Het Feuilleton B IJ V O E G S E JL Woensdag 27 NI aart 1907. No. 1227. Officieel €»edeel4e. Plaatselijk Sieaws. Gemeenteraad. ierkoojpiii^eii. Burgerlijke Stuud, kerk en School. W. BOEKHOVEN, Sommelsdijk. .TSarlitherichicn. BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNO WSES VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdyk maken bekend dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1907-1908, benevens de alphabetische lijsten der namen en voor namen van hen, die met betrekking tot eene of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn gebracht, van den 23sten Maart tot en met den 2isten April a.s. op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Tot en met den isden April a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Sommelsdijk, 22 Maart 1907. De Wethouder, De Burgemeester, J. B. MIJS. DE GRAAFF. Sominelsdyk. Bij den gehouden op tocht van het Ruyterfeest alhier, werdjo- hanna Moeiijker door het baldadig werpen met een paardenpeen zoodanig tegen haar hoofd geworpen dat zij zich onder genees kundige behandeling moest stellen, Ook hier werd Zaterdag de geboor tedag van onzen grooten de Ruyter fees telijk herdacht. 'sMorgens werd door de kinderen een rondgang door de gemeente gedaan met oranje en vlaggen getooid en inwelks mid den >Sempre Cresendo* lustig blies, om 's middags met een wedstrijd te besluiten. Was de optocht alledaagsch, één puntje trok de belangstelling van ieder. Midden in de stoet was een historisch plekje. - Een roeiboot bemand met als matrozen gekleedde roeiers en in wiens midden de Ruyter in volle ornaat werd op een wa gen voortbewogen. De figuur van de Ruyter was eenig, fier en kloek stond hij daar als of hij bezig was zijne bevelen tegeveD, en met een stalen blik overging hij de zee van mecschen die. zich ais verdrongen om hem te zien. De ontwerper(s) hebben eer gehad van hun werk 's Avonds wetd nog een fakkeloptocht gehouden van groote kinderen. ftliddelharnis.* Aanstaande Maandag 1 April zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer B. Tiggelman m betrekking is geweest bij de Posterijen en Telegrafie Moge dien dag voor de jubilaris niet onopgemerkt voorbijgaan, maar een rechte denk- en feestdag zijn. Zaterdagmiddag sloegen de paarden van den landbouwer D. P. in de nabijheid van het Hootd op hol Eerst in het dorp gekomen werden zij door een paar perso nen gegrepen en tot staau gebracht. Ge lukkig liep het incident zonder persoonlijke ongelukken af. De heor J. L. Vink is benoemd tot regent van het weeshuis en heeft deze be noeming aangenomen. Zatetdag werd hier de 300ste ge boortedag van M. A. de Ruyter feestelijk •herdacht. Uit een groot aantal woning# 1 wapperde de Nationale driekleur. Des mor gens werd door de kinderen der openbare school onder begunstiging van goed weder «en optocht door het dorp gehouden met begeleiding van de muziek, welke vervol gens af en toe den geheelen dag bezig was. .Des avonds werd door de heer de Jong in de concertzaal van den heer Meijer een gedachtenisrede gehouden, terwijl daarna door een gedeelte van de muziek gevolgd door een massa volk een rondgang door het dorp werd gemaakt. Of nu aan al de -geuiten feestvreugde den naatn van waar dig kon gegeven worden zouden we niet durven vaststellen, terwijl de aangeheven Jwderen zeker al weinig herinnerden aan den held ter wiens eere en nagedachtenis werd fefeegt. De heer P. Brittijn, directeur der Ambachtsschool heeft zijn benoeming in d# •zelfde kwaliteit te Winterswijk aangenomen. Maandagmiddag werd op de Chr. school de 300ste geboortedag van M. A. de Ruyter feestelijk herdachf, bij welke gelegenheid de kinderen op allerlei versna peringen werden onthaald. Dat zoo i ts naar het genoegen der jeugd was, laat zich 'gemakkelijk begrijpen. Het bestuur van den polder »het Oode land van Mtddelharnis* maakt be kend dat de gesloten lijst der stemgerech tigde Ingelanden gedurende 14 dagen van af 26 dezer ter inzage van Ingelanden is neergelegd ten kantore van den secretaris. Ooltgensplaat. Tot nachtwaker #n laantaarnopsteker alhier is benoemd A Paasse. Zaterdag werden de kinderen dei- Openbare btwaer- en Christelijke scholen alhier op versnaperingen verrast ter gele genheid van het Ruiterfeest. