Bulgaarsch-Servisch-Rumeensche combinatie gesteld worden, zegt de //Indép//. En als Turkije daarmee te doen kreeg, ware de uitslag van zulk een worsteling zeer onzeker. Een Duitseh blad gaf dezer dagen de volgende statistiek van de getalsterkte der Balkan- volkeren Bulgaren 4,656,000, waarvan 2,350,000 in Bulgarije, 50,000 in Eobrotdsja, 250,000 in Servië en 2 millioen in Europeesch-Turkije. Serviërs 4,330,000, waarvan 1,370,000 in Servië, 2,430,000 in Oostenrijk-Hongarije, 170,000 in Turkije en 150,000 in Montenegro. Grieken: 2,800,000, waarvan 1,191,000in Griekenland, 830,000 in Turkije, 60,000 in Bulgarije. Turken in Europa 1,600,000, waarvan 1 mil lioen in Europeesch-Turkije, 600,000 in Bul garije 20,000 in Griekenland. Albancezen 940,000, Koetso-Walachen 360,000, Armeniërs 150,000, Zigeuners 150,000 en Joden 120,000 Men ziet hieruit, dat de eigenlijke Turken in Europa een minderheid vormen onder de Christenvolken maar in Klein-Azië staan ze heel wat sterker, en vandaar-uit zou de Sultan zijn meeste troepen ïecrutreeren bij aldien het tot een oorlog kwam. De algemeene opinie is dan ook, dat Bulgarije alleen, hoe goed ook uitgerust, niet tegen den Turk zou bestand zijn. De Berlijnsche //Post// drukt de Europeesche diplomatie op het hart, de //elementen van wanorde//, waarvan Bulgarije het voornaamste is, krachtig in bedwang te houden, opdat de Sultan blijve die hij is. De raad is niet kwaad bedoeld, maar de uitvoering heel wat moeilijker 1 Zaterdag 11. hebben de buitenlandsche con suls op Kreta den Kretenzer volksvertegen woordigers verzocht, de zittingen, die zij wilden houden, op te schorten tot de nieuwe orde van zaken was ingesteld. En tegelijk Kregen de internationale troepen in last het gebouw der Kamer te bewaken, met de opdracht, te zorgen dat niemand er binnen kwam. Deze houding der consuls is in de bladen op Kreta en te Althene ernstig afgekeurd. Men beweerde, dat hun houding in strijd is met de grondbeginselen der constitutie, en de Atheensche bladen spraken zelfs van een staats greep. Wat hiervan zij, de mogendheden hebben een nieuwe nota aan haar consuls gericht, ten gevolge waarvan deze thans aan de afge vaardigden hebben doen weten, dat zij hun arbeid kunnen hervatten. Plaatselijk Nieuws, Soiiimelsdijk. De Schoolcommissie der Openbare School alhier, heeft de leerling J. V, mede alhier, wegens wangedrag voor goed de school ontzegd. Jammer dat nu de onverbeterde deugniet G. S. ook niet tegelijk van school is verwijderd geworden, dan waren de andere schoolkinderen van een groot bederf en het onderwijzerspersoneel van een grooten last ontheven geweest. Door den rijksveldwachter Koppen- hol is tegen H. S. van Nieuwe Tonge, wegens het rijden met een fiets zonder licht binnen de kom der gemeente alhier, proces-verbaal opgemaakt. Verleden week had de huisvrouw van Johs. Kamerling alhier, het ongeluk met een ketel met kokend water te vallen, waardoor zij zich zoodanig aan haar rech terarm brandde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vrijdag jl. had S. Hartensveld terwijl hij bezig was om limonade te maken, het ongeluk een zijner vingers zoodanig tusschen de machine te kwetsen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Middelharnis. Liefhebber van mesten. Door den heer J. D. de G. werden de vorige week voor dat doel niet minder dan 40 big gen tegelijk aangekocht. Dat is nog eens