Advertentie n. ihaatste Berichten. n!arKtbert«Iifén. 25*6 ECHTVEREEMIM D. VA! WEEL. Twee Metselaarsknechts. lierk en School. Meid-Huishoudster DIENSTBODE. 5 Aren 87 Centiaren Grond, ververij waren gaan branden, begon het in de kammerij en spinnerij. Vier spuiten werkten te vergeefs. De bejaarde bewoners van het naast de fabriek liggend oud-mannenhuis werden allen overgebracht naar de Gerelorm. kerk. Er heerschte natuurlijk hevige ontsteltenis onder de oudjes. De fabriek was verzekerd op beurspolis en in de neringverzekering ook voor de arbeiders. De brand levert, een prachtig gezicht op. De geheele omtrek is verlicht. Dej geheele bevol king ia op de been. In aansluiting aan bet bovenstaande schrijft de correspondent van het //Hbld.// nog: De sajetfa'oriek van de Gebrs. Van Wouden berg is totaal atgebrand. Alleen de bergplaats van wol, die ietwat afzonderlijk stond, is be houden gebleven. Te 11.10 uur Woensdagavond ontdekte bet dienstmeisje van den tegenover do fabriek wonenden heer G. J. v. d. Bovenkamp, terwijl zij door de gang liep, licht bij het raam boven het ketelhuis, wat haar aandacht trok, onulat op dat uur in de fabriek niet gewerkt wordt. Eer zij echter den eigenaar kon waarschuwen, sloegen de vlammen door het dak van dat ge bouw en in een minimum van tijd ondergin gen de machine-, kantoor- en ververij-ge bouwen hetzelfde lot. Inmiddels waren de gemeentespuiten komen opdagen en werd ook de hulp ingeroepen van de Geldersche spuit en die van de groote katoenspinnerij. Doch deze alle vermochten niets tegen het vuur, dat telkens nieuw voedsel vond in de met vet en olie doortrokken balken, vloeren, binten en getimmerten, zoodat te 11.40 ook de laag uekapte kammerij en spinnerij, de blauwververij en nopperij in lich terlaaie stenden en het geheel een vuurzee geleek. De brandweer kon niets doen, dan voor de belendende perceelen zorgen, waarvan door de afwezigheid van wind, slechts één even in ge vaar heeft verkeerd. Te twee uur was alles afgebrand en dus het gevaar voor de omwonenden en de woloerg- plaats geweken. De gebouwen, machines, werktuigen enz. zijn verzekerd op beurspolis, terwijl de overige schade eenigzins door neringverzekering wordt gedekt. De bedoeling is de fabriek onmiddelijk weer op te bouwenvoor het werkvolk zal intu»schen al het mogelijke gedaan worden. De voorjaarsexamens der Federatie van Han dels- en Kantoorbedienden-Vereenigingen in Nederland zullen plaats vinden op den 26en en 27en Juni e.k. en wel de voorbereidende examens en de vakexamens in Nederlandsche, Fransehe, Duitsche en Engelsche handelcorres- pondentie te Amsterdam en Rotterdam, de vak examens in boekhouden te Amsterdam, Rotterdam den Haag, Utrecht en Groningen. Het inschrijvingsgeld voor deelneming aan de vakexamens bedraagt f 6.per examenvak, dat voor deelneming aan de voorbereidende examens f 5.