Isll Advertentïèn. DUITSCHLAND. De bladen die zich liefst verdiepen in quaesties van hooge politiek, vinden tegenwoordig weer stof te over. De vor stelijke bezoeken, die afgelegd worden nu of straks; de Marokkaansche quaestie de verhouding van Frankrijk tot Duitsch- land en van Duitschland tot Engeland, het zjjn onderwerpen waaraan de groote pers thans haar hart kan ophalen. Zoo heeft het de aandacht getrokken, dat de nieuwe gezant van Frankrijk, Jules Cambon, op ongewone wijze door keizer Wilhelm ontvangen is, om zij a geloofsbrieven over te reiken. Het feit toch dat deze ontvangst plaats had reeds den eersten dag na Cambon's aankomst, heeft daarom iets bjjzonders, omdat het allerminst des Keizers gewoonte is, nieuwe gezanten reeds zoo spoedig na hun aankomst te ontvangen. En natuur lijk wordt dit feit dan in dien zin ge commentarieerd, dat de Duitsche monarch heeft willen doen uitkomen hoe tege moetkomend hij is voor de Republiek, ook nu de Marokkaansche quaestie weer risioo van oneenigheid tusschen de groote mogendheden met zich brengt. In verband hiermêe is niet van belang ontbloot een welwillende polemiek tus schen de Kolnische Zeitung en de Temps over een samengaan van Duitschland en Frankrijk in zake de Marokkaansche quaestie en de akte van Algeciras. Die akte zelve is voor 5 jaren bindend, maar er zjjn eenige punten waaromtrent geen tijduur is bepaald en die nader door beide Staten bevredigend opgelost zouden kunnen worden. Die punten zjjn o.a. de open deur, de staatsbank, de wapensmok- kelarjj, de openbare aanbesteding van staatswerken, enz. Uit Berlijn kwam nu het bericht, dat daar het artikel van de Temps zeer sympathiek genoemd wordt, en de Kol nische Zeitunq eindigt een lang artikel met de volgende woorden: „Ook wjj gelooven, dat een overeenstemming om trent vele punten tusschen Dnitschland en Frankrijk niet slechts in het belang van beide volken gewenscht, maar ook mogeljjk is. Wij hebben overigens altijd dit standpunt verdedigd, en het is niet onze schuld, wanneer dit bewustzijn nog geen gemeengoed der natiën is geworden. Dat zulke ententes mogelijk zjjn, bewjjst de gesohiedenis der stations voordraad- looze telegraphie in Marokko, welke eerst zeer bedenkelijk leek, doch nu langs den weg eener rustige overlegging tusschen de belanghebbenden zich in de richting eener vriendschappeljjke regeling be weegt". De Kolnische Zeitung bepleit dus alweer een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland, te beginnen met de oplossing van de Marokkaansche moeilijkheden. En jal is het maar courantengeschrijf, het verdient toch de aandacht, dat de officiense bladen over en weer zulk een milden toon aanslaan. RUSLAND. De parlementaire arbeid in het Tsaren rijk gaat nu geregeld zjjn gang en van botsingen tusschen Doema en regeering hoort men nog niet. Maar de pessimisten geven zich daarom volstrekt niet gewon nen. Wacht maar, zoo is hun redeneering, ge zult zien dat het straks wel wezenlijk spaak loopt. De regeering moet nu, om het buitenland, nog den schijn aannemen van met de Doema te rekenen; is echter eerst naar een nieuwe leening gesloten, dan zult ge wel merken hoe het Parlement als overbodig meubel weer opzij wordt geschoven. Daarbjj kwamen allerlei corresponden ten meest Engeisohe de laatste dagen allerlei onheilspellend nieuw over Rusland rondvertellen. Het voornaamste daarvan was wel, dat de Tsaar voor nemens zou zijn afstand te doen van de regoering; een gerucht dat voedsel heeft gekregen door