majesteitsschennis, heeft de minister van justitie tot de officieren van justitie een aanschrijving gericht, inhoudende, dat zij steeds wanneer wegens majesteitsschennis of beleediging van leden van het Keizerlijk Huis straf wordt opgelegd, onmiddellijk nadat het vonnis in kracht van gewijsde is gegaan, den minister daarvan in kennis hebben te stellen. De straf wordt dan voorloopig niet voltrokken. Ook in de thans reeds behandelde zaken wordt de straf op geschort, wanneer volgens de meening van den officier van justitie de in het keizerlijk besluit genoemde termen aanwezig zijn. OOSTENRIJK. Weldra zullen de Oostenrijksche burgers een nieuw parlement mogen kiezen volgens het algemeen, direct kiesrecht. En de regeering heeft het noodig geacht bij deze gelegenheid een ernstig woord tot de kiezers te spreken. Daarin wordt gewezen op de groote beteekenis van de economie en de sociale welvaart in het leven der Staten. Oostenrijk blijve daarin niet achter. Rijke natnurscbatten liggen nog onontgonnen en veel is er nog op de genoemde gebieden te doen. Daarom moet het volk ijverige, kundige mannen afvaardigen. De groote taak eischt mannen van bedachtzamen en rechtvaardigen geest, die bij alle liefde voor eigen volksstam, bereid zijn mee te werken aan het herstel van den nationalen vrede, welke eerst ten volle alle krachten van het rijkgezegend vaderland vrij kan maken. Het manifest moet door de bevolking nogal sympathiek ontvangen zijnmaar als een grappige toelichting op de '/werk zaamheid» der vorige Kamer wordt uit het slotwoord van den Vuorzitter vermeld, dat in de geëindigde zittingsperiode 11,000 interpellaties werden ingediend. Men noemt dat//ijver voor de publieke zaak», 't Is te hopen, dat bet nieuwe Parlement met wat meer verstand moge ijveren Plaatselijk Nieuws. SoiUiLielsdijk. Aan de Openb School alhier is als tijdelijke onderwijzeres benoemd, G. de Gast alhier. Met toestemming van H. M. de Koningin is alhier een paartje in ondertrouw opgenomen, waarvan de bruidegom 17 en de bruid 16 jaren telt. Op aanklacht van den Kerkeraad der Ned, Herv. Kerk alhier, is tegen Jacobus R., winkelier alhier, proces-verbaal opgemaakt wegens laster. Bevordert tot Sergeant bij de Ves ting-artillerie dhr. C. Snoep. Dit is de tweede zoon van den heer Snoep die reeds tot Sergeant bevordert is. Middelharnis. Gedurende 14 dagen ligt op het Gemeente-secretarie ter inzage de ontvangen opgaaf der uitkomsten der meting en schatting van perceelen in deze gemeente welke in het jaar 1906 verande ring of wijziging hebben ondergaan, en waartegen de bezwaarschriften binnen 30 dagen bij Ged. Staten dezer Provincie moeten worden ingediend. Tot dusver moeten zich voor de loting der nationale militie, lichting 1908, 44 personen hebben aangemeld. Zeldzaam jubileum. Zaterdag 2 Febr. j.l. herdacht de heer Officier den dag waarop hij voor 50 jaar bij de firma Van den Broek Co. in dienst trad. Voor den ingang zijner woning was op dien dag een eerepoort opgericht met het opschrift Ter eere van Uw 50-jarige plichtsbetrachting. Dat het ijsvermaak soms minder aan gename gevolgen heeft, ondervonden Zater dagmiddag wederom enkele personen die zich bij het schaatsenrijden op »de Vliegers op minder betrouwbare plaatsen waagden en er doorheen zakten, zoodat zij met een nat pak huiswaarts moesten keeren. Zondagmiddag had het dochtertje van P. V. het ongeluk, tengevolge van de gladheid, te vallen, met het gevolg dat zij haar arm uit het lid viel en genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. Aanstaande week, zal naar wij ver nemen, onze