Eis Ai J. MASTENBROEK Kz. JAN MASTENBROEK Kz, Siaiitepland. Als in Dahomey. Dezer dagen kwamen berichten uit Fransch-Indie over ongehoorde wreedheden waaraan de Keizer van Annam zich zou bezondigd hebben. Behanzin, van Dahomey, berucht orek. zijn barbaarsche gruwelen, scheen nog overtroffen te zijn. Maar waren de berichten te vertrouwen Die vraag is bevestigend beantwoord door een verklaring van den Franschen Minister van Koloniën. Keizer Tang-Tai is gek geworden, heeft in zijn ontoe- rekenbaren toestand allerlei gruwelen be dreven, en nu zal hij wel afgezet en door een ander vervangen worden. Kerst liet Tang-Tai een zijner vrouwen dooden, zoo luidt het relaas, en na haat te hebben laten koken gaf hij haar als maaltijd aan zijn omgeving, zijn bedienden aldus dwingend, op straffe des doods, menscheneters te worden. Andere vrouwen werden met gloeiende tangen gepijnigd, met kokende olie ver brand en op allerle wijzen met verfijnde wreedheid gefolterd. Een grijsaard moet door den vorst met revolverschoten ge dood zijn. Eenigen tijd geleden werd een tijgerin met haar twee reeds sterke jongen afge zonderd, en de mandarijn van die plaats liet den Koning of Keizer uitnoodigen, opdat hij volgens het heerschend gebruik het dier zou dooden of er naar welge vallen over beschikken. De Koning beval toen den mandarijn een man aan te wijzen, die met de wilde dieren zou vechten. Zich verschuilend achter de door deFransche autoriteiten gegeven voorschriften, weigerde de mandarijn het bevel van zijn Vorst op te volgen. Tang-Tai doodde toe de tijgerin met een kogel en beval de jongen naar het paleis te brengen, waar een omheining was gemaakt. Nadat de dieren daarin gebracht waren, werd een naakte vrouw binnen de omheining geplaatst, die aldus een prooi der wilde beesten werd. Andere ongelukkigen werden aan palen vastge bonden, waarna de wreede Vorst met pijl en boog op hen schoot De Koning is onlangs door dokter Dumas onderzocht, die hem ontoerekenbaar verklaarde. Volgens een Fransch blad uit Saigon heeft Lévêque, odper-resident van Annam, den rsn Sept. Hué verlaten om naar Hansi te gaan, waar hij met den gouverneui - generaal ad interim over de gruwelen van Tang-Tai wil spreken. Men heeft alvast in het Koninklijk paleis te Hué de com pagnie j>Linhs« van den Koning, bestaande uit leden der koninklijke familie, afgedankt. Hun bewapening, nl. 100 geweren en 11,000 kogels werd in beslag genomen. Een hoofdgarde met 150 man van de inlandsche garde is toen bij het paleis ge plaatsten daaruit zijn een iootal vrouwen vrijgelaten die bijna allen kenteekenen van mishandeling door hun wreeden meester droegen. Sommigen hadden een geschramd gelaat, anderen een gekneusden en bloe dende tong, weer anderen waren aan haken opgehangen, die om haar beenen drukten. Maar genoeg, 't Is een geluk te achten dat een beschaafde mogendheid over Annam zeggenschap heeft en nu aan het bewind van den wreedaard een eind kan maken. Tang-Tai zal straks wel het lot deelen van Dahomey's vorst, en naai een of ander afgelegen oord verbannen worden. Officieel CaedeeUe. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Sommelsdijk maakt bekend, dat het Kohier der Personeele Belasting over het dienstjaar 1906, invorderbaar verklaard op den 16 Oct. 1906, aan den Ontvanger ter invorde ring is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen, Sommelsdijk, den 16 Oct. 190 6. De Burgemeester, DE GRAAFF. Plaatselijk ilieuws, Sommelsdijk.