de reizen, die de Keizeriu- moeder thans doet. Men vertelde ook, dat de Keizerin in Engeland moet hebben gesproken over het voornemen van haar zoon om te abdiceeren. Dan zou haar tweede zoon, grootvorst Michael, als regent optreden tijdens de minderjarig heid van den Tsarewitscb, die over eenige maanden pas drie jaar zal worden! In de politieke wereld vonden echter deze geruchten volstrekt geen geloof; en hef, Russische gezantschap te Parijs sprak ze ook aanstonds beslist tegen. Maar er was meer. Andere geruchten, ook in London circuleerend, hielden in, dat er besprekingen worden gevoerd over een nieuwe Russische leening tusschen Parijs en de Londensohe haute inance. Het succes van de leening zou dan naar gezegd werd, afhangen van bindende concessiën in de Joden-kwestie, want zonder zulke concessiën zal een dergeljjke leening in Engeland niet aan de markt zjjn te brengen. Da vertegenwoordiger van de in aanmerking komende Lon- Sche groep moet echter ook de goed keuring van de leening door de Doema verlangen; en diarom dan zou de Rus sische regeering thans nog het Parlement ontzien. Maar had de Doema zijn Schul- digkeit gedaan, dan kon hjj gaan 1 Van andere geruchten een dag of acht geleden vertelde men ook dat de Doema geen week meer leven zou! zwjjgen we nu maar. Indien de pessi misten het bjj het rechte eind hebben, dan staat toch in ieder geval vast, dat eerst het geld er moet zjjn vóór de regeeriug met het Parlement korte metten maakt. En hoelang kan het nog duren, eer zulk een leeDing afgesloten is? ENGELAND en SPANJE. Koninklijk hezoek. Eene andere vorste lijke ontmoeting, die tusschen de Koningen van Engeland en Spanje, schijnt naar sommige persstemmen te oordeelen, wel politieke beteekenis te hebben. De Koning van Spanje, zijn moeder, de infant Ferdinand, de Minister-president Maura, de Ministers van Marine en Buiten- landsche Zaken, de Engelsche gezant te Madrid en de Spaansche gezant te Londen waren allen Zondag naar Oartegena op reis gegaan, om daar den Engelschen Koning te ontmoeten. De '/Victoria and Albert," met Koning Eduard en Koningin Alexandra aan boord, kwam eerst tegen den middag in het gezicht van de havenstad. Voor deze kleine Middeliandsche Zeestad was het bezoek een gewichtige gebeurtenis. Van heinde en ver was het landvolk naar de stad gekomen. De straten waren versierd met bloemen en tapijten,} GRIEKENLAND en ITALIË. Een vorstelijk bezoek. De Koning van Italië brengt dezer dagen een tegenbezoek aan den Griekschen monarch. Dinsdag is hij te Athene, de hoofdstad van Grieken land, aangekomen, en te zijner werd eerst een gala-maaltijd gehouden, bijgewoond door ministers, diplomaten en andere auto riteiten. De Koning van Griekenland bracht in het Fransch een dronk uit, waarbij hij de gasten welkom heette op den klasieken bodem van Griekenland. Hij sprak opnieuw zijn diepe dankbaarheid uit voor de ont vangst hem bij zijn bezoek iutertijd te beurt gevallen in Italië, waarvan de sym pathie weerklank vond in de harten der Hellenenen welke onvergetelijk zal blijven, Hij uitte zijn dank voor de hem geboden gelegenheid om de verzekering te kunnen geven van de gevoelens van broederlijke genegenheid voor de edele Italiaansche natie en hij gaf den wensch te kennen, dat deze banden zich mogen bestendigen. Daarna dronk hij op het standvastig geluk der Italiaansche vorsten en op de grootheid en voorspoed van Italië. Victor Emmanuel antwoordde in het Fransch en zeide, dat hij een onuitwischbare herinnering zal