Advertentiën. T. Schilperoord, Meubelfabri kant, Westdijk, Middelharnls. Groote voorraad soliede geschilderde Melen, drongen in een artikel in het tijdschrift vMarz.'/ Opmerkelijk was toen de repliek der //Torwarts/,, dat zijn raad op zich-zelf niet kwaad was, en indertijd reeds door Lasalle was gegeven, doch dat de Duitsche liberalen door hun houding totdusver zulk een ver bond onmogelijk maakten, In ieder geval, rood en rose hooren meer bij elkander dan rood en zwart; en als "Von Bülow weigert den liberalen concessies te doen, b.v. ter verkrijging van een con- stitutioneel-parlementairen regeeringsvorm, kon het nog best gebeuren, dat de liberalen, thans zoo //nationaal'/, over stag gaan en aansluiting zoeken bij rood. En dan zou de kanselier weer rechts steun moeten zoeken. De officieuse //Norddeutsche// moge al juichen, dat de «conservatief-liberale parig// met succes is te voorschijn gekomen uit de verkiezing van het Rijksdagbureau, het is allerminst een eenheid in het vuur gesmeed. Wie weet, hoe spoedig de band weer loslaat. Gisteren rekende Ton Bülow met rood af, nadat Maandag zwart een beurt had gehad. Eerst had nog Bebel, pralend en uitdagend, gesproken: Onze verliezen halen wij bij de eerstvolgende verkiezingen in (gelach.) Wat het stemmental betreft, over- treflen het centrum en de sociaal-demo craten het geheele Hottentottenblok met één millioen (luidruchtig gelach.) Scherp klonk ook, wat de socialistische leider, onder luidruchtig gelach, opmerkte, dat het Pruisische Ministerie met Ton Bülow aan het hoofd, de incarnatie is van allen be schavingsstilstand Aan het antwoord van den Rijkskanselier outleenen we het volgende: Bebel heeft zich moeite gegeven om de nederlaag van zijn leger te verbloemen. Maar die nederlaag is een welverdiende straf voor de vroegere grootsprekerijen en ook een straf voor den enghartigen dog- matischen geest, den dwang in de partij en de ketterjagerij van de sociaal-democratie, waardoorheen geestelijk juk is geschapen, zooals de wereld het nauwlijks in de Middeleeuwen heeft aanschouwd. Die neder laag is verder een straf voor de in de geheele wereld ongehoorde onbeschoftheden der socialistische pers; uit haat geboren, moest zij bij den staljongenstoon terecht komen. Een straf ook voor den onverbiddelijk gevoerden klassenstrijd, en de buitensporig heden daarbij begaan En verder: Alleen de Duitsche socialisten stellen internationale idealen boven nationale idealenalleen hun ontbreekt het aan be grip voor nationale eischen. De bewering van de Vorwarts//, dat wij alleen aan Zuidwest-Afrika vasthonden, om van daar uit het Engelsche bezit in Zuid-Afrika te veroveren, is verachtelijke laster. Zulke leugens maakten, dat men in het buitenland hier en daar den uitslag der verkiezingen als een bedreiging van den vrede opvatte, terwijl daardoor toch in werkelijkheid de verwachtingen betreffende de handhaving van den vrede en van de goede betrekkingen met alle mogendheden verstrekt en beves tigd worden Juist was de opmerking aan het slot, dat de bourgeoisie waakzaam moet blijven, omdat het socialistische gevaar niet blijvend is overwonnen. Zelfs kan men zeggen, dat er van een bepaalde overwinning op rood nog niet eens sprake is geweest, als men let op de cijfers. Rood is nog vooruitge gaan, zij het dan minder sterk dan de nationale partijen. Ton Bülow waagde de profetie, dat na ernstigen strijd de dag zal komen, //dat wij op de sociaal-democratische beweging terug zullen zien als een herstelde op een zware ziekte, als een ontwaaktejop een benauwden droom.