Zaterdagmiddag had de dochter van J. V. bij het schaatsenrijden op de Vliegers het ongeluk te valkn, waardoor zij een hevig bloedende neus bekwam. Dit was echter het .érgste niet, doch juist terwijl zij op wilde staan kwam er een schaatsenrijder die met de punt van zijn schaats in haar neus haakte, waardoor dit lichaamsdeel deerlijk verwond werd. Maandagmiddag trof het zoontje van K. de M. het ongeluk, doordat het zich te dicht bij de kachel waagde, dat zijn kleederen vlam vatten, en hij voornamelijk aan beide armen hevige brandwonden be- kwam. Naar wij vernemen is tot kapitein der stoomboot Middelharnis* benoemd, de kapitein van de stoomboot »Maasnymph II. Stad aan 't Haringvliet. Zaterdag 1.1. had W. M. de Waccter het ongeluk voorover op het ijs te vallen, waadoor hij zich aan zijn hoofd verwondde. Zoo goed als bewusteloos werd hij bij A. J. Braber in huis gebracht, waar hem de noodige liefderijke hulp werd verleend. Den Bommel. Een schaatsenrijder had verleden week het ongeluk zoo te vallen op het ijs, dat zijn hand vreeselijk bloedde en dichtgenaaid moest worden. Op het ijs alhier is een ringrijdetij gehouden, de prijs was een konijn, welke werd toegekend aan A. Tiggelman van Den Bommel. Door den Rijksveldwachter K. Kievit en den onbezoldigd rijksveldwachter Puther is procesverbaal opgemaakt tegen C. A. Wesdijk van Den Bommel. Oude Tonge. Burgemeester en Weth. dezer gemeente hebben bij publicatie bekend gemaakt dat de alphabetische lijst van houders of beheerders van paarden gedu rende de maand Februari voor een ieder op de Secretarie ter inzage is nedergelegd^ De vorige week bevond zich in deze gemeente een persoon van het eiland Texel, welke heeft getracht een 10 tal werkende gezinnen te bewegen, zich naar genoemd eiland te begeven. Het resultaat was slecht. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het schieten alsmede het vangen van eenden enz. wordt gesloten op Zaterdag 9 Maart a.s. Zie voor bijz. publicatie. Dirksland. Zondagmorgen wilde A. M* over een brandbijt (dat in de Kerkgracht gehakt en den vorigen dag nog openge maakt was) loopen, het scheen den last niet te kunnen dragen, daar hij kopje onder er inzakte en in plaats van naar de kerk, huiswaarts moest keeren. Als leden van den Gemeenteraad zijn hier aan de beurt van aftreding de heeren H. Kooman en A. van der Sluis. Herkiiigen, Zaterdag jl. waren ook uit deze gemeente velen tegenwoordig op de zoogenaamde Gooi onder Dirksland om zich te vermaken met schaatsenrijden. Aan den avond gekomen werden eenige jongens van hier overvallen door een groepje uit Dirksland en werden dezen deerlijk mis handeld getuige de kwetsuuren en stukge maakte kleeren. Vooral de familie Bestman scheen men op het oog te hebben gehad. Van een en ander zal procesverbaal worden opgemaakt. Hebben zoo hier en daar de welbe kende blinden van Middelharnis zanguitvoe ringen gegeven met medewerking van zangvereenigingen, ook hier worden naar men verneemt pogingen aangewend hen hier de gelegenheid daarvoor aan te bieden. Stellendam A.s. Vrijdag hoopt de Chr. Zangvereeniging alhier, met mede werking van den Heer P. Koudijzer en zijn zuster uit Middelharnis, een uitvoering te geven Alhier heeft zich geen enkele loteling der lichting 1907 aangemeld, om bij de Zeemilitie te dienen. Goedereede. De lotelingen A. Reedert en J. Troost der lichting 1907 hebben zich aangemeld, om bij de Zeemilitie te worden ingelijfd. Een stuks rundvee, toebehoorende aan den landbouwer G. j. alhier, zal, als lijdende aan tuberculose, door het Rijk overgenomen worden. Terwijl de jongeling J. d. R. alhier