bewaren aan de sympathieke woorden van den Koning van Griekenland, welke in Italië een weerklank zullen wakker roepen van diepe genegenheid. Hij gevoelde de behoefte hier luide te verzekeren, dat oprechte gevoelens van vriendschap beide naties verbinden, op den gebeiligden bodem van Griekenland, waar niemand zich vreem deling zou kunnen gevoelen, hier waar het beeld eener grootsche beschaving welke geen grenzen heeft gekend, zich verheft in gedenkteekenen die de wisselingen der geschiedenis hebben. Hij dronk op de gezondheid van het Grieksche Vorstenhuis en den voorspoed van Griekenland. .Politieke beteekenis mag aan dit bezoek van den Koning van Italië en Griekenland wel niet worden gehecht, heet het van Italiaansche zijde, het geldt hier alleen een beantwoording van het bezoek door den Koning van Griekenland aan Italië gebracht. Maar er zijn ook bladen die het bezoek met de algemeeue Balkan politiek in verband brengen. Van het treinderaillement te Beesd. Aan de bekomen wonden overleden. Een deurwaarder van de kiezersIUst geweerd. Onweer. Een dronkaard afschaffer geworden. Weer een. Rijk door de pillen. Naar het Parjjgche voorbeeld. De „lieve Lente". Ongelukken met en door auto's Brutale inbraak. Braiidweertoestaud te Hoorn. Droef. Hoog bezoek. In een onbewaakt oogenblik Haagsch Uit de remkast gevallen. Gelukkig. Lijken van de ^Berliu" Dinsdagmorgen was, zooals wij reeds vermeldden, een lijk opgevischt bij de Westerkade, en Dinsdagavond is weder een onbekend lijk opgevischt, thans nabij de Wilhelminakade te Rotterdam. Ook dit is naar Crooswijk gebracht. In verband met het feit dat verleden week eveneens een onbekend lijk uit de rivier de Maas ter hoogte van Katendrecht werd opgevischt en zooveel personen alhier niet als vermist gesignaleerd staan, is het niet onwaarschijn lijk, dat het slachtoffers zijn van de ramp van de "Berlin", d. d. 21 Febr. 1.1., die de rivier zijn komen opdrijven. (Rdam.) 14 eeuwen oud. Door J. v. Bommel, te Hevikhuizen, is bij de ontgraving van het Oude Maasje een Spaansch zwaard gevonden uit de Vie eeuw. De handgreep van gevlochten ijzer- draad is goed bewaard gebleven. Het is 1.10 M. lang geweest. De punt ontbreokt er aan. Op een trein geschoten. Dinsdagmiddag werd ter hoogte van 't station Gorsel, nabij Deventer, 'n schot gelost op den trein der S. 8., die om 1,45 uit Zutphen vertrekt. Een der passagiers, de heer Kres, kreeg de glasscherven van de stuk geschoten ruit in 't gezichtde kogel snorde hem rakelings langs 't hoofd, Een onderzoek is ingesteld. Poging tot doodslag. Men schrijft uit Helmond aan de "Msb//, Maandag tegen den avond loste J. V. O. een revolverschot op B. de kogel trofB, in het aaugezicht, zoodat deze, de kogel schampte, licht is verwond. Yoor dien tijd had J. v. O. met B. woordenwisseling gehad. B. is onder dokters behandeling en J. v. O. in arrest Een noodsignaal. Men meldt uit Vlissingen dato 9 April, aan de Tel. Niettegenstaande het goede weder en de kalme zee, werd Woensdagmiddag van de kustwacht te Westkappelle een bericht ontvangen, dat een driemastschoeuer, welke voor die plaats geankerd was, 't noodsig naal had geheschen "Schip in nood, kan mijn volk niet redden". Onmiddelijk vertrok van hier een sleep boot, met de reddingsboot op sleeptouw, ter assistentie. Op de plaats des onheils bleek dat het schip veilig voor anker lag. Zooals hier gewoonte is, bij het invaren der zeegaten, worden in geval een schip een sleepboot verlangt, twee willekeurige vlaggen in