Scheepsramp aan den Hoei nan Holland. vau wal af met volle zeilen té zien manoe - vreeren. Ondanks het guure weder hebben de blinde Koudijzers onder meedewerking met de zangvereenigingen Herkingen en Dirksland alhier Woensdagavond eene welgeslaagde uitvoering gegeven ten aanhoore van een talrijk publiek. De collecte's voor blinden en Kerk (ten bestrijding der gemaakte onkosten) hebben respectievelijk opgebracht f 15,00 en f 2,46. Tot Bestuursleden der Ant. Rev. Kiesv. alhier zijn als zoodanig herkozen den Heer Joh. Kalle en gekozen de Heeren Joh. de Geus en Jn. v. d. Wende. Melissant. Aan A. Krijger alhier, is een aanstelling tot onbezoldigd Rijksveld wachter uitgereikt. Door den storm is nogal wat schade aangericht. Vele dakpannen werden afgerukt en ook enkele dakramen en heiningen moes ten het ontgelden. Stellendam.** Op de lijst bedoeld in art. 18, eersse lid, der Leerplichtwet komen alhier voor 255 kinderen, die in den leer plichtigen leeftijd vallen. Meldde onze Correspondent ons, dat de heer J. Lokker Cz. den dag herdacht heeft dat hij 4.0 jaar geleden tot gemeente ontvanger was benoemd, van bevoegde zijde gewerd ons de mededeeling dat ZEd. wel 7 Febr. 1867 is beëedigd, doch 1 Maart d. a. v. in functie trad zoodat ZEd. I Maart a.s. pas 40 dienstjaren achter den rug heeft. Voorzeker geen kleinigheid. Goedereede. In deze gemeente is door den stormwind der laatste dagen nog al eenige matrieele schade berokkendo a. werd de haan van de Ned. Herv. Kerk afgerukt, eene heining om den tuin van den heer F. C. Goekoop alhier omver- geslagen en eene haag geheel uit den bodem gerukt. Hedenmorgen bereikte het water in de haven alhier eene hoogte van 2,39 M. -J- N. A. P. In verschillende woningen moesten maatregelen worden genomen tegen het binnendringen van het zeewater door het plaatsen van vloedplanken. De tegen heden (Donderdag) te Goedereede, Ouddorp en Stellendam belegde vergaderingen door het college van Zetters in die gemeenten konden niet doorgaan wegens afwezigheid van den Inspecteur. Ouddorp. De gebroeders J. en K. Mastenbroek kwamen deze week laat in den nacht van familiebezoek, door de »West- duinen.c Bij het bleeke licht der maan, ontdekte hun oog een persoon van ver dachte houding. Zij richten hun schreden naar die persoon, vermoedende met een dief te doen te hebben. Doch deze ziende, dat hij werd opgemerkt, zette het op een loopen. De jongste der gebroeders ïiep hem na, haalde hem in en trachte hem te grijpen om hem te herkennen, maar eer hij naar hem greep had de onbekende reeds zijn mes getrokken en wilde zijn belager te lijf. Deze riep daarop om hulp van zijn andere broeder welke reeds kwam aangeloopen. De onbekende dief zette het andermaal op een loopen, na zich van zijn last te hebben ontdaan, namelijk een zak met eenige kippen. Deze buit namen de broeders mede, inde hoop, dat de eigenaar wel openbaar zou komen. Later is gebleken dat de kippen toebehoorde aan den landbouwer H. Tanis. Tengevolge van den storm van Woens dagnacht ia in het huis van B. Boshoven, bewoond door M. van 't Geloof een gat in den gevel gewaaid, waardoor het dak mede gehavend werd. Oud Beijerland. Woensdagnacht woei alhier een van de groote boomen die aan de Oostdijk staan om, dwars over de rails van de tram, en op het dak van een arbei derswoning, die daardoor grootendeels vernield werd. Daar de bewoners beneden sliepen, zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Door werklieden van de Rot- terdamsche tram werd de boom doorge zaagd om de eerste tram naar Goudswaard, te laten passeeren. Spijkenisse. Dinsdagavond