— De vakexamens worden ditmaal voor 't laatst afgenomen volgens de oude programma's. Prospectie, behelzende O. m. de volledige voor waarden tot deelneming aan de Federatie-exa mens, alsmede invullingsformulieren, kunnen worden afgehaald bij Brinkman Zoon, boek handelaren te Amsterdam en aan het gebouw „Mercurias", Hoogstraat 218 te Rotterdam, ter wijl zij op verzoek gratis worden toegezonden door den Secretaris der Commissie, belast met de regeling der Federatie-examens, G. Smits, Postbus 35 te Haarlem. Spoorwegongeluk te Roosendaal. Men meldt uit Roosendaal Donderdagavond omstreeks half elf is do laatste personentrein van Rotterdam nabij de remise op het station Roosendaal, geloopen op den laatsten trein naar Bceela. De botsing was verschrikkelijk. Met welk een kracht de botsing is aange komen, kon men ter plaatse duidelijk bemerken. De machine toch van den Bredaschen trein was een eind teruggestooten en werd geheel uit de rails geworpen, daarbij is de machine van den Rotierdamschen trein als een wig in het frame van eerstgenoemde ingeschoven, waarbij de voorste deelen van beide machines geheel vernield werden. Gelukkig werd alleen de hoofdconducteur Miedema gewond, doch niet ernstig De wei nige passagier» zaten gelukkig in de achterste wagens. Den geheelen nacht was men reeds bezig geweest met het opruimen der vernielde wa gens, waartoe extra ploegen werkvolk uit Tilburg en Breda waren overgekomen. Bij de pogingen om de machines uit elkaar te trekken urak Donderdagmorgen tot twee maal toe een stalen tros en een ketting zoodat de lijnen niet zeer spoedig vrij waren. Omtrent de oorzaak van de botsing verneemt men nog, dat de trein voor Breda te ver is opgetrokken en op den wissel stond. De schuld zal dus aan één der rangeerders liggen. Bij het ongeluk zijn vernield één bagage wagen geheeldrie bagagewagens, een post- rijiuig en één derde klasserijtuig gedeeltelijk, terwijl de machine van den Rotterdamscben trein in elkander werd gedrukt. Een oplichter gepakt. Uit Amsterdam meldt ntsn Donderdagnamiddag trachtte aan Cook's reisbureau op het Damrak alhier een Engelscb •prekend persoon een ticket Londen-Rome ter waarde van 14 pond sterling te gelde te maken, welk ticket hem met nog twee derge lijke aan het hoofdkantoor te Londen was verstrekt tegen betaling van een ckéque, welke later bleek valscb te zijn. De vreemde ling bleek onder verschillende namen hier ter stede te hebben gelogeerd en is thans vermoedelijk naar Rotterdam vertrokken. Driftig studentje. Men meldt uit Leiden aan de //Tel'/ Na een woordenwisseling met zijn hos pes, den kleermaker C. aan het Noordeinde, greep in opgewonden toestand de 22 jarige student J. een geladen revolver en ijlde daarmede toe op zijnr huisbaas. l)e muzen zoon bepaalde zich er echter toe het wapen niet af te schieten, maar er zijn huisheer een paar gevoelige tikken op het vo rhoofd mee toe te brengen, welke evenwel vrij raak aankwamen en een ernstige verwon ding aanbrachten. Vervolgens verliet de student het woonhuis en sprong ter hoogte ven de Kweekschool voor Zeevaart in den Rijn, waaruit hij echter werd gered door een der officieren van die inrichting. Van het gebeurde werd proces-verbaal opge maakt. De aanvaring te SluisStil. Omtrent de aanvaring van de nieuwe spoorbrug te Sluiskil (Terneuzen) schrijft men nog aan de »M. Crt//. Nadat het Noordsche stoomschip »Far- mand// Woensdagnamiddag te Neuzen was aangekomen, is daarop van wege de aanne mers van den bouw der spoorbrug te Sluiskil, de heereu Medaets en DeCle.oq beslag gelegd. Als waarborgsom voor de door dat stoomschip aan die brug toege brachte schade werd geëischt eene som van f60,000. Later is deze eisch verhoogd met f 50,000 en dus totaal op f 110 000 gebracht. Onder eerstgenoemd bedrag