dorpsgenoot, de heer G. A. Vermeulen, machinist bij de Kon. Ned. Marine, naar Indië vertrekken. Maandagmorgen wilde W. K. haar voet warmen op een fornuis, waarbij het deksel daarvan uitschoot en zij met haar voet terecht kwam in het kokende water 't welk zich daarin bevond, waardoor dit lichaamsdeel deerlijk gebrand werd, zoodat men genoodzaakt was medische hulp in te roepen. Stad aan 't Haringvliet. Het inschrij vingsregister der Nat. Militie is voorloopig gesloten met een getal van 12 ingeschreve nen. Dit jaar zijn in deze gemeente de aftredenen voor lid van den Gemeenteraad, de hh. J. v. d. Gevel en Adrs. Braber Pz. De Burg. maakt bekend, dat eene opgave van de uitkomsten der Meting en Schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, in deze gemeente, gedurende 30 dagen voor een ieder ter Secretarie ter nzage ligt. De collecte ten bate der familie Koud- ijzer, heeft opgebracht de som van plm. 19 gulden. f Oude Tonge. Bij publicatie^ hebben Ged. Staten dezer provincie de inwoners van Zuid-Holland uitgenopdigd die elders in de Rijksbelasting zijn aangeslagen, om daarvan vóór 15 Maart 1907 aan hun college te doen blijken, opdat daarop gelet kan worden bij het opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen, welke verkies baar zijn tot afgevaardigde voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal. (Zie voor bijz. publicatie.) Op Woensdag 20 Febr. aanstaande des voorm. 11 ure zal door Burg. en Weth. en door Dijkgraaf en Gezworens van de verschillende polders onder deze gemeente, aanbesteed worden de leverantie van plm. 1450 a 1500 M3 zuivere onderhoudsgrint. Alhier hebben zich de vorige maand 27 personen ter inschrijving voor de militie aangegeven. Aan den milicien-verlofganger A. van Dongen is meegedeeld dat hij in plaats van op 29 Maart op 28 Maart bij zijn Comp. moet terugkeeren. Dezer dagen is de eerste jaarver gadering gehouden van het Begrafenisfonds »Onderling Belangalhier. Door den Penningmeester is rekening en verantwoor ding gedaan s De ontvangsten beliepen f 266,85 uitgaven 2. 83,76 Batig saldo f 183,09 Op 31 Dec. jl. telde de Vereeniging 362 leden. Nieuwe Tonge.* A.s. Dinsdag hoopt alhier in een openbare vergadering op te treden den heer De Wilde ons lid van de Prov. Staten. Dirksland. Maandagmiddag had in 't logement van den heer P. Brooshoofd den afslag plaats van een Heerenhuis, met tuin en bergschuur, staande aan de Voorstraat allper. Eigenares Mej. Werner den Haag. Dit pand liep af op 't bod van verleden week zijnde f 2660. De besturen van de polders Oud- Kraijer, Kraijenisse, Diederik, en Nieuw- Kraijer, hebben ter openbare kennis ge bracht, dat de lijst der Stemgerechtigde Ingelanden is herzien, en tot en met 14 Febr. a.s. ter inzage van Ingelanden zullen liggen ter Kantore van den Secretaris dier polders. Bezwaren tegen deze lijst kunnen door Ingelanden schriftelijk bij het Bestuur worden ingediend. De Burgemeester dezer gemeente heeft doen weten dat eene opgave, van de Uitkomsten der Meting en Schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente gelegen, tot en met 4 Maart a.s ter gemeente Secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Onze vroegere dorpsgenoot F. v. d. M. dienende te Rotterdam had het ongeluk in haar dienst, te vallen, en zich zoo aan haar arm of hand te bezeeren, dat zij voorloopig huiswaarts is moeten keeren, Ons Statenlid den heer H. de Wilde van 's Gravenhage hoopt op Woensdag 13 dezer des avonds 6,30 uur in het Koor der Ned. Herv. Kerk alhier een politieke rede te houden. Herkingen. Bij publicatie worden de ingezetenen dezer Provincie uitgenoodigd om zoo zij elders in 1s Rijks Directe Belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15 Maart 1907 aan Ged. Staten dezer Provincie te doen blijken, teneinde daarop kan worden gelet bij het opmaken der lijst van hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot afgevaardigde ter Eerste Kamer der Staten- Generaal. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat ter Secretarie gedurende 30 dagen, ter inzage door hun is nedergelegd een opgave van uitkomsten der meeting en dat een ieder hieronder begrepen en zich met deze niet kan vereenigen, binnen 30 dagen na afkondiging bij Ged. Staten be zwaren kan indienen. Tengevolge van het vele drijfijs, zijn alle bakens der haven dezer gemeente afgesneden, wat een niet alledaags gezicht opleverde, daar de haven nu van koers scheen veranderd te zijn, doordat allen nog rechtop en op gelijken afstand in het ijs hun plaats hadden behouden. Ouddorp. Als eene zeer zeldzaamheid kan worden vermeld, dat bij den land bouwer K. M. een kip met jonge kuikens is uitgekomen. Ofschoon het gure weder slecht voor hen is zien de beestjes er wel varend uit. De zoon van J. S. had verleden week het ongeluk tusschen de wielen van een zwaar beladen wagen te geraken. Met lichte verwondeningen en den schrik kwam hij vrij. Nieuwenhoorn. In de vergadering van den raad dezer gemeente van jl. Woensdag is het onlangs gekozen lid, de heer I. M. de Broekert, geinstalleerd, en is tot wet houder gekozen in plaats van wijlen den heer M. C. Trouw, de heer Com. van der Linde. Papendrecht. Eenige maanden gele den werd door den heer M. v. W. alhier opgemerkt, dat zijn voorraad steenkolen sneller verminderde als gewoonlijk. Teneinde zekerheid te hebben, of hier diefstal in 't spel was, werden op een avond de kolen gelijk gestreken, en des anderen daags bewees een flinke kuil in de hoop, dat een nachtelijke bezoeker zijn voorraad aange vuld had. De politie werd van dit geval verwittigd, er werd eenige nachten gesurveilleerd, doch 4e kolendief verscheen ni.et, tenminste niet, terwijl de politie op den uitkijk stond, wel daarna, want 's morgens bleek dat er weer gestolen was. In de laatste weken werden de diefstallen veel- vuldiger, ja ook de aardappelenvoorraad werd aangesproken. De zoon van den heer Van W. kwam nu op de gedachte als amateur-rechercheur op te treden en legde een electrische geleiding aan van het kolenhok naar de slaapkamer. Het succes was volkomen reeds den tweeden dag na de installatie werd de dief gesnapt. Woensdagmorgen toch, ongeveer half zes, werd de familie Van W. opgeschrikt door een hevig schellen. De heer Van W. en zoon sprongen het bed uit, kleeden zich haastig en naderden van 2 kanten het kolenhok Bij hun nadering trad een zekere H. v. d. A. met een zak kolen op den rug het hok uit en keek raar op den neus, toen hij zich op heeterdaad betrapt zag. Hij werd door de heeren Van W. naar het gemeentehuis gebracht en daar aan den veldwachter De Meij overgegeven. De man die een vrij talrijk gezin heeft, bekende zich herhaaldelijk schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van steenkolen en aardappelen. D. C. Vêriïoo^ïsig-eja, Zaterdag 9 E'ebruari 1907 's nam. 2 uur: Ver koop van Sohaarhout, voor dhr. D. Mooijaart Kz., gegroeid op bosohlaud aan den 2e Groenenweg te Oude Tonge, bij J. A. Sala aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 14 Fe'or. 1907 's namiddags 3 uur, ten herberge van C. Tieleman te Nieuwe Tonge, afslag van een huis met boterfabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschen- dijk