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het kohier no 1 der Perso- ne#le Belasting dienst 1907 aan den ont vanger ter invordeiing is ter hand gesteld. Door B en W. dezer Gemeente is aan J. Riedijk vergunning verleend tot het oprichten eener slagerij in het perceel wijk A no 296. Bij publicatie zijn de inwoners her innerd aan de bepalingen betreffende het vieren van zon en feestdagen. Vrijdag 22 Maart is door B. enW. dezer Gemeente vastgesteld de Kiezerslijst voor 1907-1908 met een getal kiezers van 4»5- Dinsdag is de loteling L. de Leeuw vertrokken naar 's Gravenhage, teneinde voor H. H. Gedeputeerde Staten een her keuring te ondergaan. Dirksland Ter gemeente Secretarie zijn kosteloos verkrijgbaar gesteld, blanco verzoekschriften ter bekoming van jacht en vischacten aanvangende 1 Juli 1907, Men wordt verzocht zooveel mogelijk deze aan vragen te doen voor 30 Maart. B. en W. dezer gemeente hebben doen weten dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1907/08 benevens deAlphabetische lijsten der namen, en voornamen van hen, die met betrekking tot eene óf meer verkiezingen van de kie zerslijst zijn afgevoerd, en daarop zijn ge bracht, tot 21 April voor een ieder ter inzage worden gelegd, en tegen betaling der kosten in afschrift, óf afdruk verkrijgbaar zijn gesteld. Tot en met den 15 April is een ieder bevoegd, bij het gemeentebestuur, verbetering van bovengenoemde lijst te vra gen, op grond dat hij zelf. óf een ander in strijd met de wet, daarop voorkomt niet voorkomt, óf niet behoorlijk voorkomt, In de alhier op Maandag gehouden gemeenteraadsvergadering is tot gemeente Ontvanger benoemd de Heer J. Rooij. Heden Woensdag 27 Maart zal d s avonds te 7.30 uur door het muziekgezel schap van Melissant in de zaal van den Heer Gaanderse een uitvoering gegeven worden. Entrée f035. KORT VERSLAG der openbare Jaarvergadering van de A fdeeting 't Groene Kruis< alhier gehouden Woens dagavond 20 Maart 1907. De tijdelijke Voorzitter Ds. Laramers opent de Vergadering sprak de aanwezigen het welkom toe en sprak onder meer, het vol gende, wat hierop neerkomt. Vooruit merkte Z. E. W. op, dat afgaande naar de opkomst der leden tot het bijwonen dezer vergadering men haast geneigd zou zijn te veronderstel len, dat er niet veel belang in deze Afdeeling van 't Groene Kruis bestaat, doch gelukkig is dat anders, dat bewijzen de artikelen die van deze Afdeeling gebruikt worden. Verder betreurde den geachte spreker, het heengaan van onzen Voorzitter Dr. Rinkel, die door vertrek zich heeft moeten ontrekken, en hoe wel ging spreker voort Dr. Rinkel niet de ziel van deze Afdeeling was, (want dan zou deze vereeniaing dood zijn en gelukkig kan daar anders van getuige worden) heeft deze Af deeling van 't Groene Kruis veel aan hem te danken, en werd de Vergadering voor gesteld om als bewijs van erkentelijkheid, Dr. Rinkel tot Eerelid te benoemen, over een» korastig A't 3 der Statuten. Ook werd nog even de Openbare Jaarvergadering van het vorige jaar ter sprake georacht, en opgemerkl, dat een schrijver in de Courant die verga- vergadtring toeschreef, (omreden die des middags belegd wasi //als onder