I j Middelharnis. Op aangifte van particu liere personen moet tegen D. M. W. proces verbaal opgemaakt zijn, wegens het naar men zegt te hard en zonder licht rijden met een rijtuig. Rechtzaken. 'if 1' J Maar wat een da capo van die tien percent vooral thans te beteekenen heeft, vat niemand. Eer het jaar 1906 om is, hebben we stellig een excedent op de raming van ver over de vijf millioen, en niets belet aan te nemen, dat ook in '1907 zelfs de nu hoog genomen raming wel weer, met een enkel millioen althans, zal overschreden worden, Waartoe dan nu weer die lastpost, die goed voor tijden van nood, in dagen van voorspoed geen zin heeft? Bedriegt niet alles ons, dan zal men in de sectiën die .tien percent wel zoo duchtig onder handen nemen dat ze weg zijn, eer Financiën voor de pu blieke Kamer komt, «(Stand. ISimieniaiscl. Chirïank 's werelds loon Wie iets weet van de arbeiders-bewe ging hier te lande, kent óok den naam van A. C. Wessels. Hij is de man van de haven arbeiders. Redacteur van het blad, dat dien naam draagt, gesaliëerde van den Bond van de haven-arbeiders. En de man heeft nooit in luiheid zijn kracht gezocht. Waar »iets te doen« was in de havens, daar was hij op z'n post, daar beet hij het spits af, daar haalde hij de kastanjes uit 't vuur. Hij moge erger dan socialist zijn, deze eer mag hem niet onthouden, dat hij leefde en werkte en streed voor zijn volkje. En hoe hebben ze 'm dat vergolden Laat hij 't zelf zeggen, nu hij ontslag nam uit al zijn betrekkingen. Van den vroegen morgen tot des avonds laat, zoowel des Zondags als in de week, kon de organisatie over mij beschikken. »Ik heb gewerkt voor de organisatie op eene manier zooals alleen menschen kunnen doen, die geheel en al opgaan in de beweging. »De belangen van m'n huisgezin leden in vele opzichten daaronder maar wat zegt dat, als daardoor de belangen van' duizenden anderen worden gediend »Zooals de lezers van »De Havenar- arbeider« weten, is door mij in zake de elevatorsquaestie steeds het standpunt verdedigd, dat de machines niet waren te weren en bovendien noodig waren om Rotterdam concurrentie vaardig te maken tegenover hare naburige zusters, sReeds toen de machines nog in handen waren van de elevator-maat schappij verspreidde men het praatje op de booten en schepen Wessels was omgekocht door de directie.Dit nam nog vaster vormen aan, toen de firma Thomsen Co. de exploitatie in handen nam, met een betrekkelijk mooi voorstel voor de arbeiders op de proppen kwam en dit door mij werd verdedigd. »Rondweg vertelde men toen, hij is omgekocht door Thomsen Co. en men ging zelfs zoo ver om de som te noemen, die ik als prijs voor mijn diensten aan de firma bewezen, zou hebben ont vangen. »Dat alles is wel grievend en beleedi- gend, maar toch geen reden om weg te gaan komt daar echter dan nog bij onderlinge verdeeldheid met als gevolg gedwongen werkloosheid, waardoor het prestige van de organisatie die men ver tegenwoordigt, ernstig wordt geschaad dan krijgt men er ten slotte genoeg van.« Ziedaar de waardeering, die de revolutio naire arbeiders voor hun leiders hebben Precies als in de dagen der fransche revo lutie zoodra een generaal een veldslag verloor, riep men verraad Wie den arbeiders naar is hun man. Wie hun trappen ze de laan uit Op dien dag van des voormiddags 9 tot des nam. 4 uur, zuilen ter secretarie bij den burgemeester dezer gemeente zijnde de hootdplaats van het kiesdistrict kunnn worden ingeleverd opgaven van candidaten als bedoeld in art. 51 der kieswet en at. 3 der provinciale wet. Maandag 1 Oct. a.s. van 's morgens 9 12 en 's middags van 24 uur zal zitting worden gehouden lot ontvangslvan het laatste kwartaal van den Hoofdelijken- Omslag. Bij niet betaling zal onmiddellijk tot vervolging worden overgegaan. Bij publicatie worden bekend gemaakt de verschillende redenen die recht geven op