Waarom IIOEMMRMEEL. V ERFIN KT. Advertentiên. K. Taais Gz. De Mmm aaii den Hoet Tan Holland. Vallende Ziekten IOOO uitten MOTORRIJWIELEN, Landbouwwerktuigen ft 0 i 8. Q 11» Buitenland €3emeii£T<9 Nieuws. M. VAN OOSTEN BRUGGE, Stellendam. Van Beek's OCHTENDVOEDER VOOR HOENDERS Drank van llr. Roland VKRFINKT. zijn werk heet ibésmeU. Dat gaatiuonz» moderne arbeidswereld een nabootsing wor den van i>ban« en »interdict«, waarmee in de Middeleeuwen de pausen streden. Op die wijze dwongen Z3 eerst de on georganiseerden zich bij hen aan te sluiten. Vervolgens gingen ze de markt schaarsch maken, om zichzelf op prijs te houden Om dit doel te bereiken, waren ze zeer vinding rijk. Zoo kwam een der onderafdeelingen op den lumineuzen inval, om van nieuwe leden een jaarlijksche contributie te gaan heffen van 500 dollarsAndere bepaalden gewoon dat in een zeker aantal maanden geen nieuwe leden meer zouden aangenomen worden 1 De vrijheids was naar de maan. In naam, ja! bestond ze nog. Ieder, die wilde, mocht in de bouwvakken gaan. Maar om een baas te kunnen krijgen, moest hij lid van de organisatie worden. En deze weigerde hem! Toch hebben de patroons door een ener gieke houding nog een einde aan die tyrannie weten te maken Maar zoo moeilijk ging dit, dat soms honderden gewapenden noodig waren, om de niet-georganiseerden die nu aangenomen werden, op het werk tegen aanrandingen hunner kameraden te beschermen. Al is dat nu mislukt, 't kan worden her haald. Uit alles blijkt, dat het systeem van geheel-onthouding* verderfelijk is voor de maatschappij. Waar gehakt* wordt, vallen spaanders en waar de strijd tusschen arbei ders en werkgevers, zouden het verzach tende, regelende, zoo noodig kras ingrijpende optreden der Overheid niet binnen bepaalde grenzen wordt gehouden, daar gaat het met beide/partijen, gelijk Jotham 't vooi spelde van Abimelech en de burgeren Sichem's. UITKIJK. RUSLAND. Dinsdag heeft dan Stolypin, de minister president, zijn voor lang aangekondigde en reeds druk besproken verklaringvoorgelezen. De Doema vergaderde weer in de zaal van den raad van adel. We zullen de breede opsomming van al wat de regeering zich voorstelt te doen, onzen lezers maar sparen, doch willen er wel op wijzen, dat blijkens zijn "program- rede'/, minister Stolypin een machtige hervormingstaak p zijn schouders neemt. Wanneer alle ide kn in vervulling gaan dan zal Rusland zelfs menigen Westerschen Staat in ettelijke opzichten vooruit zijn Maar hoeveel jaren staan voor de afwer kingen ook, wat zal Solypin in persoon kunnen afdoen De vrees bekruipt velen nog telkens weer, dat een nieuwe botsing tusschen regeering en Doema niet zal te ontwijken zijn en dat te avond of morgen, als gevolg van de onmogelijkheid om met het Parlement saam te werken, de regee ring weer van regime zal veranderen. Maar dat zijn booze visioenen. Dusver blijkt bij de meerderheid de zin en wil te bestaan om een conflict te vermijden en gelet op het vele voortreffelijke 't welk de ministerieele verklaring biedt, mag men hopen, dat de samenwerking goede resulta ten voor land en volk beide zal te aan schouwen geven. Als men nu maar eerst wil verwezenlijken watbeiderzijdsgewenscht wordt geacht, en niet door te veel te eischen, aller zaak benadeelen ga Stolypin stelt als socialen maatregel zelfs een invaliditeits en ziekteverzekering in het vooruitzicht. Maar al die hervormingen de regee ring denkt ook aan spoorweguitbreiding zoo in Europa als naar het verre Oosten kosten veel gelden dat te helpen verschaffen, zal vooreerst misschien wel de zwaarste taak der Doema zijn, De inkomsten der begrooting zijn lager geworden wegens de opheffing der aflossingsbetalingen, die de boeren voor hun landerijen te doen hadden, en wegens de rentebetalingen voor de in het buitenland aangegane leeningen. En de ongelukkig verloopen oorlog maakt eveneens, hoe