Yereenigdo Vergadering van de beide Kamers op Dinsdag 18 Sept. 1906, des nam. te 12 our ter opening van de gewone zitting der Staten-Generaal, TROONREDE. Blllleitfailti. RUSLAND. Gemengd Aieuws 't Is voor 'n goed deel de schuld der school, ik zeg niet der onderwijzers, want deze moeten zich ook behelpen met leer gang, methode, hulpmiddelen die ze vinden. Ieder onderwijzer is maar niet in staat, om zich zijn eigen weg te banen. Onze kinderen worden met feiten, namen en jaartallen overvoerd ze zien duizend boomen, ze worden er met hun neus tegenaan gezet zelf, maar voor de schoonheid van het bosch gaat hun oog en hart niet open. Als ze 't wisten, onze jongelui, wat 'n heerlijke lectuur onze historie, en de ge schiedenis in 't algemeen is, ze zouden wat minder verliefd zijn op hun roman en novelle, ook wat minder verliefd op hun >christelijk verhaal«, al gun ik ze dat van harte er moet wittebrood ook zijn op tafel maar ze zouden ter verzadiging ook grijpen naar het dure, bruingekorste ongebuilde tarwebrood, dat tanden en kiezen oefent en stevigheid geeft in de maagze zouden voor uitspanningslectuur ook grijpen naar zuiver historische werken. Mochten ze de stevige kost te veel ont wend zijn, laten ze dan eerst eens den Leicester-ciplus van mevr. Bosboom lezen. Zoo voorbereid, moeten ze dan eens naar Motley grijpen en b.v lezen, hoe hij de onoverwinnelijke vloot laat vergaan dan zijn ze levenslang voor de historie ge wonnen. En wij willen immers zijn christelijk historisch? UITKIJK. Mtafeff-Ceiieraal. De Voorzitter, de heer J. E. N. Baron Schimmelpenninek van der Oye van Hoevelaken, opent, nadat de leden in de Vergaderzaal zijn bijeen gekomen, des namiddags te 12 uur de vergadering en laat door den Grif fier van de Eerste Kamer een Kon. Besluit voorlezen, houdende zijne benoeming tot Voorzitter der Eerste Kamer gedurende het zittingsjaar. De Voorzitter benoemt eene com missie, die H. M. de Koningin in het gebouw zal ontvangen en uitgeleiden. De Ministers, Hoofden van Ministe- rieele Departementen, de Kanselier der orde en de leden van den Raad van State vereenigen zich te 1 uur 's namiddags mede in de Vergaderzaal. Hare Majesteit de Koningin, ver gezeld van Z. K. H. Prins Hendrik, kort daarna in de Vergaderzaal aan gekomen, neemt plaats op den troon en houdt de volgende Mijne Heeren Het is Mij aangenaam Uwe zitting wederom in persoon te openen. De toestand van het land en van koloniën is in menig opzicht zeer bevredigend. De betrekkingen van Nederland met de buitenlandsche Mogendheden zijn van den meest vriendschappelijken aard. De hevige watervloeden op 12 Maart jl. hebben in de provinciën Zeeland en Friesland veel schade veroorzaakt. De hulpvaardigheid van Mijn volk verloochende zich ook ditmaal niet. De uitkomsten van den landbouw mogen voldoende, die der veehouderij zelfs gunstig genoemd worden. Die van den tuinbouw zijn voor sommige gewassen naar wensch, voor andere hier en daar minder voordeelig. De ontwikkeling van handel en nijverheid geeft over het algemeen reden tot tevredenheid. De scheep vaartbeweging in de Nederlandsche havens blijlt krachtig toenemen. In de uitkomsten van het scheepvaart bedrijf valt eenige verbetering waar te nemen. De regeling van den toestand in de zelfbesturende landschappen op Cele bes stelt nog hooge eischen aan het beleid en de volharding van de bur gerlijke en militaire overheid in dat gewest. De weigering der bestuurders van Badoeng en Tabanan om aan de hun gestelde gematigde eischen te voldoen, heeft een gewapend optreden tegen deze landschappen onvermijde lijk gemaakt. Land- en zeemacht in moederland en koloniën gaan voort zich met toe wijding te kwijten van hare taak ijver en plichtsbetrachting der bur gerlijke landsdienaren blijven te roe men. De ten vorige jare op het gebied van het rechtswezen aangekondigde wetsvoorstellen zijn in bewerking. Met name kan van de ontwerpen tot wijziging en