vrijstelling van militairen dienst. (Zie hierover nader aanplakbord.) Het inschrijvingsregister voor de lichting 1907 met de daaruit opgemaakte alphabethische naamlijst ligt gedurende dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing. Wegens het zich schuldig maken aan diefstal van peren in den tuin van den heer J. C. Born moet tegen den leerling der Ambachtsschool D. v. Sch, woonplaats O, T proces-verbaal zijn opgemaakt. Onze visschersvloot is weer met een sloep vermeerdert die Woensdagmorgen hier arriveerde en welke den naam zal dragen van Burgemeester Mijs«. Boekhouders zijn de heeren Kolff, terwijl als stuurman zal fungeren L. Koster Sr. Moge haar weg voorspoedig zijn. Aan M. v. d. Nieuwendijk is f0,50 vergoeding per dag toegekend voor den tijd dat zijn zoon voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zal worden gehouden Een commissie uit Ged. Staten dezer provincie zal op Donderdag 4 Oct. a.s. des nam i21/2 uur ter raadhuize zitting houden tot het aanhooren van eventueele bezwaren tegen de vanwege het Departement van Waterstaat voorgenomen oprichting van een hijscjikraan aan de tramweghaven in deze Zoo ook hier. den mond praat, de waarheid zegt, Plaatselijk Siesiws, Somilielsdijk. Aan den milicien-ver lofganger Jacob Groenendijk, welke voor de herhalingsoefeningen in werkelijke dienst is opgeroepen, is eene geldelijke vergoeding toegekend van f 0,60 per dag gedurende den tijd dat hij onder de wapenen zal zijn. Woensdag viel de landbouwer C. v. d. V. met zijn wagen beladen met Uien en waarvoor een paard was gespannen, van de hoogen Molenweg-oprit in de kreek. De voerman liet zichgjjlug van de wagen glijden, doch de last met het paard viel in de diepte. Het ongeval liep boven wonder goed af. Toen J. B. Dinsdagavond van den drijver in de Kaai in een boot wilde stap pen gleed hij daarbij uit waardoor hij te water geraakte. Hij wist zich nog al spoedig uit zijn minder aangename positie te redden. Met de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel voor dezen winter zal Donder dag 4 Oct. a.s. worden begonnen en vervolgens iedere week Donderdag en Vrijdagavond worden gehouden van 7-9 uur in het Bewaarschool. Op Vrijdag 12 Oct. a.s. zal plaats hebben de verkiezing van een lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland in het kies district »Middelharnis«, waartoe deze ge meente behoort. per dag. Gegadigden kunnen zich, na vooraf inlichtingen ten gemeentehuize bekomen te hebben, zich aanmelden. iJcrkingcii. Het vervoeren van de bietenaarde tijdens den bietenaanvoer op de kaai komende, is gegund aan J. Doorn hein voor f 34,75. De inspectie voor verlofgangers der landweer, zal voor deze gemeente worden gehouden te Dirksland op 16 Nov. as, Melsssant, Het voorbereidend militair onderricht zal, aanvangende 5 October a.s. in deze gemeen!e in de Openbare school worden gegeven Donderdags en Vrijdags, des avonds van 7 9 uur. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door den heer G. Naglegaal nog aardbeien van den kouden grond zijn geplukt. stellendam. In de woning plaatselijk genummerd I 139 en bewoond door J Mastenbroek heeft zich een geval voorgedaan van de besmettelijke keelziekte Diphtheritis, bij een kind van 2l/2 jaar. De suikerpeencompagne heeft alhier weer een aanvang genomen. Dinsdag 25 Sept. werden de eerste bieten aangevoerd. -Dinsdag stierf alhier een koe van j Koese aan longziekte, waarom zij den vo genden dag - begraven werd. Haar men verneemt was het beest niet verzekerd. Toen Donderdagmiddag een jongen van C. v. H. op een wagen, beladen met stroo, wilde klimmen, had hij het ongeluk, te vallen, waardoor hij een der achterwielen over den rug kreeg. Het ongeval liep goed af, want hij rees dadelijk op en ging naar school. Hij had schijnbaar geen trek meer om weer op den wagen te klimmen. In de verleden week gehouden arbei