twee bladen. J Zaterdag 13 April 1907, No, 1232, Tweede Blad. Dit nummer bestaat uit Officieel Gedeelte, IJlt de Pers. Binnenland Plaatselijk AJieuws. Rechtzaken. Uitslag' Aanbesteding. V-li «1 -S arvi CUTTÏC 1 lis HOC SIGNO WSES Verkiezing voor den Gemeen teraad. De BURGEMEESTER der gemeente Ooltgens plaat brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Maandag den 29 Apri! a.s. zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den gemeente- raad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aannemen der betrekking van gemeente- ontvanger door den heer 8. de Ruiter, die in 1911 als raadslid zou hebben moeten aftreden dat op dien dag van dea voormiddags negen tot des namiddags Tier ure, ter Secretarie der gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingevoerd opgave van Candidaten, als bedoeld in artikel 61 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. (Zie verder aanplakbord.) Ooltgensplaat, 10 April 1907. De Burgemeester voornoemd, J. Q. VAK PUTTEN. Klaar Is alom 't April-werk gedaan Zijn in Stad en dorp de kiezerslijsten deugdelijk nagezien door menschen, die er verstand van hebben 't Is een moedeloos werkje, maar 't moet gebeuren. Als eenmaal de termijn verstreken is, krijgt ge geen letter meer veranderd. Dan stemt, wie erop staat, al was 't een land- looper en dan blijft thuis, wie gemist wordt, al was 't de burgemeester van Zwolle. Let vooral op de nieuwen, Ga na, of al degenen, die onzerzijds aangegeven zijn er werkelijk ook op staan. En stel een deugdelijk onderzoek in naar de nieuwen, die niet door onze bemoeie nissen erop zijn gebracht. Ge moet weten, wat dat voor menschen zijnof ze recht hebben om op de lijst te staan en hoe zwaar ze, politiek gesproken wegen. 't Zou niet voor 't eerst zijn, dat onze tegenstanders er op de lijst brachten, die mee toegelaten, om aan 's lands kous te werken, voor ons de naadjes gingen zit'.en breien Alles klaar mannen, broeders Onze Courant.) Verkiezing Provinciale Staten. Door gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is bepaald, dat de stemming, zoo noodig zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni, en de herstemming zoo noodig op Vrijdag 21 Juni. mr. D. Lodder, advocaat te Schiedam voor het polderbestuur mr. C. P. Zaaijer, advocaat te Rotterdam. Het besluit tot schorsing van den secreta ris werd door het polderbestuur verdedigd op grond, dat h*t tegenwerking van hem ondervord, o,a. laatstelijk door weigering van afgifte aan den dijkgraaf tegen retju van boeken, welke men ter inzage wenschte te verstrekken aan den raadsman van het polderbestuur inzake de bovenbedoelde quaestie omtrent het gaarderboek, in welke quaestie het polderbestuur meende dat de secretaris als familielid van den ingeland die bezwaren had ingebracht, in een onzui vere verhouding stond, In deze trad mr. Lodder voor den secre taris op, bewerende dat de schorsing niet gerechtvaardigd was, waar ook de secretaris zich bereid had verklaard alle mogelijke inlichtingen te geven uit zijn boeken die hij echter meende niet te mogen afgeven, omdat hij er aansprakelijk voor was. Mr. Zaaijer verdedigde het schorsingsbe sluit namens het polderbestuur. De beslissing van Ged. Staten volgt later. Statenverkiezingen. De Centrale Katholieke Kiesvereeniging in het district Gouda heeft met algemeene stemmen besloten de aangesloten kiesver- eenigingen te adviseeren de aftredende leden der Provinciale Staten, allen antirevo lutionair te steunen. Ged. Staten van Zuid-Holland. Voor Gedeputeerde Staten van Zuid Holland werd Maandag behandeld adns-en houdende verzoek om vernietiging ie. van het besluit der vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Woutri- napolder (op Flakkee) dd, 9 November 1906 tot wijziging van het Gaarderboek; 2e. van het besluit van het bestuur van genoemden polder, tot schorsing van den secretaris voor den tijd van z s maanden. Wat de wijziging van het Gaarderboek betreft, bleek uit het verslag door het lid van Gedeputeerde Staten, den heer Krap, over deze zaak uitgebracht, dat, nadat aan vankelijk het Gaarderboek was vastgesteld aanwijzende voor het bijdragen in de polder- lasten eene grootte van den polder van ruim 113 HA. in de bovenbedoelde ingelanden vergadering van 9 Nov. 1906, die grootte werd bepaald op ruim 100 HA. en zulks op grond dat ruim 1 2 HA. buitendijk van den polder, niet in de lasten zouden bahoo- ren te worden aangeslagen. Men achtte dit recht en billijk tegenover den eigenaar van den buitendijk, ook in verband met de eilingsconditiën waaronder die eigenaar indertijd kooper van den grond was gewor - den. Van de zijde van een ingeland, die hier tegen bezwaar inbracht, werd aangevoerd, dat door de bed.elde wijziging van het Gaarderboek het polderbestuur iets had gedaan waartoe het niet bevoegd was en wat alleen aan het provinciaal bestuur toe kwam, nl. het wijzigen van de grootte der polders. De grens van den polder was door het provinciaal bestuur getrokken buiten de dijken, welke dus als in den polder gelegen beschouwd moesten worden. En nu had het polderbestuur door de wijziging van het Gaarderboek den polder verkleind ten na- deele van de ingelanden des polders Bovi a- dien zou het ook onbillijk zijn den eige aar van den dijk niet in de lasten te doen deelen, omdat die dijk toch ook baten af werpt door verpachting voor beweiding. Voor den ingeland, die bezwaar had tegen de beslissing van den polder trad op De ex-Minister Staal op audiëntie. Men seint ons uit Den Haag: H. M. de Koningin heeft den afgetreden Minister van Oorlog, de heer Staal, in audiëntie ontvangen. Sommelsdfjk.* Gaarne verwijzen wij naar achterstaande advertentie van de Am bachtschool. Waar men tot 30 dezer nieuwe leerlin gen aanneemt kunnen we niet nalaten ouders hierop te wijzen. Dat iedereen doordrongen zij aan de behoefte van goed vakonderwijs. In het huis gemerkt a no 480 aan den westelijken achterweg alhier is besmet telijke ziekt* (dipherithus) uitgebroken. Door de rijkspolitie alhier is proces verbaal opgemaakt tegeD Q Buijs van Melissant en J. Troost van Sommelsdijk wegens overtreding van het Provinciaal Reglement op de wegen en voetpaden^ Middelharnis. Dinsdagmiddag trol de wed. van E. het ongeluk, dat een ladder waarop zij stond brak, waardoor zij viel en zich zoodanig verwondde, dat genees kundige Jhulp moest worden ingeroepen en zij tot nogtoe niet in staat is iets te ver richten. Terwijl de schildersleerling M. K. Woensdagmiddag op het Hoofd werkzaam was, had hij h»t ongeluk, doordat hij boven op een ladder staande zich teveel op zijde boog, van een ongeveer 5 meter hoogte te vallen, waarbij hij terecht kwam op een basaltmuur. De mede aanwezigen het onge val ziende vreesden het ergste, doch wonder boven wonder, liep het met een paar kleine kwetsuren af, zoodat hij, hoewel hij voor dien dag zijn arbeid moest staken deze den volgenden dag weer kon beginnen. Bij de gehouden inschrijving naar het rijden van de benoodigde bouwstoffen voor het te bouwen station, van de aanlegplaat» der schepen naar de plaats van bestemming, was laagste inschrijver C. Noordijk. De dienstplichtige lotelingen J. Driesse, L. Jordaan, G. Jongejan, A. van Es enj. Timmers, die voor korte oefeningen onder de wapenen moeten komen, zijn tegen 17 April a s opgeroepen om te Dordrecht