HOfiNMttMfiEL. Advertentïèn. K. Tanis GLASWERK oei lite pontrt. A VAN ALPHEN. MOTORRIJWIELEN, Landbouwwerktuigen Van Beek's OCHTENDVOEDER VOOR HOENDERS Hoofdagent voor „Overflakkee en Goedereede," Nieuwe Tongc. v. Alkemadestr. 19, ROTTERDAM Gewone Bi ij wiel en, Fijn Kookvleesch en Boterhaimvorst. Goudenen Zilveren werken Westdijk, Middelharnis. Maar onder christenen moesten de ster keren méér meehelpen, om de lasten der onsterken te dragen. Bijvoorbeeld. Een gewoon burger, zonder vermogen, is in de io a 15 jaren, dat zijn gezin groot is en z'n kinderen klein zijn, tamelijk wel buiten staat voor kerk, school, zending enz. meer dan een kleinigheid te offeren. Wordt daar rekening mee gehouden? Heel weinig. Alï de plaatsen in de kerk verhuurd worden, moet zoo iemand er zes nemen tegen een ander twee en hij, die 't in deze jaren veel minder goed kan doen, betaald nog heel wat meer dan wie aan 2 of 3 plaatsen genoeg heeft. Ts hij niet bepaald minvermogend, dan betaald hij per ^ind evenveel schoolgeld als de man, die er één heeft. Bovendien gaat geen collecte zijn deur voorbij en altijd neen te zeggen, schaamt hij zich. En terwijl doet de niet-gehuwde of de man van het kleine gezin tal van onnoo- dige uitgaven, zonder den last der onster ken te helpen dragen. Hij was wier God den kinderzegen geheel of bijna geheel onthield, heeft daardoor de zedelijke ver plichting door ruime bijdragen aan te vullen datgene, waarin de man met vele kinderen te kort schiedt. Die verplichting wordt weinig gevoeld. Daarom moest er bij prediking en huis bezoek meer de nadruk op worden gelegd. Niet het minst ook bij de regeling onzer schoolgelden. Zulke mannen, eerzame bur gers in hun stand, gaan geen aalmoes vragenze betalen al moeten ze 't vinden op de boter van hun brood. Maar de regeling zelf moest hun hulpe bieden. Het is niet zelden de christelijke maat schappij zelve, die christenmenschen leidt in de verzoeking Ik weet, dat wat 'k hier zeg is, 't geen vrome menschen niet zelden in hun binnenste kamer zuchten UITKIJK. Buitenland. FRANKRIJK. Met de inventarisatie van de 3600 kerken die nog restten, is Maandag be gonnen eerst te Parijs en later op tal van plaatsen in de provincie. Wel moet het zwaarste nog komen maar de berich ten van Dinsdag doen toch zien, dat in vele Gemeenten waar men bloedstorting had gevreesd, alles betrekkelijk kalm is verloopen. Maandag dan kreeg de kerk van den H. Augustinus te Parijs onverwachts een beurthet was de eenige kerk in de „licht-stad," waar nog een boedelbeschrij ving moest plaats hebben. Er viel niets bijzonders bij voor; de menigte geloovi gen, die weken lang vergeefs in de kerk de wacht had gehouden, was naar huis gegaan, en de politie liet daar handig gebruik van maken door alle deuren door agenten in burgerkleering te doen bezetten, die niemand binnenlieten. De pastoor bepaalde zich tot een protest tegen de schending der kerk. Een sloten maker was behulpzaam bij het openen der brandkasten, die het gewijde vaat werk bevatten. Te Amiens gaf een beschrijving der kerk van 8t. Anna evenmin aanleiding tot ernstige tooneelen. De orde der Laza risten, die verleden jaar bezit had geno men van de kerk en den inventaris, had sedert geen belasting betaald. De Pastoor protesteerdeen de brandweer moest de kerkdeuren openbreken. In alle departementen waar nog be schrijvingen moeten plaats hebben, zjjn uitgebreide maatregelen genomen om de orde te handhaven. In het geheel moes ten, als gezegd, nog 3604 kerken, ver deeld over 45 departementen, een beurt krijgen. Dinsdag zijn er echter reeds zeer vele „onder handen" genomen. De regeering heeft zooveel mogelijk getracht, door bij verrassing op te treden, allen tegenstand onmogelijk te maken