groot ook de wensch naar handhaving van den vrede moge zijn, nieuwe uitgaven noodig. Wanneer wij, zoo heet het woordelijk in de Verklaring, onze militaire machtspocitie en de waardigheid van het vaderland hand haven willen en onze toestemming er niet to or willen geven, dat wij de plaats onder de groote mogendheden verliezen, dan mogen wij niet terugschrikken voor de noodzakelijkheid van uitgaven, die het grootste verleden van Rusland ons oplegt. Het buitengewone karakter van 'deze eischen dwingt tot het scheppen van buitengewone bronnen van inkomsten Dientengevolge kondigd de regeeringsverklaring dan aan een inkomstenbelasting en een wijziging van de successiebelasting. Een deel der staatsinkomsten zal worden afgestaan aan de organen van het zelfbestuur. ZUID-AFRIKA. Generaal Botha vertrekt 27 dezer met de //Oarisbrook Castle'/ uit Kaapstad naar Engeland. Hem zullen vergezellen adv. E. W. Beijers, lid van de Wetgevende Vergadering, en R. ABlankenberg en F. Euslin als secretarissenverder zijn oudste dochter en zuster. De koloniale conferentie, waarbij dan Botha tegenwoordig zal zijn, vangt den laen April te Londen aan. Onder degenen, die de koloniale eerste- ministers begroeten en' onthalen zullen, worden ook de Engelsche Koniug en de Prins Van Wales genoemd. De reeks van feestelijkheden, die te hunner eere aange richt zullen worden, is zeer lang en bet aantal uitnoodigingen neemt nog voort durend toe, zoodat het de vraag wordt, boe aan alle in den beperkten lijd recht te doen wedervaren. Is er dus geen reden om met generaal De Wet te vreezen, dat al die banketten de aandacht zullen af leiden van de wezenlijke belangen des lands? En Botha boog al zoover naar Engeland over Terzelfdtr tijd dat we van zijn reis naar Londen vernemen, meldt de telegraaf nader uit Melbourue, dat duizend Austra liërs op kosten der Republiek uit Zuid- Afrika naar hun moederland overgebracht zulleu worden. De meesten dier mannen boden hun diensten vrijwillig aan ten tijde van den oorlog. Naderhand bleven zij in Zuid-Afrika, om ook te kunnen decleu in de gouden toekomst, welke de oorlog brengen zou. Afkomstig uitstreken, waar de goudindustrie inheemsch is, hoopten velen werk te krijgen in de mijnen aau den Rand, doch tengevolge van deu invoer van Chinee:;che arbeidskrachten werd hun verwachting niet verwezenlijkt. Sedert eenigen tijd verkeerden velen in zeer be- hoeftigen staat, ja zelfs stond de honger voor de deur, Nu gaat een uitgelezen groep van duizend op 's lands kosten «huistoe." De vreugde deswege is algemeen. De berichtgever van het »Hdbld.<i te Hoek van Holland schrijft: Nadat mast, davits, zijwand enz. van het voorschip van het in den Waterweg gezonken stoomschip sBerlinot zijn weggeschoten, om gemakkelijker een toegang tot de vertrekken en hutten te verkrijgen, zijn, bij een onderzoek Zondag door den duiker Martin Sperling gedaan in de vertrekken en hutten, voor zoover die zonder levensgevaar waren te bereiken, geen lijken gevonden. Zaterdag is de laatste geredde van de »Berlin«, Mej. Theile, van den Hoek van Hol land naar Dresden vertrokken. Tengevolge van den wensch der Sperlings om geen geldgeschenk te aanvaarden, is een belangrijk bedrag van de te Dordrecht inge komen gelden, overgeschoten. Wij vernemen dat dit bedrag nu door de commissie verdeeld is tusschen de nagelaten betrekkinen van Ne- derlandsche slachtoffers der »Berlin«-ramp en de Zuid Hodandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen. „(Dordr. Ct.)