzien van den fameusen Meidag, en zulks in tegenwoor digheid van den directeur-generaal der naeporingen, den directeur der gemeen telijke politie en zijn kabinets-directeur. Do dit jaar genomen maatregelen tot handhaving van de openbare orde moeten vrijwel gelijk zijn geweest aan die van het vorige alleen heeft men ge8n troepen van elders doen overkomen. Alles was er echter op geschikt om deze, wanneer het nnodig bleek, met bekwamen spoed ter plaatse te brengen. RUSLAND. De Kadetten in de Doema hebben er voor gezorgd dat de regeering baar zin kreeg inzake het recruten-contingent. Zij liet een 6000 man vallen niet veel op vierde half honderdduizend! entoen ging het voorstel er door, met 193 tegen 123 stemmen. Omtrent het lot der Doema voorshands dus geen zorg meer! Do volgende bijzonderheden omtrent de geheime zitting van Maandag zijn nog we! het vermelden waard. Men weot hoe kras do socialist Zoeraboff zich uit liet.. Hij noemde het leger slechts een onderdrukkingswerktuig in handen der regeering en, wijzende op den oorlog met Japan, verklaarde hij, dat het nergens voor deugt en altijd overwonnen zal worden. Daarop volgde dan een protest van centrum en rechterzijde, maar onder zulk een rumoer, dat de voorzitter de zitting moest schorsen. Toon die na vijf minuten heropend werd, weigerden de ministers weer binnen te komen, als Zoeraboff niet uit de zaal verwijder! werd. De voorzitter beloofde dat te doen, en toen de socialist weer op de tribune klom om zijn rede voort te zetten, weigerde president Golowin hem het woord. Bij wijze van protest verlieten zijn partijgencoten daarop de zaal, onder het gejuich van centrum en rechterzijde. 's Avonds te half 12 heeft minister president Stolypin den voorzitter der ivamer nog bij zich ontboden, om dezen te vragen, waarom hij Zoeraboff niet dadelijk de verdere bijwoning der zitting verbood, daar diens woorden eeu ernstige beleediging voor den Tsaar, den opper bevelhebber des legers, vormden. Golowin antwoordde, dat eens tot de orde roeping- hem voldoende voorkwam. Een voorstel als de regeering bedoelde, zou alle kans hebboii gehad te worden verworpon, daar de Polon voornemens waren zich van stemming te onthouden en do iinkerzijde tegen zou stemmen. Da gevolgen zouden dus hoogst ernstig zijn geweest, en daarom vroeg hij aan de Doema goedkeuring van den maatregel tegen Zoeraboff. Toen de sociaal-democraten daarop de zaal verlieten, werd de uitsluiting met een parige stemmen goedgekeurd. Dinsdag werd, nadat de Doema een crediet van zes miliioen ter leniging van den hongersnood had toegestaan, nog eens geredekaveld over de houding des voor zitters tegen d8n uitgewezen socialist. Zijn makkers, geprikkeld door de hou ding van Golowin in de bijeenkomst met gesloten deuren, dienden een mo:ie in om diens gedrag te gispen. Edoch, de president wilde de motie niet eens voor lezen, en weigerde het woord aan de socialistische leiders, te midden van vijan dige uitroepen van de uiterste linkerzijde. Een groep van afgevaardigden stelde daarna voor te beraadslagen over de afschaffing van de veidkrijgsraden. De leden der rechterzjjde teekenden verzet aan tegen de behandeling van deze kwestie, die niet op de lijst stond; waarna zij de zaal verlieten. En toen keurde de Doema met algemeene stemmen de af schaffing gced. Wonderljjke manier van doen inder daad. Zoo maar, als tusschen vinger en duim, plots-opgeworpen voorstellen van groote beteekenis afdoen. Maar de regee ring zal wel eerst overwegen, of de toe stand de afschaffing der veidkrijgsraden ook gedoogt. Misschien was het wel een verlegen- beidsdaad van de Doema 1 Om zes uur zóóveel waren er niet eens genoeg leden meer bijeen, om een nieuwe zaak te be handelen. De heeren snakten naar hun Paaschvacantie. En zoo ging de Doema dan tot 13 Mei uiteen. Gemengd Nieuws. Verbinding Zeeland-Noord Brabant. Te Bergen-op Zoom worden door een com missie uit de provinciën Zeeland en Noord- Brabant plannen gemaakt tot een verbindings weg langs den spoordam. Door den ingenieur van den Waterstaat in Zeeland werden ont werpen gemaakt die aan de goedkeuring van den Minister van Waterstaat zullen worden onderworpen. De moord in de Van Ostadestraat De persoon van N. J. Heyer, de tweede beklaagde in zake den moord op Van der Kwast in de Van Ostadestraat, is Maandag uit Duitschland overgebracht naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage. De werkstaking te Rijssen opgehe ven Men meldt uit Rijssen aan de //Tel.