en bloed vergieten te voorkomen. Op sommige plaatsen is dan ook werkelijk alles onge merkt gegaan. In tientallen andere, met name in de JUoorderdepartementen, heb ben de geloovigen wei geprotesteerd, maar zich overigens waardig en rustig, volgens de aanmaning in de jongste ency cliek, gedragen. In de omgeving van Montpellier echter en in Bretagne vonden woeste tooneelen plaatsalarmklokken luiden, vrouwen schreeuwden, mannen zwaaiden met hooivorken van uit de sacristie stookte men zwavelzuur in som mige kerkgebouwen. Doch tot bloedver gieten schjjnt het nergens te zijn gekomen. De officieren hebben bevel gekregen, zich naar de burgerlijke ambtenaren, die hun hulp inroepen, te voegen. De troepen krijgen meniliet-patronen mee, om zoo noodig deuren te laten springen. Officieren en soldaten, die familie hebben in de plaatsen waar de troepen misschien moe ten optreden, mogen niet meeen de dragonders moeten de lans thuis laten. In den Senaat heeft Clémenceau Dins dag, bij een interpellatieover dealgemeene politiek, zich ook over de inventarisatie en de daarbij genomen maatregelen uitge sproken. Hij beloofde vroeger de inventa risatie uit te zullen stellen om de muite lingen en de oproerlingen tijd te geven tot inkeer te komen, maar de 12e Decem ber nadert en het wordt noodzakelijk te handelen. En de regeering zal handelen. Sinds Maandag heeft zij aan de troepen dezelfde bevelen gegeven, als zij ontvan gen hadden bij hun tusschenkomst in de stakingen. Zij zullen het geduld zoo lang mogelijk bewaren, maar indien derebellen op do soldaten schieten, dan zullen dezen op hen vuren. RUSLAND. De Russische Staatscourant bevat een beslissing van den Senaat, waarbij op bevel van den Tsaar van het kiesrecht worden uitgesloten talrijke categoriën boeren, werklieden en klein-grondbezit- tors, die bij de verkiezingen voor de eerste Doema wèl dat recht hadden. Het is niet precies op te geven, hoe véél personen door dezen maatregel worden getroffen maar het is volgens de Times zeker, dat honderdduizen den werklieden en een enorm aantal boeren-landeigenaars er bij betrokken zijn. Alleen in het district Shopin ver liezen bijna 3000 menschen het kiesrecht. Het gaat, omdat de motieven niet bekend zijn, moeilijk aan, over deze beslissing een oordeel te vellenmaar vreemd lijkt ze zeker. Het kiesrsGut is niet iets, dat men, zoo maar. den burger ontnemen kan gelijk het hem geschonken is. Als de hoogste autoriteiten er zóó over denken, blijkt wel, dat ze geen aasje begrip hebben van de eischen eener gezonde staatsregeling. Dat er van hoogerhand naar gestreefd wordt om een meegaande nieuwe Doema te krijgen, werd uit verschillende be richten wel duidelijkmSar het middel nu toegepastkiezersmoord op groote schaal, ware toch wel het verkeerdste dat men zich denken kan. Uit Riga werd dezer dagen gemeld, dat tegen verwachting het opkomen der recruten dit jaar rustig in zijn werk is gegaan. De jonge manschappen waren allen op tijd aanwezig, terwijl dit in vorige jaren veel te wenschen overliet. Volgens een berichtgever der „Frank furter Zeitung" is dit echter niet een zoo gunstig teeken als het schijnt. Het centrale comité der Lettische Socialisten had namelijk een proclamatie doen verspreiden, waarbij den militie- plichtigen wordt aanbevolen vrijwillig op te komen, bij het zweren van trouw aan den Tsaar in gedachten den eed af' te leggen voor de zaak der revolutie en gedurende hun diensttijd de revolutio naire denkbeelden te verspreiden. Op deze wijze zou het leger, „het machtigste wapen in de hand der onder drukkers", dezen ontrukt worden. Overal in het leger zouden zij goed georgani seerde vereenigingen vinden, die door de officieren oogluikend werden toegelaten. Dit manifest