omstreeks II uur geraakte een ledige beestenwagen van de R. T. M. staande op de rails bij Hellevoetsluis, door den hevigen storm in bewegen. De nachtstoker van den Locomo tief zag hem rijden, en trachtte hem met het ijzeren stoomras in te halen doch moest zijn poging daartoe staken. Met snelle vaart rolde de wagen heel gemoedelijk totSpij- kenisse toe, een weg afgelegd hebbende van ongeveer 3 uur loopen. Aan den wisselstand kon men zien dat de wagen het station alhier gepasseerd was, doch daar de dijk nogal sterk opliep, en de wind inigszins verminderde, reed hij weer terug tot achter Spijkenisse, waar hij 's morgens ontdekt werd. Door den hoogen waterstand in de polder Nieuw Hongerland onder water ge- loopen. Daar de keersluis niet tijdig gesloten kon worden, hadden vele bewoners nogal last van 't water, en was ook de verbinding op enkele plaatsen verbroken. Naar schatting moet ook veel op schel ven staand hout zijn weggedreven, wat nogal aanmerkelijk schade heeft berokkend. Rechtzaken. Arrondlasements-Reehtbank (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 19 Februari. Een strooper uit het land van Den Bommel. Je ontkend het. Ik beu den geheelen avond thuis geweest. De veldwachters hebben jou gezien. Dat kan niet meneerik ben den heelen avond thuis geweest. Je vader zegt, dat je tot één uur bent uitgeweest. Dat kan wel meneer, maar 't is niet zoo. Ken je deze fietslantaarn Nooit gezieD, meneer. Hou je van jagen Nee meneer, niet erg. Ben je al eens wegens strooperij door het kantongerecht veroordeeld Jawel. In hooger beroep gekomen Nee, dat niet meneer, 't Was te slecht weer. Te slecht weer Jawel meneer, om naar de uitspraak te gaan luisteren. De veldwachters hebben schrammen aan je handen ontdekt, toen ze je 's mor gens bezochten. Dat kan, meneer, 'k Had 's middags 't verken van buurman schoongemaakt. En bloedvlekken achter op je kiel. Dat kan niet, meneer. 't Wordt verklaard. Ze kunnen wel zooveel zeggen. Zoo ging de ondervraging van den 23- jarigen bouwknecht J. Ph. P. wonende te Den Bommel. Hij zou door de veldwach ters L. van Antwerpen en F. Driesprong op heeterdaad betrapt zijn, toen hij in den avond van 5 November jl. Den Bommel op een weiland met een fietslantaarn bij wijze van lichtbak aan het jagen was. Van Antwerpen verklaarde, dat de man geen stom woord had gezegd op de sommeering van hem en zijn kameraad, gewillig mee te gaan. De man was weggeloopen. 's Mor gens hadden de veldwachters zich naar P. 's woning begeven en zooals Van Antwerpen vertelde, had hij in bekl. zoo'n zelfde s-fie- selemie« gezien. Ook verklaarde hij, dat P. en zijn vriend W. zeer gevreesd zijn in het dorp en als stroopers van de gevaar lijkste soort bekend staan. Bekl. had den veldwachter DriesprODg in de vingers ge beten. Deze had zoo hij zeide bekl. direct herkend, want de maan scheen nog al. Driesprong was met zijn bebloeden vin ger aan bekl.'s jas gekomen en had hem krabbels aan de polsen toegebracht. Tegen bekl. requireerde het O.M waar genomen door mr. P De Josselin de Jong, een jaar gevangenisstraf. isscheiij. Middelharnis. Te IJmuiden binnen ge komen de vischsloepen „Theod. Emmerentia" st. J. v. d. Hoek f 2280,— „Toekomst" st. Johs. de Waard 930, „Middelharis" st J. de Korte 750, „Hendrika Adriana" st. H. Jordaan 600,— „Noordster" st. L. Koster Jr. 425, „Luctor et Emergo" st. W. v. d. Hoek 250,— „Vertrouwen" st C. v. d. Hoek 525, Werkoofjingren, Maandag 25 Febr. 1907 's nam. 2 uur voor den beer I. Kastelein verkoop van schaar hout op een perceel bosch in den polder Duivenwaard