Admrtentien. Merk en Schooi. tl en i: Arendje Braber, Slankbetuiging. Ml I lip ML. Wilde door onge*teldheid, op dien datum verhinderd zal zijn hier aan te voldoen. Dat reizen niet altijd veel geld behoeft te kosten, bewees over eenige dagen een zoon van den schilder P. v. D. alhier, die een reisje van Den Haag naar hier, en weer terug, aan reis- en verteerkosten de kollos- sale som van 20 cent koste. Dit luidt haast ongelooflijk, en toch wordt voor de waarheid hiervan ingestaan. In plaats van hier zijn de motor booten der beurtschippers, door het ijs, te Middelharnis binnengeloopen. Herkingen. Terwijl het zoontje van den heer Jn. Snijders zich verlustigde in het sleetjerijden op den Molenkreek, brak het brooze ijs onder hem en bezorgden hem een waim? bad. Een voorbeeld voor ouderen om de kinderen in het oog te houden daar door de vele sneeuw, gevallen bij den jongsten dooi het ijs op sommige plaatsen niet meer dezelfde draagkracht bezit, Stellendam.** Voor de loting der Nat. Militie der lichting t9o8 zijn alhier ingeschrevenMartinus Troost, Cornelis Adrianus Touw, Jan Zeedijk, Johannes de Later, Gerbrand Verblauw, Willem van Seters, Leendert Moyses, Bastiaan van Lente Dirk Verbiest, Jacob Biemond, Willem van den Hoek, Izaak Troost, Pieter van de Ree Marinus Braber, Bastiaan van de Ree. Leendert Sluijter en Abraham van Lenten (Te laat ontvangen voor het vorig nummer.) Goedereede. Van den 4 Februari tot en met 5 Maart a.s. ligt ter Secretarie voor een ieder ter inzage eene opgave van de uitkomsten van Meting en Schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente gelegen. Voor de loting der Nat. Militie der lichting 1908 hebben zich alhier aangemeld Joost Hollaar, Teunis Lodder, Gijsbertus Tanis, Cornelis Orgers Dzn., Arie van Heest Cornelis Orgers Gzn., Klaas Heerschap Leendert Cornelis Troost, Jacob Tanis. Cornelis van Erkelens, Kommer Tanis, Jan van der Sluis en Jan Grinwis. De Engelsche vischkotter L T 342 die onlangs tegen de zandbank Hinder* strandde, is door hel onstuimige weer in zoodanigen staat van lekkage gekomen, dat door de visschers geen pogingen meer worden aangewend om het schip van de strandings plaats af te brengen. Op de lijst, bedoeld in art. 18, eerste lid, van de Leerplichtwet, komen alhier 1 kinderen voor. (Te laat ontvangen voor het vorig nummer. Ouddorp. Onze vroegere dorpsgenoot W. v. d. Wende is deze week, na een verblijf van ongeveer drie jaren in N.-Amerika weer teruggekomen naar zijn Vaderland. ZonderlingDat er in de holen van wezels, kipeieren, kippen, en andere? vogels worden gevonden, dat is overbekendmaar dat men paling in zulke holen aantreft, dat kan als een zeer bijzonder geval aange merkt worden. Zij die het gevonden hebben, gaven daarvan verzekering. Hellevoetsluis. Onze dorpsgenoot de heer W. Langedam is na voldoend afgelegd examen toegelaten tot de voorbereidings klasse aan de Zeevaartschool te Vlissingen Heen vliet. Zondagavond half tien werd in de toevlucht van het Leger des Heils aan den Schiedamschendijk te Rotterdam de 66 jarige N. B. vroeger alhier woon achtig, dood op zijn bed gevonden. Het lijk is naar Crooswijk overgebracht. Oud-Beierland. Terwijl de Stoomboot »Oude Maas* Maandagmiddag aan het Spijkenisser veer wilde aanleggen, werd de boot door een zware ijsbaan zoo op zijde geduwd, dat met hevige kracht tegen een der palen van het hoofd werd aange varen, en deze werd verbrijzeld. De boot bekwam zelf geen averij. Bij het schoonmaken van zijn machine kreeg de machinist van de R. T. M. alhier een vlam in 't gezicht, waardoor dit geheel geschroeid werd. Men gelooft dat zijn oogen niet geraakt zijn. De broodjager G. van Driel alhier had deze week het ongeluk terwijl hij jagende was, dat zijn geweer sprong, waardoor hij de