aanvulling van het alge- meene deel van het Wetboek van Strafrecht en tot herziening van de wetgeving betreffende de naamlooze vennootschappen de indiening eerlang worden tegemoet gezien. Wijders zullen U voorstellen worden aangeboden tot wijzigiug der wet op het recht van vereeniging en verga dering, tot het brengen van de noodige veranderingen in verschillende wet boeken in verband met de invoering der aanhangige nadere regeling van het bewijs in burgelijke zakenen tot snellere afdoening en vereenvou digde berechting der strafzaken, waar van de kantonrechter kennis neemt. In de woningwet zijn eenige wij zigingen wenschelijk gebleken, tot het aanbrengen waarvan U een voor stel zal worden gedaan. Eene wettelijke regeling ten aanzien der banken van leening is in voor bereiding. Van de voorstellen tot duurzame versterking der opbrengst van 's rijks middelen zijn ter indiening gereed die ter samensmelting van de vermogens- en de bedrijfsbelasting tot ééne heffing onder den naam van inkomstenbelas ting, ter verhooging van het zegelrecht op effecten en tot het treffen van den inbreng in naamlooze vennootschap pen met een evenredig registratierecht. De overige ontwerpen, waaronder tot wijziging der wet op het recht van successie en van overgang bij over lijden, tot heffing van een debietrecht op tabak en tot technische-herziening van het tarief van invoerrechten zullen volgen. Voorts bereiken U wetsont werpen tot verlaging van den accijns op de suiker en tot verhooging van dien op het gedistilleerd. In den loop van dit zittingjaar zullen aan Uw oordeel worden onderworpen ontwerpen tot nadere wijziging der militiewet, tot aanvulling en wijziging van eenige bepalingen der landweer wet en tot instelling van een fonds ter spoedige afwerking van de stelling van Amsterdam. Het groote nationale belang van afsluiting en gedeeltelijke droogleg ging van de Zuiderzee besef Ik ten volle. Ernstig wordt overwogen, of dit werk, wellicht aanvankelijk beperkt tot het maken van een enkelen polder zonder voorafgaande afsluiting, reeds in de naaste toekomst ware aan te vatten. Ontwerpen van de toegezegde re gelingen der ziekte- en ouderdoms- verzekeriug, eerstgenoemde in verband met wijziging der ongevallenwet, als mede voorstellen ter uitbreiding van de ongevallenverzekering tot zeelieden op koopvaardijschepen en ter voor koming, zooveel doenlijk, van scheeps rampen, zullen U achtereenvolgens bereiken. Wettelijke bepalingen betreffende den arbeidsduur en den nachtarbeid van volwassen mannen in bepaalde bedrijven worden voorbereid. De voorschriften, bij of krachtens de arbeids- en veiligheidswetten vast gesteld, zullen aan herziening worden onderworpen. De krachtige pogingen om het evejiwicht tusschen de inkomsten en uitgaven van Nederlandsch Indië te herstellen zijn niet zonder vrucht gebleven. Niettemin zal verdere ver ruiming van inkomsten noodig zijn om aan klimmende behoeften, die niet onbevredigd mogen worden ge laten, het hoofd te kunnen bieden. Het voorstel, strekkende om aan Nederlandsch-Indië op financiëel ge bied grootere zelfstandigheid te ver- leenen, zal weldra worden ingediend. Uw hoogst gewichtige arbeid zij, onder Gods zegen, bevorderlijk aan de belangen des volks. Ik verklaar de gewone zitting van de Staten-Generaal te zijn geopend. Hare Majesteit de Koningin, begeleid door Z. K. H. Prins Hendrik, en voor afgegaan door de Commissie, verlaat na het uitspreken der rede de Ver gaderzaal. De Voorzitter sluit, nadat de Com missie in de zaal is teruggekeerd, de vergadering. FRANKRIJK. Te Parijs vergadert thans, voor den duur der gebeele week, het convent der vrijmetselaars. Wat de heeren van het, „Groot Oosten" zoo langen tijd bijeen houdt Wel, de vergadering heet. dit jaar van buitengewoon beiangen zelfs verwacht men, dat hec er niet zoo „plechtig kalm" zal toegaan als ge woonlijk. Allereerst zal de vraag worden behan deld, of de vrijmetselarij