te Nieuwe Tonge, kad. bekend Sectie A nos. 829, 779, 778, samen groot 21,12 Are, ten verzoeke van den Heer Jobs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 28 Februari 1907 's namid dags 3 uur, ten herberge van T. H. Holle man te Nieuwe Tonge, inzet van een huis met boterfabriek, schuur, erf en tuin aan den Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kud. bekend Seotie A nos. 829, 779, 778 samen groot '21,12 Are, ten verzoeke van den Heer Johs. Giphart te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Oesnen^d ftieuws „Made in Holland." Een pijpenfabrikant in Gouda zendt aan de »N. R. Ct.« als merkwaarheid een briefkaart uit Düsseldorf toe, waarop zijn firmanaam staat met het adressMade in Holland®, zooals er in de pijpen voor het buitenland gedrukt wordt. Deze briefkaart was twee dagen onderweg ge weest: eerst afgestempeld in Mada toen in Ma ren aan de Maas, toen in Maren provincie Utrecht. Maar plotseling is blijkbaar een van de postambtenaren een licht opgegaan, en hij zond de briefkaart door naar Gouda, waar de pijpen bestelling aan haar adres kwam. Verzamelwoede Deze week werd te Haarlem het hout, van het oude station publiek verkocht. 's Morgens stond, verscholen bij een groote deur, een meneer, achter de hand een zak mesje, waarmee-ie een stuk van de deur af sneed. Toen het bemerkt werd, verontschuldig de hij zich. Hij bedoelde geen diefstal, geen zaak beschadiging »Ik heb®, legde hij uit, »een stukje zandsteen van de Netre Dame te Parijs, een splinter van het roer van het kruitschip van Leiden, een stukje behang van het slot te Muiden, enne zoo wou ik zoo graag ook een stukje van 't oude station hebben H De menschen lachten en lieten 'm begaan. sik heb liever één nieuw, als honderd stuk kies van 't ouwe station merkte een werkman op- En d'r werd nog eens gelachen. Een verbindings-toestel gebroken. Vrijdagnamiddag waren een aantal werklie den der firma M. van Delden, te Gronau, aan de fabriek bezig, een aantal blokken ijzer op te heischen. Plotseling brak het verbindingsstel door midden, kwam op de arbeiders terecht, met gevolg dat één van hen met zijn rug op een balk terecht kwam en zwaar gekwetst naar het ziekenhnis vervoerd, terwijl de beide an deren kwetsuren aan hoofd en armen bekwa men. Door de politie werd een onderzoek ingesteld naar het materiaal dat door den aannemer B. bij dit karwei gebruikt werd. Een belangrijke uitvinding. Een jong ingenieur uit Ferrara heeft het middel uitgevonden om door dezelfde draden telegrammen en phonogrammen over te bren gen. Proeven tusschen Ferrara en Florence leidden tot prachtige resultaten. Voortaan zal dus een telegrafisch net voor telefonische doeleinde gebruikt kunnen worden en omge keerd. Schade door de vorst. Men schrijft aan de //Opr. Haarl. Ct Thans blijkt dat door de jongste vorst in de tuinderijen en kweekerijen onder Aalsmeer groote schade is aangerichtduizenden planten zijn bevroren. De losgeslagen lichtboei. Men meldt uit Stavoren, 31 Januari Enkele visschers van hier zeilden Zaterdag- morgen met hunne jollen uit, om de losge slagen lichtboei van de Boontjes te zoeken en vonden ze bezuiden de ton van het Vrouwen zand. Even later verscheen hier de Harlinger //Voorwaarts//, waarvan de bemanning ook zoekende was naar de boei en deze werd nu door genoemde boot naar Harlingen gesleept. Door kanteling had de lantaarn nogal schade geleden. Inval in een speelhol. Te Sloten (bij Amsterdam) is door de po litie een inval gedaan ,in bet café Halfweg Sloten, waar verschillende personen bezig wa ren met