onsjes// te hejben willen vergaderen. In enkele woorden werd g zegd waarom die vergadering toen belegd was, en werd verondersteld, dat dien schrijver zijne woorden in geen goudschaaltje gewogen i.ad, want dat //onder onsjes// hier geen sprake kon zijn. Daarna las de Secretaris de notulen voor die onverandelijk werden goedgekeurd. Vervo gens kwam aan de orde, de ont vangsten en Uitgaven over 1906. Ontvangen f 212,52 Uitgaven f 157.02 Batig saldo f 55,50. Toen deze rekeningen weerlegd waren vroeg den heer L. Drtendijk het woord en meende dat die post welke bij de uitgaven genoteerd stonden, en jaarlijks aan 't hoofd bestuur gestort moest worden, beter in onze Kast kon blijven, en stelde voor, zich van dat Bestuur af te scheidon. De voorzitter leg de uiteen welk voordeel in sommige gevalleq genoten kon worden, indien men zieb niet afscheur, maar was het met den heer ürien- dijk volkomen eens dat deze afdeeling, die 12 pCt. van de inkomsten moest storten, (in dien het mogelijk was) beter zelfstandig koD zijn. Besloten werd informatie in te winnen, en bij gunstig advies hierop, het voorstel vun den heer Dtiendijk aan te nemen. Den lieer J. de Bonte vroeg, daar hij batig saldo ge hoord had, oi er geen meer vers-erkende middelen uitgereikt had kunnen worden. De voorzitter antwoorde hierop dat het batig saldo niet zoo groot, zou geweest zijn, indien de afdeeling van Dr. Rinkel geen badkuip pro cent gekregen, had, daar het plan bestond die zelf aan te schaffen, en die 35 gulden die aan versterkende middelen uitgegeven zijn, slechts loop tot aan Dr. Rinkel zijn ver trek (laar Dr. Sneijder de Vogel tot hiertoe misschien door onbekend nog met deze af deeling daarvoor nog geen aanvraag heelt laten doen. De voorloopige begrooting over 1907 werd voor inkomsten beraamd op f 249,005, en die der Uitgaven eveneens op f 249,005. Hierna kwam aan de orde ver kiezing van 3 leden van 't Bestuur. Herko zen werden de Heeren D. de Graafl' en H, J. Jansen, en tot Voorzitter gekozen Dr. Sneijder de Vogel, Op de vraag van den heer C. de Bruin die bij de monde verno men had, dat er zijn die geen lid van 't Groene Kruis wilde worden vooralleer zij daarvan iets noodig hadden, en of daarin niet eenige wijziging gebracht zou kunnen worden, werdt na het een en ander overwo gen te hebben, besloten, (tenzij bij enkele voorkomende gevallen), dat men 3 maanden lid moet zijn, voor men aanspraak kan ma ken, op het gebruik der goederen, en waar van publiciteit gegeven zal worden. Nog werd vastgesteld dat zij, die aan 't eind van het boekjaar hun contributie nog verschuldigd zijn, de Kwitantie nogmaals aangeboden zullen worden, en dan bij niet betalingen geroyeerd zullen worden. Daar niemand het woord meer verlangd sluit de Voorzitter de vergadering niet de wenseh dat er nog vele toe mogen treden, en een vol gend jaar weer allen mag ontmoeten. Herkingen. Van betrouwbare zijde kan worden gemeld dat eene lijst ter teekening in deze gemeente zal circuleeren teneinde handteekeningen te verzamelen tegen de Vaccinatiedwang Men lette vooral op het laatste »dwang.« Het gaat dus in deze niet om de vaccinatie zelf doch om vrijheid te verkrijgen het te kunnen nalaten, zoodat ook zij die om des beginsels wil hiervan zich nu onthouden, hun kinderen niet meer van onderwijs zien verstoken. Op vele plaatsen in ons land circuleeren lijsten, welke verzoeken allen H. M. de Koningin zullen worden toegezonden, Stellendam.'