keningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inle vering geschiedt, terwijl zonder die handteekenin- gen geen voldoend aantal voor een wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Sommelsdijk, den 24 September 1906. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Flaalselüh IWieuws, Somilietsdi.jk De loting der Nationale Militie voor de lichting 1907, zal voor de navolgende Gemeenten plaats hebben te Dirksland op Donderdag 11 October a.s. Dirksland 's voormiddags 8,30 ure. Melissant 8,45 Herkingen 9 Nieuwe Tonge 9,15 Sommelsdijk 9,30 2- Middelharnis 2 10 Stad a. 't Haringvl. 2 10,15 2 Ooltgensplaat 2 IO,45 Den Bommel 2 11,15 2 Oude Tonge 2 n,3° 2 Stellendam 's middags 12 2 Goedereede 's namiddags 12,15 Ouddorp 2 i2i45 Vrijdagavond jl. werd het hondje van den brigadier Snoep door een met paarden bespannen wagen, buiten schuld van den voerman, overreden. Het 'beestje was terstond dood, De schildersknecht A. Klootwijk van Werkendam, werkzaam aan de Roomsch- Katholieke Pastorie te Middelharnis, trapte verleden week Maandag zoodanig eene spijker in den voet dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De ziekte onder de varkens, welke hier als geweken kon beschouwd worden, begint in hevige mate weder opnieuw te heerschen. Van den arbeider Gijsbert van der Laan werd hedenmorgen zijn varken, hetgeen gisteren nog gezond was, dood in het hok gevonden. Men hoeft niet te zeggen dat dit voor den man een groote schade post is. Aan belangstellenden wordt mede gedeeld, dat de nutsbibliotheek, gevestigd in het benedenlokaal van »Den Doele® alhier, 1 October weer geopend wordt. Evenals vorige jaren kunnen liefhebbers van lectuur daar weer eiken Maandagavond van 67 uur boeken gratis ter lezing bekomen. Van bevriende zijde ontvingen we bericht dat ons blad waarin uit Ouddorp werd gemeld dat zich aldaar een pelikaan zou vertoond hebben, is opgezonden aan den heer R. baron Snouckaert van Schau burg te Doorn. Deze heer nl. maakt al gedurende zijn leven een studie van de in Nederland voorkomende vogels, en publi ceert van tijd telt tijd in de Levende Natuur, alles wat tot hJlen op het gebied van de Nederl. vogels nog niet bekend was. Van daar dat het doen van mededeelingen in de couranten van het nieuwe dat op vogel- gebied waargenomen wordt zoo gewenscht is, want dikwijls zijn dingen onbeteekenend in het oog van een leek, voor vogellief hebbers van belang. Zoo zou de verschij ning van een pelikaan in Nederland een gebeurtenis ziju, voor de vogelliefhebbers, ware het niet dat de heer Snouckaert deze verschijning toeschrijft aan eene ontvluch ting uit een menagerie. Dezen zomer zag men in de provincie Groningen een Nijlgans en een Flammiogo, dieren die hier nooit voorkomen, en die men niet anders te verklaren weet als aan ontsnappen uit hun gevangenschap. In den winter, na zwaren storm, komt hier een vogel voor, die, hoewel veel kleiner, iets op een pelikaan gelijkt, namelijk de »Jan van Gent* (Sula bassana) In dezen tijd van het jaar komt die evenwel nog niet hier voor. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt zal op Vrijdag aanstaande de in schrijving plaats hebben voor de Avond- teekenschool van dezen winter in de Ambachtsschool. Het is haast overbodig hier iets van te zeggen. Iedere ambachtsman die niet teeke nen kan, ziet in de praktijk dagelijks zijn tekort en ze zullen ongetwijfeld hunne jongens naar de Teekenschool zenden. En die het niet zien of zien kunnen, zij spiegelen zich aan hen. Teekenzn kan voor niet één vak ge mist worden. In een daartoe gehouden vergadering is de Heer J C. de Gast van vrijzinnig- democratische zijde gekozen als candidaat