zich met eene prikslede op het ijs vermaakte, had hij het ongeluk, in een gat te geraken. Slechts met moeite wist hij zich op het droge te helpen en moest hij met een nat pak huiswaarts keeren. Voor de opruiming der wrakstukken van de op den Banjaard gezonken stoom schepen Nora, Rotterdam en Gustave Gri- sar is het laagst ingeschreven door onzen vroegeren dorpsgenoot, den heer W. van der Tak te Rotterdam. Tegen de zandbank »Banjaard« in het Brouwershavenschegat is een tweemast stoomschip gestrand. Herkomst en lading zijn tot heden onbekend. Blazerschuiten uit deze gemeente zullen hedennacht naar de strandingsplaats vertrekken tot het ver eenen van assistentie. Ouddorp.** Door Zijne Excellentie den Minister van Financiën is de heer S. de Vries, commies 2e klasse alhier, benoemd tot deurwaarder der belastingen voor deze gemeente voor Goedereede en voor Stel lendam. Visscherij, MIDDELHARNIS Te IJmuiden binnen gekomen de vischsloep Voorlichter* st. M. den Braber met de besomming van f2080. Ingezonden itukken. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoeken wij een plaatsje vooronder- staande in U blad. Bij voorbaat onzen dank. In het weekblad „Vooruit" kwam in het num mer van jl. Woensdag 6 Februari een ingezonden stuk voor onderteekend door een zekere Mynheer die zich noemde Criticus. Op smalende wijze werd door hem den opgang naar Gods Huis bespoten Openbare Wereldsche vermaken op den voorgrond gedrongen. Aanleiding daartoe werd gevonden in eene hem ter oore gekomen samenspraak tusschen een lid der alhier pas opgerichte Jongelings Vereeniging en een lidmaat der N. H. Kerk, welke beiden de godsdienstoefening hadden bijge woond door Ds. Addink gehouden, den 27 Januari j.l. Aan het einde daarvan werd bekend gemaakt, dat den daarop volgende Woensdagavond een avonddienst zo» gehouden worden. Dit wekte be vreemding op aangezien deze niet geregeld werden gehouden, alsmede de Zondagmiddag dienst door eene ongesteldheid des predikants in verband staande met diens spraak vermogen. Doordat nu deze gelyk viel met eene door de eveneens nog pas opgerichtte Vereeniging „Nieuwleven" te geven Uitvoering der Rederykerkamer, werd dit den predikant zeer kwalijk genomen. Door een lid ouzer vereeniging werd toen een gezegde ge bezigd n.l. daar hebben wy voor gezorgd." Dit deed deze op eenigzins plagerige wijze wetende dat hy tegen over wien hij zich zag geplaatst daar niet vreemd van was. Dit nu deed den schrijver be stempelen dat een lid der Jongelings Vereeniging pas 16 jaar oud den predikant bewoog te prediken. Was dit zoo geweest, dan had daarin niets kwaads gezeten. Wij voor ons om nu gelijk tijdig onze meening uit te spreken zoude het niet onge wenscht achten op zulke gelegenheden een specialiteit dominé op te laten treden, om daardoor het volk te trekken en te trachtten, den Godsdienst in eere te houden. Nu dit evenwel geheel buiten de waar heid is, willen wij het en voor bedoeld lid in 't bij zonder en voor de Jongelings Vereeniging in zijn geheel opnemen en met feiten aantoonen waarom nu juist dien avond dienst werd gehouden. Het was den predikant geheel onbekend dat er Uit voering zou gegeven worden. Deze wilde echter probeeren zich te gewennen het hem toeliet druk ker te preeken, en achtte het beter de eerste weken Zondagsmorgens en Woensdagsavonds dan tweemaal Zondags te leeren. In ieder geval is door vanwege de Jongelingsveieeniging geen enkel woord met den predikant daarover gewisseld. Het lust ons niet op al het andere voorkomende in bedoeld stuk in te gaan. Het zou te veel eer zijn den schrijver aangedaan. Alleen nog