Sinnenlarsd. Plaatselijk iïcnws, Wisselier ij. l'erkoflüiiiigen. vragen, die de dringende redenen beoordeelt. Mevroiiw of de meid kunnen ook binnen den opzeggingstermijn van elkaar gaan Maar dan moet schadevergoeding worden betaald gelijk aan het in geld vastgesteld loon, dat de dienstbode na den dag der opzegging zou verdiend hebben tot liet einde van den vast- gestelden termijn. Is die termijn dus drie maanden en wordt bijv. door mevrouw een week na den Isten de dienst opgezegd, dan moet de volle drie maanden loon worden betaald, duurde de termijn een maand, dan de volle maand, enz. Wederkeerig kan de dienstbode door mevrouw om schadeloosstelling worden aange sproken, indien zij binnen den opzeggingster mijn heengaat. Die schadeloosstelling is eveneens het bedrag van het loon, dat de dienstbode na den dag der opzegging zou verdiend hebben, indien zij op normale wijze de betrekking had geëindigd. Het is das voor de dienstbode zaak niet maar zoo weg te loopen mevrouw heeft- het recht van haar vergoeding te eischen. Voor den rechter. Alle vorderingen, die bij niet-uitvoerins van deze bepalingen volgen, worden voor den kantonrechter beslist. Wenscht men dit, dan schrijft men op ongezegcld papier naar den kantonrechter (adres ter griffie) met zoo men kosteloos procedeeren wil een acte van onvermogen en de kantonrechter bepaalt dag en uur, waarop de zaak zal dienen. Da% zal nooit langer dan 10 dagen na de ontvangst van het schrijven mogen duren. En vijl dagen voor het proces wordt men opge roepen. Tot zoover de wet. Wij hebben hier uit de wet de voornaamste bepalingen, die mevrouw en dienstbode be treften, meegedeeld. Verschillende details, die wel nimmer -zullen dienen, hebben wij niet vermeld. Men zal tot de conclusie komen, dal een groot deel dezer bepalingen al in de practijk werd gevolgd, schoon zij nu eerst in de wet zijn vastgesteld. En dat, evenals tot heden, het toch altoos in beider belang is, dat mevrouw en de meid het samen goed kunnen vinden 1 (//Centrum/i.) Kwaadspreken. 't Ligt voor de hand, dat men, als men niets ernstig te doen heeft, heel gemakkelijk tot kwaadspreken komt. Degelijke onderwerpen bespreken is, zelfs in kleinen kring, vaak moeielijk, hoeveel te meer in het gezelschap van velen. Om over zulk een onderwerp te kunnen spreken, moet men er iets van weten. En de kennis der meeste menschen is al even gering als hun leerlust. Over personen te spreken valt lang zoo zwaar niet. Men kent hen, men ontmoet hen nu en dan, men heeft althans wel eens hun naam gehoord en wil hen wel graag beter leeren kennen, vooral van hun minder gunstige zijde. En wie iets verkeerds van de een of ander weet te verhalen, kan daarom ook altijd rekenen op een aandachtig gehoor. En hoe grooter het kwade is, dat verteld wordt, des te meer wordt de aandacht ge spitst. En het levendigst is de belangstelling, als het geldt de fouten van een zedelijk hoogstaand persoon, van iemand van wien men dat wat gezegd wordt neen nooit gedacht had. (»N. v. d. Dag«.) Er heerschte gisteren ter Landsdrukkerij een ongewone op schudding. »Als naar gewoonte was het eerste exemplaar der Staatscourant van gis teren in handen van den directeur, toen deze, na vluchtige inzage ervan, bevel gaf met drukken te stoppen. »Er ontbrak een »rubriek«. »De directeur keerde en keerde het proefblad om en om vond niet wat hij zocht. Maar er staat vandaag geen nieuwe Staatscommissie in de krant! riep hij uit. »Negen boden er op uit, ieder naar een der ministers. »En alle negen keerden met leege handen terug de Excellenties hadden voor heden niets te zeggen »Even dacht de directeur er nog aan om zelf naar de ministers te gaan. »Maar de verklaringen der boden waren stellig. »Na lange aarzeling kwam het bevel, dat men maar voort moest gaan met drukken. »Doch de directeur was over het nummer der Staatscourant van gisteren slecht te spreken. »Er ontbrak »een rubriek® aan. »De rubriek der Staatscommissie.® 's Anderen daags was de directeur weer in zijn goed humeur. De Scheeps-Staatscommissie was benoemd en de rubriek« kon weder in zijn blad worden opgenomen. (Dagbl. v. N.