Advertentiën. DAVID HOIK, Dankbetuiging. Plaatselijk Sieuws. hellevoetsluis. lerkoopingeii. demen^d Meuws. li er k en &cliool. KEUKENMEID, DIENSTBODE. Schippersjottgen. BOUWKNECHT, Kttechl aat» huis. Tweede Knechl. hem is de "Californier/' tot de conplusie gekomen, dat Japan Hawaï en de Philip- pijnen begeertdat 't slechts om de benarde financieele positie nog geen slag durft slaanmaar op het geschikte oogenblik wel een aanleiding tot den oorlog zal vinden, en ondertusschen zijn eigen volk tegen de Vereenigde Staten opzet. Dus, stemming maken tegen de Unie, gelijk naar pas nog onthuld werd ook voor den oorlog met zooveel succes tegen Rusland werd gedaan. Men zou echter zoo meenen, dat Japan vooreerst nog genoeg te doen heeft in de Gele zee, in Korea en in Mantsjoerije vooral, om nu reeds ruzie te gaan zoeken tegen de machtigste en rijkste republiek van blanken in de wereld. Later, ja als het machtsgeding over den Stillen Oceaan aan de orde komt, kon licht een gevaarlijke botsing van belangen volgen. En als dat gebeurt, wat zal dan de hou ding van Engeland zijn Die vraag is dezer dagen behandeld in de '/North American Review door Mayo W. Hazeltine, een Amerikaansch schrijver over politieke zaken. Hij acht een oorlog wel is waar niet waarschijnlijk, maar toch geenszins on mogelijk. En nu is dit het kwade, dat een dergelijke gebeurtelijkheid niet door Japan en Engeland is voorzien, toen zij in 1905 het tractaat vernieuwden en aan de bepalingen daarvan groote uitbreiding gaven. Hazeltine is van opinie, dat het bewuste tractaat, in geval van oorlog, aan Engeland den plicht oplegt Japan met zijn leger en vloot bij te staan. Evenwel gelooft hij niet, dat Engeland of liever het Britsche Rijk als het er werkelijk toe komt, deze consequentie zal aanvaarden, want de Unie zou bij machte wezen niet alleen Canada te treilen, maar ook de bevolking van de Britsche eilanden, door het afsnijden van den tarwetoevoer, uit te hongeren. De redactie van het tijdschrift gaat nog verder dan de schrijver van het artikel en eischt op hoogen toon, dat de Britsche regeering zich zoo spoedig mogelijk uit- spreke over de houding, door haar aan te nemen ingeval van een Japansch Ameri kaansch conflict. We vermoeden echter, dat men in Amerika nog wat geduld zal moeten oefenen op dit stuk, en zich inmiddels mag troosten met de gedachte dat Albion zich wel tienmaal bedenken zal, eer het zich aan een conflict met de Unie waagt, die de Britten van levens voorraad voorziet. Wie weet of, over zooveel jaren, Engeland niet juist nog eens de hulp van Amerika zal inroepen om het parmantige Japan, ue zijn bond genoot, mores te leeren Sommelsdijk.* Wij vernemen dat door de Gasmaatschappij alhier aan den Raad dezer gemeente thans nog zeer aanneme lijke voorwaarden zijn aangeboden voor de levering van gas ten dienste der publieke verlichting, waarbij zij, buiten bezwaar voor de gemeentekas, aanbiedt, om alle lantaarns door gasgloeilichtlantaarns te vervangen, en onder een dalende gasprijsregeling voor elk vijfjarig tijdvak. Door het slingeren van een vat petroleum, dat uit het schip gelost werd, sloeg H. Wervers hedenmorgen in de-kaai. Rappe handen waren direct aanwezig om den drenkeling er uit te helpen. Middelharnis. De stoomboot »Onder- neming« die Vrijdagmorgen voor 't eerst de reis van Rotterdam naar hier door 't Spui maakte, raakte ter