« Dinsdagmiddag is aan den Hoek van Holland het lijk van een vrouw aangespoeld. Het was gekleed en reeds in staat van ontbinding. Van het gestrande stoomschip „Venus« Donderdag verspreidde zich teWassennaar het gerucht, dat de //Venus// zee zou kiezen. Velen begaven zich naar het strand om hierbij tegenwoordig te zijn. De werkzaam heden waren reeds zoover gevorderd, dat het sehip geheel gedraaid was en met den steven in zee lag^De N.W. wind en de hooge zee schenen zeer gunstig te zijn voor bet vlot hiengen, doch de trossen braken en de //Venus/' was weer aan de zee overgelaten. Het duurde niet lang of het schip weid dwars op het strand gezet en staat nu op de zakken die rondom het schip waren aangebracht. Het werk kan wellicht geheel opnieuw begonnen worden. (//Rsb.//) De electrische spoor. Men meldt ons Met ingang van 1/ Mei a. s. za! de lijn Den Haag-Scheveningen der Z. H.E. S.M. in exploitatie worden gebracht. Voorloopig zal echter van stoomkracht gebruik worden gemaakt, tot de Electrische Centrale voldoende stroom kan leveren. Een geraffineerd boevenstuk werd Donderdag op het postkantoor te Heerlen afgespeeld. Een klein meisje, dat voor haar moeder 100 Mark moest ver zenden per postwissel, kreeg van den be ambte e:n postwissel terug, daar hij niet voldoende was ingevuld. Toen het kind ermede wilde huiswaarts keeren, kwam een juist op het postkantoor aanwezig individu op haar toeloopen en wist haar te overreden, hem de 100 Mark en den postwissel te geven, dan zou bij alles wel in orde brengen. De kleine verliet het postkantoor en de kerel haastte zich natuurlijk de 100 mrk. in zijn zak te steken en spoedig na haar het gebouw te verlaten. Toen het kind evenwel zonder regu thuis kwam en de moeder het verhaal van haar hoorde, ijlde zij onmiödelijk naar het post kantoor, waar men van 't ontvangen van 100 Mark niets afwist, doch wel den ver- moedelijken dader kon aanwijzen, daar de man, die met het kind gesproken had, zoo juist' een aangeetekenden brief had verzonden. In den loop van den dag werd de kerel, een Duitsch mijnwerker, in zijne woning in de Kolonie (Heerlen) gearresteerd en gevan kelijk naaa Maastricht gevoerd. De 100 mark werden nog in zijn bezit gevonden. Hij ont kent echter ten stelligste den diefstal. Van het tramongeluk te Beester- zwaag. Men meldt uit Heerenveen De werkmeester Roorda is heden ook ten gevolge van de brandwonden, bekomen by het ontsporen eener tramlocomotief te Beets- terzwaag, overleden. Gevolg eener aanvaring. Men meldt uit Maastricht De kommies Brouwers, oud 62 jaren, die als geleider van een schip dienst deed, is door aanvaring tegen een der pijlers van de spoorwegurug over boord geslagen en, ofschoon nog levend uit het water gehaald, aan de gevolgen overleden. De man laat negen kin deren achter. Een ontaarde zoon. Te Humbeek, in Belgisch Brabant, heeft een 32-jarig daglooner in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn vader, die hem om zijn slecht gedrag wilde onterven, en zijne 30-j-arige zuster, die haren vader te hulp kwam, met een revolver aangevallen. De man is doodelijk, het meisje gevaarlijk gekwetst. De kindsche moeder zag het vreeselijke schouwspel met luid gelach aan. De zoon is en hechtenis genomen. Gevolg eener onptloffiing. Te Belfast was Vrijdag een werkman bezig op het dak van een acetyleengashouder. He gas ontplofte en de man werd honderd meter de lucht in geslingerd. In zijn val kwam hij neer op het leien dak van een pakhuis en sloeg er doorheen. Hij leefde nog toen men hem vond, maar stierf spoedig daarna. Een brutaal stukje. Op de Prinsengracht te Amsterdam nam Vrijdag een 15-jarige jongen van een anderen jongen een tasehje af, waarin behalve bood schappen, een portemonniae met ruim f 4 aan geld was. Een voorbijgaande vrouw, die den diefstal bemerkte greep den deugniet vast, doch kreeg een slag met het taseijje vlak in 't gezicht, zoo hard, dat alleen 't handvat in handen van den jongen bleef. Toen er meerdere personen bijkwamen nam de knaap de vlucht, met achterlating van het tascbje. De dader is bekend. Acht en twintig jaren zoek. Als een» zeldzaamheid kan worden mede gedeeld dat een gouden trouwring, vóór 28 jaar door mej. S. bij mej. de wed. J. in de Molenstraat le