// d. d. 27 April Heden is met algemeene stemmen door de stakers bij de firma Ter Horst Co., be sloten Maandag te gaan vragen, het werk op de oude voorwaarden te mogen hervatten. Zooal3 bekend brak deze staking 11 Dec. 1906 uit, zoodat ze thans 4£ maand duurl. Onbesuisd wieiryder. Maandagavond kwam op de Gronausche- straat te Enschedé de 8-jarige J. B. door hut onbesuisd rijden van een jonge dame, onder haar fie's terecht. Zwaar gekneusd aan een der beentjes, werd het kind naar het Ziekenhuis vervoerd. Met paard en al te water. Men meldt ons uit Nieuweadijk (gem. Almkerk j Zondagavond is de voerman G. van Bins- bergen te Dussen, doordien het paard van een geit schrok, met z;irt brik te water ge raakt. Hij zelfs sprong op den Wal, doch de inzittenden, Ds. N. Klaassen, predikant der Ned. Herv. Kerk te Dassen en Mej. Snoek, uit Nieuwundijk, kwamen in benarde positie maar door een ruit heen klauterend, werden beiden verder uit het, water gehaald. Ze kwa men er ook gelukkig met den schrik en een nat pak at. Nadat men Ds. Klaasen Van droge kleeren had voorzien, werd hij in een ander rijtuig thuis gebracht. Een slachtoffer van den schoonmaak. Te Farsum (Gr.) viel Vrijdagmorgen de 50-jarige weduwe W. Post, bezig met den schoonmaak, van den trap, waarbij ze zich zoodanig bezeerde, dat ze nog denzelfden middag aan de gevolgen overleed. Een 99 jarige overleden. De oudste ingezetene le Harlingen is in liet St. Jozefsgesticht aldaar overleden, nl. de 99-jarige wed. A. Kluit, die 28 September 1808 geboren werd te Mkkkum, en als mar ketenster nog den 10-daagschen veldtocht heeft meegemaakt. Vuurfjestoken« Zaterdagmiddag werd te Ter Neuzen nabij den Baandijk door een aantal kinderen vuurtje gestookt. Daarbij was gebruik gemaakt van poetskatoen dat langs de spoorbaan opgeraapt was. Een 4 jarig meisje dat op last van haar moeder haar broertje ging zoeken, omdat er een trein op komst was, kwam in de nabijheid van het vuurtje. Een jongen zwaaide een stuk brandend poetskatoen uit het vuur weg, dat juist terecht kwam onder de kleertjes van het meisje, dat terstond in lichte laaie stond. De pogingen der kinderen om het vuur uit te wrijven wakkerden dat integendeel aan. Toen kwam er een jongen die het wist uit te dooven door het kind in een moddersloot onder te duwen. Op het geschreeuw kwam ook de moeder aangesneld, die toen haar deerlijk gebrand kon overnemen. Men vreest het ergste. Een steker 1 Maandag heeft te Eist (Betuwe) de ongehuwde J. W. twee andere jongelieden W. D. enj. A. met een mes verscheidene wonden toegebracht. Voor het leven van D. wordt gevreesd wegens groot bloedverlies. Dat komt er van De dienstbode van den heer J. A. te Zoete- meer, door de schoonmaakwoede bezeten en als gevolg daarvan onvoorzichtig geworden, viel gewapend met een pot witkalk door een lichtraam boven de kamer van een buurman er kwam daar zwaar bekalkt op een tafel terecht. Geen couranten op Zondag in€anada. Aan twintig duizend Amerikaansche „Zondag papers,welke tot op 1 April vrijelijk naar en door Canada gezonden werden, is het thans verboden binnen te komen. Het is zelfs verbo den de »Expres compagny« op Zondag Canada binnen te brengen. En ieder die een courant op Zondag verkoopt, heeft een boete van 250 p. St. te betalen of zich twee maanden te ver genoegen in een gevangeniscel. Er is voor ge zorgd, dat er geen