radicaal of socialistisch zal zijn bij haar optreden in de politick. Op do agenda van het convent, zijn sociale hervormingen ge plaatst als de inkomstenbelasting, de peusioneering van werklieden, de armen wet en de verhoudingen tusschen kapitaal en arbeid. Ook zal de hervorming van eigen bestuur aan de orde worden gesteld. Vele vrjjmetselaars verwijten, verder, aan don secretaris-generaal van het Groot Oosten het gebeurde met de verklikkingslijsten bij het leger, die zij verkeerd achten. Reeds verleden jaar werd daarover een zachte criliek uit geoefend maar de chef van het Groot Oosten werd toen door Lafferre in be scherming genomen, die deed uiikomen, dat een verloochenen van den ontwerper van dat stelsel een verloochening dor ordo zelve zou zijnDie aanval zal thans langs een omweg worden her haald. Dan is er eeu groep vrijmetselaren die zich beklaagt, dat de raad der orde van het Groot Oosten, die 33 leden telt, niet genoeg toezicht houdt op het bestuur, in het bijzonder op den secretaris generaal, die zonder controle te werk gaat. Behalve de heeren Delpceh en Lafferre heett geen enkel lid van dien raad het stelsel van verklikkingen gekend. Deze vrijmetselaars verlangen daarom wijziging van de grondwet der orde en do instelling van een werkelijk actief bureau, bestaande uit een voorzitter, twee onder-voorzitters en een secretarie, waarbij de rol van den laatste worde beperkt tot dien van gemachtigde tot schriftelijke mededeelingen, onder toe zicht van het verantwoordelijk drieman schap. Dit bureau sou moeten worden verkozen door het convent en daaraaD verantwoording doen van zijn beheer. Ook zouden die functiën bezoldigd moeten zijn. Zooals te begrijpen is, vinden deze denkbeelden ook krachtige tegenstanders. Maar ons interesseert toch het meest, of de vrijmetselaars al dan niet voor de sociaal democratie zullen kiezen. Dii is van belang, omdat men weet, hoe grooteu invloed het. Groot Oosten heefi op den politieke» koers. Er zijn er die staande houden, dar, de triomf van het anticlericalisme enkel aan de vrijmet selaarsloges is te danken, dat zelfs den ministers door de Loge het consigne wordt uitgereikt hoe te opereeren in de groote quaesties. En als dan nu het Convent voor de sociaal-democratie kiest Ten vorigen jare werd ai uitgesproken, dat in het collectivisme het ideaal lag, naar verwezenlijking waarvan moest gestreefd worden. Trepoff, de geweldige, is gestorven maar niet door de hand eens moordenaars. Al thans, het officieuse telegraafagentschap zegt dat hij is overleden aan een beroerte. En dat was dan Zondagavond om zes ure, toen hij even vóór den maaltijd wat rust nam. Allicht zullen heel wat mensclien het niet zoo grif gelooven. Maar als er indeidaad van geen aanslag sprake is, zou Trupoff dan toch wel zijn natuurlijken dood zijn gestorven F Men weet hoe een poos geleden hetvgeruelit liep, dat de paleis-commandant vergiftigd was; en het ligt voor de hand dat men zijn plotselingen dood thans aan merkt als een der gevolgen van die misdaaad. Ziek, zeer ziek heett© Trepofi' al eenige dagen geleden te zijn. Daarom ook is hij achtergebleven op Peterhof, terwijl de Tsaar met zijn gezin en omgeving, een reis cp de Finsche wateren ondernam. Zijn heen gaan zal door velen met koele onverschillig heid worden beschouwd, hij een groote menigte allicht een gevoel v,m voldaanheid verwikken. Want Trep: ff was een man des gevvelds, die doorging voor de persoonlij king van het ruw gezag, dat zich met ijzeren haud gelden doet. Als zoodanig heeft men vroeger in Moskou en de laatste anderhalf jaar in Petersburg overvloedig gelegenheid gehad om hem te leeren kennen. Maar toch w illen we niet vergeten, dat diezelfde ge weldige nog niet lang geleden tegenover een man van de pers zeer gezonde denk beelden over de volksontwikkeling en de noodige hervormingen heeft ontvouwd waaruit bleek dat Trepofi' volstrekt geen reactionair was, die