was ook begrepen een schadevergoeding voor de vertraging, die in de oplevering van het werk zal ontstaan, terwijl de verhoo ging der som, naar men ons meldt, is geschied op vermeeden, dat ook do onder bouw der brug beschadigd is. Wanneer de aanvaring, die zeer onver klaarbaar is volgens een gerucht zou de machine van het stoomschip hebben geweigerd te werken enkele seconden eerder had p aats gevonden, zouden ver moedelijk persoonlijke ongevallen niet zijn uitgebleven, daar zich toen ten goederen trein op de brug bevond. Als een bewijs van de ontzetting der brug kan dienen, dat niet alleen de zijkant, is ingedrukt, en verbogen, maar dat ook de in het midden der brug liggende spoorbaan kromming vertoont en de brug dus over haar geheele breedte is verbogen. Volgens een later bericht is, na een onderzoek der brug door deskundigen, de verhooging der waadborgsom niet gehand haafd. De verslaggever. //Ons Land//, het Kaapsehe blad vertelt het volgende //Twee vrinde sit op 'n middag aan 'n tafel in een kafé tee te drink. Plotseling wss daar 'n geraas in di straat buite. Di twee hoor toe 'n hartbrekende gekreun, verschrikkelike laster taal en 'n storm van boosagtige en kwaadaardig ge lag. //Hul slaan iemand,// sê toe di een, wijl hij deur di venster kijk. //'n Misdadiger 'n Moordenaar 1// vra toen di ander//wat hij ook mag wees, durf ons ni di onwettige uitdeling van straf toelaat ni. Laat ons man sijn partij gaan neem.// «Mar dit is ni 'n moordenaar ni, die hul daar sleg behandel.// «Ni 'n moordenaar ni Is hij dan 'n dief F Dit maak geen onderskeid ni, laat ons di man van di losbandige klomp gaan weghaal'/. //Hij i ook ni 'n dief ni.// //Is hij dan miskien 'n bankklerk, die wil ontsnap van sijn vervolgers, of 'n soldaat, of'n edituur van 'n socialistie bland, of 'n oneerlijke prokureur of 'n kapitalist In elk geval,'kom, ons gaan sien.» //Needie vent is 'n rapporteur van 'n nuwsblad.// //O, is hij 'n rarporteur P Nou, in die geval, kom iaat ons maar eers onse tee klaar drink», Verdronken. Men seint ons Ds. H. Schuttevaer Jzn., hervormd predi kant te Langezwaag, is niet zijn fiets te water geraakt en jammerlijk verdronken. Ds. Sch ut- tevaer was nag slechts 40 jaren oud. Weer een Duitsche ballon Donderdagmorgen j.l. ongeveer half vijf, dreef in westelijke richting een luchtballon over de Friesche gemeente Doniamerstal. Zij was niet hoog, doch het was nog te sohemerig om haar goed waar te nemen. Automobilisme. De //Kampioen// deelt mede, dat ook onze Holiandsche automobielindustrie vertegenwoor digd zal zijn in den automobieltocht Peking- Parijs en wel door de firma Spijker uit Amsterdam. De heer J. Spijker heett voor dit doel een gewone Spijker-auto van 1418 P.K. dom vervaardigen, waaamee dezer dagen eenige proefritten zijn gedaan middel in de duinen bij Zandvoort en de steille zandheuvels en ravijnen in de heide achter den Zijpen berg nabij Arnhem. Daar waar een gewone auto zich tot de naven in het zand werkte, had de Spijker-auto voor PekingParijs er hoegenaamd geen last van. Charly Godard is de chaufteur die dezen zoo gevaarvollen tocht voor de fabriek Trom penburg durft ondernemen. Hij heeft het grootste vertrouwen in zijn Spijker-auto en dezer dagen is hij met zijn auto te Parijs aangekomen, om zich 14 April te Marseille in te schepen. Men heeft afgesproken om in China zooveel mogelijk bij elkaar te blijven met het oog op de veiligheid. Alle deelnemers voorzien zich dan ook goed van geweren en munitie, in geval ze eens tegen den een of anderen Mon- goolschen stam slag moeten leveren Goed terecht gekomen. Dinsdagmorgen liet een heer een tasch met 9600 francs in de wachtkamer van bet station Bussum staan. Gelukkig werd ze onmiddelijk na het vertrek van den trein door de kio.