verhuisd Een Springbok l Advertentiën. HOMIC?. F. II. SCHREVE, li H. VAN EESTEREN, Contre Xéville. Westersingel 109, Ingezonden stukken. Wissclserij. iturgrerlijfce ëland IteelH/iUken. I;ei*ko«pisif|-e«. Sierte ces Scliool. 11H. LANDBOUWERS Strooveer 2 on Banierstraat 90, ftlarkthcriehlen. Klemton, - Stellendam. Heeren-, Jongeheeren- en Kinderklecding a m 25-J4K ECHTVEREEMieiffi Leendert Wielaard, Qijsbert Visser, L. NELISSE A A. VROEGINDEWEiJ te Dirksland, Bruin Ajuin zaad Rijnsburger Ajuinzaad Utrechtsch Wagentje. J. Foltertsma. Drntoü No. 128. Dragten. Matth. de Graaff, wie er aan zijne echtheid getwijfeld moge heb- ben, de door hem misleide soldaten met hun j korporaal zeker niet. Voor de gftfj/UlIrwrinrflitrr», f.ppBfr naar Tf rxixovvinlr 1 Sommige bladen steken den draak met de grenzeloozè domheid en onbekendheid met de wet van de leden van het Kopenicksohe bur- cvnvi3~i //En' voornamelijk on?e trouwe mede ar beidsters in dit Tehuis, die hun leven gewild U^Lu. J Het zachte herfstweer. rin A O naar de Algemeene Vergadering te Rotter dam benoemd Dr. J. A. Hers en als Secundus den heer J. G. van Putten Gemeente Secretaris. Dirksland. Van den heer J. C Rood- zand geraakte een span paarden in een sloot. Met veel moeite konden de dieren (daar zij op elkander lagen) uit hun be nauwden toestand gered worden. Naar men zegt moet aan een der paarden de sporen van dit ongeluk niet achterwege gebleven zijn. - De heer D. van Gelder, klerk op het post en telegraafkantoor alhier, zal tegen 15 Nov. a s. overgeplaatst worden naar Rotterdam. Zij die wenschen deel te nemen naar de inschrijving van petroleum ten dienste der Ned. Herv. Kerk alhier, loopende van i Nov. 1906 tot 1 Nov. 1907 kunnen hunne inschr ij 'biljetten doen inkomen bij den boekhouder dier Kerk tot heden Zater dag 27 October ultimo 3 ure des namid' dags. Om in aanmerking te komen moet men tot die Keik behooren. A. v. d. H. verwonde zich bij het slachten zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Melissant. De heer C. S. Koole legde deze week met gunstig gevolg te Rotter dam examen af voor vrije en orde oeienin gen der gymnastiek. Aan den landweerplichtige I. v Zielst, is vergunning verleend om het jaar lijksch onderzoek in plaats van te Dirksland te ondergaan te Goes. In deze gemeente wordt weder een geneesheer opgeroepen op eene jaarwedde van 1000 met vrije woning. Voor het herbalingsonderwijs hebben zich aangegeven 4 jongens en 1 meisje. Stellendam.** Onze vroegere dorps genoot de Heer L. van Gelder, klerk der posterijen en telegraphie te Dirksland, is met ing; ng van 16 November a.s. over geplaatst naar het telegraafkantoor te Rotterdam. «oedereede. Al spelende had het 2-jarig zoonte van P. S. alhier het ongeluk dat een keisteentje in zijn neus geraakte. Niet dan met veel moeite kon het door middel van geneeskundige hulp verwijderd worden. Op de te Rotterdam gehouden keu ring van Zaaigranen is bekroond de inzen ding Wilhelminatarwe van J. Lodder en verbeterde Wilhelminatarwe van F, den Eerzamen Fz., beide met bronzen medaille of f 5. Op Zaterdag 17 November a.s. des voormiddags ten 9.30 ure, zal te Stellendam plaats hebben het onderzoek van de verlof gangers der Landweer Pieter Witte en Evert van der Sluis uit deze gemeente Aan den Mariadijk onder deze gemeen te, is een wagen van den landbouwer L. v. B, te Melissant, beladen met suikerbieten, eensklaps in elkaar gezakt. Ouddorp. Het gebouw der Chr. School is aan de heeren C Boslooper en P. Boe laars niet vergund. Men hoort, dat C. de Mooij, nu