Oosterhout verloren, dez;r dagen door den zoon in den tuin geheel gaaf werd teruggevonden, die hem aan de eigenares weder ter hand stelde. Dnt is een tegenvaller. Men tffeldt uit Tholen Een maréchaussee, welke alhier met ver lof was en een bedrag van f 340 had ge haald uit de Nutsspaarbank, verloor op een fietstocht rond het eiland dit bedrag, zonder dat tot lieden een eerlijken vinder opdaagde. Verdronken. Men meldt uit Roermond Maandagmorgen had de circa 60-jarige G. bij het waterscheppen aan de Roer het ongeluk te water te geraken en te verdrin ken. Tot nog toe is zijn lijk niet gevonden. Te Zaandam is Maandag het achtjarig zoontje van schipper Vlot van Dordrecht in de Voorzaan gevallen en yefdronken. Door den trein aangereden. De spoorwegarbeider Larigereis is Maan dagmorgen bij Blok E. nabij Haarlem door trein 559 aangereden en ernstig aan den rug gewond. De man is naar het St. Elizaaeths- gasthuis georaelit, Van het door den tram overreden knaapje. //Het zoontje van den heer Alders te 's Hertogenbosch, dat jZalerdag j.l. aldaar spelende onder de stoomtram geraakte en volgens oogetuigen voor dood werd wegge dragen, leeft gelukkig nog, al is de toestand van bet zwaar gewonde kind dan ook uiterst zorgwekkend//, aldus meldt do //Tel//. Naar de //'s Hert. Ctverneemt, is de toesiand van het jongetje gunstig te noemen, zoodat alle hoop op behoud bestaat. Een aanvaring. Het schip //Voyageur// schipper Janssens, dat door de sloepjoot //President Kruger// werd gesleept, kwam Zondagmiddag met zoo'n vaart in de groote sluis te Hansweert, dat de schipper de achtertros niet kon vastzetten en zoodoende 't schip tegen de sluisdeuren aanbotste. De stuurman van fle //President Kruger// kreeg het voortouw tegen de borst en werd over het dek geslingerd, zonder echter ernstige verwondingen te bekomen. Het schip moest een borgstelling 9torten voor de aangebrachte schade aan de sluis deuren en kon toen d« reis voortzetten. Ernstig ongeluk, Een zeer ernstig ODgoluk vond Maandag te Eindhoven plaats. Een der werklieden, verbonden aan den verbouw van hotel des heeren Goossens nabij bet Station, verloor het evenwicht toen hij zich op de bovenste stellingen bevond. Hij Btortte met het hoofd op de ijzeren ribben, waarop een der vloeren zal komen te rusten. Doodelijk verwond werd hij naar het gast huis overgebracht. Stranding van de »Suevic«. Het stoomschip //Suevic// van de Whitte Star lijn van Australië naar Plymouth is Maandag op de kust geloopen bij Kaap Lizard. Er heerschie een zware mist en een ruwe zee. Aan boord bevonden zich 400 man van de equipage. Reddingsbooten gingen uit ter hulp. Passagiers en equipage van de //Suevic// werden nu geleidelijk ontscheept. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Aan boord heersebte de grootste kalmte. Tot 10 uur waren 150 passagiers van de //Suevic// gered. De reddingsarbeid werd voortgezet. Een honderd zestig kinderen waren aan boord, die door de bemanning in hun armen aan wal werden gedragen. Een laatste telegram meldt dat allb reizi gers van de //Suevic// nu gered waren. De Fransche marine wordt op het oogenblik wel buitengewoon door ongeluk achtervolgd. Dicht bij Ajacio werd de torpedoboot //263// zoo hevig aan gevaren door den torpedojager //Epee// dat het schip haast doormidden is gebroken.' Drie der opvarenden werden gedood. De torpedoboot 289die samenvoer met de 263was ook al niet gelukkig, daar sprong een stoomketel en werden twee stokers ern stig gekwelst. De bemanning werd door de postboot //Lia- mone// te Ajaccio aan wal gebracht. En eindelijk is nog de //Defi// op de kust geioopen en heeft belangrijke averij gekregen, Tijdig het gevaar ontsnapt. Men meldt uit Arnhem Maandagnacht twaalf uur werd een kellner van het Burger hotel de //Korenbeurs// op de Korenmarkt alhier gewekt floor rook die in zijn slaapkamer drong. Hij ontdekte