voor de a s. verkiezing der Prov. Staten in ons district. De Liberale Kiesvereeniging te Middel harnisSommelsdijk vergadert voor dat doel morgen (Woensddg.) Benoemd totOntvangerderRegistratie en Domeinen te Oosterhout, de heer A. B. C. Meijlink alhier. (R. Nbl.) Middelharnis Vrijdagavond Werden door onze dorpsgenoot A. N eenige ang stige oogenblikken doorleeid. Van Dirksland komende, was hij meegereden met een voerman uit S. Bij de z.g.n. »Halve Maan® gekomen, schrok het paard waarschijnlijk van een voorbijgaande fiets en sloeg op hol. Eerst bij S gekomen wist men het paard tot stilstaan te dwingen. De inzitten den kwamen gelukkig met den schrik vrij. Een jeudig organist. Dat is zeker de 1 i-jarige D. Vermaas Az. die tijdens de openbare godsdienstoefening in het Evangelisatiegebouw het orgel aldaar be speeld. Was het ventje eerst nog wat zenuwachtig, thans kan gezegd worden dat hij zich uitstekend van zijn taak kwijt. Maandag had J. D. het ongeluk een zijner handen zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Dank zij het actieve optreden voor namelijk van den Voorz. van het Locaal Comité, kan reeds nu geconstateerd worden dat de Unie Collecte in deze gemeente belangrijk hooger zal zijn dan het vorige jaar. Zaterdag 29 dezer des namiddags 2 uur zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting of herinenting ten huize van Dr. J. A. de Vries-Reiliugh. Stad aaa 't Haringvliet. Op Maan dag 19 November a.s. zal het jaarlijksch onderzoek voor miliciens der landweer plaats hebben te Middelharnis. De levering van steenkolen en cokes voor de gemeente is aanbesteed aan C, J. Gouraare voor den aanstaanden winter ad f 0,95 en f 0,80 per H.L. Vrijdagmiddag 11. geraakte het doch tertje van J, van der Gevel onder de paarden van een boerenwagen. Een der paarden gooide met zijn poot het kind een eind op zij. Hoewel geschramd mocht zij toch het leven behouden. De voerman had er geen schuld aan. Burg. en Weth. maken bekend, dat tem Gemeentesecretarie gedurende 5 mud. voor een ieder ter lezing ligt, het aan vullingskohier no, 1 van den Hoofdelijken Omslag, dienstjaar 1906. Ouders of voogden, die gedurende den a.s. winter hunne kinderen op de openbare school van het te geven Her- halingsonderwijs wenschen te doen genieten, moeten daarvan tusschen 10 en 20 October aangifte doen bij het hoofd der School, den heer W. van Ettingen. Bij K. B. van 19 dezer is benoemd tot dijkgraaf van den polder »Nieuwe Stad® de heer A. Braber alhier. Den Bommel. Het aantal lotelingen voor deze gemeente bedraagt 16 personen. Maandagmiddag kwam een heer en twee dames per fiets het dorp binnen rijden. Een der dames wilde een wagen pas- seeren met het ongelukkig gevolg dat zij met haar fiets voor de paarden terecht kwam. Zelfs kwam zij met den schrik vrij, maar de fiets werd zoodanig gehavend, dat zij een geruimen tijd moesten blijven wegens de noodige reparatie. Het kohier voor de Honden-Belasting groot f79, is aan den ontvanger dezer gemeente ter hand gesteld. Een rund lijdende aan tuberculose van de wed. G. Wink.els, werd verleden week afgemaakt en begraven. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat op Woensdag 26 Sept. des nm. 4 uur, gelegenheid bestaat tot koste looze inenting. Op Vrijdag 20 Oct. a.s. zal plaats hebben de verkiezing van een lid der Prov. Staten in Zuid-Holland. Formulieren voor de opgaven zijn ter Secretarie dezer gemeente kostiloos ver krijgbaar van den 26 Sept. tot en met den dag der verkiezing. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het inschrijvingsregister lichting 1907 met de daaruit opgemaakte alphabelische naaml., vanaf 25 Sept. gedurende 8 dagen voor een ieder ter Secretarie ter lezing ligt. Nieuwe Tonge. 