een liberalen koers principieel afkeurde. Neen, maar hij wilde vóór alies de orde handhaven, het gezag doen gelden tegenover de revolutie, en dat deed hij met kracht, en daarom was hij bij velen zoo gein at Te Tsaar zT hem missen. Alen moge zeggen dat Trepoff eeu avonturier was, gelijk hij ook uit een avonturiersfamilie stamde, voor den Tsaar was hij een trouw dienaar, en beter paleiscemmandant kon de Keizer niet hebben. Natuurlijk wordt er veel over Trepoff geschreven, over zijn afkomst, zijn leven en zijn daden. Algemeen wordt hij erkend een trouw dienaar des Tsaren te zijn ge weest, maar een man met ijzeren vuist, dien hij met verpieterend gewicht wist te doen neerkomen. Daarvan heeft men in Moskou en Petersburg nog heugenis genoeg. Maar tegelijk wordt ook de betuiging niet, teruggehouden, dat Trepoff enkel om het belang van land en dynastie meende zoo hardhaudig te moeten optreden. Zachte middelen hielpen niet, als het revolutionaire kwaad moest bestreden worden, Hij handelde in ieder geval Ie goeder trouw. En als maar eerst de orde hersteld was en de rust verzekerd, dan wilde Trepoff allerminst reac ie. Het liberale blad '/Recht" zwaait den overledene dan ook grooten lof toe voor zijn bemoeiingen inzake de uitbreiding van de rechten de? Doema en voor zijn streven tot toekenning van autonomie aan de universiteiten. Generaal Trepoffheet het verschilde hierin van een groot aantal andere raadslieden des Tsaren, dat hij ten voile dtn geest des tijus verstond en zonder aarzeling het uitsprak, dat de toestand eeu eerlijke en algeheele proef met het parlemeufaite stelsel eisclite. Havas meldt de volgende bijzonderheden over het sterven en de ziekte van den gene raal Een der officieren van den staf vond, binnentredende, zijn chef overleden. Nie mand was bij zijn sterven aanwezig geweest. Reeds sedert langen tijd leed hij aan een hartkwaal. Tijdens do ra.tnouvres van Kras- noje-Selo had hij den voorlaatste» a.nval gehad. Hij maakte zich dan ook niet de minste illusie over zijn toestand en voorzag een spotdigen en plotselingen dood Volgens den correspondent van de "Ma- tin" is het politiek belang van Trepoffs afsterven niet zoo groot als men wel denken zou. De Tsaar schatte hem als paleiscom mandant hoog, maar in staatkundig opzicht was zijn invloed sterk veiminderd. Een opmerking, die hij ongeveer vijfmaanden geleden gemaakt had over de sluiting van de Doema, had hem de ongenade des Keizers op den hals gehaald. "Minister-president Btolypin en groot vorst Nicolaas Nicolajewitsj zijn thans oppermachtig en op hen heeft de hofpartij al haar hoop gevestigd,-/ zegt de //Matin»- correspondent. Nu, de lijnen die Stolypin volgen wil, zijn bekend, en zoo mag men voor de naaste toekomst goede verwachtin gen koesteren. Nog eens wordt officieus, thans door het Peteisburgsche Telegraafagentschap, mede gedeeld, dat het op eenige dagen berekende uitsiapje van den Keizer en de Keizerin met den grootvorst-troonopvolger, alleen een gezondheidsreis betreft, zooals de Tsaar die bijna elk jaar onderneemt. Tijdens dit uitstapje houdt de Keizer zich meestal met het jachtvermaak bezig. Alle politieke gevolgtrekkingen, die eenige buitenlandsche bladen aan deze reis vasl- knoopen, verklaart het Telegraafagentschap voor geheel en al ongegrond Ten spijt van deze officieuse mededeeling zijn er echter nog genoeg, die gelooven, dat de Tsaar allesbehalve voor zijn plezier op zee verkeert, liet is nu geen weer om in de Eiusche wateren te gaan kruisen, zegt men dan. Een //occasional" schrijft aan de »Indep.