// Maar als het tegenwoordige //nationale// bloc die uitkomst moet te zien geven, blijven we vooralsnog sceptisch gestemd. De pogingen om rood en rose bij elkander te brengen, zijn niet zonder btteekenis. ZUID-AFRIKA. Hoewel de volledige uitslag nog niet bekend is, staat nu wel vast, dat de ver kiezingen een beslissende overwinning zijn geweest voor het Boerenelement en de partijen die ongeveer gelijk pogram- ma onderschrijven. Maar ook een even beslissende nederlaag voor de randmijn- magnaten, de geldmannen die geen an der belang kennen dan hun zak en een hoog dividend, en ook nu weer geen middel onbeproefd hebben gelaten om het land alleen volgens eigen inzicht en belang te kunnen exploiteeren. De samenstelling van het Transvaal- sche parlement zal vermoedelijk zijn als volgt: 36 leden van „Het Tolk'', 21 pogressieven, 8 onafhankeljjken, 3 ver tegenwoordigers der arbeiderspartij, 1 partijlooze. Gekozen zjjn 29 leden van het „Het Tolk 21 pogressieven, 6 on afhankeljjken, 3 leden der arbeiderspar tij en 1 partijloozevan de 9 verkie zingen, die nog plaats moeten vinden, verwacht men er zeven ten gunste van de Volkspartij en twee ten gunste der onafhankeljjken. Waarschijnlijk zullen de onafhankeljjken, progessieven en de leden derarbeiderspartjj samengaan. Maar dan nog zal de eerjte minister op een meerderheid van 20 stemmen rekenen kunnen. Vooral in Johannisburg en Pretoria werd de uitslag der verkiezingen met groote opgewondenheid tegemoet gezien. Te Johannisburg was op het marktplein een menigte van zeker 20.000 mensoben bijeen, en de berichten omtrent de ver kiezingen werden daar met kalklicht op een scherm bekend gemaakt. De Tribune constateert ala zooveel andere liberale bladen, dat de populaire partijen een beslissende meederheid heb ben behaald. „Zoolang de Boeren en de Britache liberale groep, dio den naam van nationalisten heeft aangenomen, ver- eenigd bljjven, zal het volk van Transvaal een flinke meerderheid hebben tegen de cosmopolitische belangen, wier doelwit is het te exploiteeren". Van het oogeüblik af, dat de kapita listen het beheer in handen hebben, vin den wij, dat erin 1903 honderd insol ven des waren, in 1904 200, en in 1906 niet minder dan 500. Wij moeten aldus generaal Beyers onlangs in een verkiezingsspeech, dit land opbouwen tot een groote Atri kaansche natie, naar het model van Ca nada en Australië. Wjj moeten verder één Kafferwet heb ben van Kaapstad tot aan de Zambezie, en de Kaffers moeten rechtvaardig doch streng behandeld worden. Dit alles is niet mogeljjk wanneer wjj 5 verschillende kleinere Staten hebben en 5 gouverneurs en 5 ministeries. Neen, één gouvernu8r één ministerie en één vereenigd Zuid- Afrika «Gtenieiiftü i%:ieaiws. Moord te Hengelo. Men seint ons vandaar Zondagavond te half negen heeft hier een moord plaats gehad. Een zekere K. ter Valkt was met anderen en ook met W. Echterhof, Duitscher van geboorte, doch in Hengelo woonachtig, in een kroeg, toen men daar woorden kreeg. Buiten komende had er een vechtpartij plaats, waarbij de eerstgenoemde hoogstwaarschijnlijk door Echterhof met een mes in de borst werd gestoken, zoodat een slagader werd doorgesneden. De vermoedelijke dader is te Enschedé aangehouden en werd Maandag naar Hengelo getransporteerd. Gevaartijk werkje. Zaterdagnamiddag vermaakten zich te Maastricht eenige knaapjes met glijden op de Vischmarkt. De 8-jarige H. S. had daarbij het ongeluk te vullen en kwam met zijn hoofd zoo hevig tegen een urinoir terecht, dat hij weldra den geest gaf. De dood was verooizaakt door het breken van bet nekbeen. L. K Weer een schipbreuk Men meldt uit Harlingen aan de i/L. Ct Van den vuurtoren te Vlieland weiden door de kustwacht in den nacht van 19 op 20 dezer noodvuren gezien. De reddingboot ging uit, dooh keerde on verrichterzake terug. Er was niets te ontdekken. Later spoelde een scheepsmast aan, benevens een tiental vaten met vet. Vermoedelijk