zou dan overal door de miiitieplichtigen gehoorzaamd zijn, te oordeelen naar het feit, dat er geen be richten van eenige ongeregeldheden, waar ook, zijn ingekomen. Maar 't kan best zijn, dat men hier te veei op re kening van de Socialisten schrijft. Wie weet of de vrees er niet inzat bij de recruten, na het hardhandig optreden der troepen bij vroegere ongeregeldheden. In ieder geval dorsten de revolutionairen toch geen dienstweigering aan, en dat zouden zij zeker gedaan hebben, als zij zich sterk hadden gevoeld Het dagblad „Roess* is alweer ge- schorscht, nu wegens het opnemen van een artikel, waarin de krijgsraad te Kroonstad wordt beschuldigd eene zwan gere vrouw te hebben laten doodschieten, Bij het vernemen dier gruweldaad was baar man in de gevangenis krankzinnig geworden. De autoriteiten spreken tegen dat de executie heeft plaats gehad. In de buurt van Sarovsk hebben acht roovers de post overvallen en zich mees ter gemaakt van 8000 roebels, waarbij de begeleidende politieagenten gedood en de paarden meegevoerd werden. De vlucht van 25 veroordeelde ma trozen te Kroonstad, blijkt overdreven. Er zijn er slechts 6 ontsnapt, waarvan 2 reeds weder opgevangen. De bende van 20 personen, die bij het ontdekken eener bommen- en wapen bergplaats te Moskou werd gevangen genomen, blijkt ook in betrekking te staan met den moordaanslag op den plaatselijken commandant, generaal Rein- bot. De dader van dien aanslag is reeds terechtgesteld. Gtemen^d ftienws Godsdienst tw isten In de gemeente Polsbroek heerschen sinds eenigen tijd kerkelijke oneenigheden, die al eens tot opstootjes, zelfs onder de godsdienst oefeningen, aanleiding gaven. Het gaat blijk baar tusschen de szwaren« en rfminder zwaren.« Dinsdagavond had er na het eindigen der catechisatie tusschen eenige jongelieden een hevige vechtpartij plaats. Naar men verzekert moeten de kampioenen voor «zwaar en «minder zwaar« elkaar geducht hebben toegetakeld. Een loopt er met een buil op zijn hoofd en met een gescheurd ooglid, een ander met bloedige krabbels rond, een derde met een hand, die deerlijk werd verwond, terwijl een vierde een pijnlijk gevoel in zijn buik voelt, die door een IJselsteen moet zijn getroffen. Metselsteenen werden later op 't slagveld gevonden, mits gaders een, men zegt stukgeslagen, knuppel. Een nadere uiteenzetting der feiten zal waar schijnlijk wel plaats hebben in de rechtszaal. «(Renk. Courant.)« Ontploffing in de St. Pieter. In de basiliek van St. Pieter te Rome is Zondagmiddag een bom ontploft op een schil dersstelling bij het altaar della, Navicella. Er werd geen schade aangericht, maar de ont ploffing veroorzaakte een paniek onder de geloovigen onder wie zich ook de aartspriester kardinaal Rampolla bevond. Een helsche ma chine werd gevonden van blik met ijzerdraad erom en inhoudende kruit en spijkers. Men heeft niemand zien vluchten. De ontploffing bracht een dikken scherpen rook teweeg, de stukken van den bom waren geheel zwart en verdraaid. Men meent over eenkomst op te merken tusschen deze en een helsche machine, die onlangs in het café Aragne ontplofte. De kerk bleef open. Len botsing tusschen kometen komt niet alle dag voor. Een telegram uit Kopenhage brengt er ons bericht van. De vischstoomboot Kornet uit Altona heeft bij Skagen de bark Kometen (is gelijk de Komeet) uit Landskrona aangevaren. De bark Kometen zonk, maar de bemanning werd gered. De reederij van de Zweedsche Komeet heeft op de Duitsche Komeet te Kopenhage beslag laten leggen. Een gestoord bruiloftsmaal. De vorige week moesten bruiloftsgasten on verwachts naar een andere zaal verhuizen. Het zeldzaam geval kwam voor in een villa bij Berlijn, waarvan de eerste verdieping verhuurd is aan een oude