lading in 't gezicht kreeg, en een oog is uitgeschoten. Hij is naar 't Ziekenhuis vervoerd. Spljkenisse. Het eerste geval van Fe- bris Typhoidea is gevolgd door een tweede. Geve God dat deze ziekte zich niet over onze gemeente uitbreidt, zooals twee jaren geleden. Numansdorp. Het Hollandsdiep is met zwaar drijfijs bedekt. IJselnionde. Vrouw T. alhier, die zich Zondagmiddag naar de kerk begaf, had het ongeluk door de gladheid te vallen, waar door ze een arm brak. Dr. van Wagten- donk verleende zijn hulp. liechtMben, Arrondissements-Rechtbank (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 5 Februari. In deze zitting werden de volgende von nissen gewezen J. G. 15 jaar, te Dirksland, A. v, d H. 18 jaar te Melissant, L. B 16 jaar te Dirksland, C. v. d, G. 15 jaar. te Som melsdijk en H. K. 16 jaat, te Dirksland, allen arbeiders, wegens diefstal van appels, no 2 tot drie dagen gevangenisstraf, de overigen ieder tot f 10 boete subs. 14 dagen tuchtschool. P. v. d. G. 17 jaar, arbeider te Dirksland, wegens medeplichtig heid tot f 5 boete subs. 7 dagen tuchtschool J. K. 42 jaar, arbeider te Spijkenisse, wegens diefstal van twee planken, tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Blrkslandsche zeden. Hij dreef z'n koeien, waaronder een kreupel dier was. Hup, haloeklonk zijn stem over den »diek,« en hij was nog lui der gaan schreeuwen, toen hem bij den hol een wagen tegemoet reed, bestuurd door den 14-jarigen S. S. van Dongen De koeien liepen schuwig den anderen kant uit, maar de kreupele kon zich niet te snel verwijderen en de wagen raakte haar. Daarover was hij de 24-jarige werk man H. G., wonende te Dirksland in drift ontstoken. Met zijn zweep had hij het knaapje op den wagen over hoofd en armen geslagen. Eisch f 1 o boete, subsidiair 5 dagen hech tenis. Met een bierflesch. Reeds 7 dagen gevangenisstraf onderging de 26 jarige zeeman D. van O., wonende te Poortugaal, in 1904, wegens mishandeling Op 26 October jl. was Van O. in een cafe van zijn dorp. Daar kreeg hij kwestie met een bediende van de herberg G. van der Sluis genaamd die hem niet wilde tappen. Bekl. had een bierflesch opgenomen en daarmede Van der Sluis een verwonding aan het hoofd toegebracht. Eisch een maand gevangenisstraf. Visschery. MIDDELHARNIS. Te IJmuiden binnen gekomen de vischsloepen »Paul Kruger* st. H. Langbroek f 1225 »Johanna Hendrika* st. A. de Koning f 1 240 VerRoopinpn. Op Donderdag 14 Febr. 1907 's namiddags 3 uur, ten her'oerge van C. Tieleman te Nieuwe Tonge, afslag van een huis met boter fabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschen- dijk te Nieuwe Tonge, kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778, samen groot 21,12 Are, ten verzoeke van den Heer Jolis. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUKEN. Op Donderdag 28 Februari 1907 's namid dags 3 uur, ten herberge van H. Holle man te Nieuwe Tonge, inzet van een huis met boterfabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778 samen groot 21,12 Are, ten verzoeke van den Heet Jobs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BüüfiEN. Uitslag- Aanbesteding-. Sommelsdijk.* De Uitslag der gehouden Aanbesteding van Meststoffen en Sparpalen door de Dorpsvereeniging „Middelharnis-Sommelsdijk" is als volgt. MESTSTOFFEN Maatschappij Dordrecht. Superphosphaat f 2.92 Ammoniak Superphosphaat 7.20 Chili-Salpeter 13.20 Peru-Guano 8.85 P. J. van Aardenne. Dordrecht. Superphosphaat 2.77 Ammoniak-Superphosphaat 7.23 Chili-Salpeter 13.29 Dordscht Maatschappj. Superphosphaat 2.77 Ammoniak-Superphoshaat 7.22 Chili-Salpeter 13.40 Peru-Guano 9.95 Coenen en Schoenmaker. Vden. Superphosphaat f 2.79 Ammoniak-Superphosphaat 7.22 Chili-Salpeter 12.93 Peru-Guano 9.07 Internationale. Zwjndrecht. Superphosphaat f 2.85 Ammoniak-Superphosphaat 7.45 Peru-Guano 9.25 Chemische Meststoffen, Clerum Co. Tlake. Superphosphaat f 2.72 Ammoniak-Superphosphaat 7.21 Wed. C. Both en Zoon. Dirksland. Superphosphaat 2.85 Ammoniak-Superphosphaat 7.40 Peru-Guano 9.50 W. Bolier Lz. Poortvliet. v Superphosphaat f 2.74 Ammoniak-Superphosphaat 7.23 Chili-Salpeter 12.82 Peru-Guano 9.24 J. Kosten. Kruiningen. Superphosphaat f 2.74 P. de Koster. 