TWEE BLADEN. If M Zaterdag 27 April 1907. Mo. 1236. Tweede Blad. Officieel Ciïedeelfe. IN HOCSTGNO VJNSES Dit nummer bestaat uit Gemeenteraadsvergadering. De BURGEMEESTER der Gemeente Sommelsdijk maakt bekend, dat eene Open bare Vergadering van den Raad is belegd tegen Maandag, den 29 April 1907, des namiddags ten 2.30 ure Sommelsdijk 26 April 1907 De Burgemeester, DE GRAAFF. De motie van onze „Cenirale." »Wij begeeren overéénstemming van gevoelen, '/lie de kracht onzer begin selen en de organische werking onzer partij doet uitkomen. En dat juist is de strekking der motie (Niet dus de strekking der Natie wat een zetfout was.) Door het aannemen der motie sprak de Centrale haar vertrouwen uit dat die overeenstemming is te verkrijgen. Zij wil dat bereiken door onderling overleg te plegen in een jaarlijksche samenkomst van partijgenooten. Een z g. Antirevolutionaire conferentie dus. aan welks hoofd een vast Bestuur staat, natuurlijk met periodieke af treding. De bedoeling is om zulk een vergadering saam te stellen uit afge vaardigden der Centrale districts Kiesver- eenigingen. Juist daardoor zou worden voorkomen dat het aantal leden der vergadering al te groot wordt. Stel dat uit elk der honderd districten twee algevaardigden werden gezonden, dan was het aantal aanwezigen zeker niet te groot om vruchtbare samen- sprekingen te houden. Volkomen zou ik kunnen ondersteunen de gedachte van Ds. Sikkel in zijn meer genoemde recensie geuit, dat de vergadering ook toegankelijk was voormannen en (ook vrouwen) van wien [bekend is, dat zij zich de te behandelen onder werpen hebben ingedacht en het eerst gerekend kunnen worden recht van spreken èn gehoord te worden Toch zou ik. waar zulke personen niet in aanmerking komen als algevaar digden, en dus stemgerechtigde leden, hen niet anders dan bij uitnoodigi. g als adviseurs der vergadering willen doen bijwonen. Het moge waar zijn, dat vele partijgenooten over alles willen spreken en willen hooren spre ken, maar nog niet genoegzaam ge vormd en met gaven en bekwaamheden daarvoor toegerust zijn (Ds Sikkel); het is evenzeer waar, dat velen die nu nimmer gelegenheid hebben om zich uit te spreken anders dan in een zeer beperkten kring, bij ruimer gege ven gelegenheid zeer bruikbare en praktische diensten zouden kunnen bewijzen. Op de bedoelde samenkomsten moet niet de Stand der Geleerden, maar onze Antirevolutionaire partij ver tegenwoordigd. Er moet daar gelegen heid zijn dat men zich uitspreke en dat men zulks kan doen in zijn «Moedertaal Natuurlijk zal elke districts vereen, wel, toezien dat zij er zulke mannen heenzenden, die. zij het dan in hun «moedertaak bekwaamheid hebben om te zeggen of ten minste om te hooren, wat voor oplossing naar onze beginselen voor het te behandelen vraagstuk de b-steis. Trouwens voor onbekookte bespre kingen zou de kans juist verkeken zijn, indien geschiedt wat de motie bedoelt, nl een gelijksoortig manier van werken als op ons Sociaal Con gres e. a Het bestuur nl noodigt iemand die het daarvoor bevoegd acht uit, om op den e k. landdag tegen behoorlijke bezoldiging, over een op te geven onderwerp of vraagstuk van den dag, een rapport uit te brengen met de geresumeerde eonclusiën er bijgevoegd. Er is dan een leiddraad, waarnaar elk zijn besprekingen heeft te richten en de rapporteur heeft slechts debat te voeren met hen die zich zakelijk aan zijn rapport in hun