ditwij ge- looven niet dat andere reden dan deze door hem aangegeven oorzaak zijn geweest tot prediken Ook geven wij schrijver dezes de volle vrijheid t« onderzoeken, of iets onzer zijds tot die gehouden avonddienst heeft bijgebracht, wetende dat niet het minste door hem zal gevonden worden. We raden schrijver echter aan indien hij te een of ander tijd onze vereeniging verdacht wil maken, dit met open vizier te doen en niet te schermen achter de een of andere vreemde naam. Eerlijke menschen durven hunne opmerkingen wel met hun naam te onderteekenen. Ons is het ondanks zulke wegkruipers toch wel bekend dat de zoo zeer bekende BChrijver van Herkingen, zijn vrijen tyd heeft willen besteden om niets anders dan afbreuk aan de Jongelingsvereeniging en propa ganda voor Nieuw Leven te bewerken. Het Bestuur der Christelijke Jongelings vereeniging te Herkingen. Geachte Redactiet Vergun mij s. v. p. 'n plaatsje in uw blad voor 't volgende. Verleden week kwam 'n landbouwer van 't Eiland JTexel bij mij met de vraag of er hier op Flakkee geen tien arbeidersgezinnen zouden zijn die naar Texel wilden verhuizen voor verbetering van hun positie. De loonen die ginder betaald worden zijn als volgt, de vier wintermaanden één gulden per dag de overige acht maanden f 1,20 per dag, wieden geschiedt veel per gemet en dan verdienen de arbeiders 9 h f lOper week ook met 'tgrephooi snijden, verder 't koren wordt per ge- met gesneden en verdienen zij'n rijksdaalder per dag de aardappelen worden met de machine uit- jeploegd en krijgen de arbeiders 10 cent van de Hectoliter om de aardappellen groot en klein door elkander op te rapen want zij worden ook weer met de machine gesorteerd. Suikerbieten- delven gebeurt ook per gemet en verdienen de arbeiders drie tot vier gulden daags. Daarbij hebben zij vrije woning en 90 roeden aardappel land welke de landbouwers ploegen en met kunst mest zaaien en dan is't verder voor rekening van den arbeider. Dus vrije woning met 90 roeden grond is 'n waarde die je krijgt tegen de prijs hier gerekend 75 d. 80 gulden per jaar. De werk dagen zijn in den winter van 's morgens 7 uur tot half twaalf en van één tot vijf uur. In den zomer van 's morgens 6 tot 's avonds half 7 uur met in begrip van schafttijd. Dit zijn dus de voorwaarden I Wanneer er arbeiders zijn die ge negen zijn er naar toe te gaan die kunnen zich aanmelden bij ondergeteekende welke bereid is de woning enz. op Texel eerst te gaan bezichtigen en dan worden de huisgezinnen op kosten van de landbouwers gehaald en krijgen de arbeiders iedere winter 'n week vrü af met behoud van loon om hier naar hun familie te komen. Zoo er dus liefhebbers zijn laten die zich aanmelden bij mij voor maandag 18 Februari. Dankzeggend voor de opname. JAC. DE BERG. Oude Tonge 11/2 1907. ferkoojiliigesi. Op Donderdag 14 Febr. 1907 's namiddags 3 uur, ten herberge van O. Tieleman le Nieuwe Tonge, afslag van een huis met boteriabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschen- dijk te Nieuwe Tonge, kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778, samen groot 21,12 Are, ten verzoeke van den Heer Jobs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 23 Februari 1907, 's nam. 2.30 uurVerkoop van Schaarhout, liggende op boschland aan den Oudelandschen dijk en Musterd, staande op de Klampenmeed en de Dreef, nabij de woning van, en ten verzoeke van den Heer Z. Vreeswijk te Oude Tonge, bij J. A. Sala aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 23 Februari, 's avonds 6 uur Verpachting bij inschrijving van 5 perceelen Bouwland te Ouddorp in het Wesl-Nieuwland