's Gravenpolder. Superphosphaat 2.74 Ammoniak-Superphosphaat 7.23 P. G. Adriaansens. Bergen op Zoom. Superphosphaat f 2.71 Ammoniak-Superphosphaat 7.30 A. Snelleman. Dinteloord. Chili-Salpeter f 12.79 SPARPALEN De Winter. Winkel. Per Paal 0.20 L. Wielaards. Oosterhout. Per Paal 0.18 Gegund. Znld-Beyerland. Het bouwen van een Bouw- manswouing alhier, aanbesteed door den architect Ek, namens zijn principaal Baron Crentz te Dor drecht, is gegund aan den Heer R. B. van den Berg te Nieuw-Beijerland voor ƒ12.650. toch niet een product, dat haalt bij de saheep.st snert. Waar ligt dat aan J. A. V. antwoordt op die vraag, dat in derdaad' de kok aan boord van Hr. Ms. sche pen fan Oorlog een smakelijk erwtensoep kan koken. Aan een bepaald recept ligt het niet, maar wel aan de manier van bereiden. De raarinekok gaat heel eenvoudig te werk en wel als volgt Nadat hij eerst het water aan de kook heeft gebracht, gaat het spek in den ketel, waardoor het water even van de kook geraakt, en zoodra het wederom kookt, worden de groene erwten er bij gedaan. Wanneer spek en erwten plm. 2 uren hebben gekookt wordt de groente er aan toegevoegd en nu moet alles nog ongeveer 1 a 1| uur koken, in ieder geval zoolang totdat de eroente gaar is. Het spek, dat ondertusschen ook gaar is geworden, wordt uit den ketel gebaald, en nu blijft de kok voortdurend in de erwtensoep roeren oin aanbranden te voorkomen, terwijl het vuur niet te hard mag branden. Hat voornaamste in deze methode van koken is, dat het water kookt op het oogenblik, dat de groene erwten in den ketel gaan, zoodat door de groote temperatuursverandering de bast der erwt bijna onmiddelijk springt en deze zich oplost, waardoor de bekende sma kelijke //gebonden// erwtensoep wordtgevormd. Zegt het voort Zich aan kokende erwtensoep gebrand. Zondag is een jongetje van zekeren Albert wonende te Woensdrecht, erg gebrand door kokende erwtensoep De kleine zat aan de kachel, toen bij het opstoken ervan de pot werd opgelicht, met het gevolg dat hij Qemengd üieuws. Het geheim van de scheepssnert. Men zal zich herinneren dat tijdens de in den Dierentuin in den Haag gehouden Voe dingstentoonstelling vanwege de Marine dage lijks erwtensoep werd bereid en de bezoekers in verrukking waren over den heerlijken snert. Zelfs H. M. de Koningin deed Janmaat de eer aan, van dit kostelijk product te proe ven. In //Het Nederlandsche Zeewezen// oppert tjlans een //landkrab// de vraag, waaraan toch wel de voorirefl'elijkheid van de erwtensoep van onze Marine te danken mag zijn. Men moge als ingrediënten de fijnste doperwten nemen en overvloed van versche varkensklui- ven en worst eraan toevoegen, men krijg- de soep over zich kreeg. De moeder is vol ontsteltenis over het ongelukkige voor val. In de regenion verdronkeu. Zekere E. van der Wal, wonende nabij de Lijnden in de Haarlemmermeer, gleed bij het waterscheppen uit de regenwaterton uit en viel er voorover in. Toen men hem bemerkte en hem er uithaalde, bleken de levensgeesten bij den man reeds geweken te zijn. De ongelukkige is 46 jaar oud en een huisgezin achter. Sneeuw en sneeuwval. In langen tijd is het in Spanje en Zuid-Frank rijk niet zóó koud geweest als thans. Te Madrid vriest het dat het kraakt en iu Marcia heeft het gesneeuwd, wat bij menschenheugenis niet ia gebeurd. In de provinoie Vaienoia zijn talrijke