hazardspelenzij werden gehoord, de speeltuigen en het geld onder heitig protest in beslag genomen. Brand te Zeist Een der schoonste landgoederen dezer ge- meente, de villa //Nuova//, bezitting vanJhr. C. A. de Pesters dreigde Vrijdagmiddag een prooi der vlammen te worden. Door overhel ling der buizen van de centrale verwarming ontstond er brand. De vlammen sloegen uit aan de achterzijde der villa gelegen slaapka mer en tastten ook weldra den daarboven gelegen zolder en het dak aan. Een krachtig optreden der brandweer wist echier het vuur tof hier te beperken, terwijl de groote ver zameling schilderijen en antiquiteiten tijdig werd gered. Een deel van het ameublement ging ver loren en vele kostbare stukken bekwamen sein de bij het in veiligheid brengen ervan. De waterschade is groot. Een en ander was b(j beurspolis verzekerd. Het huis was voor weinige jaren nieuw gebouwd. De oorzaak van den brand wordt toege schreven aan overhitting der buizen voor de centrale verwarming. Ongevraagde looiinverhooging. Men schrijft aan de //Tel// De arbeiders der fabriek Bamshoeve te Enschedé, hebben allen, ongevraagd, een loons- verhooging gekregen van 5 tot 8 percent. In Septemoer 1906 brak op deze fabriek zoo men weet een staking uit, om loonsverhooging te verkrijgen. Een woest fietsrijder. De broodventer W. Le Zaandam is door een onbesuisd fietsrijder aangereden. De man sloeg achterover en bleef liggen. De ter as- sitentie geroepen arts vreest voor hersenschud ding. De fietsrijder beeft zich uit de voeten gemaakt en is onbekend gebleven. Een treurig bericht. Dinsdag werd bij de familie H. te Velp het treurig bericht ontvangen, dat hun 15 jarig zoon, die met een bent de reis naar Spanje maakte, het ongeluk had aldaar van een roeibootje te vallen en zich zoo ernstig te ver wonden, dat hij in een ziekenhuis gebracht, weldra overleed. Overboord geslagen en verdronken. Woensdagmiddag is de schipper Van Lochem door een windvlaag op de Dieze bij Bemmel over boord geslagen en jammerlijk verdronken. Een veelbeloovcnd jonginensch. Door de marechausee's te Hengelo is een zestien jarige jongen aangehouden, die aldaar in naburige gemeenten elf horloges had ge stolen en op de weef goederenlabriek een be drag van pi. m. f 20 had ontvreemd. Van den moord op den veldwachter. Men schrijft uit Mill aan het »Hdsbld« 't Was Maandag alhier Millsche Markt en dan komt het nog als eens voor, dat er door sommigen te veel gedronken wordt. Dit was onder anderen ook het geval met zekeren P. Verbruggen alhier, iemand van slechte reputatie, waarop daarboven enkele belhamels altijd dezelfde rustverstoorders gebeten zijn. De veldwachter Maas komt tusschen 8 en 9 uur in een herberg waar hij Verbruggen aan treft en hem goedertrouw aanraadt, naar huis te gaan. Aangezien hij echter bang is, dat men hem op zijn naar huis gaan zal moles- teeren, voldoet de veldwachter aan zijn verzoek om hem een eind weg naar huis te geleiden. Ruim 9 uur heeft men hulpgeroep gehoord en hooren schieten 2 of 3 maal, geen 3 minuten van die herberg af, vlak bij de beek. Aan gezien het op de plaats was, waar altijd de belhamels zich concontreeren, durfde men er laf genoeg niet heen gaan, de eenige verschooning voor die lafheid is, dat die belhamels dikwijls aan 't bakeleleien zijn en men nogal bevreesd voor hen is. Toen de vrouw van de veldwachter, die 8 kinderen heeft, waarvan het oudste 10 jaar, haar man om 12 uur nog niet thnis had, is zij met den nachtwacht en de verdere politie en buren den geheelen nacht naar haren man gaan zoeken, 's Morgens om 7 uur vond men de pet en de