&juffrouw opgemerkt, welke haar aan den stationchef gaf, die ze spoedig aan den rechtmatigen eigenaar deed toeko men. „Op het bureau." De //N. R.// schrijftOns kwam vandaag een geval ter oore van ergerlijke mishan deling, Zondagavond van de politie te 's Gravenhage ondervonden door iemaud? die volmaakt nuchter, op een verkeerde aanwijzing per abuis op straat opgepakt, naar het bureau getracht, afgesnauwd, door agenten geslagen, in een hok gestopt, toen hij daar leven maakte geboeid, en eindelijk midden in den nacht op ruwe wijze op strart geworpen werd. De man een ons bekend werkman van goed gedrag is door den hoofdcom missaris achteraf in het gelijk gesteld het procesverbaal is vernietigd. Daar dit geval niet op zichzelf staat, meenen wij, de moeilijke taak der politie volkomen erkennende en ten volle in aan merking nemende, het slag en den toestand van de lieden met wie zij bij opstootjes gewoonlijk te doen heeft, erop te moeten aandringen, dat tegenover arrestanten buitensporige ruwheid en onnoodige bruta liteit worden nagelaten. Ook behoort het //verhoor» dat een arrestant bij aankomst op het bureau ondergaat, niet van dien aard te zijn, dat het aan slachtoffers eener (toch altijd denk bare) vergissing onmogelijk gemaakt wordt zich te rechtvaardigen. Aan gestrenger orders te dien einde schijnt behoefte te bestaan. Van den vermoorden veldwachter. Voor de weduwe van den vermoorden veld wachter Maas te Mill is te Rijssen door de politie f 50 bij elkaar gebracht, welk bedrag den burgemeester van Mill zal worden toege zonden. De misthoornkwestie. Men meld aan de n Maasbodeuit 's Hage Men herinnert zich de veelbesproken kwestie betreffende den kinderspeeltuin van den Dierentuin en hoe dr. Bredius, naar aanleiding van klachten van enkele omwonenden over den hinder door die speelplaats veroorzaakt, tijdens de concerten in den tuin een misthoorn te werk stelde. Uit het jaarverslag van het Kon. Zeöl. Bot. Gen. blijkt thans, dat van een door commis saris gevormde commissie thans een voorstel is gekomen, om de speelplaats naar een ander gedeelte van den tuin te brengen. Hoewel de omwonenden, die over de speelplaats geklaagd hebben, niet bereid bleken, de geheele kosten der verplaatsing te vergoeden, hebben Com missarissen toch besloten tot die verplaatsing over te gaan, vooral uit deferentie jegens den burgemeester die met zooveel welwillendheid en tact als arbiter in het geschil was opge treden. Op heeterdaad betrapt. Men schrijft uit Zutphen De personen J. Borne uit Amsterdam en J, W. Spaan uit Dordrecht zijn Vrijdagavond door den onbezoldigden rijksveldwachter Th. de Haan alhier op heeterdaad betrapt, terwijl zij bezig waren wol te stelen uit een onbewoond huis van den heer F. C, Colenbrander te Brummen. Reeds eerder hadden zij daaruit een partij wol ontvreemd ter waarde van ongeveer I 170. Beiden zijn heden