dersvergadering werd besloten om twee uit hun midden naar de boeren at te vaardigen om antwoord te vragen op de door hen aangevraagde loonsverhooging. Men ver neemt dat deze rondgang tot geen afdoening gemeente. - Woensdagmiddag werd met het oog op de aanstaande verkiezing voor de Prov Staten alhier door de Centrale Antir. Kiesv. als voorloopige candidaten op de lijst ge plaatst de heeren: Warnaer te Dirksland, Sterk burgemeester van Stad aan 't Haring vliet en Korvink te Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet. De levering van petroleum ten behoeve der gemeente is voor den a.s. winter aanbesteed aan J. Mulder ad. 95 cent de liter. Donderdagavond 27 dezer werd in de gemeente bekend gemaakt bij bekkenslag dat er eene pertemonaie was verloren, inhoudende vijftien gnlden. Den eerlijken vinder zal eene flinke belooning worden toegekend. Burg. en Weth. maken bekend, dat het aanvullingskohier der hondenbelasting no. 1 van 22 September 1906 tot 22 Februari 1907 ter secretarie ter inzage ligt. De Burg. C. Sterk stelt zich niet disponibel als candidaat voor de Prov. Staten. (Ze advertentie) Door A Oosterling is 25 dezer eene scheepsgiek opgevischt voor den Paliand- polder, en is door den eigenaar tegen betaling der kosten terug te bekomen. (Zie advertentie Den Bommel. 1 Oct. a.s. hoopt A Brijs den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd als koster, voorlezer en voor zanger in de Ned. Herv. Kerk. Öoltgensplaat. Herhalingsonderwijs. Ouders of verzorgers die hunne kinderen hel herhalingsonderwijs wenschen te laten volgen, worden verzocht daarvan voor 10 October 1906 aangifte te doen ter Secre tarie dezer gemeente. Tot het schoonhouden der gemeen telijke Bewaarschool alhier, is uit de vele sollicitanten benoemd den heer M. van Ooslenbrugge voor de som van f 80 per jaar, ingaande 1 October 1906. Voorzeker tengevolge het prachtige weer staan er op heden in den tuin van Mej. de wed. W. Ras alhier, twee vrucht- boornen in vollen bloei, een zoete re nette appel en een perzik peer. De Augustus of Unie collecte heeft naar men verneemt, alhier de som van p. m f 70 opgebracht. Moge nog milde lijk de nagiften vloeieD. Naar men verneemt is door de Ant. Kiesvereeniging alhier Maandag jl. den heer J. D. Mijs, landbouwer te den Bommel candidaat gesteld voor de a.s. Prov, Staten verkiezing. Nieuwe Tonge, Door de manslidmaten der Ned. Eierv. Kerk alhier zijn tot leden van het Kiescollegie benoemd G. de Geus, Jan Breur Gz., Jan Verolme en G. van der Kroon. Dinsdagnacht is een paard van den landbouwer C. V. zoo in het prikkeldraad gekneld geraakt, dat hij wel 3 weken rust zal noodig hebben, eer hij hem zal kunnen gebruiken. Woensdagmiddag viel het paard van de landbouwster wed. M. T. dood voor de wagen. Dirksland. De commissie van de spijsuitdeeling roept sollicitanten op als kookster voor die bedeeliDg. De aanmel ding kan geschieden voor 5 Oct. a.s. Tijdens de oefeningen die hier in den wapenhandel zullen gegeven worden, wordt kost en inwoning gevraagd voor 3 onder- V leidde. De Rekening van het Algemeen Armbestuur dezer gemeente over 1905 sluit mét een nadeelig saldo ad f 3Ó3.405 De milicien Jan Stolk der lichting 1906, die wegens ziekte in Maart j 1. niet ter inlijving kon opkomen, is tegen a.s Dinsdag des voormiddags ten 10 ure opge roepen, in het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's Gravenhage. De oefeningen van 't Voorbereidend Militair Onderricht zullen op Dinsdag, October a.s, aanvangen en in de Meestoof gehouden worden des Maandags- en Dins dagsavonds van 79 uur. De Gemeente Rekening over 1905 is vastgesteld in ontvang op f 14514,13 in uitgaaf op f 14212,93s, alzoo sluitende met een goed saldo ad f 301,19s. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1907 met de daaruit opgemaakte Alphabetische Naamlijst is van 26 Sept. tot 3 Oct. ter Secretarie ter lezing gelegd Goedereesie. Op Woensdag 31 Oct. as. des voormiddags ten 10 ure kandoor of vanwege de lotelingen aan den Burge meester worden aangevraagd het getuig schrift tot het bekomen van vrijstelling op eigen militairen dienst of broederdienst. Aan het te houden onderzoek der Landweer zal voor deze gemeente worden deelgenomen door P. Witte en E. van dei- Sluis. Van het 1 2 tal lotelingen der lichtiug 1907 hebben drie reden tot vrijstelling opgegeven en wel één wegens lichaatns gebreken en twee wegens broederdienst. Ouddorjs. Bij den landbouwer W. M. kan men dezer dagen een pompoen in den tuin zien staan welke een gewicht had van 47 kilo. Zaterdagavond 29 dezer zal erom hhlf zeven in de Christelijke School een belangrijke vergadering worden gehouden, uitgeschreven door de Ant. Rev. Kiesv Laat elk lid der Kiesvereeniging nu be denken, dat trouwe opkomst plicht is. ïlelievoetsinis.* De' loting voor de Nat. Militie is voor deze gemeente bepaald op Vrijdag 19 October, tevens voor de gemeenten Nieuw Helvoet, Kieuwenhoorn Oudenhoorn en Zuidland. Rockanje. Door den Raad dezer ge meente is besloten om aan de Ambachts school te Brielle een jaarlijksche bijdrage van f 25 toe te kennen. Op die school zijn uit deze gemeente 4 leerlingen Nieuweishoorn. Alhier is in den ouder dom van 67 jaren overleden de oud ont vanger dezer gemeente de heer J. J. van der Linde. Jaren lang bekleede hij ver schillende betrekkingen en functie's welke door hem op de beste manier werden waargenomen. Zaterdagmorgen, terwijl het 6 jarig knaapje van den heer Noordermeer uit school huiswaarts keerde, en in het kanaal een aan den wal gemeerd vlot van land wilde duwen, had hij het ongeluk er in te vallen en in de diepte te verdwijnen Op het hulpgeschreeuw van eenige school makkertjes mede bij het ongeval tegen woordig, kwam toegesneld de werkman P. K., die, zonder dat hij de zwemkunst verstond zich te water begaf en alz met gevaar van eigen leven het kind be houden boven bracht. Het gaf toen hoe genaamd geen teeken van leven meer, Mede waren op het hulpgeroep toegesneld H V. en P. H. waarvan de eers e met officieren tegen een vergoeding van f 1,15! succes de drenkelingsvoorschriften toepaste terwijl laatstgenoemde P. H. per fiets naar Heilevoetsluis reed om D. Goedhart te ontbieden. Dezen mocht het gelukken de levensgeesten van den kleine weder op te wekken. Klaaswaal. Het 5 jarig kind van W. Prins alhier had Maandag het ongeluk in de haven te water te geraken. Gelukkig werd het kind van een wissen dood gered door A Schilperoord, die het ongeval bijtijds bemerkte. Oud Beierland. De campagne aan de Zuid Hollaudsche Beetwortelsuikerfabriek alhier, begint 10 October aanstaande. De campagne zal spoedig afgeloopen zijn, daar er belangrijk minder bieten te ont vangen zijn dan het vorige jaar. De schoolcollecte voor de Diaconie armen alhier, heeft f 3 ró,75s opgebracht. Slim. Volgens de statuten van de school met den Bijbel alhier, is een af tredend bestuurslid niet terstond herkiesbaar. De slimme Beierlanders weten overal raad mee. Nu was aan de beurt van aftreding de heer A. van Boehoven. Dit lid zag men grarne zijn plaats be houden en om dit nu te bewerkstelligen nam de lieer A. Lodder zijn ontslag. Nu werd de heer van B gekozen in de vaca ture Lodder, en deze in de vacature v. B Numasssdorp Het 9 jarig dochtertje van G. de G. alhier, had het ongeluk in de haven te water te geraken. Door spoedig toegesnelde hulp van Johs. Verboom, die in de nabijheid was, mocht het gelukken, dat het meisje behouden op het droge kwam. Aï*rondisse!9sea^s-IS.echtwanSi. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 25 September. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen K. de J„ arbeider te Herkingen, wegens mishandeling, tot t 7 boete, subs. 7 dagen hechtenis. S. van B, 32 jaar, arbeider te Hekelin gen, wegens mishandeling, tot 3 maanden gevangenisstraf. na het plegen van het feit heeft afgelegd.Na de misdaad uitvoerig besproken te hebben, liet het openbaar ministerie het volle licht vallen op den persoon van den delinquent, die als man zijn vrouw gedood heeft, als vader zijn kinderen van hun moeder beroofd heeft en als ambtenaar, die de wet moet helpen handhaven, haar zelf met voeten vertreden heeft. Hij is iemand van een hartstochtelijk karakter, die zich sedert jaren aan sterken drank te buiten gaat, hetgeen tot huise lijke onaangenaamhéden had aanleiding gegeven. Gerequireerd wordt schuldigverklaring van be klaagde aan doodslag en zes jaar gevangenisstraf. Hierop verkreeg het woord de aan beklaagde toegevoegde raadsman, mr. A. van der Vliet, die in zijn pleidooi ontkent, dat beklaagde op zijn vrouw ziju revolver heeft afgeschoten, zich daarbij beroepend op de omstandigheid, dat beklaagde een voortreffelijk schutter is, die, zoo hij opzijn vrouw had willen schieten, haar met het oog op den zeer korten atsland tusschen hem en de ver- slagene en met het oog op de draagkracht van zün vuurwapen, die nog grooter is dan die van de model-revolvers bij het leger, zeker zoude hebben doorschoten. Ook is het bewijs niet ge leverd, dat tengevolge van het schot de vrouw overleden zou zijn. In het door de deskundigen uitgebracht rapport mist men het onderzoek der hersenen. Pleiter is van meening, dat niet het bewijs is geleverd van hetgeen beklaagde ten laste gelegd is, noch primair, noch subsidair. Hij conclueert dat de rechtbank den beklaagde zal vrijspreken. Uitspraak over acht dagen. Dinsdag stond in de buitengewone openbare zit ting van de arrondissements-rechtbank alhier terecht H. Th. K., 33 jaar, ontslagen gemeente veldwachter, wonend te Dreischor thans gedeti neerd in het huis van bewaring alhier, beklaagd dat hij op 30 Juli 1906 te Zonnemaire met het oogmerk zijne echtgenoote, P. 0. v. N. van het leven te berooven, althans om haar zwaar licbame lijk letsel toe te brengen, uit een met kogelpa tronen geladen revolver een schot op die vrouw heeft gelost. Het schot heeft haar aan de borst getroffen, tengevolge waarvan zij is overleden. Door het Openbaar Ministerie waren 32 getuigen, onder wie vier deskundigen, gedagvaard, terwijl op verzoek van den toegevoegdeu raadsman, mr. D. van der Vliet, twee getuigen h décharge waren gedagvaard. De terechtzitting, die door een talrijke menigte werd bijgewoond, werd geleid door den president mr. J. P. Cau, terwijl als rechters zaten jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet en jhr. mr. J. W. W. Schuurbeque Boeye. Het Openbaar Ministerie werd waargenomen door den substituut officier van justitie mr. H. W. van Lidth dejeade, terwijl als griffier fungeerde de substituut-grif fier mr. H. J- Wervelman. Uit de aigelegde ge tuigenissen blijkt, dat beklaagde, die wegens zijn vrijpostige cynische houding gedurende een groot deel der terechtzitting, een hoogst ongunstigen indruk maakt, met zijn vrouw, die als een stille zachtaardige vrouw wordt afgeschilderd, een on gelukkig huwelijksleven leidde; dat hij Zaterdag den 22sten Juli na een hevigen woordenstrijd zijn vrouw heeft weggejaagd, zeggende: Als je niet weggaat, zal ik je neerschieten; dat zijn vrouw hierop haar intrek in de ouderlijke woning te Zonnemaire genomen heeft; dat beklaagde haar den volgenden dag een briefheeft geschreven, waarin hij verlangde, dat zij bij de kinderen zou terug komen; zullende hij, indien zü daaraan niet vol deed, een huishoudster nemen en echtscheiding vragendat hij zich Maandag naar Zonnemaire heeft begeven en haar in haar ouderlijke woning heeft opgezocht, waar hij bijeenvond zijn broer, die op een telegram van zijn vrouw was overge komen, om den vrede te herstellen, zijn vrouw en een zuster van deze. Hij eischte toen, dat zij mede zou