en het Oudeland voor het saizoen 1907, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 28 Februari 1907 's namid dags 3 uur, ten herberge van T. H. Holle man te Nieuwe Tonge, inzet van een huis met boterfabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778 samen groot 21,12 Are, ten verzoeke, van den Heei Johs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Gemengd Hieuws Sneeuw en koude. In de Pyreneën en omstreken heerscht nog steeds hevige koude, zoodat te Port-Vendres zelfs een gedeelte van de haven dichtge vroren is. Verder is door lawinen te Aygua- tebia (Pyrenees Orientales) en te (Haute Ga ronne) belangrijke schade aangericht. In Zuid-Frankrijk is de koude nog immer zeer hevig bij zwarcn sneeuwval, die het ver keer geducht belemmert. Te Grenoble is de eerste-president van het Hof van Appel op weg naar het Paleis; vun Justitie plotseling van koude doodgebleven. Te Parijs kwamen Donderdag twee sterfgevallen ingevolge de koude voor. In Roemenië wees de thermometer 27 graden Fahrenheit vorst te Boekarest en 31 in de om geving. In boven-Italië sneeuwt 't hard. Te Bologna en Parma viel 30 duim sneeuw, te Modena 60 duim. De trams en de lokaal sporen heb ben den dienst gestaakt. Te Bologna zijn de scholen gesloten. In de Republiek San Marino ligt de sneeuw één meter hoog en alle ver keer staat stil. In Spanje is de koude lievig; de oogst wordt in vele streken als verloren beschouwdte Madrid valt veel sneeuw. Een troep houthakkers waren in een boscb in den omtrek van Boekarest aan heiwerk, toen een lawine van de hoogten boven hen neerstortte en hen begroef. Een der mannen wist zich van onder de sneeuwmassa uit te werken en kon het voorval aan de autoriteiten melden. Dadelijk trok men ter hulp, en na lange uren werkens vond men onder de vijftien voet hooge sneeuw de lijken van vijftien mannen. In het Bregenzerwald en Montasondal is het spoorwegverkeer en dat op groote wegen on mogelijk door de sneeuw. Op sommige plaatsen, zoo seint men uit Innsbruck, is de sneeuw acht meter opgejaagd. Geen Christen democraat meer. De bekende Belgische abbé Daens heelt, nu op sterven liggende, zijn politieke streven een dwaling genoemd en meegedeeld, dat hij als katholiek priester zijn bisschop gehoorzamen zal. Aan den correspondent van het //Handelsblad van Antwerpen'/ heeft hij vertelaard, dat dit niet een gevolg is van senigen druk door de Roomsche geestelijkheid op hem uitgeoefend, doch dat de Goddelijke Voorzienigheid hem die verklaring heeft ingegeven. Bij het naderen van den dood h jeft God, zoo sprak Daens, mij de genade geschonken, mijn geest te verlichten. Ik heb gezien, dat ik gedwaald heb, door den weg in te slaan, welken ik te lang, helaas gevolgd heb. //Ik zal de dagen die mij nog te leven over blijven, doorbrengen met God te bidden, de zelfde genade te schenken aan hen, die naar mij geluisterd hebben 11 Priester Daens, voegt de correspondent hier nog aan too, is helder van geest en drukte mij zijn genoegen uit, de hand te hebben kunnen drukken van den deken van Aalst, kanunnik Roelandts, die hem reeds herhaal delijk heeft bezocht. Ook Was het hem een groote troost, een brief te hebben ontvangen van zijn bisschop, Mgr. Stillemans, van wien hij voortaande meest onderworpen en meest gehoorzame zoon wil zijn. Gelukkig 1 merkt dan nog de Antwerpsche redactie op: //Mocht de a.bé Fo.nt.yne, die thans de leider der scbismocraten geworden is, zich aan het voorbeeld van de eerw. heer Daens spiegelen. Intusschen hebben de christen-democraten, wier leider hij was, zijn dankbrief niet aan vaard, maar hem eenvoudig