daardoor, dat er een brand uitgebroken was en wekte de huisgenooten, die nog het huis konden verlaten. l)e buide bovenverdiepingen zijn geheel uitgebrand. Het belendende graanpak- hnis, vroeger Lulbersche kerk, kon tegen het brandgevaar beveiligd worden. - Omtrent het ongeluk in de Mathiide- aehacht bij Lousental wordt nog meege deeld, dat de kooi, toen de staaldraad waaraan ze wordt afgelaten, brak, neer kwam in een 20 mater diepen poel. Langzamerhand komen nu lichaamsdealen van de verongelukten aan de oppervlakte vau het water drijven, wat, naar men begrijpt, een schrikkelijk schouwspel ia. In 't geheel zijn er 29 slachtoffers. Vijf lijken moeten nog in het moeras liggen. Volgens opgave van den geneesheer van de mijndirectie te Forbach is het aantal slachtoffers van de ontploffing te 8t. iTohann 72 doodon en 9 gekwetsten, waaronder vier wier toestand bedenke lijk is. De laatsten hebben brandwonden in het gelaat, zijn schrikkelijk verminkt, en sommigen zullen ook het gezicht moeten missen. Naar gemeld wordt, zai het Iracte- mont van Botha, als oerste minister van Transvaal, f 50.000 bedragen en dat van de audere ministers f37.500. Het overlijden wordt gemeld van eeu van Frankrijks grootste, wereldbe roemde mannen deu scheikundige Mar oelin Berthelot. Mevrouw Berthelot was reeds eenigen tijd ziek en overleed plo'seling Zondagavond in een crisis. De geleerde werkte in een nabijgelegen vertrek, toen men hem de noodlottige tijding kwam brengen. Bert helot, door de innigste liefde aan zijn vrouw verbonden, viel toen levenioosneer. Ook een crisis-beschouwing tot Zeer bejaarde dame aan het dejeuner haar gast uit de residentie En weet u ook hoe het nu staat met het Ministerie Neen, mevrouw, ik weet niet anders dan dat de heer Cort van der Lindei) vol gens de laatste nieuwstijdingen tracht een Ministerie te formeeren. Zeker, dan een liberaal Ministerie Ja, ijls de rechterzijde niet kan, en het demissionnaire Kabinet niet wil, flan zal er wel een nieuw liberaal Miniserie moeten komen. Waarop de oude dame in allen ernst Wat een getob. Ik heb zoo'n mede lijden met die arme Koningin. Wij hebben al zooveel last met onze booien, en dat Zij dit nu ook nog moet hebben. (TJistoriseh.) Een slim denkbeeld. Het volgende humoristische stukje, uitge haaid door een opnemer bij Gen topographic schen dienst, werd aan de //Mak. prtme degedeeld Bij een zijner opmetirjge/t kwam de opnemer ook in de Kampong Boea, pl.m. 10 kilometer Zuid van Paloppo. De commandant, der dekking lie! den madika ttij zich t omen en vroeg om inlevering der geweren. Deze scheen er echter geen zin in te he in, n en verklaarde, zooals meestal ge teurt, geen enkel geweer te bezitten. Doch nu kwam de opnemer op een leuk idee Hy liet zijn instrument halen en zette het te midden der verzamelde kamponghoofden. Nu volgde eene verklaring, dat bet den hoof den niets zotj baten, als ze hun geweren niet goedschiks wilden inleveren, want met dit instrument konden alle verborgen geweren opgespooid worden, want de naald van het instrument zou onmiddelijk naar de plaats wijzen, waar een geweer opgeborgen lag. A's bewijs nam de opnemer een geweer en bracht het nabij de boussole, De uitwerking was, zooals ieder zich kan denken, dat de mugneet naald zich richtte naar het gweer de madika en de hoofden, zagen hierin iets bovennatuurlijks. Er werden nog eenige experimenten gedaan door het gewter nu eens rechts, dan eens links, alsook boven en onder de boussole te houden en altijd wees de naald natuurlijk naar het geweer. Het hoofdeffect werd bereikt, door een revolver in een revolvertasch, gewikkeld in een hand doek, bij de boussole te brengenook nu wees de naald naar de verpakte revolver. Tegen zulke tooverij was de Radja niet bestand en bevende en met een bleek gezicht, gaf hij nu te weten, dat in zijn gewest nog 26 geweren verborgen waren, benevens