de moeite waard Naar wij vernemen zal het nieuwe locaal der Chr. School met 1 Oct. a.s. in gebruik worden genomen. Op het secretarie ligt ter inzage een afschrift van een aan Z.Exc. den Minister Van Waterstaat, gericht schrijven van den heer Hoofdingenieur der Rijkswaterstaat in de 10de directie van 23 Augs. 1906 No. 2383 met bijlagen betreffende de voorge nomen oprichting van een hijschkraan aan de tramweghaven alhier. Het bestuur van het waterschap ï>de oude poldert, loozende op de haven van Middelharnis maakt bekend dat het voor dat bestuur ontworpen keur of reglement voor belanghebbenden is nedergelegd ten kantore van den Secr. vanaf 17 Sept. tot 18 Oct. a.s. des morgens van 912 en des nam. van 24 uur. Bezwaren tegen dit ontwerp kunnen voor laatstgenoemden datum schriftelijk bij het bestuur worden ingediend. Dijkgraaf en Gezworens van den pol der »Oostmoer«, gemeenten Middelharnis en Sommelsdijk maken bekend dat op 3 Oct. a.s. een schouw zal worden gehou den over de in deze polder gelegen weg en dijkslooten. Zij verzoeken daarom aan de daarbij bepaalde voorschriften te voldoen daar bij niet nakoming daarvan boete zal worden toegepast. Stad aan 't Haringvliet. Door de A. R. Kiesvereeniging alhier is met groole meerderheid van stemmen (39 van de 41) tot voorloopig candidaat voor de Provinciale Staten gekozen de heer C. J. Sterk, bur gemeester alhier. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat op Woensdag 30 Oct. a.s. in de polders het Oudeland, het Noordland, Oostende, Noordland N. Tonge, de Oost- moeren en den Heerenpolder een schouw zal worden gevoerd over alle dijken, wegen en slooten in die polders gelegen. Naar men verneemt is bij M, Schou- wenaar, ten tijde der kermis op Maandag 10 Sept. jl. een som van f 55° gestolen. Dirksland. Met ingang van 16 Oct. a.s. is tot directeur van het Post- en Te legraafkantoor alhier benoemd de heer J. B, Millenaar uit Oss. Burgemeester en Wethouders hebben doen weten, dat de begrooting der inkom sten en uitgaven dezer gemeente den Raad is aangeboden en tot en met 29 Oct. 1906 voor een ieder ter inzage ligt. Op Zaterdag 7 Oct. zal alhier de Volksbibliotheek geopend worden ten huize van den heer H. M. Roodzanf, waar men des avonds ten 7 ure boeken ter lezing kan verkrijgen. Stellendam. De levering van petro leum voor deze gemeente gedurende den dieDst 1906/7 is gegund aan H. C. van Wezel ad f8,75 per H,L. en die van steenkolen aan I. Holleman ad f0,89 per H.L. Op Zaterdag den 17 November as. des voormiddags ten half 1 o ure zal alhier het onderzoek voor de Landweerplichtigen plaats hebben voor Goeree, Ouddorp en deze gemeente. Goedereede. LI. Vrijdagavond overleed alhier op 86-jarigen leeftijd de wed. P. Aleman, de oudste ingezetene dezer ge meente. De milicien-verlofgangers E. van der Sluis en P. Witte dezer gemeente der lichting 1898 zijn bij de Landweer over gegaan. Aan het havenhoofd alhier is eene postduif opgevangen, aan welker linkerpoot een koper ringetje was bevestigd gemerkt N. U. O. 5 W. G. F. 105. In de woning no. 215 if. een geval der besmettelijke ziekte 3>Febris Typhoïdeac met doodelijken afloop geconstateerd. Terwijl de heer D. L. op zijne motorfiets gezeten in het dorp wilde rem men, had hij, doordien de rem niet werkte, het ongeluk met de fiets op de straat te vallen waarbij hij eene ernstige kneuzing aan een der beenen bekwam. LI. Zondagnamiddag