gaan. Een woordenwisseling ontstond, waarop hij, terwijl zijn vrouw zeide: „Arie, je moet niets - doen, je moet niet schieten", naar buiten werd gedrongen. Beklaagde drong echter opnieuw binnen, haalde een geladen revolver te voorschijn en schoot die af in de richting waar zijn vrouw stond. Zijn broer en de zuster van zijn vrouw wierpen zich toen op hem. In de hierop ontstane worsteling werd hem door de zuster van zijn vrouw het moordtuig ontrukt. De door den dader getroffene echtgenoote was gedurende de worsteling het huis ontvlucht, en terwijl zij schreeuwde: „Moeder, moeder, help!" snel naai de woning van den gemeen le-veldwachter, die op dat oogenblik niet tehuis was, gegaan, waar zij, daar haar de krachten begaven, op een stoel weid neergezet. Zij verzocht een dokter te ontbieden en haar kleeren los te m ken en zeide, doelend op haar man; „Laten zij hem maar ophangen, den schurk". Spoedig daarop gaf zij den geest. Beklaagde ontkent met zijn revolver op zijn vrouw geschoten te hebben. Hij had, beweerde hij, haar er mede geslagen, waarop het schot was afgegaan, dat haar getroffen had. Al de getuigen zijn echter met dat beweren in volslagen tweestrijd. Beklaagde ze!f had, nadat de daad bedreven was, aan ver schillende personen, waaronder ook de burgemees ter van Zonnemaire, uit eigen bewt-ging gezegd, dat hij op zijn vrouw geschoten had. Ook uit de door beklaagde voor den rechtercommissaris af gelegde verklaringen, die door den substituut griffier worden voorgelezen, blijkt, dat hij op zijn vrouw geschoten heeft. Toen de president be klaagde op het bezwarende van de getuigenissen wees, zeide hij, dat hij in abnormalen toestand gesproken had. De zitting wordt geschorst. Voortzetting morgen ten tien ure. Dan zullen de deskundigen gehoord worden. Bij de Woensdagnamiddag voortgezette behan deling der strafzaak contra H. Th K., beschuldigd van doodslag op zijn huisvrouw te Zonnemaire, sprak de president der rechtbank, mr. J. P. Cau. den beklaagde ernstig toe, hem aanmanende te bekennen dat hij zijn revolver op zijn vronw heeft afgeschoten, daar al de getuigenissen, zoowel van getuigen als van deskundigen, tegen hem zijn, en hijzelf vroeger tegenover onderscheidene per sonen, zoo ook tegenover den rechter-commissaris, verklaard heeft, op zijn vrouw geschoten te hebben. Beklaagde bleef ondereen tranenvloed ontkennen, dat hij de levolver op zijn vrouw had afgeschoten. Het woord is alsnu aan het openbaar ministerie, dat door den substituur officier van justitie, mr. H. H W. van Lidth de Jeude, wordt waargenomen. Het legt beklaagde ten laste doodslag op zijn vrouw. De drie elementen voor het delict zijn aanwezig: het opzet, de handeling zelve en de dood van het slachtoffer. Het opzet blijkt uit de verklaring van beklaagde, die hij voor en die hij Ingezonden ëtukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Bestrijding der N.-Multusiaanscke Advertenties Ouder de bestrijders van het Nieuw-Mallhusia- uisme is meermalen besproken wat zou kuuneu godaau worden tegen de advertenties, die in verschillenden vorm ouder de bekende opschrif ten als „Beperking van het Kindertal", „kleine gezinnen" enz. N.-Malthusiaauscho raad en hulp aanbieden. Het kwaad der op deze wijze gedreven pro paganda voor het zuivere N euw-Multhusianisme wordt niet weinig verergerd door de omstandig heid, dat tal van dia advertenties niet alleen preveniieve maatregelen bedoelen maar oolc middelen tot vruchtafdrijving, het misdrijf dat tegenwoordig ook in ons laud op zou grooteu schaal wordt bedreven, terwijl ook daar waar de inhoud der advertenties geen uanwijziug indien zin bevat, het ons voldoende bekond is dat tal van die adverteerstera voor geen uiterste van misdrijf tot kindermoord toe terugdeinzen. De naam moordenaars en moordenaressen is voor tal van die personen meermalen en zeker niet ten onrechte gebezigd