mazen in de wet gelaten zijn, zoodat men Zondags in Canada geen bladen kan krijgen, dan onder de grootste risico. Van de »vreeselijke ziekte" Te Hekendorp heett zich in het gezin van A. T., bij een knaapje van 11 jaar, een geval van raeningitus cerebrospinalis epedeemica voorgedaan met doodelijken afloop. Slechte bluschiniddelen. Aan de 11 Asp.11 wordt medegedeeld dat bij den brand in de Alexander kazerne, te 's Gravenhage, de waterkranen in de kazerne, die onder het beheer der genie slaan en slechts door genie-ptrsoneel mogen worden beproefd, zoodat het cavelerie-eommando daar over niet voldoende kan oordeelen, slecht werkten. Er was 0. a. een slang, die onmid dellijk stuk sprong omdat ze den waterdruk niet kon verdragen, andere werkten niet of spoten niet hoog genoeg kortom geen enkele voldeed. Ruwe jongens. Vrijdagavond omstreeks kwart voor achten werd de 64-jarige vrouw v. d. A. door een onbekend gebleven jongen aan den Klaren- dalschenweg, te Arnhem, omvergcloopen. Zij kwam daardoor zoodanig tegen den trottoirband te vallen, dat zij door eenige omstanders moest worden binnengedragen bij den schoenmaker Hoedt, aldaar. Daar onderzocht, verbond Dr. Sandoerg haar, waarna zij op diens last, daar zij haar rechterdijbeen gekneusd had, per brandcard werd overgebracht naar hare woning aan den Rozendaalschenweg Onze scheepsbouw. Men bericht onsBij den scheepsbouw meester T. van Duijvendijk te Lekkerkerk is met goed gevolg te water gelaten het stalen Rijnschip Mewa//, groot 500 ton, gebouwd voor rekening van Mej. de Wed. A. de Vries te Hardinxveld. Dadelijk is de kiel gelegd voor een sieepkaan, groot 800 ton, genaamd //Senior//, voor rekening van schipper H. Ha- vers. Beide schtpen worden voorzien van dubbele stuurinrichting. Schadeloosstelling Bij onderlinge schikking is door de H. IJ. S. M. een schadeloosstelling van f 6000 uit gekeerd aan de nagelaten betrekkingen van den 66-jarigen H. Eulderink, uit Twekkelo, die den 18en Dec. van het vorig jaar, bij het oversteken der lijn EnschedeAhaus door een rangeerenden trein werd gegrepen en gedood. Een vossenhol. Zekere S. te Beekbergen had dezer dagen het geluk een vossenhol te ontdekken. De oude vos werd gedood en etn 6-tal jonge uitgegraven. Twee dezer jonge vossen zijn door Z. K. H. den Prins voor een aanzien lijke som aangekocht en in een kooi in het Koninklijk park opgesloten. Van dein wagen gevallen. De houtzagersknecht H. de Boer in dienst bij firma Jan Dekker te Zaandam had Zaterdag morgen bij het houtladen aan 't slation het ongeluk van een wagen te vallen. De bekomen verwonding aan het hoofd was van dien aard, dat hij per brancard naar het gasthuis moest worden vervoerd en men voor het behoud van zijn leven vrees'. In Trier en umstreken is Zaterdagnacht veel sneeuw gevallen in den Eifel ligt de sneeuw zelfs voeten lr:og, en uren ver is al 't gezaaide en opkomende gewas vernield. In Luxemburg zijn de telegrafische verbindingen dagenlang verbroken. De in vollen bloei staande boomen staan diep onder de sneeuw. In Silezië heeft het Vrijdag en Zaterdag onafge broken gesneeuwd, en in 't hoogland ligt alles onder de sneeuwlaag. Te Cobnrg, Neu renberg, Karlsruhe, Metz. Suttgart enz. ging de sterke sneeuwval gepaard met hevigen wind4 de schade is allerwege groot. De Bergen van Tiiringen liggen onder de sneeuw. Evenals in Tyrol zijn ook in Beieren vele bergstroomen, tengevolge van het smelten van sneeuw en zware regens, buiten huri oevers getreden. Bij Berechtesgaden verdronken 4 werklieden. In het dal van de Isar zijn groote verwoestingen aangericht. Bij Grossehesselohe in de buurt van München werden een dam en een gebouw van de electriscbe centrale ver nield. In het departement Vogezen, te Piemiremont voornamelijk, is Zaterdagnacht veel sneeuw gevallen, samengaand met hevig onweder. Te Reims heeft 't Zaterdag urenlang gesneeuwd bij vinnige koude te Parijs en in c'e omge ving eveneens, sam3ii met veel wind. Te Londen is 't ook heel ander weêr dan Woensdag, toen 'ter volop zomer was en in Inveniess-9hire en Lochaber is Vrijdag en Zaterdag veel sneeuw gevallen. Tentoonstelling te Sassenheini. Men meldt aan de //Haar). Ot.