bij de Nationale Militie te worden ingelijfd. De 15-jarige zoon van den heer Reevers alhier, welke zich voor de tweede keer j.l. Woensdag te Schoonhoven heeft laten keuren, voor vrijwilliger bij de Vesting Art. is als zoodanig goedgekeurd. Den Bommel. H*t zoontje van den Heer Ad. J. had het ongeluk met zijn fiets in de sloot terecht te komen. Zon der hulp wist hij spoedig op het droge te geraken. Zonder verhindering zal het feest ter eere van den Edelachtbare Burgemeester van der Kreeke plaats hebben 24 April a.s. Oude Tonge. Bij kasopneming van den Administrateur van het Burger Weeshuis bleek dat de ontvangsten tot op heden bedroegen I 278175 de uitgaven f 40.56® zoodat er een batig slot was van f 237,61 Bij publicatie is ter algemeene kennis gebracht dat tot den 21 April ter gemeente Secretarie voor een ieder ter visie ligt en tegen betaling der kosten in alschrift is verkrijgbaai gesteld een verzoek om verbetering van de kiezerslijst voor het jaar 1907/8. A. J. Verweij, J. v. Yzerslooij, A. P. Pulleman en J. Fase, behoorende tot de lotelingen die voor korte oefening worden ingelijfd zijn opgeroepen om den 17 Mei as. te worden ingedeeld. Nieuwe Tonge. Door Stemgerechtig de Ingelanden van den polder Klinkerland is tot ie Candidaat voor Gezworen herko zen den Heer C. van der Velden te Me- lis-ant. De rekening van de ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1906 en de begrooting dienst 1907 van den polder Battenoord, liggen gedurende 14 dagen ter inzage ten kantore van den Secretaris. De toelating der kinderen op de O. L. S. zal plaats hebben op Maandag 22 April a.s. Dirksland. Woensdagmiddag ten 4 ure zal in 't gemeentehuis gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting óf herinenting Voor den polder Nieuw-Kraijer is den Heer H. Kooman, tot penningmeester gekozen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben doen weten, dat een afschrift van het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor het dienstjaar 1907 tot en met 10 Sept. '07 ten ge meentehuize voor een ieder ter inzage ligt. Het bestuur van den polder Oude Plaat heeft ter openbare kennis gebracht, dat de rekening der Ontvangsten en Uit gaven over 1906, en de begrooting voor 1907 tot den 23 April '07 terinzage van Ingelanden zal liggen ten kantore van den Secretaris dier polder. Herkingen. Zij die met 6 Mei hunne kinderen kosteloos of tegen verminderden prijs wenschen de school te laten bezoeken gelieve daarvan voor 23 April e. k. aan gifte te doen ter Secretarie dezer gemeente. Het bestuur van den polder St. Eli zabeth maakt bekend dat de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1906, alsmede de Begrooting 1907, voor Ingelanden ten kantore van den Secretaris ter inzage lig gen van den 9 den tot den 23 April. Dinsdagavond jl. kwam van den Bom mel een drietal personen gereden op een wagen bespannen met twee hitten ten einde zich van palm te voorzien voor het gebruik bij het a. s. feest in hunne gemeente. Op hun terugreis pikt* den boom uit zoodat de hitten doorgingen en de wagen in de sloot terecht kwam. Met vereende krachten werd alles op het drooge gebracht en kon de reis worden voortgezet. Persoonlijke ongelukken hadden geen plaats. Door deD heer J. Kalle is verbete ring van de Kiezerslijst aangevraagd. Woensdag j.l. is het kind van den heer Jan van Putten alhier van een wissen do<.d gered. Even zijn geleiden ontloopen geraakte het in de achter de woning gelegen sluis en was zeker verdronken, had niet de dienstbode van den heer Jb. v. d. Velde dit ongeval gezien en den drenkeling op het drooge gebracht. Zeer vroeg in den morgen werd al hier door menigeen