24 Sept. Zondagmor gen omstreeks 9,30 ure kwam den heer R uit Oude Tonge met zijn motorrijwiel en het daar aan verbonden wagentje door de gemeente rijden, maar met een hoek om te rijden kantelde het wagentje, waarschijnlijk omdat er niemand in zat, daardoor verloor hij zijn stuur en reed regelregt tegen een poort aan, een 11 jarig meisje van W D. dat daar juist stond, werd ook nog aange reden, eerst liet dit zich leelijk aanzien, maar later op den dag kon zij weer loopen, nadat het wagentje weer wat gerepareerd was van de bekomen schade kon den heer R. zijn weg vervolgen naar Dirksland. Maandagavond omstreeks 5 ure maakte de paarden van de landbouwer D. Breesnee misbruik van een onbewaakt oogenblik, terwijl zij nog ingespaunen voor de wagen stonden gingen zij vanaf de schuur in een groote draf door het dorp, rende daar een paar voor een huis staande palen weg en zoo naar den Havendijk op het land, daar zij goed bekend zijn, daar werden zij tot slaan gebracht, alles liep zonder eenig ongeluk af. Dirkniand. De Burgemeester alhier heeft doen weten, dat het inschrijvingsre gister voor de Nat. Militie lichliug 1907 met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, tot 1 October as. ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Herkingen In de jongst gehouden ledenvergadering der A. R. K. ^Groen van Prinsterer® alhier is onder No 1 op voordracht tot voorloopige candidaatslellmg geplaatst met bijna algemeene stemmen den Heer Corn. Warnaer te Dirksland Belanghebbenden wordt bekend ge maakt dat Zondag a.s. in de O. G. Kerk zal optreden den heer Hubrechts vau 's Gra venpolder. Daar dit niet genoegzaam be kend is meenen wij sommige lezers door dit te publiceeren een dienst te bewijzen. De levering van petroleum is aan den laagsten inschrijver den heer A. W. Korvink gegund. Meiissatii Het inschrijvingsregister de.- Nationale Militie voor de lichting 1907, met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, ligt gedurende 8 dagen ter secretarie ter inzage. Zij, die wenschen in te schrijven naar de levering van petroleum voor deze gemeente voor den winter 1906/1907, moeten hunne inschrijvingsbriefjes vóór Dinsdag 2 October a s. inleveren ter ge meente secretarie. Aan den onderwijzer met verplichte hoofdacle den Heer W. Kruithof alhier, is met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend. De miliciens L. \an der Mast, A. de Vogel en M. van 't Hof van de lichting 1906, zijn opgeroepen om op 1 October a.s. bij hun korps te Breda onder de wapenen te komen. Door den gemeenteraad is tot onderwijzer aan de openbare school be noemd de Heer W. M. Smits, onderwijzer te Zierikzee, De voordracht was als volgt No. 1 W. M. Smits te Zierikzee. No, 2 J. C, Kotvis te Hoofdplaat. No. 3 A. Lambo te Nieuw-Helvoet. Stellendam. Aan het op Zaterdag, den 17 November a.s. alhier te houden onder zoek der Landweerplichtigen zal uit deze gemeente door geen enkel persoon worden deelgenomen. Goedereede. Aan deze gemeente is eene buitenge» one subsidie ad f 1600 toegekend in de kosten van het Lager Onderwijs. Het onderzoek der alhier gevestigde verlofgangers der Landweer zal worden ge houden in het Gemeentehuis te Stellendam op Zaterdag 19 Nov. a.s. Tengevolge van het schrikken van eene hondenkar sloeg Maandagmorgen een span paarden van den bouwman J. T. alhier op hol en rende de gemeente binnen, alwaar zij tot staan werden gebracht. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats, Toen de 14 jarige T. R. alhier 1.1. Vrijdag een fietstochtje wilde maken, had hij, even buiten de gemeente het ongeluk, te vallen en in eene sloot terecht te komen. Met een nat pak en den schrik kwam hij vrij. Reeds sedert eenigen tijd is men alhier bezig met den aardappeloogst. Over het algemeen is de uitkomst, én wat qualiteit én wat quantiteit betreft, zéér be vredigend. In sommige Soorten, o a Eigen heimers en Blauwen vertoont zich in geringe mate het z g. kwaad. Ouddorp. Onze oude dorpstoren zal eene uitwendige restauratie ondergaan. Het noodige materiaal is reeds gedeeltelijk aan gevoerd, en verleden week is men met de eerste werkzaamheden tot herstelling aan gevangen. Het geheele werk zal ongeveer in vier jaren tijds worden afgedaan. Zou het eeuwenoude uurwerk ook geen reparatie behoeven Naar men verneemt zal het gebouw der Chr. School binnen enkele weken ver kocht worden in twee afdeelingen het zij tot afbraak of tot andere doeleinden. De Chr. Zangvereenigingen »Looft den Heers en Hallelujahs zijn begonnen met hunne buitengewone repetities. Door dat het publiek tot deze vergaderingen toegang kan verkrijgen heeft het bestuur van »Hallelujah« op initiatief vau enkele leden besloten om de opbrengst der be zoekers op Zondagavond te bestemmen voor de Chr. school. Zaterdagavond vergaderde de A. R. K. »Tot de Wet en tot de Getuigenis® om de verkiezing van een lid voor de Prov. Staten te bespreken. Tevens werden er afgevaardigd naar de Centrale Verga dering op Woensdag 26 Sept. te Middel harnis den heer C. Boslooper en Ds K. W. Rossing benevens den Voorzitter den Eerw. Heer Basoskie en den Secretaris den heer J. Padmos. Bij koninklijk besluit van 19 dezer zijn benoemd tot heemraad van den pol der Oude Nieuwland J Mastenbroek en tot heemraad van den polder het West nieuwland C. Hameeteman Jz. alhier. llellevoetsluis.* Woensdag jl. werd met een toespraak van den magazijnmeesler J. C. van Rijn in een der magazijnen op 's Rijkswerf alhier, waar ook de ambtena ren en werklieden der magazijnen tegen woordig waren, de zilveren eeremedaille van Oranje Nassau aan den opzichter der magazijnen den heer P. v. d. Does uitge reikt. Oud Beierland.* Tot onderwijzers aan de school met den Bijbel alhier zijn benoemd de heeren J. Vermaas te Maas sluis en P. van der Meer te Dinteioord. Piittershoek." Bij K. B. van 19 dezer is -benoemd tot dijkgraaf van het water schap 2de Oost Hoeksche dijken® alhier de heer P. Vogelaar. t'erkoDisissg/esfs. Op Woensdag 3 October 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter iierberge van P. Broosliooft, alslag van 3.49.80 Hectaren |7 Gem. 185 K.) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland. (Vrij van huur.) Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, nabij den Kerksingei. 'Iwee arbeiderswoningen met tuin, te Som- mtlsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen. (Eeuwigdurende erfpacht). Een en ander nehoorend tot den boedel van wijlen de echtelieden Admiraalen Een huis, uesiaande uit. 2 woningen, te Dirksland, aan den Straaidijk, behoorend aan de wed. en kinderen C. in 't Veld. Notaris j VAN DER SLUY3. Op Donderdag 4 October- 1906, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ntsoij den Kerksingel, van meubilair, ten verzoeke van du erven van wijlen de echtelieden L. Admiraal. Notari VAN DER SLUYS. UilsSiSg' ftanliesueïlaug'. SjKbrkingeu De levering van ruim 7000 KG. suoerphosph. en ongeveer 1000 KG. amtn. superphosph. De lundb. vereen. 2de Eendracht® Mij. tot verkoop van hulpmest te Dor drecht f 3,02 voor super, en f 7,50 voor amm. sup en P. J van Aardenue te Dor drecht f 2,98* voor super, en f 7,49" voor amm. sup. "Gegund. A. W. KFIJZER. Secretaris. Wê.sseiiery. MIDDELHARNIS.