ontlastte zich boven deze gemeente een kort, doch hevig ouweder. Omstreeks 2 uur sloeg het hemel vuur in op den bliksemafleider, geplaatst op den vuurtoren, echter brand te ver oorzaken. Maandagmiddag omstreeks half vijf had het 9-jarig zoontje van T. v. d. W. alhier, het ongeluk van een wagen te val len en door een der achterwielen te worden overreden. Zwaar gekneusd en gewond aan het linkerbeen werd" hij opgenomen en naar de woning van den gemeente-arts ver voerd. Na aldaar voorloopig te zijn ver bonden, is het knaapje j/er draagbaar huiswaarts gebracht. Hedenmorgen is de patiënt ter verdere behandeling naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd geworden. Ouddorp. Naar wij vernemen was er in de laatste dagen in de polder van 't West- Nieuweland een vogel waargenomen welke hier niet voorkomt. Daar de naam der vogel nog onbekend was, stelden wij ons in de gelegenheid, bij het vallen van den avond, deze vogel van naderbij in oogenschouw te nemen. Daar hij juist bezig was met het viaschen, bleek het dat wij met een water vogel te doen hadden en wel met een Pelikaan* omdat zijn merkwaardig voor komen, en de zoogenaamde ^keelzak* onder aan den snavel daartoe bewijs gaven. Naar schatting was hij bijna twee Meter lang, en toen lyj opvloog was zijn vlucht ruim 3 '/2 M. De kleur zijner vederen waren geelachtig wit in onderscheiding van velen zijner soort welke rozenrood zijn gekleurd. De slagpennen zijner vleugels waren zwart. Vermoedelijk heeft deze vogel in den omtrek zijne jongen, waarvoor het voedsel wordt gezocht in deze stille eenzaamheid. Een arbeidersvrouw in den Oostdijk had dezer dagen het ongeluk zich zoodanig met een vork in haar tong te steken, dat er bloedvergiftiging is ontstaan. Aanstonds heeft zij zich onder geneeskundige behande ling gesteld, waardoor haar toestand nu zoo is, dal zij aanvankelijk weer kan spreken, wat voor haar eenigen tijd onmogelijk is geweest. Er zijn hier weer drie gevallen van »bloedpis< of »roode meer* bij het rund voorgekomen, en wel bij den landbouwer J. Breen, waarvan reeds één zijner drie aangetastte koeien is gestorven. Bij de Maandag 1.1, gehouden keuring van zaaigranen te Rotterdam heeft den landbouwer T. Lodder den eersten prijs behaald met een partij »WilhelmiDa tarwe«. Van den vlasser L. P. was er deze week een niet geringe hoeveelheid vlas, welke ter bleeking op de wei lag, uit aardigheid en vernielzucht, door koewachters in brand gestoken. Bij nader ontmoeting dier jongens beleden zij natuurlijk ondoorvraagd hun onschuld, en volgens hun logica beloofden zij het nooit weer te doen. Het echtpaar W. v. Wijk en E v. d. Berg, zullen Zaterdag a. s. weer naar Noord Amerika vertrekken, na ongeveer drie maan den in hunne geboorteplaatsen te hebben vertoefd. liellevoetsluis- Aan de gewezen ser geantschrijver V, K, J. H. van Teltenen de sergeant torpedist E. Prins, beiden laatste dienende in de devertie alhier, is een pen sioen toegekend van respect, f 642 en f 210 's jaars. Zij die soms lust mochten hebben om bij wijze van pleiziervaartuig een monitortje aan te schaffen, dan is er nu een mooie gelegenheid. Den 2Óen dezer maand worden door het Rijk aan de werf alhier publiek verkocht: de »Panter« en de »Wesp«. Aan het departement van Marine o. a. kan men de voorwaarden van den verkoop inzien. De hoofd machinist -J. W. M. Renken word met October a s. als leeraar