een schot gehoord, in een bepaalde richting. Even daarna komt den hond van M. Keijzer jankende met wonden de plaats op loopen. Venr.oed wordt dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Laf is het echter den hond en niet den heer Keijzer dit t deon gevoelen. (Part. corresp ftleiissant. Op Dinsdag r6 April a.s. des n.m. 2 uur, zal gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting van hen, die zich daartoe in het gemeentehuis aanmelden. De lotelingen M. Kleinenberg C. van de Klundert zullen den 17 Mei a.s. des v.m. 15 min, voor 1 o te Dordrecht worden ingelijfd. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat tot 30 April a.s. gelegenheid bestaat tot het inschrijven van leerlingen voor de Ambachtschool te Middelharnis. Ouddorp. Donderdagavond werden de bewoners van verschillende wijken van ons dorp, opgeschrikt door een in woeste vaart rennend paard met wagen, van den land bouwer C. H. Alle pogingen die werden aangewend om het paard te grijpen mis lukten. Zonder persoonelijke ongelukken is na langdurigen rit het paard op de werf van den landbouwer tot stilstand gekomen. Heenvliet. Uitslag der rijks- en provin ciale stierenkeuringen. Aangeboden 1 driejarige, 8 tweejarige en 34 pinkstieren. Toegekend werden premie van f 150 C. D. Hoorweg, Spijkenisse. Premies van f 100: K. Dirkzwager, Hel- Uvoetsluiswed. Jac. van DiDtel, Ouden hoorn L. P. v. d. Blink, Brielle (reserve) P. Tol, Simonshaven en A. v. Dintel Az., Oudenhoorn. Premies van f 50 P. Tol, Simonshaven H. Haverkamp, Nieuwenhoorn en A. Trouw Az Nieuw-Helvoet (reserve). Strijen. Maandag 15 April as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. J. v. d. Tol het ambt van Secretaris dezer gemeente aanvaarde, na te voren eenige jaren als ambtenaar ter secretarie werkzaam geweest te zijn geweest in de gemeenten Haastrecht en Asperen, Spijkenisse. Kwamen in enkele weken geen nieuwe gevallen vor>r ijVan' Febtis Ty- phoidea, thans is het 9e geconstateerd, bij eene 19-jarige jongedochter. Tot nu toen zijn er 4 geheel hersteld en 2 overleden. D« heer A, v. d. Ende, onderwij- 1 HUM HË MHfil zev aan de Chr. School alhier, is in ge lijke betrekking benoemd te Arnemuiden. Een automobiel van de Maatschappij „Nederland"' verspreidde reclamaboekjes. De zoon van den landbouwer A. v. d. Linde was aan den z. g. Molendijk, met een voor een karos bespannen paard, en zag de auto aankomen. Voorzichtigheids halve steeg hij af, en nam het paard bij den kop. Het dier maakte zich evenwel toch bang, met dit gevolg dat paard en wagen van den dijk stortten. Met een materieel© schade liep alles verder af. A rrondlssements-Reelit bank (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 9 April. Gruwelijk misdrijf te Dirksland. Stampvol stond de publieke tribune met dor pers en anderen, saamgestroomd naar de plaats, waar reeds zooveel treurigheid en levensmisère werden afgespeeld, waar reeds zoovele mensehen, jongen en ouden, maar voornamelijk jongen, hun vonnis hebben aangehoord, dat als een smet op hen blijft kleven, zelfs al worden deze schip breukelingen der maatschappij gered. Er zou een moordzaak behandeld worden, een even gruwelijk als afschuwelijk misdrijf, dat ge pleegd zou zijn door een jonge vrouw van nauwe lijks 21 jaren, een vrouw met zon-gebrand gelaat, die nu gedetineerd zit in het kluisachtige Huis van Bewaring, in gevangenschap tusschen som bere celmuren. Aarzelend stapte ze naast den veldwachter de zaal binnen. De jonge vrouw J. Ij. genaamd en woonachtig te Dirksland had een levens krachtige gestalte. Een zware doek omhulde strak 't bovenlijf en de groote rand van haar hoed overschaduwde het hooge