* Zaterdag 6 Oct. werd de eerste steen gelegd van de te bouwen nieuwe kerk voor de Hollandsche Geref. Gem. 2>Eben-Haëzer,« Paterson N.J. Bij die gelegenheid trad voor de gemeente op in de hulpkerk op Hilden Ave, de heer J, C. Wielhouwer, onzen vroegeren dorpsgenoot, pred. bij de Holl. Geref. Gem. te People's Park en sprak naar aanleiding van 1 Sam 7 12. Mr. B. Cook nam het timmerwerk der kerk aan voor de som van 3500 dollars. Nog dit jaar zal de kerk in gebruik geno men worden. J.l. Maandag heeft de zangschool onder leiding van den heer Troost hare gewone repetitie's weder hervat. Liefhebbers kunnen dus weer leerzame avonden daar doorbrengen. De brigadier Kroes der Kon. Marechaussees is naar zijn standplaats ver trokken en is vervangen door den brigadier Krimpte. De marechaussee Pesch welke Donderdag a.s. naar zijn standplaats terug keert, wordt eveneens door een ander ver vangen. ffliddelharuis. De vorige week had de timmerman J. M. het ongeluk bij het ver richten zijner werkzaamheden een zijner -...f handen zoodanig te verwondden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Zaterdag arriveerde van uit Amerika onzen dorpsgenoot de heer A. van den Berg. Naar wij vernemen zal hij de winter alhier doorbrengen om dan aanstaand voorjaar weer naar dé Nieuwe wereld te vertrekken. De in de Geref. kerk gehouden oogst- collecte heeft de belangrijke som vanf 137,44 opgebracht, Verleden week moet tegen een tweetal personen procesverbaal zijn opgemaakt, wegens het visschen zonder bewijs in daarvoor verboden water. Maandag had de visscher C. v. d. T. het ongeluk zijn hand te klemmen, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdag 13 Nov. a.s. hoopt Ds. Ste- ketee, predikant bij de Geref. Kerk, den dag te herdenken, waarop Z.Eerw. voor 25 jaar te Veere in het ambt werd beves tigd. Na deze werd ook nog de gemeente van Bolnes door hem gediend. Bij publicatie wordt door middel eener teekening duidelijk gemaakt op welke wijze het vastgestelde plan tot uitbreiding der gemeente zal worden uitgevoerd, waarbij tevens is gevoegd een lijst vermeldende de namen der eigenaren van gronden d:e hierbij betrokken zijn. (Zie verder nog hier over aanplakbord.) Met grooten dank aan de gevers te dezer plaatse en te Sommelsdijk, deelen de collectanten voor de Uniecollecte mee, dat de oogst dit jaar ruim t 100,hooger is dan verleden jaar. Voorzeker, een reden om hoogst ver blijd te zijn. Ze bedroeg in ronde cijfers f 280,behalve de collecte, die nog in de Geref. kerk gehouden is. De Heere neigde de harten en de belang stelling klom daardoor. Moge 't Christelijk onderwijs hoe langs zoo meer begeerd worden Oude Tonge. Tot het zitting hebben als leden van het stembureau bij de verkiezing van een lid der Prov. Staten zijn in de laatste raadsvergadering be noemd de heeren Z. Vreeswijk en P. Oomens, terwijl als plaatsvervangende leden zijn aangewezen de heeren G. Heestermans en D. de Haas van Dorsser. Donderdag 18 October jl. had er alhier een merkwaardig geval plaats. Omstreeks half één kreeg men uit de gemeente in het zuiden een zwarte stip in het gezicht. Doch eenige minuten later deed het gerucht reeds de ronde dat het een luchtballon was. En waarlijk Toen de eerste nieuws gierigen naderbij kwamen ontwaarden zij, dat het gevaarte, dat anders op het slik neer gekomen zou zijn, door 8 arbeiders over den buitendijk in den polder van den heer Th. van Vugt op een weide werd getrokken. In de mand bevonden