Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws, dienst, als de Figaro nog voor een half dozijn jaren hopen dorst, is Frankrijk thans verder dan ooit verwijderd. De Re publiek bevindt zich aan den rand van een afgrond. Straks hopen de socialisten sterk genoeg te zijn om de bestaande staatsinsiellingen, gegrond op het kapita listische stelsel, daarin neer te ploffen. Tot hoelang nog? Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Sromuielsdyk maken bekend, dat de Zit ting van den Militieraad voor deze Gemeente zal worden gehouden op Vrijdag, den 14 December aanstaande, des voormiddags te 91/, uren, te Dirksland, in het Raadhuis. Voor den Militieraad moet verschijnen delote- ling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte. Tevens wordsn de belanghebbenden er uitdruk kelijk op gewezen, dat de opgave van eene reden van vrijstelling tijdens de aangifte ter inschrijving voor de militie of bij de loting, alsmede het doen opmaken en het bij den Burgemeester inleveren van de noodige bewijsstuknen tot het bekomen van vrijstelling om eene andere reden dan licha melijke ongeschiktheid of gemis van de gevorderde lengte, hem die vrijgesteld wenscht te worden, niet ontslaat van de verplichting om bij den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bij dit college moet worden gedaan op bovenvermeld tijdstip. Scmtnelsdijk, den 9 November 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. B. MIJS.DE GRAAFF. KominelndijU. De aanvoer der suiker bieten uit het land kan hier als geëindigd beschouwd worden. Ongeveer $l/2 mill. K. G. zijn hier aan de Kaai aangevoerd. Ten behoeve van een Volendamschen visscher, welke zijn visscherschuit vanj dit jaar op de Zuiderzee verloor, is alhier f 45 ge collecteerd. Door Ged. Staten is ingevolge art. 121 Gemeentewet de vereischte machti ging verleend voor een gemeenschappelijke regeling met het bestuur der gemeente Middelharnis voor het stichten en het exploiteeren van een gasfabriek. Middelharnis. Vrijdagmiddag had S. van G. het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor hij zich zoodanig verwondde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De uitslag der op Maandag jl. gehou den stemming voor een lid van den Gemeen teraad is als volgtUitgebracht 242. Hier van verkregen de heerenj. C. van Oostende (Lib.) 149, T. Schilperoord (Ant.) 193, terwijl 10 stemmen van onwaarde waren, Gekozen alzoo de heer T. Schilperoord. Alhier is of zal worden opgericht een Chr. Zangvereeniging onder leiding van B. de Korte, welke haar vergaderingen zal houden des Dinsdagsavonds in het vergaderiocaal. Woensdag 14 Nov. zal A. Koudijzer zijn Sasten verjaardag herdenken. De oude man die van zijn leeftijd nog buitengewoon kras is, mag zich nog in het volle gebruik van al zijn ledematen verheugen. Zoo kan hij o.a, nog zonder bril zelfs fijn schrift lezen. De reeds aangekondigde spreekbeurt in het belang van het Chr. onderwijs dcor Ds. Bakker van 's Gravenhage zal op Woensdag 28 Nov. a.s. plaats hebben. In welk gebouw moet nog nader worden beslist. Zondagmorgen arriveerde aan het Hoofd de stoomboot »Padang« met het stoffelijk overschot van onze vroegere dorps- genoote de Wed. S. Gazan te Rotterdam overleden, en welke alhier op het Israëlitisch kerkhof werd ter aarde besteld. Maandagmorgen had H. T. het ongeluk, terwijl hij op een mesthoop aan 't werk was, zijn horloge te verliezen. Toen hij het bemerkte en na eenig zoeken het terugvond, was het door op de mesthoop loopende varkens geheel verbrijzeld, zoodat aan repareeren niet eens meer te denken viel. Stad aan 't Haringvliet. De Burg. maakt bekend dat het Kohier no. 3 der Personeele Belasting op 8 Nov. 1.1. invor derbaar is verklaard en aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Doordat de paarden van den land bouwer D. B. alhier bij het ploegen te dicht langs de sloot liepen gleed een der beide paarden uit en viel in de sloot. Door toegeschoten hulp kon gelukkig het dier uit zijn benarden toestand gered worden Den Bommel. Op de te Dirksland gehouden najaarshengs'enkeuring werd ook Amelander eigenaar K. Buth goedgekeurd. C. Leijdens had alhier het geluk een os te loten van de Sommelsdijksche verloting. Oude Tongc. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het kohier no. 4 der Per soneele belasting dienst 1906, aan den ontvanger ter invordering is ter hand ge steld. Burg. en Weth. hebben bij publicatie bekend gemaakt, dat bij hun college door P. Osseweijer een verzoek is ingediend tot het opnieuw in werking brengen der brood bakkerij in het perceel A no. 213, en dat het verzoek met de bijlagen gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter visie zal worden gelegd. Woensdag jl. had een zekeren Gro- ningsche schipper het ongeluk van het dek in het ledige ruim te vallen, waardoor hij eenige kwetsuren aan zijn been bekwam. Den volgenden morgen is bedoelde schip per ter verpleging vervoerd naar Rotterdam. Goedereede. Onze gemeente-veldwach ter P. A. de Moor is benoemd tot Rijks veldwachter, standplaats Rotterdam, tegen eene jaarwedde van f 640. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. J. van Gelder, is benoemd tot onder wijzer aan de parallelklasse van school C te Vlaardingen. Nabij de zandbank »Ooster« is door de bemanning van den blazer G O 24 een sabel opgevischt, vermoedelijk toebe hoord hebbende aan een Officier der Zee macht in den ouden tijd. De suikerbietenoogst in deze streek is zoo goed als afgeloopen. Groote hoopen liggen nog aan de kaden opgestapeld, wachtende op verzending, hetgeen veel door blazerschuiten plaats heeft. Het suikergehalte is betrekkelijk hoog, alhier is eene opgaaf ontvangen van 18,7 pCt. Bij beschikking van den Minister van Landbouw is op het verzoek van K. T. alhier, dat een rund, hetwelk naar zijne meening op tuberculose duidende verschijn- selen vertoonde, door het Rijk werd over genomen, te kennen gegeven, dat daarvoor geene termen bestaan. Ouddorp. Uit den mast gevallen. P. v. W., varensgezel alhier, viel Donderdag 1.1 toen hij in den mast van een blazerschuit werkzaam was, naar beneden op het dek. Behalve eenige lichte verwondingen aan zijn handen verkreeg hij verder geen letsel en en kon hij zijn arbeid weer voortzetten. Zondagmiddag had hel zoontje van W. W. het ongeluk, toen hij over een hek wilde klimmen, om een arm te breken. Cüemeeïstes'aaiï. VERSLAG Van het verhandelde in den Gemeenteraad te Ouddorp, op 10 Nov. jl. Ie. Opening door den Voorzitter de Burgemeester met gebed. 2e. Lezing der notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. 3e. Beëediging van het gekozen Raadslid J. Macten- broek. Be Voorzitter wenscht weer met hem een aange name samenwerking te mogen hebben zooals voorheen het geval was. 4e. Benoeming van een "Wethouder. Met 4 van de 5 uitgebrachte sttmmen (1 blanco) wordt den heerS. v. d. Wiele tot Wethouder gekozen. 5e. Bonoeming voor een lid der commissie tot wei ÏDg van schoolverzuim. Op de voordracht waren geplaatst de heeren H. Heide en W. Bronhorst, 4 van de 5 stemmen werden uitgebracht op den heer H. Heide. 6e. Rondvraag. De heer J. C. Lodder vroeg inlichting omtrent de regeling van het ontsteken der lantaarns. Deze week was het hem nog gebleken, dat bij donker weer de lantaarns niet waren aangestoken wat zeer ongeriefelijk is op 6D om bet dorp. De Voorzitter merkte hierbij op, dat de regeling voor het branden der lantaarns wordt gevolgt naar een aangegeven staatje van „Samson", dat met de maan op en neer gaat; doch wanneer blijkt, dat die regeling hier slecht gevolgt kan worden zal daaraan verandering worden gebracht. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering gesloten. Vlssclierij Middelharnis. Te IJmuiden zijn binnengeko men de volgende vischsloepen „Paul Kruger" st. H. Langbroek f 1G0. „Hendrika Adriana" st. H. Jordaan 19. „Leo en Willy" st. Jan de Waard 100. „Toekomst" st. Johs. de Waard 120. „Zeemeeuw" st. J. de Koning 80. „Doggersbank" st. Jac. v. d. Hoek 1C3. „Theodora Emmerentia" st. J. v. d. Hoek CO. „Johanna Hendrika" st. A. de Koning 1300. Verknopingen. nOp Dinsdag 20 November 1906, 's nam. 3 uur, te Herkingen, ter herberge van Van der Velde, in ééne zitting, bij veilingen afslag, van 2 arbeiderswoningen met erf een grond te Herkingen, aan den Ouden Dijk, kad, nos. 516 en .517, in 2 perceelen en combinatie, ten verzoeke van de Wed. en kinderen Aup- perlee. Notaris VAN DER SLUYS. Gemengd ifieiiws. In een koffiehuis te Rotterdam ver loor gisteren Maandag iemand een por tefeuille met f 400 die spoedig door een eerlijk man gevonden werd. Voor zijne eerlijkheid werd hij beloond met een glas bier. Iloe zal dat nog afloopen Minister Clémenceau heeft Vrijdag in de wandelgangen der Kamer zijn voornemen te kennen gegeven, om de ongeveer vierduizend inventarisaties die nog moeten geschieden, voor 11 December aanstaande te doen plaats hebben. Van den roovei'kapitein. De „kapitein" van Kopenick zal verdedigd worden door twee advocaten. Deze hebben reeds een onderhoud met den beschuldigde gehad, wiens gezondheid thans geheel hersteld is. Zijn bewakers en de personen die met hem in aanraking komen, zijn verwonderd over de gemakkelijkheid en juistheid waarmede Volgt hun te woord staat. Een feit, dat wijst op een zekere sympathieke belangstelling in den beschuldigde, is, dat de advocaten uit alle oorden van het iand ge schenken en kleine sommen gelds krijgen toegezonden, om den genialen schelm het voorarrest in de gevangenis wat aan gen am ;r te maken. Doodelijk ongeval. Donderdag werd in het stoomgemaal van den polder Arkemheen onder Nijkerk de zoon van den machinist, toen hij eenige werkzaam heden aan de in beweging zijnde machine wilde verrichten, gegrepen en zoodanig ver wond, dat de dood spoedig volgde Bandelooze jeugd. Te Gorinchem staat aan de westzijde der Kalkhaven een kroegje, dat reeds eenigen tijd jn een kwaden reuk stond. Toen de politie er een inval deed, vond zij in een lokaaltje boven, aldus onttrokken aan het oog van het publiek, een aantal jongens, meest van 14 tot 16 jaar, die om grof geld kaart speelden, waarbij sterken drank werd gebruikt. Volgens de Kinderwetten worden in deze zaak ook de ouders der knapen betrokken. Een optocht geweigerd. Men schrijft uit Den Helder aan //HelVolk//: //De Matrozenbond// had den burgemeester van Den Helder vergunning gevraagd oni, ter gelegenheid van de feestelijke viering van zijn tienjarig bestaan in Januari a.s., een optocht met muziek en fakkellicht te mogen houden. Wat echter hier nog nooit één corporatie is geweigerd, werd nu aan dezen bond zonder opgave van maar één enkele reden ni'et toe gestaan. Een adres aan den Commissaris dei- Koningin had natuurlijk evenmin resultaat. Een oud jong paar. Te Delft trad Woensdag een paartje in het huwelijks bootje, waarvan de man 51 en de bruid 86 jaar was. Van elk is het de derde maal, dat zij dezen stap doen. De Russische vrouwen en meisjes. Een romantisch verhaal komt uit St. Peters burg. De jonge en natuurlijk schoone dochter van graaf K., die eeu hoogen post aan 't hof bekleedt, vertelde onlangs aan haar ouders, dat zij in een klooster wilde gaan. Alle pogingen der ouders om haar van dit plan terug te brengen, waren vruchteloos en zoo berusten zij er in. Maar voor zij den sluier aannam zei het meisje nog afscheid te willen gaan nemen van een paar nichtjes in het gouvernement Orel. De ouders vonden dit best, in stilte hopende, dat hun dochter onderweg zich nog eens zou bedenken over haar somber plan. Zoo ging ze op reis naar Orel, dat een dikke 300 K.M. verder nog