voorhoofd met de mooie blauwe oogen. Ze was kalm, geen enkel spiertje van haar gelaat bewoog zich en haar handen hield ze gevouwen toen ze zat als in be rusting op haar schoot. Zelfs toen de officier begon te lezen, kwam er geen merkbare expressie op haar gelaat. Haar was ten laste gelegd, dat zij haar kind op den dag der geboorte 9 Januari 1907 van het leven zou hebben beroofd. Het kind van het vrouwelijk geslacht zou zfj gedood hebben, door het levend te verbranden in de ka e hel. Subsidiair zou zü het kind, tot wiens onderhoud, verpleging en verzorging zij volgens de wet ver plicht was, in hulpeloozen toestand hebben ge bracht en gelaten, door het levende kind in een gonjezak te stoppen en er niet verder naar om gekeken te hebben. Op de haar gestelde vragen antwoordde bekl. kalm, zonder onder den indruk te zijn. Ondoen lijk is het haar verklaring uitvoerig mede te deelen, doch enkele vragen willen wfi gaarne neerschrijven, om haar zeldzame kalmte te laten zien. Wat heeft u toen met uw kind gedaan, beklaagde In een zak, Edelachtbare. Waar hebt gij dien zak gelaten 7 Neergelegd, Edelachtbare. Juist. In de Januari-konde. Hebt gij uw kind niet bij den mestput gelegd, in de nabijheid van een sloot, die achter het erf van uw ouders woning lag? Jawel, gewoon neergelegd. Wat heb je toen gedaan, beklaagde? 'k Ben naar huis gegaan Naar huis gegaan Heb je in 't geheel niet meer naar je kind omgekeken? 'k Heb er niet meer naar omgekeken. Dat is toch schandelijk, beklaagde, om zoo'n kindje in een zak te stoppen en buiten in de kou te laten liggen. Ja, Edelachtbare, 't is schandelik, maar ik heb het gedaan. Heb je het kind niet in de kachel gegooid f Neen, Edelaohtbare, 'k heb het buiten laten liggen. Meisje, dat kan niet. De zak werd den vol genden dag in de gemeentegracht opgevischt. Het lijkje zag er toen verbrand uit. Weet je daar wat van? Ik weet er niets van, Edelachtbare. Bekl. kon weder in de bank gaan zitten, waarna dr. R. de Josselin de JoDg als getuige en des kundige werd gehoord. Op last van den rechter commissaris had getuige met dr. Wagenaar in het Ziekenhuis een kinderlijkje van het vrouwe lijk geslacht gesohouwd. Bij de uitwendige schou wing was geconstateerd, dat de voor- en linker zijde van het kleine lichaampje waren verkoold. Het linkerhandje hing er met eenige spierdraad- jes bij, terwijl het rechterhandje was gebrand tot een klauwtje. De inwendige schouwing had bewezen, dat het kind wel degelijk geleefd had, toen het het eerste levenslicht aansohouwde. Men was daarvan tot de ontdekking gekomen, dat de longen waren blijven drijven, toen men ze in water had geworpen. Dood kan het kind niet geweest zijn, omdat geen Bpoor van rottingsver schijnselen was ontdekt. In de maag was geen voedsel gevonden. Get. kon niet met zekerheid zeggen, of het kind levend verbrand was. Hoogst waarschijnlijk was het echter, dat het lijkje onge veer twee uur na den dood in het vuur zou ge worpen zijn. Nog drie getuigen, Dirkslanders, werden ge hoord, o. w. de veldwachter, die het lijkje naar Rotterdam had overgebracht. De verklaringen der getuigen zullen wjj niet mededeelen. Zij wierpen een helder licht op het feit, dat bekl. de moeder van het kind was geweest. Eigen aardig vooral was het getuigenis van een buur vrouw, die verklaarde, nooit aan bekl. naar het kind gevraagd te hebben, terwijl zij toch onder één dak met haar woonde. liet requisitoir. Het 0. M., waargenomen door mr. P. de Josse lin de Jong, was van oordeel, dat bekl. niet ver oordeeld zou kunnen worden voor het primair ten laste gelegde feit, den doodslag. In ieder ge val zou veroordeeling moeten volgen voor het subsidiair