* Alhier binnengeko men de 3 laatste vischsloepen ïLuctor et Etnergo® st. W. v. d. Hoek met 72 ton; 2Theodora Emmet entia® st. f. v. d. Hoek met 78 ton; »Doggers'oank« st, Jacs. v. d. Hoek met 76 ton zoutevisch. Te Vlaardingen is van de haring- visscherij binnengekomen voor de 2e reis de logger Voorlichter® st. M. den Braber met 21 last haring. Maandag is de laatste vischsloep alhier aangekomen. Geeu enkel onheil op welk gebied ook, heeft onze vloot in het algeloopen seizoen getroffen. Ook de vangst welke variëerd van 65 tot ruim 100 ton geeft reden tot tevredenheid, temeer nog met het oog op de betrekkelijk hooge vischprijzen. Onze visschers hebben dan ook stof tot dankbaarheid. (ücsiie!ii?d Aaeiivrs Vooruit of terug? (Ingezonden.) Mijnheer de Redacteur, 'k had heden een gesprek Met iemand inden trein, die zei„'t is toch te gek, Oat wij hier dwars door 't veld een sukkeldrafje rijden, Terwijl geen wandelaar of fietser ons moet mijden Waarom de spoorweg voor 't publiek niet toe gestaan Waarom mag iedereen dien kortsten weg niet gaan Waarom houdt her en gids, bij al die overwegen, Een sluitboom van 't jaar nul nog de passage tegen Praat mij niet van gevaarde trein houdt toch zij n baan Een ieder zorge slechts terzij daarvan te gaan I En dan.- hoe kruipen wijal liep men half te droomen, Men zou zoo'n „sneltrein" toch van ver reeds aan zien komen Geen kindermeisje, zelfs geen oudje met een kruk Dreigde op zoo'n veiligeu weg ooit leed ot ongeluk. Men laat, mijn beste man! tot schrik van bange zielen, In onzen goeden tijd toch wel automobielen. Met meer dan „sneltrein-vaart" op eiken vrijen weg Voortjagen als de wind of is 't niet waar wat 'k zeg 1 Die loopen niet op raiis, die kan men niet ont- wij ken Als zij, naar stuurmans wil, vlak langs u henen strijken Die hoort of ziet men nauwen zij zijn al voorbij Die houdt geen tol terug mits er geen tolbaas zij. Dat noem ik „up to date"! en zóó zou ik nu willen Dat trein èn tram èn fiets èn auto konden gillen En, stinkend, door de stof onkenbaar, konden gaan, Dan was er althans weer een quaestie van de baan „Maar, viel ik in „Neen, neen was 't ant woord, „spreek niet tegen I 'k Ben voor dó vrijheid, manvoor elk en allenoegen En 'k erger mij aan 't feit, dat wij aan onze „spoor" Nog, op zoo'n ouderwetscb, zoon band aanleggen hoor! De tijd is lang, voorbij dat men voor ouden waakte, Voor kinderen op den weg nog „veiligheden" maakte Eu elk zie nu maar toe boe hij of zij er komt i Wat raakt het mij of .lan, Piet ot Klaas wat tromt?, Eerst nu wordt 't leven goed; je vliegt or door mijn waarde En als de trein, of tram, of auto ons nog spaarde, Dan hebben wij in 't eind een reden meer tot dank, Dat we er nog heelhuids zijn, trots 's werelds stof en stank, 't Is eenmaal ons gezet dit aanzijn door te hollen Wie daarbij ondergaan, of uit den wage.i r>: Hen, Ze zijn ons, wel beschouwd, alleen maar wat vooruit „Vergun me, waarde HeerI dat'k uw rede stuit i" Viel 'k nu wanhopig in ik zou toch beusch verkiezen, Dat wij aan vrijheid nog een weinigje verliezen Had ik mijn zin, men stelde een maximum thans vast, Dat voor eens auto's vaart en voor het mensch- dom past; Een gangetje, dunkt mij, van twintig kilometer In 't uur was meer dan wel wat minder waar nog. beter Geen motor stond ik toe die grootersnelgeid gaf. Dan was wel de „aardigheid", maar ook 't ge vaar er af! Ik houd, Heer Redacteur 1 dat laatste voor het beste Maar 'k vrees, mijn reisgenoot krijgt nog zijn zin ten leste I Den Haag, 10 September 1906. AvondpostH. VAN SIJN. Aanvaring op do Maas bij Botterdam. Omstreeks kwart voor acht Donderdagavond voer het klipperschip „Martha Antoinette" schip per D. Bakker, uit Dinteioord, met het aakschip Wilhelmiua door de sleepboot Hendrik gesleept, de