bespreking houden. Trouwens hebben we mannen nog te over in onze partij, uit wien een voorzitter is te kiezen, die weet te waken, dat de tijd niet nutteloos wordt gebruikt door tnenschen die nog niet genoeg gevormd zijn om te spreken en te hooren, hetzij dan geschoolden of niet ge schoolden. Dat het aan stof zal ontbreken voor besp eking, zal wel niemand beweren Men heeft slechtsjte vragen naar den inhoud voor een voor de partij sociaal program, tenzij door haar het sociaal program van Patri monium geheel of gewijzigd werd over genomen. Of kan onze partij in onzen tijd het zonder sociaal program blijven stellen Moeten onze arbeiders dan maar steeds warm gehouden voor de z. g. Christelijke politiek met een sociaal tintje Maar neen, ook onze partij wil mede werken om den socialen nood te lenigen Immers ons program van beginse len heeft reeds zijn artikelen, die daar op wijzen? Welnu, voor de ver wezenlijking daarvan is het nu meer dan tijd geworden. Nog nimmer was onze partij ach terlijk, wij willen het ook niet langer wezen op sociaal economisch terrein. Was dr. Kuyper steeds zijn tijd vooruit, wij zullen hem als leider het meest eeren indien wij hem daarin navolgen. Niet door hem na te praten, maar door voorgelicht te zijn weer van anderen, te toonen dat wij hem hebben begrepen. En dat weer niet door iets te gelooven omdat Prof. A., of Dr. B. of Mr. C. het zóó en zoo heeft uitgelegd, zooals dat in de zichzelf bewuste S. D. A. P. gewoonte is, maar omdat wij als partij door on derling overleg het alzoo bevonden en het daarom belijden. Dan weten we waarvoor we strijden, hoe wij te strijden en met welke wapenen wij te strijden hebben. Dan zullen we naar des Apostels woord den tegenstander den mond kunnen stoppen. Even als de rapporten en eonclu siën van het sociaal congres, de Christelijke arbeiders hebben gewa pend, zullen ook wij sterk worden gemaakt met de rapporten en eon clusiën onzer Antirev. Landdagen. H. N. BASOSKI. [Door ie late ontvangst konden we dit stuk niet, zooals liet vorige, onder onze hoofdartikelen plaatsen. Run.] If taaïselijk Slemsws. Hotnmelsdijk.* Naar men ons mede deel/ heeft het Leger dts Heils het voor nemen om Douderdag 9 Mei (Hemelvaarts dag) de groote jaarlijksche Kampdag te houden te Middelharnis of Sommelsdijk. Verschillende muziekkorpsen en zang verenigingen zullen daarbij assisteeren. Door J. Mulder Pz.werd Woensdag aan de I.angeweg in het land een postduif gevangen welke aan de linkerpoot een nik kel bandje had waarop R. T. 1903 en aau het rechterpootje een gummi ringetje waarop G. 263. Bij K. B. is benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen voor het district Goedereede en Overflakkee, de EdelAcht. heer A. J. de Graafi, burgemeester dezer gemeente en Nieuwe Tonge. Hedenmorgen kwam een paard van J. van den Broek bespannen voor een suikeröietei,machine onbeheerd van de rich ting van Middelharnis ons dorp ingerend. Door de gebroeders de Mooij en Iman Gouswaart werd het paard door middel van een touw tot stilstaan gebracht. Naar men zegt kon de geleider, het zoontje van Van den Broek het dier niet in bedwang hou den. Alles liep gelukkig zonder ongelukken en zonder schade af Op de veemarkt alhier werden Woens dag aangebracht 150 stuks hoornvee 20 paarden eenige manden biggen en eenige vette varkens. Handel levendig. Middelharnis. Dijkgraaf en gezworens van de polders «Oost en Westplaten