hoogte van Zuid- land zoodanig in het ijs dat zij zich onmo gelijk daaruit kon werken en de passagiers genoodzaakt waren zich aan wal te laten zetten, en over Zuidland en Hellevoetsluis naar hier kwamen. Vrijdagavond trad in de concertzaal van den heer K. J. Meijer op, de heer De Berg van Oude Tonge om te bepleiten de noodzakelijkheid der organisatie van onze landarbeiders als middel om te komen tot verbetering van hun economische toe- Stand. Na het uitspreken zijner rede beslo ten naar wij vernemen ruim een 20-tal arbeiders uit Sommelsdijk een vereeniging op te richten. De collecte die gehouden werd ter gemoetkoming in de gemaakte kosten van zaalhuur bracht f 6.85 op. Een buitenkansje. De vorige week had een onzer dorpsgenooten het buiten kansje om een oude porseleinkast die op het oog bijna geen waarde meer had, aan een bewoner van Sommelsdijk te verkoopen voor f 25. Het kohier no. 5 der personeele belasting 4de kwartaal is invorderbaar ver klaard, aan den Ontvanger ter hand ge steld en ieder daarop voorkomende belas tingschuldige is verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. De dienstplichtige lotelingen der lich ting 1907 die bij de zeemilitie wenschen te worden ingelijfd moeten zich hiervoor aanmelden op 1 of 9 Februari a. s. des voormiddags ter Gemeentesecretarie Stad aan 't Haringvliet. De oudste inwoner dezer gemeente, den heer L. Braber Jzn. is op 2 Januari 1.1. op bijna 94 jarigen leeftijd overleden. A. H. had Maandag jl. het ongeluk met zijn arm tusschen de raderen der dorsch- machine te geraken en dat lichaamsdeel zoodanig te kwetsen, dat er geneeskundige hulp moest worden verleend. Alhier zijn ongeveer op het Haring vliet een paar honderd ledige vaten opge- vischt. Tengevolge het dooiweer zakte het zoontje van de Wed. G. Kardux door het ijs op de Molendijkskreek en werd daaruit gered door zijn makker W. Driesse. Den Bommel. Tot schatters van het meubilair voor deze gemeente zijn aange wezen T. Schilperoord te Middelharnis en H, Visser te Sommelsdijk, De Gemeente begrooting is goedge keurd terug ontvangen en is tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Tot schatter der Huurwaarde van de Personeele Belasting is aangewezen de heer F. J. Knoop. In deze gemeente zijn door eenige bewoners 17 tonnen opgevischt. Johanna Jongeling had Vrijdag het ongeluk in de kreek te vallen, door toege schoten hulp werd ze echter spoedig op het droge gebracht. Een Raadsvergadering is belegd tegen Donderdag, 10 Januari 1907 desv.m. io1/2 ure. Verleden week had een jongentje van 7 jaar het ongeluk door het ijs te zakken, gelukkig kwam hij met de schrik en een nat pak vrij. Dinsdag jl. had een paard van den heer J. Houtaar het geluk weg te loopen, doch werd gelukkig weer opgevangen. Navolgingswaardig.* Evenals vorige jaren is door den heer Mijs alhier een flinke partij vleesch aan de behoeftige van deze gemeente uitgedeeld. Dit vleesch werd ge leverd door den heer M. de Haas van Sommelsdijk. Nieuwe Tonge, 7 Januari. Terwijl de kleinzoon J B., knecht zijnde bij den land bouwer C. V., even op het vaartuig stond met ajuin te lossen, schrokken zijn paarden van een vaartuig, dat juist in de kaai kwam. Onmiddellijk sloegen zij op hol, onmiddellijk was hij er bij en wist de lijnen nog te grijpen maar deze braken waardoor hij kwam te vallen, en ging het achterwiel over zijn beenen. De paarden