keep van den veldwachter op een weitje vlak bij de beek. Dat was de eerste aanwijzing. Verder vond men daar een grooten bloedplas en eerst om half 9 zag een der eigen kinderen, in het water een elleboog uitsteken en werd het vreeselijk misvormde lijk uit het water gehaald. N.et minder dan 17 steekwonden waren in de nabijheid van het linkeroog toegebracht. Volgens verklaring der doktoren, die op last der justitie de sectie hebben verricht, is de man aan bloedverlies gestorven en is eerst later het lijk in de beek geworpen. Woensdag is door het gerecht een verhoor afgenomen, doch wie de schuldige is, of zijn, staat niet vast. Men heeft Verbruggen gearresteerd en vermoeden op hem, omdat zijn klomp juist past in een afdruksel van zijn voet in een molshoop, hij eenige schrammen heeft op zijn rechterhand en zijn kousen nat wa ren. De veldwachter Maas was een krachtige, vlugge kerel, die wel tegen een persoon was opgewassen. De deelneming in dit geval is zóó algemeen want de vermoorde was een goed man en een goede veldwachter, die gevallen is als een offer van plichtsbetrachting in zijn goede trouw dat men om «ijn huishouden treurt alsof er in eigen familie een ongeluk gebeurd ware. De aardbeving in de West. Over den tegenwoordigen toestand te King ston wordt uit Londen nog gemeldLevens middelen en geld stroomen uit de provincie districten en van de naburige eilanden naar Kingston, en men herinnert zich niet, dat Jamaica zich ooit in zoo'n rijkdom aan levens middelen, groenten en vruchten kon verheugen. De gouverneur kon aan Lord Eigen seinen, dat geld en voorraden in meer dan voldoende hoeveelheid voorhanden waren, afgezien nog van het fonds, dat voor den wederopbouw der stad noodig is. Het aantal dooden stijgt langzamerhand tot 1000 en men vindt nog steeds lijken onder de ruïnes. Het opruimings- werk vordert goed. Er komen nog kleinere schokken voor maar met lange tusschenruimten. Een regeerings- meteoroloog maakte uekend, dat de aardueving een normaal verloop iiad en dat de schok ken weldra zouden ophouden. Sedert 23 Januari verschijnt ook weer een courant. De algemeene onverschilligheid verdwijnt en de bevolking toont zich werkzamer. De openbare parken worden langzamerhand verlaten. Hurigersnood in CJbiun, In een artikel in de //Daily Graphie// heeft kapitein Kerton zijn indrukken medegedeeld omtrent den hongersnood in Chinaen wat hij meedeelt in één woord vreeselijk. Het deel der bevolking, dat hongersnood lijdt, is, in verhouding tot heel de bevolking van China, betrekkelijk gering, doch men kan bezwaar lijk onverschillig gadeslaan, dat 4 millioen menschen van honger bezwijken. DeChineezen, die een onbegrijpelijke onverschilligheid aan den dag leggen, een //filosofische vertwijfeling,// verwachtten, dat eerst na hun nieuwjaar, d.i, begin Februari, de crisis zou intreden. Zen delingen vreesden dat het aantal hongersnood lijdenden dan tot 10 millioen zou stijgen. In de bedreigde streken is geen eetbaar dier meer overgebleven de bezaaide landen zijn overgestroomd. Wat er nog te eten is, is een* soort brei, waarvan men eenmaal per dag krijgt. Die zich redden konden, redden zich dan ook. Nangking herbergt reeds 800.000 vluchtelingen in concentratie-kampen, waar weer andere ellende, nl. epidemieën, dreigen. De kosten om 4 millioen menschen per dag aan een matig beetje eten te helpen, worden op f 60.000 geraamd per dag, wat nog niet eens heel veel lijkt. Kerton gelooft, dat de kosten thans driemaal zooveel zullen bedra gen en dat de ondersteuning maandenlang zal moeten duren. Reeds zijn groote sommen