zich twee Belgische Officieren. De Hollandsche taal verstonden zij niet, althans heel slecht. Daarom was de heer H. v. Dongen voor hen een uit komst hij kan zich met hen verstaan. Volgens hunne verklaring was hun reis naar Oostvoorne, Zij waren omstreeks half elf voorm. van Antwerpen vertrokken en landde on geveer 12 u. 30 min op Flakkeeschen bodem. Zij waren nog maar pas beneden ge komen toen zij een postduif lieten vliegen, die koers zette naar Antwerpen. Nadat de gas zich uit de ballon ver wijderd had werd dezelfde door dhr. I. de Winter vervoerd Jnaar Middelhainis. Dat in deze gemeente druk is met de suikerbieten, getuige, dat Donderdag jl. door 2 sleepbootjes 16 schepen bieten naar buiten werden gebracht. Dis'ksland. Volgens de N. R zou de marktmeester te Rotterdam op een der politiebureau's een valsche guldeu gedepo neerd hebben, afkomstig van een landbouwer ilit deze gemeente. De Commissie van warme spijsuit- deeling alhier heeft tot kookster aangesteld S. Bouwens, huisvrouw van C. van Dijk. Ter herinnering wordt nogmaals me degedeeld dat aanstaanden Zondag in de Ned. Herv. Kerk de oogstcollecte gehouden zal worden. Een fietsrijder uit een naburige ge meente kwam tot de ontdekking dat hij zijn horloge verloren was. Het heeft hem niet mogen gelukken hetzelfde terug te vinden. Herkingen. De oogstcollecte gehouden ten bate van de Diaconie der Ned, Herv. Kerk heeft opgebracht f 54.8s5 Tijdens het aanvoeren van suiker bieten voor den landbouwer M. Keijser brak van een der wagens den as, zoodat de wagen in elkaar stortte. Zoowel voerman als paarden kwamen met den schrik vrij, daarentegen is aan den wagen veel schade toegebracht- Stellendam.** In den loop van het volgend jaar zal in de plaats van J. Stolk, die voor den dienst der Nationale Militie is afgekeurd, ter aflevering worden opge roepen de loteling Jan Leendert Troost der lichting 1906. Goedereede. Degenen, die gedurende de wintermaanden van het Herhalings- Onderwijs wenschen gebruik te maken, dienen zich daartoe voor 29 October a s. aan te melden bij de Commissie van Toe zicht op 't Lager Onderwijs. Op Maandag 29 October a.s zal alhier eene verkiezing plaats hebben van vier gemachtigden in het kiescollege der Ned, Herv. Kerk in de plaats van de heeren J. Koeteeuw, K. van der Wende, J. Lodder (aftredend) en wijlen F. Stok. Terwijl Maandagnamiddag een boe renwagen van den landbouwer J. Breen te Ouddorp, beladen met arbeiders, op den Mariadijk een fietsrijder passeerde, reed de laatste tengevolge van weinig geoefend heid boven van den dijk, zoodat de fiets nagenoeg geheel vernield werd. Tevens sloegen de paarden op hol en renden van den dijk, waardoor een tweetal inzittenden een arm braken, zoodat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Ouddorp. Maandagmiddag sloegen de paarden van J. Breen óp hol, door een voorbijkomende fietsrijder van Stellendam met gevolg dat de wagen van den dijk tuimelde en vele personen min ot meer kwetsuren opdeden. Het ergste was M Rijnbrand er aan toe, die door deze on voorzichtige fietsrijder een arm brak, Alhier is een geval van de gevreesde diphiterites geconstateerd. De Chr. School is Zaterdagavond afgemijnd door de heeren C Boslooper en P. Boelaars, respectievelijk f 11 85 en f 700. Nieuw Helvoet. Als bewijs van het schoone najaar diene het volgende. Bij den landbouwer D. van B alhier staan 2 appel- boomen in bloei en een peerenboom, waar aan de tweede pluk peren hangt. Ook in den