is dan Moskou. De oude lui brachten haar weg tot den trein en wachtten toen op het bericht van de be houden aankomst der jonge gravin. Maar wat er kwam, geen brief'. De vader telegrafeerde tenslotte naar de niehijes, die tot zijn verbazing antwoordden, dat zij van niets wisten. Verslagenheid te Sc. Petersburg. Na eenigen tijd kwam echter een blief uit Brussel. In dien brief schreef' de dochter, dat zij het best maakte en juist getrouwd was met een jong student, die wegens revolutionair gedoe uit Rusland iiad moeten vluchten, nadat kort ts voren zijn huwelijksaanzoek hoog hartig door graat K. was afgewezen. De ongehoorzame, doch ondernemende dochter gaf nu haar ouders in overweging om maar in het geval te berusten en schoon zoon te erkennen als onvermijdelijk gevolg der omwentelingsueweging. Een deugniet. De nauwelijks 16 jarige zoon van den heer Sohr. to Deventer heeft zijn ouders heel wat oarust en politie en mareohaussee heel wat werk baEorgd. Dinsdagavond is de jongen na het eindigen van den sohooltijd dor normaalsohool niet thuis gekomen. Den volgenden morgen togen politie en marechaussee op onderzoek uit en daarbij bleok, dat de knaap Dinsdagavond op de Han delskade was gezien in gezelschap van eenige meisjes. 's Morgens werden achter een turfmijt aan do Handelskade do schoolboeken van den jon gen gevonden, dit gaf de politie aanleiding te veronderstellen dat de knaap was verdronken weshalve zij een kolk aohter de fabriek van Noury en van dor Zanden ging afdreggon, echter zonder resultaat. Do knaap bleek getracht te hebben de zoe kenden op een dwaalspoor te leiden, wat hem achteraf gezien volkomen is gelukt. Hij heeft oen briefkaart gezonden uit Zutphon, waarin hij mededeelde, dat hij naar Duitsohlund is uitge weken. Man weet niet stellig wat de drijfveer kan zijn voor dergelijk optreden van don 16-jarige, hoogstwaarschijnlijk echter kun men vun de jongen na zeggen „cherchoz la femme". Een „wild" paard. Te Barneveld heeft Woensdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen n.l. do 15-jarige zoon en de knecht van den landbouwer Van den Top het dorp kwamen inrijden, bogon het aangespannen paard hevig te slaan, tengevolge waarvan do zoon een zeer ernstige beenbreuk bekwam. Zijn been moet niet alleen gebroken, dooh ook geheel versplinterd zijn. Ook de knecht kwam er niet zonder verwondingon af. Nadat hij van den wagen was gesprongen, kwam hij nog met do naaf van het wiel in aanraking, waardoor hij inwendig gekneusd werd. Aanstonds werd de ongelukkige jongen bij een der dorps- geuooten biunengedragen, waarna zoo spoedig mogelijk goneeskundigo hulp word ingeroepen. Een aanslag op eeu trein. Uit Warschau wordt d.d. 8 Nov. geseind Bij het station Rogof van de spoorlijn War schauWeenen werd heden, volgens mede- deeling van het //St. Petersburgsche Telegraaf- Agentschap// een bom op den posttrein ge worpen. Ongeveer een milioen roebel werd geroofd. Naar latere berichten vermelden, zijn bij den aanslag op den posttrein in de nabijheid van het station Rogow, drie bommen gewor pen. Dooi de ontploffing vlogen twee wagens in den brand, die geheel vernield werden. Verscheidene reizigers werden gewond. Een officier van de gendarmerie en zes soldaten zijn gedood. De daders van den diefstal ontkwamen. Landloupers-brandstichters. Donderdagnacht, terwijl de bewoners in diepe rust lagen, ontstond brand in de woning van den landbouwer v. B. aan den Zwansprong gem. Apeldoorn.) De hofstede brandde geheel af. 