dame, die op reis was en de bewaking aanhaar dienstbode had toevertrouwd. Deze had zich verloofd en koos tot viering van het verlovingsfeest niet alleen de groote zaal in de woning harer meesteres, maar ook het fraaie zilver en porselein van deze. De kamers straalden 's avonds met de volle elec- trische verlichting, toen de huiseigenaar voor bijkwam en verdenking kreeg. Hij begaf zich ijlings naar de naburige woning van den zoon der oude dame en daarna met dezen en een politieagent naar het feestlokaal. Hun verschijning werkte erg storend op de feestvreugde der feestvierenden, vooral toen de aanmaning kwam, dat allen terstond de woning hadden te verlaten. Het meenemen der op tafel staande spijzen werd echter toe gestaan en zoo trokken weldra de beladen gasten in optocht naar een lokaal in de nabij heid, om het gestoorde feest voort te zetten. Het zachte najaarsweer heeft sommige vogels 111 de war gebracht. Te Winiieweer (Grom) zitten roodborstjes te broeden in een houtschuur van den heer Nauninga, en te Wagenborgen heb ben een paar eksters jongen. Een ontvluchte neger. Door de politie te Gouda werd verle den Woensdag, een neger aangehouden, die te Breda uit een circus was gevlucht, waar de behandeling minder aangenaam was. Hij werd naar Rotterdam vervoerd, vanwaar hij naar zijn geboorteland (Ame rika) zal terugkeeren. Kleine oorzaken, groote gevolgen Wij lezen in het //Vaderland'/ Bij Zwammerdam snorde een auto uit Gouda langs den Rijksstraatweg uit de richting van Alphei). Op de grens dezer gemeente vloog een kip uit den onderval op, werd door de auto gegrepen en geslingerd tegen de lantaarn, die ge heel versplinterde. Stukjes glas drongen in den autoband en deze sprong. Een andere binnenband moest worden ingelegd. Kleine oorzaken, groote gevolgen Doodgevallen. Een 15-jarige dienstbode, A. B., die Za terdagmorgen in de woning van den lieer v. d. S. in de Tuinstraat te Tilburg van de trap viel, waardoor zij een schedelbreuk be kwam, is Zondag in het Ziekenhuis aldaar overleden. Een ramp voor het dorp. Wanneer we wel zijn ingelicht, zal de heer Willem van Schaardenburg, te Dordrecht, zich wegens hoogen leeftijd uit zijn zaken terug trekken. Indien deze intusschen niet aan een ander mochten overgaan, zou de oekende sloomrijstpelmolen onder de firma Hendrik Vliegenthart, te Zwijndrecht, met lMeil907 stop gezet worden. Vergissen we ons niet, dan zijn bij die zaak een kleine vijftig huis houdens direct betrokken. i/D. Cl.11 Een ernstig ongeluk. Uit Ter Apel meldt men Maandagmiddag had in het naburig Eiitenbrock (Duitschland) een ernstig ongeluk plaats. De schoenmakers leerling van den schoenmaker Z. was bij zijn oom den lieer S., te Rüten'orock op bezoek. Esn oud geweer, waarmee het zoontje vau S, op zijn neefje aanlegde, zonder te welen dat het geladen was, weigerde. Toen evenwel de. schoenmakersleerling met hetzelfde geweer op het zoontje van S. aanlegde, ging het schot af en trol den 13-jarigen jongen in 't voor hoofd Het kind zakte ineen en gaf oogen- blikkelijk den geest. De moeder van het slacht offer viel in zwijm en was den volgenden dag nog niet tot bewustzijn gekomen. Arme krankzinnige. In het gesticht der Eerw. Zusters te Osch, verbleef Ger. van Teeff'eien, een 84-jaiig mannetje, wiens verstandelijke vermogens ge krenkt waren. Zoo had hij het idee fixe, dat hij naar Appeltern moest, naar familie en bekenden en beproefde meermalen daartoe het gesticht te ontioopen, wat hem echter belet werd. Donderdagmiddag echter zag de oude stakker de kans schoon en op een ge geven oogenblik was hij verdwenen. Onmid dellijk werden naar verschillende richtingen opsporingen gedaan, maar alles tevergeefsch. Men weet welk een ruw weer het Donder dagnacht