// dat er wel terdege beducht heid voor nieuwe aanslagen achter schuilt. De revolutionairen hebben gemei kt d.ii Peterhof te land noch te water te hereiken was, en daarom hebben ze hun toevlucht genomen tot bestuurbare luchtbal lons, waarmee ze dan boven het paleis een aantal van de gevaarlijkste bommen zouden neerwerpen. Zoodra dit monsterachtig voornemen aan de politie bekend werd, heeft de keizer lijke familie het paleis verlaten om er denkelijk nooit meer terug te keeren Het verhaal blijft natuurlijk voor rekening van den gelegenheidsberichtgever der "Indép. Een telegram door de //Hilfsvereiu der deulsche Juden// uit Siedlce ontvangen, meldt dat er 72 zwaar gewonden in het ziekenhuis liggen en 27 op het Joodsche kerkhof begraven zijn, "Hoeveel dooden en gewonden nog in de huizen liggen, is tot dusver nog niet uitgemaakt. De geldelijke schade is buitengewoon groot, bijna alle Joodsche huizen en winkels zijn leeggeplun derd. Men is bezig, tot juiste vas.s-elliug van de feiten, voor rechtsgeleerden bijstand te zorgen.» Met het oog op den ernstigen toestand in Warschau verzocht de «Hilfsverein" aan minister Btolypin, maatregelen te willen nemen om ongeiegeldheden te voorkomen. Daarop werd telegraphisch dit antwoord ontvangen„Minister-president Stolypin verklaarde, dat hij alles zou doen, wat in zijn ma> lit was.» Eeu onverbeterlijke moordenaar Men schrijft uit Aken aan de „Limb. Koer.": Donderdagavond te 11 uar wilde de politiebe ambte J. den uit het verbeterbuis te Sieinfeld ontsnapten 19-jarigen W. 3. arresteeren in zijn woning. Reeds herhaaldelijk had J. aan de deur geklopt en in naam der wet toegang geëischt. Eensklaps ging de deur open. 3. kwam te voor schijn en zonder dat eeu woord gewisseld was, schoot hij J. een kogel in het hart, zoodat hy dood neerstortte. S. vluchtte de straat op en wierp zijn nieuwe, ruet nog verscheidene patronen geladen revolver van zich af. Een dienstdoend politiebeambte vernam spoedig wat gebeurd was, holde S. na en haalde hem in. Eerst na een verwoed gevecht, waarbij 3. den agent op alle mogelijke wijze mishandelde, slaagde deze laatste er in hem te overmannen en hem naar 't commissariaat van politie te brengen. Vandaar bracht men hem naar de gevangenis, waar 'n verhoor plaats had. Do neergeschoten politieagent was een man van circa dertig jaar, 5 jaar in dienst der politie, ge huwd en vader van verscheidene kinderen, ter wijl dezer dagen een nieuwe familieuitbreiding te wachten stond. Bij zijne superieuren stond hij uitstekend aangeschreven. De vrouw van de ver moorde vertoefde voor het oogenblik buiten Aken bij familieleden. In de laatste jaren is het in Aken maar al te vaak voorgekomen, dat politiebeambten van den recherchedienst in de uitoelening van hun ambt door woeste misdadigers aangegrepen en mishan deld werden, doch zoo ongelukkig als J. is nog geen enkele te pas gekomen. Uit Steinfeld zijn in den laatsten tijd zooveel individuen ontsnapt, dat een verscherpt toezicht meer dan ergens noodig is. Nog geen 14 dagen geleden ontsnapten er 3 tegelijk. Wat den moordenaur zelf betreft, verneemt men, dat hij by den vroegtydigen dood van zijn vader, door zijn moeder een arbeidzaam oppassend vrouwtje werd opgevoed. De uitstekende opvoeding kon echter niet ver hoeden, dat de booze elementen van zijn karakter zich sterker ontwikkelden. Reeds driemaal is hij uit het verbeterhuis ontsnapt, de laatste maal in Augustus. Reden waarom hij onmiddelijk op 1. geschoten heeft, schijnt te zijn, dat hij in hem den beambte herkende, die hem reeds eenmaal naar het verbeterhuis heeft teruggevoerd. Een aardig incident had deze week aan het grenskantoor te Kotten plaats. Een koopman met een pak op den rug moest het kantoor passeeren. Aan het bevel van den ontvanger om te olijven staan werd geen gehoor geven. De koopman zet het op een loopje. Een in de nabijheid wonende kommies wordt gewaarschuwd. Met den revolver in de hand maakte deze nu jaoht op den vermoedelijken belasting ontduiker. Beiden loopen flink, doch komen plotseling voor een beek te staan. De koop man werpt zijn pak over de beek en springt zelf in het water, gevolgd door den kommies. Eerst genoemde is er echter het eerst uit en gaat er met het pak van door. De kommies komt er ook uit en zet intusschen geholpen