top geheschen Zulks was ook nu geschied, maar toevallig maakten deze twee vlaggen het bovenvermelde noodsig naal uit. De reddingsboot kon das onver richter zake terugkeeren. Alle mogelijke prima Kunstmest stoffen, als SUPER PHOSPHAAT, A MMONIAK- SUPERPHOSPH AAT, PERU-GUANO, SALPETER enz-, zün te verkrijgen tot concurreerende prijzen bij P1BKSLANP. R. MEES Z00NEN, Kassiers en Makelaars in Assurantiën? Rotterdam. met één dag opzegging 43/4 pCt. tien dagen 43/4 Voor langeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Bewaring van Haarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg- aar zijn. Safe-Deposit. niet wordt gedacht aan het zoeken van een middenweg; waarin de heftigsten de massa bewegen en de verwijdering wordt juist door zulk een samenkomst grooter. Beter is dan een jaarlijksche samenkomst, die zonder zoo massaal te zijn, toch de partij vertegenwoordigt, Laat b.v. elke kies' vareeniging het recht hebben,, één man te zenden. Of laat elke centrale kiesv. een bepaald aantal personen afvaardigen, op zulk een bijeenkomst ontmoet dan het Centraal Comité de partij, die het bestuurt, leidt, of hoe men 't noemen wil. En die vergadering moet dan niet slechts bespre kingen houden, maar ook besluiten kunnen nemen, die invloed hebben op de leiding der partij. 't Is nu zoo, dat het Centraal Comité den koers bepaalt. Voor ernstigen strijd over dien koers, kort vóór ot op ot na een Deputaten vergadering, met de stembus in 't zicht, wacht zich elk antirevolutionair. Zooals 't Centraal Comité de lijnen gewoon is uit te stippelen, bij 't samenroepen der Depu taten, zoo worden ze gewoonlijk getrokken ook. Tot dusver ging dit best. Dr, Kuyper hield ons wel in de goede lijn. Maar als we, vroeg af laat, zijn leiding missen moeten, kan een jaarlijksche samen komst ncodig blijken, om te zorgen, dat de vierjaarlijksche Deputaten-vergadering de groote bijeenkomst blijkt, waar men eens gezind, de handen ineen slaat, wapen broederschap sluit, het aanvalsplan bespreekt en heilige bezieling indrinkt voor den komen den strijd. Zou het dan niet wijs zijn, zonder over ijling, na ampele, broederlijke bespreking, thans ons reeds daarop voor te bereiden? Goed voorbereid, goed ingericht, kunnen zulke jaarlijksche bijeenkomsten gewichtig werk doen. In 't najaar gehouden, zouden ze b.v. voor de winter campagne in meeting en pers een uitnemende voorbereiding zijn. Ook thans reeds, dunkt me! UITKIJK. Sliiitenlasid. ftesiieft&d lieuws. Uit Tiel meldt men, dat de assitent V. T. K., onder wiens dienst te Beesd een trein derail leerde, door de H. IJ. M. ontslagen is. De landuouzer A. H. te Raalte, die in het begin der vorige week bij het hoomvellen door een boom getroffen werd, is Zaterdag in het Ziekenhuis aldaar overleden. In een gemeente bij Amsterdam behoort tot hen, die ran de kiezerslijst moeten worden weggelaten, wegens het niet of niet intijds betalen der rijksbelastingen de deurwaar der der gemeente-belasting. Zondagnamiddag ontlastte zich boven de ge meente Katwijk een hevig onweder, gepaard gaande met ontzaglijke regenbuien. Gedurende een paar uren was de bliksem niet van de lucht. Ongelukken zjjn, voor zoover bekend, niet voorgekomen. Wel sloeg de bliksem in, doch dit geschiedde in den llijn voor de Turfmarkt. Ooggetuigen zagen den straal sissend in het water neder dalen. //(L. D.)