boomgaarden vernield en liggen enkele dorpen onder de sneeuw. Te Baréges, (departement Hautes Pyrenees) heeft een lawine grooten schrik veioorzaakt, heel wat verwoestingen aangerioht en, helaas, ook eenige slachtoffers geëischt. Uit Pampelona wordt bericht, dat een hevige sneeuwstorm het spoorwegverkeer heeft gestremd. Een aantal plaatsen zijn geheel en al afgesneden van het verkeer en lijden gebrek aan levens middelen. In de laatste dagen is in Westelijk Zwitserland meer sneeuw gevallen dan sedert menschenheuge nis. In hot kanton om Lausanna ligt de sneeuw 2 tot 2'/ï M. hoog In de Jura en een groot deal van de Alpen is de postdienst gestaakt. De exprestreinen ParijsMilaan en Milaan Parijs hebben-op ongeveer 5 K. M. afstand van elkaar, de eer. 17, de ander 18 uur, in de sneeuw gezeten. E m locomotief word losgekoppeld om hulp te halen, maar is oen paar K. M. verder zelf vast komen te zitten, zoodat uoch een station, noch de voor kort verlaten trein weer kon worden bereikt. Over de lawine in het Beiereohe Mittelbach worden noch de volgende bijzonderheden gemeld De lawine begroef het dorp over de lengte van een kilometer, huizen, mensohen en vee onder het dikke sneeuwbed begravend. Dadelijk snelde men te hulp, maar er waren er niet veel die konden helpen, zoodat het werk maar heel langzaam opschoot. De meesten, die van onder de sneeuw uitgehaald werden, waren dan ook dood, mensohen zoowel als beesten. Een man werd volmaakt reohtopstaande, hothoo.d sleohts een voet onder de oppervlakte der sneeuw, dood gevonden. Na twee dagen werden verscheiden mensohen nog levend te voorschijn gehaald. Een meisje van twintig jaar was in een kelder gevlucht toen de ramp plaats had, en werd daar na twee dagen gevonden een ander meisje werd levend van onder de sneeuw uitgehaald Nog vier mensohen worden vermist. Sommige stukken vee waren door de lawine meegevoerd en werden beneden in de beek, waar die neer gekomen was, doodgevonder. Het geheel biedt een treurigen aanblik huizen, boomen, gebouwen alles is van de aarde weggevaagd. De geredde mensohen hebben niets overgehouden dati het leven; zij zijn ook nog niet on staat i iliohtingen over de droeve gebeurtenis te kunnen geven. Van den moord op den veldwachter De vermoedelijke dader Verbruggen van den gruwelijken moord, gepleegd op den veldwachter Maas, in het dorp Mill, blijft nog maar steeds ontkennen den moord ge pleegd te hebben. Door de politie wordt alle moeite gedaan sporen te vinden, welke kunnen leiden tot het ontdekken van den moordenaar. De feiten ten huize van Ver bruggen geconstateerd, betreffende de in beslag genomen bebloede kleederen, en de klompen van Verbruggen, die precies in de afdruksels van de voetsporen passen, op de plaats van den moord geven al meer en meer het bewijs, dat men Verbruggen voor den dader houden kan. Maandag heeft Ver bruggen van uit 's Hertogenbosch, alwaar hij in voorarrest gevangen zit, een brief geschreven aan zijn vrouw en kinderen, waarin hij hun meldt, dat het nog wei eenigen tijd zal aanloopen voor hij wederom op vrije voeten zal worden gesteld en zij paard en wagen maar moesten verkoopen. De revolver, welke de vermoorde Maas tij zich droeg is nog niet gevonden. De vermoedelijke dader van een gruwelijken moord aangehouden Aan het postkantoor te Rotterdam is op verzoek der Duitsche justitie aangehouden de 35 jarige H. K., geboren te Wülen op de Duitsche grens. Hij wordt verdacht de hoofddader te zijn in een moord dezer dagen te Aarhaus gepleegd. Hij zou nl. zijn be minde, een jeugdig meisje, dat in gezegende omstandigheden verkeerde, geworgd hebben, daarna het lijk in een zak gedaan en op 10 minuten af.tands van de woning in het land hebben neergelegd. Hij bevindt zich thans in het het Huis van Bewaring alhier, ten einde te worden uitgeleverd. Slachtoffer van het ijs. Woensdagmorgen is te Breukelen een 15 jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. De Anisterdamsehe Beurs. Het laatste nieuws van de Amsterdamsche Koopmansbeurs is, dat een musschenpaar zijn nest gaat bouwen in de groote scheur aan den voorgevel. »(Tel.)