is een schip met man en muis vergaan. Nog een scheepsramp. Uit Triëst wordt d. d. 23 Februari geseind De stoomboot //Imperalrix// van de Lloyd die den 19en naar Bombay vertrok heeft hij Elaphonissie ten hoogte van het eiland Canidie schipbreuk geleden. Er zijn menschenlevens verloren gegaan, maar men heeft nog geen nauwkeurige be richten. De //Imperatrix// bad een bemanning van 120 koppen en er waren ongeveer 20 passagiers aan boord. Tjjdig het gevaar ontsnapt. Men meldt uit Amersfoort d. d. 22 Febr. Hedennacht te drie uur werd de bewoonster van perceel 61 Kruiskamp, die ziek te bed lag, door het blaffen van haar hondje gewekt. Ontwakend zag ze dat de geheele bovenverdie ping in lichten laaie stond. Nagenoeg ongekleed holde zij de straat op. De spuiten die fluks ter plaatse waren, wisten de beide aangrenzende onbewoonde huizen te bewaren, zij het ook met groote waterschade. Het bewoonde huis brandde geheel uit. Ver zekering dekt de sohade. Geen persoonlijke ongevallen. De sneeuw op de daken voorkwam verdere uitbreiding in het groote blok, dat nog al afgelegen buiten de stadstaat. („Hbld.") Vermoedelijke moord. Donderdagmorgen werd, liggende tegen een hooisohelf van den landbouwer v. d. L. te Twjjzelerheide (Fr.), hevig bloedende en bewus teloos gevonden de persoon van P. V., woon- aohtig onder Zwaagwesteindo. De ongelukkige overleed al spoedig. Naar men ons mededeelde, had hij een wonde in de zijde boven de heup, waarschijnlijk toe- gebraoht met een mes of ander soheip voorwerp. Algemeen wordt dan aan moord gedacht. De politie doet ijverig onderzoek. Vrijdag vertrok het parket met den rechter commissaris om een onderzoek in te stellen. („Leeuw. Crt.") Over een huis heen geslagen. Te "Waohtum is, naar de „Ass. Ct." meldt tijdens den laatsten storm bij den landbouwer J. B. een boom dioht bij den grond afgeknapt, over het huis geslingerd en overeind aan den anderen kant van hot huis weder tereoht ge komen met den stam een eind in den grond. Een nieuwe schipbreuk. Men schrijft uit Vlissingen Het Noordsche schip //Timaru//, kapt, Johnson, dat de vorige week met een lading cokes van hier naar Christiania vertrok, is volgens ontvangen bericht in den jongsten storm gestrand. De geheele bemanning is omgekomen en het schip zoowel als de lading zijn totaal verloren. In brand geraakt. Uit Dordrecht Van twee vrouwen, die voornemens waren Maandagavond het bal-masqué van de Ver- eeniging //Eensgezindheid// te gaan bijwonen en die zich daartoe gestoken hadden in een papieren kleed geraakte de oudste, de tante door het vuur van dc kachel in brand. De kleertn van het nichtje, dat hare tante te hulp snelde, vatten eveneens vlam en beiden liepen ernstige orandwonden op. Ze weiden voor de verbinding dier wonden naar het gasthuis vervoerd, waar de tante wier toestand hoogst ernstig was, werd opgenomen ter ver pleging. Bijna alles een prooi der vlammen. Men meldt uit Roermond aan de N. R. Ct.// In de naburige gemeente Bruggenum ver brandde Zaterdagnacht door onbekende oor zaak het huis van den landbouwer C. De geheele inboedel, alsmede de ing schuurde granen, werden een prooi der vlammen. Ver der verbranden nog in het vuur een mer- riepaard met veulen, een zeug met vijftien biggen, een paar varkens en een groot aan tal kippen. Bijna waren nog menschenlevens te betreuren geweest, doch door het met levensgevaar optreden der brandweermannen werd grooter onheil voorkomen. Genet-aal Louis Botha is minister-president van de Transvaal ge worden. Met hem zitten o. m. in hst Kabin etSmits en D e V i I I i e r s. //Het Volk// heeft een volledige overwinning behaald bij de stembus beschikt over ongeveer tweeder den van de stemmen in de volksvertegen woordigheid. Mevrouw AnsebonHarbord, een bekende Engelsche luchtreizigster, heeft Don derdagnacht een stout stuk volbracht. Dien stormachtigen nacht is zij te Chelsea opgestegen is over het Kanaal gevaren, werd door den wind van Calais steeds Oostwaarts gedreven, totdat zij Vrijdagmorgen omstreeks tien uur in de nabijheid van Luik neerdaalde, terwijl er een sneeuwstorm woedde. Duitsche drieuiastschoener gestrand. Men seint uit Nieuwediep aan de //Tel. Volgens berichten van visschers is op de Pannekoek een Duitsche driemasucboener ge strand. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Sleepbooten en vletterlieden zijn ter assistentie Vertrokken. In verschillende dorpen in den Eiffel en de Ardennen worden de bewoners lastig gevallen door hongerige wolven. Een man in Eisenborn kon zich alleen redden door in een boom te klimmen. De beide wolven die hem vervolgden, bleven onder aan den boom staan. Op het hulpgeschreeuw kwamen een paar soldaten, die op een naburig schietterrein bezig waren, hem te hulp. Bij Daun werd een voor een wagen gespannen paard aan gevallen, en de wolven lieten zich niet dan met moeite verdrijven. In de Ardennen ver- toonen zieh kleine troepen wolven, die zich tot op de erven om de boerderijen wagen. Het ys. Men meldt uit Workum, d. d. 20 Febr., aan de L. C. In zee, niet ver van onze haven, was Zondag een schuit van Terschelling komen aandrijven, losgerukt door het opstuwende ijs. Een viertal onzer inwoners, stoere zeelieden overigens, ondernamen den moeizamen tocht over zand -en ijsvelden, een ijzeren vlet niet zich voerende om de schuit te oergeu. Na veel getob bereikte men inderdaad den begeerden buit. Dooh toen bleek, dat de ijszoom onvoerkomelijke bezwa ren opleverde, om onze ha en binnen te komen. Ongelukkig zonk de ijzeren vlet, zoodat er geen kans bestond weer van het schip af te komen Goede raad werd duur. Er was geen pro viand of brandstof aan boord, zoodat het er bij langdurig verblijf levensgevaarlijk was. Geen wonder, dat dus de noodvlag werdge- geschen. De redders zaten zelf in nood Gelukkig werd hun signaal opgemerkt. Onze burgemeester requireerde een ander vierial bevaren lieden, en dezen mochten er in slagen het schip wederom te bereiken en de redders te redden. De Terschellingschuit bleef echter redde loos. Inmiddels kwam de rechtmatige eigenaar over om te trachten bij gunstige gelegenheid zijn eigendom te bergen. De eerste vier mannen hebben echter heel wat moeite, en schade bovendien (de ijzeren vlet zonk), voor niets gehad. Een groet. Iemand heeft in een flesch aan het strand te Katwijk een briefje gevonden van dezen inhoud: //Taart wel tot weerzien. Het is zeer mis ig en dik. S.S. Rembrandt. Korporaal H. Drijver.// De //Rembrandt// vertrok 19 Eebruari van Amsterdam. //(O. H. Ct.)// Uit. een gevangenis te Moskou zijn zes politieke gevangenen ontvluoht op de volgende wijze Zij hadden van uit hun oei een onder- aardsche gang ter diepte van drie meter gegiaven naar een keuken die niet werd gebruikt. Met behulp van kopjes, borden en audere dergelijke werktuigen was hun dit gelukt. De uitgegraven aarde hadden zij in hunne matrassen gedaan, waarvan eerst etroo eerst door hen was verbrand. Om te beletten, dat men zou hooreu waarmee zij bezig waren, zongen zij den h ;elen dag door. Toen de gang gereed was, vluohten zij 's unohts in de keuken, ontsnapten van daar uit de ge vangenis, dooh werden op straat dadelijk tegen gehouden door een politieagent, die hen meteen revolver trachtte te dwingen terug te keeren. Er ontstond een geveoht, èèn der mannen werd gewond, een ander gevangen genomen maar de overigen ontkwaman. Er moet te Amsterdam of in de buurt der hoofdstad een beude vaische munters aan het werk zijn, die vooral slachtoffers maakt onder onze