te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 27 Februari 1907 's na middags 2 uur aan de Kaai te Den Bornm el eene groote partij sparren; Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 Februari 1907 's na middags 3| uur aan de Kaai te Stad aan 't Haringvliet, eene groote partjj sparren. No taris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 Februari 1907, des avonds 7 uur, in bet Hotel Spee te Sominelsdijk Inzet en afslag in eene zitting van een huis met erf, geteekend A 460, aan den West- of Molendijk te Sommeisdyk, kad. Sectie B no. 123, groot 23 centiaren, ten verzoeke van de Wed. en Erven van den Heer L. Dijkers te Ooltgensplaat. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 28 Febr. 1907 's voormiddags 10 uur te Dirksland aan de Havendijk van eou flinke party zware sparren en palen, opdag van betaling. Notaris VAN DER SLUIS. Op Donderdag 28 Februari 1907 's namid dags 3 uur, ten berberge van T. H. Holle man te Nieuwe Tonge, inzet van een buis met boterfabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge. kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778 samen groot 21,12 Are, ten verzoeke van den Heei Johs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 1 Maart voorm. 10 uur, Paarden, Hoornvee en Bouwgereedschap, ten verzotke van den heer li. Brinkman, voor zijne bouw- schuur te Stellendam, aan de Voorstraat. No taris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 1 Maart 1907, des nam. 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Ha ringvliet Verhuring van 13 perceelen bouw land, gelegen in den polder de //Oude Stad// te Stad aan 't Haringvliet, in den zooge naamde //Paardenstal// voor het seizoen van het jaar 1907, ten verzoeke van Mej. de Wed. L, Braber Mz., aldaar. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 6 Maart, 's vm. 10 uur Paar den, Runderen en Bouwgereedschap, ten verzoeke van den Heer J. Tanis Jz., voor zijne bcuwschuur aan den Achterweg te Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Gemengd nieuws Gistermorgen om lialfzes is aan den Hoek op den kop V8n bet Noorderhoofd gestrand het stoomschip Berlin, van Harwich naar den Hoek van Holland met passagiers en goederen. Reuter seint uit Londen dat er 141 menschen aan boord waren, van wie 91 passagiers. Men telefoneert ons uit Hoek van Holland Ter wille van de snelheid geef ik u de berichten in de volgorde zooals ik ze vernomen heb. Dirkzwager's reporter, de wacht die dag en nacht de in- en uitgaande schepen rapporteert naar Rotterdam en elders, vertelde my wat hij van nacht door zijn verrekijker had zien gebeuren. Vanochtend te 5 uur 15 min., op den gewonen tijd, kwam de Berlin van de Harwichlijn, uit zee naar binnen koersen. Toen hij de lichten zag, lag het schip dwars en was op het eind van de Noorderpier geloopen.Oumiddelijk werd de atoom- reddingboot President van Heel gewaarschuwd, die vaardig uitging, doch wegens de hooge zee niets kon uitrichten. Te 5,30 ure gingen de elec- trische lichten aan boord uithet teeken dat het water in de machinekamer was geloopen.Er woei een storm uit het N.W. ten N. een orkaan gelijk. Er stond 118 decimeter water, terwijl het gewone peil 104 palm is. Ouder deze omstandig heden was er aan redden niet te denken. Er is van boord af niet geseind. Bij het binnenkomen is het schip dwars gegooid en op den berm van de pier gestooten, met het voorschip naar binnen, een scherp stalen schip dat dus weldra in tweeën brak. De wacht aan den Hoek zag een massa menschen aan boord op het voorschip hoe laDger hoe benauwder samendrin gen en bij het gestadig wegzakken