// Als onverbeterlijk dronkaard stond hij in het Oldambt bekend. Hij was een van die beklagenswaardige 'ypen, over wie de groote menschen bijna medelijdend het hoofdschudden en de kinderen zich vroolijk maken. Als handlanger was hij op een veerschip in dienst, maar de schipper had niet veel aan zulke helpers. Een dochter van hem diende hier in Gro ningen en zoo eens om de veertien dagen bezocht zij haar familie. Maar wanneer zij zoo over den straatweg van het dorp liep, dan was het haar, alsof zij met den vinger werd nagewezen en eens had zij iemand hoo- ren zeggen: zie, daar heb je Jantje ook, de dochter van dien zuiplap Toen stond haar besluit vasi. Zij wilde haar vader niet meer bezoeken. En zij had hem ook duidelijk het waarom van dit besluit gezegd, maar eerst had hij het niet recht begrepen, wat al die drukte beteekende. Doch toen hij den volgen den morgen wakker werd, zijn roes had uit geslapen, toen drong het tot hem door, wat Jantjes bedreiging voor hem inhield. Zij wilde nooit meer hem komen bezoeken, om dat hij een zuiplap was, omdat zij zich voor hem schaamde. Hij begon het bijna als een misdaad te gevoelen, aan zijn kind begaan. Nu zou hij toch eens toonen, dat zijn dochter zich niet voor haar vader behoefde te schamen. En in hem was gerijpt het vaste voornemen, den drank voorgoed te laten staan. Dan zou Jantje wel weer bij hem op bezoek komen. Nu spreken de menschen in zjjn omgeving bijna met verbazing over zijn bekeering en hij vertelt vol trots aan ieder die het hooren wil, dat hij in vier maanden geen druppel drank gebruikt heeft. En Jantje komt weer geregeld haar veertiendaagsch bezoek brengen. //(N. Gron. Ct.)// Naar de //Daily Chronicle// meldt, heeft de politie een geheime opslagplaats van wapens en schietvoorraad te Newcastle ontdekt, welke evenals het te Sunderland ontdekte, bestemd heete voor de Russische revolutionairen. Duit sche wapenfabrieken zijn de leveranciers van de voorraden geweest, maar zij vonden het veiliger, om ze over Engeland te verzenden. Thomas Beechman, de Èngelschman van de pillen, is Zaterdag op 86-jarigen leeftijd overleden. Hij begon met op de markt zijn pillen aan boeren en buitenlui aan te praten. Die kunst verstond hij goed en bracht hij later voor een grooter publiek door middel van adverteeren in toepassing. Een jaar of twaalf geleden deelde hij aan verslaggevers mede, dat zijn firma het zaakje was een maatschappij geworden jaarlijks voor f 1,200,000 adverteerde. Ook in Marseille wordt steen en been ge klaagd over de veiligheid. De gebiedsopper- vlakte is ginds nog heel wat grooter dan in de hoofdstad, en toch zijn er in het geheel slechts 850 politieagenten, en wie er onge veer 200 beschikbate zijn voor het centrum van de stad. Maar het aantal booswichten, da dag aan dag moordt, steelt en rooft in dat stadsgedeelte, wordt op meer dan vijf honderd geschat. Der //apachen// vormen goed georganiseerde vereenigingen, elk met hun eigen hoofdman, die 's nachts coöperatief //werken// en gere gelde gevechten met de politie leveren. Overdag wordt //individueel// geopereerd en het aantal zakkenrollerijen vermeerdert onrustbarend. Een der nieuwste methoden, door het ge spuis toegepast, bestaat daarin, dat men vrouwen, die kostbare oorringen dragen, met een scheermes het geheele oor afsnijdt, om zich van de oorringen meester te maken. Dit geschiedde o. a. een paar dagen geleden toen in de schemering, op het oogenblik dat de lantaarns werden aangestoken, op een der drukste punten van de stad, een vrouw be wusteloos ineenzakte Het bleek, dat haar een oor was afgesneden dat met den oorring verdwenen was. Soms, in stille