onderhands een gedeelte heeft gekocht voor meer prijs als P. Boelaars had afgemijnd. Rockanje. Geneeskrachtige modder. Uit deze gemeente wordt aan de »Telegraaf« geschreven »De belangstelling in de Nederlandsche Geneeskrachtige modder uit den poel Bert- jenskelder in het meertje »De Waak te Rockanje blijkt uit den stroom van vragen om inlichting uit alle deelen des lands meest van lijdenden aan hardnekkige reuma- thiek die door dezen modder nu hopen genezen te worden. In verband hiermede is het nu maar te hopen, dat de eigenaar van het meer en omgeving, de wethouder J. Trouw van Rockanje, bereid is in 't belang der lijdende menschheid tot een flinke exploitatie over te gaan, temeer wijl de modder ook te gebruiken is tegen zenuwlijden en huidziekten. Bij het zoeken naar de oorzaak van de aan de wetenschappelijke wereld bekende kalkachtige omkorsting in het meertje »De Waak een zoeken dat de geleerden al eeuwen bezig houdt is de genees kracht van de modder van »Bertjenskelder« een heel ander deel van 't meer dan waarin zich de zoogenaamde rots bevindt toevallig ontdekt en vonden we be waarheid, wat in een oud geschrift van Mr. Plokker, hoofdonderwijzer te Brielle over het meertje voorkomt, »dat zekere Mr. Schultz, natuuronderzoeker te Dordrecht, in het meertje »de Waak te Rockanje een onpeilbare bron vond wel 30 el diep van opborrelende vreemdsoortige stoffen, welke bron te Rockanje werd ge noemd »Bertjenskelder<r, enz. enz. Wij herhalenhet is te hopen, dat de heer Trouw bereid is zoo spoedig mogelijk tot de exploitatie van de onpeilbare Neder landsche geneeskrachtige modderbron hier te Rockanje over te gaan, en er reeds in de aanstaande lente hier een kranig sana torium verrijze. Nieuwenhoorn, 21 October. Naar aanleiding van de omstandigheid, dat de Vlotbrug over 't Voornsche kanaal de Oostdijkbrug onder deze gemeente wegens het drukke en steeds toenemende verkeer, vooral naar en van de tramhalte, gevaarlijk is geworden, hebben de polder besturen van deze gemeente en Nieuw- Helvoet, zich met een adres tot de Minis ter van Waterstaat gericht, met verzoek, genoemde Vlotbrug te doen vervangen door een rechte brug, een draaibrug. Het Bestuui dezer gemeente, adhaesie aan deze adressen schenkendeheeft zich eveneens met dergelijk verzoekschrift tot den Minister van Waterstaat gewend. (>N. ~R. Ct.«) (Ieenvliet. In het nabij deze gemeente gehucht Nieuwesluis, heeft eeu vergadering plaats gehad van de verbonden van Chr. Jongelingsvereenigingen op »Voorne eD Putten De heer J. van Bommel, Bonds- secretaris sprak over de belangen der verschillende vereenigingen en over de propaganda arbeid in die plaatsen op het eiland, waar nog geen afdeeling is gevestigd en op Goederecde en Overflakkee. Zuidland. Door Ds. H. A. van Andel alhier is een roeping ontvangen naar de Geref. Kerk te Hoogeveen. Zuid Beierland. Door den tuinier E. van Kralingen alhier, is voor de tweede maal van dit jaar een mandje frambozen geplukt. Oud-Beierland. Bij Kon. Besluit is aan Mr. E. J. C. Greven op zijn daartoe gedaan verzoek, met iDgang van 1 Nov. eervol ontslag verleend als Griffier bij het Kanton gerecht alhier. Het bijbouwen van 2 lokalen aan de O. L. School is aangenomen door den heer W. Sloler alhier, voor f 5545, Iieiiienoord. Bij het voorbereidend militair onderricht alhier, bezeerde C. de Vroed zijn voet zoo ernstig, dat hij na door een paar kameraads thuisgebracht te zijn, zich onder dokters behandeling moest stellen en nu wel eenigen tijd rust zal moeten nemen. Papendrecht. De 27-jarigaJ. L. N. alhier, is gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Dordrecht overgebracht en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld, als verdacht op jl. Zaterdagmiddag, toen hij over den Tiend weg kwam langs de woning, waar het meisje diende, waar mede hij vroeger verkeering had gehad, genoemd meisje, dat op den weg aan het werk was, onder het uitroepen van >daar, verzuip maar«, opzettelijk een duw te hebben gegeven, waardoor zij voorover in de vliet tuimelde, en hij, zonder hulp te verleenen, zijns weegs ging. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Het volgende ingezouden stuk heeft Da. Boss goedgevonden in „Vooruit" van 15 October te plaatsen. Mijnheer de Redacteur Mag ik zoo vrij zijn U te verzoeken, wan neer U weêr van plan zijt mij op eene lage manier in uw blad te compromitteeren, dat niet te doen naar* aanleiding van eene uit drukking, die ik niet voor de mijne mag laten doorgaan De door U veroordeelde uitdrukking is gevloeid uit de pen van den verslaggever van de Maas- en Scheldebode, doch niet uit mijn mond. Dat geheele verslag is zeer gebrekkig. Het geen daarin bericht wordt van de eigenlijke installatie, zoowel hetgeen ik het Hoofd der School vroeg en toesprak, als wat deze ant woordde is niet alleen onwaar, maar be lachelijk voorgesteld. Een jongeling, die, zooals reeds meermalen gebleken is, geen beter verslag kon geven, want aan opzet mogen wij toch niet denken, moest niet zoo verwaand zijn als verslagge ver op te treden. Het zal van U zeker niet te veel gevergd zijn, als ik U beleefd verzoek dit schrijven in uw blad op te nemen. Uw dienaar ds. J. BOSS. Ouddorp, 15 October 1906. Het is mijn plicht om mij daar tegenover te verantwoorden. Wanneer ik daaraan begin, moe ik allereerst melden, dat een dergelijk geval eenig is in zijn soort. Het is aan de Redactie van Vooruit" gericht, en zijdelings aan mij. Een ontkenning van het gezegdeen geen verbetering daarop volgende. In één woord Ds. Boss stelt zich voor de vrienden van 't Christelijk Onderwijs treurig aan, en voor de vijanden van't Christelijk Onderwijs is hij tot bespotting. Dooh laat ik eon enkel woord zeggen op het geen Ds. B. in Vooruit" debitteert. Hjj zegt daar: „De door U veroordeelde uit drukking is gevloeid uit de pen van de verslag- gever van de Maas en Scheldebodedoch niet uit mijn mond.o. Hoe nu Ds. B. zóó sohiijven kaü, is mij een raadsel. Ik heb een stenografisch verslag dat niet liegen kan en heb bovendien verschillende personen gesproken, die den predikant gehoord hadden en verklaarden mij, dat het verslag der ergadering juist, en het gesprokene woordelijk was weergegeven. Sterker nog; personen die onverdachte vrienden zijn van Ds. Boss hebben mij gezegd, dat Dominéé zelf had gezegd, dat het verslag goed was. Op mijn vraag aan hen, of ik van hunne namen gebruik mocht maken, kreeg ik ton antwoord, dat zij vooral niet met Ds. Boss in ongenoegen wensohten te komen. Maar van hunne mcdedeeling M. d. R. zal ik thans wol gebruik maken. Ds. Boss heeft de woorden „De Openbare School is een krachtsontwikkeling van Satan, waar onze jeugdenz. beslist woordelijk gezegd en Is niet tegen te spreken. Voorts wordt in het schrijven van Ds. Boss vermeld, dat het geheele verslag zeer gebrekkig is. Nu we zullen dit maar aannemen voor waar; dan volgt als van zelf, dat het gesprokene ook zéér gebrekkig is geweest, cm dat een verslag dat Stenografisch wordt opgenomen woorde lijk weergeeft wat op een vergadering wordt gesproken. Wanneor het nog al eens gebeurd, dat een oude vrijster