Flakkee* brengen ter kennis van eigenaren en gebiuikers van landen van genoemde polders, dat op Donderdag 2 Mei des namiddags 2 ure een generale schouw zal plaats hebben over ds wateringen, heiningen enz. en gelasten mitsdien een ieder die zulks aangaat aan de verschillende bepalingen in verband hiermede te voldoen. De kohieren 2 en 3 iste kwartaal der personeele belasting over het dienstjaar 1907 zijn ter invordering aan den ontvanger ter hand gesteld en ieder daarop voor komend belastingschuldige is verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalde voet te voldoen. A angenanie verrassingDinsdag werd de Wed. Witvliet op de Westdijk aangenaam verrast, doordat aan haar f 100 werd overhandigd, als gevolg dat zij per hoofd de grootste verbruiker van Jurgens «Solo* Margarine in een daarvoor aange wezen tijdperk geweest is. Burg. en Weth. maken bekend, dat met de uitreiking van de beschrijvingsbiljetten voor de belasting op de bedrijfs en andere inkomsten voor het dienstjaar 1907/08 een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag 1 Mei a s. en dat de aanslagregeiing voor dit jaar op 1 Oct. moet zijn ten einde gebracht. Mooi buitenkansje! De hoofdprijs van de bij gelegenheid van de veemarkt te Sommelsdijk gehouden verloting, is ten deel gevallen aan den heer A. Nieuwland alhier. -- Hedenavond (Vrijdag) zal op de Ambachtsschool de uitreiking der diploma's plaats hebben aan de leerlingen die de school gaan verlaten, terwijl dan tevens de gewone jaarlijksche tentoonstelling van de gemaakte voorwerpen en teekeningen door de leerlingen, welke hedenavond, Zaterdag en Maandag wordt gehouden, geopend. !3tad aan 't Haringvliet. Op de vergadering der Boerenleenbank is in plaats van den heer A. J. C. Silvius die ontslag had aangevraagd als kassier, als zoodanig benoemd den heer J. Koert Mz. Naar men verneemt zal de pastorie der Gerei. Kerk, thans bewoond door Ds. Esselink vergroot worden. Den Bommel. De Burgemeester maakt bekend, dat in de maand Augustus bet IJkkantoor te 's Gravenhage eiken Maandag en Dinsdag zal zijn geopend, dat te Rot terdam eiken Dinsdag eD Vrijdag, dat te Leiden en Dordrecht eiken Vrijdag en Zal erdag. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat met de uitreiking van de be- schrijvingsbiljetlen voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1907 08 een aanvang zal worden gemaakt op Woensdag den ie Mei a.s en dat de aanslagregeiing voor dit jaar op 1 October moet zijn teneinde gebracht. Gemeenteraadsvergadering op Zater- den 27 April 1907, des v. m. 10 ure. De hit van Jengeling ging op de loop, welke tengevolge had dat W. Bakelaar die het dier vasthield, het niet op de been kon houden, waardoor hij op de grindweg terecht kwam, en zijn gelaat zoodanig ge havend vverd, dat de docter hem moest verbinden. J.l. Woensdagavond terwijl een paar fietsrijders naar huis gaan, (een er van moest naar onder Herkingen;) bemerkten zij, dat, de handen hunner fiets stuk gemaakt waren Van de Landbouwer P. van Wee! was de kap der veerwagen op vier plaatsen stuk. VERSLAG vau de feestviering ter gelegenheid van de inhuldiging van den Edelachtb Heer J. v. d. Kreeke te Den Bommel. 