ten laste gelegde, waarvoor Z E.A. het wettig en overtuigend bewijs putte uit de be kentenis van bekl. en de getuigenverklaringen. Een gevangenisstraf van negen jaren was op het zware misdrijf gesteld. Bekl. heeft zwaar gezon digd. Haar kind had zij in de winterkoude hul peloos in een zak gestopt, er niet meer naar om gekeken. Ik heb concludeerde Z.E.A. daarom de eer te requireeren, dat bekl. wegens het op zettelijk veroorzaken van den dood van haar kind, door het in een hulpeloozen toestand te brengen, zal worden veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf. Mr. J. Coert, als verdediger optredend voor bekl., was het met het O. M. eens, dat bekl. voor het primair ten laste gelegde niet zou veroor deeld kunnen worden. Geen enkel bewijs zei pi. is aanwezig, dat bekl. haar kind heeft ver brand. De rechtbank zou eveneens inzien, dat zoo bekl. het kind zou verbrand hebben zij zeer zeker medeplichtigen moet gehad hebben. Wat is er niet bekend in een dorp als Dirksland En dan, bekl. woonde toch by haar ouders in en een dochter wint veelal gaarne raad in bij een moeder. (Bekl. zit intusschen krampachtig te snikken.) Maar bek), zou aldus pi. ook niet veroordeeld kunnen worden voor het subsidiair ten laste gelegde. PI. vroeg het O. M. bij welk artikel de wet aan een persoon als bekl. gebood, voor haar niet erkend kind te zorgen. Een moeder mag het tot haar moreele plicht rekenen voor haar kind te zorgen, maar Wettel ij k is z Ij dat niet verplicht. PI. trok - voortgaand© in twijfel, of het kindje wel geleefd had, daarbij op den voor grond zettend de byzonderheden door bekl. aan de reohtbank medegedeeld. Evenals voor het primaire, zou ook voor het subsidiaire ten laste gelegde vrijspraak moeten volgen. Voorts wijdde pi. een beschouwing aan den Eeisoon van de jonge vrouw in de bank. Bekl. eeft gezondigd en daarvoor is zij zwaar gestraft. PI. noemde zyn cliënte een product van haar milieu. Nooit heeft men haar in Dirksland met raad en daad bijgestaan, nooit heeft men haar met iets geholpen. Slechts heeft men haar walg lijke middelen aan de hand gedaan, omhaarz.g. uit haar ongeluk te helpen. Zoo bekl. haar misdrijf eenige maanden vroeger had gepleegd, zouden de Kinderwetten op haar toegepast kunnen worden. De rechtbank zou bekl.'s jeugdigen leeftijd, 21 jaar, in aanmerking moeten nemen. Pi. drong op clementie bij de rechters aan, voqr de jonge, snikkende vrouw iu de bank. is Uitspraak 18 April. VisscherU- Middelharnis. Te IJmuiden binnengekomen d# vischsloepsn Theod. Emmerentia st'J. v. d. Hoek f976 Burg. Mijs st. L. Kosiér Sr. f850 Anna st. C. Langbroek f670 UerhoopiMge», Op Dinsdag den 16 April 1607 's naniid dags ten 2 ure aan de Kaai te Sommelsdijk, eene groote partij scbeepsefbraak als palen, planken, balken enz. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 17 April 1907 's nam. 2 uur Veiling van eene Bouwraanswoning bewoond door dhr. A. 0. Breesnee met arbeiderswo ningen en gevolgen en diverse perceeien bouw- en weiland en üoschhakbout in de polders bet Zuiderland en Battenoord onder Oude- en Nieuwe Tonge, groot 86 hekt. 87 aren 49 centiaren bij wtd. G. Kanters en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN 1SPELEN. Op Woensdag den 17 April 1907 's avonds 7 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis, inzet van een huis op den Oo8tdijk te Middelharnis kadaster Sectie B no. 169 groot 24 centiaren en een huis staande aan de zuidzijde van den Westdijk en uitkomende in de Nieuwstruat te Middel harnis kadaster Sectie B no. 434 groot 44 centiaren voor den heer E. H. de Buiter te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Maandag 