een portret laat maken, en dan durft te zeggen, dat de opname gebrekkig is, ontlokt dat aan de photograaf dikwijls een toe stemmend schaterlachje om het vellen van eigen vonnis. Dat deed het ook aan mij. De wijze waarop ik in „Vooruit" word aan gevallen, is voor ieder mensch duidelijk sprekend. Indien er geen ds. J. Boss onder het stukje stond, zou het geen bezwaar wezen om de schrijver er van te noemen. Er schijnt in zijn optreden en sehrij ven geen verbetering waar te nemen, wel verbittering. Zou hij zelf niet begrijpen, dat hij door zijn optreden op zijn eigenaardige manier zioh be lachelijk voorstoid aan de buitenwereld. Sommige goede lieden dio het wel mot hem meonea wensohten wel, dat hjj zoo weinig mogelijk in de oourant zal Bchrijven waarvoor en waarom, dat durf ik niet te zeggen. Veel te zeggen blijft altijd gevaarlijk, dat heeft de „Luisterendekraai" van Vooruit ondervonden. Of zou Ds. Boss zoo iets dergelijks willen ontlokken, om mij op een dergelijke manier te behandelen. Maar laat ik dan vooraf mogen zeggen, dat hij geen practicus van de wet op mij afstuurd. Veel nog te sohrijven M. do R. zal ik niet doon, want anders zou het sohjjnen, dat het gegeven voorbeeld van Ds. B. nog aanstekelijk op mij zal gaan werken. 'Wil hij het beslist dan zullen wij do |gesohiedrolIen laten spreken zelfs over veel waarover nu nog een sluier hangt. Voor ditmaal dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw Verslaggever. MIDDELHARN1S. Naar zee vertrokken van hier de vischsloepen »Zeemeeuiv« st J, de Koning s>Leo en Willyst. Jan de Waard »ToekomsU st. Johs. de Waard Mag iedereen an die bruine worssies komme Ja. Maar 't benne ommers geen wors sies I Moessiemaaras nou die bruine worssies tocbes worssies wazze? Hier moest ik uitstappen, en kon het vei- dere verloop van de bruine worssies-quaestie niet vernemen. Ooltgensplaat. Geboren: Eliza d. v. Abraham Cornells Hotting en Johanna Roblee. Hlclissant. Geboren: "acob z. v. Markus Soldaat en Jaco- mijntje Koppenaal-. 4rrontlis§ements-lleciiiS)a»k. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 23 October. M. W., 20 jaar, schipper te Ouddorp wegens beleediging van een ambtenaar, tot 7 dagen gevangenisstraf. v. D., 40 jaar, veldarbeider te Dirksland wegens vernieling tot f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Op Woensdag 31 October 1906 's nam. 2 uur, te Dirksland, aan den Molendijk, ten verzoeke vati Mejuffï. de wed. J. Dijkman vóór het door haar bewoonde huis van Meubi lair. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 7 November, 's nam. hall 2 uur, te Melissant, ten verzoeke van Jac Goedegebuur Jz. voor het door hem bewoonde huis, van Manufacturen en gemaakte goederen No'aris VAN DER SLUIJS. Gemengd Nieuws De sBechuanaland News« vertelt van tvee fluksche onverschrokken boerenzoons van 16 en 17 jaar, die kort geleden te Vrijburg zijn aangekomen. Hun namen zijn Andries van der Bank en Louis Nel. Deze knapen waren te Windhoek in Damaraland en wilden terugkeeren naar hun eigen dorp, Vrijburg. Zij konden op geen wagens plaats krijgen, en besloten dien ontzaglijken afstand te voet af te leggen. Op 28 Juli verlieten zij Windhoek en kwamen te Vrijburg aan op 18 September. Zij ontmoetten geen blanken langs het pad, doch veel kleurlingen, die hun nu en dan wat kost gaven. Zij waren dikwijls zonder kost en water, tot 2 dagen achtereen. Zij hadden geen geweren en moesten 's nachts vuur maken om wilde dieren weg te houden. Een jongen moet nog het oude bloed in zijn aderen hebben om een reis van