en Vrijdag was, en men vreesde het ergste. Vrijdagmiddag eerst kreeg men bericht, dat de ongelukkige stumper gevonden was in het Oijer Broek. Daar lag hij met zijn schoenen en zijn stokje naast zich. Nog den zelfden avond is het lijk door de politie ge haald en zou de lijkschouwing plaats hebben. Ei wordt volstrekt niet gedacht aan geweld. //('s Hert. Ct.)ft Bijna gestikt. Men meldt uit Breda aan de N. Ot Maandagochtend vond men den heer Al berts bijna gestikt te bed, doordat een gas- kraantje gedeeltelijk had opengestaan. Met be hulp van flesschen zuurstof is men er na zeer veel moeite in geslaagd, hem in het leven terug te roepen. Eetsl tegen den avond omstreeks 6 uur opende de beer Alberts voor 't eerst weder de oogen. Door een duizeling bevangen. Zaterdagmiddag 5 uur geraakte de 80-jarige broodventer H. S., vermoedelijk door een duizeling bevangen in het water aan den Graehtswal te Leeuwarden. Door een paar burgers werd bij op het droge en daarna naar het stads-ziekenhuis gebracht Oogenschijnlijk had hij geen letsel beko.nien Ilij is echter aan de gevolgen overleden. (//L. Ct-)// Goed afgeloopcu. Maandagmiddag is op hef emplacement van den spoorweg te Schiedam een handwagen, beladen niet 180 KG. gist, die de rails nog wilde oversteken, door den sneltrein naar Amsterdam gegrepen en verbrijzeld. Vijf wa gens gingen er overheen. Als door een won der ontspoorde de trein niet en kwam de bestuurder met den schrik vrij. Slachtoffer van een zakkenroller. In den avondsneltrein ArnhemZwolle is aan een slapenden veekoopman, die op weg was naar de veemarkt te Groningen, Maan dagavond een bedrag van f 2960 aan bank- pipier ontstolen. De dader onbekend. Een schipbreuk Te Herwijnen is door den slorm van Za terdag op Zondag een met tarwe geladen schip op het zand geluopen. Het brak dien- lengsvolge doormidden. De lading is men aan liet bergen. Een jacht op een krankzinnige. Men meldt uit Roermond Zondagavond te half zeven werd hier ter siede eene formeele jacht gehouden op een vreemden jongen man, die totaal naakt als bezeten door verschillende straten holde. Hij werd door de politie na eene achtervolging van ruim een half uur gevat. Door een per soon uit den grooten volksoploop werd de overjas ter kleeding van den na kien man disponibel gesteld, waarna hij na het com missariaat van politie werd overgebracht. Men trachtte hetn daar een nader verhooi te doen ondergaan, doch te vergeefs, er was geen woord uit hem te krijgen, zoodat men tot heden nog niet weet, met wien men te doen heeft. Door twee geneesheeren, die een onderzoek naar zijn geestestoestand instelden, is, naar mm zegt, verklaard, dat hij lijdt aan krank zinnigheid. Royaal I Men meldt aan "Het Vad. Onlangs is bij de firma Oss en Go., Koordeinde 23, te 's Gravenhage verloren geraakt een geldswaardig stuk groot 1000 dollars, waaraan door de firma groote waarde werd gehecht. Bedoeld stuk werd teruggevonden in de oude papierverzame ling van de Industrieele Inrichting van het Leger des Heils, Nieuwe Schoolstraat 15a, en door den chef dier inrichting aan de firma teruggebracht. Uit dankbaarheid voor de teruggave en als belooning voor die eerlijke daad werd den chef de belooning van vijftig cents ter hand gesteld, tot ondersteuning van Maatschappelijk Werk. Zorg voor het hondje. Juffrouw Josephine Wendel te New-York, een oude dame die met de rijke Astors verwant is, heeft een bod van 650,000 dollars afgeslagen voor een afgeheind stuk grond in de Yijfde Avenue dat haar toe behoort. Die plek dient als speelplaats voor haar lievelingshondje en, als de grond ver kocht werd, zou het beestje geen lichaams beweging meer kunnen nemen Het middel gevonden De proeven, in vijf groote Duitsche gasthuizen genomen