24 April. Gewichtige datum voor onze inwoners. Een datum die in vele harten een niet al te be krompen plaats inneemt. Was het niet deze dag waarn aar door velen zoo reikhalzend it'as uitge zien Mij dunkt van wel. Yelen hebben zich een dag voor de geest getrokken, welke een aange name stemmiug ook in hun zou teweeg brengen. Nu, van achter beschouwd, kunnen we zeggen dat zij in hun verwachting niet zijn teleur gesteld. Kort zal ik het U trachten toe te lichten. Te ongeveer 10 uur in den morgen, begunstigd door het mooie weer, werd met de eerste punten van de agenda een aanvang gemaakt. „Opstellen en vertrek der eerewaclit, naar den Molendijk alwaar Z.Ed.Achtb. zou worden opgewacht. Na hier eene korte poos te hebben vertoefd, vertrok de stoet wederom niet hun lang gewachte „Schat" in 't midden naar de Zuidzijde. De allereerste aankomst alhier was voor de school. In een recht feestelijke stemming werd natuurlijk de Burgervader door de jeugd begroet. Een gezellig oogenblik werd hier vertoefd, totdat de stoet zijn tocht naar Den Bommel aanvaarde. Thans ging bet langs de Bloksche weg. Boschweg, door Achthuizen en de Schaapsweg rechtstreeks naar onze gemeente. Van hier uit stond ieder met van nieuwsgierig heid brandende gelaatstrekken naar de stoet uit te kijken, totdat eindelijk de kreet van „daar komen ze" het gedrang en gewiegei een aanvang nam. Langzaam was de Eerewacht de Oostdijk ge naderd. Hier is ruimte om deze eens van naderbij te beschouwen, op zijn tocht naar het gemeente huis. We kunnen in een woord zeggen dat hij prachtig is georganiseerd. Alles, heel mooi gerangschikt- Een 70 tal paarden met de benoodigde wagens, ook nog een roeiboot (alles natuurlijk versierd) stelde de eerewacht voor, terwijl het muziek gezelschap „Vooruit" uit Oude Tonge het aan de begeleidende aeooorden niet liet ontbreken. Buitengewoon mooi was onze Voorstraat, waar inmiddels de stoet was gearriveerd. Niet alleen mooi van de door de commissie aangebrachte versieringen, maar ook omdat men juist hier van uit de hoogte zoo'n prachtig panorama bad op de mensohenzee met zijn bonte kleurenmenge lingen. Eindelijk was men het gemeentehuis genaderd waar Z.Ed.Achtb. werd ontvangen en waar de heer J. Mijs Dz. de volgende toepraak hield Geachte Burgerij Waarde heer Burgemeester Had ik eenige weken geleden, mijnheer Van der Kreeke de eer u hier ais Burgemeester te installeeren. Voor het oogenblik heb ik een eervolle op dracht; de vertegenwoordiger van Hare Majesteit die zich in onze gemeente komt vestigen, na mens heeren Raadsleden als vertegenwoordigers der burgerij te begroeten. Durfde ik reeds bij uw iustallatie beweren: dat hoewel gij als vreemdeling moeilijk de man onzer keuze kondet zijnwij Bommeiaars, als trouwe vaderlanders en warme Oranjeklanten het besluit van Hare Majesteit niet alleen zouden eerbiedigen en er in berusten, maar dat wij tevens gaarn haren vertegenwoordiger in ons midden zouden ontvangenzoo wordt heden deze bewering schitterend bevestigd en boven dien bij vernieuwing gehoord, dat waarin wij Bommelaars ook mogen verschillen rondom den troon van Oranje zijn wij een. Van persoonlijke sympathie of antipathie kon bij uw vluchtige kennismaking natuurlijk geen sprake zijn, en toch heeft de burgerij op eigen initiatief de vertegenwoordiger van Hare Majesteit feestelijk willen ontvangen. De geruchten die dan ook volgens uwe installasierede in Haagsche kringen de ronde deden, alsof hier buitengewone verdeeldheid zou heersohen, en waarbij men u bij voorbaat een schoone rol van vrede-apostel reeds had toegedacht, en uwe geschiktheid daar toe vermoedelijk de stoot had gegeven