geplaatst aan de machinistenschool alhier. Mej. S. Voogd, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is als zoodanig benoemd aan een Chr. School te Rotterdam hoofd de heer Schilt. Oud iieijcrlaiid. Voor de betrekking van hoofd der school voor M. U. L. O. alhier, hebben zich 12 sollicitanten aange meld. Door Ged. Staten is bezwaar ge maakt tegen de vestiging van de Gemeente lijke School voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs alhier in het gebouw, waar de opgeheven school voor M. U. L. O. van den heer A. Scheer is gevestigd wegens te nauwen toegangsweg tot het terrein der school. Aan de Zuid-Hollandsche Beetwortel- Suikerfabriek alhier, viel de werkman Luijen- dijk van de suikerzolder, waarbij hij ver schillende verwondingen bekwam o.a. een gebroken pols, Dr. Lodder verleende de eerste hulp. Alhier werd j 1. Vrijdag een 3-jarig jongentje vermist. Daar het kind aan de haven woonachtig is en men.meent het daar te zie» spelen, is reeds den geheelen middag gedregd, tot nu zonder gevolg. Berichten omtrent het vinden van den kleine ontbreken. Nader meldt men dat de kleine Maandag drijvende in de haven is gevonden. Numansdorp. Op de weide of najaars paardenmarkt alhier, waren 198 paarden aan de lijn, gebracht. De prijzen werden besteed als volgt: van f 130-f 190 paarden van 12 jaar van f 1 80 tot f 380, van 2 3 jaar van f 230 tot f 440, van 34 jaar van f 340 tot f 500, van 45 jaar van f 360 tot f 450, van 67 jaar van f 350 tot f 560 boven dien leeftijd van f 130 lot f 320. Er waren veel koop lieden, waarvan enkele buitenlanders. Handel vlug. In de commissie tot wering van Schoolverzuim alhier zijn benoemd de heeren J. Vreeken, A. de Koning, J. D. H. van Eijmeren, Jc. de Jong, M. Schelling, J de Reus en D. Bijl. Pernis. jl. Donderdag is de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen Christelijken School op de Hei onder deze nte. Door Heeren Gedeputeerde Staten is afwijzend beschikt om den Madroelschen- dijk van den legger van voet- en wandel paden of te voeren. Vissclierlj. MIDDELHARNIS. Alhier aangekomen de vischaloep „Noordster" st. L. Koster met 75 ton Zoutevisch. PERNIS. Deze week zijn alhier aangekomen de sloepen „Willem Cornelis" St. M. Roobol met 60 ton zoutevisch en 40 ton leng. „Speelman II" st. A. Noordzij met 47 ton zoutevisch en 36 ton leng. „Eibergen" st G. Hordijk met 43 ton zoutevisch en 36 ton leng. „Johannes Cornelis" st. J. van Vliet met 40 ton zoutevisch en 35 ton leng. a is it, Donderdag 20 Sept. des vm. 9 uur op het eiland //de Tiengemeten// gemeente Zuid-Beij- erland 10 paarden, 42 driejarige ossen, 1L ledige schotten en 28 anderhaifjarige vaarzen ten verzoeke van den heer J. de Graaiï te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN en Deurwaarder DEN BOER. Vrijdag 21 September 1906 's vm. 10 uur- Verkoop van timmerhout aan de Kaai te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 26 Septemoer 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van J0I1. Vroegindewei, veiling van 3.49.80 Hectaren (7 Gem. 185 R.) 'uouw- l»nd, te Dirksland, in polder Dirks.and. (Vrij van huur.) Een huis met schuur; erf en grond, te Dirksland, nabij den Kerksingel. Twee arbeiderswoningen met tuin, te Som melsdijk, nabij Dirksland, op Kraüngen. (Eeuwigdurende ertpacht.) Een en ander behoorend tot den boedel van wijlen de echtelieden Admiraalen Een huis, bestaande uit 2 woningen, te Dirksland, aan den Straatdijk, behoorend aan de wed. en kinderen O. in 't Veld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 3 October 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, atslag van 3.49.80 Hectaren (7 Gem. 185 R.) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland. (Vrij van huur.) Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, nauij den Kerksingel. Twee arbeiderswoningen met tuin, te Som melsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen. (Eeuwigdurende erfpacht). Een en ander behoorend tol, den boedel van wijlen de echtelieden Admiraalen Een huis, bestaande uit 2 woningen, te Dirksland, aan den Straatdijk, behoorend aan de wed. en kinderen C. in 't Veld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 4 October 1906, 's nam. 3 uur, te Dirksland, nauij den Kerksingel, van meubilair, ten verzoeke van de erven van wijlen de echtelieden L. Admiraal. Noiaris VAN DER SLUYS. Gcmeng'd Nieuws Het spoorwegongeluk te Amsterdam. Vrijdagnamiddag had op het Centraalstation te Amsterdam het volgend ongeval plaats: De bommeltrein der Staatspoor no. 213, die te 4.46 u. van het Centraalstation naar Arnhem vertrekt, stond voor het tweede, perron op de machine te wachten. De passagiers hadden reeds in grooten getale in de waggons plaats genomen en de contróle der conducteurs wasgrootendeels verricht. Daar komt de machine aan echter met zoo'n groote vaart dat ze niet zachtjes de buffers van den bagagewagen raakt maar met een stevigen schok op den trein loopt. Als gevolg hiervan botst de trein zoo hard tegen den stootblok, dat van achteren een niet minder hevige schok terugkomt. Op het perron onstond eenige consternatie, die vergroot werd, toen het alras bleek, dat vier pas sagiers derde klasse waren verwond. Het waren 2 mannen en 2 v.rouwen, die zoo onzacht met de hoofden tegen de houten be schotten waren geslingerd, dat allen bloedende hoofdwonden hadden gekregen. De rangeerder die de locomotief'aan den trein moest vastkoppelen, wist zich voor een ongeluk te vrijwaren, door zich vlug mee te verplaatsen in de richting der bewegingen. Wij hoorden niet of dit ongeval te wijten was aan onvoorzichtigheid van den machinist, of aan een weigering der rem. („Tel.") Eerbied voor de fiets. In de geinec-nie Schoterland hebben twee boeren procesverbaal gekregen omdat ze met hunne wagens niet voldoende uitweken voor fietsen. Dit is een gevolg van een aanschrijving der autoriteiten naar aanleiding van klachten over onhebbelijk tegenwerken van wielrijders. Gedeeltelijke bekentenis. Naar de „N. -G. C." verneemt heeft de dienst bode, die in verband met de bekende vergifti gingszaak te Ten Boer in hechtenis is genomen, een gedeeltelijke bekentenis afgelegd en bekend den landbouwer H. met arsenicum te hebben vergiftigd. Door een trein overreden. Vrijdagavond is op het staffonsterrein te Boxtel de voorman J. W. Markus door een trein overreden en gedood. „Drie prentjes" Men schrijft uit Texel aan de „Tel.": Een kleuter van 6 jaar ging langs den eenzamen landweg van den polder Eierland op Texel naar school en vond er drie mooie prentjes, die hij in zijn broodzakje verborg. Een uurtje later kwam een bode aan de school hcoren of één van de kinderen misschien geld had gevonden, daar hij drie „briefjes" van f 10 had verloren. Toen meester er naar vroeg, dacht de vinder aan de drie prentjes en