angstig opkrui pen naar het hoogste gedeelte. De bemanning wordt geschat op een 50 koppen. Hoeveel passa giers er waren, was hier nog niet bekend, maar men vermoedt een 100 tal. Zoo zag de reporter het voorschip met al die menschen eindelijk in de branding verdwijnen. Thans zit het achterschip aan den zeekant op den dam en daar waren vanmorgen nog verschei dene menschen op te bespeuren. Toen het om kwart over zevenen goed dag was, kon hij alles duidelijk onderscheiden: eerst de breuk, merk baar doordat de achterste mast achterover stond en van lieverlede scheurden de deelen verder van elkander. De menschen op het voorschip bleken zwemgordels aan te hebben, zij hielden elkander stijf vast. Omstreeks negen uur waren zij met het scheepsdeel door de golven als huizen verslonden. Ruim anderhalf uur heeft dit weg zakken geduurd. De stoomreddingsboot heeft reeds vroeg bij den seinpaal vier drenkelingen opgepikt, die dreven op hunne zwemvesten. Een was er reeds dood, drie gaven nog teekenen van leven. Indeberg- haven zyn ze aan wal gebracht, waar doctoren klaar stonden em te helpen. De doctoren uit Maassluis waren per extra-trein hierheen gebracht. Twee van de drenkelingen zijn na aankomst overleden. Een hunner is in leven gebleven. Hij blijkt te zijn een Engelsch kapitein, die in Amsterdam een stoomschip ging halen. Na de eerste verzorging is hij bij parti culieren onder gebracht en hij moet vrij wel wezen. Een sleepboot heeft ook nog enkele Iflken opgevischt in het Kanaal. Omstreeks kwart over zevenen vond zij reeds een dame drijven bij het station, wie een arm was afgerukt. Ook aan het strand zijn enkele lijken aangespoeld. Het voorschip is weggezonken in bet vaarwater en zal spoedig opgeruimd moeten worden. Het achterschip, dat men nog steeds op den berm van de Noorderpier ziet zitten, heeft het openge scheurde gedeelte naar den Waterweg gekeerd. De menschen, die zich daar steeds noch op bevinden, verkeeren in een wanhopenden toestand. Voortdurend ziet men de huizenhooge brekers over bet wrak inslaan, want met de eb is de zee nog veel kwader dan zij reeds was bij den vloed. En woeste sneeuwbuien komen het woedende water van ver uit nog opdrijven. Te één uur ging de stoomreddingsboot opnieuw uit, maar men vreest, wederom zonder uitslag. De bemanning zag de rampzalige schipbreukelin gen met zakdoeken wuiven. Men vreest dat de ongelukkigen van kou en ontbering zullen omko men, tenzij de branding het wrak stukslaat. Onmiddellijk is de ramp naar Londen geseind. "Van de firma Hudig Pieters te Rotterdam, die trouwens hier een kantoor heeft, was een inspecteur reeds heel vroeg aanwezig. Het. is een ontzettend schouwspel, het brok wrak 2000 M. uit de kust duidelijk voor oogen te zien, oversproeid van het schuimende water zonder dat de bonderden aan den wal een hand tot hulp kunnen uitsteken. Het wrak zit 25 M. uit het vuur. Daarnaast ziet men nog net het puntje van den mast opsteken uit het gezonken voorschip. Kapitein van de Berlin was de heer J. Precious. De Harwich lijn heeft tot nu toe wel gelukkig gevaren. Het laatste ongeluk trof haar in'69, toen de Ravens Burry in het Brielsche gat is gebroken, zonder dat er menschenlevens te betreuren waren. Vanmiddag om één uur werden er hier nog 25 lijken binnengebracht, bijna alle van de beman ning. Zij worden neergelegd in een loods aan het spoorstation. De stoomreddingsboot zal thans trachten van den binnenkant het wrak te naderen om aan bakboord een lijn over te schieten en zoo verbin ding te krijgen. Ook is het niet mogelijk dat zij beproefd menschen af te zetten op het