-B.) Mr. L. van Audel heeft, volgens de N. R. Ctmet ingang van i Nov ontslag genomen als lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland en als lid van den raad van Gorinchem. Prov. Staten Overijsel. Bij de Dinsdag te Steenwijk gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten, vacature de heer Dr. H. A Mid dendorp (anti rev.), werden uitgebracht 2794 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. Tromp Meesters (lib.) te Steenwijk 1862 stemmen en de heer Mr. H, de Bie (anti-rev. en chr. hist.)- te Zwolle 934 stemmeR, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Door den uitslag dezer verkiezing be staan de Staten van Overijsel uit 24 vrijzinnigen, 22 antirevolutionairen en room- schen en r sociaaldem. Provinciale Staten van Zuid- Hollaml In de Maandagavond te Gorinchen gehouden vergadering van de plaatselijke antirevolutionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje is voorloopig candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten (vacature Van Slijpe) jhr. mr. N. C. Gijselaar, aldaar. De vergadering der centrale kiesvereeni ging tot definitieve Vaststelling van een candidaat is uitgeschreven tegen 6 Sept. Sonmielsdijk.* Z. D H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Oegstgeest, den WelEerwaarden heer C. W, van Mierlo, en tot Kapelaan te Middelharnis den WelEerwaarden heer J. W. Pieterse. (15 Augs II. tot priester gewijd.) Woensdag jl. werd onze gemeente bezocht door den heer Commissaris der Koningin. Zijn HoogEdel Gestrenge ver leende eerst in het gemeentehuis audiëntie en bracht daarna een bezoek aan de Bewaarschool, Brouwerij en de Begraafplaats waarna hij weer vertrok, Donderdag jl was het 25 jaar;geleden dat onzen Burgemeester, de heer A. J. de Graaff tot Secretaris dezer gemeente werd benoemd. Ter eere van den jubilaris waren uit de meeste gebouwen de vlaggen uitge stoken en werd hij met talrijke geluk wen- schen overstelpt. Gisteren, (Donderdag) avond had de hoofdknecht L. S. van den landbouwer C. Buijs het ongeluk zijn paarden voor de ledige mestwagen bespannen, onbeheerd te laten staan, waardoor de paarden het op een loopen zetten, en in eene diepen sloot te recht kwamen. Na veel inspanning is het moge gelukken alles zonder letsel boven te brengen, dank zij het flink optrede# en degelijk overleg, van den bouwknecht Marinus Buth. Als zeldzaamheid zij nog gemeld dat hetzelfde feit, door dezelfde knecht, op dezelfde plaats, voor anderhalf jaar geleden ook plaats had, Middelharnis. Dinsdagavond, toen het reeds duister was, geraakten de zoontjes van A. K. en G. N. bij het spelen beiden tegelijk te water in de Spui. De eerste wist zich na veel moeite zelf op het droge te brengen, doch de laatste moest door J. V. die daar juist in de nabijheid was en die zich daarvoor nog gedeeltelijk te water moest begeven, gered worden. Woensdagmorgen twaalf uur arriveerde op het Hoofd met de stoomboot »Voor- uitgang« de heer Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Per rijtuig in het dorp aangekomen werden door hem achtereen volgens het Raadhuis, de Ned. Herv. Kerk en de Ambachtsschool bezocht. Na ver volgens ten huize van den heer burgemeester gedineerd te hebben vertrok Z. Exc. naar Sommelsdijk. Toen J. W. Woensdagavond aan een in een rijtuig zittend persoon een pakje overreikte, liep onverwachts het paard door, met het gevolg dat een der wielen over de voet van eerstgenoemde ging, waardoor dit lichaamsdeel belangrijk gekneusd werd. Aan belanghebbenden wordt met het oog op de daarvoor te nemen noodige veiligheidsmaatregelen bekend gemaakt, dat op 26 en zoo noodig op 27 Sept. a.s. een schietoefening zal worden gehouden van het fort »Pampus«. (Zie voor nadere bijzonder heden aanplakbord.) Ooltgensplaat. Dezer dagen werd den Milicien H. van Gent Hz, tot Korporaal bevorderd. Weder is er op het fort Pr. Fr alhier een 50 man van de Vesting Artillerie aanwezig, dit aantal zal in de eerste helft van