straten, worden dames aan gesproken door een meneer, die heel beleefd zegt//uw ooringen als u 't belieft 1 Wanneer de vrouw dan, door schrik en ontsteltenis, niets kan antwoorden en roerloos blijft, maakt de meneer met groote handigheid de ooringen, los en neemt ze mee. Weigert de vrouw, of biedt ze weerstand, dan wordt onmiddelijk bet scheermes aangewend en het oor afge kapt. Vrijdag j.l. werd op klaarlichten dag een koopman gedood en beroofd. Zondag hadden er een moord, drie moordaanslagen, twaalf aanrandingen en diefstallen plaats. Maandagochtend vroeg beeft het te Londen gesneeuwd. De Sneeuw was wel gauw gesmol ten, maar lag toch korten tijd als een dikken mantel op de daken en de straten. De ther mometer daalde een oogenblik tot hij het vriespunt. Om twaalf uur was hel 46 gr., juist twintig graden lager dan een week te voren. De reeks is nog niet gesloten, riaar 't schijnt. Zondagmiddag is de au'o van den heer MaX Steinthal, directeur der Duitsche Bank te Berlijn, waarin drie van zijn kinderen en een nichtje geze'en waren, op weg van Berlijn naar de kolonie Grunewald in de Konings laan tegen een p*al der electrische tramlijn aangereden. De auto werd vernield en de inzittenden werden op den weg geslingerd. De 16-jarige ErichSteinthalhad een schedel en eenarmbreuk, en de 14-jarige nicht, Else Levy een sche delbreuk en inwendige verwondingen, terwijl de anderen er met lichte kwetsuren afkwa men. De chauffeur, die verklaart, dat bij 't uit wijken voor een andere auto, de rem wei gerde, bleet ongedeerd. Else Levy is Maandag overleden en de zwaar gewonde Erich Steint hal is nog in levensgevaar. Maandagnamiddag is de auto van den Bel gischen afgevaaadigde Thibaut uit Namen boven op de ciladel tegen een boom gereden. De heer Henri Thibaut, administrateur der //Banque générale//, werd uit den wagen ge slingerd en overreden. Hij werd in deernis- waardigen toestand opgenomen door zijn broeder met wien hij samen was uitgereden. Er bleken vijf ribben gebroken te zijn. In de Avenue de la Grande Arraée is een auto van den veearts Pierre Geronge, tegen een verhuiswagen opgereden met zooveel kracht, dat de bestuurder van de verhuiswagen van den bok geslingerd werd. Hij kreeg een sche del- en een beenbreuk. Ia den nacht van Maandag op Dinsdag is op ongehoord brutale wijze ingebroken in bet sigarenmagazijn van den heer Sehilke op den hoek Groenmarkt en Nieuwstraat te 'sGra- venhage. Omstreeks 2 uur werd een bewoner der iaastgenoemde straat gewekt door het geluid van vallende glasscherven en zag hij, dat een man zich door de stukgeslagen ruit naar binnen werkte. Onmiddelijk waarschuwde hij per telephoon de politieeen politieagent klom toen ook naar binnen en arresteerde daar een man, die later bleek een goede bekende der justitie te zijn en vervolgens werd overgebracht naar het politie-bureau aan de Riviervisch markt. Een tweetal messen zijn in beslag geno men. Aan een kast in den winkel waren sporen van geweld zichtbaar, doch door de spoedige komst der politie heeft de inbreker geen gelegenheid gehad zioh van iets meester te maken. Er zijn goede gronden om te gelooven, dat meerdere leden van het inbrekersgilde bij deze inbraak zijn betrokken, doch de gearresteerde ontkent dit. Hij is Dinsdagmorgen na een voorloopig verhoor door den commissaris van politie der le afdeeling, den heer Olivier, ter beschikking van de justitie gesteld. Te Hoorn heeft Maandagnacht een felle brand gewoed in de bakkerij der werkmans- vereeniging aan de Kruistraat. De geheele bakkerij is in vlammen opgegaan. Volgens de //Alk. Ot.