tuin van den Officier van Administratie, de heer Schilt, bloeit een witte sering dit jaar voor de tweede maal. Nieuwenhoorn. Bij de behandeling van de begrooting dezer gemeente is een andere regeling van de jaarwedden der onderwijzers vastgesteld Het aanvaDgsalaris is bepaald op f 525,dan volgen 5 tweejarige verhoogingen van f 25,na 15 jaar dienst weer t 25,verhoogingen ook na 20 jaren dienst, zoodat het salaris f 700,bedraagt. Aan de Nutsteekenschool te Hellevoetsluis werd een subsidie van f 10,'sjaars toe gezegd. Zuidiaild. De uitslag van de loting, op r 9 October ji. gehouden, is als volgt Barendregt Izaak (brd.) 8 Bevaart Cornelis 6 Brouwer Glein 4 Driel van Jasper 1 Jongejan Jacob 5 Kabbedijk Gerret (brd.) 7 Levie Pienas Jacob 2 Toledo van Pleunis Frans Albert 3 Oud Beijerland. Donderdag overleed alhier de heer B. Boodt, notabel bij de Ned. Herv. Gemeente. Zijn nalatenschap heeft hij, onder vruchtgebruik, gelegateerd aan de Ned. Herv. Gemeente alhier. Numausdarp. Bij de Donderdag ge houden candidaatstelling \oor een lid van den gemeenteraad (vacature C. van Beek) is één candidaatenlijst ingeleverd, waarop vermeld stond de heer J. Vlielauder. Zoodat deze is gekozen. Pernis. Als een zeldzaamheid kan wor den beschouwd dat in de verloopen week bij den fruithandelaar H. C. Spruijt nog enkele rijpe aardbeziën werden geplukt. Tevens kan hier nog. bijgevoegd worden dat bij bovengenoemd persoon eer. leiboom (Beurre Clarqeau) achter 't huis slaat, welke dit jaar aan vruchten opbracht de som van 35 gulden, Voorwaar een zeldzaamheid. - Uitslag der loting voor de Nationale Militie Jac. v. d. Berg 12 W. den Boer 20; Bast. Bijl Az. 13; Joh. Dam 17 A. v. Dijk Cz. 4; Corn, 't Hart Jz. 10; L. A. Henrij 9 J. P. Hordijk Wz. 30 P. C. de Joeg 6 Balth Keemink 29 L. Kee- mink Pz. (broed.) 8 D. v. d. Kemp (gebr.) 33 J. P. Koole 11 D. Ketting Sz. 28 M. Langstraat (broed1 5 J. E de Lijster (broed) 19; J. P. Medema 26 K. Nieuw- poort Jz, 24; Jac. Noordzij 32; A. den Oude Jz. 21 C. v. d. Pols Pz, 18 L. H. Pons Lz. 22 C. v. d Steen Bz, 25 C. P. v d. Steen Pz, 3 KI. v. d. Steen Pz. (broed) 16; G. J. v. Veelen Mz. 14; P. Verheij Kz. 23; H. Vermeer Az. 31 ;A. Verschoor Jbz. 1 J. Verschoor Hz, 7 M. v. Vliet Pz. 5 A. de Winter Lz. 27 KI. de Winter Pz. 2. e ni een Ie raad VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads zitting te Middelhamis op Don derdag 18 October j.l. 'snam 2.30 uur. Afwezig de Heer "Van der Baan en één vacature. Na opening door den Voorzitter werden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goed gekeurd en door den Voorzitter geteekend. Aan de orde zijn: le. Ingekomen Stukken. a. Proces-verbaal van de opname der boekon en kas van den Gemeente-Ontvanger. b. Missive van H.H. Ged. Staten, daarbij mededee- lende, dat aan deze gemeente is toegestaan een subsidie van ƒ5500.iu de kosten van het lager onderwijs. c. Missive als bovendaarbij goedkeurende het besluit van den Raad omtrent de te geven subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur en het Weeshuis. d. Een schrijven van H.H. Ged. Staten, behelzende goedkeuring om het salaris van den Ambtenaai van ^en Burgerlijken Stand te verhoogen. Al deze stukkon worden voor kennisgeving aan genomen. e. Een schrijven van den Gemeenteraad van Som melsdijk, daarin mededeelende, dat de kosten geen bezwaar zijn, om de kazerneering der marechaussees op zich te nemen, waartoe dan ook was besloten, doch tevens, mede ook met het