't Is zeer waarschijnlijk dat de brand gesticht is door twee landloopers aan wie des middags een gift geweigerd was en die men tijdens den brand in de omgtving van het huis opmerkte, De politie heeft een onderzoek ingesteld. Door een tuiuiciraain gevallen. De 20-jarige dienstbode M. v. d. S. te Gouda viel Donderdagmiddag bij het glazon- wa«sehen door een tuimelraam. Ze werd erg gewond opgenomen en per rijtuig naar huis georaebt waar direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. Haar toestand is niet huiten ge vaar. Na vijf jaar Zaterdagmorgen ontving de firma S. Kan te Enschedé een onbestelbare briefkaart terug welke zij in 1901 naar Amsterdam hitd ge zonden. De kaart is daar in handen geweest van bestellers van 6 verschillende wijken en ten slotte naar Utrecht gezonden Ook daar bleek de geadresseerde onbekend. Voor dit alles is 5 jaar noodig gebleken. Onze Bijbei. Naar de /'Modedeelingen van het Zendings- veld// is onze Bijbel nu al in 360 talen ver taald. Een cijfer van heteekenis. Neemt m ;n in aanmerking dat er maar enkele personen zijn die 50 talen kunnen opnoemen, dan blijkt uit dit cijfer van 360 wol, welk e n omvang het Zendingswerk reeds heeft verkregen. De zendelingen zijn dan ook reeds door gedrongen tot alle hoeken der aarde. Sedert de uitvinding der boekdrukkunst is de Bijbel altijd het best te vorkoopen boek geweest. Ruim 100 jaar geleden, profeteerde de Godloochenaar Voltaire, dat het geen eeuw zou duren, dat er van den Bijbel niets meer zou zijn overgebleven. (//N. Sprokkel.//) God verzoeken Te Glasgow is, of was althans nog, een Zwitscher met name Beauté bezig aan een hongerkuur. Hij heeft op zich genomen 46 dagen te vasten Donderdag was het de 38e dag Hij zit in een glazen huis en wordt be waakt. Duizenden komen naar hem kijken. Het schijnt, dat hij heuscii vast en niet, naar een smadelijk voorbeeld, in stilte worstj.s versehalt. Dokters hebben hem onderzocht en gezegd, dat hij dood zou gaan als hij er niet dadelijk mee ophield. Maar Woensdag en Donderdag weigerde hij koppig iets te gebruiken. De politie heeft den impresario gedreigd dat zij bent voor den strafrechter zou brengen, als Beauté stierf. Maar deze houdt, zijn vasten vol. Zijn sigaret smaakt hem niet meer, alleen drinkt hij nu en dan een klein slokje spuitwater. Eu dan moet hij muziek hebben. Een stoomorgel speelt dag en nacht. Zoodra het ophoudt, wordt Beauté onrustig. Bij een mensch, die behoorlijk eet, gaat het juist andersom. Een sneeuwstorm heelt, in de Spaansche provincie Aragon, 8 jongelieden overvallen, dis onder de sneeuw begraven en omgeko men zijn. Een koopman te Hongkong, met name Belilios, onlangs gestorven, heeft bijna zijn geheeie vermogen, nl. 250,000 pond sterling, bestemd voor de stichting van een College voor Joden te Calcutta. Een goede vangst. Met de aanhouding van een Belgisch- Fransch paartje te Dtreoht blijkt een goede vangst gedaan. Nadat het tweetal Vrijdag naar hier overgebracht was, kwam al spoedig aan het licht, dat hiermede de daders van den op 24 October jl. in de Damstraat no. 2 alhier gepleegden gouden ringen diefstal, ten nadeele van W. M. van Rij//, ontdekt waren. Ztj hebben beiden bekend. Een ont- kentenis zou hier trouwens ook weinig baten, want de bewijzen zijn daarvoor al te deug delijk. Eenige der ringen zijn nog in hun bezit gevonden. Door eigen onvoorzichtigheid is het twee tal gearresteerd. Op weg naar Utrecht lieten beiden zich in den trein in het Fransch herhaaldelijk verschillende uitlatingen ontvallen. Dit trok de aandacht van een mede-passagier. Hij kreeg meer en meer wantrouwen en einde lijk volle zekerheid hebbende, waarschuwde hij bij aankomst onmiddellijk een politie agent. Deze achtervolgde de twee en 1100- digde hen in een onaanzienlijk kroegje uit, hem naar het hoofdbureau van politie te willen volgen. Zonder eenig kwaad vermoe den voldeden zij hieraan en de rest is bekend. In huil bezit werden behalve enkele echte van diefstal, verschillende valsche ringen gevonden. De vrouw liet zelfs om die te verbergen een bedelketting met allerlei op- lichtersrequisiteilen in zekere gelegenheid achter, In deze poging om den aard van haar //vak// te verbergen, slaagde zij echter niet. Vermoedelijk leetden zij van roof, af zetterij en zwendel. j//U. D.