van de lijst der leden geschrapt. Een keurig begin Uit Spa kwam Donderdag naar Rotterdam, om zich daar te vestigen en een winkel op te richten, de kleermaker A. M. Na in een restauratie op hel Beursplein ge dineerd te hebben, kreeg hij liet in de 1 zin om eens een kijkje te gaan nemen in de stad. Een kellner zorgde vooreen rijtuig, aan het Beurs station gestationneerd, en de tocht ving aan. De koetsier bracht den Belg naar een café op den Goudschen Singel, waar goede sier ge maakt werd, zóó, dat hij, deze inrichting verlatende, niet meer nuchter was. Weer volgde een rijtoertje. Zoo kwam men omstreeks 11 uur op het West-Nieuwland, waar de koetsier, verdere orders alwachtende, stil hield. Op dat oogenblik flaneerden daar juist ee nige dametjes, van wie er twee zich zelf noodigden om een eind mede te rijden. Dit werd door den vi eemdeling goedgevonden en in gezelschap van dit tweetal toerde hij nog een uur rond. Des nachts om twaalf uur slapten de dametjes op de Kaasmarkt uit en lieten verder rijden. En om half één vond de kleermaker A. M. zichzelf staan op het Beursplein, zonder rijtuig, zonder dametjes en ook zonder geld. Niets wist hij zich te herinneren, maar hij bleek beroofd ran zes bankbiljetten van f 25, een van 100 francs, vier van 20 francs en ongeveer t 20 aan specie in Hollandsch gald. N. R. Ct Strenge straf. De Tsaar heeft het vonnis van den krijgsraad bekraehtigd, waarbij admiraal Nobogatoff (die zioh met zijn weeriooze sohepen overgaf) wordt veroordeeld tot 10 jaren vestingstraf en verschei dene zijner officieren tot gevangenisstraffen. Vorstelijk amusement, Aan het Duitsche hof weet men zioh ouder- wetsoh te „amuseeren". Maandagavond heeft de kroonprins een bal masqué gegeven, eu de kei zer k Aam er in een oostuum uit het laatste der 17e eeuw blauwe rok, zijden pofbroek, hooge stijve rijlaarzen, allongepruik en groote hoed met afhangende veeren. De keizerin droeg een toilet van haar overgrootmoeder, een Holsteinsche hertogin. De kroonprins was een Russische garde-ruiter.de kroonprinses droeg een toilet uit den tijd van Lodewijk XIV. Of vod Bülon versoheen als Romeinsoh veld heer, met een lauwerkrans om de slapen, wordt niec Termeid. Een menschenredder Te Deal, in Engeland, beeft men dezer dagen een man begraven, die werkelijk een held mag genoemd worden. John Maekins, baas van de reddingsboot //Walmer//, niet verre van Dover, was sedert 44 jaar onaf gebroken op zijn post en volbracht bij de talrijke schipbreuken op de Goodwin Sands vele heldendaden. In het geheel moet hij in dien tijd wel aan duizend mensehen het leven gered beubeu 1 Hij droeg talrijke Engelsche en vreemde me- daljes. Neerlandbch Monto Carlo. Men schrijft uit Vaals o. m. aan de //Limb. Koerier// Sedert Vrijdag j.l. is hier het 7e speelhol geopend, en, wat meer is, het 8e zal weldra volgen. Vrijdag nog zijn bij de halte der electrische tram van Aken naar 'Vaals den reiziger uit- noodigingskaarten gepresenteerd, om eens een kansje te komen wagen. De 6 reeds bestaande clubs heetenle //Casino,// 2e //Sociëteit de Vereeniging,// 3e Derbyelub,// 4e //Casino Continental,// 5e Casino International,// en de //Jockeyclub//. De namen der twee laatste zijn nog niet bekend. Men ziet, hasard floreert hier meer dan ooit of ergens. En dat zulks ook, dank zij reclame op zeer uitgebreide schaal, in 't verre buitenland over bekend is, blijkt genoegzaam uit de omstan digheid, dat Vaals overstroomd is als het ware door beroepsspelers uit alle mogelijke eu onmogelijke landen. Er loopen hier kerels en zoogenaamde fla mes rond door het stadje, van een genre, flat