door een kameraad, de jacht voort. Weer vertoont zich een beek. Koopman en kommiezen ploften alle drie in het water. Maar eerstgenoemde is ze te viug af en is er in een oogwenk met het pak van door. De kommiezen komen op het droge, maar van den man met het pak is niets meer te bespeuren. Ze verbergen zich nog wel gewapend in een boschje, misschien is Eortuua heil goedgezindeen geen gevaar vermoedend fietser wordt nog wel een schrik om het hart gejaagd, als ze daar met het pistool in de hand op hem komen aanvliegen, in de meening, dat hij de man is, maar de man met het pak is en blijft weg en de handhavers der belastingwetten keerden onverrichter zake terug. (N. A. Ct.) Een ernstig spoorwegongeluk wordt uit Amerika gemeld Een in Oostelijke richting rijdende Winnepeg-sneltrein van de Canadian Pacific is te Azikia, het eerste station ten Westen van Sudoury, op een anderen trein ingereden. Twaalf personen werden gedood, velen ernstig gewond. l)e machinist beeft verklaard, dat de lucht- remnien der machine gedurende den rit onklaar geraakt waren en hij den trein daarom niet houden kon. Ee» wilde natuur. Zekere E. R. te Rheden had op de Does- burgsehe markt een koe gekochtvoor hij zijn woning bereikte kreeg hij trek in nog een drupske, bond de koe vast en stapte een herberg binnen. Wat nu de beweegredenen van de koe zijn geweest is niet metzekerheid te zeggen, maar plotseling rukte zij zich los en holde weg in de richting Doesburg. In het dorp ontmoette zij den ouden G. B. dis juist lieden zijn SOsten verjaardag vierde de man werd omgesloten, kreeg een open wonde aan liet liootd en kneusde arm en schouder, zoodat hij op zijn teestdag naar bed moest worden gebracht. In den Rhedenschen Enk werd het beest opgemerkt door den bakker R. J. die daar met zijn hittekar stond; hij poogde de vluchtelinge te grijpen hetgeen mis lukte, maar door het ongekende mi«baar sloeg zijn hit op hol, verloor bij het station een broodkist van de kar en viel op de helling bij liet Gemeentehuis op zijn knieën en kon zoo gegrepen worden. De koe vervolgde haar weg door Sieeg, waar een man weer moeite deed haar te pakken. Een flinke hoornstoot die zijn kleeren ojienseheurde deed hem er echter van afzien. Door een steeds aangroeiende fieisende menigte achtervolgd, kwam het dier te Ellecom, waar het zich plotseling scheen te bezinnen, over het hek van een weide sprong en temidden van haar rasgenooten tot kalmte kwam. N. A. Ct.)// Van het onweer. Uit Groningen meldt men van Maandag Bij het korte, maar hevige onweer, dat heden boven onze stad woedde, is een schuur achter de boeren behuizing, bewoond door Hamming, en gelegen aan den Paterswold- sclien weg, door den bliksem getroffen en door brand vernield. Een partij hooi ging verloren, Een kalf, dat in de schuur was, werd gered. Het gezin van lT-mming gebruikte juist het middagmaal, toen de bliksem insloeg in de schuur die onmiddellijk achter het woonhuis staat. De spuit van de margarinefabriek der firma Hendrik Brongers en Bos gaf het eerst water. Met de brandweer slaagde men er in den brand le beperken tot de schuur. Eene aanvaring. Men meldt uil Delfzijl d.d. 17 Sept.; Dinsdagvoormiddag had op de Eerns, tegen over Emden, een aanvaring plaats tusschen de Duitsche passagiersboot //Emden// en de alhier thuisbehoorende sleepboot //Concurrent//, bevaren door kapitein J. Swart. De botsing was zoo hevig, dat de //Concurrent// in wei nige oogenblikken zonk. Met groote moeite gelukte het der bemanning van de //Emden// de opvarenden te redden, die heden alhier aankwamen. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijlen aan dikken mist. Ia den jenever gestikt. Enkele uren, nadat het huwelijk van den zoon was voltrokken, is Zaterdag j.l. door den vader, genaamd v. M. te Worth-Rlieden, (Geld,) zooveel s'erke drank gedronken, dat hij spoedig in den jenever is gestikt.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2