vuur, om vaa daar uit verbinding te maken. Over de oorzaak van de ramp is natuurlijk niets met zekerheid te zeggen. Maar vermoede lijk is het schip bij den snellen vloed door de zee dwars geslagen en door de hooge golven op de 10 '0 ponders aan de berm van de pier neer gesmeten. Tegen 3 uur zag men de menschen op het wrak niet meer aan dek. Een sleepboot met doctoren blijft in de buurt van de reddings boot. Onder de 27 aangespoelde lijken is er een van een jongetje van omstreeks 5 jaar. Het wilde weer houdt aan. De branding komt mijlen ver uit zee aanrollen, en die van het wrak mochten afslaan, zullen zeker aanstonds den dood vinden. Alle opvarenden van het schip zullen wel wakker geweest zijn toen het gebeurde, waut te dezer plaatse worden zy gewekt vóór het binnenkomen. Sedert vanochtend 11 uur, is er niet een schip den Waterweg durven binnenkomen. Hedenmiddag brachten de treinen honderden belanghebbenden en belangstellenden aan, om het aangrijpend schouwspel te zien. De bezet ting van het fort bewaart de orde aan het station. Hedenmiddag om 3 uur, rapporteerde de sleep boot Wodan, die langs het wrak ging dat er nog ongeveer 10 personen aan dek waren. De geredde Iersehe kapitien, tot nu toe eenig overgeblevene der passagiers, die in Amsterdam een schip moest halen, werd vanochtend onder gebracht in het Hotel van den heer Tuin, waar hij onmiddelijk te bed gelegd werd en onder me dische hulp gesteld. Pogingen van onbescheide- nen om den zieke op zijn kamer te bezoeken wer den verijdeld. Een dochter van den heer Tuin verpleegde den patiënt, die haar tegen den avond uit dankbaarheid zijn gouden ring met Chineesch inschrift aan den vinger stak. Zijn toestand is be vredigend, hoewel hij koorts had, en baadde in het zweet. De koene Schipper Jansen van de stoom reddingsboot werd toen omstreeks zes uur even toegelaten. Toen vertelde de geredde passagier, dat de kapitien en de loods van de Berlin, nog vóór het schip ging zitten, tegelijk door een stort zee van de brug waren geslagen, en in zee ver dwenen. Daarop had deze opvarende, omdat hij zelf gezagvoerder is, met den eersten stuurman der mailboot, tijdelijk het commanda overgeno men. Kapitein fansen van de reddingboot, een on verschrokken zeeheld stond my hedenavond een onderhoud toe. Hij zei ongeveer het volgende: „Ik wacht nu weer en zee af, om er opnieuw met de stoomreddingsboot heen te gaan. Vermoe delijk zal dat hedennacht te een uur zijn. Tot nu toe is alles mislukt. Misschien kan ik dan het buitendeel van de pier bereiken en daar lan den met de sloep, om van daar uit te werken. Maar water én zee zijn buitengewoon hoog. „Vanmorgen hebben we even door het schiet- toestel een losse verbinding gehad, de lijn was er overheen geschoten, hadden haar gegrepen, maar een stuk water gooide ons weg, en wij moesten laten slippen. Daarna brak de anker tros, en moes ten we naar binnen om een nieuw anker te halen. „Toen was het schip nog in zijn geheel. Ten bewyze hoe sterk het schip was, diene, dat na den stoot niet, zooals gewoonlijk de railing ge broken is, maar van onderen is het schip in el kaar gezet, en eerst later ook van boven gescheurd, waarna voor en achterschip van elkaar braken. „Volgens mijn schatting waren er een 60 70 personen op het voorschip, toen het zonk. „En nu het laatst zag ik op het achterschip nog 4 man schuil onder het sloependek. Een hunner draagt uniform, misschien is het een man van de equipage, misiohien een van de Rotter- damsehe loodsen „Gistermorgen naderden we het wrak tot op tien meter afstand, en ik moest een oogenblik volle kracht achteruit