beschikoaar gesteld, maar die zijn natuurlijk ontoereikend. De Chineesche regeering is er, in financieelen zin, berooid aan toe, en Kerton is dan ook van meening, dat het buitenland met geldelijke hulp moet bijspringen. De on gelukkige Chineezen, die honger lijden, zijn met weinig te helpen, maar het gaat er om, het leven van honderdduizenden te redden. Daarom is er zeer veel noodig en dan nog weet men bijna zeker, dat andere hon derdduizenden niet te redden zullen zijn. De Amerikaansche consul te Shanghai maant aan om geld, geen voedsel te zenden. Met andere woordenhet voedsel is hierligt klaar maar de hongerenden bezitten niets en kunnen hut dus niet koopen. De Amerikaansche consul te Nanking Hay- nes, heeft zijn regeering doen weten, dat de hongersnood tienmaal érger is dan wat ooit vroeger in dat deel van China van dien aard is voorkomen Moord. Zondagavond verzamelden zich na af loop van hcc schaatsenrijden, in een her berg te Bargumcrdain, verschillende jongelui. Hoewel de viool er stemming in moest brengen voor den dans, ontstond er ruzie, met het treurig gevolg dat een jongeling door messteken zoodanig werd verwond, dat hij Woensdagmorgen aan de gevolgen is overleden. De dader ia bekend. Een schiet- en sngpartg. Men schrijft aan 'de Tel Na een klootschieterwedatrijd te Yasse, gemeeuce Tubbergen, begaven de deel nemers zich naar een even over de grens gelegen herberg. Door den drank verhit, kregen ze weldra woorden met een ambtenaar der belastingen. Van woorden kwam het tot daden. Er werd van alle kanten met messen gestoken naar den ambtenaar. Deze trok zijn revolver en schoot een zekeren Sch. voor het hoofd Daar de revolver met hagel geladen, was de wonde niet doodelijk, alhoewel de dokter 23 hagelkorrels verwijderde. Na het eera.e schot vielen allen op den amb tenaar aan en takelden hem buiten der mate met messen toe, dat onverwijld ge neeskundige hulp moest worden iugeroe- pen. Laaghartig De huizinge »in 't veld, te Hazers- woude, zooals de naam aanduidt een eind van den weg gelegen, in den Groenendijk, was Maandagavond het tooneei van een heldhaftige worsteling tusschen den be woner, ii. Heemskerk, en twee inbrekers. Genoemde H., een alleenwonend man zag tegen haltelf zich overvallen door twee vermomde kerels, die waarschijnlijk kwamen om iets van hun gading te zoe ken. Heemskerk, een man van middel baren leettijd, was echter niet van plan zijn zaak zonder slag of stoot o-er te geven. Een geruimen tijd duurde de strijd, waarin de bewoner van het huis natuurlijk het onderspit moest delven. Met een haarspit, een soort van klein aanbeeld, waarop de zeisen der grasmaai ers zoo scherp worden geklopt, dat een loshangend haar er mee wordt doorge sneden, bewerkte men het hoofd van den man en, zoo het schijnt met messen, zijn handenalthans. Heemskerk wist eindelijk met bebloed hoofd en gewonde handen de wijk bij zijn buren te nemen waar hij tegen halftwaalf hulp kwam zoeken. De zaak, die reeds in handen der politie is, wordt jjverig onderzocht. Wat de drijfveer tot deze laaghartige daad is geweest, ligt vooralsnog in het duister. Slachtotiers van het gs. Woensdagmiddag is te Maastricht een twaalf jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Te Yalthermond zijn vier kinderen door het ijs gezakt. Drie zijn er gered; het vierde, de twaalfjarige zoon van den wachtmeester der marechaussee aldaar, verdronk. Te Loosdrecht is de bejaarde werk man J. K op den Loosdrechtschen pol der, met zijn slede met riet in een wak gereden en verdronken. r

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2