met Dr. Behrings serum fegen de tuberculose, hebben tot- dusver de stoutste verwachtingen over troffen. Enorme sommen. De democratische candidaat voor het gouverneurschap van den staat New York, Hearst, heeft doen weten, dat hij voor zijn verkiezing de som van 256.370 dollars heeft besteed de grootste som ooit door een candidaat voor het gouverneurschap betaald. De gekozen candidaat, Hughes, gaf' slechts 620 dollars voor zijn verkiezing uit. De opstand geëindigd. Ferreira is met zijn volgelingen gepakt. L iat ons nu hopen, dat Dr. Jameson, ztjii verleden gedachtig, een goed woordje voor hem zal doen Alweer 'u duistere zaak. Een Haagscha medewerker meldt aan de Tel. Donderdag heeft er alweer '11 b'erooving van een kantoorlooper plaats gehad. Een looper van de Bank voor Effecten- en Wisselzaken is in de Scheveningsche Boschjes bewusteloos gevonden met z'n portefeuille met wissels nog bij zich, ter wijl het geld een kleine f 7000 spoorloos verdwenen is. Een gedeelte der wissels men bedenke dat 't den 15en was had hij reeds geïnd. De politie stelt een onderzoek in. De looper werd naar het politiebureau vervoerd en vandaar naar het ziekenhuis. 1813. Men schrijft ons uit Den Haag Heden, den herinneringsdag van het herstel van Nederlands onafhankelijkheid, wapperde de vlag van den toren van het Raadhuis en andere gemeentelijke gebou wen Vier soorten. Eerste arbeider (lib.) Yan de socialisten moet ik niets hebbendie zijn me te loszinnigmaar die antirevolutionairen, neen, die moet ik ook nietdie zijn me te lichtzinnig. Tweede arb. (antir) Zoo, zoo! Maar wil ik je 's wat zeggen? Jullie zijn me te vrijzinnig. Toehoorder. Juist vriend, je hebt 'm rechtzinnig geantwoord. //(Historisch).// Bewerkt door haar hoog geh al t e aan eiwit en vet de eierproductie tot het hoogste aantal, be vordert de verteerbaar heid van het korrelvoeder en beperkt zoo doende de voederkosien tot de minste uitgave. 50 25 10 5 2f K.G. f5.75. f3.—. f 1.80. f 0.70. f0 35. Hoenderfokkerij Ouddorp. Soliede agenten gevraagd. O O O O Kleermakerij, Levert tegen concurreerende prijzen -- ïïeeren-, Jongeteen- en -- Goed passende modellen en soliede afwerking wordt gegarandeerd. Onder aanbeveling, A. VAN ALPHEN. -- JOH. KERN, Horloger en Gonclsiicl, -- WestdüS; 263, lidöeMriiis. Steeds groote voorraad: Horloges, Klokken, Pendules, Regulateurs, Wekkers. Goud-en Zilver werken, Koralen. Soliede artikelen. Billijke prijzen. Reparatiën worden met de grootste zorgvuldig heid hersteld. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekacht en geruild. Depóts te Somiueisdijk bij P. KASTE LEIN; Dlrksland bij A. G. P. DE VRIES; Ooltgensplaat bij L. DE VOS;Ouddorp bij K.iGRIN WIS Stad aan 't Haringvliet, bij A. BRABERPz.Rotterdam bij WÜLPP. RËNS" WAGENSMEER, (wettig gedeponeerd) is zuiverlicht en goedkoop WEDERVERKOOPERS van 1 K.G.'s doozen genieten 2030 °/0 korting, II. VAIU MSNSEN, TE KOOP SIMPLEX, N. S. U. en andere waarvan exemplaren te bezichtigen, met 1 jaar garantie. Alle ONDERDEELEN welke op proef gelevert worden enz. enz. zijn steeds verkrijgbaar bij O. TIELEMAN, Smid en Rijwielreparateur Nieuwe Tonge. mr Aan hetzelfde adres ook Benzine ver krijgbaar. ÜÜZES DE HAAS. Vleeschhouwerj, St Joris Doeistraat, Soiniuelsdijk Telefoon Intercomni. No. S, (tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit RiimJuleeseh, Alios wordt Machinaal gesneden. Vanaf heden prima kwaliteit rolpens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen ELIAS HAETOGrS Ms. Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogsten prijs gekocht en geruild. GROOTE SORTEERING Ruime keuze. Billijke prijzen. Ruime keuze GESCHENKEN voor elke gelegenheid.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2