wij niet nader zullen aanduiden. Dure kerels, prachtige pelzen razend chique dames! kwistig vondgooiend goud-en zi'ver- stukken, maar in waarheid allergevaarlijkste individuen, internationale gokkers en wie weet wat al meer En er wordt gegokt op waarlijk schrikba rende wijze. Zoo verloor een Berlijnseh jurist in eeri paar dagen tijds de ronde som van 125.000 Mark. Mijnheer speelt door en wordt verder ge plukt. Wordt het nu inderdaad niet al te dol?? De Duitsche pers noemde ons lief grens- plaat3je btj voorkeur reeds in de laatste jaren de Cloake van Aken//. Zal men nu werkelijk dulden, dat het 't riool wordt van alle uitschot van Europa? Dat Nederland, dank zij de reclame der Vaaiser clubs, rtu al over het geheele vasteland van Europa en wellicht daar nog builen, be kend staat als een land dat de hazardharts- tochten allerminst verlangt te beteugelen? Waar blijven toch de maatregelen tegen deze ongewensehte bezoekers en speelgelegen- heden, zoo roept ieder fatsoenlijk menscb in Vaals uit. Goed afgeloopen Men meldt uit den Haag: Vrijdag voormiddag wilde een automobilist met zijn voertuig den overweg van de Hol landsche-stoomtrambaan aan de Tasmanstraat oversteken, toen juist de stoomtram aankwam. Blijkbaar had de bestuurder het sein van den overwegwachter niet gezien, zoodat hij ver zuimde te stoppen. Gelukkig had de tram niet veel vaart meer de auto, die door de locomotief ter zijde werd aangereden, werd ernstig beschadigd en later, door een paard voortgetrokken, ter herstelling weggehaald. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Arme visschers. Men meldt uit Baarn aan de Tel: De armoede onder de visschers van Huizen moet in dezen kwakkelwinter al heel groot zijn, want ondanks het verbod om aan de huizen iets te vragen, krijgt men hier dagelijks Huizer visschers aan de deur. In dezen tijd van „denk aan de vogeltjes» mogen weel kaar ook wel toeroepen»denk aan de arme visschers». Valsch geld. Te Zaandam zijn Vrijdag bij de politie twee valsche kwaitjes gedeponeerd. Zij zijn van lood vervaardigd en dus buigbaar en onderscheiden zich va 1 de echte kwartjes hoofdzakelijk door de kleur. Er moet zeer veel valsch geld in omloop zijn, zoodat voorzichtigheid is aanbe volen. Een stad op reis. Uit New York wordt gemeld, dat de stad Evans in Dacota binnenkort van de plaats, waarop zij zich thans bevindt, verwijderd en op een afstand van twaalf mijlen opnieuw op gebouwd zal worden. Evans telt ongeveer 1000 inwonersonder zijne gebouwen bevinden zich drie kerken, twee molens, verschillende scholen, verscheiden bemuurde huizen, een bank en ettelijke winkels. Het stadje ligt aan den oever van den Misseuri en drijft een tamelijk vlotten handel. Maar de al te groote afstand van een spoo r- weg en de al te groote nabijheid van een rivier, die vier maanden in het jaar dichtge vroren is, bewerken dat de handel storingen en schade lijdt. Om deze reden gingen de burgers van Evans voor ettelijke maanden in de nabijheid van bet 12 mijlen verwijderde spoorwegstation land te koopen en mét hunne huizen te ïverhuizenn. Alle houten huizen werden op wielen gezet en moeten, zoodra het ijs van den stroom sterk genoeg is, naar de nieuwe nederzetting ge transporteerd worden. Er doet zich thans echter een moelijkheid voor. De verworven grond toch behoort toe aan een andere stad, welker raadsvergadering van meening is, dat de nieuw aangekomenen zich onder haar ressort hebben te stellen. De landverhuizers daarentegen willen ook voor de nieuwe stad den naam Evans behouden en als voorheen zelfbestuur hebben. In een stukje vleesch gestikt Te