oog op het groote belang dat elke Gemeende bierbij heeft, een verzoek om een vaste jaarlijksche bijdrage. Na voorlezing van genoemd stuk door den Secretaris werd besloten de bijdrage voor deze Gemeente vast $e stellen op f 25, Een schrijven van den Gemeente-Ontvanger, die krachtens een in de vorige vergadering genomen besluit, vrijheid'was gegeven alle wettig geoorloofde middelen aan te wenden, om hen, die binnen den bepaalden tijd hun Hoofdelijken Omslag niet hadden betaald, te dwingen dit alsnog te doen, daarin aange vende üe namen van hen en daarbij het nog verschul digde bedrag, die oiri verschillende redenen aan hun verplichting nog niet hadden voldaan. g. Missive van H.H. Ged. Staten daarbij goedgekeurd terugzendende van het hun toegezonden exemplaar van het bouwverbod, dat gevestigd was in verband met de uitbreiding van de kom der gemeente. Wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Een adres van T. Blok, congierse der Openbare, school, behelzende bet verzoek om met het oog op de vermeerdering zijner werkzaamheden tengevolge van het verplaatsen der Normaalschool naar deze gemeente, een helpster aan te stellen, of anders zijn salaris te verhoogen, zoodat hij zichzelf van hulp kon voorzien. Genoemd adres werd door den Secret, voorgelezen. De Voorzitter stelt voor, daar het stuk eerst kort geleden ontvangen is, dit in handen van Burg. en Weth. te stellen, die alsdan hierover nader kunnen beslissen. Hiertoe wordt besloten. 2e. Is aan de orde de benoeming van een lid voor de Commissie tot wering van schoolverzuim. Op de voordracht zijn geplaatst, de heeren J. Timmers en T. C. Nipius. Met 5 tegen 3 stemmen en 1 blanco wordt eerstgenoemde als zoodanig gekozen en zal deze met zijn be loeming worden in kennis gesteld. 3e. Komt ter tai'elwijziging van artikel 67 der Politie-Verordening. Door Burg. en Weth. was een concept wijziging den Raad aangeboden hetwelk door den Voorzitter wordt toegelicht en waarin voorgesteld wordt het artikel ongeveer aldus te doen luiden Het doen dekken van paarden en beesten van den weg af gezien, is verbodenbuiten de gemeente is dit niet van toepassing. Deze wijzi0ing wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, waarna de openbare vergadering wordt :en. VERSLAG van hel verhandelde in de Openbare Verga dering van den Raad der gemeente Ilerkiiigen, op Vrijdag 19 Oc'. l.l. des voormiddags 10 ure. Alle leden zijn aanwezig: De Voorz. Mr. C. Zaaijer opent de vergadoring waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde zijn mededeeling ingekomen stukken, le. Missive van H. H. Ged. Staten daarbij de begrooting zendende van het 12de bataljon Rus tende Schutterij n.l. f 167,90 daarbij meldende dat het aandeel voor deze gemeente bedraagt f 4,99. 2e. Proces verbaal van boeken en kas opnamen van den Gemeente- Ontvanger waaruit bleek dat de bij hem berustende boeken in o^de werden bevonden en dat in kas was en door hem werd vertoond in verschillende munt f 1086,915, wordt voor kennisgeving aangenomen. Tegelijk is ook de armenkas opgenomen inhoudende t 439,085. Wordt overgegaan tot benoeming van een plaatsvervangend Yoorz. en 2 leden van het stembureau. Tot plaatsvervangend voorz. verkrijgen Munters 4 en Kastelein 3 stemmeD, gekozen Munters. Bij de nu volgende stemming voor een lid verkrijgen van Eek 3 en de Boer en Kardux ieder 2 stemmen. Bij de nu gehouden vrije stemming verkrijgen de Boer en van Eek 3 stemmen de heer Kardux 1 stem. Wordt