met wagen gingen toen het oprei af en den weg op, maar daar reden zij tegen de heining, waardoor de paarden omsloegen. Een en ander liep nog al goed af Dirksland. Donderdagavond gaf de Zangvereeniging (Mannenkoor) alhier, met medewerking van de twee welbekende blinden uit Middelharnis, eene openbare Zanguit voering in het Koor der Ned. Herv. Kerk. Volgens gegevens was er een talrijk publiek aanwezig, en mag deze Uitvoering als ge slaagd heeten. De netto opbrengst die ten bate der blinden kwamen, moet volgens opgaaf ruim 26 gulden opgebracht hebben. Vrijdagmorgen werd door den om roeper kond gedaan, dat des avonds in de zaal van den heer Gaanderse een open bare vergadering zou belegd worden tot het oprichten eener Coöperatieve brood bakkerij. Aan volk ontbrak het niet, doch aan inteekenaars, die lid wenschten te worden valt nog niet te roemen. Onze lezers zullen zich nog wel herinne ren dat onlangs uit de Plantage »de Dolphijn<s alhier, peren en appelen, alsmede een ge weer ontvreemd zijn. Immers goed ingelicht dan is ook den dader(s) van het ontvreemde geweer opgespoord. Evenals vorige jaren, heeft onzen vroegeren burgemeester den heerjohs. Zaaijer thans te 's Gravenhage woonachtig, aan zijne arbeiders alhier, eene niet onbelang rijke som (als aandeel der winst) met N. jaar hen doen toe te komen Het bestuur van den polder N.-Kraaijer, heeft eendoor hen ontworpen wijziging van de Keur dier polder tot 1 Febr 1907 voor belanghebbenden nedergelegd ten kan tore van den Secretaris dier polder. Be denking of bezwaren daartegen moeten schriftelijk worden ingediend, bij gemeld be stuur voor of uiterlijk op 31 Jan. 1907. Ilcrkingcu. In den nacht van 1 op 2 Jan. hebben het alhier de raamruiten van enkele bewoners moeten ontgelden. Hoogstwaar schijnlijk door stoeien of bedwelming van den ingenomen alcohol ingeslagen, daar aan kwaadwilligheid niet wordt gedacht. Stellendam.** De lotelingen dezer ge meente der lichting 1907, welke bij de Zee-Militie wenschen te worden ingedeeld, moeten zich daartoe vóór 1 Februari a.s. ter Gemeente-Secretarie aanmelden. In de woning, plaatselijk geteekend Wijk I No. 86, is de besmettelijke ziekte sfebris typhoïdea« geweken verklaard. Goedereede. De aanmelding van de lotelingen dezer gemeente der lichting 1907, die bij de Zeemacht wenschen te worden ingelijfd, moeten zich daartoe vóór den 1 Februari a.s. ter Secretarie aanmelden. Ouddorp. Naar men verneemt is hier een medisch professor aangekomen, ten einde een onderzoek in te stellen naar de steeds toenemende verschijnselen van »hart- vliesontsteking«. Ook een assistent-arts is mede gearriveerd. Uit den duim In de groote pers deedt het nieuws de ronde, dat hier een schuur zou zijn afgebrand, doch waarvan geen woord waar is. De koopman K. kwam Maandag uit den Oostdijk met zijn kar en hit, doch was na een eindweegs gereden te hebben, ge noodzaakt uit te stappen, doordat zijn hit opeens weigerde door te gaan. Zweep ot stok vermochten niet het beest tot loopen te brengen, waarna hij na eenige keeren de kar in en uitgewipt was, tot dsn gelukki gen inval kwam om naast het dier z'n kop te gaan staan en alzoo de felle terug kaatsing van de langs den weg opeenge hoopte sneeuwmassa te breken. Dit hielp, maar K. kwam toch verre van aangenaam thuis. Hellevoetsluis. In de »Hellevoetsluische Courant« van 5 Jan. komt onderstaand adres voor, gevonden