ter beschikking der justitie gesteld. De „Berlin"-heldeit gehuldigd. Uit Londen wordt geseind Koning Edward verleende de volgende medailles in erkenning van de verdiensten in verband met de ramp van de »BerIinïeen gouden medaille aan kapt. Martin Sperling, Gerard Jansen, Jacob Berkhouteen zilveren medaille aan Cornelis Sperling, Leendert Sperling van Dordrecht, Moerkerk van Ouddorp G. Koffeman, J. Boudestein van Maassluis, Waardenburg van den Briel. Klaas Ree, Teu- nis van Duijn, Pieter Jansen van Maassluis, Jacobus Schoonbeek, Harmen van der Meulen, Cornelis de Gorter, Eliza Pieter Braam, Jan Jacob de Geus van Hellevoetsluis, Jan van Rees van Dordrecht, Foppe Seekles, Arie Boon, Pieter de Zeeuw, Pieter Hoogenraad, Janus van Mastrigt, Cornelis van der Haven, Jacob Boel, Bernardus Franciscus Blokland, Huib van Mastrigt, bemanning van de sPre- sident Van Heel,t Pieter Ring, Martinus Adrianus Regvort, Johannes Steehouwer Az., Hendrik Johannes Sanders, Krijn Cornelis de Brouwer, Johannes Wilhelmus Marie Hilbregs, bemanning van de ïHellevoetsluis.« De d Bord of Tradei schonk verrekijkers aan de kapiteins Martijn Sperling, Gerard Jansen, Jacob Berkhout en Jan van Rees en bedragen in geld aan andere personen in erkenning van de bewezen diensten. Hagel en sneeuw. Engeland heeft weder te lijden door hagelval, onweers- en regenbuien nu eens te zameu dan weer elk afzonderlijk zich doende gelden. Te Heme Bay was 't Maandagmiddag zoo donker, dat het licht moest opgestoken worden, maar toen volgde er dan ook regen, hagel en sneeuwval. Zuid Lincolnshire had een hagel storm met donder en bliksem. In Frankrijk ligt de streek rondom Lyon geheel onder de sneeuw in de departementen der Rhone, Loire, Aine Isére ligt de sneeuw tien centimeter dik en in gedeelten van Ain, Ardéche en Loire een meter dik. Te Lyon zelf sneeuwde 't veel minder. Een woekeraar gestraft. Door de rechtbank te Berlijn is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en tien jaar verlies van eer, de woekeraar Uhlig, die voornamelijk officieren tot zijn slachtoffers koos. Verder maakte de man zich schuldig aan bedriegelijke handelingen, verduisteringen en verleiding tot meineed, alsmede vervalsching van papieren De plaag van den Biaschbosch. Men meldt uit Siiedrecht Nadat kort geleden de gevreesde //Kikker// de schrik van de bewoners der Bieschbosch- polders, voor langen tijd werd onschadelijk gemaakt, is het aan de gemeente-politie van Hardinxveld thans gelukt de hand te leggen op een ander gevaarlijk individu. Deze per soon, nog maar 17 jaren oud, die reeds drie maal gevangenisstraf heeft ondergaan, werd zwervend aangetroffen op de Merwede, in het bezit van een groote hoeveelheid gestolen goederen. Bezoek van koningin Emina. Heden Zaterdag viel Rotterdam do eer ten beurt een bezoek te ontvangen aan H. M. de Koningin-Moeder. H. M. arriveerde ten 12,55 aan het Station D.P. alwaar zij ontvangen werd door den Burgemeester, Mr. A. R. Zimmerman. Het bezoek gold voornamelijk eenige nuttige instellingen en zoo leidde de weg het eerst naar de Inrichting voor doofstommen-onderwijs. Daar werd H. M. in de versierde vestibule ontvangen door den president van het bestuur den heer P. C. van Tollenhoven terwijl een der oudste meisjes-leerlingen aan H. M. een bouquet aanbood. Ofso anders op