** Ten einde eene her keuring voor Heeren Ged. Staten te onder gaan, zal de loteling Marinus van der Vlugt der lichting 1907 zich op 26 Maart a.s. ten 10 ure 's voormiddags in het gebouw der Provinciale Griffie te 's Hage moeten bevinden. De milicien Nicolaas van den Nieuwendijk der lichting 1907 heeft zich tot den betrokken Minister gewend ter bekoming eener geldelijke vergoeding gedu rende den tijd, dat hij onder de wapenen zal vertoeven. Ter gemeente-secretarie zijn koste loos verkrijgbaar blanco-verzoekschriften ter bekoming van jacht en vischakten voor het seizoen 1907/08 De vastgestelde kiezerslijst 1907/08 met alphabetische lijst ligt van 23 Maart tot 21 April a.s. ter secretarie ter inzage, waarop tot en met 15 April verbetering kan worden aangevraagd. Tegen H K alhier is proces verbaal opgemaakt wegens openbare dron kenschap. Goedereede. Op de vcorioopig vastge stelde kiezerslijst 1907/08 komen 239 kiezers voor, tegen 220 in 't vorig jaar. Van 23 Maart tot 21 April is de kiezerslijst voor dit jaar ter secretarie ter lezing gelegd met de alphabetische lijs en. Aanvragen tot verbetering worden ingewacht tot den 15 April a.s. Volgens publicatie ziju ter secretarie kosteloos verkrijgbaar blanco-verzoekschrif ten ter bekoming van jacht- en vischakten en van kostelooze vergunningen tot uit oefening der visscherij met één vischtuig gedurende het seizoen 1907/08. Ouddorp.** Mej. M. A. Meijer, onder wijzeres te St. Philipsland, heeft hare benoeming als zoodanig aan de tweede O. L. School in deze gemeente (Oostdijk) aangenomen. Door Mej. C. van den Broek, onderwijzeres aan de ie O. L. School alhier, heeft tegen 1 Mei a.s. eervol ont slag aangevraagd Uitgaande van den Burgemeester dezer gemeente, circuleert alhier ter in- teekening eene lijst lot het inzamelen van gelden, ten einde aan den alhier thuis be hoorenden schipper G. Moerkerk een sou venir aan te bieden voor zijn heldhaftigheid en moed, aan den dag gelegd bij de redding van de laatste schipbreukelingen van het gestrande stoomschip »Berlin« aan den Hoek van Holland. Donderdag a.s. hoopt de Chr. Zangvereen. r-Looft den Heet* eene uit voering te geven. Naar men verneemt zulten de lieden, die deel hebben genomen aan de eerestoet voor den Edel Achtb. heer v. Vessem deze week feestelijk worden onthaald, Klaaswaal. Benoemd tot secretaris en gemeente-ontvanger alhier de h#er Van der Molen, secretaris der gem.eent#Heinenoord. Peiais. Woensdagavond kwam de treu rige tijding hier aan dat de sloep »Burgem. Beijen* te IJmuiden binnengekomen was, maar dat de stuurman Fop v. d. Steen Maandagavond met een stortzee overboord geslagen en verdronken was. Men vond enk .1 zijn zuidwester en een afgerukte hak van een zijner laarzen terug. Men begrijpt de ontroering van zijn jeugdige vrouw en familie en ook voor elk dorpeling. De jeugdige schipper (25 jaar oud) genoot veler achting, in deze gemeente, hij was niet alleen een gelukkig schipper maar ver standig, altijd even bedaard en geschikt, zoowel voor zijn matrozen als voor een ieder. Vrijdagmorgen is de sloep alhier gearriveerd (stuurman was M. v Veelen). De kajuitskap was ook met de stortzee weggeslagen, ook de jol was vernield. De besomming aan versch# visch te IJmuiden verkocht bsdroeg de som van f 2600 bruto. Indien de geruchten waarheid bevat ten zou de vroegere stuurman van de sloep »Burg. Beijen* Alb. Koster thaDs wonende te IJmuiden wederom stuurman worden op genoemd schip. Door stuurman M. Roobol van de vischsloep Willem Cornells* is te IJmuiden als ook te Rotterdam aangifte gedaan van het volgende Op visscherij zijnde bij harde wind en hooge zee, werd zijn schip achter volgd, door een onbekend gebleven stoom schip ter groote van een stoomtrawler, met groote snelheid varende, dan even voor de 2-Willem Corn.