rivier af, om midden op de rivier, tegenover den Katendrechtscheu wal gekomen de Rijnha ven ingesleept te worden. Öp die hoogte brak plotseling de staaldraad, waaraan de „MarLha Auloinette" gesleept werd, en dit bad tengevolge dat het klipperscbip met zijn voorsteven in aan raaking kwam met de veerboot „Padang 8" ka pitein H. Gerrits die juist vol passagiers van den Katendrecktschen wal naar de Veerkade stoomde. De boegspriet van het klipperschip vernielde grootendeels de zonnetent van de veerboot en veroorzaakte eenige andere lichte averij, terwijl van de passagiers van de „Padang" gering aan voorhoofd of wang verwond werden de roeier J. A. J. V., wonende in de Tolbuialaan no. 79, en de bootwerker J. II. uit de Mauritsstraat no. 99" vermoedelijk door de stukken van de vernielde zonnetent. De expeditieknecht J. F. W. wonende in de Tuinderstraat no. 23 die zich op het oogenblik van de aanvaring ook op de „Padang 8" bevond en bet onheil zag aankomen, sprong over boord om zich al zwemmende te redden. Op zijn hulp geroep sprongen twee schippersknechts van het vaartuig „Hoffnung" liggende aan de Veerkade, in een roeiboot en zij wisten den man te redden. Een botsing tnet (ie stoomtram Donderdagavond kwam in de Watergraafs meer, nauLj oud-Roosenuurgii, de stoomtram in botsing met een verhuiswagen van de ficnni 1 Spoon, uit Bussum, die op weg was naar Amsterdam. De schok was zoo hevig, dat de verhuis wagen omsloeg, waardoor een vader met drie dochters, die zich in den wagen bevonden, zeer onzacht met den straatweg in aanraking kwamen. Onmiddelijk werd hulp geboden en bleek, dat de meisjes met den schrik waren vrijgekomen. De toesland van den vader was echter zoo dat men hek. raadzaam oordeelde, hem por brancard naar het O. L. Vrouwe gasthuis te Amsterdam over Ie brengen. Daar bleek hij echter slechts lichte kwets uren te hebben opgeloopen en genoegzaam hersteld te zijn van den hevigen schrik, 0111 na verbonden te zijn huiswaarts te keeren. Bet hoog station te Haarlem. Hoewel 't nog niet officieel bekend ge maakt is, kunnen wij medetleelen, dat zeer waarschijnlijk de spoorweglijnen van het station te Haarlem in den nacht van Zondag 4 op Maandag 5 Novem ;er zullen verlegd worden op het. verhoogde gedeelte. Maandag 5 November zullen alle treinen dus van het ver. oogde station uitgaan. (i/Hrl. Dul.") Naar beneden gestort. Op do werken van hel nieuwe station Rozen daal is Vrijdagmiddag bij het plaatsen van ijzeren spanten op de macbineloods der Holl. IJz. Spoorvv. Mij. een stalen kabel ge broken, waardoor dit gebinte naar beneden is ges 011, in zijn val de overige binten medeslepende. De loods is gelijk een ruïne. Alles is ont zet of wel verwrongen. Bij den val van de bint werden een drietal werklieden mede gesleep', die wel crns'.ig, doch niet levensge vaarlijk verwond werden. Voor de aanueem- ster, de firma Wardenier en De Ruyterisde schade zeer groot. Over boord geslagen en verdronken. Vrijdagmorgen is op liet Hollandsch Diep den visscher Van Beek door het uitschieten van zijn vaarboom overbood geslagen en ver dronken. Na eenigen tijd is zijn lijk opgehaald. Een trouw „koebeest." Uit, Ochten meldt men de N. R. Ct De landbouwer J. v. D. alhier, had Vrij dag op de markt te Druten een koe verkoebt. Toen hij per pont de Waal overstak om huiswaarts te gaan, zag hij, dat de koe zich had losgerukt en hem ttchterna zwom. Aan gemoedigd door bet toeroepen van zijn vorigen meester, bracht het trouwe dier den moeilijken tocht er goed af. $§as*kf3>crïefiten. Oude Tonge, 21 Sept. Granen.- Tarwe per Hl. f6.