op een der brieven, welke aan de ingezetene is bezorgd. Geachte bestellers van Hellevoetsluis In plichtsbetrachting zijt gij thuis, 't Is daarom, dat ik het schrijven verzend, Al is den adressant zijn naam mij onbekend, Enkel weet ik, dat hij voor jaren, Als Marine heeft gevaren Naar de Oost of naar de West, Ja dat weet ik niet te best. Thans woont hij met zijn vrouw, En een hondje lief en trouw, Molenstraat No. honderd elf, Dus dat wijst de weg van zelf. Ik hoop dan dat de brief met spoed, Terecht komt, waar ie wezen moet. Deez' brief is verzonden door mij. Wonende op de hoek van een huizenrij. De straat is genoemd naar de Koning. 130 en een is het nummer van onze woning. Hilversum. Spijkenisse. Feestdagen, zooals Kerst mis en Nieuwjaar, schijnen bij voorkeur, door enkele personen geschikt geacht, tot het uitvoeren van verschillende baldadig heden. Op vorige jaren werden bij ver schillende inwoners de ruiten ingegooid, doch dit jaar bepaalde zich de brooddron kenheid tot hel afhangen van enkele vensters, en afrukken van dakgoten. Behoudens het stuk trekken van een bel bij den burge meester, werd verder niets vernield. Het schijnt der politie nooit te gelukken, de belhamels van dergelijke kwajongensstreken op te sporen. Door de vrij sterk invallenden vorst was de Oude Maas Zaterdag reeds vol ijs, zoodat de stoombooten »Oude Maas III« en z-Den Bommels onwrikbaar vast zaten. Eerst enkele uren later gelukte het hun, met behulp van een »melkbooU los te komen, en de reis naar Rotterdam te ver volgen. Nog nu is de rivier met licht drijfijs bedekt, hetwelk evenwel geen belemmering voor het verkeer oplevert (Te laat ontvangen 'mor het vorig nummer.) Pernis. Bij Ged. Staten dezer Provincie is een klacht ingediend tegen den heer T. Schalekamp, wethouder dezer gemeente. Deze wethouder zou indirect betrokken zijn bij het opsteken der gemeentelantaarns en de levering van olie en glazen, wat alles gedaan word door zijn knecht L. Bos. Verder zou hij als kolenhandelaar direct betrokken zijn bij de levering aan de door de gemeente benoodigde steenkolen, alles in strijd met art. 24 der Gemeente wet. Alhier werden in de laatste week op. 4 plaatsen konijnen gestolen. Herhaaldelijk valt dergelijke diefstallen voor. Ileclilxaken. Zaak-Le Févre de Montigny en De Geer. De Rechtbank te Amsterdam veroor deelde heden Le Févre de Montigny tot 4V2 jaar en Jhr. de Geer tot 4 jaar ge vangenisstraf. Beiden met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis. De eisch was tegen den eerste 5 jaar en tegen den tweede 4 jaar met aftrek van 9 maanden preventieve hechtenis. Op Woensdag 9 Jan. 1907 des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk In zet van een huis met erf, waarin bakkerij is gevestigd, aan de Oranjeboomstruat te Som melsdijk kad. Sectie B. no. 170 groot 1 Are 56 centiaren, ten verzoeke van den Heer Hobbel te Sommelsdijk. Notaris VAN BUU- REN. Op Woensdag 9 Jan. 1907 's avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk, In zet van een pakhuis met erf, zijnde de voor malige bergplaats van steenkolen van den z. g. Kolenbond, in de Achterstraat te Sommelsdijk kadastraal bekend Sectie B. no. 1435 groot 1 are 78 centiaren. Dit perceel is zeer geschikt voor bouwterrrein voor den Heer J. Zaaijer Pz. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 15 Jan. 1907 's avonds 7 uur veiling van: Een huis en erf aanjde Voorstraat no. 1. te Oude Tonge, ten verzoeke van Mej. de Wed A. Postema aldaar bij de Wed. Kanters Zn. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 16 Jan. 1907, des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Afslag van een huis met erf, waarin een bak kerij is gevestigd, aan de Oranjeboomstraat te Sommelsdijk, kad. Sectie B. no. 170, groot 1 are 56 centiaren, ten verzoeke van den Heer Hobbel te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 16 Jan. 1907 's avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk af slag van een pakhuis met erl, zijnde de voor malige bergplaats van steenkolen van den z.g. Kolenbond in de Achterstraat te Sommelsdijk kadastraal bekend Sectie B. no. 1135 groot 1 Are 78 c.A. Dit perceel is zeer geschikt voor bouwterrein voor den Heer J. Zaaijer Pz. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag2S Jan. 1907 'savonds 7 uurafslag van een huis en erf aan den Voorstraat no. 1 te Oude Tonge, ten verzoeke van Mej. de Wed. A Postema aldaar bij Wed, G. Kan ters en Zn. Notaris VAN ISPELEN De buitengewone koude in Italië, die niet alleen Rome maar zelfs Napels en den Vesuvius met sneeuw heeft bedekt, heeft een zonderliog ver schijnsel veroorzaakt. De prachtige waterval van Yelioo, bij het siation Marmore in Umbrie, op den weg van Terni naar Salmona, is geheel bevroren. Dezemooie waterval van Europa ter hoogte van 200 meter, biedt nu het zeldzame schouwspel van een ontzaglijken straal water die verstijfd is iu zijn val. In geen halve eeuw is dat voorgekomen, en duizenden (rekken per spoor eu auto naar de plaats waar dit zeldzame natuur verschijnsel is te zien. De fabrieken, die aan dezen val kracht ontleenden, moesten worden stilgezet. Vreeselyk. Onder Noordbroek (Gr.) is gisteren aan den straatweg het lijk gevonden van den 52 jarigen arbeider J. L, die volgens di n genees kundige in de jenever was gestikt. Een ongelukkige. Te Linde is Zaterdagmorgen de schippers knecht Van Weel, terwijl hij misstapte, in het ruim van het schip gevallen. De man is tengevolge der oekomen wonden overleden. Een 100 jarige Den 27en Januari hoopt één der verpleegden in het gasthuis te Middeluurg. de wed. Lievense, haar lOOen jaardag te herdenken. De oude vrouw verheugt zich nog in een goede gezondheid, doch heeft lust van doofheid. Ongeluk. Uit Dalder schreef men Vrijdag aan de //Zw. Gr.// Een treurig ongeluk had hier Vrijdagmorgen weder plaats. De slachter A. Haarman op Engelboer alhier begaf' zich Vrijdagmorgen op weg om een varken te slachten. Tengevolge der gladheid viel hij op den Noordmors, met het onge.ukkig gevolg dat het vlijmscherpe siachtersmes hem in de zijde drong en door den val in dal lichaamsdeel brak. Hoewel hij op dit oogenblik nog in het leven is, is zijn toestand zeer zorgwekkend. Aanvaring op de Maas. Vrijdagmorgen half negen heefr op de Maas bij de Veerhaven een aanvaring plaats gehad tusschen het stoomschip »Clacton« der flar- wichlijn en de veerboot «Padang II« van de firma Bohré Co. De stoker C. F., wonende Wolphaertsbocht no. 46, die zich in de machine kamer van genoemde veerboot bevond en er dus niet op verdacht was, viel tengevolge van den hevigen schok op de vuurplaat en kreeg een ernstige hoofdwond, die aan den politie post Tolhuislaan verbonden is. De schepen kregen geen noemenswaardige averij. Stad aan 't Haringvliet. De