draaien om het mis te komen. En nu heb ik wel reddingen volbracht, die niet minder waren, maar de plaats waar de Berlin zit, is zoo slecht. "VWj kunnen het niet van de buitenkant genaken, en aan den binnen kant is geen ruimte. „Doch zooals gezegd, vannacht gaan we er weer uit. Wees u verzekerd dat ik geen gunstig oogen blik voorbij laat gaan. We konden de kerels best beroepen, maar we hielden ons maar stil. Een van hen schreeuwde knapjes. Het schip is van den buitenkant keeiemaal opengebroken. Het is net achter de machinekamer afgebroken. Toen wij kapitein Parkinson zagen, dreef hij zonder gorder, enkel op een paar stukken hout. Een sleepboot had hij al aangeroepen. Toen die ons hem wees, hadden we hem ook al in de gaten." „Al uw getob en uw moed heeft wel weinig voldoening gegeven kapitien „'t Is waar, zei de onvervaarde zeeman, maar ik weet dat we allen onzen plicht hebben gedaan en zullen blijven doen tot het uiterste, doch te gen die elementen is niet te vecbteu „De toestand van lucht en zee staat niet gun stig. Een ding is zeker, verder zakken kan het wrak niet, en ook niet afglijden 't eenige is dat de zee bet opbreekt. „Sedert 10 jaar heb ik er nu 336 gered, maar zoo'n lamp is nog nooitoverkomen aan onze kust. Deze stoomreddingsboot van de Zuid-Hollandsche Reddingsmantschappy de eenige aan onze kust is best zij is altijd met acht koppen bemand, nu was er een extra man, voor hetschiettoestel. De machinist wordt in de machinekamer opge sloten gedurende den tocht, omdat deze boot over de kop kan duikelen en weer boven komt." „(N. R. Ct.)" Be storm bc-eft !e Rotierditn nergens schade, van veel beieekenia aangericht., hoewel aiies wal niet spijkeryasl beves igd was hei geducht te verduren heeft gehad. Tal van achoorsteeaou, dakramen, pijpen-nuk ken zink zijn bier en daar afgewaaid en op de straten, overdekt met uit de boo men afkomstig dood hout, terechtge komen. Sehuf.ingen zijn omgewaaid op het Oudöhonfdplein, Binnenrotte en Ccof- •iögcl.; voorts eenige rpiegelruiien in winkels, tctwiji alleen in de teekeDschool tan den Nieuwen Binnenweg bij de Havenstraat zeven gtorfe ruilen met sponningen en al op straat, zijn geworpen. Op bet plein voor de Passage is een b'oetnenkiaam totaal vernield en uit eikaar geslagen. Van ongelukken op de rivier en in de havens, waar tnen blijkbaar op het s'orm- weer gerekend bad, is niets vernomen, alleen het stoomschip Penraannor is in de Maashaven van zijn ".ouwen losge slagen en op drift geraakt. Met de hulp van sleepbootjes bracht men het stoom schip spoedig weder op zijn plaats. Men moidt ons uit Den Haag In den afgeloopen nacht zijn door den hevigen wind op verschillende plaat sen in deze stad en in het H'aagsche Bosch boomen omgewaaid en takken van nooman afgerukt. Op de Lijnbaan viel een zware boom op een der daar aanwezige kleine huisjes waardoor een gat in het dak dier woning werd geslagen. Op de Paviljoettsgracht werd de tram haam door een omgevaüen boom versperd Aan d«n N. W Buitensingel viel een boom in de gracht. Voorts zijn bier en daar nog eenige schuttingen omgewaaid, uithangborden weggeslagen, stukken vau sehoorsteenen afgebroken en werd iu tal van in aan bouw zijnde pandeu schade aangericht 'oor het stukslaan van ramen, glasruiten, enz. Uit Leiden De storm van den afgeloopen nacht neetc hier en daar vrij aanzienlijke schade veroorzaakt. Vooral bij in aanbouw zijnde ■mizen. In een der nieuw aangelegde straten is een heele rij inges ort. Uit Heeren veen Woensdagnacht van omstreeks kwart vóór tot kwart over drieën heeft hier een onweer gewoed, vergezeld