bij herstemming verkregen op de Boer en van Eek 2 stemmen 1 stem van onwaarde. De Heeren de Boer en van Eek hadden zich bij deze herstemming ont houden. Geen meerderheid verkregen hebbende wordt voor de Boer en van Eek bij loting uitgemaakt en tot lid benoemd den heer Yan Eek. Tot tweede lid wordt met 5 stemmen gekozen den heer Kardux. De heer den Boer verkreeg 2 stemmen. Yoorts worden alle leden tot plaatsvervangend voorz. en plaatsvervangende leden benoemd. Komt ter tafel een schrijven van den Heer Com. der Koningin waarin wijziging wordt bevolen der Gem. Rekening 1905, loopende over een bedrag van f 2,09 hetgeen door den Yoorz. wordt duidelijk gemaakt en door den Raad daartoe besloten. Alsnu wordt de Begrooting 1907 vastgesteld in Ontvang en Uitgaaf op f 9389,36. Op de vraag des Voorz. of een der leden betreffeude de Begrooting iets heeft te vragen of te zeggen zegt den heer van Eek, het salaris der helpsters in de nuttige handwerken karig te vinden. De voorz. antwoord dat een post van f 50 voor eventueele verhooging is uitgetrokken en kan, mocht het blijken noodig te zijn, hiervan betaling geschieden. B. en W. zullen dit nader overwegen. In verband met de Begrooting wordt een adres gericht aan II. M. de Koningin met een bijbehoorende Notav welke worden voorgelezen om de bijdrage voor lager onderwijs groot f 850 te brengen op f 1000 aangezien de gemeente niet hooger kan worden belast en de huishouding der gemeente noodig verbetering eischt. Wordt besproken de al of niet gunning der boomen staande aan den molendijk B. en W. stellen voor deze te gunnen aan D. Tieleman te Melissant eenige in schrijver voor f 130. Na een breede discusie wordt besloten de boomen niet te gunnen voor zoo'n geringe prijs doch ze voor eigen rekening te rooien. Niets meer aan de orde en geen der leden meer iets op- of aan te merken hebbende in het belang der gemeente slait de Voorzitter de vergadering. iHg-eiÊomlen Slokken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Een woord apn de Kiezers te Ouddorp Gij denkt er immers aan en het is u ook niet te veel om Zaterdag nog eens een gang naar de stembus te doen. Hoe zou het u ook te véél kunnen zijn, daar het de verkiezing geldt van een lid voor den gemeenteraad in uw eigen dorp. Nog altijd toondet gij er prijs op te stellen dat mannen in onzen gemeenteraad zitting hebben, die, ook in de regeering der gemeente, rekening houden met het heilig gebod des Heeren. Maar óók wildet ge mannen, die bij een ver standig maar zuinig beheer, rekening houden met de geldelijke draagkracht der bewoners. Mannen wilt gij bovenal nietwaar, die zor gen dat de liberale schoolweelde beteugeld wordt, opdat uw Hoofdelijken Omslag tot het laagste cijfer beperkt blijve. Het z. g. n. neutraal onderwijs dat slechts door zeer weinigen begeerd wordt, verslindt nu reeds zoo goed als de geheele opbrengst van onzen Hoofdelijken Omslag. Daaraan nu moet paal en perk gesteld. En daarom noodigen wij u dringend uit, in het belang onzer gemeente om op Zaterdag 27 October uwe stem uit te brengen op den heer Hij is als raadslid voor ons geen vreemde. Een aantal jaren heeft hij in het college van onzen Raad getoond de rechte man op de rechte plaats te wezen. Wat in die jaren door hem of met hem tot stand kwam is genoeg aanbeveling om te mogen verwachten, dat op 27 October de overgroote meerderheid der stemmen zu'len worden uitgebracht op den Antirevolutionairen candidaat