een lila en een geweer bij hem zelf. Het resultaat van het leuke idee van den opnemer was dan ook, dat de patrouille eenige dagen later met 27 geweren en een lila naar huis kon terugkeeren. Storm. Men meldt uit EnkhuizeD aan de Tel. Het in de Zuiderzee voor anker lig gende met lijnzaad geladen tjalkschip „Op hoop van Zegen", schipper H. Jonk man, uit Hoorn, komende van Amsterdam, bestemd voor Gorredijk (Fr.), verdaagde Maandagmiddag, tengevolge van den storm door het slippen van het anker, op één der dammen van 't Krabbersgat, nabjj Enkhuizen, waardoor de schipper zich genoodzaakt zag het anker te lichten, om zoo mogeljjk de Enkhuizerhaven te be reiken. Voor dat doel heesch hij de zeilen, doch daarna deed een rukwind een mast brekm, en wierp dezen met zeil en treil over boord, Een aantal vletterlieden van hier ver leenden hulpen wisrendoorbetui'breogen van trossen, het schip met lading behou den iu de haven te brengen. Hei vaartuig, dat niet verzekerd was, is voor herstelling naar de scheepswerf alhier overgebracht. De lading beliep geen schade. Ontspoord. Van trein 777, die 2,47 van Amsterdam naar Enkhuisen vertrekt en 3.13 te Oosizaan moet aankomen, liepen Maan dagmiddag twee wagens even vóór het station Oo3tzaan uit do rails. De machine, de tender en de goederenwagen kwamen goed en wel oyer den daar liggenden wissel heen, doch eou tweede goederen wagen en eeu derde klasse rijtuig ont spoorden, terwijl de beide daaropvolgende rijtuigen weer op de raiis bleven. Geluk kig liepen de wageas naar de buitenzjjde uit, zoodat het tweede spoor vrij bleef en de volgende treinen slechts heel weinig vertraging ondervonden. De ont spoorde wagens bleven gelukkig overeind staan, zoodat de reizigers met een paar schokken en den schrik vrij kwamen. Van de wagens werden enkel een stoom- koppeling en een paar boorkottingen vernield. Onmiddelijk werd uit Amster dam hulp gezonden en na een groot anderhalf uur kon de trein met de ove rige wagens de reia voortzetten. die NAAIMACHINES zoo spot goedkoop ver kocht worden, is alleen omdat er geen geld betaald behoeft te worden aan reizigers, daarom betaald u geen f 40,maar f 30,voor een Naaimachine met 'vliegwiel en prachtige afsluitkast met 8 Jaar garantie ook op afbetaling. Alleen verkrijgbaar op Goeree en Overflakkee bij Oude Machines worden tegen hoogen prijs ingeruild. Bewerkt door haar hoog gehalte aan eiwit en vet de eierproduotie tot het hoogste aantal, be vordert. de vcrteerSaar- lieitl vap hel korrelvqedev doende de voederkosten lot en beperkt zoo de minste uitgave. 50 25 10 2J K.G. f5.75. f3.—. f 1.30. f 0.70. f 0.35. Hoofdagent voor „Overflakkee en Goedereede, Hoenderfokkerij Ouddorp. Soliede a enten gevraagd. en verder alle Zenuwkwalen radicaal genezen door Prijs per flacon f 3,50. Een enkplo flaoon is voldoende om ALLE AANVALLEN te voorkomen en te overwinnen. Algemeen DepÓr „Pharmaoie Liégeoise" 5 Place St. Barthélemy, Luik. wordt uitbetaald aan eiken lijder aan Vallende Ziekte die niet volkomen ge nezen is na de behandeling juist gevolgd te hebben Generaal- Agent voor Holland en Koloniën S A N I T A 73 Utreohtsohestraat, AMSTERDAM. Voor Goeree Overflakkee bij de firma L. W. ZAAIJER te Dirksland. TE KOOP SIMPLEX, N. S. U. en andere waarvan exemplaren te bezichtigen, flewone Rijwielen, met 1 jaar garantie. Alle ONDEKDEELEN welke op proef gelevert worden enz. enz. zijn, steeds verkrijgbaar bij O. TIELEMAN, Smid en Rijwielreparateur Nieuwe Tonge. Aan hetzelfde adres ook Benzine ver- -a- krijgbaar, Opnieuw ontvangen een partij Deze Inkt munt uit doordien kle dingstukken daarmede geverfd als nieuw kunnen worden gedragen en beslist waschecht blijven. Verkrijgbaar als volgt: Zwart V2 flesch a 25 cent. Marineblauw flesch a 75 cent. Groen, Geel, Bruin eu Rood 25 cent per V4 flesch. SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2