« Benzine ontploffing. Te Biiderich, bij Dusseldorp, is de meid van een slager bij een benzine-ontploffing gedood. De slager zelf kreeg brandwonden. Predikbeurten ap Zondag IO Fehr. NEDERL HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. an nam. f (Doop) I)s. Westrik. Middelharuis, vm. en 'sav. Db. Bruining. Stad aan't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm en nam. Ds. van Doldor. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentinlc, Dirksland, vm. en nam. Ds. Lamruers. Werkingen, vin. Ds. Addink en 11am. geen dienst. Melissant, vm. en aam. Ds. Hoedemakor. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogcndijk. Goedereede, vm. en nam. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Stelretee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's ar. leeskorb. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. ea 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. en 'sav, leeskerk. Herbingen, vm. en nam. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEEEF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Maokouze. DOOPSGEZINDE KERK. mddorp, vm., nam. en 'sav. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Sehreuder van Burg. (Texel.) Ooltgensplaat, (Langstraat), geen opgaaf. jftlddelharnls.* Woensdagavond 6 uur, hoopt Ds. Maokenze van Dirksland weder in het Zondagschoolgebouw alhier op te treden. Ooltgensplaat. 7 Febr. Hedenavond hield Ds. J. G. Klomp Prod, bij de Ned. Herv. Kerk te Wassenaar in de Geref. Kerk alhier voor een aandachtig publiek oeue ernstige en leerrijke Unie-rede naar aanleiding van Efeze 6 vors 4 2e gedeelte lettende op den eisch met roeping Gods ten le de taak der Sehool, ten 2e de be hoefte voor do kinderen en ten 3e den eisch der Christelijke Gemeente. Geervliet. Do WelEerw. Heer Ds. J. de Zeeuw, Pred. bij de Herv. Gem. alhier, heef voor het ontvangen beroep naar Didam bedankt. Oud-Reyerlaitd. Bij herstemming is tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier gekozen do hoor A. Wijntje. Alhier is overleden de heer J. van Dijk Vele jaren bekleede de overledene de funotie vau Ouderling der Herv. Gem. en Regent bij het Weeohuis der Herv. Diaconie. Spijkenisse. Naar wij uit goede bron vernemen zu'leu de Rijbsnormaalseholen te Heen vliet en Nieuwenhoorn opgeheven worden, en saamsmelte 1 tot een R. N. school eerste klasse De lessen worden gegeven in de Openbare school alhier. Daarvoor is het noodig dat voor 't vol- ge de jaar nog een nieuw lokaal wordt bij gebouwd. Het totaal tohoolverzuim over het jaar 1906 was voor de openbare school 6,3 pCt. en van Bijzondere school 3,8 pCt. Numansdorp. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier ten voordeele der Zen ding, heeft f J4.76 opgebracht. P le kwal. f 66.'2e kwal. f 59.en 3.6 kwal. f50.— per vat van 40 kilogram. LooeduiDen, 7 Febr. Groenten. De prjjzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt: Kropsla le soort v 2e Peterselie Roode kool Savoye Groene Prei Peen 2e soort Radijs Seldarij Kervel Kroten ICnolselderjj Boerenkool Stoofsla Koolrapen Hollandsoh lof Schorseneeren le so. 2e soort 7.50 2.- 6.- 4.- 3.50 1.50 1.50 ,12.50' 1.50 3.50 O LSO 3.- v 1-20 „22.- 0.12 0.30 0.50 0.24 4.75 1.80 a 10.per lOOkropp. a 3-- a ,9'- 8— a 7'- a 8. a 2.— 'a 16.50 a 2.50 a 4.50 a 2.— a 4,50 a 1.60 a 34.— a 0.17 a 0.45 a 0.65 a 0.28 a 6,70 a 2.60 100 boajea. 