Zaterdag middag de sohool gesloten is, werd voor deze gelegenheid het onderwijs op de gewone wijze voortgezet, ten einde H. M. oen volkomen indruk te geven van de wijze waarop dat onderwjjs gegeven wordt. Nadat de direoteur de heer Fehmers aan H. M. was voortgesteld werd een wandeling door do verschillende sohoollocalen gemaakt, waarbij de hoogo bezoekster de grootste belangstelling toonde, en de kinderen door een vriendelijken blik of een hartelgken groet gelukkig maakte. Het bezoek aan dezeInriohting duurde nageuoeg een uur. Het volgend uur was bestemd voor een be zoek aan het Sophia Kinder Ziekenhuis. Daar werd II. M. in de versierde vestibule ontvangen door den waarnemeuden voorzitter van het bestuur den heer Otto Reuchlin, dio H. M. en gevolg naar de zaal der polikliniek geleidde, alwaar behalve de verdere bestuurs leden ook de geneesheer-direoteur Dr. A.Schuld de direotrioe Mej. E. Browne aan H. M. werden voorgesteld. Op hare wandeling door de verschillende ziekenzalen kon H. M. zioh van uitmuntende inriohting van dit ziekenhuis overtuigen en liet zij zioh omtrent tal van bijzonderheden betreffende de inriohting en de ziekenverpleging inliohton. Ook hier wist H. M. door een vriendelijkon groet, een hartelijk of bemoedigend woord in het hartje van menig ziek kind een zonnestraaltje te brengen. Langs Westersingel en Eendrachtsweg werd vervolgens de Witte de Withstraat bereikt waar H. M. een bezoek bracht aan de hoogst be langwekkende tentoonstelling van Nederlandsche Portretkunst der laatste 50 jaren (sohilderijen en waterverf tcekeningen) in den Rotterdamschen Kunstkring. Deze tentoonstelling omvat 84 portretten, alle door partioulieren uit alle oorden das lands zelfs uit het buitenland voor deze expositie aigestaan. H. M. werd daar ontvangen door den president van het bestuur Mr. P. J. van Wijngaarden, die voorts in de vestibule de overige bestuursleden aan H. M. voorstelde, terwijl een der dames een bouquet aanbood. Met de grootste bolangstelling nam H. M. de meesterwerken in oogenschouw, terwijl menige opmerking getuigde van groote kunstkennis. De volgende inriohting welke door H. M. met een bezoek vereerd was de Rijksserumiurichting aan de Benthuizerstraat, welke bereikt werd na een rijtoer langs den Sohiedamsohensingel, Coolsingel, Zomerbofstraat, Noordsingel en Bergweg. Doodgevallen. Te Nieuwediep is Vrijdag de korporaal torpedist P. Daan aan boord van de torpe doboot G. 8 zoo ernstig met het hoofd op het ijzeren dek gevallen, dat hij bijna on middelijk overleed. De ongelukkige Behoorde te Nieuw-Helvoet thuis en laat vrouw en kind na. De aanvaring de „Pollux". De berichtgever van het //Hdsüld// schrijft Betreffende het omverzeilsn van den Mar ker botter in de Zuiderzee wordt ons nog het volgende gemeld De //Pollux/' was het span dat aan de netten lag reeds tevoren bezuiden gepasseerd. Na verandering van den koers voer het marine-schip pardoes op den eenen botter in. Volgens ingewonnen berichten door de op varenden van den anderen botter, van wie er een met den geredden kameraad aan boord van het oorlogsschip ging om den behoudene door den geneesheer te laten onderzoeken, was er aan boord van de //Pollux// geen wacht op den bak uitgezet. Het is niet onmogelijk dat men aan boord, van dien bodem te midden van alle bedrij vigheid