//) Ollt|>lof/lftg. In de machinekamer der gasfabriek te Alkmaar ontstond eene ontploffing, die door orand werd gevolgd doch spoedig werd ge- bluscht door personeel der fabriek. Persoon lijke ongelukken zijn niet te betreuren. De schade zal niet groot zijn. Lafaards In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn in de kazerne der Veldartillerie te Breda hij verscheidene paarden staarten afgesneden. De politie heeft de zaak in onderzoek en heeft bereids het haar bij een opkooper in de Keizerstraat gevonden. De dader echter is nog niet ontdekt. Men vermoedt dat het een veldartillerist is. Door de fraai meegesleurd. Vrijdagmiddag ruim 3 uur had de machi nist C. M., van de stoomtram TbolenBer gen op Zoom-Antwerpen, nabij Ossendrecht., het ongeluk door verwijdering van eenige beetwortels van de rails, uit te glijden. Hij werd door de machine gegrepen en ongeveer 5 M. medeiiesleurd. De spoedig ontboden geneeskundige kon slechts den dood conslateeren. De overledene was een oppassend huisvader en laat een vrouw met 2 kinderen achter. In de waschtobbe verdronken. Vrijdagnamiddag had in de woning van F aan het Norinenveld bij Hcesch N >r.) een allertreurigst ongeval plaats. Vrouw F. had juist de wasch gespoeld eene touüe half ge vuld met water stond nog in 't vertrek. Ze verliet hare woning om buiten de wasoh te gaan ophangen. Onderwijl geraakte haar 2-jarig kindje in de tobbe met water en erdronk. Toen de vrouw weer in huis kwam 2ag ze tot. haar niet geringe schrik wat er was ge beurd. Fiuks haalde zij 't kind uit de tobbe, maar 't was reeds te laat. De levensgeesten waren reeds geweken. Dr. du Toy van Heesch, die weldra ter plaatse was, kon na vruchte- looze pogingen om de levensgeesten weer op te wenken, slechts den dood van het arme kindje constateeren. //(Dol. v. Nbr.)// Een rooversbende heeft Zondagnacht het Loekianol'-klooster bij Moskou overvallen. Zeven hunner, die maskers droegen en ge wapend waren met revolvers, vei moordden den archimandriet, den prior en een monnik. Daarna plunderden zij de kapel, met welker kostbaarheden zij zich, tegelijk een groote som gelds medenemende, uit de voeten wisten te maken. Te Saizburg is een berggids veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf, omdat hij bij een bestijging van den Grooten Venetiaan// verzuimd had de drie reizigers, die hij geleidde, met een touw aan elkaar en aan zichzelf te verbinden, gelijk de Duitsch-Oostenrijksehe Alpenclub voor dien locht voorschrijft. De reizigers hadden 't hem nog gevraagd, maar hij vond 't niet noodig. Een van 't gezelschap viel in een afgrond en kwam om 't leven. Een spoorwegongeluk. De trein, die te 12 uur van Neuzen naar Gent vertrekt, is Zaterdag even voor Philippine op een paar goederenwagens geloopen, waar schijnlijk door verkeerden wisselstand. Het gevolg was, dat een dame een blessuur kreeg aan de wang, een heer een paar ribben werden gebroken en een postbeambte de knie bezeerde. De buffers van de locomotief zijn gebroken, een vrachtgoederenwagen in stukken geslagen, terwijl bovendien nog kleine materieele schade werd aangericht. De trein had een kwartier oponthoud. „(M. Ct.)" SlurfferSitflkc Mfun<i. Sommelsdfik. GeborenGeruit, z. v. Marinus Buth en Anna Jacomina van der MastIzak, z. v. Izak Roetman en Petroneiia Tiebout; Agatha Maria, d. v. Pieter van Wijk en Adriana Hameeteman; Leendert Marinus, z. v. Leendert Wessels en Maria Jacoba Frederiks. Gehuwd: Barend van den Bos metNeeltje van den Tol; Arie Brinkman met Willemijntje Janna Dale bout. Overleden: Leentje Troost oud 15 wekenDin- geman de Leeuw oud 4 weken Leendert Wielaard oud 72 jaar Leendert Teunis van Nimwegen oud 3 jaar. Den Bommel. GehuwdPieter Lagerwaard (te Hilligersberg) j. ra. 25 j. en Jacoba Zuijdijk j. d. 25 jaar. Kerk en School. SJnd