1) ben. 30 kilo. kilo. 50 kilo. GEBOREN MARINUS KRIJN Zoon van J. VAN ECK. M. VAN ECK-den Baars. Middelharnis 7 Februari 1907. tÉ ('en lOden Februari a.s. j* hopen onze geliefde ouders If® :1 ELIZA VAN ZETTEN jjj :g GEERTJE NUIJ g: hunne 25 jarige Echtvereeni- Üt ging te herdenken. 3 Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind. t|| Middelharnis, Februari 1907. McirMoericutcn. Rotterdam, 5 Februari 1907. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 34 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 809 Magere Runderen, 654 Vette Runderen, 193 Vette Kalveren, 334 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, 3 SehapeD of Lammeren, 4 Varkens, 67 Biggen, 3 Bokken ol Geiten. PRIJZUN PER 7, KILO. Koeien en Ossen, van f 0.26 tot 1 0.38. Stieren 0.20 0.34. Kalveren 0.45 U.571/.,. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. et 265 Kalfkoeien f 180 a 195 Pinken a Vaarzen 65 130 Biggen 9, 260 145 16,- Melkkoeien f 140 Stieren 65 Graskalv. Paarden 50 Fok Nuchtere kalveren van f 14 tot f 20 Slacht 6,— 12.50 Biggen per week 9,16, Handel zeer goed. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 28 7, vaten 24 7 268 Stukken a 7a Kg. Prijzenle kw. 62 2e kw 60 3e kw. 58 Voor stukken werd besteed a 7a Kg. 75 a 80 o. ROTTERDAMSOHE EIERVEILING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd ?tuks eieren. Kippeneieren f 4.90 a 5.70 per 100 stuks. Eendeneieren 0.a 0,- Ganzeneieren a 0.— Kalkoeneieren 0.a 0. Botterdam, 6 Febr. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden de prjjzen als volgt: ct. 8300 Peen 1.22 Aardappelen, bravo's 1.70 Eigenh. 1.80 Bonte 2.30 Spruiten 2, Kroten 0,22 Savoye kool Groene 0.70 Boerenkool 0.04 Uien 0.15 Kroten 0.48 Uien 1. Prei 2.60 Kleiperen 3. Heet. zak. 1.24 0.— 0.— 0.— 0.— 8»30 "tl 1.70 per 100 stuks 0.12 mand. 0.21 0.— 50 kilo. 1.30 0.100 bos. 0.kin. Er is navraag naar spruiten, prei en kleiperen. Oouda, 7 Febr. Kaas. Op deKaasm-irkt waren heden aangevoerd 8 wagens. Men noteertGoudsche le soort 132. a 33.2e soort f30.a 31.zwaardere fa Noord-Hollandsche 1Handel vlug. Delft, 7 Febr. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 6 Paarden, 194 Runderen, 17 vette- en 196 nuchtere Kalveren, 46 Schapen en Lammeren, 83 Varkens, 208 Biggen en 24 Geiten of Bokken. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 153/8 en 53/16 vaten, wegende te zamen 3590 kg. Hedenmorgen drie uur over leed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde echtgenoote, dochter, zuster en behuwd zuster in den ouderdom van 30 jaren en 7 maanden. Vit aller naam G B. MOERMOND. Dirksland, 7 Februari 1907. Aan a len, die hun belangstelling toonden bij gelegenheid van mijn 50-jitrin Jubileum, betuig ik bij deze mijn oprechten dank. K. H. OFFICIER. Middelharnis, Februari 1907. Voor de betoonde deelneming be- bij het overlijden van onzen Vader, onzen hartelijke» tuigd geliefden dank. A. N. Sommelsdijk, J VAN HEMERT. VAN HE.vlERT- Armstrong. 6 Februari 1907. Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden zoon en broeder, den beer FRANS VAN BEN BERG Czn., tuigen wij onzen welgemeenden dank. C. VAN DEN BERG. G. VAN DEN BERG Both. A. M. VAN DEN BERG. A. VAN DEN BERG. Sommelsdijk, 6 Februari 1907. Aan allen, die blijken van belang stelling gaven bij ons Zilveren feest, setuigen wij onzen harteiyken dank. I. PAPE en Echtgenoote Dirksland 6 Febr. 1907. Gevraagd met 1 Mei a.s. een flinke DIENSTBODE, in een klein burgergezin, tegen hoog loon. Brieven aan den Boekhandel SOETEMAN, Herringen. A. Om direct in dienst te treden wordt een LEERJONGEN gevraagd. Adres: P. DE VOGEL Spek slagerij, Sommelsdijk. Er biedt zicb aan tegen 1 Maart a.s. een halfwas Schiltlersk nèchL Brieven onder letter H aan M. BREUR ZONEN, Ooltgensplaat.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 4