tramoonduoteurs, zegt de „Tel." Toen Dinsdagavond door de conducteurs werd afgerekend, bleken er niet minder dan 14 valsohe kwartjes en 2 valsohe rijksdaalders te zijn ont vangen. De muntstukken waren van lood ge maakt. De kwartjes droegen den beeldenaar van KoniDgin Wilhelmina met versohillende jaartal len 1901,1902 en 1903. De rijksdaalders hadden het jaartal, 1878, mot een beeldenaar van Ko- niDg "Willem III. De vaische munt is bjj de politie gedeponeerd, die een scherp onderzoek zal instellen. Doodelijke val. Bij het opgaan der trap is Donderdag het zoontje van den heer L. Witkamp aan de Leuvehaven 59 te Schiedam, achterover geval len, met het ongelukkig gevolg, dat de knaap onmiddelijk dood was. Bloedvergiftiging. In het gesticht sCalvarienbergd te Maastricht is overleden de arbeider H. C. ten gevolge van bloedvergiftiging, ontstaan door het open krabben van een onbeduidende wonde. De arend, De arend, die onlangs in de buurt van Êg- mond, Koedijk en Bergen gezien is, bevindt zich nog steeds in het Berger duin. Hij is door een bekend jager herhaaldelijk gezien, maar is zoo schuw, dat hij niet onder schot is te krijgen. Het bericht, dat hij indertijd te Egmond een meisje aangevallen had, is niet juist, daar Jater is gebleken, dat dit door een groote kokmeeuw geschiedde. Van den storm en liet hoogwater. Uitverschillende streken in ons vaderland komen berichten van de hevigheid, waarmee de storm van Woensdag en Donderdag heeft gewoed. De wind heeft daarbij het binnenwater sterk opgejaagd. Uit Gouda meldt men d. d. 21 Feb Vrijdagmorg»n te halftwaalf bereikte het water in den IJsel den hoogsten stand2.63 meter boven A. P. Er is een koerierdienst voor de veiligheid van de dijken ingesteld. Uit Elburg: Een onafzienbare ijsmassa is van hier uit in de Zuiderzee waar te nemen. De N. W. storm van Vrijdagnacht heeft de toestand niet beter gemaakt, het water is tot tegen de zee dijken opgeloopen. Omstreeks 8 uur was de stand 2.15 en N.A.P. De Drontherdijk loopt over. Het water op de landen is nog voor het grootste gedeelte vrij van ijs; blijkbaar zit dit nog tamelijk vast. Tengevolge van de hevige Westenwinden staat het water te Munnekezijl zoo hoog, dat het onderscheidene woningen is binnen gedron gen. Nabij Veenwouden staat alles blank, terwijl enkele paden eveneens onder water staan. Aan de „L. C." wordt gemeld Op Vlieland is het duin reeds doorgebroken en de vallei ondergeloopen. De storm heeft te Loosduinen zeer veel schade aangericht, in de tuinen. Rietmatten zijn weggeslingerd, heiningen ingedrukt en ontzettend veel ruiten van de broeiramen ge broken. Sommige warmoeziers hebben tusschen de 50 en 100 ruiten stuk. De tegenslag was toch al groot door het bevriezen der bloemkool en slaplanten. In een groote komkommerkas zijn al de planten weg duizenden door een defect in de heetwaterinrichting. »(Tel.)« Ook in het buitenland is het boos weer geweest. Over heel West-Europa woedt de storm sinds ettelijke dagen, fe Parijs buldert hij sedert Dinsdagavond en heeft er veel schade aange licht. De schuur der Aero Club te St. Cloud werd vernield.Tal van telefoon- en telegraaflijnen zijn vernield. Een hevige storm heeft gewoed op de Fransche knst. Een zeilbootje met zes personen is omgeslagen. Alle opvarenden zijn gered, uitgenomen de pastoor van Faou, die ver dronken is. Een telegram uit Duinkerken meldt, dat een visschersvloot verloren is gegaan. Er zouden verscheiden slachtoffers zijn. Aanvaring bij mist. Woensdagmiddag 5 uur^ veerde aan den Hoek van Holland het drl. stoomschip //Eemstroom// van de Holl. Stoomoootmaat- schappij te Amsterdam. De gezagvoerder rapporteerde, dat hij den atgeloopen nacht 2 uur ter hoogte van het Newharp Light house bij dikken mist in aanvaring