tot uwe aanbeveling doorZExc. de-Commissaris der Ko ningin die geruchten, ik durf bat verzekeren, missen alle grond. Wel heerschen hier even als in heel ons vaderland verschillende begin selen er zijn hier vertegenwoordigers van het liberale beginsel vertegenwoordigers van het beginsel der vrijzinnig democraten; terwijl ik met de meerderheid der raadsleden en vele an deren de eer heb de antirevolutionaire beginse len te verdedigen. - Gaarne spreek ik dan ook heden den wensch uit dat wjj in u als burger tevens de man van beginsel mogen begroeten, die ook de overtuiging van andersdenkenden zal weten te eerbiedigen, terwijl wij van u als Burgemeester en ambtenaar mogen verwachten, u zich zooveel mogelijk boven de partijen zult weten te stellen. Dan 1 maar ook dan alleen 1 kunt u verzekerd zijn, van die populariteit die bfl uw installatie rede zoo terecht door u gewensoht werd. Van deze gelegenheid wensch ik nu gaarne nog even gebruik te maken om hier in 't openbaar en van deze plaats de burgerij hartelijk dank te zeggen voor de feestelijke ontvangst die zij den vertegenwoordiger van Hare Majesteit heeft weten te bereiden, en na u mijnheer Van der Kreeke Gods besten zegen in uwe nieuwe woon plaats te hebben toegewenscht heet ik u nu niet alleen als Burgemeester maar tevens als burger en mevrouw, uwe Moeder, als burgeres hartelijk welkom in onze gemeente. Nadat ook de Burgervader zich van antwoord had gediend, vertrok de stoet wederom naar de woning van Z.Ed.Achtb. waarna een korte pauze in de feestelijkheden volgde. Des middags werd, na aanvang der gestaakte vreugde, allereerst ZEd. een welkomsgroet ge bracht door de schoolkinderen, dewelke ook 's avonds allen aan een lampionoptocht deel namen waarna „Vooruit" met een concert de vreugde eindigde. Met dank aan het muziekgezelschap zoowel voor zijn aubade als serenade eindig ik dit ver slag van de festiviteiten binnen Bommels muren. Door de directie der Stoomboot maatschappij «Den Bommel* is aan de Naaml. Venn. Constructiewerkplaatsen, machinefabriek en scheepswerf v. h. H. T. Landman Zoon te Schiedam opgedragen de bouw van een salonschroefboot voor haar dienst tusschen Rotterdam en deze gemeente. De lengte bedraagt over de stevens, 40.40 Meter, breedte 7 Meter, hol 3.10 Meter. De boot wordt voorzien van een deksalon en promenadedek, triple compoudmachine met oppervlak condensatie van 300 I. P. K., met bijbehoorenden ketel «n worden mede aan bovengenoemde fabriek vervaardigd. Nieuwe Tonge. 25 April. Heden is geslaagd voor het mondeling examen ge houden in den Haag vanwege de tereeniging voor Gemeente belaDgen den heer C. Holle man Az. Door B. W. is Woensdag jl. aan besteed het rijden van ongeveer 225 M3 grint van de haven te Battenoord naar de wegen. Ingeschreven werd door J C. Kie vit, voor f0.9 3 en door J. van Paasschcn voor f0.835 Per M3. Aan den laagsten is het werk gegund. Dirksland. Op de in Februari gehou den keuring van Hengsten, is afgekeurd den Hengst Leopold (koudbloed Belgisch ras 4 jaar oud.) Eigenaar den Heer D. Sieiing Melissant. Het bestuur van den polder Nieuw Kraijer heeft doen weten, dat het heeft vastgesteld, en dat Gedeputeerde Staten van Zuid Holland bij hun besluit van den 12 Febr. 1907 hebben goedgekeurd de volgende Keur of Politieverordening. Wijziging Keur van den Polder Nieuw Kraijer. Het eerste lid van art. 15 wordt gewij zigd en gelezen als volgt «De dammen en de hiervan omschreven wateringen moeten voorzien zijn van zijlen van minstens 1 Meter bij 70 centimeter in den dag, tenzij het Bestuur zijlen van kleindere afmeting voldoende acht.