* over, dan op zij, dan weer achter haar om, dan weder werden van de eene zij de seinlichten weggenomen, dan weer aan de andera zij. Doordat men op de 2-Willem Cornelis* gedurig een botsing wist te voorkomen, nam men ten laatste ook het eene seinlicht, en dan het andere weg eD ten slotte deed men ze allen weg Daarbij bleek dat de Willem Cornelis* een gemakkelijk schip was met draaien, en met groote snelheid voer, zoodat gelukt is na 6 uur bezig geweest te zijn, om zich van de achtervolgden te ontslaan. Naar men vermoedt moet dat een schip wezen dat op rooven uit is, wat een groot gevaar oplevert voor de zeevarenden. Men verneemt dat het Rijksvaartuig sZeehond* naar zee is vertrokken, om het schip op te sporen, en ook voor de veilig heid van de zeevarenden te waken VERSLAG van het verhandelde in de zitting van den Raad der Gemeente Middelhui-nis gehouden op 25 Maart j l. des namiddags ten 21/2 ure. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onver anderd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde komt nu het punt waarvoor deze vergadering hoofdzakelijk was belegd te weten „de onverkwikkelijke gaskwetsie," zooals de Voor zitter het uitdrukte. Ter verduidelijking hoe het met deze kwestie geschapen stond voor het be leggen dezer vergadering diene het volgende: De vorige week was door den Raad een open bare vergadering gehouden ter behandeling van een schrijven van den) Heer Adriaans, inhouden de de aanbieding, de bestaande gasfabriek aan de gemeente te willen overdoen voor den prijs van f43000, met uitzondering dan van de in voorraad zijnde steenkolen, cokes, teer, amoniak- water en de van de gasfabriek eigendom zijnde gastoestellen en meters enz. welke tegen inkoops- en taxatieprijzen overgenomen konden worden. Door Burgm. en Weth. werd toen op genoemde vergadering voorgesteld in beginsel tot aanneming dier voorwaarden over te gaan, waartegen den heer Slis ernstige bezwaren opperde zich er beslist tegen verklaarde en voorstelde om in overleg met Sommelsdijk het reeds vroeger gedane bod van t 40,000 nogmaals te herhalen, welk voorstel met 6 tegen 5 stemmen door den Raad werd aange nomen. De heer Adriaans in kennis gesteld met deze beslissing, antwoordde hierop, dat hij in geen geval op dit aanbod wensohte in te gaan, doch zijn voorstel van f 43,000,bleef handhaven, er aan toevoegende, dat hiermede de uiterste grens was bereikt. Hierbij kwam nog dat de Raad der gemeente Sommelsdijk, waar ook deze zaak de vorige week een punt van bespreking had uitgemaakt, in be ginsel was besloten tot aankoop van de bestaande gasfabriek op de door den heer Adriaans gestelde voorwaarden. Ziedaar in 't kort de stand van zaken aange geven en waarvoor de Raad dezer gemeente zicb zag geplaatst om nu te beslissen, of zij gelijk tot heden in deze zaak met Sommelsdijk verder samen zou gaan en werken en daartoe op haar de vorige week aangenomen besluit terug te komen, of door handhaving daarvan, haar eigen weg te gaan, wat zeker, gelijk de Voorz.opmerkte,niet in het voor deel der gemeente zou zijn. Het bovengenoemde schrijven van den heer Adriaans, alsmede dat van de gemeente Som melsdijk werden voorgelezen en door den Voorz. nog een en ander hieraan toegevoegd, waarna hij namens Burg. en Weth. door welke de zaai: nog maals ernstig was overwogen,ad viseerde om terug te komen op het de vorige week genomen besluit en in beginsel te besluiten tot aankoop van de reeds bestaande gasfabiiek evenals de gemeente Sommelsdijk. De heer Kolff moest zijne teleurstelling uitspre ken over den loop der zaken, voornamelijk dat op heden de beide gemeenten niet homogeen zijn, doch zegt tenslotte in het belang der gemeente zich genoodzaakt te zien, waar hij de vorige maal tegenstemde, nu zijn stem te verleenen aan het voorstel van Burg. en Weth. Ook de heer Slis betreurt het, dat Sommelsdijk afgeweken is