Ouddorp. N. Vissclieiij. Middelhamis. Van hier naar zee vertrokken de vischsloepen „Johanna Hendrika," stuurman A. de Koning. „Noordsiei," stuurman L. Koster Jr. „Vertrouwen," stuurman C. v. d. Hoek. „Middelbaruis," stuurman J. de Korte. „Burgemeester Mijs," stuurman L. Koster Sr. Te Vlaardtngen zijn binnengekomen de loggers „Anna,' stuurman C. Langbroek met 20 last en „Voorlichter," stuurman M. den Braber met 22 last haring. Peruis. De afgeloopen week zijn van hier naar zee vertrokken ter schelvischvangst de sloepen „Speelman II," stuurman A. Noordzij. „Johannes Cornelis," stuurman J. van Vliet. „Speelman I," stuurman L. 'tHart. „Eibergen," stuurman G. Hordijk. „Lekkerkerk," stuurman C. Schouten. „Bastiana Huiberdina," stuurman J. v. d. Berg. „Burgemeester Beijen," stuurman F. v. d. Steen. „Eersteling," stuurman M. Noordzij. erHoopiii^e». Op Woensdag 31 October 1906 's nam. 2 uur, te Dirkslatid, aan den Molendijk, ten verzoeke van Mejuffr. de wed. J. Dijkman, vóór liet door haar bewoonde huis van Meubi lair. Notaris VAN DEli SLUYS. Op Woensdag 7 November, 's nam. half 2 uur, te Melissant, ten verzoeke van Jac. Goedegebuur Jz. voor bet door hem bewoonde huis, van Manufacturen en gemaakte goederen. Notaris VAN DER SLUIJS. fjSeiMeuigTi .l'sciiws. Vati verwilderde zeden. De //Graaische Ctschrijft: //Als men ons spreekt van de onbekende binnenlanden van Noord-Brabant met al hun ongerechtigheden dan kijken we boos op, als wilden we zeggen gij overdrijf schromelijk //En toch. Bezoekt men de plattelands-ker mis hier en daar en aanschouwt men daar van veilige standplaats de tooneeJen van beestig heid, die er worden afgespeeld, dan houdt men zijn hart vast, zoo vreeselijk gaat 't er toe. //Een afschuwelijk voorbeeld heeft de Ber- chemsche kermis daarvan dit jaar weer gege ven. Het getal verwonden, uit de snijpartijen (e voorschijn getreden, bedraagt niet minder dan 87 van Maan- tot Woensdag hebben de beesten hun orgiën gevierd, ondanks de aan wezigheid van een versterkte politiemacht. Midden op straat, midden in eene danspartij in de een of' andere herberg, wordt er gewoon met het blanke mes op los getrokken, of 't verscheurende dieren geldt, die den mensefi naar het leven staan. //Woensdagavond hadden de snijders zich in twee oorlogspartijen verdeeld, en slechts't be leidvol optreden der marfchaussee verhinderde een afgrijselijk hak- en snijlooneel enjoegde vechtersbazen uiteen. //Doch geen nood, gezamenlijk trokken zij naar de hei, naar het bierhuis v. d. O. Het café gesloten vindende, klommen zij door het dak naar binnen en vernielden alles wat daar was, uilgenomen 'n draai-orgel en twee stoelen. Na afloop van dit vandalisme werd een lustig deuntje op het orgel gespeeld. t Is te hopen, dat deze vandalen hunne gerechte slraf niet ontgaan. //En wat er gedronken wordt met die dagen, is meer dan erg men ziel zich vei stomd staan tegenover het leger van ledigt valen en vaatjes, die na afloop dier onlspannings(?) dagen aan de straat gerold worden.