zelfs vele voorstan ders van hot Nieuw-Malihusianiamo veroordeelen dan oik dit adverteeren. Pogingen, bij de administraties van verschil lende bladen aangewend om hen te bewegen die advertenties niet meer op te nemen, hadden tot uu toe sleehts zeer gering succes, liet zou daarom zeer gewenscht zijn dat eenige actie ia dit opzioht uitging van het publiek, zoowel van de lezers als van de adverteerders. In de eerste plaats moesten veel meer dan tot nu toe, deze bladen uit de huizen geweerd worden ook voor de grootste zijn tegenwoordig wel concurrenten aan te wijzeD, die zich in dit opzicht gunstig onderscheiden. In de tweede plaats zouden de adverteerders kunuen trachten in dit opzicht eenigen invloed uit te oefenen. Volkom.n terecht toch wees verleden juar het Engelsch geneeskundig tijdschrift The Lancet er op, dat respectabele mannen van zaken hun advertenties niet in e3n zelfde blad geplaatst moesten willen zien met al die vuilheid. Wij zien geenszins hot groote bezwaar over hot hoofd, dat zich hier voordoet, nl. dat een handelsman, die ia oen bepaald biad adverteert, dit niet doet ten genoege der administratie van dit blad, maar in zijn eigen belang, terwijl bovendien het adverteeren door bemiddeling der grooto advertentie-bureaux de mogelijk heid om rechtstreeks invloed uit te oefenen vermindert. Toch zouden misschien groote goregeldo adver- r- eriiers in dit opzioht wel iets kunnen doen. En meer nog geldt dit van de particuliere advertenties en de famiiieb- riohteu, vooral in de kleinere lokale bladen, waarin men tegonwoordig Tot in de kleinste pl i.atsen, over het geheele land verspreid, die walgelijke annonces vindt. In tal van plaatsen staan twee of drie bladen als concurrenten tegenover elkunder en daar kon men beginnen met zjjne advertenties te weigeren aan het blad dat N.-Mnlihusinansche advertenties opneemt en dit uitdrukkelijk aan le administraties mee te deelon. Aan allen die eeriigszins inzien hoe groot kwaad hier te bestrijden valt, zij het bovenstaande ter overweging dringend aanbevolen. Namens het hoofdbestuur der Vereeniaing tot bestrijding van N.-Malthusianisme, (Erkend bij Koo. Besluit van 1 Deo. 1899 No. 66. Dr. H. Pinkhof, Voorzitter. Dr. D. Suoeck Henkemans, Secretaris. Op Woensdag 3 October 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoolt, afslag van 3.49.80 Hectaren |7 Gem. 185 R.) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland. tVrij van huur.) Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, nabij den Kerksingel. Twee arbeiderswoningen met tuin, te Som- melsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen ^Eeuwigdurende erfpacht). Een en ander behoorend tot den boedel van wijlen de echielieden Admiraal; en Een huis, bestaande uit 2 woningen, te Dirksland, aan den Straaldijk, behoorend aan de wed. en kinderen C. in 't Veld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 4 October 1906, 's nam. 3 uur, te Dirksland, naoij den Kerksingel, van meubilair, ten verzoeke van de erven van wijlen de echtelieden L. Admiraal. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 4 October, 's nam. 2 ure Afbraak, bestaande in deuren, ramen, ko zijnen, planken, binten, kolders nieuwe vlot- deelen, enz. aan de haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. ïlitslag VerkoopSng*. Den Bommel. Het huisje onder deze gemeente van de hh. Jn. de Wachter, Abr. Lokker en verdere eigenaren, werd Don derdag geveild en afgeslagen. Geveild voor f 405,door Jn. Both, afgeslagen voor f 510,door G. van Loon. De gunning had onmiddellijk plaats. Knollen Andijvie Peen Kroten Uien Appelen Peren Koepeen Aardappel* Snijboonen Perziken Peterselie Roode kooi Savoye Groene Andijvie Peen Kroten Seldt rjj Sn jj boon en Prince8seboi ZuriDg Snijboonens Appelen Peren Groote booi I Erwten

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4