— a 6.90. Gerst per kilo 7a 7.7* cent. Rogge per Hl. f 4.80 a 5.20. Haver per kilo f67* a 7 cent. Aardappels per Hl. f 1,50 a 2,—. Ajuin per Hl. f 1.60 a 0,Erwten per Hl. f 0,— a 0,—. Boter f0.70 per pond- Eieren 4l/2 cent per stuk. JRotterdI2.U1, 24 Sept. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsclie Eilanden" waren heden do prijzen als volgt: Savoye kool 2.50 a 4.50 per 100 stuks. Roode 1,60 a 4,05 Witte 3. a 0, Groene 2.15 a 3.65 Bloemkool 7.a 9. 2e soort 2.20 a 4.05 Knollen 3.50 a 0. Kroten 1.— a 1.44 100 bos. Peen 1.10 a 0.- Uien 1,30 a 1.50 50 kilo. Sellerjj 0,12 a 0,15 dozijn. Appelen 2,10 a 2,30 kin. Peren 2.85 a 4.— Zuring 0.01 a 0,03 mand. Sla 0.30 a 0,32 Meel. Sedert 14 dagen is de stemming aanmerkelijk vaster, de offerten komen algemeen hooger aten was er ook at en toe iets meer te bedingeninmiddels bsperken de omzettingen zicg hoofdzakelijk op consum- tievraug. lieden: zeer stil prijshoudend. Granen. (Binnen!.) Tarwe per 100 kg. f 8.75 a 9.65 Puike partijtjes ook per 100 kilo f9 75. Haver per 100 kilo i" 6.50 a 7.50. Rogge per Hl. f 5,50 a 6,20. Gerst per 100 kilo f 8.a 8,50. Chevalier per 1C0 kilo f 8,50 a 8,90. Blauwe Erwten per Hl. f 8,75 a 9,25. Bruine Boonen per Hl. f 10.50 a 11. Witte Boonen per Hl. f 16.50 a 17. Vlas. Aanvoer 125 steen Blauw, 900 Steen Gro- ningsch, 650 steen Hollandsch geel. Aardappelen. Brielsche Kralen f 2,80 a f3,Gel- dersche Kralen f 0,a 0,Zeeuwsche Blauwen f 2,30 a 2,50 do. Bonte f 2.20 a 2.30. Eigenheimers f 1 90 a 2,—. Veel aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f4.60 a 4.80. Overmaasche f5. a 5.10 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 190 vette Runderen, 183 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1962 Schapen en Lammeren en 606 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 62, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 100, 2e kwal. 84, 3e kwal. 76 ct. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 ct. Varkens le kwal. 53, 2e kwal. 50, 3e kwal. 46 ct., licht soort 42 a 47 cent. Alles per kilo. Handel in runderen ging zeer matigvette kalveren werden beter verkocht dan vorige week; schapen handel was bevredigend met vaste prjjzenvarkens waren ruim aangevoerd en vlugge handel, le kwalitei ten gingen soms een halve cent boven noteering. Amsterdam, 24 Sept. Aardappelen. Andijker muizen f0,— aO,.Andij ker blauwen f 0,a 0,Friesche Borgers f 1,30 a 1,60. dito blauwen f 1,70 a 2,10. Zeeuwsche bonten f 1,90 a 2,30. dito blauwen f 1,90 a 2,25. Geldersclie blauwen f 1,80 a 2,10. IJpolder borgers f 1,a 1,50. diro bonten f 1,50 a 2,Hillegommer Zand f'0,— a 0, Aanvoer 9 ladingen. Vee. Aangevoerd 356 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 65 a 70, 3e kwal. 58 a 63 cent per kilo. 160 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 265 per stuk. 70 nuchtere Kalveren f8 a 15 per stuk. 12 Schapen f22 a 26 per stuk. 0 Lammeren f--,a per stuk. 428 vette Varkens, (Holl.) le lcwal. 49 a 51 cent, 2e en 3e tkwal. 47 a 48 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 49 ta 51 ct., 2e en 3e kwal. 46 a 48 ct. per kilo. Edam, 22 Sept. Kaas. Alhier waren aangevoerd 50 wagens Kan?, wegende te samen 10741 kilo. De hoogste prijs was f31.per 50 kilo. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 25 Sept. 1906. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 44 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 1720 Magere Runderen, 613 Vette Runderen, 220 Vette Kalveren, 113 Nuchtere Kalveren, 514 Graskalveren, 1 Schapen ot' Lammeren, 11 Varkens, 336 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 72 KILO. Koeien en Ossen, van f 0.25 tot 1 0.39. Stieren 0.25 0.34. Kalveren 0.37 0.50.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2