aan 't Haringvliet. A.s. Zondag morgen hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te 1 roden de heer v. d. lloest, Zendeling, ten eind? een Zendings-oolleole te houden. Woensdag a.s. zal er stemming worden geho Jen in de constitoriekamar der Ned. Herv. Kerk alhier, ten einde te voorzien in de vaca ture van drie notabeleu, ontstaan door hst aftre den van do H.H.M. J. v. d. Boogert, F. Drie sprong en M. van Rossurn. Goedereede. Do Verkiezing van een lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, is bepaald op Maandag 19 November e.s. Ouddorp. Heden Woensdagavond zal in de G-oreformoerdo Kerk dankstond worden gehou den voor don Oogst. $1 ark t her ichten. Oude Tonge, 9 Nov. Granen. Tarwe per Hl. f 6.— a 7.10. Gerst per kilo 7'/a a 8 cent. Rogge per Hl. f4.50 a 5.90. Haver per kilo 17 a 71/» cent. Aardappels per Hl. f 1,25 a 1,75. Ajuin por Hl. f 1.20 a O,—. Erwten per Hl. f 0,— a 0, Boter 10.70 per pond. Eieren 7 cent per stuk. Botterdam, 12 Nov. Groenten. Op de Groentenveiiing aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Savoye kool 1.50 a 1.60 per 100 stuks. "1 ®ee^e n n Bloemkool 5.50 a 7.50 2e soort „3,- a 5.— uitschot 2.— a 0.— Roode 2,_ a 3,90 Kroten 1.40 a 0. Andijvie O.60 a 0,75 2e soort 0,20 a 0,— Kroten 1,40 a 0,— Knollen 2.50 a 3.25 2e soort 1.20 a 1.80 So 0.50 a 0.65 Uien 1,15 a 1.35 50 kilo. Koepeen 0.65 a 0.70 Appelen 2,10 a 3,— kin. Peren 1.60 a 1.80 Selderij 0,03 a 0,07 dozijn Boerenkool „0.10 a 0.mand Knolselderij 0.04 a 0.15 bos Spruiten 0.35 a 0.40 10 kg. Aardappelen 1.06 a 1.32 mud. Granen. (Biuuenl.) Tarwe per 100 kg. f 7.50 a 9.50. Puike partijtjes ook per 100 kilo t 9 75. Haver per 100 kilo 17.11 7.50. Rogge per Hl. f 5,50 a 6,25. Gerst per 100 kilo f 0.a 0,Chevalier per 100 kilo f 8,a 8,80. Blauwe Erwten per Hl. f 9,— a 9,30. Bruine Boonen per Hl. f7.50 a 10. Witte Boonen per Hl. f 14.— a 11.25. Meel. Aanvankelijk was de stemming buiten zeer vast doch later in de week waren de offerten gaande weg iets gemakkelijker; hier te laüde echter blijft men met koopen zeer terughoudend, zoodat zelfs de billijke t .veedehandsofferten veelal onder molenprijs slechts moeilijk plaatsing vonden. Heden: zeer stil maar niet lager. Vlas. Aanvoer 6358 steen Blauw, 4390 steen Gro- ningsch, 700 steen Hollandsch geel, 126 steen Wit. Men besteedde voor Bicjw Hollandsch 41 tot 52 stuivers; voor wit Zeeuwseb 35 tot 40 St.; voor Geel 46 dooreenprijs en Groningsoh 38/44 st. Aardappelen. Briolsche Kralen f 3,a f3,25. Gel- dersche blauwen f 2,20 a 2,40. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a 2,80 do. Bonte f 2.40 a 2.60. Eigenheimers f 1.90 a 2,—. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Eieren. Zeeuwsche f6.60 a 6.80. Overmaasche 17. a 7.20 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 250 vette Runderen 144 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1693 Schapen en Lammeren en 669 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 64, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 72, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 104, 2e kwal. 80, 3e kwal. 72 et. Schapen le kwal. 56, 2e kwal. 52, 3e kwal. 50 ct. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 50, 3e kwal. 46 ct., licht soort 42 a 46 oent. Alles per kilo. Amsterdam, 12 Nov. Aardappelen. Andjjker muizen f0,a 0,.Andij ker blauwen f 1,70 a 1,90. Friesche Borgera t 1,30 a 1,60. dito blauwen f 1,70 a 2,20. Zeeuwsche bonten f 2,10 a 2,50. dito blauwen f 2,30 a 2,60. Gelderscbe blauwen f 1,80 a 2,20. IJpolder borgerst 1,20 a 1,40. dito bonten f 0,a 0,Hillegommer Zand f0, a 0, Aanvoer 8 ladingen. Vee. Aangevoerd 276 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 58 a 64 cent per kilo. 55 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 280 per stuk.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2