// hebben despuiten geen water gegeven. Slechts een zwak mod- derstraaltje kwam le voorschijn. De riolen moesten weer het water leveren. Op zichzelf al een heerlijke gedachte I Maar doordat ze geen water bevatten, kon men niets aanbren gen tot blussching. Het schijnt, dat de riolen tegenwoordig op laag peil moeten worden ge houden uit vrees, dat anders een gedeelte der stad onder water komt te staan. Eerst toen de geheele bakkerij was uitgebrand kwam meer toevoer van water. Zeker was men er toe overgegaan zeewater in de riolen binnen te laten. Dat niet meer perceelen zijn aange tast noemt het blad onbegrijpelijk. Bij een grooten oosch- en heidebrand welke in de afgeloopen weck in Zuid-Limourg woedde, hadden twee knapen van 10 jaar een flesch jenever weten machtig te worden, en zich aan den inhoud daarvan te goed gedaan. Door den drank bedwelmd, had een der jongens zioh op het veld le slapen gelegd en zou daar zeker door het vuur achterhaald zijn geworden, had niet een der brandweer mannen hem tijdig ondekt en in vrijheid ge bracht. De andere knaap werd eerst laat in den avond teruggevonden. Maandag is Zaandam bezocht door de Chi— neesche gezanten te Londen en te 's Graven- hage beiden vergezeld van hun secretarissen met het doel een bezoek te brengen aan het Czaar Peterhuisje aldaar. Na bezichtiging van het historisch gebouwtje, waarvoor zij zeer veel belangstelling toonden, plaatsen zij hun handteekeningen in het vraemdelingenboek voor hooggeplaatste bezoekers. Na de lunch gebruikt te hebben in calé Suisse, vertrok, het gezelschap met den trein van 3.23 weer naar Amsterdam. Men meldt uit Hoorn aan//De Alk. Ct.// In een onuewaakt oogenblik kregen Zon dagmiddag tusschen 1 en 2 uur verpleegden in de Rijkswerkinrichting alhier een geschil, waarbij de een zoo driftig werd, dat hij den ander dood sloeg. Gehoord volgens de //N. R. Ct.//aan het postkantoor te 's Gravenhage Heer (lot loket-klerk): //Zoudt U mij ook kunnen zeggen ot enz.// Klerk: //Mijnheer, inlichiiogen worden hier niet verstrekt.// Heer af. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks kwart voor twee hoorden agenten van politie bij de Velperviaduct te Arnhem het gekerm van een man. Zij vonden een spoorbeambte, die aan een der slapen een ernstigb wond bad. Het bleek te zijn de remmer Boks van de H. IJ. S. M., uit Enschedé. Bij het remmen van een goederentrein van Arnhem naar Zevenaar, zoo verklaarde hij was hij uit de remkast gevallen en dientengevol ge liep hij zijn verwonding op. Het treinper soneel had het ongeval niet opgemerkt. De man keerde, na geneeskundige tiehandeld te zijn, Maandag naar zijn woonplaats terug. De schrijnwerksrsknecht Wesseling, in dienst bij de Ned. Tramweg-Maatschappij, die door de brandwonden bij het tramongelak tusschen Gorredijk en Beest,irzwaag bijna blind was geworden, kan nu zonder bril weer lezen. Hij gaat langzaam vooruit. Er bestaat alle hoop op herstel. - JOH. KERN, Horloger en (Msmiil, -- festdüK 263, MiddelHarnis. Steeds groote voorraadHorloges, Klokken, Pendules, Regulateurs, Wekkers. Goud- en Zilver werken, Koralen. Sollede artikelen. Blllyke prijzen. Reparatiën worden met de grootste zorgvuldig heid hersteld. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. W. YAN DER LINDE Jr. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO Stoonidr akker jj-, W. tfUEKHOVKN, Sommeladgk.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2