September met het gelijke cijfer, man schappen worden verhoogd die onder de wapenen mochten komen soor herhalings oefeningen. Terwijl Zaterdag j 1. A. v. N. de knecht van Schipper v. G. met een mud aard appelen op het hoofd van de loopplank in de volle kaai met water in de diepte ver dween, werd hij na weder boven te zijn gekomen door zijn schipper en diens zoon op het droge gebiacht, nog even daarna aan het werk zijnde moest hij echter staken ten gevolge eener snede in den arm, die door den docter moest worden dicht gemaakt. Naar men verneemt is het werken voor hem nog onmogelijk. Dirksland. Op ruim 81 jarigen leeftijd is alhier overleden de Hoer Johs. Rood- zand Kz., in leven Lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. Tot voor korten tijd heeft deoverledene jaren als Voorzitter der polders Dirksland enz. zitting gehad, en fungeerde hij nog als Pres. Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en als bestuurslid der Chr. School. Als streng Calvinist en als strijder voor de antirevolutionaire beginselen,- zal deze partij alhier in den heer Roodzant zeker een grooten steun missen. -Onze vroegere dorpsgenoot den heer K. L. Braber, thans onderwijzer aan een Chr. School te Papendrecht, heeft deze week te 's-Gravenhage met gunstig gevolg zijn hoofdacte behaald. Volgens gegevens bedraagt het ge sloten inschrijvingsregister voor de Nationale Militie voor dit jaar 26 personen. C. B. alhier had voor eenige dagen het ongeluk met een motorfiets nabij den Bommel in een sloot aan te landen, naar men vernomen heeft kwam hij met den schrik vrij. Dinsdag kreeg A. v. d. K., bouw knecht bij de Wed. P. v. d. Doel (Sas van Dirksland), van een paard zulk een klap tegen zijn arm, dat hij geneeskundige hulp noodig had. Herkillgeil. Voor de in de maand October te houden loting voor de Nationale Militie hebben zich uit deze gemeente 7 personen doen inschrijven. De jacht op hazen fazanten is den 29 September, die op klein wild reeds den 25 Aug. jl. geopend. De gemeente-begrootiug voor het jaar 1907 ligt gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter Secretarie dezer ge meente, en is tegen betaling der kosten in afdruk of afschritt verkrijgbaar gesteld. Melissant. Woensdag 30 Augustus jl. hadden in deze gemeente ernstige onlusten plaats. De oorzaak daarvan is de volgende Tusschen boeren en arbeiders was een geschil ontstaan over den tijd van aanvang van het werk. Vele boeren wilden dat de arbeiders een half uur eerder begonnen dan gewoonlijk, met bedreiging, dat wanneer hieraan niet werd voldaan, zij wel thuis konden blijven. De meeste boeren echter hielden zich niet aan de gemaakte afspraak en lieten hun arbeiders zonder hen terug te sturen op den gewonen tijd komen, met uitzondering van enkelen, bij wie dau ook het werk werd neergelegd. In den avond van bovengemelden dag, terwijl niemand ongeregeldheden vermoedde, liep een groote troep volk voor de woning van den landbouwer J. S. te hoop. Zonder echter baldadigheden te hebben uitgevoerd, trok men -naar de woning van J. A. S. aan den achterweg. Tegelijkertijd had een der zoons van J. A. S. de onvoorzichtig heid door het raam een schot uit een buks te lossen dat was het sein tot den aanval, want dadelijk brak een bombardement met steenen op de woning los, waardoor drie ruiten werden verbrijzeld. Vandaar trok men in optocht naar de woningen van J. S.en T. K. waar ook eenige ruiten het moesten ontgelden. Vervolgens lag de boerderij van v. B. aan de beurt. Niettegenstaande onze gemeentepolitie alles in het werk stelde om de menigte in bedwang te houden, kon zij toch niet beletten, dat eenige ruiten werden vernield, een menigte kool werd uitgetrokken en de hekjes van den inrijdam der hofstede in den sloot werden geworpen Intusschen was onze Burgemeester te Dirksland gewaar schuwd, die met eenige veldwachters naar hier snelde. Bij hunne komst gelukte het hun een der daders, die juist bézig was de woning van J. M. te bombardeeren, op heeterdaad te betrappen en de rust te herstellen. Den volgenden