22 April, namiddags 6 uur Inzet van 4 woningen te Stellendam aan den Spuydijk in het logement van Knöps aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag den 24 April 1907 's namid dags ten 2 ure aan den molendijk te Nieuwe Tonge van meubelaire goederen, eene elextri- seermachne, een partij boeken enz. Ten verzoeke van den Heer Johs. Giphart, te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag, den 24 April 1907 's avonds 7 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis, afslag van een huis op den Oostdijk te Middelharnis kadaster Sectie B no. 159 groot 24 centiaren en een huis slaande aan de zuidzijde van den Westdijk en uitkomende in de Nieuwstraut te Mid delharnis kadaster Sectie B 110. 434 groot 44 centiaren voor den heer E. H. de Ruiter te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 24 April 1907 's nm. 2 uur Afslag van een Bouwmanswoning bewoont! door den heer A. C. Breesnee, met arbei derswoningen en gevolgen en diverse per ceeien bouw- en weiland eo oosciihakhout in de polders het Zuiderland en Battenoord onder Oude- en Nieuwe Tonge, groot 36 hekt. 87 aren 49 centiaren bij A. T. Waare en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPE- LEN. Maandag 29 April, 's namiddags 6 uur Afslag van 4 woningen te Stellendam aan den Spuydijk, in het logement van Knöps aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Uitslag aanbesteding van de levering van plm 26600 K. G. Chilisalpeter van de landbouwver- eeniging MIDDELHARNI8-SOMMEL9DI IK. Maatschappij tot verkoop van Hulpmestsoffen Levering. Levering. April. Mei. 13.44 13.24. Snelleman Dinteloord. 13.26 13.11. P. J. van Aardenue Dord. 13.39. 13.39. M. Joppe Sommelsdijk* 13.10Ougem. 18.30Gem. ♦Gegund. Rur^eriyhe Ni and MIDDELHARNIS GeborenStoffel z. v. Machiel Looij en Gerritje Christina Berits. Anthonette Rika Catharina d. v. Adrianus Buijs en Petronella Johanna Loeff. Gehuwd: Johannes Akkerman 23 j. te Hasselt en Jannetje Elizabeth Knape 19 j. OverledenCato de Haas 42 j. echtgen. van David Slager. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johanna d. v. Leendert Pieter van Putten en van Lena Kammeraad. Jacobz. v. Arjj Leendert Hobbel en van Lientje Ras. OverledenBastiaan Moerenhout oud 81 j r echtgenoot van Cornelia de Rigter. MELISSANT. Ondertrouwd: J. L. Kwak, 40 j. jm.en G.G,c- degebuur 20 j. jd. L. M. de Gast. 22 j. jm. cn J. Visser 21 j. jd. Overleden: Petrus Gerardus, 2'/, jaaaz.v.P.G." van Damme en J. Kooij. berk en School. Predikbeurten op Zondag 14 April. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. (bevestiging nieuwe lidmaten) en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds, Bruiuing. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhujjs. Den Bommel, vm. Ds. Emnien. Ooltgensplaat, nam. Ds. Polhuis van Stad. Oude Tonge, vm. en nam. Dg. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, nam. Ds. Hoedemaker van Molissani. Herkingen, vm. Ds. Addink. Melissant, vm. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. De. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nam. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. ieeskerk en nm. Ds. Hoogendijk van Stellendam. GEREFORMEERDE KERK, Middelharnis, vm, (bediening H. Avondmaal) en 's av, Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, Ieeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Da. Koppe. Ouddorp, vm. en nam. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. MelisBant, vm., nam. en 's av. Ieeskerk. Herkingen, vm. en 'sav. Ieeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ieeskerk. WMu' niHMfl

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 3