van de tot nogtoe gevolgden weg. Hy maakt zich sterk, dat wanneer Sommelsdijk op f 40,000,— was blijven staan, de heer Adriaans wel had toegegeven. Hij wenschte ook gaarne nog meerdere zekerheid, desnoods schriftelijke zeker heid, dat de fabriek werkelijk voor de gestelde prijs te krijgen is, terwijl hij nog meerdere be zwaren aanvoerde, die allen te samen van dien aard zjjn, dat hy zich niet met het voorstel van Burg. en Weth. kan vereenigen. Na nog een paar vragen van enkele andere leden, wordt het voorstel van Burg. en Weth. in stemming gebracht en met 9 tegen 4 stem men aangenomen. De Voorz. spreekt zijn blijdschap uit over dit besluit en voegt er den wensch aan toe dat de zaak nu tot een goed en bevredigend einde moge komen, alsmede dat nu eenmaal het besluit ge vallen is, ook de verschillen die zich tijdens deze kwestie aan de orde was zich voor deden, tot het verledene moge behooren. Daar Burg. en Weth. voorstellen, dat bij over name zoo spoedig mogelijk tot explotatie van gemeentewege wordt overgegaan en daarvoor noodig is een deskundige om als leider op te treden, stellen zij voor den heer Sneep, die reeds degelijke bewijzen van bekwaamheid in dezen heeft gegeven tot tijdelijke directeur te benoemen om dan later tot een definetieve beslissing over te gaan. Werdt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Nadat de Voorz. nog eenige inlichtingen had verschaft naar aanleiding van een in de vorige zitting gedane vraag betreffende het eigendom der havendyken, welk bij onderzoek gebleken was buiten deze gemeente om te gaan, werd de ver gadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raadszitting te Stellendam, op Vrijdag 22 Maart j.l. v.m. 11 uur Aanwezig alle leden. ■De Voorz; opent de zitting, waarna de notule0 der vorige vergadering worden gelszen en ongs. wijzigd vastgesteld. Wordt voorlezing gedaan van eene ingekomen missive van Heeren Gedeputeerde Staten dezej provincie, daarbij toezendende een uittreksel nj( het Kon. Besluit, waarbij aan deze gemeente een bedrag ad f 1500 uit 's Rijks kas wordt verleend als bijdrage, bedoeld by art. 45 (oud) der Wst op het L. O. over het jaar 1904. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt voorlezing gedaan van een adres van do afdeeling 8tellendam der schippersvereeniglng „Schuttevaer", daarbij te kennen gevende, ernstige bezwaren te moeten inbrengen tegen het aan dsn publieken dienst onttrekken van het perceel ge, meeutegrond, kadastraal bekend sectie B no. 1172, alsmede een bezwaarschrift van dezelfde strekking van den heer D. Zaaijer albier en 26 andere ingj. zetenen met het oog op den suikerbietenoog9t. Na kennisneming van voormelde bezwaarschrif. ten en breedvoerige onderlinge discussiën wordt goedgevonden, betreffende die aangelegenheid vooreerst eene afwachtende houding aan te nemen, Alsnu deelt de Burgemeester mede, dat aan hem door den Deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam, den Heer Groe nendijk te Sommelsdijk, is beteekend een exploit, ten eind# aan den Staat der Nederlanden in koop af te staan voor een bedrag ad f 1.— een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Stellendam, sectie B no. 1165 Op voorstel van het Dagelij ksch Bestuur wordt niet eenparige stemmen tot verkoop daarvan voor de aangeboden som besloten onder nadere goed keuring van Heeren Ged. Staten dezer provincie. Daarna doet de Voorz. voorlezing van het besluit van Heeren Ged. Staten, waarbij de perceelenin de Zevensteeg no. 250, 252 en 253 te Stellendam, kadaster sectie B no. 1080, 990 en 991 onbewoon baar worden verklaard met last tot ontruiming van de nog niet ontruimde woningen no. 252en 253 binnen drie maanden na dagteekening van hun besluit. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna bespreekt de Heer Moerland den toestand van een paar woniDgen, alwaar het z.l.dringend noodzakelijk is, dat privaten worden aangebracht, waarop de Heer Holleman te kennen geeft, zioh hiermede volkomen te vereenigen. Hij stelt ver volgens den Voorz. ter bestudeering in handen een door hem ontvangen bouwplan eener ver- eeniging in de gemeente Wildervank. Ten slotte deelt de Voorz. mede, de bark „Aster", de haven alhier heeft verlaten en geeft te kennen, gaarne het gevoelen van den Raad te willen vernemen, hoeveel havengeld daarvan zal geheven worden. Na eenige onderlinge besprekingen wordt goed gevonden, zulks over te laten aan hel Dagelijksch Bestuur. Verder niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorz. deze vergadering. Donderdag 28 Maart, 's voorm. 10 uur 3 paarden, 8 stuks hoornvee, bouwgereed schappen, enz. ten verzoeke van den lieer Cs. Tanis JOz., voor zijne bouwschuur, op den Molenblok te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag 30 Maart 1907,'s nam. 2 uur te Dirksland, aau den Havendijk, nabij K, Mijndars Kz., van eene aanzienlijke partij afbraak afkomstig van een Direci ie keet alles zoo goed als nieuw bestaande in Vloer-, zol der-, dak- en weegdeelen, binten, stijlen, benevens eene losse verplaatsbare keet lang 4 M. en breed 3 M. geschikt voor vele doel einden. Zaterdag 30 Maart, 's avonds 6 uur, afslag van 2 perceelen Bouwland in den Piaspolder onder Goedereede en 1 perceel Bouwland in den polder het Oudeiand onder Ouddorp in het logement van Akerhoek te Ouddorp. No taris VAN SCHOUWEN. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenMaria d. v. Adrs. Melaard Jz. en A.J Donkersloot. L.d. OOLTGENSPLAAT. Overleden: Johanna Cornelia Hobbel 11 mild Jansje Beijen 10 maanden. Pieternella den Brab^ 11 maanden. MELISSANT. Geboren: Johanna Cathariaa d. v. Leende) Droogar en Geertrui de Boet. ZUIDLAND. Geboren Pietertje, d. v. P. Nieuwenhuii en Bevaart.Pieternella,d. t. C D. Polderva en E. J. Westendorp. Hendriks, d. f. A. Soventer en A. de Lang. Jan, z. v. H. Hoogs en W. Kuiper. Hendrika Maartje, d. v. L. Lugtenberg en J. E. Hoepel. Bastiaan, z. J. Landman en A. G. van Doorn. OndertrouwdChristiaan Regtenbagh Janna Cornelia Hoogwerf. Iuiand VrOiijk Dirkje van der Velde. Getrouwd: Arie Visser en Kommertje vi Buren. Johannis Stougje en Pietortje Mari) Palsrok. Overleden: Cornelia Bevaart, oud 74 j., wed van J. de Hoog. Maria Wilhelmina van der Linden, oud 63 j. eohr. vau A.Kans. Janoa van der Waal, oud 72 j. wed. van I. van Koppen. Goedereede. De Heer Ds. F. de (Mla alhier heeft een beroep ontvangen bjj de Ned. Herv. Gemeente te Oudewator. is, gelijk onze lezers gezien hebben, afgeloopen. Die nu deze vellen wil laten inbin den, voor slechts 30 Cent, zendeze ons toe, en heeft voor dat prijsje een keurig boekje meer in zijne verzameling. Oude Tonge, 22 Maart. Granen. Tarwe per Hl. f 5,80 a 7,30. Gerst per kilo 7 a 73/, cent. Kogge per Hl. f4.60 a 5.20. Haver per kilo 16a 7 cent. Aardappels por Hl' f 1,75 a 2,75. Ajuin per Hl. f0.70 a 0,—. Erwten per Hl. f 0,— a 0, Boter f0.70 per,pond. Eieren 4 oent per stuk. UoUerdaiu, 25 Maart. Granen. (Binnenlandsehe.) Tarwe per 100 kg. f 7.50 a 8.75. Puike partjjtjes ook per 100 kilo f #,90 Haver per 100 kilo f7.50 a 8. Rogge per Hl. f 5,60 a 6,—. Gerst per 100 kilo f 8.50 a 9,~. Chevalier per 100 kilo f 8,25 a 8,75. Blauwe Erwten per Hl.' f 8,a 8,90. Bruine Boonen per Hl. f7.— a 8.75. Witte Boonen per Hl. f 13.50 a 14,50. Meel. Gesteund door groote voorraden resp. voor- koopen hielden consumenten zioh gereserveerd, zoodat

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4