was ge weest met een totnogtoe oneekend stoomschip. De //Eemstroom// liep op zijde in en kreeg daarbij een groot gat in den voorspriet juist ter hoogte van de waterlijn. Dank zij de waterdichte schotten bleef zij drijvende en kwam met behulp van loodsen den Nieuwen Waterweg binnen. De gezagvoerder rapporteerde verder, dat hij 20 minuten ter plaatse was gebleven, doch het aangevaren schip al fluitende zijn weg hoorde vervolgen, zoodat de toestand van dat gchip vermoedelijk niet ernstig is. Kanon gestolen. Uit den tuin van //Villa Maria// ie Ginne- ken werd de vorigen week een antiek kanon gestolen. Woensdag werd door de mare chaussee dit kanon aan het station te Breda jn beslag genomen het was te Roosendaal ter verzending aangeooden naar Rotterdam. Nieuwe brug. In het Ministerie van Openbare Werken wordt de om- en nieuwe houw van de Rijn brug 111 Keulen voorbereid. De kosten van de spoorbiug komen voor rekening van het Rijk, terwijl de stad Keulen voor de veroreeding der brug ten behoeve van hei personen-, rij tuig- en tramverkeer zal zorg dragen. De stad zal dientengevolg 2.138 000 mk. betalen moe ten, en verder 691.000 mk, aan den Staat, waarvoor deze het onderhoud op zich neemt. De buitengewoon groote werken zouden binnen 5 a 6 jaar gereed kunnen zijn. Ergelijke baldadigheid Den vorigen nacht weer een smaltje Van ergelLjke baldadigheid in het Nykerkerveen geleverd. De brievenuus, die met een Hinken ijzeren uout aan den muur der Christelijke school was geklonken, is met geweld afgeruxt, het slot verbroken en de inhoud meegenomen. Ontrouwe nachtwakers. Toen in den nacht van Zaterdag op Zon dag de heer J. van Aken, stroohulzenlabri- kant en bierbrouwer te Oudenoosch, op zijn terrein de ronde deed, oi alles //richtig// was en den bierkelder, die steeds voor de amte- naren moet zijn geopend, passeerde, kwam hij.... schrik niet lezer, tot de ontdekking dat zich aan het gerstennat de vier nachtwa kers van Oudenboscli te goed deden. Op het schip getrouwd. Margaretha Gout's uit Newcastle, een fa milielid van de bekende weldoenster wijlen mevrouw Burdeit Coutls, was naar de Ter- eenigde Staten gedaan, om er eenen heer Davis uit San Fransisco te trouwen, Davis stond aan de loopplank te wachten, maar de immigratie-ambtenaren weigerden de dame te laten, indien zij niet bewees, dat zij middelen van oes aan had. Toen besloot juffrouw Couts maar dadelijk te irouweu. Er was een zendeling aan boord, die in de ka juit zijn zegen gaf, twee scheepsofficieren deden dienst ais getuigen en aan den arra vb 11 haren man wipte de jonge mevrouw aan land. De dienstweigeraar Gorter die door den krijgsraad te Haarlem vroeger werd veroordeeld lot 3 en 6 maanden mili taire detentie, is nu veroordeeld tot 2 maan den, met ontzegging van het recht om {gedu rende 5 jaar als militair geëmployeerde te j dienen. liet Hoog Militair Gerechtshof heeft dat vonnis geappelleerd. Goed voor de worst Woensdagavond zagen twee agenten van politie een rijtuig stilhouden voor de worst- fabriek van K. M. Preisser in de Sophia- straat te Rotterdam en bemerkte toen dat zakken met vleesch werden uitgeladen. Toen de agenten zich met de zaak wilden bemoeien gingen de twee personen die de zakken af laadden op de vlucht. Het rijtuig en de zakken werden echter in beslag genomen en bleken te bevatten 175 kg. stinkend vleesch, dat voor de consumptie was afgekeurd en afkomstig bleek uit Berkel en Roodenrijs van een koe welke den natuur lijken dood gestorven was. De twee gevluchte personen zijn heden opgespoord. Ofschoon deze zeiden, dat zij het daar moesten bezorgen, ontkent Preisser, dat het voor hem bestemd was. Angstige uren, In de laan van Meerdervoort te 's-Gra- venhage wonen twee zusters, beiden reeds over de 