avond was een sterke politiemacht aanwezig om de orde te handhaven, doch ofschoon er weder veel volk op de been was, hadden er geen ongeregeldheden plaats. Zaterdag d.a.v. besloten de boeren toe te geven en daar het geschil dus was geëindigd, is de rust weder teruggekeerd. Het inschrijvingsregister der nationale militie, lichting 1907, is voor goed gesloten met een getal van 17 ingeschrevenen. Donderdagmiddag jl, omstreeks 3 uur werd onze gemeente bezocht door ZEd. den Heer Commissaris der Koningin dezer provincie. Stellendam. De milicien-verlofganger C. Koese der lichting 1903 thans verblijf houdende te Zuidland, dienende bij het 6e regiment Inf. 4e Comp. 2e Bat. is tegen 10 Sept. a.s. naar zijne garnizoensplaats Breda in werke'lijken dienst opgeroepen. Wegens niet voldoening aan de Woningwet is tegen J. v. d. B. alhier procesverbaal opgemaakt. Bij publicatie wordt ter kennis ge bracht dat de agenten der suikerbieterifa- brieken zich tot de juiste verdeeling der kade als ligplaats schriftelijk voor den 11 dezer tot B. en- W. hebben te wenden met opgave van het aantal beteelde H. A. suikerpeen. Goedereede. Bij publicatie worden de agenten der suikerfabrieken uitgenoodigd, om vóór den 11 September e.k. schriftelijke opgaaf te doen van het aantal beteelde hectaren met bieten ter verdeeling der ruimte op de suikerpeenkade. De 14 jarige jongeling van den bouwman C, van E, alhier had Maandag namiddag het ongeluk, in eene bouwschuur van eene ladder te vallen, waardoor hij in aanraking kwam met een riek, welke hem dwars door den pols ging. Heelkundige hulp werd terstond ingeroepen. In verband met het bezoek van den HoogEdelGestr. Heer Commissaris der Koningin is door een drietal ingezetenen dezer gemeente audiëntie aangevraagd. Outldorp. Woensdag had het zoontje van P. Grinwis het ongeluk, om bij het spelen een been te breken. De Rijkswerker J. Westhoeve is de bronzen medaille als Ridderorde toegekend. Kranig Woensdag heeft J. M. voor de derde keer reeds deze week met zijn paarden gehold. Behalve schade aan zijn tuig is hij er telkens zonder te schrikken, vrij afgekomen. Het kind van A. Reedert, (Oostdijk) is #loor kokende koffie ernstig gebrand aan beide voeten. Spijkeuisse. Sinds de lijn Rotterdam- Oostvoorne geopend is, is het hier op het station verbazend druk, daar de trams uit Rotterdam, Hellevoetsluis en Oostvoorne tegelijk aankomen. Voor conducteurs was het vooral den eersten dag zeer moeielijk om orde te houden. Controleur, halte chef, passagiers woelden door elkander heen, niemand wist eigenlijk precies welke richting de trams moesten nemen. Na 20 minuten vertraging konden allen weer ver trekken. Nu nog evenwel stappen vj.in ver keerde trams Maar zoo langzamerhand zal het publiek ook daaraan gewoon raken. - In vele stukken land, waarop aardap pels gepoot zijn, wordt reeds kwaad gevon den. Vooral de Eigenheimers hebben daarvan het meest te lijden. De zulke, waarvan het loof reeds gestorven was, zijn minder met die ziekte behept. De heeren A. van Bodegom Co. is op de Landbouw-tentoonstelling te Bever wijk een betuursprijs toegekend voor een serre oftewel tuinhuisje van beton en glas. Maandag en Dinsdag 10 en n Sept. zal men kermis houden in ods dorp. Koning alcohol en god bachus doen hun intreden. De draaimolen (alleen voor kinde ren, hoor laat zijn sirenenzang hooren. Vreemde kooplieden met kramen ziet men de laatste jaren niet meer. Een paar ten ten in der haast door eigen burgers opge slagen maakt met de draaimolen de heele kermis uit. Anii-kermisvergaderingen zijn niet meer noodig, want fatsoenlijke menschen, hoe vrijzinnig ook overigens, schamen zich om te midden van die hossende en joelende schare te loopen. Zondag a.s. hoopt voor de vacante gereformeerde gemeente op te treden de heer N. Postema, s udent aan de theol. school te Kampen. MIDDELHARNIS. Alhier aangekomen de vischsloep »Johanna Hendrika* st. A. de Koning met 100 ton kabeljauw, 40 ton leng en 20 ton schelvisch. Te Vlaardingen is van de haring- visscherij binnengekomen de logger »Anna« st. C. Langbroek met 25 last haring. (2e reis.) Donderdag 13 September 1906 's vm. 10 uur: Verkoop van Timmerhout aan de kaai te Battenoord. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 20 Sept. des vm. 9 uur op liet eiland vde Tiengemeten/i gemeenle Zuid-Beij- erland 10 paarden, 42 driejarige ossen, 11 ledige schotten en 28 anderhalfjarige vaarzen ten verzoeke van den heer J. D. de Graaft' te Middelharnis. Notaris VAN BUUKEN en Deurwaarder DEN BOER. Op Woensdag 26 September 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van Joh. Vroegindewei, veiling van 3.49.80 Hectaren (7 Gem. 185 E.) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland. (Vrij van huur.) Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, nabij den Kerksingel. Twee arbeiderswoningen met tuin, te Som melsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen. (Eeuwigdurende erfpacht.) Een en ander behoorend tot den boedel van wijlen de echtelieden Admiraalen Een huis, bestaande uit 2 woningen, te Dirksland, aan den Straatdijb, behoorend aan de wed. en kinderen O. in 't Veld. Notaris VAN DER SLDYS. Op Woensdag 3 October 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoolt, afslag van 3.49.80 Hectaren (7 Gem. 185 R.) bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland. (Vrij van huur.) Een huis met schuur, erf en grond, te Dirksland, nabij den Kerksingel. Twee arbeiderswoningen met tuin, te Som melsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen. (Eeuwigdurende erfpacht). Een en ander behoorend tot den boedel van wijlen de echtelieden Admiraalen- Een huis, bestaande uit 2 woningen, te Dirksland, aan den Straatdijk, behoorend aan de wed. en kinderen C. in 't Veld. Notaris VAN DER SLUYS. Caemengd Nieuws. De warmte vermindert eenigzius te Londen, maar de ther mometer ter kendo Miandag toch nog 89 graden. Eenige menschen zijn weer van de hitte bezwe ken. Te Bottersea vond men bij aankomst van een trein uit Margate een reiz ger dood in de coupé. Een verpleegde uit het werkhuis te Marlborough eu een vrouw te Norwich kwfemen eveneenB door de warmte om. Moer dan 200 politieagenten zijn ziek van de warmte, maar gelukkig spaart deze ook de dieven en inbre kers niet, want er komen in de laatste dagen zeer weinig diefstallen voor. Een ander gevolg van de hitte is, dat er gebrekt komt aan melk. Hot gras versohroeit in de weiden en de koeien vinden geen voldoende voedsel meer. Reeds zijn de melkprijzen te Londen aanmerkelijk gestegen. Ook te Parijs heeft men veel van de warmte te lijden. Daar zakten Maandag op straut 60 menschen ineen en 3 zijn overleden. Ecu onverlaat. De 28 jarige varensgezel L. K. heeft zich Maandagavond in de Prinsenstraat te Groningen gewoonweg als een beest gedragen. Hij was daar in een kroeg geweest, waur ook de arbeider P. Velting, wonende in de Prinsentraat, had ver toefd. Toen deze de kroeg verliet, volgde K. hem onmiddelijk, haalde een groot boormes voor den dag en zonder dat iets hoegenaamd tusschen hen was voorgevallen, braoht hij Velting met het mes een steek toe, die gelukkig niet erg aankwam. De onverlaat was echter nog niet bevredigend. De et-rste de beste vrouw die hij nu tegen kwam, moest het ook ontgolden, en zoo trof vrouw v. d. Vegte het noodlot, door het mensoh-beest met betzolfde boormes zoo in den schouder te worden gestoken, dat de punt bij de borst te voorschijn kwam. De vrouw word naar het aoademiseh ziekenhuis gebracht, waar men het ergste vreesde. Dinsdag echter was haar toestand bevredigend. Velting kon, na op het politiebureau te zijn verbonden, naar zijn huis gaan. De dader is gearresteerd en ter be schikking der justitie gesteld. Eerst kort geleden is hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij het laatst wegens diefstal 2 jaar had doorgebracht. Voor dien tijd heeft hij herhaaldelijk wegens diefstal, verduistering en andere misdrijven von nissen Yan 1 tot 14 maanden ondergaan. (Prov. Gron. Ct.) Zware mishandeling. Uit Sittard wordt aan de L. K. geschreven, d.d. 4 Sept. Een