vaneensneenw- «torm De menschen stonden op wegens liet noodweer. Van ongelukken is nog niet gehoord. Uit Elburg meldt men ons: liet jjs in de Zuiderzee neemt langs onze kust tengevolge van de stom achtige weatewinden zoodanig toe, dat het bergen hoog opschuift en, wanneer daarin niet een gunstige wending komt door ver anderde windrichting, kan men hier nog tang de nadeelige gevolgen daarvan ondervinden. Te Antwerpen zal ven Mei tot Sept. 1907 eene Internationale eD Coloniale Tentoonstelling plaats hebben. Die Tentoon stelling, die zeer aanzien lijk zal zijn, omvat de Landbouw, de Nijverheid, den Handel en eene Colo niale Afdeeling. Zij zal jaarlijksch plaats hebben, daar zij voornamelijk voor doel heeft in Bel gië eene Groote Jaarlijksche Handels markt zooals die van Nijnie-Novgorod, Leipzig en Parijs, te stichten. De Bureelen zijn gevestigd te Antwer pen, 6 Bis. Beggaardenstraat. Een dood verklaarde teruggekeerd. Sedert 12 jaar was te Loislau de matroos Paul Lehmau verdwenen. In 1902 weid hij in allen vorm do <1 verklaard. Maar nu is hij gez'tn I en vel bij zijne verbaasde bloedverwanten teiugg- keerd. Gevolgen van een vechtpartij. Bij een vecli partij werd te 's Graven - sande de 20 jarige schippersknecht M. met een brandende sigaar in h f o >g gestoken. De gewonde werd naar het Ziekenhui vervoerd en zal waarschijnlijk hot gebmik van dit oog moeten missen. Uit de rumoerige streek. Men meldt uit Winschoten aan de Ass. Ct.: Te Beerta is getracht nog in een derde boerderij, die van den heer G. ten Have, brand te stichten. Dit mislukte. De slangen der brandspuit zijn beschadigd met messte ken. lloeli heoordeeSSng Hollands Waterleeuw. Uit het leven van M. A. de Ruiter door H. J. Hana. Uitg. G. F. CALLENBACH Nijkerk a. d. Veluwe. Met 't oog op 't Ruiterfeest is door den ge noemden uitgever in 't licht gegeven een met 48 bldz. vermeerderd boekje van den zelfden naam. Verrijkt met een tweetal nieuwe illustraties en die 48 bldz. is de prijs toch maar 50 ets. en die voor minstens f 10 bestelt, betaalt maar 25 cents. Over den inhoud zullen we zwijgen, waar we vroeger reeds over zijn uitnemenheid hebben ge schreven. Dat Scholen enz. zich dus haasten met 't oog op 't feest en de ouders niet minder. {Burgerlijke Mtusi<J STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Ruurtje, d v. Albert Willem van Toorenenbergen en Magdalena van den Heuvel. OverledenRuurtje, d. v. Albert Willem van Toorenen bergen en Magdalena van den Heuvel. OOLTGENSPLAAT. GeborenCornelia Agnes, d. v. Cornelia Gerar- dus Puther en Joanna Boets; Johannis, z. v. Franciscas Vervloet en Jobanna Stam; Janna, d. v. Jacob van den Berg en Elizabeth de Vos; Johannis, z. v. Huoreeht van Putten eu Wille- mina de Vos. Overleden: Magdalena Snaauw 18mnd., Daniël Langeweg 10 mnd. DIRKSLAND. Geboren: Hendrika, d. v. Job van Oostende en Johanna Jannetje Struik; Cornelia, z. v. Cornell. van der Groef en Lena Kalle. Ondertrouwd: Pietor Poortvliet 33 j. en Maatje Lugtliart 28 j., David Gestel 28 j. en Ingetje Grooten- boer 26 j. Overleden Pieternella van Kassol 57 j. wed. van Jan van Dalen; Arendje Braber 30 j. eohtg. van Gi riit Barend Moermond; Jannetje van Es 68 j. wed. van Daniël van Zuuren; Maria van den Doel 73 j. eohtg. van Adrianus BogerdJohannes Dolk 70 j. wed. van Maria Knops. lierk e«a ttcnoótf. Predikbeurten op Zondag 24 Febr. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 'sav. Ds. Westrik. Mlddelharuis, vm. en 's av. Ds. Bruiuing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Us. Polhuys. Den Bommel, vm. eu nam. Ds. Emmen. Ooltgeneplaat, vm. en nam. Ds. Verwey. Oude Tonge, vm en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Weutink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. tlerliingen, vm. en uam. Ds. Addink. Melissant, vm. en nam. Ds. Hoi demaker. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendyk. Goedereede, vm. en nam. Ds. dv Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Da. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nam. 2 en 'sav. 5,30 uur Ds. Voogel van Puttershoek. Ooltgensplaat, vm. eu 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Basoski van Ouddorp. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Koppe van Stellen dam. (Doopsbediening.) OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissunt, vm., nam. en 'sav. dhr. Barht van 's Gravendeel. Herkingen, vm., nam. en 'sav. Ds. Ruben. Ooltgonsplaat, vm. en 'sav. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS, irksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Maokei'.ze. DOOPSGEZINDE KERK. tuddorp, vm., Ds. Rössing. EVANGELISATIE. Middelharnis, geen opgaaf ontvangen. O'iitgenspiaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr. Keuzenkamp, Theol. oundidaat. Hlddelharnls.* A.s. Dinsdagavond 6 uur, hoopt Ds. Mackenze van Dirksland weder in het Zondagschoolgebouw alhier op te treden. Den Bommel.* Op Dinsdag 26 Februari a.s. hoopt de Ring „Flakkee" van den Ned. Bond van Jocgelingsvereeuigingen op Geref. grondslag eene openbare vergadering te houden. Aanvang 's avonds 6,30 ure in de Geref. kerk. Agend 1 Opening. 2 Het nut va t Organisatie in te leiden door J. van Sprang van Stad aan't Haringvliet. 3 Kerkelijk toezicht door W. van Kempen van Ooltgensplaat. 4. Jongeli igaveree- niging en 't Huisgezin door A. Padmos van Oud dorp. 5 Varia en Sluiting. We wekken een ieder op deze nuttige samenkomst te bezoeken, om daardoor meer en meer op de hoogte te komen van het ideaal, wanneer deze Bond met al zijn onderdeelen streeft. Dirksland.** De WelF.erw. Heer Ds. J. M. Lammers, pred. der Ned. Herv. Gemeente al hier is geplaatst op het grosfal voor predikant by de Ned. Herv. Gemeente te Leeu.varden. Hei klngcn. In de op Maandagavond jl. gehouden vei gadering van manslidmaten der N. H. Kerk alhier is tot notabei herkozen de Heer J. W. de Geus. Mellssant B. Goedegebuur heeft zijne benoeming tot notabel der Herv. gemeente aan- genort en. Goeder ede. De WelEerw. Heer Ds. F. de G'dts, predikant der Ned. Herv. Kerk alhier is geprutst op het grosip.l voor predikant by de Ned. Herv. Gemeente te Leeuwarden. IVun ansdorp. Door enkele leden der Oud Geref. Gemeente alhier zullen des Zondags Gods- dier stoefeniDgen worden gehouden in het gebouw „De Eendracht." Spijkenisse. Door de Geref Kerk alhier is eone roeping üitgebraoht aan Ds. D. B. Hagenbeek te Fynaart. Marktberichten. Gouda, 21 Febr. Kaas, Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 4 wagens. Men noteert: Goudache le soort f31. a 32.50 2e soort f 30.a 31.zwaardere f a Noord-Holland sehe f Handel vlug. Delft, 21 Febr. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 8 Paarden, 227 Runderen, 29 vette- en 274 nuchtere Kalveren, 6 Schapen en Lammeren, 119 Varkens, 240 Biggen en 16 Geiten ot' Bokken. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 134/8 en 55/16 vaten, wegend»* te zumen 3230 KG. Prijs: le kwal. f66.2e kwal. f59.en 3e kwal. t 50.per 7* vat van 40 kilogram. Loosduinen, 21 Febr. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveili g besteed, zijn als volgt: Kropsla le soort f5.— a 9.per lOOkropp.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4