60 jaar. Een paar dagen geleden waren zij juist naar bed gegaan en in haar eersten slaap, toen de jongste een deur hoorde openen. Uit het bed komende, stond zij dadelijk tegenover tweemannen, waaraan de een geld eischte ouder be dreiging haar anders dood te schieten. Zij gaf toén haar beurs. De mannen verwij derden zich daarop uit haar kamer, maar gingen niet naar buiten. In plaats daarvan doorzochten zij keuken en kelder en smulden o a. op hun gemak van een stuk vleesch. Daarna gingen zij eindelijk heen. De jongste zuster had voor dien tijd geeu alarm durven maken maken, maar riep nu ook haar zuster. Een agent werd aange roepen en van een en ander op de hoogte gebracht, 't Was echter voor de politie een uiterst moeilijk gevalde daders had den geen spoor achtergelaten en de dame kon geen signalement opgeven. Toch heeft de politie de daders gevonden. De dienst bode herinnerde zich, dat er 's avonds iemand aan de deur was geweest, die eerst een praatje had gemaakt en toen om een glas water vroeg. Zij kende dien man niet bij naam, maar had hem wel eens gespro ken. Met die gegevens gelukte het de politie een 21 jarigen bakkersknecht op te sporen, die, na eerst ontkend te hebben, door de mand viel en ook ziju medeplich tige noemde. Zij hadden reeds lang eens een goeden slag willen slaan en op den bewusten avond had een van hen een praatje met de dienstbode gemaakt en toen deze het glas water ging halen, was de andere naar binnen geslopen en had zicb verborgen, om, toen de dames naar bed waren, zijn kameraad in te laten. Een revolver werd in beslag genomen en bleek met scherp geladen. De verdachten bewereu echter niet de bedoeling te hebben gehad om de dame te dooden, als zij bleef weigeren hun geld te geven. Natuurlijk zijn zij aan de justitie overgegeven. Door in mijn zaak op te nemen een bekwaam illeubelmakea* lever ik zeer soliede MEUBELEN in alle stijlen, alsmedeSlaapkamerameublementen, spiraal Teeren Slatrassen metOver- matrassen in verschillende prijzen. Ruime keuze in STOELEN, TAFELS, SPIEGELS, SCHILDERIJEN, enz. enz. Tegen concurreereiide, maar vaste prijzen. LEVERING FRANCO. Voor repareeren van Meubelen beleefd aan bevolen Messen-, Scharen- en Briilenmagazijn L. G. VAN DOORN, Oppert 144, nabij 't Gr. Kerkpl. Rotterdam. SJsS-gS ■S-B'-iB I. «"2 S-2S s 3£ a* j: o a w> O o no M A rr} •sïSS-S 'E 8 "e 'a o&o Jz; GQ .05 SH ■a* u M 43 4s M ÖJS 50 - H n d 0> HD O •*±<-2 O rö .N 44 a -81 "s JZ o wi O .3 3 44 Schoen beslag 5 cent per kaartSchoen- cream voor Chroomleer 1272 cent per potSchoenapretuur 20 cent per flacon Schoensmeer, groofe houten doos, prima kwaliteit, 5 cent per doos; Machineolie 20 cent per flacon, hij 8. AAGTEGAAL,, Schoenmakerij en Schoenhandel, Kerksin- gel 8788, tegenover de Kerkbrug, DIR KSLAND. In >i' Staal verdedi hij doe ten be men Oorl dem<| een beko zoo man Zc En Th tot einde, zou ministj zou b Nedei tijd z« lasten hebben En door thans tegeng van di Wann moge op zijde, ze militaire Van leger! financh gestred En i v zou me de men: maar i dat is 1 heeft I gezorgd Te e hoe de; die veri druk op oorlogst schonk een weii trekken hervorm Weln; Regeerir I in niet soonlijke Een vt leuze ge ts vreeze Het is g licht te st naar men w< De Vrijzi fortuintje. Een meet verkiezingen, Zooiets 1 Leiden en j flat op der fle schaduw gegaan. Minister °n hopen 2 zijn zal en netjes door d< Let er ma 't Geromm aijn zij de gezonde dem vermindering broedering ti wij zullen dai mannen van wetsche ideeë professie de 1 die tegen elk< Als het zo nader, maar I °P die taktiek dat ze door-el Laat de his De liberalen Wat het op 1 I met het maa vreden zijn, d; mond, die ze] bescheidenheid De critiek o het langst gek.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2