de visschende botters, die niet konden wijken geheel uit het oog heeft verloren. Een nauwkeurig onderzoek vanwege de bevoegde autoriteit zal dus moeten uitmaken waaraan het ongeval te wijten is. De //Pollux// schijnt ook den anderen botter van bet span bedreigd te hebben, doch kon nog tijdig van koers veranderen, zoodat deze gespaard bleef. De opvarenden van den behouden botter gingen uit om, na den geredde aan wal te hebben gebracht, hun netten en het lijk van den verdronken kameraad te zoeken. Yan een auto geschrokken. Op den Wagenweg tusschen de Spanjaarsd- laan en de Zandvoortsche laan bij Haarlem heeft Vrijdagavond omstreeks halfzes het vol gende ongeval plaats gehad Op den weg reed een rijtuig en daarachter de automobiel van Haarlems burgemeester, Jhr. Boreel van Hoogelanden, die zelf het stuur in handen had. Toen het rijtuig op den weg bleef stilstaan en een met twee hitten bespannen melkwagen van den andeien kant kwam aanrijden, stopte de auto. Het schijnt, dat door bet lawaai van de tuf-tuf één der paarden van den melkwagen schrikachtig is geworden. Het begon te stei geren, geraakte in den berm, en kwam zoo ongelukkig te vallen, dat de disselboom het beest in het lichaam drong. De heer J. A R. Avis, veearts, die juist in de nabijheid was, vond het gewonscht, dat het beest werd afgemaakt. Het werd op de plaats doodgeschoten. (//O. H. Ct Een visscherspink gestrand. Vrijdagnacht strandde voor Nes op Ameland epn Wieremer visscherspink, mast en tuig ver lóren hebbende. In den morgen is het volk (4 man) door de reddingsboot van Nes afge haald en behouden aan wal gebracht. Ook de inhoud is zooveel, mogelijk geborgen, een deel der visch, aldaar verkocht. Het schip zakt reeds weg in 't zand. Brieile. Zaterdagmiddag is alhier aan gebracht een lijk, vermoedelijk dat van de kapitein J. Precions van het stoomschip »Berlin«. Op het lijk waren biljetten met dien naam ingevuld. Het is gevonden in de mond van de Maas, het verkeerde in goeden staat. Botterdam, 15 April. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kg. f 7.75 a 8.75. Puike partjjtjes ook per 100 kilo f9.90 Haver per 100r:Rilo f7.75 e 8.25. Rogge per Hl. f 5,40 a 5,75. Blauwe Erwten per Hl. f 8,a 8,50. Bruine Boonen per Hl. f7.— a 8.60. Witte Boonen per Hl. flS.a 14, Meel. De buitenlandsehe offerten zjjn algemeen hoo« ger en ook de inlaudsehe molen3 houden flink op vorige prjjzen. De kooplust hier bljjit echter maar zeer klein en bepei kte zich de omzet tot consumptie- vraag. Heden ter beurze ging er tot verhoogde prijzen weinig om. Vlas. Aangevoerd 9198 steen Blauw, 4825 steen wit Zeeuwsoh, 1400 steen geel Hollandsch, 4700 steen Groningsch. Men besteedde voor Blauw Hollandsch 3349, Wit Zeeuwsch 34—46 on Groningsch stuivers. Geel Hollandsch 46/—stuivers. Aardappelen. Brielsche Kralen f S,a 13,25. Gel- dersehe blauwen f 2,50 a 2,80. Zeeuwsche Blauwe f 3,50 a 3,80 do. Eigenheimers f 2.a 2.20. Friesche Eigenheimers f 0,a O, Weinig aanvoer, veel vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.a 3.30. Overmaasche f3. a 8.20 per 100 (tuks. Vee. Aangevoerd0 Paarden, 347 vette Runderen 377 vette- en graskalveren, 5 nuohtere Kalveren, 125 Schapen en Lammeren en 880 Varkens. De prijzen zjjnMelkkoeien le kwal. 72, 2e kwal. 70, 3e kwal. 62 cent. Ossen le kwal. 70, 2e kwal. 68, 3e kwal. 60 cent Kalveren le kwal. 105, 2e kwal. 95, Se kwal. 80 ct. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 65, 3e kwal. 60 ct. Varkens le kwal. 50, 2e kwal. 48, 3e kwal. 46 et. licht soort 44 a 47 cent. Alles per kilo. Amsterdam,.15 April. Vee. Aangevoerd 295 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 64 a 68, 3e kwal. 56 a 62 cent per kilo. 175 Melk- en Kalfkoeien f125 a 270 per stuk. 225 nuchtere Kalveren f 6 a 11 per stuk. 525 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en 3e kwal. 43 a 44 oent; (Overz. en Geld.) le kwal. 45 a 47 ct., 2e en 3e kwal. 42 a 44 ct.per kilo. Aardappelen. Andjjker muizen f0,aO,Andjj- kor blauwen f 0,a 0,Friesche Borgers f 1,50 a 1,90. Friesche blauwen f 1,60 a 2,40. Friesche bonten f 1,60 a 2,40. Zeeuwsche bonten f 2,30 a 2,80. Zeeuwsche blauwen f 2,30 a 2,60. Geldersche blauwen f 1,90 a 2,25. Geldersche bonten f 2,a 2,30. Eigenheimers f 1,— a 1,10. Westlandsche zand f0,aO,IJpol- der Blauwen f 0,a 0,Nieuwe Malta's per kilo 7 a 9 oent. Aangevoerd 7 ladingen. PER TELEGRAAF. Botterdam, 16 April. T< r Veemarkt waren heden aangevoerd 33 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 1737 Magore Ri nderen, 860 Vette Runderen, 235 Vette Kalveren, 1108 Nnoh'ere Kalveren, 0 Graskalveren, 0 Schapen ot I animeren, 13 Varkens, 423 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen, van f 0.82 tot t 0.36." Stieren 0.28 0.33. Kalveren 0.40 0.52*. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 160 a 270 Kalfkoeien f 175 a 310 Stieten 85 li 185 Pinken 65 a 140 Gi'eskalv. a Vaarzen 80 a 160 Paarden 45 a 120 Biggen f,50 a 15, Fjk Nuchtere kalveren, van f9 tot f 15, Slacht «n» 6,— 9.25 Biggen per week 1,50 2, Handel redelijk. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 62 */a vaten 58 '/10 298 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 ct. Voor stukken werd besteed a '/1 Kg. 62'/. a 72'/, ct. ROTTERDAMSCHE EIERVEILING. Op de Eierenvoiiing werden aangevoerd 28350 etuks sieren. Kippeneieren f 3.02 a 3.60 per 100 stuks. Eendeneieren 4.04 a 4.12 Ganzeneieren 7.a - ÉwMotet^ÉÉÉÉÉÉtotÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ; Op Zaterdag 20 April a.s. hopen onze geliefde Ouders j J. VAN RIKX03RT en M. C. APPEL hunne te herdenken. Hitnne dankbare Kinderen. SommelsJijk, '16 April 1907. De Heer en Mevrouw SNIJ DERS DE VOGEL-van Weel, geven kennis vanhetoverlijden van hun Vader, den Heer Dirksland12 April 1907. Terstond gevraagd Adres: W. VAN DER WELLE, Metselaar te Ooltgensplaat. Goedereede. Mej. M. Roetman, onder wijzeres aan de O. L. School alhier, is geplaatst onder No. 1 op de voordracht ter benoeming eener onderwijzeres te 's Gravenzande (Heenweg). Later beriohtdat zij in gelijke betrekking te 's Gravenzande is benoemd. Ouddorp. Mej. A. Róssing is geslaagd voor onderwijzeres. Door het vaak afwezig zijn der vrouw, wordt terstond een gevraagd, die een burgerpot kan koken. Loon f 1.per week. Adres letter W aan het Bureau van dit Blad. Tegen Mei a.s. wordt gevraagd een zindelijke Goed kunnende melken. Adres: L JOPPE, Sommelsdijk. TE KOOP aan de haven te tJirksland: een overrid of afrei voorheen Kraaijer- stoof, waarop eene fairbank degelijk kan worden geplaatst. Te bevragen aan N. HEINTJES, Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 3