haalde f30 uit het zakje te voorschijn. De bode kreeg ze terug en gaf het kleintje een rijksdaalder, waar hij veel meer van hield, dan van de prentjes. Van den voortvlucSitigen brieven gaarder. Men meldt ons De officier van Justitie te Haarlem verzoekt aanhouding en overbrenging naar het Huis van Bewaring te Haarlem van Gerhard Hec- driksen geb. te Borsele laatst wonende te Houtrijk en Polanen tijdelijk belast geweest met het beheer van het hulppost- en telegraaf kantoor alaar, thans voortvluchtig- Tegen hem is door de arrond. rechtbank te Haarlem rechtsingang verleend terzake van het misdrijf van het als ambtenaar of als ander persoon tijdelijk belast met eenigen openbaren dienst opzettelijk verduisteren van geld of geldswaardig papier, dat hij in zijne bediening onder zich heeft, voorzien en straf baar gesteld bij art. 359 Wetb. v. Strafrecht. Een aanranding. Iemand, wonende te Oldenzaal, keerde een dezer avonden laat per rijwiel van Denekamp naar zijn woonplaats terug toen hij een half uur buiten het dorp op den rijksstraatweg werd tegengehouden door een tweetal mannen, die uit de struiken op hem foeschoten en zijn geld en rijwiel opeischten. De aangevallene, die een revolver bij zich droeg, loste daaruit eenige schoten, waarop de aanvallers, de eene onder hevig gekerm, verdwenen in de struiken, zonder dat ze herkend werden. Een redding. Aan den Zuidsingel te Leiden geraakte Vrijdagmiddag een kind te water. Een vrouw zag het, dacht dat het haar kind was,sprong te water, redde het reeds zinkende kind en zag loen dat het haar kind niet was. Ze was natuurlijk toch even gelukking een leven gered te hebben. Door een stier doodgestoken. D nderdagnamiddag heeft te Kerkrade (L.) een ernstig ongeluk plaats gehad. Zekere W. Dortu, wonende te Palemig, ge meente Heerlen, moest een vetten stier, toe- behoorende aan den pachter van goed sMeize- michs naar een slager te Rolduc overbrengen. 't Dier toonde zich echter allesbehalve hande baar en D. had alle moeite 't in bedwang te houden. In Kerkrade aangekomen werd de slier zoo mogelijk nog wilder en stiet den begeleider zoo ongelukkig in de zijde, dat hij naar het hospitaal te Heerlen moest over gebracht worden, alwaar hij tnog denzelfden avond overleed. D. was gehuwd en vader van zes kinderen. Onderwijzers en melkknechts Bij de behandeling van een verzoek der onderwijzers om salarisver ooging 111 den gemeenteraad van Miliingeu merkte een der vroedeii op: '/Maar zouden de meesters dan net zooveel willen verdi nt-n als een melkknecht Ze doen toch ook veel minder.» Ronkende dames Men schrijft uit Dinksperloo aan het '/Vaderl,// Voor eenige weken verscheen in //De Nederl." een artikel tegen het rooken, dat hier ter plaatse ook door sommige dames mag worden gelezen. We tiofl'en d vorige week in den trein naar Yarsse- veld eenige boerenmeiden, die zeer op haar gemak haar sigaar zaten te rooken van een soort, welke voor 10 voor een dubbeltje nog te duur zijn. l)o Engelsche ulruleri gewagtn van een buitengewone levendigheid in alle takken Van de Engelsche nijverheid op dit oogenohk. Vooral de ijzer- en staalriijverhetd zijn met ueslellingen overkropt. Een firma maakt voor 1,200,000 galden bommen voor de Italiaan- sche regeering, een andere bouwt 200 spoor- rijtuigen voor Zuid-Amerika, die fl 720,000 zullen kosten weer een andere heeft van de Argentijnscbe regeering duizend spoorrijtuigen