Delftzeil is de jonge vrouw van schipper Keuvel tijdenaden maaltijd in eau stukje vleesch gestikt. Alle moeite om het vleeseh te verwij deren was vergeefsoh. Een belangrijk verlies. Op den 6 dezer, omstreeks 4 uur, is vermoe delijk in de wachtkamer der lie klasse van het S.S. station te Utrecht een zwart verlakt lederen geldtaschje, inhoudende eeD bedrag van f3600, bestaande uit verschillende Bankbiljetten, waar onder drie elk van i'1000, (nummers onbekend), verloren. De oomissaris san politie iu de 2e afd»ei'"ng te Utrecht verzoekt op/poring, it beslagneming eu bericht. („U. D.«) Er 11 brutale inbraak Men moldt uit Zuidbroek aan de "Prov. G.C Hedennacht is eene brutale inbraak gepleegd in het kantoor van de aardappelenmeellabriek Scholten. Met beitels en ijzers, die in de fabiiek zijn gevonden, is de brandkast geforceerd en daarna van zijn geheelen inhoud beroofd. Hef ontvreemde bedrag beloopt f 1300 aan zilver. De naohtwaoht, die de fabriek bewaakt, heeft van dit alles niets vernomen. De aardappelen- meelfabaiek stond stil, de gemfabriek was in werking. Hun weelde gekoeld. Verscheidene stoombooten kwamen Zaterdag morgen te Leiden aan met gebroken ruiten en andere sporeD van besohading, tengevolge van het gooien met steeneu naar men mededeelde onder Koudekerk door personen die gebelgd waren over het feit, dat genoemde booten, tenein de de vaart open te houden, het ijs aldaar ongeschikt maakten voor schaatsenrijders. De zaak is handen der in politie gesteld. Vechtpartij in een trein. Men sohrijft aan de „Tel" Donderdagmiddag werd de sneltrein van Zwolle tusschen Haren en Groningen tot stilstand ge- braoht doordat er aan de noodrem was getrokken. Het bleek, dat dit gedaan was omdat er eene ernstige veohtpartij was ontstaan tussohen vee kooplieden eu een zekeren Sikkoma, schoorsteen veger uit Groningen^ dio, zooals bekend is, iu openbare vergaderingen zijn dwaze donkbeelden verkondigd. Een der eerBten werd een messteek toegebracht door S., die trouwens mishandeld is. Er volgde natuurlijk prooes-vorbaal. Iiaatsie ilerichtea. PLR TELEGRAAF. DEN HAAG, 12 Februari. Het Ministerie heeft in xijn geheel ontslag genomen. BurirerlUflte Si and NIEUWE TONGE GeborenLena, d. v. Thomas Polder en Maria Looi; Cornelia z. v. Leendert Melissant enJacoba van der Velde; Komniertje, d. v. Cornells Volaart en Dina Jacoba Timmer; Marinus, z. v. Willem Hanenberg en Wilhelmina Holster. Overleden: Annetje Koekkoek 87 jaar weduwe van Cornelia van der Mast. OOLTGENSPLAAT. Overleden: Leendert Verinaat weduwnaar van Tona Kroon oud 67 jaar. tMitrBilHersctiiei». Onde Tonge, 8 Febr. Granen. Tarwe per Hl. f 5,30 a 6,90. Gerst per kilo 7 a I'/, cent. Rogge per Hl. f 4.60 a 6.30. Haver per kilo 167, a 7 cent. Aardappels per Hl. f 1,50 a 1,76. Ajuin per Hl. f 1.— a 0,—. Erwten per Hl. f 0,— a 0, Boter f 0.65 per pond. Eieren 4 cent per stuk. Botterdam, 11 Febr. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuiubouw-vereeniging „De Zuid-Hollandscbe Eilanden" waren heden de prjjzen als volgt: Savoye kool Groene 0.30 a 1.50 per 100 stuks Boerenkool 0.02 a 0.10 mand. Uien 0.15 a 0.18 Spruiten 1,40 a 2.60 Kroten 0.10 a 0.— Veldsla 0.05 a Kroten 0,27 a 0,_ zak. 5len 1— a 0— 50 kilo. P«eI' 1.10 a 1.14 per Heot. Aardappelen, poters, 0.85 a 0. Eigenk. 1.80 a 1.90 Selderjj 0,36 a 0.dozijn. Kleiperen 3.30 a 0.