zekere G. te Gebroek bij lloerJerhoide, was gisteren ter kermis te Geleeu. In den avond ge raakte hij alduar met eenige personen uit Sittard over een meisje in twist, waaraan eohter door een aanwezigen brigadier Geelou eu den marechaussee v. d. Brand, van da brigade te Beek, een einde werd g maakt. Tegen 10 uur ongev eer werd genoemde G. door bovengenoemde marechaussees en voorbijgangers, budonde in zijn bloed, langs don weg gevonden. Terwijl men den gowondo iu 't oai'e S. binnendroeg, werd een persoon pat flets naar Sittard gezonden om een rijtuig. Tegen middernacht kwam men bij dr. Juosten aan, alwaar G. werd biuningebracht. Onze burgemeester, benevens de gemeente en rijkspoliiL waren «poe lig aanwezig. De man zag er akelig uit. Zijn aungezicht en hoofd waren letterlijk doorkerfd, zijn kleeren aan stukken gesneden, Dr. Joosten constateerde zoowat een 18 tal steek en snijwouden. Gedurende dezen nacht werdo.i alhier een 5 tal personen vun hun bed gelicht, dooh 4 er van werden na confrontatie wederom vrijgelaten. Het onderzook was gisteren nog in vollen gang. Men meldt uit Lage Zwaluwe aan de 1). Ct. Dinsdagnamiddag zag de machinist van een goederentrein bij het passeeren van de spoorbrug over den Moerdijk een in doe ken gewikkeld kindje liggen. Hij stelde de marechaussee terstond met een en ander in kennis, waarop deze onmiddellijk een onderzoek instelde. Bij aankomst op de spoorbrug vond men wel eenige doeken, doch van een kind was geen spoor te ontdekken. Vermoedelijk is het te water geraakt. De onbezoldigd rijksveldwachter M. Wils, te Bergeik (N.-Br.), wiens geweer bij het springen over een sloot afging, waardoor hij ernstig aan hand en gelaat verwond werd, is aan de gevolgen over leden. W, was 27sjaar oud. Men meldt ons uit Gouda De weduwe Overgauw, bij wie door Prans Rosier inbraak werd gepleegd, die haar toen ernstig verwondde, is sedert dien tijd, hoewel hersteld van hare verwondin gen, toch lang niet meer geworden, zooals ze voor dien tijd was. Het oude vrouwtje is gedurig zeer angstig en bij het minste gerucht beeft ie als een riet. Het suizen van den wind in de boomen voor hare woning (een winkelhuis) maakt haar reeds beangst en ze is niet in staat de noodige rust te nemen. Ze is nu van plan haar winkelzaakje aan kant te doen en een huis te huren meer in 't centrum der stad, waar ze meent, dat ze van inbrekers verschoond zal blijven, terwijl haar dat tevens meer gerustheid zal geven. Men meldt ons: Te Ammersfol gaf Woensdagochtend een .•nderwijzer op de openbare school les in natuurkunde. Hierbij werd een flesch benzine gebruikt. Toen een brandende lucifer bij de ontkurkte flesch werd ge houden, ontplofte deze, waardoor vijf leer lingen meest aan het hoofd gekwetst werden. Per telefoon werd geneeskundige hulp uit Berg-Ambacht ontboden. In Zuid Carolina is weder eens de luohn- wet toegepast op een neger, Bob Davos. Hij had ten jonge vrouw aaDgevallen en mishandeld, dooh was gevlucht. Een drijfjacht werd daarna georganiseerd waar aan door een duizendtal inwoners werd deelge nomen. Hij werd na 48 uur gevat, aan een boom gebonden en |letlerlijk met naar schatting 3 a 4000 kogels doorzeefd. Te Valparaiso zijn verscheiden gevallen van pokken waargenomen. Tal van werklieden zijn nog bezig met het verwijderen van lijken uit de puinhoopen. Steeds nog worden aardsohokken waargeno men. Te Garico zijn rijke petroleumbronnen ontstaan. Als dat eens zeker is Uit Zuid-Afrika wordt gemeldt, dat een plan (cnwortel is ontdekt, waarvan het vocht, bij onderhuidsche inspuiting in het lichaam gebracht, kanker kan genezen. Op twee blanken en «en Basoetoevrouw moe- ton met succes proeven zijn genomen. Trouwbreuk. Een meisje uit Amsterdam, haar ver loofde met een andere schoone op de kermis te Zaandam aantrefiende, sprong in haar wanhoop Maandagmiddag van de Aikmaar-Packet af te water. Toen men haar op het droge had gebracht, was het bewustzijn reeds geweken, doch de toegepaste middelen deden dit terng-

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4