bes'eld gekregen. Do kelelfn/rieken en scheepsbouw werven blo •ion 111 dezelfde maie en de werk:ui vragen algemeen om meer loon. Am oei ijk worth medegedeeld lal in de luai- ste weken 77 000 arueulers in verschillende oedrijven, waaronder 3S.000 mijnwerkers, loonsverhooging hebuen gekregen. De moordenares van den Parijsehen bankier Muller te Interlaken is, dank zij de verspreiding van haar portret, thans herkend als Tatiana Leontioff, afkomstig uit Peters- burg, die eenige jaren geleden met haar familie de villa Médiois to Lausanne heeft bewoond en daar in 1903 en '04 als studente in de medicijnen s.onrl ingeschreven. Twee jaren geleden verliet zij die stad Haar vader be kleedde vroeger een Imogen rang in het Russische leger en was na den vrede gouver neur eener provincie. Een jaar geleden moet zij betrokken zijn geweest hij eeii^ poging tot vergiftiging der Keizerin-weduwe te Petersburg. Door invloedrijke relaties werd zij gok ver klaard en in een gekkenhuis geplaatst, en door dezelfde invloeden later voor niet. gek verklaard en uit rle inrichting ontslagen op voorwaarde, dat zij Rusland zou verlaten. Of zij het thans werkelijk op den oud-Mi nister Doernovo gemunt had is nog niet be kend zij beweert alleen rlen persoon te hebben gedood dien zij bedoelde de rest zal zij eerst voor de rechtbank metledeelen. llaar medeplichtige is nog steeds niet gevonden vermoedelijk heeft zij Zwitserland reeds lang verlaten. Over de onveiligheid in rle omstreken van Parijs wordt veel geklaagd. Dat deze klachten reden van bestaan hebben, blijkt uit hetgeen verteld wordt over aanrandingen, dit voorjaar en dezen zomer, des nachts, des avonds en op klaarlichten dag in het //bosch van Vincennesr/, d. -w. z. in gedeeltelijk dicht bewoonde buurten gedaan aanrandingen om enkele franken soms, waarbij het leven van enkele aangevallenen slechts toevallig gespaard bleef. De laatste aanranding in Augustus, is de brutaalste geweest. Om zes uur 's morgens werd er te Montreuil, rue de Fontenay, gebtld aan een apotheek. De apotheker zelf woont aan den overkant der straatzijn bediende deed de duur open. Een m in met verbonden hoofd stond voor hem, en achter dezen twee andere mannen, die hulp voor den verbondene verzochten. De bediende liet liet drietal zonder argwaan binnen. Nauwelijks wa3 de deur gesloten, of de mannen wierpen zich op den bediende, dreigden hem te zullen dooden indien hij om hulp riep, en leegden tie kas. Tien inspecteurs van politie met de noodige agenten liejben nu eindelijk deze boosdoeners ontdekt. Maar zij hebben daar weken voor noo- dig gehad. Anderhalve maand heb >en eenige agenten, als landloopers vermomd,in het //bosclw/ doorgebracht, voordat zij wisten wat ze weten moesten. Nu eindelijk zijn drie kerels, van twin(jg, een-en-twintig cn vijf-en-twintig jaar gevangen genomen en dooi degenen onder de slachtoffers, die niet zijn vermoord, herkend. Burgerlijke Stand. Sommelsdijk. Jannetje Adriana, d. van Gijsbert van Es en Jannetje Cornelia den Baars. Corstiaan, z. van Halle van Heemst en Willemina Schelle- vis. Jannetje Cornelia, d. van Johannes van den Nieuwendijk en Anna van der Heijde. Leendert, z. v. Willem Cornelis van Nimwegen en Maria Adriana Sala. Trijntje, d. van Pieter Dorsman en Cornelia Faasse. Hen drik, z. van Bastiaan van der Gijze en Maria van der Sloot. Adriana, d. van Johannes Slui en Pietertje Tijl. Gehuwd: Hermanus Polder, oud 21 j. met Johanna Jacoba Tichem, oud 21 j. Overleden: Pieter Spui, oud 55 j. Leentje Volwerk, oud 5 j. Slarkitiericliteii. Oude Tonge, 14 Sept. Granen. Tarwe per Hl. f 6.40 a 6.90. Gerst per kilo 7a 8 cent. Rogge per Hl. f4.85 a 5.30. Haver per kilo 161/. a 63/t cent. Aardappels per Hl. f 1,50 a 1,90. Ajuin per Hl. f 1.50 a 0,Erwten per Hl. f 0,— a 0, Boter f0.70 per pond. Eieren 4'/, oent per stuk. Holtcrdam, 17 Sept. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouvv-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden do prijzen als volgt Sla 1.05 a 1,10 per 100 stuks. Bloemkool 1.60 a 2.50 Savoye kool 4.50 a 5. Roode 2,80 a 0,— Kroten 1.20 a 1.32 100 bos. Peen 0.95 a 1.— 50 kilo. Selderij 0,13 a 0,15 dozijn. Appelen 2,a 2,10 kiD. Peren 1.10 a 1.70 Zuring 0.04 a 0,mand. Granen. (Bhmenl.) Tarwe per 100 kg. f8.75 a 9.75 Puike partijtjes ook per 100 kilo f9.50. Haver per 100 kilo f 6.50 a 7.40. Rogge per Hl. f 5,50 a 6,10. Gerst per 100 kilo f 8.a 8,50. Chevalier per 100 kilo f 8,a 8,75. Blauwe Erwten per Hl. f 8,50 a 9, Bruine Boonen per Hl. f10.a 11. Witte Boonen per Hl. f 14.50 a 15.25. Vlas. Aangevoerd 400 steen Geel Hollandsch niet verhandeld. Meel. De vaste stemming van einde vorige week bleet' ook deze week aanhouden en zijn de offerten van Noord-Amerika veelal iets hooger. Inlandsch meel daarentegen wordt iets lager aangeboden, zoodafc daariu nog al wat omging. Heden: vast, er ging tot iets hoogere prijzen een en ander om. Aardappelen* Brielsche Kralen f 2,80 a f3,Gel- derscho 'Kralen f 0,a 0,Zeeuwsche Jammen f 2,a 2,20 do. Bonte f 1.70 a 1.80. Eigenheimers f lr50 a 1,60. Veel aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f4.60 a 4.80. Overmaasche f5.— a 5.10 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 173 vette Runderen, 222 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1850 Schapen en Lammeren en 560 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 62, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 76, 2e kwal. 66, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 102, 2e kwal. 92, 3e kwal. 76 ct. Schapen le kwal. 60, 2e kwal. 52, 3e kwal. 44 ot. Varkens le kwal. 53. 2e kwal. 48, 3e kwal. 44 ct., licht soort 42 a 46 cent. Alles per kilo. Runderen werden moeilijk verkocht. Handel in vette kalveren en schapen goed, iu varkens zeer vlug, voor 't buitenland werd veel gekocht. Amsterdam, 17 Sept. Aardappelen. Andijker muizen t'O,— aO..Andij ker blauwen f 1,70 a 1,90. Friesche Borgers f 1,30 a 1,50. dito blauwen f 1,80 a 2,20. Zeeuwsche bonten f 2,a 2,30. dito blauwen f 1,80 a 2,20. Geldersehe blauwen f 1,80 a 2,10. IJpolder borgers f 1,a 1,30. di'o blauwen f 1,70 a 1,80. Hillegoramer Zand f 0, a 0, Aanvoer 12 ladingen. Vee. Aangevoerd 319 vetéi Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 68 a 71, 3e kwal. 60 a 66 cent per kilo. 175 Melk- en Kaifkoeien f 130 a 265 per stuk. 67 nuchtere Kalveren f9 a 15 per stuk. 19 Schapen f22 a 26 per stuk. 0 Lammeren 1—-,a per stuk. 466 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 50 a 52 cent, 2e en 3e kwal. 47 a 49 cent(Overz. en Geld.) 1® kwal. 50 a 52 ct., 2e en 3b kwal. 47 a 49 ct. per kilo. Edam, 15 Sept. Kaas. Alhier waren aangevoerd 43 wagens Kaas, wegende te samen 95400 kilo. De hoogste prijs wafl f31.50 per 50 kilo.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2