// Hoe een trouwlustig strijkstertje te pas kwam. Op 13 October j.l. heefi M. Vos, oud 27 jaar, geboren te Hoorn, Arnhem vei laten met een weduwe, strijkster. Vos woonde in deJuffer- tjesstraat en zij in dezelfde gemeente in de Solostraat no. 86. Zij zijn op 14 October 1.1. te 's-Gruvenhage aangenomen, om daar een hu welijk aan te gaan en zich te vestigen. Zij hud hem toevertrouwd een bedrag groot f300 aan bankbiljetten, een Rijkspostspaarbankboekje, afgegeven te Arnhem, no. onbektnd, gesteld te haren naam, overgeschreven op 's-Gravenhage iiobbemaplein, waarop een bedrag gtoot f 1100, e:n zilveren remontoirhorloge, alsmede een zilveren heeren horlogeketting. Vos heeft haar op 15 October in den na middag te 6 uur te 's-G raven huge in een koffiehuis in den steek gelaten met medeneming van al de hem toevertrouwde waarden en heeft niets meer van zich laten booren. De Commissaris van politie der He «fdeeiing te 's-Graveuhage verzoekt zijne opsporing en wanneer hij de hem toevertrouwde waarde niet geheel kan opleveren, zijne aanhouding en geleiding voor den meest nabijzijnden officier of hulpolficier van justitie. üurgerBIjfce ftlami Sommelsdijk. Geboren: Jacob, z. v. Jacob Kieviet enSuzanna v. d. Meide Dingeruan, z. v. Leendert de Leeuw en Elizabeth Markwat; Pieternella Lena, d. v. Pieter Bechtum en Leentje van Zielst; Jan, z. v. Jan van der Wende en Maria van Boehoven; Pieter, z. v. Leendert Tamboer en Johanna Spee Jacoba, d. v. Jacobus den Boer en Wilhelmina Schellius; Lena, d v. Simon Kootte en Trijntje van de Polder; Geertruida, d. v. Leendert Schel levis en Janna Cornelia v. d. Mast; Marcus, z. v. Marcus Faasse en Huibertje Dupré; Cornelis Johannus, z. v. Adrianus Cornelis van As en Adriana van NesTeunis, z. v. Jacobus van de Polder en Wilhelmina den Heijer; Johannes, z. v. Corstiaan Schellevis en Johanna JordaanKlaas, z. v. Datumus Volwerk en Jannetje Zweris. Gehuwd: Cornelis Nelis 20 jaar met Cornelia de Leeuw 20 jaar. Overleden: Leentje Volwerk oud 5 jaar; Eli zabeth Boom oud 6 m.Pieter Melissant oud 69 laar, echtgenoot van Maatje Kievit. Mariitberacliten. Oude Tonge, 19 Oct. Granen. Tarwe per Hl. f 6.25 a 7.30. Gerst per kilo I'/, a 8 cent. Rogge per Hl. f 4.80 a 5.40. Haver per kilo i 63/, a 7 cent. Aardappels per Hl. f 1,50 a 2,15. Ajuin per Hl. f 1.25 a 0,Erwten per Hl. f 0,a 0, Boter iO.75 per pond. Eieren 6 cent per stuk. Botterdam, 22 Oct. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Savoye kool 3.50 a 0.— per 100 stuks. Bloemkool 3.50 a 5.50 2e soort 1,50 a 2.90 uitschot 0.40 a 1.20 Roode 1,20 a 5,— L- 2,30 Kroten 0.84 a 1.20 Andijvie 0.36 a 1,— Knollen 3.a 0. Peen 1,10 a 1,40 Dien 1,— a 1.40 50 kil0. Koepeen 0.69 a 0.70 Spruiten 0.71 a 0.75 10 kg. Appelen 1,80 a 2,60 kin. Peren 1.— a 3.— Postelein 0.06 a 0.mand. Spinazie 0,03 a 0.04 Zuring 0.05 a 0.— Selderij Granen. Puike part ij l Haver per Kogge per Gerst per 101 kilo f 8,— Blauwe Erwl Bruine Boom Witte Boonei Meel. Het de meeste de omzet Heden Vlas. ningsoh, Het aangi kwaliteit dal prjjzen bij men algemee Aardappel dersehe Kra f 2,60 a 2,1 f 1.90 a 2,- Veel aanv Eieren. a 5.60 per Vee. Aanf 176 vette- Sehapen en De prijzen 61, 3e kwal. Ossen le Kalveren Schapen Varkens i cht soort Aardappe ker blauwe a 1,60. dito f 2,20 a 2,6 blauwen f dito bonten a 0, Aanvoer Vee. Men notei 3e kwal. 56 100 Melk- 46 nucht 22 Schapc 0 Lam 512 vette 2e en 3e kwal. 47 a Kaas. wegende f31.50 per Ter VeeD 32 Paard Runderen, 134 Nuchte of Lammer Geiten- Koeien e' Stieren Kalveren PRIJZ Melkkoeien Stieren Graskalv. Paarden Fok Nuchl Slacht Biggen per Handel Op de I Prijzen li Voor stukk RC Op de stuk» eiere Kippeneier Eendeneier Ganzeueiei Kalkoeneie Voor het ovei Tante, W betuigen Oolt( Gevrj treden die go l kan oi den wi Adresl 153, Kostl H] a f 2, L. KEI aan 't De SOMMKI blo»! HAAI-I Haa stuks, onder Dr Wie a$su Oj bij den Maatsc J. L.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2