op 25 Dec. 1.1. gehoudeu zendings-colleote in de Herv. Kerk heeft opgebraoht de som van f 7.60. Dirksland. Do collecte langs de huizen alhier gehouden ten bate der Diaconie van do Ned. Herv. Kerk, heeft de niet onbelangrijke som van f 294,opgebraoht. In de plaats van wijion den WelEdlon Heer Johs. Roodzant, is tot preo. Kerkvoogd den Heer CL Bossohieter benoemd. Tot Kerkeraad8leden in de Geref. Gemeente onder 't Kruis, zijn benoemd en bevestigd, den gekozen Ouderling Johs. Koppelman, en de herkozen Diakenen P. v. d. Nieuwendijk en D. v. d. Wekke. Werkingen. De Heer H. Noordijk, Kerk voogd der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zoodanig ontslag genomen en worden stemge rechtigde manslidmaten opgeroepen ter verga dering op Vrijdag 11 Jan. des avonds ter ver- valling in de ontstane vacature. ©ordereede. Do Heeren L. Knape en J. Boos zijn als OuderliDg eu Diaken der Ned. Herv. Kerk alhier, bevestigd. ^Sarbf fiiericfifieve Botterdam, 7 Jan. Granen. (Binnenlandeehe.j i)e aanvoer was h<den nog te gering om aanleiding tegeven tot het opmaken van een geregelde noteering. Bij open water zal de noteering echter volgende week wederom worden hervat. Meel. De laatste veertien dogen beperkte zioh de handel geheel tot consumptievraag. Het heropenen der vaart bracht wel eenige levendigheid. In het alge meen echter is het zeer stil, prijzen onveranderd. Vlas. Aanvoer 15891 steen Blauw, 3700 sieen Gro ningse!], 620 steen Hollandsch geel, 5580 steen Wit. Men besteedde voor Blauw Holl ndsch 43 tot 50 Btuivers; voor wit Zeeuwsch 37 tot 40 st.voor Geel 45/49 st. en Groningsch 38/44 st. Aardappelen. Briolache Kralen f 8,a f3,25. Gel- dersche blauwen f 2,20 a 2,40. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a 2,80 do. Bonte f 2.40 a 2.60. Eigenheimers f 1-90 a 2,—. Weinig aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f7.20 a 7.40. Overmaasche 17.60 a 7.80 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 297 vette Runderen 151 vette- on graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 652 Schapen en Lammeren en 767 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 80, 2e kwal. 72, 3e kwal. 56 cent. Ossen le kwal. 80, 2e kwal. 70, Se kwal. 56 cent. Kalveren le kwal. 110, 2e kwal. 100, 3e kwal. 88 ct. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 54 ot. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 47, 3e kwal. 44 ct., licht soort 42 a 44 cent. Alles per kilo. Amsterdam, 7 Jan. Aardappelen. Andijker muizen f0,aO,.Andij ker blauwen f 1,80 a 2,Friesche Borgers f 1,35 a 1,75. Friesche blauwen f 1,80 a 2,40. Friesche bonten f 1,80 a 2,20. Zeeuwsche bonten f 2,'20 a 2,70. Zeeuwsche blauweD f 2,40 a 2,70. Geldersche blauwen f 2,a 2,40. Geldersche bonten t 0,a 0,Eigenheimers f 1,10 a 1,50. Westlandsche zand f 2,a 4,50. Vee. Aangevoerd 282 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 74 a 78, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 60 a 64 cent per kilo. 165 Melk- en Kalfkoeien f130 a 280 per stuk. 45 nuchtere Kalveren f 9 a 18 per stuk. 3 Schapen f a per stuk. 0 Lammeren f a per stuk. 572 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 44 a 46 cent, 2e en 8e kwal. 42 a 43 cent(Overz. en Geld.) le kwal. 44 a 46 ot., 2e en 3e kwal. 41 a 48 ot. per kilo. PER TELEGRAAF. Botterdam, 8 Jan. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 41 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1021 Magere Runderen, 635 Vette Runderen, 215 Vette Kalveren, 248 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, 8 Schapee of Lammeren, 0 Varkous, lil Biggen, 11 Bokken o) Geiten. PRIJZ' N PER KILO. Kooien en Ossen, van f ('.28 tot I 0.40. Stieren 0.28 0.34. Kalveren 0.42 0.55. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 110 a 235 Kalfkoeien f 170 a 290 Stieren 10 i 165 Pinken 65 a 120 Graskalv. a Vaarzen 80 a 175 Paarden 65 a 140 Biggen 9,a 13, Fok Nuchtere kalveren van f 14 tot f 20 SlaAit *.8,— „11.— Blggen por week 0,— O,— Handel willig. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 43 7a vaten 41 '/.O 254 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 62 2e kw 60 3e kw. 58 ct. Voor stukken werd besteed a Eg. ao. ROTTERDAMSCHE EIERVEILING. Op de Eierenveiiing werden aangevoerd 28CO stuks eieren. Kippeneieren f 5.60 a 6.65 per 100 stuks. Eendeneieren 0.a 0. Ganzeneieren a 0. Kalkoeneieren 0.a 0. Met dezen vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, van het koUstondig en smartelijk overlijden onzer in nig geliefden Zoon en Broeder in den ouderdom van 2Gjaar. A. I. HOEK. T. HOEK-Vroegindeweij. A. HOEK. M. HOEK-Sala. D. HOEK. Sommelsdijk, 8 Jan. 1907. Met wederkeerigen Heilwensch be tuigen wij onzen hartelijke» dank, voor de bewijzen van belangstelling, bij de wisseling des jaars ontvangen. M. DE GAST ZN. Sommelsdijk6 Jan 1907. Met wederkeerigen heilwensch brengt ondergeteekende zijn harteiijken dank aan allen, die hem bij den aanvang van 1907 van hunne belangstelling deden blijken. ULBO J. MIJS, Burgemeester van Middelharnis en Arondissements-Schoolopziener. Met wederkeerigen heilwensch breng ik mijn dank aan allen, die mij op 1 Januari 1907 blijken van belang stelling gaven P. A. VAN BUUREN, Notaris. Middelharnis. Bij deze betuig ik mijn harteiijken dank aan alien, die mij bij de wisse ling des jaars een blijk van belang stelling deden toekomen en breng hen tevens mijne beste wenschen. De Burgemeester van Stellendam en Goedereede, J. L. BOSSOHIETER. De Heer P. VAN PROOIJEN, Echtgenoote en Familie betuigen bij deze hunnen harteiijken dank aan Mejuiïrouw MULDER - Worell te Herkingen voor de liefderijke zorgen besteed aan de kleine Adriaantje Baaitje Waas bergen Dirkdand5 Januari 1907. Allen, die iets verschul digd zijn aan te vorde ren hebben van of onder zich heb ben, beboorende tot de nalatenschap van den Heer P. VAN WEEL G.Gz., in leven Burgemeester der gemeenten Ooltgensplaat en Den Bommel overleden te Rotterdamden 28 December 1906, gelieven daarvan betalng, opgave en afgifte te doen vóór of op den 20 Janu ari 1907, ten kantore van den Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL te Ooltgens- p aat. Mevrouw J. MEDDENS, Oudendijk 23, Rotterdam, vraagt tegen Febr. of later een eenvoudige van den P. G. en van goede getuigen voorzien. Loon fl25,en f 26,waschgeld. Terstond gevraagd een Adres M. KOOMAN, Sommelsdijk. Terstond gevraagd een Brieven of in persoon bij LOUIS VAN GENT, Oo'/gensplaat. Gevraagd tegen 1 Maart een jonge bij den landbouwer C. VREESWIJK Nieuwe Tonge (Battenoord). Terstond gevraagd een bekwame jonge Adres: Jb. ZEEDIJK, onder Nieuwe Tonge. Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een Adres: K. P. ROODZANT, onder Dirksland.

Maas- en Scheldebode | 1907 | | pagina 2