// R ieds twee dagen geleden zijn twee Engel- sche schilderessen op het tentoonstellingster rein bezig met het schetsen van de mooiste plekjes die op het oogenblik, nu de tulpen in vollen bloei staan, te vinden zijn. De eene dame i3 uitgezonden door het be kende Engelsehe kunsttijdschrift Blae and White,// de andere werkt voor de Engelsehe firma Suiton Sons, een der eersten op het gebiïd van den tuinbouw in dat land. Op een vraag van een der commissieleden hoe de dames de tentoonstelling vonden, werd geantwoord: //I have no words for it//. Beter kon het 'och wel niet. De ieekeiiiiigen van De Stuers. Men schrijft uit Leiden aan de //N. Ct. Het zal zeker velen leed doen te vernemen, dat wederom groote stukken pleister van den muur zijn gevallen, een belangrijk gedeelte van een dezer bekende muurteekeningen met zich medenemend. De vraag is hier zeer zeker gewettigd of door spoedig ingrijpen hier nog niet grootere vernietiging te voorkomen zou zijn, welke, als de toestand zoo bijjft, onherroepelijk binnen niet al te langen tijd zeker zal plaats grijpco Indertijd heeft het gerucht geloopen, dat Jhr. De Stuers zelf het plan had te komen herstel len en bijwerken, tloch sedert is daarvan niets meer vernomen. Wil men behouden, dan talme men niet te lang Brievenhagers, Oaehepots, Bloempapier, Lampen- randen en Kappen, Kastrandrn en Papier, Schrijf-en Teekenbehoeften, Schrijfmappen, prima Post en Couverts, Albums in alle soorten, Leder waren als Portemonnaies, Portefeuilles, Sigaren kokers enz. TABAK, SIGAREN en SIGARETTEN. Alle rookersbenoodigdheden, Ansichtkaarten van Dii-ksland, zwart en gekleurd, in eirca 20 soorten. Steerfs voorradig. Wijziging der Deposito-rente. Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO met één dag opzegging 41//, pCt. tien dagen Jd/2 Voorlangeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. llewarlng van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. Safe-Deposit. Het beste Wagensmeer en Collings patent assen olie uit de Fabriek »DE RENSEL» uit Winschoten is verkrijg baar in elke boe veelheid bij onder geteekende, als ook Russische Ma chine-olie voor Stoom- en Paarden- dorschmachine tot de minst mogelijke prijzen. Wagenmaker, §OMiMEL8DIJK. die NAAIMACHINES zoo spot goedkoop ver kocht worden, is alleen omdat er geen geld betaald behoeft te worden aan reizigers, daarom betaald u geen f 40,maar f 30,voor een Naaimachine met vliegwiel en prachtige afsluitkast met 8 Jaar garantie ook op afbetaling. Alleen verkrijgbaar op Goeree en Overflakkee bij Oude Machines worden tegen hoogen prijs ingeruild. SOBBlIEESflBSJK Handel in Het oudste vertrouw de adres. VOORSTRAAT, OUDE TONGE. Goedkoopst adres voor SCHRIJFBEHOEFTEN, enz. enz. Tevens ook BODE VOOR OUDE TONGE op omliggende plaatsen, alle boodschappen en bestellingen worden voor een geringe prijs uitgevoerd. Standplaats IBrielseh BAuffle- Kfsuis, Maaskade 10 Westzijde. Nette bediening. Beleefd aanbevolen. in alle grooten en vorm. ■,i. igetonvloeren in alle kleairen, vanaf ft. - per M2. Alle werken worden ondergarantie verkochten geleverd. Vraagtprijsopgaatbij ÜIIDDELHARN1S.G. L. VAN KA5SEL. Prima Oude Jenever. AfdeelingSPIRITUALIËN zijn binnen één minuut, zonder eenig onisfeklngisapparaat, in volle werking, bjjzonder weinig petroleum verbruik, kleppen en zuiger zetten geen vuil aan, werken zonder toezicht, zijn geschikt voor land- en scbeepsgebruik en worden op proef geleverd door de Vraagt prijzen en inlichtingen bjj onze Vertegenwoordigers de iir®"®» Heeren GÊttlB. NEUSSE, Mïeuwe Tonge, alwaar dagelijks een vervoerbare Motor 8 E. P. K. in werking te zien is.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2