— kin. Er is vraag naar spruiten en peren. Granen. (Binnenlandsche.) De in den loop der vorige week wederom ingevallen vorst, heeft de soheep- vaart op nieuw gestremd, zoodat de markt heden van aanvoer verstoken was en de omzet bepeikt bleef tot enkele beschikbare partijtjes voor directe behoefte. Zeeuwsche Ajuin. Wegens stremming der soheep- vaart kon er geen voldoende marktwaarde worden bepaald. Lijntaad. f 12,25 Ja 14,75 par HL. Meel. Het buitenland bljjft zeer vast gestemd en waren dan ook de offerten algemeen kooger. Ook de inlandsche molens verhoogden hunne vraagprijzen. De omzet bleef evenwef beperkt. Heden ter beurze ging er niet veel om, eensdeels door de gesloten vaart en ook omdat men de hoogere prjjzen niet wenschte uitteleggen. Vlas. Aangevoerd 17181 steen Blauw, 2895 steen wit Zeeuwsoh, 700 steen geel Hollandsoh, 4800 staen Grouingsch. Men besteedde voor Blauw Hollmdsch 3850, Wit Zeeuwsoh 3538 en Groningsch 3744 stuivers. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3,a f3,25 Gel- dereehe blauwen f 2,20 a 2,40. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a 2,80 do. Bonte f 2.40 a 2.60. Eigenheimers f 1 50 a 1,70. Geen aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f5.30 a 5.50. Overmaasohe f5.60 5.80 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd0 Paarden, 393 vette Runderen 120 vette- en graskalveren, 0 nuehtere Kalveren, 114 Schapen en Lammeren en 901 Varkens. De prjjzen zijnMelkkoeien le kwal. 74, 2« kwal. 68, 3e kwal. 60 cent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 68, 3e kwal. 60cent, Kalveren le kwal. 115, 2e kwal. 100, 3e kwal. 90ct. Schapen le kwal. 60, 2e kwal. 52, 3e kwal. 48 ot. Varkens le kwal. 46, 2e kwal. 44, 3e kwal. 42 ct. licht soort 40 a 42 oent. Alles per kilo. Amsterdam, 11 Febr. Aardappelen. Andjjker muizen f0,— aO.Andjj- ker blauwen f 0,— a 0,—. Friesche Borgers 1 1,50 a 2,—. Friesche blauw n f2,10 a 2,60. Friesche bonten f 1,90 a 2,20. Zeeuwsche bonten f 2,20 a 2,80. Zeeuwsche blauwen 1 0,a0,—Geldersche blauwen f 1,90 a 2,30. GelderBche bonten f 0,— a 0,—. Eigenheimers I 1,10 a 1,50. Westlandsche zand f2,a 4,50. IJpoi- der Blauwen f 2,— a 2,20. Nieuwe Malta's per kilo 6 a 8 cent. Aanvoer ladingen. Vee. Aangevoerd 321 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 75, 2e kwal. 62 a 68, 3e kwal. 56 a 60 cent per kilo. 110 Melk- en Kalfkoeien f130 a 275 per stuk. 66 nuchtere Kalveren f 9 a 18 per stuk. 2 Schapen fa per stuk. 0 Lammeren f a per stuk. 432 vette Varkens, (Holi.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en Se kwal. 43 a 44 eent; (Overz. en Geld.) le kwal. ^5 a 47 ot., 2e en 3e kwal. 42 a 44 ot. per kilo PER TELEGRAAF. Rotterdam, 12 Febr. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 18 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 1510 Magere Runderen, 452 Vette Runderen, 256 Vette Kolveren, 479 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, 3 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 67 Biggen, 2 Bokken ot Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen, van f 0.28 tot t 0.37. .Sferen 0.29 0.32. Kalveren 0.40 0.577,, PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 150 a 265 Kalfkoeien t 160 k 300 Stieren ISO k 250 Pinken 55 a 115 Graskalv. a Vaarzen 70 a 115 Paarden 75 a 150 Biggen 8,- a 14,- Fok Nuchtere kalveren van f 14 tot f 20 Slacht .814 vt n n 14- Big-en per week 0,— Handel vrjj goed. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 32 7 vaten 28 'U. 262 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 62 2e kw 60 3e kw. 58 ct. Voor stukkeu werd besteed a Kg. 75 a 80 0. ROTTERDAMSUHE EIERVEILING. Op de EierenveiliDg werden aangevoerd 10900 stuks eieren. Kippeneieren f 4.80 a 5.70 per 100 stuks. Eendeneieren 0.a 0. Ganzeneieren a 0. Kalkoeneieren 0.a 0.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2