« In deze gemeente komt bij een klein kind, een geval van Diphteritus (besmet telijke ziekte) voor. De vorige week had de koopman H. Zaadnoordijk van hier, terwijl hij met zijn waar uitgegaan, en zijn hit onbeheerd had laten staan, het ongeluk, dat kar en hit in een sloot terecht kwam. Dat die winkelwaren op 't oogenblik niet te ver- koopen waren, laat zich begrijpen. Melissant. De rekening over 1906 en de begrooting voor 1907 van den polder Oud-Melissant liggen tot 6 Mei a s. ter inzage ten Kantore van den Secretaris van dien polder alhier. B. en W. hebben bekend gemaakt dat de beschrijving voor de belasting op bedrijfs- en andeie inkomsien voor het dienstjaar 1907/08 zal aanvangen 1 Mei a.s. -Mej. C W, van der Weele, zal 1 Mei a.s. hare betrekking als zoodanig te Lasser aanvaarden. Stellendam.** Rectificatie. In het vierde plaatselijke bericht dezer gemeente van het vorig nummer is abusief vermeld Anthony van der Vlugt. Dit moet zijn Anthony Zeedijk. Volgens publicatie zal op Woens dag, 8 Mei a. s. des voormiddags ten 5 ure, de beproeving plaats hebben van de brandbluschmiddel en Goedereedo. Door het bestuur van den polder «Oud en Nieuw Westerloo en den Nieuwen Oostdijk* zal worden aanbesteed het vervoer van grint op de (vegen in dien polder. Inschrijvingsbiljelten worden ingewacht tot en met 30 April a. s. bij den dijkgraaf, den Heer I.. Lodder Czn. alhier. Door de bemanning der blazerschuit GO 35 is in het Goereesche Gat opgepikt een anker met plm 40 vlam ketting. De herkomst is tot heden onbekend. Voor de uitvoering vau het bagger werk in Noord Pampus nabij de Goereesche haven en eventueel in 't z. g. Aardappel gat is het minst ingeschreven door de Inter nationale Maatschappij tot het aannemen van werken te Rotterdam voor f 64000. Ouddoi'p. Op de hier gehouden half- jaarlijksche veemarkt waren Donderdag 12 beasten aangevoerd. De handel was traag, doordat de houders door hooge vraag prijzen niet tot verkoop konden overgaan. Bij de Gebr. Meijer is deze week een kalf van acht weken oud, verkocht voor den prijs van f 67, De milicieD verlofganger Cornell's Sandifort dezer gemeente van de lichting 1899 heeft zich tot den Minister van Oorlog gewend met het verzoek om verlenging der toestemming om 2ich in Noord-Ainerika te mogen ophouden. Ten dienste van de Nieuwe Berging- Maatschappij zal door middel van de blazer- schuir OD i4, bevaien door schipper J. B. alhier, 100 KG dynamiet te Ooltgensplaat worden aangebracht. Hellevoetsluis. Door wijlen de Wed. Baron. geb. Van Bergen van Dijk, 21 Maart alhier overleden, is aan de Ned. Herv, Kerk f 2000 vermaakt. Klaaswaal. Niet wel bij 't hoof dl Zaterdagavond omstreeks 1 o uur ontstond er brand in de woning van Meeldijk alhier. Het bleek dat de brand vermoedelijk aan gestoken was door den 34 jarigen zoon Arie, die toen thuis was. Gelukkig kon zijn bejaarde moeder den brand nog tijdig blusschen, waardoor geen groote schade ontstaan is. Blijkbaar was de zoon niet tevreden over het mislukken van zijn daad Spoedig daarop liep hij het huis uit en kwam bij den nachtwaker A. van Essen, aan wien hij vroeg eens mede te gaan om te zien, hoe hij brand zou stichten. En werkelijk zag deze dat M. een bos stroo