tusschen 600 en 700 mijl te voet en zonder eenig wapen af te leggen. Zij hadden niets anders dan hun kleeren en een deken. De reis duurde 48 dagen, Zuid-Afrika is trotsch op zulke zeuns, zegt ïDe Transvaler®. Wat een schrik Op Urk is Dinsdag een huisje, bewoond door het echtpaar Andries Ras, ingestort, doordien een der reeds gescheurde muren om viel, waarop het dak krakend omlaag kwam. De oude menschen, die juist hun eenvoudig middagmaal meenden te kunnen gebruiken, ontvluchtten schielijk het gevaar, en kwamen met den schrik en wat schade aan hun scha mel huisraad vrij, In het oudere gedeelte van Urk staan, vol gens de N. R. Ct., meer zulke woninkjes, die bouwvallig zijn, en een «dreigende! houding hebben aangenomen. Toch worden die huisjes, en meestal door een talrijk gezin, bewoond. Onschuldig veroordeeld Een der Friesche correspondenten van de «Tel.® schrijft Voor eenigen tijd werd J. B. te St. Johan- nisga, door de rechlbank te Heeren veen ver oordeeld wegens vernieling. B. ontkende doch twee getuigen a charge, moeder en dochter, verklaarden gezien te hebben, dat B. met een vaarboom in hare woning glasruiten insloeg. Zij lagen wel te bed, maar hadden B. duide lijk herkend. B. beweerde, dat hij destijds zijn zieken vader moest oppassen en hij den bewusten avond niet uit huis geweest was. B. ging van het veroordeelend vonnis in hooger beroep bij het gerechtshof te Leeuwar den. Inmiddels heeft zekere W. zich aange geven als de werkelijke dader. Naar aanleiding hiervan heeft de procureur-generaal een nader onderzoek gelast, dat reeds is aangevangen. Berichten op 22 Oct. te New-York ontvangen, deelden mede dat toen nog in verschillende striken van de Vereenigde Sta ten de orkanen bleven door woeden. In Wy oming, Colorado, Kansas en Minnesota had het 24 uren achteroen hevig gesneeuwd, zoo dat in deze stalen het verkeer vrijwel overal was gestremd. Lastige kindertjes. Uit //Ons Blaadje// Gtsprek van een 5-jarig meisje mei i aar moeder over de leeren handvatsels hoven in het rijtuig Moessie, wat ben dat voor bruine wors sies Sst 1 Da benne geen worssies. Ben die bruine worssies geen worssies Wat ben dat dan Sst! Die ben voor den eonnecteur. Die bruine worssies? 't Benne geen worssies, zeg ik, Ze ben van leer. Ben die bruine worssies van leer, uioesie Stil nou, meid. Ja, ze ben van leer. Waarom ben die bruine worssies van leer Omdat de eonnecteur '111 deran vast kan houen. Mag de eonnecteur 'm maar alléén aan die worssies vaslhouen? Nee, 'n ander ook. Wie dan Iedereen. l'rediklieurtCR ®p Zondag 28 Oct. NEDERL HERV. KERK. Sotnmelsdiik, vm. (Dankzegging voor den Oogst) en 's av. Ds. West'ik. Middelbands, vrr. en nam. Ds. Bruiniug. Stol aan 't Haringvliet, vin. en nam. Us. Polhuijs. D:n Boaimol, vm. en nam. Ds. Emmen. 0< Itgensplasit, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Toago, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tnnge, vni. en nam. Ds. Wentiuk. Dirksland, vm. (Ongstcoll.) en nam. Ds. Lammers. Werkingen, vm. (H.-Avondmaal) en nam. Ds. Addink. Melissant, vm. en nam. Ds. Hocderoaker. Stellendam, vm. en nam. Ds. Iloogendijk. Qoedoreede, vra. en nam. Ds. de Gtidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's nv. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. (Dankuur voor den Oogst) en 'sav. Da. Esselink. Den Bommel, nam. Ds. Esselink van Stad. Ooltgensplaat, vm en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Berkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Melissant, vm. nam. en 's uv. leeskerk. Ooltgensplaat, leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. rksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Mackonze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Schreuder van Burg (Texel.) ioltgensplaat, (Langstr.), leeskerk. Schoenbeslag 5 cent per kaartSchoen- IRAn m rt TT 11 - - Voor de vele bewijzen van belang stelling betoond bij de geboorte van onzen zoon JAN, onzen hartelijkeu dank. J. v. d. WENDE. M. v. d. WEN DE-van Bochoye. Sommelsdijk, 26 Oct. 1906. Puike nieuwe Friesche a f 2,per Hectoliter. Te bestellen bij L. KEIJZER Sa, Commissionair te Stad aan 't Haringvliet. beschikbaar bij J. GEBRAAD, onder Stad aan 't Haringvliet, opde„LorreAu TE KOOP 200.000 Waal-, IJsel- en Straatsteen, 5/4, l'/2 en 2 duims Vloer- deelen, Raam en Deurkozijnen, marmeren schoors'eeumanlels en Tegels enz., aan de Opslag-plaatsen 1&0T rKiu» tra. Rotterdam, 85 Oct. Groenten. Op de Groeutenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereenigirg „De Zuid-Hollandsolie Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Savoye lcool Bloemkool 2 e soort Roode Groene Witte Kroten Andijvie Knollen Uien Spruiten Appelen Pr ren 3.70 4.- 1,40 3,40 1.50 3 0.80 0.40 2.60 1,30 O.'O 7,50 1.10 0.— per 100 stuks. 1-50 2-40 0,— 0— 0,- 1-24 V 0.— 0.— 0.60 2,60 0.— 50 kilo. 10 kg. kin. Levert tegen concurreerende prijzen alle soorten Goed passende modellen en soliede afwerking wordt gegarandeerd. Te ontbieden door het geheele Eiland. Onder aanbeveling H. VAN EESTEREN. Zoo de ITeere wil en zij leven •3/i hopen onze geliefde Ouders ca ■M JAN VAN PROOI JEN EN M A. P. DE «RAAIT, rCsy 7 den 3 November hun te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Vlaardingen, October 1906. Prins Hendrikstr. 22. Heden ontsliep, zacht en kalm, in de liope des eeuwigen levens, onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader in den ouderdom van ruim 72 jaren. Mede namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Wed. L. WIELAARD- De Graaff. Sommelsdijk, 26 October 1906 Heden behaagde het den Heere van leden en dood van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, in den ouderdom van ruim 52 jaren. Zij die hem gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Wed. gijsbert visser-Witvliet. jannetje van dongen-visseb. adrianus j. van dongen. woutrina j. visser. arend visser. jacoba visser. jan visser. pieter van dongen. Middelharnis, 23 Oct. 1906. Gegarandeerd Zuiveren bijen In flacons van 55 en 30 cent. NIEUWE TONGE. JjgjagB^te Voor Nieuwe Tonge ver- krijgb. bij J. NAGTEGAAL. biedt aan f 0,50 en a f 0,90 per 5 ons. Aan hetzelfde adres te koop een goed onderhouden mm ft VA AII. Wie uit bovenstaand woord de meeste Holl. woorden maakt van niet meer dan 5 letters, b.v. vaderdroeg er, enz. en deze voor Dinsdag 13 Nov. inzendt met 25 ct. p. postw. of aan post zegels ontv. een rijwiel of 50 gulden naar keuze, 2de een goud. horloge en 50 volgenden ieder een kistje 100 beste sigaren of huish. ar tikel van die waarde. Lezers van dit blad welke voor ja s. Woensdag meer dan 40 woorden inzenden krijgen boven dien allen een cadeau. Ieder inzender ontvangt den uitslag Zaterdag 24 Nov. franco aan huis. Source du Pavilion. Het beste medicgn voor Ljjders aan Jicht en Graveel, R? umatiek en Gewrichtsziekte. Verkrijgbaar bij Sommelsdijk. Geneesheer Directeur vanbet Gemeente Ziekenhuis te Rotterdam, is naar en weder alle werkdagen voor parti culiere praktijk te consulteeren des middags van half één tot half twee ten zijnen huize. op

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4