aanstak tegen het huis zijner ouders. Ook thans kon de brand door het handelend optreden van den nachtwaker gebluscht worden. Als reden voor zijn lafhartige daad gaf M. op dat hij deze feiten gepleegd had om in de gevangenis te komen, Aan zijn verlangen zal nu recht geschieden. Zuid Beijerland. De 10-jarige C. van der Sluijs alhier had het ongeluk, spelende te vallen en daarbij den rechterpols te breken. Goudswaard. Bij K. B. is met ingang van 30 Mei a.s. tot Burgemeester dezer gemeente en Piershil, benoemd de secre taris van beide de heer A. H. Zahn. Nieuw-Beijrland. Met ingang van 30 Mei is bij K. B. tot burgemeester dezer gemeente benoemd, de Secretaris onzer gemeente de heqr A Bouwman Jz. Oud-Beijerland. Aau den Raad dezer Gemeente is het volgend request gezonden. Aan het Gemeentebestuur te OUD- BEIJERLAND. Geeft eerbiedig te kennen; Mr. ADRIAAN SLOB, advocaat en procureur, wonende te Rotterdam aan den Goudschensingel No. 197 aldaar; dat hij hteft kennis genomen van een verzoek aan Uw College in dato April 1907 bericht door den Heer Mr. J. van Drooge, advocaat, wonende te Dordrecht, strekkende tot verbetering van de door Uw Bestuur laatstelijk vastgestelde Kiezerslijst; dat hij vermeent, dat het ten deze ge daan verzoek niet behoord te worden inge willigd, waarom hij wenscht gebruik te maken van de hen bij artikel 31 der Kieswet verleende bevoegdheid om tegen dit ver zoek een tegenspraak in te dienen; dat toch allereerst de requestrant in zijn bovenbedoeld bezwaarschrift niet-ontvanke lijk is te achten, omdat daarin bij een en hetzelfde verzoekschrift wordt gevraagd van de Kiezerslijst do afvoering van meer dan één persoon, zelfs twaalf personen tegelijk, terwijl zoowel volgens de terminologie van de ten deze betrekkelijke Wetsartikelen als de bedoeling van den Wetgever, ten aanzien van elk persoon een apart bezwaarschrift vereischt werdt; dat Uw Bestuur reeds hierom dezereclame zal moeten terzijde leggen en daarop geen acht kunnen slaan; dat wijdei s door meergemelden reques trant is gesteld, dat de elf aldaar met name genoemde personen, namelijk Jacobus Bis dom. Meeuwis Bockoven, Cornelis Hendrik de Bruin, Cornelis de Jong, Anthonie>Kooy- man, Bastiaan van der Linden Ariezoon, Dammes van der Linden, Johannes Meinster, Willem Slootmaker, Jacobus Stougi, en Jan Verhoeven, allen wonende te Oud- Beijerland in het jaar 1906 «onderstand «hebben genoten vas de te Oud-Beijerland «bestaande Bedelcommissie, zijnde deze «Commissie eene instelling van weldadig- «heid, de ondersteuning verstrekt tot leniging «van nood en de bedoelde personen be hoeftig* dat er te Oud-Beijerland officieel geen BedelCommissie bestaat en voor zoover daarmede bedoeld mocht zijn de aldaar gevestigde vereeniging «Oud-Beijerland's Armenzorg tot wering van «bedelarij voor alle gezindten te Oud Beijerland*, daar gelaten de vraag of deze thans nog «el rechtspersoonlijkheid bezit niet is een instelling van weldadigheid; dat toch deze Vereeniging in vroeger jaren is gesticht met het doel om op ge regelde tijden bij de ingezetenen van Oud- Beijerland een inzameling te houden teneinde uit de opbrengst daarvan een uitkeering te doen aan die personen, die anders ge wc on waren of genoodzaakt door bedelen langs de huizen in hun onderhoud te voorzien en aldus dit hinderlijk bedeleD tegen te gaan en te beletten;

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 3